ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Život bez braka?
Old 20-09-2009, 20:31   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb Život bez braka?

Mogli bi da se pozabavimo i ovim "problemom" ~ da postavimo primere ljudi koji se nikada nisu udali / oženili i da pokušamo da nadjemo "planetrnu šemu" u njihovim čartovima

Evo ~ za sad par primera
◘ 30.07.1904. Vršac ~ 19h00
◘ 27.06.1950. Bgd ~ 00h30
◘ 19.07.1951. Bgd ~ 03h00
◘ 07.04.1961. Kovin ~ 00h40
◘ 28.05.1958. Pančevo ~ 10h30
◘ 03.10.1926. Kovin ~ 09h00
i jedan 01.02.1898. Vršac ~ 11h30

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-09-2009, 23:42   #2
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Registrovan: Jan 2009
leonardo je na dobrom putu
Standardno

Pokušaću da analiziram osobu rođenu 19.07.1951. 3h 00 BG .

1.ASC na 10 stepeni 37 min Raka, u konjukciji sa Uranom u 1. kući i Marsom u 12.kući
*pozicija koja bi možda opisala osobu koja je avanturista, ukazuje na veze sa slobodnim ili razvedenim muškarcima
*Uran u sekstilu sa Venerom vladarem 5.kuće -uživnje u slobodnoj i neobavezujućoj ljubavi; Takođe sekstil Venere sa Marsom u 12. kući-tajne veze
*vladar ASC Mesec na 29 Jarca na vrhu 8.kuće u opoziciji sa Suncem
vladar 1. u 8., a vladar 8. u 1. na ASC ( kao vladara 8. tretiram Uran zato što je osa kuće na 28 step. i 23 min) Jarca. Mopže opisti osobu koja stalno traži sebe čiji je život ispunjen promenama I opasnostima.

Smatram da sve prethodno navedeno daje sliku osobe koja se nije udala, iako ukoliko bi se posmatrala samo 7. kuća utisak bi bio suprotan.
7. kuća u Jarcu , a vladar Saturn u 4. u sekstilu I trigonu sa Mesecom I Suncem.

Grešim li?

Možda nije uredu što pitam, ali da li je ova osoba živa?

re :
Old 21-09-2009, 00:01   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by leonardo VIdi Poruku
Pokušaću da analiziram osobu rođenu 19.07.1951. 3h 00 BG .

1.ASC na 10 stepeni 37 min Raka, u konjukciji sa Uranom u 1. kući i Marsom u 12.kući
*pozicija koja bi možda opisala osobu koja je avanturista, ukazuje na veze sa slobodnim ili razvedenim muškarcima
*Uran u sekstilu sa Venerom vladarem 5.kuće -uživnje u slobodnoj i neobavezujućoj ljubavi; Takođe sekstil Venere sa Marsom u 12. kući-tajne veze
*vladar ASC Mesec na 29 Jarca na vrhu 8.kuće u opoziciji sa Suncem
vladar 1. u 8., a vladar 8. u 1. na ASC ( kao vladara 8. tretiram Uran zato što je osa kuće na 28 step. i 23 min) Jarca. Mopže opisti osobu koja stalno traži sebe čiji je život ispunjen promenama I opasnostima.

Smatram da sve prethodno navedeno daje sliku osobe koja se nije udala, iako ukoliko bi se posmatrala samo 7. kuća utisak bi bio suprotan.
7. kuća u Jarcu , a vladar Saturn u 4. u sekstilu I trigonu sa Mesecom I Suncem.

Grešim li?

Možda nije uredu što pitam, ali da li je ova osoba živa?
Evo ovako ~ živa jeste, bliska prijateljica. Nije uopšte uspela da iskoristi tog Urana, niti je imala život koji se i mrvicu može opisati kao "avanturistički i ispunjen promenama".

Nju je totalno blokirao taj Saturn u IV polju i na tom "nivou" je na žalost ostala.

Izuzetno strogi roditelji, a uslovno rečeno ran gubitak oca, a majka [skoro] diktator koja je sve do svoje smrti branila ovoj divnoj dušici da diše bez njene dozvole, a kamoli da nadje svoju srodnu dušu, već ju je forsirala da brine o mladjem bratu, koji fala Bogu, pa se itekako snašao u životu, kako poslovnom, tako i privatnom, a realno sve zahvaljujući požrtvovanju ove osobe...

Ona je uspela [tajno] da ima jednu jedinu vezu [naravno sa oženjenim muškarcem koji joj je stalno obećavao da će se razvesti i da će biti zajedno, a ovo mu je, naravno, verovala i trpela decenijama, a kad je on preminuo iznenada, ostala je totalno sama i bez i jedne "dobre muške prilike"]

Ovo je pravi primer žene Raka dobrice koja će sve učiniti za druge, a sebe staviti na raspolaganje svima na različite načine samo da bi im bilo lepo

Old 21-09-2009, 00:42   #4
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

Jao, sto cu biti zla!

To je taj tupavi i njunjavi Asc u Ca, narocito kod zena: one ili bivaju ozenjene ili se ne udaju, kao da je brak radnja gde su one pasivni posmatraci i "cekaju" da to neko odradi umesto njih (naravno, samo ako ostatak horoskopa podrzava ovu pricu). Ja bih volela da zivim u eri provodadzisanja, lepo mi nadju muza (tehnickih karakteristika i performansi koje navedem) i banja, ne moram ja da se mlatim oko glupog dejtovanja ...

Jos nesto, ovo je iz mog iskustva: MO u VII se obicno ili rano uda ili se ne vencava, ovo je meni zapalo za oci kod nekoliko usedelica. Koristim namerno ovaj izraz, zato sto te zene zaista predstavljaju olicenje tog termina, kao da su ceo svoj zivot podredili cekanju muza. Obrazlozenje koje sam dobila od jednog astrologa je vrlo logicno: MO u VII trazi srodnu dusu i obicno ti ljudi imaju vrlo specificne standarde, cekaju nekog posebnog i onda od partnerskog zivota ne bude nista. Cak i kada je MO u Ta ili Ca.

MO u Co sam po sebi uopste necu da komentarisem, imam ga ja, evo jednog Shmishinog komentara: "Znas, Zoko, na sta me tvoji izlasci podsecaju? Ono ... drago mi je sto smo veceras imali priliku da se upoznamo i da razmenimo misljenja, stavove i iskustva. Moj advokat ili predstavnik za odnose sa javnoscu javice se Vasem advokatu ili PR-u sa daljom ponudom ..."

Ja imam biznis plan za rodjenu kucu, moji se stalno zale kako nisu moji radnici i kako kuca nije "projekat". I namcor sam kakav ne postoji dva puta. Ja sam stvarno besna ceo dan, ako mi se ne pozeli "dobro jutro" pravilnim tonalitetom. Ne znam zasto bi iko ziveo sa mnom na dobrovoljnoj bazi, ja sama ne bih, da ne moram (mozda neki drugo MO u Co?).

I uopste nije smesno.

I da! MO u VII je inace i moja mama koja mi stalno nalazi muzeve, naravno, one koji se njoj dopadaju. I to, kao pravi Ovan, uopste ne radi takticno, vec vrlo direktno, tako da sam imala par neprijatnih situacija, gde sam uspanicenim muskarcima morala da objasnjavam, da to sto moja mama zeli da me udomi uopste ne znaci da oni toj njenoj zelji moraju da izlaze u susret i da sam ja jedna normalna zena, a ne neka luda, ocajna udavaca koja peca muza pod parolom "Daj sta das!"

Kazu, da je za ljude sa nekom "ljubavnom" planetom u Co i bolje da se sto kasnije udaju ili zene, zato sto sporo sazrevaju i cesto donose pogresne odluke. Asc Ca/Co ili Ta/Sc se jako tesko razvodi i onda su u stanju da trpe i nasilje u braku, ne bi li ostali sa partnerom.

Navodno se Asc Le/Aq jako tesko zeni ili udaje. Kad gledam kartu mog oca (Asc Le 0 SA/MA/PL 180 SO/ME u Aq) bilo bi bolje da je ostao nezenja ...

Tetka neudata: 30.03.1950 u Beogradu, nemam vreme rodjenja. Imala dve velike ljubavi koje su se tuzno zavrsile.

Nama to usedelistvo dodje nekako nasledno?

re... heh...
Old 21-09-2009, 00:58   #5
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking re... heh...

Quote:
Originally Posted by zorana VIdi Poruku
... Ja bih volela da zivim u eri provodadzisanja, lepo mi nadju muza (tehnickih karakteristika i performansi koje navedem) i banja, ne moram ja da se mlatim oko glupog dejtovanja ...
čuj, pa iskoristi Saturn u I polju i skokni do Indije, tamo i dalje tako pronalaze srodne duše ~ i ovako ti je Saturn vladar VII pa ima 120° sa Neptunom vladarom IX polja koji ti je u V polju ... čista simbolika

Old 21-09-2009, 08:03   #6
ajde
Obično gatalo

ajde's Avatar

ajde je offline
Registrovan: Mar 2008
ajde je na dobrom putu
Standardno

mene kopka sto se ova nije udala

imamo isti raspored kuca ... i onaj mars u vagi umetnut

jes da joj je SO 90* MA

90 je teskoca pri sklapanju tog braka jel tako?

da i ovaj So0*Ur igral to bitnu ulogu

27.06.1950. Bgd ~ 00h30

Old 21-09-2009, 13:28   #7
Tora26
Švrća

Tora26's Avatar

Tora26 je offline
Registrovan: Jun 2009
Tora26 je na dobrom putu
Standardno

Ja rizikujem da zestoko lupim,ako ne pokusam,i ne pogresim par puta,nikad nista necu ni nauciti.
Mene je iskreno,privukao datum,samo 1 dan pre mene,i par godinica
28.05.1958. u 10:30 Pancevo
Pl u I-znam par osoba koje ga imaju i sve imaju problem sa odrzavanjem veza,svi su nekako suvise centrirani na sebe i svoje potrebe
Vladar VII Ne u Skorpiji,ima Ne 0 sev cvor,mozda sam samo previse mastovita,ali mozda neki problem vezan za bracu i sestre,kocili su je jer je morala da brine o njima,ili su joj se mesali u veze
V kuca ukljesten znak Jarca,Sa u IV,opet jedan roditelj,verovatno majka,jos Sa 90 Pl
Jos Mo u Vagi i Ve u Ovnu,verovatno je i ona sama trazila dlaku u jajetu i premisljala se,a dok ona smisli,djuvegija odleprsa
I izvinjavam se unapred ako sam mnogo promasila

re :
Old 21-09-2009, 13:43   #8
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Unhappy re :

Quote:
Originally Posted by ajde VIdi Poruku
mene kopka sto se ova nije udala
imamo isti raspored kuca ... i onaj mars u vagi umetnut
jes da joj je SO 90* MA
90 je teskoca pri sklapanju tog braka jel tako?
da i ovaj So0*Ur igral to bitnu ulogu
27.06.1950. Bgd ~ 00h30
Posvetila se potpuno svojoj karijeri i bilo koja veza koju je imala, em je bio zauzet, em znatno stariji od nje, em nije prihvatao njen zaista sjajan uspeh i priznanja na poslu, već su je svi tretirali kao "žensko", a ne osobu koja može puno toga da postigne u životu {inače jako liči na Merlin Monro, zaista lepa žena, a i extra pametna ~ načelnik kardiologije, radila u Dragiše Mišović bolnici i kao profesor na Medicinskom Fakultetu}

Last edited by Shmishonja; 21-09-2009 at 14:33..

Old 21-09-2009, 21:15   #9
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

Tema je odlicna. Mogli bi smo postavljanjem karti da utvrdimo bar neku semu za neku tvrdnju. Ja imam skupljena 73 horoskopa razvedenih osoba i uocila sam samo jednu vrlo kontradiktornu stvar,da je vecini ne aspektovano sunce...vrlo cudno. Javila sam se samo da pohvalim temu a sutra cu da pregledam ove karte,steta sto nisu postavljene da se ne gubi vreme

Old 22-09-2009, 14:05   #10
ajde
Obično gatalo

ajde's Avatar

ajde je offline
Registrovan: Mar 2008
ajde je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
Tema je odlicna. Mogli bi smo postavljanjem karti da utvrdimo bar neku semu za neku tvrdnju. Ja imam skupljena 73 horoskopa razvedenih osoba i uocila sam samo jednu vrlo kontradiktornu stvar,da je vecini ne aspektovano sunce...vrlo cudno. Javila sam se samo da pohvalim temu a sutra cu da pregledam ove karte,steta sto nisu postavljene da se ne gubi vreme

a kod tih primjeraka imal makar neki separacioni aspekt sunca?

Old 22-09-2009, 17:04   #11
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

Salu na stranu, da se uozbiljnimo, mislim da je tema odlicna. Medjutim, cini mi se da je malko problematicna i to iz nekoliko razloga (pa da odmah definisemo uslove!): poimanje braka je krajnje individualna stvar. Mozemo ovde da postavljamo i karte muskaraca i zena koji su formalno bili u braku, ali u realnom zivotu bez muza/supruge (bele udovice i beli udovci)? Mogu li karte jako kratkih brakova (ako je osoba iza toga bila celog zivota sama)? Mogu li karte parova, koji dugi niz godina zive zajedno, ali se nikada nisu formalno vencali?

Inace, moram da nadjem podatke jednog ljubavnog trougla: radi se o coveku, cija je zena posle par godina braka dozivela mozdani udar i ostala tezak invalid, nepokretna i bez reakcija u pogledu na spoljasnje okruzenje. On posle par godina upoznaje drugu zenu, sa kojom pocinje zivot, deleci svoje vreme izmedju prve i druge ... hm ... supruge. Prva nije znala (s' obzirom na njeno zdravlje, nije ni mogla da zna), a drugoj nije smetalo.

I tako su proveli narednih 38 godina. Jos uvek su svi zivi.

re : naravno
Old 23-09-2009, 11:03   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re : naravno

Quote:
Originally Posted by zorana VIdi Poruku

Salu na stranu, da se uozbiljnimo, mislim da je tema odlicna. Medjutim, cini mi se da je malko problematicna i to iz nekoliko razloga (pa da odmah definisemo uslove!): poimanje braka je krajnje individualna stvar. Mozemo ovde da postavljamo i karte muskaraca i zena koji su formalno bili u braku, ali u realnom zivotu bez muza/supruge (bele udovice i beli udovci)? Mogu li karte jako kratkih brakova (ako je osoba iza toga bila celog zivota sama)? Mogu li karte parova, koji dugi niz godina zive zajedno, ali se nikada nisu formalno vencali?

Inace, moram da nadjem podatke jednog ljubavnog trougla: radi se o coveku, cija je zena posle par godina braka dozivela mozdani udar i ostala tezak invalid, nepokretna i bez reakcija u pogledu na spoljasnje okruzenje. On posle par godina upoznaje drugu zenu, sa kojom pocinje zivot, deleci svoje vreme izmedju prve i druge ... hm ... supruge. Prva nije znala (s' obzirom na njeno zdravlje, nije ni mogla da zna), a drugoj nije smetalo.

I tako su proveli narednih 38 godina. Jos uvek su svi zivi.
Odlično ~ postavi podatke pa da vidimo taj "mistični trougao" i nadjemo sve ovo što si ispričala u njemu... a i za ove ostale koje si navela kao primer, sve što se uklapa u ovaj "naslov" dobro dodje ovde

Quote:
Originally Posted by bilja
...steta sto nisu postavljene da se ne gubi vreme
U datom trenutku mi nije radila konekcija sa netom kako treba i foto~kanta mi se "kočila", pa zato nisam ostavila linkove.
Ako danas stignem, ispravim to

Old 27-09-2009, 19:17   #13
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Vidjela sam u zadnje vrijeme prekonekoliko primjera dugogodišnjih samaca koji imaju Saturn u 7 ili 4 , te Sunce sa vrlo malo aspekata- što već reče Bilja (a neki od njih Sunce opozicija Mjesec).

Iako osobno mislim da nitko nema baš horoskopske predispozicije da bude doživotno sam. Većinu puta ne smatramo ono što nam se nudi dovoljno dobrim, pa radije ostanemo sami, nekad ostanemo sami jer nas netko preprerano napravi udovcem/udovicom i tako.. Ali šansi svakako ima.

Smisho, ova tvoja kolegica šta imala tajnu vezu s oženjenim- i ona je sigurno mogla naći nekog samca, ali joj je to zasigurno blokada u glavi stvarala problem: možda je mislila da je ljepše imati obitelj makar to bila samo majka dok ne umre, nego riskirati pa izgubiti posesivnu majku (koja postavi ćerci ultimatumn ili ja) radi neke veze sa slobodnim muškarcem koja ne dolazi s garancijom pa se možda rastane.....
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-10-2009, 00:33   #14
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Registrovan: Jan 2009
leonardo je na dobrom putu
Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Mogli bi da se pozabavimo i ovim "problemom" ~ da postavimo primere ljudi koji se nikada nisu udali / oženili i da pokušamo da nadjemo "planetrnu šemu" u njihovim čartovima

Evo ~ za sad par primera
◘ 30.07.1904. Vršac ~ 19h00
◘ 27.06.1950. Bgd ~ 00h30
◘ 19.07.1951. Bgd ~ 03h00
◘ 07.04.1961. Kovin ~ 00h40
◘ 28.05.1958. Pančevo ~ 10h30
◘ 03.10.1926. Kovin ~ 09h00
i jedan 01.02.1898. Vršac ~ 11h30
Pokušaću da postavim karte za navedene primere

Za Dame:
1. 27.06.1950. http://img143.imageshack.us/img143/8...950beograd.gif
2. 19.07.1951.http://img143.imageshack.us/img143/1...951beograd.gif
3. 30.07.1904.http://img225.imageshack.us/img225/8...a1904vrsac.gif
4. 28.05.1958.http://img340.imageshack.us/img340/5...958pancevo.gif
5. 07.04.1961.http://img340.imageshack.us/img340/7...a1961kovin.gif
6. 03.10.1926.http://img340.imageshack.us/img340/3...a1926kovin.gif

Za Gospodina:
7. 01.02.1898.http://img340.imageshack.us/img340/5472/7gospodin.gif

Sada lakše možemo da se "igramo".
Biću slobodna na ovoj temi mašti da dam na volju sa svojim više nego skromnim znanjem, neka mi znalci ne zamere.
Za danas od mene toliko.

Pozdrav svima,

Last edited by leonardo; 01-10-2009 at 00:43..

Old 01-10-2009, 12:46   #15
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Ja sam primetila da izmedju sebe imaju los aspekt vladari Asc,5,7 i Ve je umesena, cak vladari 5,7 i Ve prave i los aspekt na sam Asc!
U poslednjem primeru je ukljestena 7, a cesto je i vladar 7 u 6 i 12 kuci!
Ispravi me Shmisho...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules