ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Zivot bez oca
Old 15-10-2009, 17:48   #1
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno Zivot bez oca

Primetila sam jednu jako zanimljivu stvar, ne znam koliko je slucajnost u pitanju ali ja ne bih rekla da je.

U svom bliskom okruzenju imam 4 osobe koje su rodjene skoro dan za danom. Ono sto je zajednicko za njih je da su svi ostali bez oca u ranoj mladosti na ovaj ili onaj nacin.

1. http://slike.hr/slike/j3_f9ea5.gif.html Otac umro kada je imala 12 godina
2. http://slike.hr/slike/j4_3ead7.gif.html Roditelji su se razveli kada je imala 2 godine, oca je vidjala 2-3 puta godisnje do svoje 18 od tada nema nikakav kontakt sa njim (sada ima 25)

3 http://slike.hr/slike/zzzz_489aa.gif.html Roditelji se razveli kada je imala 2 godine, oca od tada vise nije ni videla ni cula

4. http://slike.hr/slike/ddd_2c810.gif.html Sa ocem nema kontakt od 14 godine.

Sta je to sto im je zajednicko a moglo bi da se odnosi na ovu situaciju?
Iako su u tri od 4 slucaja ocevi zivi, oni bukvalno ne postoje u njihovim zivotima. Meni je prvo zapalo za oko Ve 0 Sa 0 Pl...

Submit to Digg   Zivot bez oca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-10-2009, 18:00   #2
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Registrovan: Jun 2009
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Ja bas pogledala,daleko sam od strucnjaka,ali nista mi nije upalo u oci,a iskreno ,poredila sam sa mojim natalom,posto je moj otac umro kad je meni bilo 14.Nista nasilno,niti iznenadno,imao je problem sa srcem jos iz detinjstva.
Da me ne shvatis pogresno,stvarno nemam losu nameru,ali mislim da nije isto kad neko nije u kontaktu sa ocem iz nekog razloga (tipa svadje,razvoda,ili otac jednostavno ne zeli dete,ili je zasnovao novu porodicu,pa prekida kontakte sa starom,da ne nabrajam,ali znas vec,ima raznih ljudi)i kad je taj otac mrtav.

Old 15-10-2009, 18:27   #3
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

hm
poznajem i ja jednu osobu sa ovim aspektom- Ve0SA0Pl
otac ih napustio kad je ovaj bio mali
nikakav poseban odnos
nije nepostojeci ali skoro

ja imam Ve0Pl u saturnovskoj kuci (10) i imam prilicno komplikovan odnos sa ocem
i godinama nismo bliski i ne zivimo zajedno

ovo je verovatno slucajnost...ali eto
zapazam

Old 15-10-2009, 18:31   #4
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Da, u pravu si, ali cinjenica je da svi oni zive bez oca, kao da on ne postoji. Drugi slucaj manje vise ali u trecem slucaju se devojka oca cak ni ne seca. U poslednjem slucaju se covek odrekao svoje dece.

Ne znam sad koliko lupetam gluposti ali moje misljenje je da, mozda ovaj aspekt Ve 0 Sa 0 Pl nema direktne veze sa ocem ali cinjenica je da svi ovi ljudi su jako besni i ogorceni na svoje oceve, da ih ne zele u svojoj blizini a sa druge strane pate sto nemaju normalan odnos, i da je upravo taj nedostatak ocinske paznje i ljubavi, osecaja odbacenosti, znacajno uticao na njihovu svest o sebi i njihov odnos prema muskarcima pre svega (u slucaju devojaka), pa otuda se njihova Venera (princip ljubavi, nacin na koji dozivljavaju ljubav) nalazi izmedju Plutona i Saturna.

Last edited by Chither; 15-10-2009 at 18:42..

Old 15-10-2009, 18:33   #5
[email protected]
Švrća

Nov@'s Avatar

[email protected] je offline
Registrovan: Jul 2009
Nov@ je na dobrom putu
Standardno

pa...
evo ti i mog primjera...
tata mi je umro kada sam imala 8 g.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...K0-u1204322702

ako ti ista moze pomoci....

Old 15-10-2009, 19:07   #6
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Ne znam sad koliko lupetam gluposti ali moje misljenje je da, mozda ovaj aspekt Ve 0 Sa 0 Pl nema direktne veze sa ocem ali cinjenica je da svi ovi ljudi su jako besni i ogorceni na svoje oceve, da ih ne zele u svojoj blizini a sa druge strane pate sto nemaju normalan odnos, i da je upravo taj nedostatak ocinske paznje i ljubavi, osecaja odbacenosti, znacajno uticao na njihovu svest o sebi i njihov odnos prema muskarcima pre svega (u slucaju devojaka), pa otuda se njihova Venera (princip ljubavi, nacin na koji dozivljavaju ljubav) nalazi izmedju Plutona i Saturna.
lepo si ovo rekla
sto se tice ovog decka- Ve0Sa0Pl-on je nezeljeno dete
ne verujem da je prijatno ziveti sa tim saznanjem
desio se slucajno

a sto se tice mene, mada je malo drugacija "aspektura" otprilike ovako kako si ti napisala
skroz sam se pronasla

Last edited by skorpija_strelac; 15-10-2009 at 21:54..

Old 15-10-2009, 19:36   #7
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da, u pravu si, ali cinjenica je da svi oni zive bez oca, kao da on ne postoji. Drugi slucaj manje vise ali u trecem slucaju se devojka oca cak ni ne seca. U poslednjem slucaju se covek odrekao svoje dece.

Daleko od toga da lupas,naprotiv i sve to stoji,ali samo u slucaju kada je otac odsutan.Ja sam npr. sa mojim ocem bila jako bliska,ne jako slicna,ali svakako sam mu bila slicnija,nego majci (da me je pronasla pored kontejnera cini mi se da bi bile slicnije ),i ceo zivot sam trazila ocinsku figuru kroz muskarce u svom okruzenju (X polje pocinje u Lavu,vrh u Devici,i So i Me u VII kuci,eto razloga).Ali posto je moj otac umro,ja nisam mogla ni da se osecam ni odbaceno ni napusteno zbog toga,jer ni on nije bio kriv sto je to tako.
Greska koju ja pravim je da sam sklona da idealizujem svog oca (a niko nije idealan,)mada mislim da je razlog tome los odnos koji sam oduvek imala,i jos ga imam sa majkom

Old 15-10-2009, 19:37   #8
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Ali i dalje ne pronalazim vezu...nesto je trebalo da bude okidac da taj aspekt proradi...

Quote:
Originally Posted by Tora26 VIdi Poruku
Daleko od toga da lupas,naprotiv i sve to stoji,ali samo u slucaju kada je otac odsutan.Ja sam npr. sa mojim ocem bila jako bliska,ne jako slicna,ali svakako sam mu bila slicnija,nego majci (da me je pronasla pored kontejnera cini mi se da bi bile slicnije ),i ceo zivot sam trazila ocinsku figuru kroz muskarce u svom okruzenju (X polje pocinje u Lavu,vrh u Devici,i So i Me u VII kuci,eto razloga).Ali posto je moj otac umro,ja nisam mogla ni da se osecam ni odbaceno ni napusteno zbog toga,jer ni on nije bio kriv sto je to tako.
Greska koju ja pravim je da sam sklona da idealizujem svog oca (a niko nije idealan,)mada mislim da je razlog tome los odnos koji sam oduvek imala,i jos ga imam sa majkom
Tako je. Ne znam kakva je situacija sa tobom, ali devojka iz prvog slucaja se strasno vezuje za svoje partnere ali i za prijatelje, i ona i sama kaze da je ponekad ume da gusi ljude koje voli iz konstantnog straha da ce je ostaviti. Njoj je otac iznenada umro i od tad je nastao haos u porodici. Zato se ona grcevito vezala za prijatelje, koje voli posesivno (Ve 0 Pl).
Naravno da idealizujes oca, to je potpuno normalno, posebno zato sto nemas dobar odnos sa majkom.

Last edited by dadiska; 10-11-2010 at 15:55.. Reason: spojeni postovi

Old 15-10-2009, 20:02   #9
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Tako je. Ne znam kakva je situacija sa tobom, ali devojka iz prvog slucaja se strasno vezuje za svoje partnere ali i za prijatelje, i ona i sama kaze da je ponekad ume da gusi ljude koje voli iz konstantnog straha da ce je ostaviti. Njoj je otac iznenada umro i od tad je nastao haos u porodici. Zato se ona grcevito vezala za prijatelje, koje voli posesivno (Ve 0 Pl).
Naravno da idealizujes oca, to je potpuno normalno, posebno zato sto nemas dobar odnos sa majkom.
Ja nemam taj problem,ne na svesnom nivou,ali moze da bude podsvesno manifestovan na taj nacin sto sam imala samo duge veze i sa svim bliskim prijateljima se druzim minimum 10 godina,i to moze da bude maskiranje tog straha od napustanja.
I,da,tip koji je za mene fatalan godinama je dosta slican mom ocu,po karakteru,tako da sam ubedjena da je to jedan od razloga sto je on meni tako poseban.
E,sad sto se aspekta tice-mozda lupam,ali moze biti neki aspekt iz sinastrije sa ocem koji je okidac
Ako bi trazila astroloski razlog zasto sam ja bila bliska sa svojim ocem,ja bih rekla da je to zato sto je u sinastriji njegov Mo bio na identicnom stepenu kao moje So ,ali nigde ne vidim njegovu "odsutnost" u mom natalu

Old 15-10-2009, 20:06   #10
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Pa o tome pricam...ni ja u njihovim kartama ne vidim to, ali tek sad vidim da ti imas Ve 90 (Sa 0 Pl)...ne znam...neko strucniji bi trebalo da nam pomogne.

Old 15-10-2009, 23:07   #11
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Registrovan: Jan 2009
smaragd je na dobrom putu
Standardno

marijana
mozda je nebitno ali meni je zapalo za oko da je svim osobama iz tvog primjera sunce u vagi tj da su sve vage.kao i meni,ja recimo oca nikad nisam vidjela a roditelji su mi se razveli kada sam imala 40 dana svega,i moje sunce je u vagi,tj i ja sam vaga.imam sa polukvadrat pl

Last edited by smaragd; 15-10-2009 at 23:23..

Old 15-10-2009, 23:20   #12
cokolina
Veštac

cokolina's Avatar

cokolina je offline
cokolina je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

meni je sunce u konjukciji sa mesecoom jako blizu ostala bez oca u 15godini moja kartaje tu pa vi vidite ja moslim da je to prikazuje ovaj aspekt sta mislite vi?

Old 15-10-2009, 23:29   #13
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Ja nemam ni So u Vagi ,a ni So 0Mo .Mislim da je Marijana u pravu i da treba da proceni neko strucniji,i da je vrlo moguce da je u pitanju neki aspekt Ve sa Sa i Pl.U teoriji bi trebalo da bude malefik u X kuci ili neki los aspekt vladara,mada u praksi ocigledno ne mora da znaci
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-10-2009, 23:31   #14
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Pa ne znam...ja bih rekla da je tu uticaj opozicije sa Uranom i inkonjukcije sa Plutonom iz VIII, pa jos i 90 Saturn. Izvini sto pitam, jel on poginuo ili je bila neka duza bolest u pitanju?

Izvini Smaragd nisam videla tvoju poruku...pa da, rekla sam da su rodjeni skoro dan za danom iste godine, zato me je i zaintrigiralo.

Last edited by Chither; 15-10-2009 at 23:45..

Old 15-10-2009, 23:39   #15
cokolina
Veštac

cokolina's Avatar

cokolina je offline
cokolina je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Mislim da se u zenskom gleda odnos meseca u karti dal sam u pravu?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules