ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Peta kuca i predbracne veze! :)
Old 24-06-2007, 21:04   #1
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno Peta kuca i predbracne veze! :)

Hajmo malo o ovome!
Kakva su vam iskustva?
Koje su to dobitne kombinacije za veliki broj ljubavnih veza tokom zivota?
Ili da se izrazim sta daje veliki broj prilika?
A sta daje malo i lose prilike?
Submit to Digg   Peta kuca i predbracne veze! :) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

vežbaonica
Old 24-06-2007, 21:22   #2
astronumera
Švrća

astronumera's Avatar

astronumera je offline
astronumera je na dobrom putu
Thumbs up vežbaonica

Moja peta kuća je prazna, a vladar 5 kuće je neptun.Kako to vi tumačite, meni je to malo nejasno.

Old 24-06-2007, 22:18   #3
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by astronumera VIdi Poruku
Moja peta kuća je prazna, a vladar 5 kuće je neptun.Kako to vi tumačite, meni je to malo nejasno.
Verujem da ste u ljubavi dosta nerealni,nesto kao
Ali vise je mars vladar nego neptun,pa su u ovom slucaju veze obojene strascu.

Old 24-06-2007, 22:27   #4
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

ajde neka neko pogleda i moju

http://img507.imageshack.us/img507/7263/arijeliw7.jpg

Old 25-06-2007, 01:12   #5
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Dovoljno je videti Uran u Petom polju!
On po pravilu daje dosta veza koje naglo pocinju i isto tako prestaju!

Old 25-06-2007, 19:38   #6
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Verujem da ste u ljubavi dosta nerealni,nesto kao
Ali vise je mars vladar nego neptun,pa su u ovom slucaju veze obojene strascu.
Neptun je vladar.
Dodushe ovaj Mars se proslavio (bez cinizma ovaj put) sobzirom da je na Gx-u.
A ni Neptunu u Vagi u XI nishta ne fali.

Moja V je manje vishe naginje ka introverciji, idealizaciji i dugim vezama - prazna a dispozitor Sunce0Neptun u Jarcu u VIII.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 25-06-2007, 19:52   #7
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Da,neptun je vladar,a mars suvladar,nije zanemarljiv kao sto mislis.

Old 25-06-2007, 20:46   #8
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno

I moja 5 je prazna, a vladar Sa! Ali, mogu vam reci da nisam imala nekih da kazem problema, niti na veze gledam kroz ! Jedino sto mi je oduvek smetalo je sto sam UZASAN magnet za SVE vrste muskaraca, a ozenjene i da ne spominjem! To ume ponekad da izludi! Pocinjem da se pitam da li cu ikada imati i jednu NORMALNU vezu? U stvari, mozda tu lezi objasnjenje-Sa-stariji muskarci?

Last edited by pufnica; 25-06-2007 at 20:57..

Old 25-06-2007, 22:21   #9
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by astronumera VIdi Poruku
To je jeste Neptun. Ono sto je nejasno, tajno, magicno, sladunjavo, romanticno i nezno, ona vera u pravu , nesebicnu ljubav, idelaizovanu … Jos je taj Neptun usput i jak jer je u vrhu 12. kuce, koja je njegovo slucajno sediste. Ali koliko god taj Neptun zudeo da pruzi i ljubav iz bajke, toliko isto unosi konfuziju u sve cega se dotakne. Kad nema planeta u nekoj kuci, to znaci da mi imamo neku odredjneu kontrolu nad desavanjima u toj kuci. A peta kuca je izmedjuostalog i ljubav koju mi pruzamo, jedanaesta ona koju dobijamo natrag. Ali, Neptun je to. Onaj koji nam stavi povez na oci pa pipkamo u mraku…

Sama peta kuca je u Ribama, a one predstavljaju mnostvo. Znaci, postoji predispozicija za vise ljubavnih veza. Jos, Neptun je u Vagi, znaci unosi konfuziju u partnerstva, ali istovremeno , Vaga predstavlja i sve druge . Ljubav + drugi – osecas potrebu da imas uvek nekog, da se brine o tebi , da pricate , da budete drugari, da te neko voli, ad ti neko bude odan jer ipak si ti Lav, sto opet kaze, predispozicija za vise ljubavnih veza.

A evo ga na i vrhu 12. polja, onog koje odgovara simbolici Riba- opet mnostvo. Ali, ne smemo zanemariti da je taj isti Neptun ipak jos uvek u 11. U vezama i ljubavi koju pruzas postoji idealizacija i zanos, ali, isptovremeno , mora da postoji i neka prijateljska osnova, mora da postoji POVERENJE , snazno poverenje, razumevanje da bi ti uopste funkcionisalo. A tako i jeste na pocetku svih tvojih veza, ima neke magicnosti, sve se lepo razume i zna, nema strahova , uvek se o svemu moze dogovoriti… ali to je na pocetku.

Imamo vec tri pokazatelja da bi trebalo biti sklonosti ka vise ljubavnih veza. Ali…

Jeste da je Neptun u sekstilu sa svojim suvladarem Marsom , pa muskarca je uvek tu negde oko tebe, jos Mars u Strelcu , a strelac uvek juri da dostigne nesto nedostizno.. privlace ga daljine , daje energiju tvojim vezama, ali unosi totalnu pometnju u sistem vrednosti, u smislu ko je za koga koliko bio tu.Ko je koliko dao.Unosi energiju i preokrete, dinamiku , donosi prilike. Jeste i da je Neptun u sekstilu sa Suncem i Plutonom u Lavu u 9 , sto samo kaze da ti osecas da si rodjena da bi volela i to skroz i nesebicno, da se predas skroz. Ali eto prve cake. Sve je to divno teoretski, ali Sunce u Lavu pa jos i Pluton trazi orjentaciju samo na sebe i svoje potrebe. Sunce daje bljestavi sjaj ljubavima + magicnost Neptuna , ali sta da radimo kad i ovaj Pluton iz Lava dodaje nesto svoje – posesivnost, fanaticnost, jake strasti, one koje umeju da razaraju.. one koje uvek idu na stetu jednom partneru. A ti si sebi na prvom mestu, sto je i normalno, pa sve to poinjes da shvatas kao napad na sebe.. svoj ego. Svoju samostalnost. Svoju posebnost. I onda naravno proradi i Neptun kvadrat Jupiter , jos nam je i Jupiter egzaltiran. I 0 sa Uranom. Preterana emotivnost, ( jos to kaze i Mesec u Ribama u 4 ), preterivanje, osecaj nesigurnosti , strahovi, preveliki zahtevi Sunca iz Lava, sve se to izmesa. A onda cacne i Uran taj tvoj nezni Neptun, onaj koji bi voleo svom snagom, pa se preteraaano uznemiris, malo dramatizujes, bude se potisnutu strahovi Neptuna u vrhu 12. da i tebe neko moze shavtiti, da ces se sa nekim i ti stopiti u savrsenu celinu, da e emotivne veze opstati, da mozes osetiti sigurnost opet.

I ovo je ono sto je kontradiktorno. Gore imamo predispoziciju za puno veza, ali i jaku idealizaciju + zahtevnost + osetljivost + strahovi i gubljenje osecaja sigurnosti , onako u globalu da se moze biti voljen i siguran. Pa onda, ili je bilo puno veza, ili si se zbog strahova i zbunjenosti, povlacila u sebe i izolaciju i ne dozvoljavala ikome da ti pridje. Ali, ti privlacis takvu energiju, cim se malo otvoris, odmah stizu neki udvaraci. I svaki muskarac u tvom zivotu te voleo , svaki na svoj nacin. I svakom si ostala pomalo nejasna.
A vidi dispozitora Neptuna , Veneru , koja je jaka, ali u 11 – pucanje, raskidi , a istovremeno jedini aspekt joj je 150 sa Mesecom. Borba devojke i majke u tebi. Prilagodjavanje koje je uvek bolno. Glavna rec za Neptun je zelim.. a sta se stvarno sa tim zelim desava kaze venera 150 Mesec u Ribama.

A nisu bas ni ti momci bili neke cvecke, daleko od toga.. to su sve nekako bile neke sanjalice i bez dovoljno samopouzdanja za tebe .. oni koji ipak ne stoje cvrsto na zemlji.
Samo mi reci, koliko njih je htelo da te zeni? A koliko njih ti je reklo da si prejaka zena za njih? Samo veruj , ko god je okusio tvoju ljubav, ostala je da traje u njemu kao jednom odsanjan san, pa izgubljen. Lavica si ti, sa podznakom u Sco, a to se tesko zaboravlja.

Sta biste rekli o mojim ljubavnim vezama, slobodno, sta god vam padne na pamet!

Last edited by Merkur; 04-07-2007 at 02:24..

Old 25-06-2007, 22:42   #10
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Pa evo meni je palo napamet da ti svoju ljubav uvek docekujes kod sebe,i onda tu pricate,hocu reci najvise komunikacije trosite u tvojoj kuci,a manje na ostalim mestima.Mislim da su tvoje veze pucale na brzaka nekako bez nekog razloga,jednostavno ti pronadjes neku manu.Zbog ovog meseca doziveces nekoliko pravih dubokih ljubavi tokom zivota.Nekoliko strasnih i sudbinskih ljubavi ti donosi ovo sunce,i to verovatno sa poznatim i uglednim muskarcima.

Old 26-06-2007, 01:42   #11
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno

meni prazna... vladar valjda jarac valjda je vladar jarca saturn, saturn je u shkorpiji, u III kuci ...(he he.. i ja sam neshto nauchila ) i to znachi da je to sigurno neka katastrofa

aj da probam sama ...

jarac i veze - oprezan, odgovoran i tradicionalan... , razum upravlja srce..
pa onda
vladar jarca Saturn u shkorpiji - zelje su vam silovite i sposobni ste za duboku ljubav, ali i za duboku mrznju, ako imate izazovne aspekte mozete biti skloni mahinacijama, ljubomori i osvetoljubivi... isto tako mozete biti skloni tajnovitosti

saturn u III kuci- nedostatak ljubavi u detinjstvu opreznost...
III kuca pochinje u Vagi, vladar vage Venera- to je valjda neshto dobro... ono kao bash se zanosim, ali opet vaga... shta znam....
prirodni vladalac III kuce Merkur- pretpostavljam da to znachi ono razum prvo, onda sve ostalo...
prirodni znak III kuce blizanci- he he.. sad sam ga bash zakukuljila, pogubila sam se.. ne znam kako dalje )

i to je to vishe ne znam... a ni ovo mi nije bash blistavo

Last edited by Merkur; 04-07-2007 at 02:24..

Old 26-06-2007, 11:11   #12
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Da,neptun je vladar,a mars suvladar,nije zanemarljiv kao sto mislis.
Nisam rek'o da je Mars zanemarljiv u datom sluchaju. Drago mi je zbog tebe ako umesh da chitash misli.
Ja za taj pojam sam chuo izraz "sledujucji vladar" a ne suvladar.
Marsa bi smo mogli da uzmemo kao vladara V samo ako bi smo odradili rektifikaciju.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 26-06-2007, 18:24   #13
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Hvala Skorpijice sto si odvojila vreme za mene! U pravu si..

Kroko, IZVINI , pogresan termin smo upotrebile, pa je mozda bilo zbunjujuce! U literaturi srecemo da je vladar Riba Neptun, suvladar Jupiter, a ovde smo mislile na tog sledujuceg vladara, jer 5 kuca prelazi iz Riba u Ovna , a samim tim, ima neke Ovnovske energije koja prozima veze, u karakteristikama momaka, njihovim usmerenjima. Naravno da cemo prvo gledati Neptuna i njegove aspekte , dispozitora. Pa onda, ako hocemo podrobnije da gledamo, uzecemo i Jupitera, aspekte, dispozitora, pa Marsa, aspekte dispozitora. A to na kraju dodje na ono - sta god da gledamo, treba ceo natal da uzmemo u obzir.

Samo, sta god da gledamo, vazno je da se vodimo pravilom - znak u kome kuca pocinje ili se nastavlja u neki je pozornica. Zasto Astronumera ne bi mogla da upozna nekog muskarca na letovanju, na moru, kada je bila u drustvu nekih parova a prijatelja, a usput da je sve to u inostranstvu, pored nekog sportskog terena , ili nekog pogona za proizvodnju necega? Simbolika to podrzava. Planete su te koje nose lik, ulogu u prici, pa ce Neptun biti krupnijh ociju, lep, ali ce imati i bar verenicki prsten na ruci, al bice saren, nije da nije, a Mars ce mu dati sportski izgled , da voli tenis, konje... i avanturisticki duh, onaj ofanzivni. Sta ce on od toga da ispolji kroz kontakt sa Astronumerom reci ce aspekti, jer to dinamika, dogadjaj.
I zato sve to vidimo i na kraju sklopimo slagalicu.
Nema ljutis...OK? Ovde smo da vezbamo.
Cmoka!
Advertisement

od svega po malo...
Old 26-06-2007, 19:40   #14
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Wink od svega po malo...

Quote:
Originally Posted by Schveca VIdi Poruku
aj da probam sama ...

jarac i veze - oprezan, odgovoran i tradicionalan... , razum upravlja srce..
pa onda
...he he.. sad sam ga bash zakukuljila, pogubila sam se.. ne znam kako dalje )

i to je to vishe ne znam... a ni ovo mi nije bash blistavo
Schveco, lepo si ti to zakukuljila, samo napred! vladar V kuce, koja je u znaku Jarca, jeste SA, a on je otisao u III kucu, znaci da ti je jako stalo da nekoga upoznas kroz pricu (narocito ako je neka ozbiljnija tema u pitanju) i da te muskarci tako mogu privuci; vladar SA je Pluton, tj. Mars (jer se SA nalazi u znaku Skorpije), umes ti i da se posvadjas ili bar raspravljas, a posle da se miris ; posto se peta kuca proteze i kroz Vodoliju, red je da pogledamo di nam se smestio njen vladar, tj. Uran i evo, on je u IV polju, u znaku Strelca, od aspekata konjukcija da MA, kvadrati sa ME i SU - kod tebe je tu bilo bas raznih tipova i veza, ali bih rekla par ozbiljnijih, ostalo vise platonske...jedno mi je mnogo slatko, a to je da ces tacno osetiti kad se pojavi onaj pravi, ali ovo nije ta tema...

moja V kuca pocinje u Vodoliji, vladar UR u II polju u Skorpiji (egzaltiran), vise kracih veza, neobicnih, razlicitih, strastvenih, a u V polju je smesten Mesec, bilo je par dubokih veza, bas onako i jakih, ali i platonskih; V kuca se nastavlja u znaku Riba, vladar NE u III kuci, jako mi je bitna komunikacija, ima dosta idealizacije, ali i inostranstva...

jub-sudbinica
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 26-06-2007, 21:11   #15
magdalena077
Početnik

magdalena077 je offline
Registrovan: Apr 2007
magdalena077 je na dobrom putu
Standardno

Mene zanima da li se moze reci za nekoga da je ispucao svoje sanse u ljubavi.To mi je rekao Z.Zlatkovic.Mozda ga nisam razumela dobro!
I zanima me zasto uvek nalecem na muskarce sa mesecom u jarcu,i venerom u vodoliji...
Sad sam upoznala muskarca koji je jarac sa podznakom riba,mesec u jarcu,venera u vodoliji,merkur u jarcu,mars u vagi...Da li zaista necu imati brak ili vezu?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules