ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Izgubljeno Sunce
Old 15-12-2011, 00:08   #1
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Registrovan: Aug 2009
jadrankar je na dobrom putu
Standardno Izgubljeno Sunce

Nisam znala u koju temu da stavim ovaj tekstMoze da ide u analizu natalne karte ,u direkcije , mozda u neku vezbaonicu ili stivo za citanje jer ima svega po malo ali sam naziv,, izgubljeno Sunce ,, mi deluje vrlo tajanstveno pa sam ipak odlucila da otvorim novu temu jer mozda ce se mnogi pronaci u ovom tekstu i ako imaju slicnu situaciju pokusati da pomocu svoje natalne karte shvate zasto je njihovo Sunce izgubljeno i kroz sta sve u zivotu moraju da prodju da bi do njega dosli .

Na ovoj karti imamo primer sina koji je na samom rodjenju odvojen od oca zato sto je Majka Mesec odlucivala o njegovij sudbini a nakon njene smrti Mesec u muskom horoskopu postaje signifikator za suprugu a to sam ,,JA,, pa o njegovoj daljoj sudbini i odlucujem.

Pre upuštanja u bilo kakvo prognoziranje moramo jasno sagledati natalni horoskop jer ne postoji niti jedan događaj koji bi se mogao desiti a da nije opisan u natalnom horoskopu.
Nikakav tranzit, niti direkcija neće aktivirati ono što ne postoji u natalu. Svaki tranzit zavisi od našeg natala.

Ne postoji univerzalno pravilo šta jedna planeta prelaskom preko druge planete ili prolaskom kroz natalnu kuću donosi, jer je to u osnovi definisano natalnim horoskopom. Tranzitnu planetu treba uvek posmatrati iz ugla natalnog horoskopa, jer ono što ona jeste u natalu predstavlja i u tranzitu.
Na nivou natalnog horoskopa koristimo tehniku planetarnih perioda, orbisnih lukova i sporih tranzita.

Solarni luk je put koji Sunce pređe za 1 dan, i stoga se ta direktivna tehnika zove Solar Arc direkcija (direkcija Solarnog luka). Na primer, ukoliko koristimo ovu tehniku moramo imati u vidu koliki je bio solarni luk (koliko je Sunce prešlo za 1 dan) na dan rođenja i tu vrednost pomnožiti sa brojem godina koju posmatramo.

Pri proceni događaja a upotrebom neke od direkcija važno je da vodimo računa da mora biti u pitanju egzaktan aspekt jer će samo to ukazati na dešavanja u toj godini (dozvoljeni orbis u okviru kojeg deluje direkcija je pola stepena pre i pola nakon egzaktnog). Svaki širi aspekt ne ukazuje na dešavanja u toj godini već na neku drugu godinu kada aspekt bude egzaktan.
Svaka od direkcija deluje u osnovi u periodu od godinu dana – orbis njenog dejstva je godinu dana. I pri proceni važne godine izvesno je da će i direkcije, bez obzira što primarno deluju na nivou vatre, ukazati na dešavanja.

Na narednom primeru procenićemo koji pokazatelji ukazuju na susret oca I sina
Do njihovog prvog susreta doslo je 27.7.2006 god vreme kada sin ulazi u 42 god zivota

Natalna karta sina sa prikazanim tranzitom na dan 27.7.2006
[img width=100 height=70]http://i66.servimg.com/u/f66/15/36/96/14/izgubl10.gif[/img]

Sin je odrastao uz babu I dedu ne znajuci ko mu je pravi otac.Za vreme redovnog odsustva u vojsci otac I majka su u ljubavnoj vezi a nakon toga majka ostaje u drugom stanju . U vreme najvece nemastine 1965 god majka upoznaje vrlo bogatu osobu I ponesena zeljom da obezbedi sebi I detetu bolju buducnost krije da je vec u drugom stanju I planira svoju buducnost sa bogatasem.Cak se I sin radja 2 meseca ranije sto njoj ide u prilog.Ali kako je kao osoba u dusi veoma pravedna I iskrena Mesec :0: Jupiter ( ujedno i jaka zelja za odlaskom u inostranstvo)

I nije mogla da u sebi krije istinu .Ona odkazuje vencanje sa bogatasem. Bioloski otac dolazi iz vojske ,cuo je da je dete rodjeno I nakon razgovora sa njom istina o bioloskom ocu ostaje tajna.Majka nije ni potvrdila ali ni osporila da je on bioloski otac.Resila je da dete zadrzi samo za sebe I da ispasta svoj greh.Otac odlazi u Nemacku,a majka nakon toga vrlo brzo dete ostavlja kod svoje majke I ocuha I odlazi za Francusku. Mesec u Blizanci (Francuska se vezuje sa znak Blizanci) o Jupiter jaka zelja za odlaskom u inostranstvo)

Sva ta desavanja mogu se videti u karti sina.

Njegov vladar Asc je Mesec signifikator majke u 12 kuci(tajni ,izolacije) ukazuje na na neku majcinu tajnu prilikom njegovog rodjenja, sto je i slika tajne koja se odnosi na njega samog . Mesec se nalazi na 29 stepenu (koji odgovara Ribe stepen placa) Polozaj I stanje Mesec utvrdjuje sudbinu I odredjuje u kojoj meri je osoba podlozna sudbini.U muskom horoskopu pozeljno je da osoba ima Sunce iznad horizonta a Mesec ispod a u ovom horoskopu situacija je obrnuta. Mesec je iznad horizonta pa je I upliv sudbine na ovu osobu daleko veci.Osoba je rodjena pred samu zoru pa je Mesec ovde naglasen jer se nalazi iznad horizonta ,dominira I predstavlja osobu . Mesec u muskom horoskopu je signifikator za majku pa imamo sliku majke koja odlucuje o sudbini svog sina.Njegov Asc u znaku Rak pa je ovde upliv sudbine jak jer Mesec ne deluje ni na jednu planetu a sve one uticu na njega. Sta ce se dalje dogadjati govori nam Sunce u Lav I u 1 kuci. Ali da bi dosao do Sunce on mora da prodje Mesec Udaljenost Mesec (vladar Asc)od Sunce(otac ) je 33 stepena I pomeranjem planeta po sistemu za 1 st 1 god sin moze doci do oca tek u svojoj 2 polovini zivota.Prvi aspect Mesec :0: Jupiter pa se moze reci da je on rodjen pod srecnom zvezdom I da ce mu se bez nekog velikog truda u zivotu dogadjati lepe stvari.Sam aspect pruza mu veliku zastitu I sa sobom nosi veru I optimizam. Vidimo I majku koja detetu tajno pruza zastitu ,finansijski ga pomaze ,ali ima ogromnu zelju za inostranstvom (njen odlazak u Francusku)
.U ovom horoskopu radi se o rodjenju pred samu zoru pa kao 1 signifikatora za oca uzimamo Saturn za nocno rodjenje, a nakon toga Sunce. Planeta :retro: Saturn nalazi se u 9 polju (inostranstvo) I u znaku Ribe (tajna)na stepenu Rak(domovina) pa ovde imamo sliku oca koji zivi u inostranstvu,otac je za sina tajna ,poreklo I porodicna loza nepoznati ali kako je :retro: Saturn postoji mogucnost povratka oca u domovinu.

Kakav je zivot oca u inostaranstvu vidimo kroz njegove aspekte Saturn :90: Jupiter pa kod oca postoji osecaj krivice I samo prekora,cesto stanje depresije .Ovo je aspect pravde I istine koja se zrtvuje za rad ostvarenja neke ideje ili vere . Kroz vreme donosi osecaj prognanosti do pred samu starost .Otac je zrtvovao sina I istinu o saznanju ko je otac deteta za rad vere u bolju buducnost koju ce mu odlazak u inostranstvo doneti.

Saturn :180: Uran a Uran je planeta koja ne ukazuje na bliskost vec na razdvojenost
Saturn :180: Pluton koji je su vladar 5 polja dece samo potvrdjuje sliku odvojenosti oca od sina.
Na osnovu horoskopa sina jasno se vidi tajna o postojanju oca Mars koji vlada 10 poljem (kuca oca ) vlada I 5 poljem dece Dispozitor Saturna je retro Neptun u egzaktnoj konjukciji sa vrhom 5 polja (deca) na 17 st (analogan 5 polju I suncu)I nalazi se u znaku Škorpija (znak analogan 8 polju ,kanalizacija ,slivnici otpad I za koje se vezuje neka tajna) pa je otac odbacen I sakriven

Da ce do susreta oca I sina doci vidimo kroz dispozitora asc Merkur :0: Venera koja vlada 4 kucom I koja je dispozitor Marsa koji vlada 10 kucom oca I 5 kucom dece.
Kada koristimo tehniku direkcije (primarna direkcija ili Degree/Year) mi zapravo simbolički pomeramo planete 1 stepen za godinu, i kada se postavi pitanje šta se osobi događa u nekoj godini potrebno je da pomerimo planete za isti, dati broj godina (stepeni) i uočimo da li dolazi do nekih egzaktnih aspekata.
U ovom nasem slucaju 2006 god sin je napunio 41 god I pomeramo planete za 41 stepen .

Prvo što zapažamo je konjunkcija direktivnog Jupiter :0: Sunce
Jupiter je dispozitor Saturn signifikatora za oca I prirodni vladar 9 polja inostranstva kako se ova konjukcija odigrava u 1 kardinalnoj kuci ovde vidimo I kardinalnu promenu u zivotu Sunce sina,Sa ovim aspektom osoba hrli u zagrljaj velikoj sreci. Ko u karti ima ovaj aspect smatra se kraljevicem pa u tom momentu susreta sin prvi put u zivotu stice spoznaju ,istinu o samom sebi ,zeli da se predstavi ocu u najboljem svetlu.Sve sto Jupiter dotakne to I prosiruje pa sin tada saznaje da ima I brata I sestru

Mi I taj pokazatelj imamo u njegovom natalu. U njegovoj trecoj kuci odnosa brat sestra nalazi se Pluton koji vlada skrivenim ,tajnim pa moze da ukaze I da osoba ima brata ili sestru za koje I ne zna da postoje Pluton :0: Uran (12 stepen riba/ tajna ,(razdvajanje) I obe planete preko svog dispozitora Merkur (deca)koji je u znaku Lav/ Sunce signifikator oca )dolaze u :0: Venera

koja vlada 4 kucom (.dom porodica porodicna loza) pa decu spaja otac u porodicu koja zbog mnogo lazi I spekulacija nije mogla do tada da postoji. Ne smemo ispustiti iz vida da istog dispozitora imaju I vladar Asc ( u nasem slucaju to je sin)koji je zatvoren u kuci tajni ,neko ko je da bi dosao do svog Sunce morao da prodje kroz Mesec I kroz dusevnu patnju ,neko ko je vladao samo iz senke a da bi zasijao punim sjajem morao je da sazna svoje poreklo svoj identitet I da ne bude kao sto mnogi znaju da kazu,, tikva bez korena ,, Zatim istog dispozitora ima I Jupiter koji deli pravdu I on je u :120: Mars vladarem kuce oca I kuce dece

Svi dogadjaji koji ne postoje u natalu ne mogu se ni dogoditi . Ovaj dogadjaj koji treba da se dogodi postoji u natalu . Dogadjaj koji sam vam opisala a koji se I dogodio inicira direktivan Merkur(U natalu vladar 3 polja (brat sestra) I 12 polja( tajne ,izolacija ) I koji je dispozitor vladara nat Asc Jupiter SMČ Uran Pluton (u natalu Merkur se nalazi na 28,14 stepenu Lav u :0: zvezda Regulus) I pomeranjem za 1 stepen 1 god ) u toj 2006 god direktivan Merkur dolazi u :0: I.C. (poreklo ,porodica )na 9 stepenu (inostranstvo) u Vaga

Venera :0: Merkur nalazi se u 2 kuci prirodno polje Bika ( hrana ipice ) I restoran je mesto njihovog 1 susreta koji se dogodio samo 1 dan posle 41 rodjendana sina , vreme kada je I tranzitno
Sunce :0: Sunce

Da bi dosao do svog Sunca morao je da prodje Kroz Mesec U muskom horoskopu signifikator za majku je Mesec ali nakon gubitka majke Mesec postaje signifikator za suprugu a to sam upravo ,,JA,, Emotivno je sazrevao kroz mene ,naucio da voli ,da ne skriva svoje emocije .Preko Mesec rodjenjem dece osetio je najvecu snagu ljubavi ,,otac I sin.,,

I sta je sve zapravo Mesec ?

On se menja (Meseceve mene) pa ce nestati kada pomislite da ste ga uhvatili. Previše je zavistan .Opisuje podsvest, nacin na koji volimo, našu dušu, emotivni život, instinkte. Polje gde se nalazi Mesec opisuje oblast kojoj se prepuštamo bez rezerve. On gospodari našim nocnim aktivnostima, snovima, intuicijom i tajanstvenošcu. Vlada našom podsvešcu i osecanjima

Svi snovi I mastanja mog supruga bili su satkani od zelje da upozna svog oca a nikad nije pricao o tome .Shvatila sam da bez obzira koliko god godina da imate zelja je uvek ista. S godinama samo moze da pojaca intenzitet zato sto nije ostvarena U mom natalu Mesec :0: Jupiter pa je to dusa koja cini dobra dela okrenuta pravdi. Emocije mi nisu dozvoljavale da ne ispravim tu nepravdu koja je njemu naneta.Svako ko zeli nesto da uradi nadje nacin. Pronasla sam ga I ja . U astroloskoj interpretaciji tehnika poznavanje astroloskog vladarstva mi pomaze da shvatim da je moj Asc Strelac
( koji vlada Stuttgardom, gradom u kome je preko 30 god ziveo otac mog supruga) u velikoj meri zasluzan za njegovo pronalazenje.

Moj Mesec mu je dozvolio da prolaskom kroz njega dodje do svog izgubljenog Sunca
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-12-2011, 20:12   #2
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Da li teorija pada u vodu u delu u kom opisuješ da je IC Tvoga muža analogan stepenu Strelca, pošto je bliži 10?
Jer u nekim postovima vidim da pomeraš i priklanjaš se toj teoriji.
Ili ideš od slučaja do slučaja?
Submit to Digg   Izgubljeno Sunce Reply With Quote

Old 16-12-2011, 13:38   #3
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
Da li teorija pada u vodu u delu u kom opisuješ da je IC Tvoga muža analogan stepenu Strelca, pošto je bliži 10?
Jer u nekim postovima vidim da pomeraš i priklanjaš se toj teoriji.
Ili ideš od slučaja do slučaja?
Ne razumem te bas naj bolje.Ali i ako gledam Ic kao 10 stepen ni tu nema omaske s obzirom da ga je ocuvao deda a to je opet Saturni opet bez obzira na sve tesko detinjstvo .

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
Ako sam dobro razumela,ti si mu pomogla da on fizicki pronadje oca..? Kroz astro ili si imala ta saznanja i pre..? I to se sve desilo posle smrti majke..?
Sve se desilo posle smrti ,majke.Prvo je izgubio dedu ,zatim majku ,pa na kraju babu.I kad je ostao bez ikoga sudbinsko klupko je krenulo da se odmotava.U roku od 11 dana sam ga pronasla .Ali i dan danas tvrdim da je sve to bila sudbina .Sva vrata na koja sam zakucala automatski su mi sirom otvarala sledeca.Neverovatan osecaj je bio kada sam stigla do Rk ,,Obilic,, i iz arhive dobila sliku iz 62 god a na njoj otac golman .A u stvari kao da sam videla svog supruga . Nesto malo posle toga krenula sam sa Astrologijom.

Last edited by Vojvotkinja; 16-12-2011 at 14:45..

Old 16-12-2011, 14:33   #4
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

kako kazu
"kucaj i otvorice ti se"
'trazi i dobices"
sve se desava sa razlogom, i u vreme kada treba da se desi:-)
Jadranka odlicni su ti tekstovi!

Old 18-12-2011, 16:46   #5
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Standardno

Quote:
Izvini,a kako si ti (ako nisi znala astro pre toga znala da on ima tog oca?Mislim neko ti rekao (isla si kod oklutista) ili je njemu neko rekao majka pre smrti i td..?
Suprug nikad nije zeleo da prica na temu oca kao i majka.Od ujaka smo saznali nadimak i u blizini koje kafane je otac ziveo 1965 god .A ja krenula u potragu 2006 .Otisla sam prvo u kafanu ,pitala konobara koji me je uputio na 2 prisutna starija gosta iz tog kraja .Po nadimku od njih saznajem da ga se secaju i da je trenirao u Obilicu .Odlazak u Obilic ,kontakt s trenerom itd .Ali koja je to verovatnoca da u tom trenutku naidjem na pravu osobu.Traziti u Bg /u isto sto i traziti iglu u plastu sena.

Old 18-12-2011, 17:24   #6
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

JadrankaR...zanimljivo mi je ovo! Tek kad je tvoj Suprug ostao podpuno sam, bez igde ikoga od najrodjenijih itd, vrata su se otvorila da upozna i oca!

Sve me je ovo podseilo na Drugara kojem sam pomogao da se rodi po drugi put nakon totalnog Fiaska! Tek kad je dotakao dno dna, na ivici da zivi ili mre...sam TACNO ZNAO sta trebam raditi i kuda i kako odigrati najbolje...i uspeo sam na kraju, i po prvi put sam shvatio da ljudi medjusobno se druze i nikad neznaju kad ce da kucne cas da se revansiramo jedan drugom po zasluzi!

On je Jarac-Blizanac (moj drug), a ja Devica-Vaga....moj Satun na njegovom AC a njegov Merkur u mojoj 12toj....duga je prica da napism, al nikad necu zaboraviti ovo...ma stagod da sam preuzeo za njegov spas, islo je od ruke toliko dobro da je bilo neverovatno za poverovati...kao da mi je sve stojalo na IZVOLITE, a ja da uzmem i krenem dalje!

Bogu Hvala danas je sve u najboljem redu kod njega... Zao mi je sto ga grize jer nemoze da mi se oduzi, a lepo sam mu rekao da netreba, da je to moj dug i revans...a jeste, jer sam TACNO osetio kad trebam stati i zbog cega

Old 19-12-2011, 00:28   #7
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Standardno

Quote:
Ako ni tvoj suprug ni majka nisu zeleli da pricaju na temu oca,kako si ti znala da mu ovaj nije otac i da postoji drugi bioloski..?
Jesu ti bas nesto nagovestili.?Majka,jel rekla "imala sm ja tu ljubav,ali td.."Kako si to jednostavno znala bez icije pomoci..?
Izvini,nikako da ukapiram,imam "spaljen" Me...
Znala sam ja njenu Love story i da se suprug pitao nikad ga ne bi trazio.A onda bude dovoljan jedan trenutak da shvatis da ako su drugi tebi naneli nepravdu ,ne moras i ti drugima to da cinis.Strasno je kad ti dete dodje iz skole i trazi da mu pomognes da uradi domaci i da mu napises porodicno stablo.Jedna strana drveta porodicne loze se grana a druga strana tek procvetala i ne pusta vise ni jednu granu,ni jednu lisku.I onda stavis prst na celo i kazes sebi ,,Sta sam to uradila od svog zivota ,sta sam uradila deci?Ko je on ? Za koga sam se ja udala i skim sam to decu izrodila?Ako su drugi orezali grane ne moram i ja svojoj deci da ih rezem. Svako stablo koje naginje na jednu stranu pretu mu opasnost da vremenom bude oboreno na zemlju .Nase porodicno stablo je sada uravnotezeno sto me cini srecnom.
Nadam se da ti je sad jasnije.

Old 19-12-2011, 08:09   #8
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Standardno

Quote:
Jeste mi jasnije,ali zasto da se suprug pitao nikad ga ne bi trazio..?
Zato sto je on zatvoren,pa je ta tema za njega bila zakljucana ili sta..?
A mogli ste da trazite bioloskog oca i kada je majka bila ziva,zasto posle njene smrti..?
A kada si ti JadrankaR pocela da se bavis astrologijom..?Godina..?Ili koliko godina posle toga (pronalaska oca)...?
Nije ga trazio zbog dede koji mu je pruzio sve.Na kraju je u svojoj 18 god od dede uzeo prezime.Pronalaskom oca koji nam je ponudio promenu prezimena ,da ga zvanicno i sudski prizna svo 4 smo rekli ,,Ne,,.
Taj slucaj sigurno nije uticao da se bavim Astrologijom (od 2007) ali je sigurno bio jedan od mnogih dogadjaja koja sam pronasla u svom natalu.
Razlog posle majcine smrti je samo domaci zadatak koji je bio nakon toga i koji je meni na neki nacin otvorio oci.

Old 20-12-2011, 14:31   #9
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Standardno

Quote:
A majka je umrla 2009 ili 2010 god..? ili 2007..?
Sto ti je bitna god majcine smrti ?

Old 20-12-2011, 14:35   #10
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by jadrankar VIdi Poruku
Sto ti je bitna god majcine smrti ?
Ma pusti je, glumi detektiva ...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules