ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Roditelji u natalnoj karti
Old 30-03-2010, 22:01   #1
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno Roditelji u natalnoj karti

Ne mogu da nadjem sličnu temu a zanima me kako ste otkrili kojim poljem vam je predstavljena majka, a kojim otac?
Po Milekiću je majka IV polje a otac X ako je natus muškarac, IV otac a majka X ako je natus žena.
Medjutim ova teorija se nije kod svih pokazala kao tačna.
Dakle majka/otac ~ IV/X
Advertisement

Old 30-03-2010, 23:26   #2
jupiter
Obično gatalo

jupiter je offline
Registrovan: Jan 2008
jupiter je na dobrom putu
Standardno

u mojoj karti,po meni je majka IV kuca gde je neptun(ona je u znaku ribe),dok otac X mi je u biku (otac je rodjen u znaku bika).Tako se meni cini gledajuci njihove karaktere.

Old 30-03-2010, 23:48   #3
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter VIdi Poruku
u mojoj karti,po meni je majka IV kuca gde je neptun(ona je u znaku ribe),dok otac X mi je u biku (otac je rodjen u znaku bika).Tako se meni cini gledajuci njihove karaktere.
Aha, zbunilo me, gledam IV ti je u Škorpiji, a sad vidim da si povezala zbog Ne, ok. E sad, X u Biku, Ve u XII, i ima trigon sa Ne, i sekstil sa Sa, jel nalaziš povezanost. Ve120Ne - umetnik ili Ve u XII, njegova IV - okrenut porodici?

Old 30-03-2010, 23:54   #4
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter VIdi Poruku
ako ćemo tako gledat moja mama nije četvrta kuća, jer moja četvrta počinje u blizancima, nastavlja se u raku. moja mama nit je rak nit blizanac po horoskopu, pa ćak ni u podznaku... čak i gledajući planetu, a to je jupiter, koji je u četvrtom polju ni to ne mogu povezat sa maminim horoskopskim znakom... Naime mama mi je škorpijon po horoskopu, u podznaku je vaga!

dok je sa desetim poljem već drugačije!
počinje u strijelcu, a nastavlja se u jarcu. tata mi je jarac u horoskopu!

a mamu na ovakav način ne mogu povezat sa četvrtom kućom!

valjda ima još neki drugi način!

al mora bit četvrta, sam ne znam na koju foru! hmmmm.....?

Old 30-03-2010, 23:54   #5
monika21
Obično gatalo

monika21's Avatar

monika21 je offline
Registrovan: Feb 2009
monika21 je na dobrom putu
Standardno

moja majka je predstavljena 4 kucim jer mi je tu mesec u vodoliji koji moja majka takodje ima
a otac je 10 kuca jer mi je tu rak i zbog aspekata sunca

Old 31-03-2010, 11:41   #6
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Meni X počinje u Strelcu, a Ju je u Vodoliji, tata je Vodolija, pa u XI, dispozitor Uran u IX, što bi ga totalno opisalo. Tom logikom, mama je IV, dakle Merkur u Strelcu, a ona je dupli Jarac, dakle uopšte nikakve simbolike. Jedino da je onda tata IV pa kao Me na stepen od Urana u IX, to je on. A X je na poslednjim stepenima Strelca, a cela u Jarcu, što bi bila ona. Ne znam...

Old 01-04-2010, 12:15   #7
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Niste fer, kada gledajuci svoju kartu tumacite i Asc, i konacnog dispozitora, i polozaj meseca, a roditelje pokusavate da nadjete u svojoj samo na osnovu znaka/podznaka...
Roditelji se uvek lepo vide u kartama, ali ih treba posmatrati kao cele licnosti, ne samo po znaku Asc-a i Sunca.

Evo nekoliko ideja:

Uradite isnastriju. Moj vladar 4. kuce (saturn) je u konjukciji sa suncem mog oca. Vladar 10. kuce moje sestre je u konjukciji sa konacnim dispozitorom njegove karte.

Vidite kako su vladari 4. i 10. kuce povezani sa ostalim planetama u vasoj karti. Moj vladar 4. kuce je neaspketovan, izuzev neke siroke separacione opozicije sa mesecom, vladarom desete. Moji su se razveli kada sam bila jako mala, i veci deo zivota sam ima sasvim malo kontakta sa ocem. Ni na koju moju odluku nije uticao (vladar bez aspekata).
Sa druge strane, mesec kojim je predstavljena majka je u osmoj kuci u konjukciji sa Chironom (umrla je), u trigonu sa jupiterom u cetvrtoj (ostavila u nasledstvo nekretninu, ali i imala snazan pozitivan uticaj na moj moralan razvoj), i u konjukciji sa Ceres (ceo zivot posvetila samo deci).

Old 01-04-2010, 12:31   #8
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

neddo šta znači mesec u kvadratu sa hironom?

Vidim da vam je svima majka IV polje, ali meni je mnogo više otac IV, mnogo ga više pronalazim u Merkuru i aspektima. Majka neka bude X
Submit to Digg   Roditelji u natalnoj karti Reply With Quote

Old 01-04-2010, 13:16   #9
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Moze da bude svasta...Mesec je valjda najtezi za izdvojena tumacenja.
Ja sam ovaj aspekt povezala tek nakon njene smrti, a opet - zar nije najnormalnije da se majka (mesec) jednog dana izgubi i da se oseca tuga zbog toga, pa da se posle isceljuje ta rana(chiron)? Zasto onda svi nemaju mesec Chiron aspekte?
Zato sto su neki maje a neki vise vezani za svoje majke. Neki su u stanju da posle rade sa decom bez roditelja (ja radim sa decom nestalih lica), neki su daleko od toga.
Chiron je generalno tacka licne traume, koja se zalecuje tako sto se radi na zalecivanju tudjih takvih trauma/povreda.
Mesec je: majka, znacajne (majcinske) zenske figure, beba (tvoja beba, na nivou odojceta, ali si i ti bila mesec kada si bila beba )
Kombinacijom njihove simbolike dobija se znacenje...

Old 01-04-2010, 13:24   #10
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Tvoji odgovori su tako lepi za slušanje. To kažem jer pišeš milo.

Old 01-04-2010, 13:34   #11
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Daenerys Targaryen VIdi Poruku
Tvoji odgovori su tako lepi za slušanje. To kažem jer pišeš milo.
Odlazim u off, ali apsolutno se slažem. Mene naša draga nedda uvek smiri u toj meri da mi posle dugo bude osmeh na licu.

Old 01-04-2010, 13:37   #12
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Ni ti Majana ne zaostaješ. Čitala sam te tu i tamo i imaš dobar pristup.

Old 01-04-2010, 14:07   #13
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Daenerys Targaryen VIdi Poruku
Ni ti Majana ne zaostaješ. Čitala sam te tu i tamo i imaš dobar pristup.
Hvala, ali ja stalno zaboravljam suštinu a pokušavam da uradim nešto, nekad uspe nekada ne.
@neddo pokušala sam i ja tako. Otac je tipična Vodolija, sa sve Uranom u I u natalu, neobičan, filozof, opterećen tehnologijom, jako inteligentan, maštovit, kreativan, u oblacima stalno. A njega nalazim i kroz IV i X. A majka je mirna, staložena, jaka, stoji na zemlji, svašta je preživela a to je ojačalo. Meni je osa IC,DC na 28st, pa je cela IV u raku, a Mesec je na 2 stepenu Vodolije, st Bika, a Bik je smiren, stabilan, istrajan, VREDAN, ne razume svet ideala (moj otac), ceo život grabi i stvara za mene i sestru, sada unuke, onda je ona IV. Mesec je u sekstilu sa Saturnom, što joj daje ozbiljnost i u kvadratu sa Plutonom u VII, razaranje porodice, ali je ona Plutonskom snagom obnovila sve od temelja...
Advertisement

Old 01-04-2010, 15:40   #14
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Devojke, odlicne ste obe! I entuzijazam, i volja za ucenjem i usavrsavanjem...ma, sve

Majana (nemoj mi persirati, isto smo godiste ),
kod tebe jste malo neobicno sto su vladari 4. i 10. toliko povezani, ia aspketima, i recepcijama...
Ja bih se slozila sa tvojim tumacenjem. Jos bih dodala da je tvoja majka verovatno osoba sa specificnim, prihvatajucim stavom, moralnim sistemom koji je u najmanju ruku napredovao i razvijao se u pozitivnom smislu tokom njenog zivota. Osoba koja ume da neocekivano iznenadi mogucnoscu da napreduje i razvija se u svakom smislu.

Radi vezbanja, mozes jos pogledati tranzite na tvojoj karti u trenutku kada su se tvojim roditeljima desavale bitne stvari koje su uticale na tvoj zivot. Npr. gubitak posla koji rezultira preseljenjem ili besparicom... Ili nagli dobitak od rodjaka koji tebi nesto omogucava... Da li se to vidi u aspketu tranzita na vladare tvojih 4. i 10. kuce, ili vladara neke derivatne kuce (brat/sestra od oca/majke...majka od oca/majke i sicno...)

Old 01-04-2010, 15:57   #15
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Devojke, odlicne ste obe! I entuzijazam, i volja za ucenjem i usavrsavanjem...ma, sve

Majana (nemoj mi persirati, isto smo godiste ),
kod tebe jste malo neobicno sto su vladari 4. i 10. toliko povezani, ia aspketima, i recepcijama...
Ja bih se slozila sa tvojim tumacenjem. Jos bih dodala da je tvoja majka verovatno osoba sa specificnim, prihvatajucim stavom, moralnim sistemom koji je u najmanju ruku napredovao i razvijao se u pozitivnom smislu tokom njenog zivota. Osoba koja ume da neocekivano iznenadi mogucnoscu da napreduje i razvija se u svakom smislu.

Radi vezbanja, mozes jos pogledati tranzite na tvojoj karti u trenutku kada su se tvojim roditeljima desavale bitne stvari koje su uticale na tvoj zivot. Npr. gubitak posla koji rezultira preseljenjem ili besparicom... Ili nagli dobitak od rodjaka koji tebi nesto omogucava... Da li se to vidi u aspketu tranzita na vladare tvojih 4. i 10. kuce, ili vladara neke derivatne kuce (brat/sestra od oca/majke...majka od oca/majke i sicno...)
He , pa ja sam mislila, zbog mirnog načina na koji pišeš i zbog takvih saveta i znanja, da imaš oko 50-ak god. To je bio kompliment, čisto da znaš.
Pa jeste takva, mučenica koja je bila zarobljena u lošem braku, nije bilo nikakvog maltretiranja, već totalno odsustvo komunikacije, sada posle rastanka je procvetala, emancipovala se, sredila i kao devojčurak je.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules