ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-03-2008, 15:22   #1
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Temu postavljam zarad razmatranja ko je kakav roditelj, ili kakvi ćemo roditelji biti mi koji još uvek nemamo decu.
Za početak, molila bih nekog ko se više bavio ovom temom da nam bližeobjasni gde koja se polja i planete gledaju u to ime.
Očekujem Vas na ovoj temi, jer deca su ipak najveća radost.Za majke, bitno je akakv je Mesec? Jesam li u pravu?
Zatim stanje 5. polja?

Dalje?

Last edited by Skorpija; 17-03-2008 at 16:33..
Submit to Digg   Kakve smo majke, kakvi smo očevi? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-03-2008, 17:44   #2
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Registrovan: Apr 2007
Nevencica je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav Megara, super tema razmisljala sam i ja o tome. Da peto polje je koliko ja razumem za utvrdjivanje potomstva u smislu koliko dece kada i koji pol. A za roditeljstvo je logichno da je za majke bitan mesec i oceve valjda sunce. E sada kako se to konkretno odrazava na tip roditeljstva ne znam. Iako imam svoje neke teorije koje cu podeliti ako si zainteresovana ali nisam nigde citala da ima ta tema u nekoj 'strucnoj' literaturi. Kazem da JA nisam citala ne da je nema naravno.........

Old 15-03-2008, 18:20   #3
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nevencica VIdi Poruku
Pozdrav Megara, super tema razmisljala sam i ja o tome. Da peto polje je koliko ja razumem za utvrdjivanje potomstva u smislu koliko dece kada i koji pol. A za roditeljstvo je logichno da je za majke bitan mesec i oceve valjda sunce. E sada kako se to konkretno odrazava na tip roditeljstva ne znam. Iako imam svoje neke teorije koje cu podeliti ako si zainteresovana ali nisam nigde citala da ima ta tema u nekoj 'strucnoj' literaturi. Kazem da JA nisam citala ne da je nema naravno.........
Ma naravno, svaka teorija je dobro došla.
Mislim da je bitno kakve su planete u 5. polju.
Zašto tako mislim?
Jer je meni astrolog koji mi je radio detaljnu analizu rekao da ću sa decom imati odnos u stilu ''živela demokratija'', a ja zaista u 5. imam Urana koji je jako dobro aspektovan.

Ali mi se kao kroz maglu čini da sam to već negde pročitala.

Old 15-03-2008, 19:37   #4
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Ja imam Neptun u 5. polju, što sam čitala da baš i nije dobro, ali ima i pozitivnih i negativnih aspekata: kvadrat sa Mjesecom, kvadrat s Jupiterom,sekstil s Merkurom, trigon s Venerom.
Izgleda da ću biti prosječan roditelj.

Old 16-03-2008, 00:55   #5
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Ja kao cetvorostrka majka smatram da mogu doprineti ovoj temi pa zato da pocnem.
Za majcinstvo se gleda Mesec, Rak i peta kuca. Kod mene je situacija sledeca:
Mesec (bebe) u Vagi (ljubav) - Sve gledam kroz ruzicaste naocare potpuno opusteno i bez razmisljanja i planiranja radjam cetvoro dece. Bebe OBOZAVAM. Mesec mi je u prvoj kuci (volja, fizicka snaga, slazete se da je to neophodno za takav poduhvat) u konjukciji sa Uranom (spontanost, ucestalost, volja, smelost...nikada nisam planirala a radjala sam ih na svake dve godine)). Pa zatim taj isti Uran je i vladar pete kuce (majcinstvo) u kojoj se nalazi pored Severnog cvora (tamo gde treba i gde cu najbolje da se iskazem) i Mars ( energija, divljenje, emocije, hrabrost, marljivost...) koji obrazuje 120* sa Mesecom kao i sa Uranom. Pa kako mi peta kuca (majcinstvo) pocinje u Vodoliji (druzeljubivost, prijatelj, modernizacija) ja sam veliki drugar sa svojim klincima, veoma se trudim da budem vise nego napredna u svemu po pitanju dece. Ne smatram da se majcinstvo podrazumeva, smatram da se mora mnogo toga prouciti i nauciti . Pa kako mi je Mars u petoj u Vodoliji, moji pogledi na decu su veoma savremeni. Zatim sa Marsom u petoj umem da radim sa decom (sto se pokazalo i u praksi) i dobra sam u uspostavljanju discipline (poznatija kao teta Helga ). Takodje Mars iz pete obrazuje 120* sa Suncem (ja) i vrh desete kuce ( moja ostvarenja, ambicije, aktivnosti) - deca. Nadam se da sam malo pomogla, takodje bih volela da Vam neko potvrdi ovu pricu i kaze Vam koliko sam zaista dobra u tome. Inace, za one koji ne znaju klinci su mi 6 decak, 8 deca, 10 devojcica i 12 devojcica. Troje ide u skolu najmladji u vrtic. Ovo troje su odlicni djaci, a najmladji je omiljeni lik u vrticu. Eto dosta sam se hvalila nadam se da mi necete zameriti jer su oni zaista moj nalepsi, najsladji i najomiljeniji uspeh u zivotu. Zato sa ponosom pricam o njima.

Lara

Old 16-03-2008, 01:07   #6
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Мерки, тебе сам баш и чекала...надала се да ћеш дати свој допринос.

Мени је Рак подзнак, Месец у Раку, а у 5-ој Уран у Стрелцу,а Јупи па опет у тригону са Месецом...'оћу ја да гњавим своју децу?

Јел' битно гледати кућу којом природно влада рак, тј.4.кућу?

Old 16-03-2008, 01:24   #7
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Мерки, тебе сам баш и чекала......Јел' битно гледати кућу којом природно влада рак, тј.4.кућу?
Znala sam ja da me cekas, pa se otud i javih.
Dakle, sve je bitno da se gleda, kratko tumacenje koje sam ostavila u vezi svog majcinstva je samo da bih zainteresovala ostale clanove da zvirnu u svoje natalne karte i pokusaju da sami analiziraju sebe kao roditelja. Naravno cekamo i ostale roditelje da se oglase i daju svoj doprinos.
Sto se tice tebe kao roditelja, poceh da kucam post a nisam otvorila kartu , medjutim iz ovog sto si napisala, zakljucujem da ces biti divan roditelj a [pored toga i veoma originalna, a sa Uranom u petoj veoma romanticna i sklona preterivanju. Pa kako Uran u petoj daje i neobicnu decu ( a Uran u 5 - praviti se vazan ) bice da ces nam se ti ovde hvaliti sa klincima vise nego ja.

Lara

Old 16-03-2008, 13:21   #8
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Registrovan: Apr 2007
Nevencica je na dobrom putu
Standardno

Pa eto tebi pocinje peta u skorpiji pa bi to po mojoj teoriji znacilo da ces biti pozrtvovana majka. Mozda maaalko nervozna mama isto tako i zbog tog urana i retrogradnog marsa, ali vaspitanje nije na odmet zar ne? Samo pazi zivce........
p.s I ako bude neko zeleo neka ti stavi kartu sa manje od 100 linijica

Old 16-03-2008, 13:51   #9
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

Da Merkur je odlican primer, i jako mi je drago da je njena karta potvrda da jarac na vrhu pete kuce ne znaci jedno dete, i da se to tako upravo ne moze tako gledati. Bas mi je drago, hehe. Ja sam vec dosta puta nailazila na takve recenice, koje iskreno zabrinu.
Takodje je jako dobar primer karta moje ujne, kojoj se saturn nalazi u petoj kuci u vodoliji, inace 5 pocinje vodolijom. Ona je jako rano dobila prvo dete, a zatim i drugo> prvo je rodila sa 20 godina, a posle dve godine i drugo. Opet cete od mnogih cuti da saturn u 5 zna da donese kasniju trudnocu, a cak i da mozda nece biti dece, donosi neka otezanja.
pozdrav

Old 16-03-2008, 15:52   #10
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by s_ana_dra VIdi Poruku
...karta potvrda da jarac na vrhu pete kuce ne znaci jedno dete, ...
U mom slucaju Jarac na vrhu 5 i Saturn kao vladar pete pa i Mars u petoj su mi doneli tri neuspele trudnoce pre prvog poroda, lekari su mi tada rekli da je uzrok mala materica. Dakle, ipak sam osetila Saturna kao vladara pete i Marsa u petoj.
Quote:
Mozda maaalko nervozna mama isto tako i zbog tog urana i retrogradnog marsa
Nevencice, zasto mislis to?
Sto se tice Urana u petoj, on je odlicno aspektovan, kako sa Merkurom (deca) tako i sa suvladarom pete - Marsom. Pored toga nalazi se u Strelcu sto joj moze doneti decu koja ce biti na primer izuzetno talentovana za sport. Pa onda na 4* stepenu Raka ciji vladar iliti Mesec opet lepo aspektuje vladara pete - Plutona. A kako se oba vladara pete nalaze u vazdusnom znaku, zar to ne bi moglo znaciti da ce ona biti vise drugar sa svojom decom?

Lara

Old 16-03-2008, 20:57   #11
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

ali ipak na kraju dolazi do dece, znam da sam citala da saturn na vrhu pete donosi mogucnost nemanja dece ili eventualno jedno, a i probleme, koje si imala, ali ipak se sve super na kraju zavrsilo. Moguce da kod tebe na kraju je dobro sto je dispozitor saturna venera koja je u svom sedistu, u biku, sto mislim da je jako dobro.
Videcemo kako cu ja proci po tom pitanju, ali ipak mi tvoja karta dosta znaci, odnosno daje mi nadu. Jos kod mene saturn u vagi, a venera u lavu, ali je venera u 12, ali dobro.
Ah saturn te je malo mucio, ali na kraju bogato nagradio.
pozdrav

Old 16-03-2008, 21:16   #12
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by s_ana_dra VIdi Poruku
... Jos kod mene saturn u vagi, a venera u lavu, ..
Saturn vladar pete (roditeljstvo) u drugoj kuci (prirodna kuca Venere) u harmonicnom aspektu sa Venerom koja je u 12 kuci ( prirodna kuca Riba-plodan znak) pa i na 19* stepenu, stepenu Vage. Takodje obrazuje harmonican aspekt sa Mesecom koji je na 23* stepenu Riba (plodan znak) pa takodje obrazuje harmonican aspekt sa Venerom. Hmm, a zasto si ti pomislila da bi mogla imati problema? I Pluton (cin radjanja) obrazuje harmonican aspekt sa Mesecom. Cak je Pluton (ekstremno) u konjukciji sa Saturnom. Pa kako Saturn ili daje mnogo ili nista, mogli bi zakljuciti da ces biti mama vise puta ako to naravno budes zelela. Sto bih ti ja uvek savetovala.

Lara

Old 16-03-2008, 21:35   #13
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Hajde onda da provezbam… Rekoste, gleda se Mesec…On mi je u Ribama u cetvrtoj kuci (dom, porodica), a u tom znaku mi je i pocetak pete kuce, ciji vladar Neptun je otisao u drugu u Strelca i nalazi se ni manje ni vise nego na 24*, dakle opet znak Riba (plodan znak), zanimljivo, zar ne?
Jos da dodam da mi je Neptun u trigonu sa Merkurom (sto bi trebalo da predstavlja decu, ako ne gresim?) koji je u Lavu (a to se valjda moze “prevesti” I kao dete ili deca koja lako mogu imati neke veze sa javnoscu, jel’ tako?)
Sto se tice Raka, tamo se nalazi Venera, sa ne bas tako sjajnim aspektima, rekla bih, a i ne znam kako da je uklopim u celu ovu pricu…
Evo sad vidim sta je Merkur pisala S-ana-dri o Plutonu…Izgleda da ne trebam brinuti posto je i kod mene Pluton (cin radjanja kako Merki rece) u trigonu sa Mesecom, a ima i tu konjukciju sa Saturnom sto govori o mogucnosti vise beba!
Eto, ja pokusala, jesam li bar na pravom putu? Ima li ko da me ispravi ili da doda jos po nesto?
Advertisement

Old 16-03-2008, 21:38   #14

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

jako interesantna tema, no što bi onda moj natal rekao o meni? 5 kuća u vodenjaku, definitivno otkačena i liberalnija, moderna mama, ur, asc to još više naglašuje, mjesec u škorpiji u 2, izgleda mi kao da ću se kroz majčinstvo žrtvovati da prehranim svoje piliće ( to već je tako)..a mjesečevi aspekti sa jupiterom u 5. u ribama govore da ću biti sretna vezano uz svoju djecu i naš odnos, sa saturnom i merkurom u raku u 9, težiti da svojoj djeci omogućim više škole i stabilnost kroz autoritet koji im je potreban, budući da je vladar asc ve u konj. sa saturnom u raku, ne bih baš rekla da im puštam da bude sve po njihovom...kad je dosta , dosta je......ajde ako netko još što uspije, nek napiskara...ljub!

Old 16-03-2008, 22:17   #15
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

saturn i mesec u 3.polju,a merkur u blizancima u 5.polju
saturn u ovnu,a mesec u biku
-sve u svemu imam jedno dete ali kao da imam cetvoro,
-mada rekose bice jos beba,ali meni to izgleda nemoguce-jer merkur je u blizancima a to znaci nesto dvojno ,duplo...samo da ne budu blizanci...
a onaj saturn znaci kasnije u zivotu,starija,velika razlika u godinama...
i opet sa nekim ko ima veze sa mojom prosloscu...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules