ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Secerna bolest
Old 22-09-2015, 20:19   #1
sedokosi
Švrća

sedokosi's Avatar

sedokosi je offline
Registrovan: Jan 2008
sedokosi je na dobrom putu
Standardno Secerna bolest

moj prijatelj je oboleo od secerne bolesti a ja neumem da vidim cime je to uzrokovano. njegovi podatci: 27- 02 88. време 21.50 Мladenovac
Advertisement

Old 22-09-2015, 20:29   #2
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Uzrok je u hrani i u stresu-to nema veze sa astrologijom.Astrologija se pre svega bavi nasim unutrasnjim bicem.
Ljudi danas preterano luce insulin u tome je problem!
Submit to Digg   Secerna bolest Reply With Quote

Old 22-09-2015, 21:41   #3
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Registrovan: Sep 2013
Bubičica će postati poznat uskoro
Standardno

Astromedicina je vrlo izazovna grana astrologije, pa samo ono malo što je Dupor pisao pa da te zaboli mozak... Ovde ne stiže da se piše o tome pošto su uvek glavne teme ko će s kim da se hebe...i slično...pa do astromedicine teško da će se (ikada) stići Lično, za sebe sam našla manje više sve što mi je bilo bitno da nađem... I da - u pravu je čovek da se u natalu vidi baš sve u vezi zdravlja.

Last edited by Bubičica; 22-09-2015 at 21:51..

Old 22-09-2015, 22:20   #4
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by sedokosi VIdi Poruku
moj prijatelj je oboleo od secerne bolesti a ja neumem da vidim cime je to uzrokovano. njegovi podatci: 27- 02 88. време 21.50 Мladenovac
Mesec,rak,jupiter,neptun,venera,6,8,12,kuca kao i znak device koji inace vlada bolestima,nije nimalo lako uvideti i pronaci potencijal za dijabetes.Neretko cak povoljni aspekti dovedu do pojave bolesti ali svakako prvo treba gledati da li imaju veze sa 6-om i 12-om kucom koje govore o bolestima i o hronicnim bolestima.Posto je sada merkur retrogradan nije bas pozeljno donositi zakljucke pa cemo taj natal razraditi malo kasnije,inace su u pravu devojke koje su uzele ucesce u temi ima nesto i u DNK ali,u natalu se i to moze videti kada su u pitanju nasledne bolesti...Mnogo sam horoskopa video gde nema nikakvog pokazatelja dijabetesa a osoba ga ipak ima i to tezi oblik e tu dolazi stres kao uzrok tj natal nam pomogne da shvatimo kakva je osoba u pitanju i kako reaguje na razne teskoce u zivotu( stres).

Old 22-09-2015, 23:24   #5
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by sedokosi VIdi Poruku
Da li mu je ASC na 1* Skorpije?

Postoji jedno astrolosko pravilo koje kaze, da uvek treba gledati oba domicila za one znake na ASC ciji vladar ima dva domicila, kao sto je MA koji vlada Skorpijom i Ovnom, ili VE koja vlada Vagom i Bikom itd.
Takodje postoji pravilo koje kaze koja planeta koju unistava, pa tako ME unistava MA ( jer je Blizanac VIII znak od Skorpije ) ali za Skorpije je drugi domicil njihovog vladara Ovan u VI polju koje se odnosi na bolesti.
Tvoj prijatelj ima ME vladara VIII u Vodoliji koji preko sekstila aplicira VE i JU u Ovnu.
Meni je pre VE u Ovnu u izgonu, koja mu vlada vrhom VIII i 60 ME vladar VIII neki signal, pogotovo jer joj MA daje recepciju, prima je u svoj znak, ali da gledam natal a da ne znam da je od necega oboleo, ne verujem da bih ikada to povezala, pogotovo kada mu vidim egzaltiranog vladara ASC i MO kao svetlo rodjenja ovako visoko na nebu, u svom znaku. Jedino sto je u kvadatu sa tom VE i JU iz kadetnog VI polja.
Ali ne bih to ovako da nisi rekao, povezala sa bolescu.
Mada, na stres dosta utice nas temperament.
Jako je losa kombinacija kolerika i flegmatika, jer su to dva potpuno suprotna temperamenta, sto unutar coveka izaziva snazne reakcije, od zelje za akcijom do potpune predaje, ili kombinacija sangvinika i melanholika, koja opet ume da dovede do psihickih oboljenja, sizofrenije jer je covek u stalnom rascepu izmedju ludog optimizma i potpunog pesimizma, sto dovodi do sloma psihe.

Inace, ja verujem da su to nekadasnji astrolozi umeli da objasne, ali verujem i u to da danasnji nisu ni blizu znanju koje su nekada oni posedovali. Mada, sa druge strane, nekadasnji astrolozi pa ni lekari, nisu znali za mnoge bolesti pa su ih jednostavno generalizovali.

Da bi iko uspeo da objasni bolest iz natalne karte, morao bi da bude izuzetno vest poznavalac, ne samo astrologije vec i medicine.
Koliko sam ja shvatila, ovde se i ne trazi lek, vec cisto, da li ima naznaka za bolest u natalu ovog coveka.

U nekom mom pokusaju, ovaj solar i profekcije za 2015. bilo bi ovako:

Od 2008. on je u firdariji JU, a od 2013. subvladar je bila VE, a zatim od 05.01.2015. u firdaru je JU/ME.
Vec sam objasnila vezu ove tri planete.
Nisam razumela kada se razboleo, ali od rodjendana 2015. njemu je godisnja profekcija u Vodoliji, na natalnom ME ( vladaru VIII ) koji je cele godine vladar profekcionog ASC.
Solarni ASC pada u Blizance i njegovo VIII polje, ME u Vodoliju na natalnog ME. Skorpija, znak njegovog natalnog ASC pada u VI a MA kao vladar ASC ali i natalnog i solarnog VI, 0VE u Ovnu na natalnoj VE u VI...Jarac sa natalnim MA je VIII znak u solaru...

Ali, ja, eto licno ne bih nikada pomislila na to, i moja prva asocijacija bila bi da se covek ne oseca najbolje u ljubavnim vezama...
U svakom slucaju, nadam se da ce se izboriti sa tim i da ce sve biti ok, sto mu od srca zelim, obzirom da je rec o izuzetno mladom coveku.

Last edited by alea; 23-09-2015 at 00:14..

Old 22-09-2015, 23:56   #6
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
oboleo od secerne bolesti a ja neumem da vidim cime je to uzrokovano.
Haha, mi fai solletico. Uzrokovao je saturn, a procice kada tranzitni jupiter udje u sesto polje.
Quote:
Natalne karte ne treba mesati sa medicinom,nikada!
That. Dijabetes je bolest modernog coveka, sve vise ljudi to ima, bez obzira na postavke. Uzrok su stres, ishrana kao sto rece bojana, ili jednostavno genetika. Ajd da je neko uradio ozbiljnu studiju, nasao 100 dijabeticara pa im posmatrao karte, pa da covek i kaze. Ali nit se tu uzrok vidi, nit se tu lek vidi. Jer ako se u karti vidi bolest, i to konkretna, to znaci da se vidi i lek, pa hajdete onda nadjite lek za sidu preko horoskopa haha. Medicinu i astrologiju povezuju ili labilne, ili lakoverne ili jednostavno glupe osobe. Kao sto dijabetes nece nestati sam od sebe samo zato sto veliki benefik jupiter prodje kroz sesto polje, isto tako ni bolest ne nastaje zbog neke planete. Al' eto kad vec pomenuste metode lecenja, i tu je bojana objasnila, + kretanje. Da nije tuzno, bilo bi smesno posmatrati astro lekare i psihijatare.

Old 23-09-2015, 08:11   #7
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Ja sam razgovarala sa jednim astrologom na temu bolesti mog brata. Dosta toga pise u natalu. Ali i ta analiza je bila sa mojom celom pricom, pa je on simboliku trazio u natalu. Nakon toga mi je dao samo dobre savete.

Mislim da se astromedicinom moze baviti samo Doktor i Astrolog u jednom. Onaj ko dobro poznaje i jednu i drugu nauku. I onaj ko ce dobro biti upucen i u klinicku sliku i u natal pacijenta. Ko ce kombinovati

Ja sam se malo time bavila, vrlo osetljiva tema i ne cudi me sto retko astrolozi ulaze u te price.

A sa druge strane, sto kaze Bojana, postoje 'astrolozi' koji samo to cekaju. Lesinari, srvinari...

I znam da Sedokosi nije trazio lek ali skoro sam o tome pricala sa drugima ii brala trnjine, pa rekoh da podelim informaciju

Old 23-09-2015, 09:41   #8
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Quote:
Onaj ko dobro poznaje i jednu i drugu nauku
Koju to i jednu i drugu? Samo jedna od te dve navedene stvari je nauka, i to vrlo ozbiljna. Staviti te dve stvari zajedno u jednu recenicu bi po meni trebalo biti kaznjivo zakonom. Astro je pseudo-nauka u najboljem slucaju. Pritom, lekara koji lece astrologijom nema, a sve i da ima, ti bi davnih dana izgubili licencu.

Old 23-09-2015, 10:04   #9
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

Ja iskreno ne znam odgovor da li je nauka ili ne. U imenu sadrzi rec nauka, zato sam je tako i nazvala. Mada i pseudo nauka je neka nauka.
A da neki doktori koriste i astrologiju to vec znam. I kazu da im dosta pomaze. Jer ono sto je nakon mnogih analiza medicinskih i dalje nejasno, smernice se nadju u astromedicini.
Ja bih to uporedila sa poligrafom. Ne moze se uzeti kao dokaz ali itekako moze pomoci i usmeriti istragu.

Old 23-09-2015, 10:30   #10
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Dovoljno je da znas definiciju nauke i da shvatis da astrologija ne spada u nju. Uostalom, ne moras ti ni da znas, znaju kompetentni ljudi koji su je i prozvali peseudo naukom. Pseudo na grckom znaci lazno. Dakle lazna nauka. Razvijen sistem, ni oko cega, jer konkretnih rezultata nema. Mozda koriste neki dokoni lekari opste prakse u nekom selu ili neki ne bas najsjajniji studenti, koji ne mogu da nadju specijalizaciju pa imaju vremena na pretek. Ozbiljan lekar tokom studija medicine sigurno nije imao vremena da izucava astrologiju, a tek kada se zaposli, nema vremena pored X konkretnih metoda i posla, da jos zagleda u natalne karte pacijenata. A najlogicniji odgovor zasto lekari ne koriste astro, jeste jer on od astrologije nema nista. Ne donosi dijagnozu slomljene noge na osnovu natala, vec na osnovu onoga sto vidi. I kada shvati da je noga slomljena, sta ce mu astrologija? Opet se vracamo na lek. Jel on to moze i lek da nadje kroz natal? Ili hocete da kazete da pre nego sto mu uvedu pacijenta, npr ortoped zna da mu pacijent ima uganuce ili otvoreni lom, na osnovu natala? Mada specijalisti odredjene grane medicine, su i vidoviti, znaju da ce im dovesti pacijenta vezano za struku, i pre nego sto pacijent udje haha.

Poredjenje sa poligrafom je takodje pogresno. Poligraf je jedan od osnovnih metoda koji okrece istragu u jednom ili drugom smeru, astrologija ni to nije, jer da jeste, upravo bi je koristili umesto poligrafa, a ne koriste je. To bi bilo ko da dodje lekaru pacijent sa slomljenom nogom, a on recimo nema kvadrata u natalu, i lekar ga posalje kuci, jer odbija da poveruje da ima slomljenu nogu, jer on to ne vidi u natalu. Posto su zli kvadrati lomovi.

Old 23-09-2015, 10:52   #11
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku
sigurno nije imao vremena da izucava astrologiju

Poredjenje sa poligrafom je takodje pogresno. Poligraf je jedan od osnovnih metoda koji okrece istragu u jednom ili drugom smeru, astrologija ni to nije, jer da jeste, upravo bi je koristili umesto poligrafa, a ne koriste je.
Ako se nesto izucava, pogotovu ako se to radi vekovima, ja to ne mogu i nemam prava da omalovazim.

A ako je neko talentovan i voli dve oblasti njemu je nista da diplomira i na dva razlicita fakulteta. Tako da takav covek nadje vremena i umeca da savlada dve nauke, medicinu i astrologiju
Pogotovu kad to mogu i ovdasnji forumasi

Umesto poligrafa je ne koriste jer je kompleksna, a poligraf mnogo jednostavniji. I zato sto optuzenog ne mozete naterati da vam da tacno vreme rodjenja.

Zanimljivo je da u jednom delu kazes da se astrologija izucava.....a onda ocekujes da jedan policajac nesto izucava

Old 23-09-2015, 11:06   #12
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Nije omalovazavanje ako se govori istina. Da postoje konstantni, konkretni rezultati u astrologiji, ona bi bila odavno u upotrebi. Ovako sada imaju priliku pojedine kreature da se igraju sa njom i hrane sebi ego kako je to disciplina elite, odredjena za “odabrane” posto verovatno nista drugo u zivotu nistu postigli.

Quote:
Umesto poligrafa je ne koriste jer je kompleksna, a poligraf mnogo jednostavniji.
A dijagnoza slomljene noge je jednostavnija kroz astrologiju, nego da se baci pogled na nogu? Kao sto rekoh, ozbiljan lekar nema vremena za igranje niti se igra sa zivotima pacijenata kroz astrologiju. Ma moze biti talentovan koliko hoce, ali lekar jednostavno nikakve vajde nema od astrologije, jer ne moze na osnovu karte da vrsi dijagnoze, nije vidovit. Uvek ce medicinska metoda biti ta koja preovladava, dakle nema ni potrebe da gleda kartu. Moze da odredi dijagnozu osnovnim medicinskim metodama, pa eto ako je dokon, da gleda malo i kartu pacijenta, ali to mu nista ne moze pomoci u lecenju niti u dijagnozi, jer je to vec odradio. Dakle general posle bitke fazon.
I optuzenog nema sta da teras da ti daje podatke, policija ima sve te podatke i bez saglasnosti optuzenog, buduci da mu to stoji u MKR.

Haha, pa ne policajac, nego astrolog. Unajme astrologa policajci. Kao sto su i radili pre, pa su odustali iz opravdanih razloga. Eto TA tvrde da oni znaju bolje od MA, pa eto nek se prijave. Nek zovu stefanovica ili astro lekari loncara, pa neka se dogovore o nacinu rada

Old 23-09-2015, 11:29   #13
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

Meni je dovoljno sto sam ja kao priuceni astrolog pre eminentnih dr na VMA bila na pravom putu kada je dijagnoya meni drage osobe bila u pitanju.
Nisam ekspert, samo mi je astrologija zanimljiva.
Mogu da zamislim koliko je to onda lako ljudima koji je izucavaju dugo. Bila ona nauka ili ne.

Isto tako mi je jedan astrolog na osnovu natalne karte, jednim pogledom nabrojao sve na cega treba da obratim paznju i cega da se cuvam. 80% nabrojanog sam vec osetila na svojoj kozi. A nije astrolog Astromedicine

I nisi u pravu da neko nema vremena za nesto. Postoji ona vekovima stara. Sto se hoce to se i moze. I jos...Milion nacina i milion izgovora

Mozda zvuci sasavo ali meni pomaze
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-09-2015, 11:25   #14
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Mandrak ti je dao astroloski odgovor, a ja sam na vise mesta procitala da su u vecini slucajeva ukljuceni JU i VE. Znam osobu koja je obolela od dijabetesa, ima JU 0 VE u 8 polju. Bila je u zivotnoj opasnosti, primala insulin 6 puta dnevno i samo zahvaljujuci pravilnoj ishrani ne prima vise ni insulin, niti pije tablete, samo se hrani zdravo i drzi dijabetes pod kontrolom. Kod te osobe je do dijabetesa dovela samo losa ishrana, prekomerna, masna, tj. neumerenost u jelu. Ve i Ju u aspektu se tumace kao neka vrsta hedonizma, uzivanja u svim lepim stvarima, pa i u jelu i picu, sto je kod te osobe i dovelo do toga. Postavi kartu prijatelja, a ujedno mu prenesi da predje na zdravu ishranu, sto podrazumeva 5 obroka dnevno u isto vreme.

Old 25-09-2015, 01:08   #15
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Malo ima kvalitetne literature o astromedicini,slazem se sa Duporom da bi lekar koji se pomaze astrologijom bio efikasniji ali ne mozs uvek gledati u efemeride kada je potrebna hitna intervencija nekada si morao operisati samo pri povoljnim tranzitima da bi imao bolje i vece sanse u uspeh operacije,dok je sada daleko lakse pored savremene tehnologije i dr.Medjutim znanje je moc i lekar koji je i astrolog sigurno lakse i brze moze dati dijagnozu nekog bolesnika jer u samom startu suzava potencijal za neke bolesti kod pacijenta samim tim i pretragu do konacne dijagnoze..Nekada je svaki lekar bio i astrolog danas nazalost nije tako ,i svakako je jedna od knjiga koju bih preporucio svakome "Astromedicina" od Margaret Milard.
Ona je lekar koji je vodio evidenciju o pacijentima,kao i o njihovim natalima i pokusala da nadje pokazatelje u natalu za bolesti zbog kojih je lecila pacijente.Dosla je do znacajnih saznanja,ali i do nekih zabluda o vladavini planete na ljudsko telo koje je do tada bile prisutne.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules