ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sekte i sektasi u natalnoj karti
Old 27-02-2011, 14:07   #1
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Cool Sekte i sektasi u natalnoj karti

Postovani forumasi i manje zastupljene forumasice

Da cujemo sta predstavlja u natalnoj karti - sektu, pripadnike sekti, vodje sekti...

Pocnimo od osnovnih objasnjenja, a kasnije mozemo da ubacimo natalne karte L. Ron Hubbard-a, Tom Kruza, i ako znate mozda cak i vasih poznaninka, prijatelja koji su mozda bili clanovi neke od sekti.

Pucajteee

Riječ sekta potiče od latinske riječi sequi, što znači pratiti, slijediti načela kojih se neko drži, manja vjerska zajednica, stranka koja se odvojila od neke veće vladajuće vjerske organizacije. Sekta označava frakciju. Enciklopedijski, definicija sekte tumači se kao mala grupa istomišljenika koja se odvojila od matice religije u neku drugu samostalnu religijsku grupu.

Ostatak clanka iz koga sam preuzela citat!
Submit to Digg   Sekte i sektasi u natalnoj karti Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-02-2011, 15:38   #2
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

joooj poppy...ovo može da povede religioznu diskusiju...i pravoslavlje, rimokatolicizam, protestanti, jehovini svedoci sve su to onda sekte ako se gleda po definiciji "religijske grupe koje su se odvojile od matice"

možda da malo objasniš na šta tačno misliš, e sad ja nisam sigurna možda misliš na pripadnost ekstremnijim religijskim grupama?
kad kažeš sekte ljudi automatski pomisle da su to grupe ljudi koji koristeći religiju manipulišu svojim žrtvama da bi dobili ekonomsku korist...e sad svašta pada pod to...

ne mislim ništa loše, samo da razjasnimo šta tražimo da bi znali gde da gledamo

Old 27-02-2011, 16:01   #3
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Ja mislim da ona uopsteno misli na sektase,kao bijeg od stvarnosti,one osobe koje su duboko ukorenjene u ta shvatanja,nesto kao fanatizam prema zabranjenim religijama koji ih pravi srecnim !?

Old 27-02-2011, 16:10   #4
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
Ja mislim da ona uopsteno misli na sektase,kao bijeg od stvarnosti,one osobe koje su duboko ukorenjene u ta shvatanja,nesto kao fanatizam prema zabranjenim religijama koji ih pravi srecnim !?
poppy jer mislis na religiozni fanatizam?

sajentolozu su zabranjeni po nekim zamljama....u muslimanskim zemljama mislim da ima zabranjenih religija zavisno od dela...o tome pricam, sam pojam "sekta" nije jasan i cesto se koristi u politicke svrhe...

Old 27-02-2011, 16:44   #5
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Au, brate kako me bombardovaste.

Prvo, ne zelim na ovom topicu nikakvu religioznu diskusiju, samo cista astroloska objasnjenja o sljedecim stvarima:

- Predispozicije kod natusa prema sektama (ne mislim na nijednu odredjenu ekstremno religioznu grupu, one su sve ekstremne na svoj nacin)

- Osobe koje su bile osnivaci nekih od sekti - sta to ima u njihovim natalnim kartama sto moze da objasni njihovu sposobnost manipulacije mase

Npr. Jehovini svedoci ne priznaju astrologiju, jer potice iz prljavog Vavilona gdje je Nimrod praktikovao razne madjije i vradzbine.

I evo karte osnivaca Sajentologije R.L.Hubbarda - sa nekim objasnjenjima - koji je uzged bio Riba/Strijelac/Mjesec u Lavu.

http://www.astrotheme.com/portraits/RdjnV98LSDma.htm

Old 27-02-2011, 19:16   #6
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Au, brate kako me bombardovaste.

Prvo, ne zelim na ovom topicu nikakvu religioznu diskusiju, samo cista astroloska objasnjenja o sljedecim stvarima:

- Predispozicije kod natusa prema sektama (ne mislim na nijednu odredjenu ekstremno religioznu grupu, one su sve ekstremne na svoj nacin)

- Osobe koje su bile osnivaci nekih od sekti - sta to ima u njihovim natalnim kartama sto moze da objasni njihovu sposobnost manipulacije mase

Npr. Jehovini svedoci ne priznaju astrologiju, jer potice iz prljavog Vavilona gdje je Nimrod praktikovao razne madjije i vradzbine.

I evo karte osnivaca Sajentologije R.L.Hubbarda - sa nekim objasnjenjima - koji je uzged bio Riba/Strijelac/Mjesec u Lavu.

verovatno mislis na mene...nisam te izmbombardovala samo treba da se objasni sta se tacno misli kad se kaze sekta (licno ne volim rec sekta jer se olako koristi i cesto se koristi u politicke svrhe da se oblati sve sto je tuce), znaci gledamo pripadanje religioznim grupama koje su pokazale kontrolu i moc nad sledbenicima

znaci ...jupiter, deveta strelac...
kontrola nad drugima, moc tu mi doce nekako pluton, a posto je kontrola na religijskim osnovama (ili kako ja to licno smatram prodavanje magle) treba i neptun da bi ta kontrola duze trajala

Last edited by Aeria Gloria; 27-02-2011 at 19:30..

Old 27-02-2011, 23:38   #7
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Ovo za bombardovanje mi je samo uzrecica kad me neko zaspe pitanjima, mozda je zvucalo malo blesavo i arogantno Razumijem tvoje nedoumice u vezi topica, ali stvarno bi trebali da se drzimo iskljucivo astro cinjenica, a da zanemarimo politiku i slicne price

Sta Jupiter, deveta Strijelac? Objasnjavaj

Old 28-02-2011, 02:12   #8
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Ma jok,Ona je mislila kad je sekte je pomenula ,dal postoji ocija da budemo privuceni od takvih...u stvari,dal postoji ocija planetom opisana u natalnom da covek podje od maticne religije (Hriscanstva i njihovih ogranaka priznatih,Islama i takofjer njihovih ogranaka priznatih,Budizma) da odudara i pridruzi se nekoj sekti (nepriznatoj religiji) poput gore navedenih! Dobro je pitanje.... Licno smatram da sam podlozan sekti...al ne,odupirem se redovno,a i to mi daje snagu da budem ono sto jesam,Pravoslavan al ne i Fanatik da tudje gazim i ne priznajem jer Bog Mili je jedan. Voleo bih znati koji aspekti obelezavaju podloznosti Sektastvu itd...super tema nema sta ali dotle dok ne predje u politicenje sto nebi bilo fer!

Old 28-02-2011, 03:29   #9
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Ova konjukcija UR0MA lose aflikovane obe planete,daju nervoznog coveka,Asc JU otisao u 11 u skorpiji,sto pokazuje sirenje tog novog okultnog neznam kako da ga nazovem,mozda nacin lecenja.Kako ta kuca objasnjava nacin na koji sudjelujemo u drustvenom zivotu,ali i podrucje aktivnosti u kojima se sire nase ideje o tome kako se treba izraziti.Njemu je bas JU tu i posrecilo mu se da njegove ideje se tako sire kroz narod,to se vidi i po dobrim aspektima JU pre svega trigoni sa SO i ME-(govori,pisanja,knjige,)koje su u ribama u 3,kuca komunikacije,a NE otisao u kuci javnih neprijatelja-7 kuca u ribama,zato je narod-neprijatelji bili protiv te sekte jer njima izgleda sve to mutno pogotovo sto se tu ulaze dosta novca,a da vam i ne pisem sta sam procitala u njegovoj knizi,kako on leci psihicki oboljele.NE pravi trigon sa JU isto i sa SO i ME.Samo mi je cudno ovo ME150MC,njegova razmisljanja i pisanja su bila vrh njegove karijere,statusa?
Napomenuh da sam procitala njegovu knigu Dijenetika,on se tu pretsatvlja kao doktor koji leci psihicki bolesne sa nekim cudnim metodama,zabranjivao je ikakva lekarstva...
Skoro sam procitala da je Dzon Travolta njegov "sledbenik" lecio sina kroz te metode,pisalo je u negativnom kontekstu kao mogao je on da i izleci sina da nije bilo te scientologije.
Ne mogu da kazem da je sve to ok uvezi ove sekte,nije mi logicno,ali mislim da ta sekta nije destruktivna sem za dzeb,pripadnici scietologije su dobri,srecni,pronasli se i zive taj film..

Old 28-02-2011, 09:15   #10
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Standardno

Quote:
Ovo za bombardovanje mi je samo uzrecica kad me neko zaspe pitanjima, mozda je zvucalo malo blesavo i arogantno Razumijem tvoje nedoumice u vezi topica, ali stvarno bi trebali da se drzimo iskljucivo astro cinjenica, a da zanemarimo politiku i slicne price

Sta Jupiter, deveta Strijelac? Objasnjavaj
jupiter i strelac su povezani sa religijom i duhovnošću (između ostalog)...pa zato ako je lik pravio crkvu koja je poznata u svetu trebalo bi da ima jupitera nekako uočljivog...
e sad ovaj ima strelca na ascedentu, jupiter u škorpiji u XI...eeee evo ga ...gledam kartu i nešto mi nije kako treba, pazite lik pravi svoju crkvu, novu religiju..mora da ima neki kontakt jupitera i urana/vodolije....i sad gledam kartu nema direktnih kontakta sa uranom ALI XI kuća je prirodna kuća vodolije...

i sto kaze Beba977...jupiter u škorpiji "sto pokazuje sirenje tog novog okultnog neznam kako da ga nazovem,mozda nacin lecenja"

a pazite pluton kao signifikator tog novog "lecenja" (staviću pod navodnike pošto nemam pojma šta lik radi niti koliko je to lečenje lečenje) odlazi u VII kuću javnosti/javnih neprijatelja/partnera i kvadrira sunce
SO90PL -zloupotreba moći? kako se vama to čini

SO0ME u ribi...neptun odlazi u raka u sedmu...pa eto tog lecenja drugih ono što je interesantno je da taj neptun ima aspekte i sa SO, MC, JU...znači sa svim planetama koje su nam bitne trenutno za ovu raspravu

MC u vagi a venera odlazi u opoziciju sa istim MC i u svom je padu...nikad zadovoljan svojim uspehom? propadanje uspeha? ipak je njegova crkva povezana sa svakakvim stvarimad kontrole ljudi do trgovine ljudi...možda je on to nešto drugo zamislio pa se sad ta ideja izjalovila?

ma meni sve te sekte ne bi smetale uopšte da se ne mlate tolike pare na njima...to mi odmah pali crvenu lampicu

kako videti sklonost pripadanjima sektama? ne znam ali čini mi se da u natalu treba da bude naglašena potreba čoveka da pripada većoj grupi celom dušom, što zajedno sa udarcima života gura osobu u sekte jer jedino one trenutno imaju taj duh velike porodice i još govore da je to jedina prava istina i da je osoba posebna samom činjenicom da je tu... i eto...recept za sektu što u principu ne bi bilo loše da nema tog dela sa ucenom (ako nas napustiš onda...), parama, kontrolom (kontrola mi nekako dođe automatski gde dođu i pare)...

Old 28-02-2011, 10:59   #11
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

SO je povezano s vodstvom, pa većina gurua ima istaknuto SO – u ugaonom polju. Također većina ima istaknutu vatru u karti, jer ideju treba plasirati. Vrlo često je ME retrogradan ili u padu, NE u padu i PL u 1.
Od polja su gotovo uvijek naglašena 1. ili 8. Česte su i konfiguracije u kojima su NE/UR/PL povezani s osobnim planetama preko T-kvadrata ili velikih trigona.

Za one koji žele istraživati: http://www.astro.com/astro-databank/..._:_Cult_leader

Old 28-02-2011, 19:56   #12
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Negde sam pročitala da se za sekte gleda položaj Neptuna.

Evo i sa sajta http://www.zvezdavodilja.com/index.p...ic=4981.0;wap2

*Religija i vera

- SA,MA i JMČ u IX kući
- SA ili MA u III kući (opozitna IX kući)
Ako su u kardinalnim znacima u ovim kućama i ako je JU slab,peregriniran ili u detrimentu i u kadentnoj kući i aflikovan maleficima,to nam govori da je natus religijski nazadan ili da je ateista,ali češće da je pripadnik neke sekte ili religijske organizacije.
Ako su JU,VE ili SMČ u IX ili III kući,ako su oslobođeni aflikcija,to nam kazuje da je natus dobar i uzoran hrišćanin.
SO,MO,ME ili tačka fortune u ovim kućama,posebno u aspektima sa JU ili VE,takođe ukazuju na religioznost.Ovo se bitno umanjuje ako su u aspektima sa maleficima.
Ako nema planeta u III ili IX kući,treba posmatrati JU koji je prirodni signifikator religije.
Ako je u svojoj kući ili egzaltaciji,posebno ako je na uglu ili u recepciji sa VE ili SO,MO ili ME,religioznost je izuzetno naglašena.
Ako je JU peregriniran,u izgonu ili padu,u kadentnoj kući i aflikovan maleficima,ukazuje na ateizam.

Old 28-02-2011, 20:22   #13
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Negde sam pročitala da se za sekte gleda položaj Neptuna.

Evo i sa sajta http://www.zvezdavodilja.com/index.p...ic=4981.0;wap2

*Religija i vera

- SA,MA i JMČ u IX kući
- SA ili MA u III kući (opozitna IX kući)
Ako su u kardinalnim znacima u ovim kućama i ako je JU slab,peregriniran ili u detrimentu i u kadentnoj kući i aflikovan maleficima,to nam govori da je natus religijski nazadan ili da je ateista,ali češće da je pripadnik neke sekte ili religijske organizacije.
Ako su JU,VE ili SMČ u IX ili III kući,ako su oslobođeni aflikcija,to nam kazuje da je natus dobar i uzoran hrišćanin.
SO,MO,ME ili tačka fortune u ovim kućama,posebno u aspektima sa JU ili VE,takođe ukazuju na religioznost.Ovo se bitno umanjuje ako su u aspektima sa maleficima.
Ako nema planeta u III ili IX kući,treba posmatrati JU koji je prirodni signifikator religije.
Ako je u svojoj kući ili egzaltaciji,posebno ako je na uglu ili u recepciji sa VE ili SO,MO ili ME,religioznost je izuzetno naglašena.
Ako je JU peregriniran,u izgonu ili padu,u kadentnoj kući i aflikovan maleficima,ukazuje na ateizam.
sa ovim se ne slažem jer da bi bio dobar i uzoran hrišćanin osoba ne sme da sumnja u hrišćansku dogmu...što nikako ne može biti opisano ne aflikovanim jupiterom

Quote:
Ako su u kardinalnim znacima u ovim kućama i ako je JU slab,peregriniran ili u detrimentu i u kadentnoj kući i aflikovan maleficima,to nam govori da je natus religijski nazadan ili da je ateista,
religiozno nazadan?!?! šta to treba da znači ...zar aflikacija JU ne treba da znači osobu koja sumnja u veru, ispituje je, pokušava da je poljulja...ja imam jupiter u kvadratu sa saturnom i ono što je karakteristično kod mene da sumnjam u sve organizovane religije...

e zbog ovakvih stvari sam tražila da se lepo objansi šta se misli pod sektom...jer za osobu koju je sladjana citirala ...svi su sektaši i religiozno nazadni sem ljudi koji pripadaju njegovoj grupi ...
znači ako ne veruješ u priču o bezgrešnom začeću, hodanju po vodi, dizanju iz mrtvih....onda si religiozno nazadan?!?!?!
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-02-2011, 20:35   #14
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aeria Gloria VIdi Poruku
sa ovim se ne slažem jer da bi bio dobar i uzoran hrišćanin osoba ne sme da sumnja u hrišćansku dogmu...što nikako ne može biti opisano ne aflikovanim jupiterom

religiozno nazadan?!?! šta to treba da znači ...zar aflikacija JU ne treba da znači osobu koja sumnja u veru, ispituje je, pokušava da je poljulja...ja imam jupiter u kvadratu sa saturnom i ono što je karakteristično kod mene da sumnjam u sve organizovane religije...

e zbog ovakvih stvari sam tražila da se lepo objansi šta se misli pod sektom...jer za osobu koju je sladjana citirala ...svi su sektaši i religiozno nazadni sem ljudi koji pripadaju njegovoj grupi ...
znači ako ne veruješ u priču o bezgrešnom začeću, hodanju po vodi, dizanju iz mrtvih....onda si religiozno nazadan?!?!?!
To je samo teorija , treba početi prvo od sebe, svojih misli, osećanja i onoga što ti je duši ...pa tek onda videti astrologiju .
Ja sam vernik ( ako se to tako mogu izraziti ) ali ima puno toga što ne znam ( priznajem ) kao i toga da ponekad i ne verujem .
Sekte su za mene samo one organizacije koje te sputavaju da budeš čovek , ispiraju mozak i slično...ali sve jto previše lična stvar da bi ja našla za pravo da odredim nekog da je sektaš ili vernik...!!!

Old 01-03-2011, 00:59   #15
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Sekte...Glorija....ne slazem se gore sto si napisala bas! Religija je definisana...Hriscanstvo+Islam+Budizam i svi njihovi priznati ogranci ne spadaju u Sekte, pojam sekte je da ne priznaje to sto glavna religija pripoveda,nego,pripoveda i klanja se Sotoni (satanisti),priklanja se i veruje Luciferu odpadniku Bozijem...Relijanci veruju da su ljudki rod stvorili vanzemaljci i doneli ih ovde na planetu zemlju kako bi ih posmatrali.....Aum Shinrikyo...oni sto su potrovali masu sveta u Tokijskom metrou pre par godina sarinom...oni su verovali u religiju univerzalnu,a sacinjavala je se delom od Hriscanstva,Islama itd...Vrata Raja..oni sto su se u Kalifornijskim poljima,njih 39-oro ubilo,kolektivno samoubistvo,jer verovali su da ce nastupiti smak sveta prolaskom komete Hale Bopp,navodno,pripovedali su o ljubavi.....Ma ima njih koliko ti srce hoce,pripovedaju sve i svasta i naravno,sto im vise daj iz novcanaika bolji si,svetiji si itd itd e to su sekte koje pripovedaju sulude i nelogicne stvari,mame i ubedjuju poput sijentologije alijas dijanetika,da ce izleciti,pomoci,srediti,urediti,oporaviti i garantovati,poput jehovinih svedoka,sto pripovedaju vecni zivot u telu u kojem smo...suludo zar ne! e sad,rekose Jupiter ima ulogu veliku kad je religija u pitanju itd itd,moj je u sedistu bas i to sa Neptunom u zagrljaju,pa znaci li to da bi i ja mogao osnovati svoju religiju-sektu,ili sam sklon sebe zavesti ako se pojavi neko mocniji da me ubedi u ne pravilnosti Pravoslavlja u kojem sam...vrbovan sam bio,al ne,odusato sam,ne iz bojazni,al srazlogom,jer Biblija sto veli a i Ku´ran isto,nemoze se snjima meriti nikako jer njihovim pripovedkama bednim moze samo da se napoji neko ko veruje u opipljivo sto aj nisam na svu srecu
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules