ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Šta na nebu vodi u ovoliko ubijanje?
Old 10-04-2013, 04:32   #1
zainteresovana
Švrća

zainteresovana je offline
Registrovan: Dec 2012
zainteresovana je na dobrom putu
Standardno Šta na nebu vodi u ovoliko ubijanje?

Tek pre dva sata sam saznala šta se dogodilo kod Mladenovaca, i ne znam da li sam šokirana.
Čovek pobio svoju porodicu i tolike komšije!
Ubijen dečak u Bečeju pre koji dan...
Čovek ubio porodicu pa sebe pre par meseci...
U školama se ubijaju deca...
Nisam baš mlada, ali ni ne znam koliko matora. Sa 33 se ne sećam ovoga dok sam bila u školi. Ovoliko nasilja, i sve više ubistava. Psihijatrijski slučajevi ili ne, ovo je postalo jako jako učestalo. Da li je posledica siromaštva? Propadamo li na sve moguće načine? Nedostatak para, posla, izlaza?
Dok nam se zamazuju oči Kosovom i temama koje treba da se boduju političarima postajemo društvo slično Americi. Nemam ništa protiv Amerike, da neko ne razume pogrešno, ali tamo su svako malo "normalni" slučajevi tinejdžera koji ubiju ceo razred, pola porodice i šta sve ne. Ne pamtim ovo u Srbiji da je bilo.
Šta je na nebu dovelo do ovoga, toliko učestilo ove strašne stvari? Čitam i teško mi je da poverujem. Ne gledam tv i vesti skoro tri godine, da se ne bih više bavila glupostima, političarenjem i sličnim. Sad vidim gde smo.
Ne znam da li uopšte gledati tranzite za horoskop Srbije, ili samo situaciju na nebu, ali je ovo strašno.
Koji aspekti ovo daju? Idemo li ka još gorem i crnjem, da se deca ubijaju u školama i prebijaju jedni druge?
Užas! Užas! Užas!
Ako neka zna, neka pogleda horar za vreme kada vidi i želi da tumači pitanje. Sve ovo brine sigurno svakog od nas
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-04-2013, 04:48   #2
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Nije takva situacija samo u Srbiji, a i nažalost, nije to problem "od jučer".

Prije 5 godina sam s epočela bavit problematikom nasilja među mladima, samo što tada nitko nije bio, kao ni sada, zainteresiran da počne riješavati taj problem.

Nasilje eskalira, a baš sam prije 2 tjedna imala intervju na tu temu i jedno od pitanja koje su mi postavili je bilo upravo to: što dovodi do porasta nasilja i tko je odgovoran?

Po meni uzrok nasilja je u mnogim socioekonomskim i društvenim čimebenicima, poput nezaposlenosti, siromaštva, loših uvjeta života, kulturološke netolerancije, ali i utjecaja medija.

A odgovornost je na cjelokupnom društvu, premda određene institucije i određene društvene skupine vole prebacivati lopticu krvinje sa jednih na druge umjesto da prionu na riješavanje problema.

Činjenica je da se svi mi grozimo kad čujemo da je neki sud odredio minimalnu kaznu zatvora ili pak samo društveno koristan rad, no, problem leži u tome što je struka koja se najviše treba baviti ponašanjima čovjeka poput psihologa, sociologa i psihijatara, odavno skrenula sa puta prvobitnog cilja.

Tako sve što se može čuti od strane stručnjaka iz te domene, nažalost, često je čisto opravdavanje nasilja.

Pa kad neki sud i donese odluku o nekoj težoj kazni, javi se "more" stručnjaka iz navedenih domena koji otvoreno negoduju protiv takvih sankcija jer ih smatraju neprimjernima za maloljetnike ili pak kršenjem ljudskih prava.

Očito su svi skupa zaboravili da je najveće kršenje prava oduzimanje nekome život na nasilan način.

Old 10-04-2013, 05:06   #3
aldebaran
Veštac

aldebaran je offline
Registrovan: Nov 2010
aldebaran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
Nije takva situacija samo u Srbiji, a i nažalost, nije to problem "od jučer".

Prije 5 godina sam s epočela bavit problematikom nasilja među mladima, samo što tada nitko nije bio, kao ni sada, zainteresiran da počne riješavati taj problem.

Nasilje eskalira, a baš sam prije 2 tjedna imala intervju na tu temu i jedno od pitanja koje su mi postavili je bilo upravo to: što dovodi do porasta nasilja i tko je odgovoran?

Po meni uzrok nasilja je u mnogim socioekonomskim i društvenim čimebenicima, poput nezaposlenosti, siromaštva, loših uvjeta života, kulturološke netolerancije, ali i utjecaja medija.

A odgovornost je na cjelokupnom društvu, premda određene institucije i određene društvene skupine vole prebacivati lopticu krvinje sa jednih na druge umjesto da prionu na riješavanje problema.

Činjenica je da se svi mi grozimo kad čujemo da je neki sud odredio minimalnu kaznu zatvora ili pak samo društveno koristan rad, no, problem leži u tome što je struka koja se najviše treba baviti ponašanjima čovjeka poput psihologa, sociologa i psihijatara, odavno skrenula sa puta prvobitnog cilja.

Tako sve što se može čuti od strane stručnjaka iz te domene, nažalost, često je čisto opravdavanje nasilja.

Pa kad neki sud i donese odluku o nekoj težoj kazni, javi se "more" stručnjaka iz navedenih domena koji otvoreno negoduju protiv takvih sankcija jer ih smatraju neprimjernima za maloljetnike ili pak kršenjem ljudskih prava.

Očito su svi skupa zaboravili da je najveće kršenje prava oduzimanje nekome život na nasilan način.

I tu se vraćamo u porodicu. Roditelji su okupirani kako prehraniti porodicu i nemaju vremena da se posvete djeci, pa djeca odrastaju sama, bez usmjerenja od strane roditelja. Rijetko će bilo koje dijete ili omladinac biti nasilan, ako je roditelj odradio svoj dio posla. Mislim da ipak sve kreće iz porodice.

Old 10-04-2013, 15:46   #4
Kvin
Obično gatalo

Kvin's Avatar

Kvin je offline
Registrovan: Feb 2013
Kvin je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aldebaran VIdi Poruku
I tu se vraćamo u porodicu. Roditelji su okupirani kako prehraniti porodicu i nemaju vremena da se posvete djeci, pa djeca odrastaju sama, bez usmjerenja od strane roditelja. Rijetko će bilo koje dijete ili omladinac biti nasilan, ako je roditelj odradio svoj dio posla. Mislim da ipak sve kreće iz porodice.
Za svaki posao u životu moraš da se školuješ na neki način.
Osnovno obrazovanje je obavezno.
Svi moramo naučiti šta je hlorofil i koji su glavni gradovi Evrope, dužine reka, dubine jezera, broj ovaca u Britaniji.
Ali, niko od nas ne mora znati kako se vaspitavaju deca i koliko je to važno.
I kad roditelji posvećuju pažnju deci mogu da pogreše.
Iako su ima namere najbolje, da se razumemo, većina nema pojma osim da promeni pelene. Doduše, za to ima obuka u porodilištu.
Daje se akcenat na pelene, kupanje i način ishrane. I stop. Dalje, kako ko ume.
A toliko toga ima...
I onda se pita gde je pogrešio a sve je dao od sebe.
A šanse da jeste pogrešio su bar 70 odsto.

Old 10-04-2013, 16:09   #5
aldebaran
Veštac

aldebaran je offline
Registrovan: Nov 2010
aldebaran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kvin VIdi Poruku
Za svaki posao u životu moraš da se školuješ na neki način.
Osnovno obrazovanje je obavezno.
Svi moramo naučiti šta je hlorofil i koji su glavni gradovi Evrope, dužine reka, dubine jezera, broj ovaca u Britaniji.
Ali, niko od nas ne mora znati kako se vaspitavaju deca i koliko je to važno.
I kad roditelji posvećuju pažnju deci mogu da pogreše.
Iako su ima namere najbolje, da se razumemo, većina nema pojma osim da promeni pelene. Doduše, za to ima obuka u porodilištu.
Daje se akcenat na pelene, kupanje i način ishrane. I stop. Dalje, kako ko ume.
A toliko toga ima...
I onda se pita gde je pogrešio a sve je dao od sebe.
A šanse da jeste pogrešio su bar 70 odsto.
Naravno da svaki roditelj želi najbolje svom djetetu...samo mislim da su danas više okupirani drugim stvarima, nemaju vremena da budu uz djecu, osjete njihove strahove i potrebe, da ih u tom momentu usmjere...
Ima i onih koji pretjeruju u pažnji i guše djecu, pa u nedostatku slobode djeca krenu drugim putem...biti roditelj je ozbiljan "posao", a mnogi se ne trude da ga urade kako treba, ne zato što ne žele, nego zato što ih drugi problemi odvuku na sve strane pa ne mogu sve stići "odraditi" dobro i kvalitetno, onda se dešavaju greške. Svaki roditelj će ih praviti, to je normalno, samo što postoje greške i greškice, greškice se lakše poprave...a za nasilje su potrebne greške, nije ono od greškica...

Old 10-04-2013, 16:56   #6
zainteresovana
Švrća

zainteresovana je offline
Registrovan: Dec 2012
zainteresovana je na dobrom putu
Standardno

Slažem se da je sve iz porodice, a pogledajte čoveka koji je živeo kao "Miran komšija" godinama, kako ga opisuju. I odjednom ovo.
I 90tih su pale vrednosti, ratovalo se, užasi su se događali. ALi ne ovakvi, ovo je na nivou pojedinca nekako, a u poslednjih par godina ima ovakvih ubistava.
Nije ovo situacija gde muž godinama zlostavlja ženu pa ga ona na kraju ubije na spavanju sekirom (što, lično, pozdravljam, izgleda da se drugačije ovakvi slučajevi ne bi opametili), ili komšija koji ubije drugog zbog međe (što je abnormalno, ali ima neko "logično" objašnjenje).
Ovo su ničim izazvane strvari, iz glave, ludilo, odjednom... Čini mi se da je nešto moralo da ovo pokrene i na nebu, nije to posledica odgoja. Čovek je im 60 godina u poslednjem slučaju

Old 10-04-2013, 17:05   #7
mimss
Početnik

mimss je offline
Registrovan: Sep 2012
mimss je na dobrom putu
Standardno

Mislim da je problem i u drzavi i nasem drustvu, i kad se prepozna naslinik i kad neko resi da se suprotstavi odgovor drzavnih organa je " znate, mi ne mozemo nista da uradimo, dok ne uradni nesto konkretno" pa sta je to KONKRETNO da ubije !? Bar iz mog iskustva

Old 10-04-2013, 17:36   #8
Kvin
Obično gatalo

Kvin's Avatar

Kvin je offline
Registrovan: Feb 2013
Kvin je na dobrom putu
Standardno

Svi vi jeste u pravu, to uopšte ne sporim, samo sam htela da ukažem i na svoj stav, da osim te preokupiranosti poslom ima i nešto drugo a čini mi se da je mnogo prisutnije.
Sa detetom se može provesti i pola sata dnevno tokom radne nedelje, ali da to bude kvalitetno a ne uz Pink ili onako, usput.
Nije mi baš opravdanje da nemaju vremena. Više nemaju živaca od preokupiranosti problemima.

A što se tiče ovog ubice: nasledna psihička bolest.
Nema veze sa krizom, ratovima, pištoljem.
Okidač je moglo da bude bilo šta i bilo kad.
Ovo je lično i ima veze s društom samo toliko što se naši lekari ne bave naslednim faktorima. Otac mu se obesio, dva brata pshijatrijski pacijenti a njemu u kartonu piše da ga je ujeo stršljen.

...
Old 10-04-2013, 19:27   #9
venomanser
Početnik

venomanser's Avatar

venomanser je offline
Registrovan: Aug 2009
venomanser je na dobrom putu
Standardno ...

Quote:
Originally Posted by Kvin VIdi Poruku
Svi vi jeste u pravu, to uopšte ne sporim, samo sam htela da ukažem i na svoj stav, da osim te preokupiranosti poslom ima i nešto drugo a čini mi se da je mnogo prisutnije.
Sa detetom se može provesti i pola sata dnevno tokom radne nedelje, ali da to bude kvalitetno a ne uz Pink ili onako, usput.
Nije mi baš opravdanje da nemaju vremena. Više nemaju živaca od preokupiranosti problemima.

A što se tiče ovog ubice: nasledna psihička bolest.
Nema veze sa krizom, ratovima, pištoljem.
Okidač je moglo da bude bilo šta i bilo kad.
Ovo je lično i ima veze s društom samo toliko što se naši lekari ne bave naslednim faktorima. Otac mu se obesio, dva brata pshijatrijski pacijenti a njemu u kartonu piše da ga je ujeo stršljen.
Evo sve lepo objašnjeno http://trojka.rs/horoskop-sf/horosko...velikoj-ivanci

Old 10-04-2013, 20:19   #10
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

za ovaj slucaj u Velikoj Ivanci je karakteristican i Mesec na 4. stepenu... stradanje naroda

a pogledajte tranzite za 24.4.2014.

e, to ce da bude veselo...

Old 10-04-2013, 20:26   #11
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela is online now
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Ja samo mogu da kazem da se sve nekako i podnese i pregura,al kada su se nekome i otac i deda ubili,a stric pihijatrijski bolesnik,to onda nema veze sa vaspitanjem,vec sa naslednim faktorom...

U komsiluku imam jednog poznanika koji umalo nije pobio porodicu pre neku godinu,ali mi svi ovde znamo da je njegov xy rodjak poremetio s pamecu,sto bi rekao stari narod,i da u takvoj familiji postoje takvi slucajevi...

To nikako ne bi trebalo zanemariti,i to je,po meni,faktor br 1.!

Old 10-04-2013, 20:29   #12
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Alea je sjajno opisala stanje na nebu ovih dana na temi o tranzitu Saturna

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku

A sto se ovog masakra tice, SA u Skorpiji i jeste groblje, smrt, smetliste, djubre, ciscenje. Skorpija je znak iskljucivosti, u njoj nema mesta za diplomatiju , jer je ovde VE u egzilu, a drugi malefik MA je u svom sedistu, u konjunkciji sa VE, koja je takodje u egzilu u Ovnu, dok je JU, kao sledeci, odnosno najveci benefik u Blizancima, isto u izgonu, ME kao simbol ljudskog razuma u Ribama, MO juce jos bio u najpre u kvadratu sa JU a zatim konjunkciji sa ME.
Dva benefika JU i VE u izgonu bez moci da deluju, dok je SA jedva docekao da pokaze svoje mracno lice. Mislim da to mozda i nema veze sa tim sto je SO u Ovnu, jer na njega deluje blizina MA koji dispozituje SA, jer malefici su uvek malefici, i uvek cekaju priliku da pokazu svoje zlo lice. A SA u Skorpiji je upravo to - lice zla, to su odavno pisali svi moguci astrolozi. I takodje, salzem se i ja jer mu je dispozitor u Ovnu a VE kao jedina planeta koja moze da umili i odobrovolji MA, bez snagde da deluje, u njegovim kandzama, i cak stavise, ona sada jos i potpiruje strasti, ovakva iz Ovna.
JU ne vidi SA pa ne moze da ga umiri, jer JU je jedini koji moze da smiri zlo SA, obzirom da su to dve superiorne planete iste snage, kao sto VE jedina moze da smiri MA...a MA i SO u konjunkciji su uvek opasni, jer radjaju mrznju prema autoritetima, pobunu, vatru, a nema uticaja VE koja je zaduzena za diplomatiju, da ih umiri, diplomatija je na 0.

Old 10-04-2013, 20:44   #13
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Krivi smo mi sto smo dozvolili da nam Zapad natura svoje norme pravde i zakona,a usput da nas tako ojade da nam je trka za novcem postala vaznija od zivota.Kod nas ovdje vazi "Kontinentalno" Pravo po kojem vise zatvora dobije jadnik koji je ukrao zvaku od onoga koji je ubio covjeka.Mislim da trenutna konstalacija na nebu nije posebna ni po cemu,jer se sjecamo 90tih (kada su Saturn,Uran i Neptun tranzitirali Jarcem) i jednostavno su morali da sruse ono sto je stvorio nerealni Jupiter,(Juga je nastala u strijelcu).90tih su ginule 100tine i vise ljudi za jedan dan.A Jugoslavija je nakom pocetnog entuzijazma,nerealnog optimizma(expanzija 60 i 70tih godina) naprosto morala da dozivi sve to jer je nastala na trulim temeljima,pa se plasim da su ova desavanja nakon rata rezultat svega toga sto se desavalo u tih 50tak godina,sto je kasnije proizvelo ratove,a ratovi kasnije ovako tesku ekonomsku i svaku drugu situaciju na ovim prostorima. I sada neko pokusava da ovaj jucerasnji dogadjaj svali na ledja nekog posebnog polozaja neke od planeta na nebu.Pa nije do ovog slucaja doslo tek tako ,korijeni su tu mnogo dublji.Kao ovo se nije desavalo prije 2,4,6 godina(u Visokom covjek iz cita mira poceo da ubija ljude na sred ulice ,u Lipnici kod Tuzle pobio skoro citavo selo,rodjake svoje,da ne nabraujam dalje primjere,u Sarajevu jedno 10 ovakvih slucajeva)
Znamo i da se nakon Vijetnamskog rata i u Americi pojavio ogroman broj serijskih ubica koji bas ovako nisu birali zrtve.Radi se o osobama koje su najcesce veterani rata,oboljelim o post ratnom sindromu(Pms) pa Boga pitaj cega se sve ovaj nagledao u zivotu,a dodatno ga je drustvo upropastilo do kraja jer je kako kazu ostao i bez posla prije 2 godine(nije jedini).Pa sta ocekivati od takvih ljudi,oduzeli su im pravo na zivot,a nisu svi psihicki jedanko jaki da mogu to da podnesu,i umjesto da se takvima nadje posao,da im se da bilo kakva smislenost zivota,drustvo se bavi drugim stvarima i jos ih ostavljaju bez hljeba...Evo cujem da ovaj ima i geneteiku sklonu ovakvim stvarima,ali postoji citav niz drugih ljudi na ovim prostorima koji su ubijalii sto su im drugi unistili zivote ,a ne zbog genetskih predizpozicija.
Globalizacija bjelosvjetskih mocnika nam je dohakala,a mi smo ih ovdje docekali rasirenih ruku,pa je 10% onih koji su se snasli u takvoj situaciji zadovoljno,a 90% suti i trpi.Trazili smo demokratiju,dobili smo je.Vazda sam govorio da nije demokratija za Slavena,nismo mi na takvom stepenu samosvjesti(danas gledam kako momcic pljuje drota na sred ulice a mene se plasi, ne smije ad me pogleda,sve vrijednosti otisle naopako).U Svedskoj pavlaka poskupi 10 feninga ljudi izadju na ulice,ovdje se ubije covjek i svi to sa smjeskom prokomentarisu,kao ono normala.I onda kada se desi nesto ovako strasno tek se onda svi zamisle i upitaju "pa kako,zbog cega"Ljudi ovdje najcesce reaguju kada se problem desava licno njima,dok je komsiji sve je valjda ok.Nema odgovornosti u drustvu,nema pravovremenog sankcionisanja problema,ljudi zive od danas do sutra,prekosutra ih vec ne zanima,od trke za lovom su zaboravili na vlastitu porodicu,na djecu.A sve krece od porodice.Sebicnost medju ljudima nikada nije bila izrazenija.
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-04-2013, 20:58   #14
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by venomanser VIdi Poruku
kakva je ovo analiza gde pise da PL kvadrira, a orbis veci od 10? to nema pojma sa zivotom, verujem da se slazete sa mnom da je to veoma nategnuto?

Old 10-04-2013, 21:00   #15
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
U Svedskoj pavlaka poskupi 10 feninga ljudi izadju na ulice
Zato što su Šveđani normalan narod kao i Grci, kod njih su već nekoliko godina unazad demonstracije na ulicama, strašno su zaduženi i kod njih se ne živi više dobro kao nekada ali narod se ne predaje i ne prihvata uslove EU zdravo za gotovo, njihovi političari i najveći stručnjaci su neprestano na vestima. Svi su zajedno uključeni u to da se izvuku iz krize.

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
ovdje se ubije covjek i svi to sa smjeskom prokomentarisu,kao ono normala.I onda kada se desi nesto ovako strasno tek se onda svi zamisle i upitaju "pa kako,zbog cega"Ljudi ovdje najcesce reaguju kada se problem desava licno njima,dok je komsiji sve je valjda ok.Nema odgovornosti u drustvu,nema pravovremenog sankcionisanja problema,ljudi zive od danas do sutra,prekosutra ih vec ne zanima,od trke za lovom su zaboravili na vlastitu porodicu,na djecu.A sve krece od porodice.Sebicnost medju ljudima nikada nije bila izrazenija.
Tačno tako. Samo si zaboravio da napišeš da nema muškaraca. Muškarci se danas ponašaju kao histerične ženturače.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules