ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Karta sa malo loših aspekata
Old 09-11-2010, 20:29   #1
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno Karta sa malo loših aspekata

Može li neko da da svoje mišljenje o ovoj karti? Ovo je karta moje prijateljice koja me je baš zbunila, jer gotovo da nema loših aspekata. Po nekoj teoriji, ona bi trebalo da bude lenja i neodgovorna osoba, čak neki kažu da ovakve karte imaju prilično negativni ljudi. Ali, ona nije takva! Recimo da je malo lenja, ali ništa više od mene.
Da li ovakve horoskope treba gledati kao pozitivne ili negativne?

http://img19.imageshack.us/img19/200...rijana6608.gif
Advertisement

Old 09-11-2010, 20:46   #2
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

ova osoba ima mnogo kreativnosti,i kreativnih talenata,lavovsko polje ne daje osobe koje su lenje,pogotovo sunce konj mars,nikako,suprotno,vrlo je energicna,vesela i cak i drugima moze biti inspiracija,razmisljanje joj je kako da se istakne u necemu da u tome bude najbolja,ali ne bez razloga,dekoracija,ili zabava joj mogu biti polje interesovanja
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 09-11-2010, 20:50   #3
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Po nekoj teoriji, ona bi trebalo da bude lenja i neodgovorna osoba, čak neki kažu da ovakve karte imaju prilično negativni ljudi.
Ne znam gde si izvukla to za negativne ljude, ali ne zvuci preterano smisleno.

Sto se tice lenjosti, razlicita je za razlicite elemente.

Ono sto ovu kartu odvaja od tih tromih jeste sunce u sedistu i u svojoj kuci, peta kuca koja je prepuna te je osoba vedrog duha i zaista kreativna, ju/mo na asc i egzaltiran mesec :-)
miljenik bogova

iz ucmalosti je izvlace prepuna peta, SEDAM planeta u vatri, ju na asc i naravno trigon urana na stelijum, pri cemu je najegzaktniji aspekt sa samim suncem

Old 09-11-2010, 21:23   #4
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Ima kvadrat i opoziciju u koje su uključena svjetla, nije da nedostaje dinamike. Znam karte koje nemaju niti jedan kvadrat ili opoziciju e to je tek letargija....

Old 09-11-2010, 21:34   #5
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

U pravu ste za sve, ovo je najlepša karata koju sam videla. Rekla bih da je neka glumica ili pevačica u pitanju, veoma kreativna, a ona ne odaje neko interesovanje za te stvari, studira turizam. Veoma draga osoba.
Uglavnom kažu da je previše trigona loše, a ja mislim da se mi sa t kvadratima i ostalim čudima samo tešimo time

Old 10-11-2010, 00:05   #6
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Ima prisutnih svih elemanata i kvaliteta u karti bilo preko znaka ili preko kuca.Srecna osoba.Sto ne znaci da nece imati poneki problem ali ce se vec ti trigoni postarati da olaksaju sve nedace.
Ima upadljiv scenski nastup,i svakako ce biti zapazena u svojim poslovnim krugovima kao i uopste u krugu kojim se krece.(ne mislim samo na muzicku scenu iii pozornicu-ali nije iskljuceno da krene i tim vodama)

Old 10-11-2010, 00:22   #7
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

TigaBg, neko ko ima 6 planeta u vatrenim znacima i sam ASC u vatrenom Ovnu nikako ne spada u lene. Njen mesec se nalazi na 3 stepenu Bika, a to je stepen njegove egzaltacije pa u konjukciji sa Jupiterom; veoma dusevna osoba, ovde su sve osobina Meseca maksimalno izrazene. Morala bi da se cuva da se ne ugoji! Veliki je hedonista.

Old 10-11-2010, 02:38   #8
laramaja
Obično gatalo

laramaja's Avatar

laramaja je offline
Registrovan: Jan 2009
laramaja je na dobrom putu
Standardno

Ja ipak mislim da je bolje kad postoje i losi aspekti jer oni daju dinamiku i pokretacku snagu. Ovde je karta osobe koja je neverovatno talentovana ali to nije uspela da iznese na pravi nacin, ja mislim zato sto nema dovoljno pokretacke snage. http://img152.imageshack.us/img152/9...hp80872nov.gif

Old 10-11-2010, 02:57   #9
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by laramaja VIdi Poruku
Ja ipak mislim da je bolje kad postoje i losi aspekti jer oni daju dinamiku i pokretacku snagu. Ovde je karta osobe koja je neverovatno talentovana ali to nije uspela da iznese na pravi nacin, ja mislim zato sto nema dovoljno pokretacke snage. http://img152.imageshack.us/img152/9...hp80872nov.gif
2 planete u izgonu i jedna u padu

ovo je zaista tvoj subjektivni dozivljaj da uopste poredis ove dve karte

Old 10-11-2010, 04:12   #10
laramaja
Obično gatalo

laramaja's Avatar

laramaja je offline
Standardno

Nisam ih poredila! Nego sam htela da kazem da je po mom misljenju bolje kad u karti ima i izazovnih aspekata,jer teraju na akciju. Kad u karti postoje samo dobri aspekti ukazuju na talente,ali tu osobu nema sta da pokrene.

A za razliku od ove prve,karta koju sam ja postavila iako ima vise izazovnih aspekata mislim da ih nema dovoljno da bi se osoba pokrenula.

Old 10-11-2010, 10:01   #11
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

U karti tvoje prijateljice prevladava plava boja, ali ima i izazovnih aspekata.

Pluton je u domicilu u Škorpionu. Drugim riječima, Pluton je ovdje svoj na svome i ovdje ima onu full Škorpion/Pluton simboliku. Pluton je poriv za uništavanjem i ponovnim stvaranjem, transformacijom, dubokim iskustvima, dodirivanjem krajnjih granica. Stoga je i polje u kojem se nalazi ono područje života u kojem može iskusiti ono najbolje i najgore, istu simboliku prati i znak Škorpiona.

U njenoj karti taj utjecaj Plutona nije zanemariv.

Njen Pluton je u 7. polju, pa ona traži partnerske odnose koji su sposobni u njoj izazvati jači poticaj da bi ona mogla prodrijeti u vlastite dublje slojeve, a sve zato jer ona to nije sama u stanju napraviti. Zato kad dođe do točke u kojoj je promjena neophodna, snagu i odlučnost za to nema u sebi, već je treba u partneru. To je u stvari nedostatak odlučnosti, snage i prodornosti.

Tu dubinu odnosa nije nimalo lako postići u životu. U svoj život ona privlači dominantne i posesivne partnere, koji žele upravljati njom, kontrolirati je, biti nadmoćni nad njom, ili je ona takva prema partnerima i nastaje tzv. plutonovski odnos - međuovisnost. Cilj Plutona u 7. polju je da osoba nauči kako opstati u vezi kao neovisna i da bira partnere koji su u stanju živjeti također neovisno, a ne kroz drugu osobu.

Pluton donosi opsesiju područjem u kojem se nalazi/vlada. Ovdje je u domicilu.

U opoziciji s Mjesecom donosi veliku sumnjičavost i nepovjerenje, izvlači skrivene strahove koji bude pesimizam a to je i naglašeno njegovim položajem u Škorpionu. I to emotivno jako osjeća.

Pošto je tu i opozicija prema Jupiteru, to bi bile fantazije o zamišljenim neprijateljima.

Zbog kvadrata s Merkurom mijenja stavove i mišljenja (umiru i rađaju se) vezano za područja kojima upravlja Merkur (2. i 6. polje). A taj Merkur je konjukcijama povezan sa Suncem, Venerom i Marsom, dakle odnosi se na cijeli niz područja

Old 10-11-2010, 10:11   #12
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

Laramaja,nije samo to,zavisi koja joj je planeta u natalu dominantna,tim putem ce krenuti a onaj tezi na pocetku neki mogu i zaobici,iako ih sudbina vrati ponovo na ono sto im je bilo tesko da zapocnu,kao recimo,ova osoba koju si postavila je okrenuta vise poslu i realnoj zaradi onoj sa znanjem,moguce je da ima i fakultetsko obrazovanje,ali ima talenta za pisanje,nastup,pevanje,dubokog glasa...
i kao sto Ognjenka rece,dom i brak upravljaju njome,iako ocito tu jupiter ne donosi mnogo dobrog u devici,zar ne,ona misli da je tako bolje a ispade najgore

Old 10-11-2010, 14:17   #13
laramaja
Obično gatalo

laramaja's Avatar

laramaja je offline
Standardno

Da,nisam bas veliku paznju posvetila polozaju planeta po znacima i kucama. Zaneli me ovi raznorazni sekstili i trigoni. Ocigledno da i jedna i druga karta imaju vise izazovnih aspekata i polozaja planeta nego sto mi se isprva ucinilo. Astrologija je izgleda mnogo slozenija nego sto ja mislim!

Uranija,rekla si da je ova osoba ciju sam ja kartu postavila vise okrenuta poslu i realnoj zaradi onoj sa znanjem. To mi je jos jedan istaknuti astrolog rekao,iako ja ovu osobu vise dozivljavam kao umetnika. Peva odlicno,nema dubok glas vec jako nezan i sladak za jednog muskarca,ali nije njanjav. I svira nekoliko instrumenata,prava umetnicka dusica. Bolji je umetnik od mnogih takozvanih ''umetnika''. Ali mislim da on ove svoje talente nije dovoljno iskoristio. Jeste, zavrsio je fakultet i bavi se nekim drugim stvarima. Kad sam prvi put videla ovaj natal,on je meni toliko umetnicki izgledao. Puna 5.kuca u vagi. Molim te, reci mi sta je to sto ga je odvuklo na drugu stranu? Koji aspekt govori da je on vise orjentisan na zaradu kroz znanje,a ne umetnost?

Last edited by laramaja; 10-11-2010 at 15:19..
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-11-2010, 16:14   #14
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

uran u skorpiji,je taj,u konj sa merkurom na vrhu 6.-e,realnost da za dom mora da stvori opipljivim zanimanjima,to je doslo od vaspitanja,nekad nismo svesni koliko ono utice na nas

Old 10-11-2010, 17:21   #15
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by laramaja VIdi Poruku
Puna 5.kuca u vagi. Molim te, reci mi sta je to sto ga je odvuklo na drugu stranu? Koji aspekt govori da je on vise orjentisan na zaradu kroz znanje,a ne umetnost?
Da, to i mene buni kod drugarice. Puna 5. kuća u Lavu, a nigde ne iskazuje neki kreativni potencijal ili interesovanje za scenski nastup...Niti sam primetila da je nešto luda za decom...Ako ne bude radila u nekom noćnom klubu ili mestu za zabavu, onda ne znam šta će.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules