ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Autoanaliza aspekata moje natalne karte
Old 15-10-2015, 02:53   #1
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno Autoanaliza aspekata moje natalne karte

S obzirom da sam amaterski u astrološkim vodama već dugo vremena, te redovno čitam postove s ovog foruma, odlučila sam pokušati sa analizom vlastite natalne karte. Voljela bih mišljenja starijih i iskusnijih kolega.
Također, ukoliko postoji neki Rak/Račica (osobito II dekada i ASC Djevica), generacija 1986., neka mi se javi barem pp radi razmjene iskustava (objasniću na kraju posta zašto).

Da počnem
Moja natalna karta sadrži izvjestan broj retrogradnih planeta, tačnije pet, što ukazuje na izvjesnu karmu, odnosno "dugove" koje vučem iz prošlog života.
Na fizičkom, kao i na psihološkom planu, u ovom trenutnom životu to se manifestuje stalnim i neprekidnim ponavljanjem izvjesnih situacija i profila ljudi u mom životu, kao i svojevrsne stagnacije na gotovo svim planovima.
Moguće je, ili nikako da naučim (usvojim) lekcije u ovom životu, ili da još nisam "ispucala" lošu karmu koju vučem iz prethodnog.

Aspekti Mjeseca su ono što najviše prezirem i zaista bih voljela da sam rođena nekoliko sati kasnije, samo da mi Mjesec nije u nesretnom Biku. Znam da je Mjesec u Biku egzaltiran, ali s obzirom na svoju poziciju i aspekte koje prima od Venere i Saturna, moj je blago rečeno uništen i donio mi je samo probleme.

Ni Sunašce nije mnogo bolje prošlo (180 Neptun i Mars), ali prima trigon od Plutona (moj omiljeni aspekt unutar moje natalne), tako da je Sunce kao jedno od dva svjetla ipak bolje postavljeno od Mjeseca

Saturn kao vladar V kuće otišao u III (ni osnovna ni srednja škola nisu bile "šetnja parkom"), naprotiv, prilično teški periodi. Nisam bila jedno od one bezbrižne, bright and shiny djece, naprotiv spletom nepovoljnih okolnosti, naglih promjena i selidba i problema sa mlađom sestrom, III kuća pokazatelj braće i sestara) odrasla sam prilično brzo (Saturn u III, a za nagle promjene i selidbe okrivimo Uran u III 90 Jupiter (u VI), koji je vladar IV kuće).

Za pomalo neuredan i bomski način života (VI kuća, navike) i mnogobrojne pehove po pitanju traženja posla, možemo opet okriviti nesretni aspekt Uran 90 Jupiter (koji se smjestio na početak VII, kraj VI kuće), a Uran je prirodni vladar VI kuće.

Pitanje 1: S obzirom da su i Uran i Jupiter kod mene povezani sa III i IV kućom (između ostalog i komšiluk, bliža okolica, rodni kraj), da li bi možda za mene bolje bilo da poslovnu budućnost tražim u inostranstvu??

Što se ljubavi, igara na sreću, djece i ostalog tiče, dovoljno je samo reći da mi je Saturn vladar V.
Saturn retrogradan je u III kući (sve su mi ljubavi bile iz neposredne okoline, naprosto se mentalno ne mogu zamisliti sa strancima), ali još je zanimljivije da su uvijek u pitanju tipovi koji su uvijek bili tu, odnosno najprije sam ih upoznala, pa su se onda kasnije vratili u moj život u romantičnoj premisi). Naravno, Saturn 180 Mjesec, šta reći ... ne mnogo veza, ponešto lijepih trenutaka, mnogo živciranja i svega što uz to ide.
Uran je suvladar V kuće, ostavićemo na strani 90 sa Jupiterom, obratimo pažnju na 120 sa Venerom u XI kući. Sve sam tipove upoznavala preko prijatelja i zajedničkih poznanika, i sa svima sam najprije započinjala komunikaciju digitalno (internet komunikacija). Većinom su veze bile low-profile (kao da Veneru više osjećam u XII, nego u XI kući), naglo počinjale, dugo se vukle, naglo završavale. Rijetko kada bile prave i normalne.

Da li je to sve Uran ili ponešto možemo svaliti i na Saturn ??

Što se tiče VII kuće, nju ne mogu još da komentarišem, jer jedva da se može reći da sam u životu imala pravu vezu ili pravi posao (unatoč trudu, jednostavno se ne da). Opet optužimo Jupiter 90 Uran. Imam predispoziciju za dva braka, mislim da bi Neptunovski tip (suvladar VII) mnogo bolje odgovarao, iako je 180 sa Suncem, ipak prima 60 od Plutona.

Ne znam da li radi Sunca u Raku ili Mjeseca u Biku, ali kod mene je ili to to, ili nije. Nema veze radi veze, nema polovičnih emocija. Ili je fatalna ljubav ili ne osjećam ništa.

Što se sekusalnog života tiče, Mars nije loše postavljen, naprotiv, jedini izazovniji aspket koji ima je 180 sa Suncem. Prima 120 od Mjeseca, 60 od Jupitera i 120 od ASC, kako god, seksualni život nije bio pretjerano bogat (kao ni emotivni, valjda zato što kod mene to dvoje ide zajedno). Negdje sam pročitala da je Retrogradni Mars blokirana seksualna energija odnosno život kod žena, da li sam u pravu ??

Moja XI kuća ima dvije planete u sebi, sa mnogo aspekata (Merkur & Veneru), valjda mi je zato socijalna sfera uvijek bila najaktivnija u životu. Pravi sam društveni leptirić. S tim što sam na prijateljskom planu imala dosta iskustva sa ženskom ljubomorom i zavišću, osobito u razdoblju studija (Mjesec vladar XI otišao u IX kuću - visoko obrazovanje radi 90 sa Venerom) I Mjesec je uvijek više patio u tom kvadratu od Venere.

Na materijalnom planu stvari su bile dosta stabilne, valjda radi Plutona u II (i suvladara II) u trigonu sa Suncem (otac obezbjeđivao finansijsku blagodat)

Fakultet IX kuća ja pomalo trpio radi silnih izlazaka, provoda i ponekog dečka - vladarica IX Venera u XI kući društvo, aspekt Uran u III - dečki, a možda i pokazatelj kampanjskog rada. Također, u IX kući Mjesec, propatio u aspektima 90 Venera, 180 Saturn, ali radi sekstila sa Merkurom, priča ima sretan kraj, pa sam uspjela i diplomirati i magistrirati.

Od ostalih aspekata još bi dodala Me60Mo su mi podarili spisateljski dar, Me90Pl (Merkur u Lavu) izražen ego & osjetljivost na kritiku, pa i dobronamjernu.
Su120Pl (mogućnost obnavljanja, regeneracije, osobito psihološke),
Su 180 Ma (otac autoritativan pomalo, mnogo je svađa u kući (IV) bilo kad sam bila mlađa,
Su 180Ne sklonost sanjarenju, idealiziranju i povlačenu u svijet mašte. Obožavam knjige, filmove, ovisnica o televiziji, i umjetnica (pisanje, fotografija).
Venera u Lavu (rođena prirodna, sada umjetna plavuša), styling mi je mnogo ženstven, sa sklonosti ka primjesama glamuroznog (glitter, fake leather, fake fur) i unikatnog (120 Uran, VI kuća također oblačenje):

Ve 90 Mo - također se užasavam promjena koje trudnoća izaziva na ženskom tijelu, opcija surogat majke mi nije neprimamljiva, to je valjda taj konflikt djevojka-majka/žena, mada s druge strane obožavam djecu i vole i ona mene i voljela bih ih imati jednog dana, mada moje V i VII kuća govore da je mala vjerojatnoća.

Eto, to sam ovako laički aspekte iz natalne povezala sa svojim životom. Da li sam na pravom tragu. Svaka kritika moje autoanalize, odnosno savjeti i komentari su dobrodošli.

Također, ukoliko ima Rakova (osobito II dekada, podznak Djevica) generacija 1986., željela bih da mi se jave na pp, da razmjenimo iskustva, jer poznajem nekoliko Rakova koji su moje godište, rođeni početkom VII mjeseca i svi muče slične muke. Pa da probam s nekim stručnim provaliti koji nas je to planetarni aspekt i poredak screwed over

the natal chart
Submit to Digg   Autoanaliza aspekata moje natalne karte Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-10-2015, 11:45   #2
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Da počnem
Moja natalna karta sadrži izvjestan broj retrogradnih planeta, tačnije pet, što ukazuje na izvjesnu karmu, odnosno "dugove" koje vučem iz prošlog života.

Ne znam koliko si citala o karmi, ja ne mislim da imas neke dugove karmicke. Karmicki dugovi su dvanaesta kuca, Saturn i cvorovi. Mislim da ti nemas neku vezu izmedju njih.

Na fizičkom, kao i na psihološkom planu, u ovom trenutnom životu to se manifestuje stalnim i neprekidnim ponavljanjem izvjesnih situacija i profila ljudi u mom životu, kao i svojevrsne stagnacije na gotovo svim planovima.

Ponavljanje situacija i ljudi je do natalnih aspekata i do retrogradnih planeta. Stagnacija je opet vezana za retro planete i za njihovu brzinu. Mislim da tvoje planete nisu brze, mozda ti je Saturn cak i stacionaran, kao i Pluton. Proveri efemeride za dan rodjenja.

Moguće je, ili nikako da naučim (usvojim) lekcije u ovom životu, ili da još nisam "ispucala" lošu karmu koju vučem iz prethodnog.

Aspekti Mjeseca su ono što najviše prezirem i zaista bih voljela da sam rođena nekoliko sati kasnije, samo da mi Mjesec nije u nesretnom Biku. Znam da je Mjesec u Biku egzaltiran, ali s obzirom na svoju poziciju i aspekte koje prima od Venere i Saturna, moj je blago rečeno uništen i donio mi je samo probleme.

Nije tebi ni Mesec los. Ja tu opoziciju sa Saturnom ne bih ni uzimala previse ozbiljno jer oni nisu u opozitnim znakovima. Tako da ta opozicija nece biti tako izrazena.
Kvadrat sa Venerom moze da bude nesklad u pokazivanju emocija.Mesanje ljubavi i prijateljstva. Taj kvadrat je ublazen bas zato sto je to Venerino sediste i triplicitet tako da tvoj Mesec ima dosta osobina Venere

Ni Sunašce nije mnogo bolje prošlo (180 Neptun i Mars), ali prima trigon od Plutona (moj omiljeni aspekt unutar moje natalne), tako da je Sunce kao jedno od dva svjetla ipak bolje postavljeno od Mjeseca

Jeste dobro postavljeno jer je u slucajnom sedistu. Ali mislim da ces sa njim imati vise problema i sa opozicijom Marsa. Stalna vaganja kada je porodica u pitanju. Stalna osvescivanja na relaciji privatnost, javnost. Tu je problem ponavljanja koja mogu da ti donesu i stetu. Jer Ma je prirodni malefik, pa je retro, opozicija, vladar maleficnog polja...

Saturn kao vladar V kuće otišao u III (ni osnovna ni srednja škola nisu bile "šetnja parkom"), naprotiv, prilično teški periodi. Nisam bila jedno od one bezbrižne, bright and shiny djece, naprotiv spletom nepovoljnih okolnosti, naglih promjena i selidba i problema sa mlađom sestrom, III kuća pokazatelj braće i sestara) odrasla sam prilično brzo (Saturn u III, a za nagle promjene i selidbe okrivimo Uran u III 90 Jupiter (u VI), koji je vladar IV kuće).

Za selidbe okrivi vrh cetvrte u promenljivom znaku ciji je vladar Jupiter opet otisao u promenljivi znak. Mada ja mislim da ces se ti skuciti u braku, Ju na DC. u sedistu.
Probleme sa sestrom predstavlja Mars u cetvrtoj koji je vladar trece.

Za pomalo neuredan i bomski način života (VI kuća, navike) i mnogobrojne pehove po pitanju traženja posla, možemo opet okriviti nesretni aspekt Uran 90 Jupiter (koji se smjestio na početak VII, kraj VI kuće), a Uran je prirodni vladar VI kuće.

Jupiter je sklon preterivanju. Pogotovu u ribama moze biti trom i gotovan. Okrenut filozofiji.
Imas li problem sa autoritetima na poslu?

Ja sam se umorila

Edit: Ja sam rak, ASC devica na 23*
Ali sam malo starija

Old 15-10-2015, 14:23   #3
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Malo sam (malo više) detaljisala Me u Lavu 60 MO u Biku

Pa ima Mjesec i finih aspekata, daleko od toga da nema, samo nikako da se ispolje. Mnogo sam hipersenzitivna, sve uzimam srcu, previše emotivna, zato kažem, da je barem u Blizancima, pa da lepršavi flegmatik kojeg malo što dotiče. U Biku je egzaltiran, odlično, ali imam osjećaj da je ta pozicija više koristila ljudima oko mene, nego meni samoj.

Što se tiče So 180 Ma, imam problema, ne toliko sa autoritetima, koliko sa autoritativnim autoritetima. Uvijek su na mene imale/imali pik autoriteti (učitelji, profesori, šefovi) koji su ona stara škola (iz doba tamnoplavih školskih kuta), odnosno koji su bitchy (ne želim baš da tipkam jedan drugi izraz k***eviti). Naravno da se, osobito kako sam starija, znala zalomiti i pokoja argumentovana rasprava, s obzirom da, što sam starija, sve se teže kontrolišem kada me ljudi pokušavaju spustiti i šikanirati. Kao mlađa sam bila manja od makova zrna.

S druge strane, sa autoritetima koji su po prirodi zen, ljubazni, srdačni, sam se izvrsno slagala. Nemam problem sa figurama autoriteta, koliko sa ružnim stavom

Koliko si starija, kako ti funkcionišeš sa svojom kombinacijo Rak-Djevica (na istom stepenu nam je ASC)

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 15-10-2015 at 14:35..

Old 12-08-2016, 16:52   #4
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Drugari, naša Marsh ima svoju temu, tako da joj možete pisati i ovde.
Skoro sam se naoštrila i rekla joj da ću je nadgovoriti ovog puta i biti opširnija od nje,sa kilometarskim postom, kad ona kaže da je od pisanja ovog i otvaranja ove teme mnogo napredovala i da su joj neke stvari iz njene natalne karte mnogo jasnije i da je rešila neke dileme.
Ja bih rekla da još uvek imaš puno dilema, Marsh.
Jel možeš sada da nam kažeš šta te još uvek od ovoga muči,zanima, brine, da probamo da razrešimo zagonetku.A ostali neka se priključe.

Old 12-08-2016, 19:43   #5
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
Drugari, naša Marsh ima svoju temu, tako da joj možete pisati i ovde.
Skoro sam se naoštrila i rekla joj da ću je nadgovoriti ovog puta i biti opširnija od nje,sa kilometarskim postom, kad ona kaže da je od pisanja ovog i otvaranja ove teme mnogo napredovala i da su joj neke stvari iz njene natalne karte mnogo jasnije i da je rešila neke dileme.
Ja bih rekla da još uvek imaš puno dilema, Marsh.
Jel možeš sada da nam kažeš šta te još uvek od ovoga muči,zanima, brine, da probamo da razrešimo zagonetku.A ostali neka se priključe.
Hvala Pipa, ali stvarno trenutno nemam ni volje ni želje da analiziramo moj natal. Ali tebi hvala, puno, puno, puno
Prosto nema konkretnih odgovora u astrologiji, ni konkretnih riješenja u stvarnom životu i to je to.
I ono što smo privatno razgovarale; stvarno počinjem vjerovati da se svi mi što smo u astrološkim vodama možda hvatamo za slamku. Istina, u meni se probudila i istinska ljubav prema astrologiji (poslije nekog vremena), ali astrologiji me prvobitno privukla želja da pronađem odgovore na neka mnoga pitanja. Da se ne lažemo
I nakon godina izučavanja - došla sam do zaključka;
ničiji natal nije idealan, rijetko kome se sve kockice (planete, aspekti itd.) poklapaju. I drugi ljudi imaju planete u izgonima, loše aspektovane, i Saturnove tranzite preko 12. polja, 1. polja, Sunca, Mjeseca, Venere, Saturnove povratke isl., pa ŽIVE.
Napreduju, stvari im se mijenjaju, nije im sve u zraku, na čekanju, nije konstantno jedan te isti krug.
A ta teorija da su ti "krugovi na ringišpilu" ustvari tamo neka karma, Saturnove lekcije, štaveć... Opet se vraćamo na to da nemamo kao neku karmu, ili Saturna za učitelja samo ti, ja, ljudi na forumu, već i čitava planeta, ali opet, ŽIVE. A nije eto, da samo mi na forumu kao griješimo, tj. da smo ponavljači, a svi ostali superodlikaši.
A o karmi kad krenem slušati, digne mi se kosa na glavi.
Znaš za neke slučajeve koje sam ti pričala; čovjek se odrekne vlastitog nerođenog djeteta i k'o bubregu mu u loju i nakon tog gnusnog čina, a majku tog istog djeteta godinama pere na ruke. O kakvoj mi tu više pravdi, kozmičkoj ravnoteži i karmičkom balansu pričamo ???

Do konverzacije na sporednoj temi je spontano došlo, ali na toj istoj temi sam prije nekoliko minuta napokon pukla i rekla svoje, tj., okvirnu priču o onome šta me muči i šta se skriva iza mog prividnog entuzijazma i pozitivne energije. Dok sam pisala post, migrena me opalila.

the natal chart

Old 12-08-2016, 23:08   #6
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

E bre Marsh, nećeš da ti analiziramo kartu ccc... Ja sam uz Pipu, vrlo rado bih se odazvala pozivu da prezentujem moje skromno znanje

Old 13-08-2016, 01:28   #7
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Marsh, ja sam ipak malkice bacila pogleda na tvoju kartu, pa sam se nekako za početak odlučila da pogledam tvoju profesiju, posao itd. Znam da si novinar, često viđam MC u blizancima kod novinara, ali ne samo to - tebi je Me u lavu, voliš da si u centru zbivanja
E sad, tvoje zanimanje uopšte ne mora da bude ono čime ćeš se ti baviti u životu. Čak mislim da bi kod tebe to moglo da se menja... Gde su blizanci, tu je i "više poslova", čak možda paralelnih...
(meni su blizanci u drugom polju i ja uvek imam više izvora prihoda, nikad jedan)

Nego, gledala bih zajedno 2,6 i 10-to polje, da vidimo šta je kod tebe problem sa poslom. Drugo je u vagi, Ve je u lavu u 11-om polju. Kad je vladar druge kuće u lavu, osoba uglavnom sama zarađuje od svojih 10 prstiju što se kaže, usmrena je na sebe i svoj rad, novac joj ne pada s neba. Ti bi takođe verovatno ok prošla u nekim partnerstvima, zbog 11-te kuće, rada sa prijateljima, kroz poznanstva, eventualno neke humanitarne organizacije. Sve ovo bi takođe bilo i šesto polje koje je u vodoliji. I Sa i Ur su otišlu u strelca, pa bi to mogao biti neki rad sa strancima, možda neka strana humanitarna organizacija, nešto što uključuje jezike, putovanja, rad sa osobama koje su obrazovane. I Sa i Ur su retro - teže zaposlenje, jbg šta da ti kažem. To je problem i sa samom vodolijom, kad god je u šestoj, osoba se teško ustaljuje na jednom poslu... (osim ako joj struka nije u simbolici vodolije). Za tebe bi (bar ja tako mislim) najbolje bilo da radiš nešto što je "moderno" kako bi se simbolika vodolije u šestoj kući ostvarila najbolje (ali i položaji vladara druge i desete u 11-oj, opet kuća vodolije). Moj predlog bi bilo nešto preko neta, online mediji ako hoćeš da ostaneš u struci, ili rad sa ljudima, humanitarnim organizacijama, nešto gde se putuje itd. Ve i Ur su u trigonu, pa me opet to upućuje na neke moderne medije... Da nisi možda razmišljala o karijeri astrologa?
Vladar treće je u drugoj - retro Pl. Opet zarada kroz pisanje, govor, nešto gde se udubljuješ ali i teme kao što su kriminal, policija itd. Da ne budeš nova Brankica Stanković Me90Pl bi dodatno opisao tvoju sposobnost da se udubiš u svaku materiju koju imaš pred sobom.
Tebi je So u desetoj, imaš lep potencijal da napraviš nešto od sebe. Ovo bi čak možda mogla biti i neka lepa diploma (ljude sa doktoratima često viđam s tim položajem). Od aspekata mi je najzanimljivije So180Ma, već smo pisale na ovu temu, to je ogromna energija koju nekako moraš da upotrebiš - konstruktivno mislim. Oni su vladari osme i dvanaeste kuće, pa u opoziciji, nekako me ovo vuče na veliku psihološku energiju, čak i moć da možeš da uradiš šta god sebi da zacrtaš. Iskoristi ovo

Tvoja poslovna "slika" mi ne vuče na neku tragediju, ali mislim da ćeš ti lutati u profesiji, ili da ćeš menjati poslove tokom života. Osim naravno, ako se ne opredeliš za nešto gde bi se ova 11-ta kuća i vodolija pokazale najbolje Čak mislim da ti ne bi ni mogla da radiš jedno te isto ceo život, pa možda sama odlučiš da menjaš s vremena na vreme...

Valjda se nisam nalupetala mnogo

Old 13-08-2016, 14:13   #8
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Marsh bi mogla biti PR neme firme - osoba za odnose sa javnoscu.

Old 13-08-2016, 14:46   #9
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Marsh bi mogla biti PR neme firme - osoba za odnose sa javnoscu.
Pa meni public relations i jeste uže usmjerenje.
Završila sam FPN, odsjek žurnalistika, tačno, ali smjer odnosa s javnošću

Novac mi stvarno nije prevelik problem, snađem se
Imam tu sreću da imam svoj stan, pa nisam finansijski opterećena kirijom, a ima posla i za freelancere, ko je spreman da se potrudi da zaradi, tako da uspjevam sebi omogućiti neke relativno pristojne prihode.
E sad, što je to od danas do sutra, i što je neki konkretan posao i prosperitet u zraku, to je već druga priča

the natal chart

Old 13-08-2016, 14:56   #10
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Pa meni public relations i jeste uže usmjerenje.
Završila sam FPN, odsjek žurnalistika, tačno, ali smjer odnosa s javnošću

Novac mi stvarno nije prevelik problem, snađem se
Imam tu sreću da imam svoj stan, pa nisam finansijski opterećena kirijom, a ima posla i za freelancere, ko je spreman da se potrudi da zaradi, tako da uspjevam sebi omogućiti neke relativno pristojne prihode.
E sad, što je to od danas do sutra, i što je neki konkretan posao i prosperitet u zraku, to je već druga priča
U svakom slucaju, imas lijepo zanimanje. Ja mislim da ti sve najbolje radis sama. Da ti ne treba nicija pomoc jer kad odlucis, to je odradjeno. Samo strpljenja i volje i sve bude kako treba. Drugi ljudi, oni iz sedmog polja te vole ali ipak si jaca od njih i vise ces sama sebi pomoci nego sto ti oni mogu pomoci.

Old 13-08-2016, 15:15   #11
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Marsh, ja sam ipak malkice bacila pogleda na tvoju kartu, pa sam se nekako za početak odlučila da pogledam tvoju profesiju, posao itd. Znam da si novinar, često viđam MC u blizancima kod novinara, ali ne samo to - tebi je Me u lavu, voliš da si u centru zbivanja
E sad, tvoje zanimanje uopšte ne mora da bude ono čime ćeš se ti baviti u životu. Čak mislim da bi kod tebe to moglo da se menja... Gde su blizanci, tu je i "više poslova", čak možda paralelnih...
(meni su blizanci u drugom polju i ja uvek imam više izvora prihoda, nikad jedan)

Nego, gledala bih zajedno 2,6 i 10-to polje, da vidimo šta je kod tebe problem sa poslom. Drugo je u vagi, Ve je u lavu u 11-om polju. Kad je vladar druge kuće u lavu, osoba uglavnom sama zarađuje od svojih 10 prstiju što se kaže, usmrena je na sebe i svoj rad, novac joj ne pada s neba. Ti bi takođe verovatno ok prošla u nekim partnerstvima, zbog 11-te kuće, rada sa prijateljima, kroz poznanstva, eventualno neke humanitarne organizacije. Sve ovo bi takođe bilo i šesto polje koje je u vodoliji. I Sa i Ur su otišlu u strelca, pa bi to mogao biti neki rad sa strancima, možda neka strana humanitarna organizacija, nešto što uključuje jezike, putovanja, rad sa osobama koje su obrazovane. I Sa i Ur su retro - teže zaposlenje, jbg šta da ti kažem. To je problem i sa samom vodolijom, kad god je u šestoj, osoba se teško ustaljuje na jednom poslu... (osim ako joj struka nije u simbolici vodolije). Za tebe bi (bar ja tako mislim) najbolje bilo da radiš nešto što je "moderno" kako bi se simbolika vodolije u šestoj kući ostvarila najbolje (ali i položaji vladara druge i desete u 11-oj, opet kuća vodolije). Moj predlog bi bilo nešto preko neta, online mediji ako hoćeš da ostaneš u struci, ili rad sa ljudima, humanitarnim organizacijama, nešto gde se putuje itd. Ve i Ur su u trigonu, pa me opet to upućuje na neke moderne medije... Da nisi možda razmišljala o karijeri astrologa?
Vladar treće je u drugoj - retro Pl. Opet zarada kroz pisanje, govor, nešto gde se udubljuješ ali i teme kao što su kriminal, policija itd. Da ne budeš nova Brankica Stanković Me90Pl bi dodatno opisao tvoju sposobnost da se udubiš u svaku materiju koju imaš pred sobom.
Tebi je So u desetoj, imaš lep potencijal da napraviš nešto od sebe. Ovo bi čak možda mogla biti i neka lepa diploma (ljude sa doktoratima često viđam s tim položajem). Od aspekata mi je najzanimljivije So180Ma, već smo pisale na ovu temu, to je ogromna energija koju nekako moraš da upotrebiš - konstruktivno mislim. Oni su vladari osme i dvanaeste kuće, pa u opoziciji, nekako me ovo vuče na veliku psihološku energiju, čak i moć da možeš da uradiš šta god sebi da zacrtaš. Iskoristi ovo

Tvoja poslovna "slika" mi ne vuče na neku tragediju, ali mislim da ćeš ti lutati u profesiji, ili da ćeš menjati poslove tokom života. Osim naravno, ako se ne opredeliš za nešto gde bi se ova 11-ta kuća i vodolija pokazale najbolje Čak mislim da ti ne bi ni mogla da radiš jedno te isto ceo život, pa možda sama odlučiš da menjaš s vremena na vreme...

Valjda se nisam nalupetala mnogo
Hej, hvala
Vidi, ja i imam najviše posla kroz digitalne medije (ne samo novinarstvo, već i fotografija & grafički dizajn).
I generalno sam više tip za printano/digitalno novinarstvo, nego za "elektronsko".
S druge strane, rad na televiziji me apsolutno ne privlači, nisam tip koji voli spotlight & reflektore.

E sad, jeste mi karijera po natalu lijepo aspektovana, a ni ljubav nije loša
Zato sam na onoj temi i pisala - čudi me kako već godinama sve stoji u mjestu, odnosno visi u zraku, odnosno vrtim se na ringišpilu (pade mi na pamet Krug & EKV )

Što se tiče stalnog zaposlenja, imala sam neke pehove, koji već s tragikomedijom graniče. Na stranu posljednji epic fail - kad sam trebala početi raditi na informativnom portalu, prošla incijalni razgovor za posao, imala i vezu u vidu rođaka koji je njihov urednik fotografije i ŠIPAK.

Ali, evo drugog primjera;
Prošle godine, nekad u oktobru, dobijem ponudu da počnem raditi za jednu turističku agenciju. U subotu se čujem s vlasnikom agencije, dogovorimo se da u nedjelju sjednemo na kafu i porazgovaramo. Nedjelje ujutro - ne zove
Nedjelja poslijepodne - ne zove. Nedjelja navečer - zove me rodica (koja me povezala s vlasnikom agencije, jer su prijatelji) i govori mi da mu je to poslijepodne poginuo sin
Ja u šoku, odem na link lokalnog informativnog portala i pročitam vijest o toj nezgodi, dječak imao nezgodu na školskom igralištu

Naravno, od posla nije bilo ništa, naravno da neće ni biti.

Eto, navela sam samo najnevjerovatniji u nizu svojih pehova, ovaj koji sam navela bio je posljedica čovjekove tragedije, a ima i onih koji s komedijom graniče.

Ovo sam napisala da ti pokušam malkice približiti svoju situaciju, jer moja negativnost i pucanje po šavovima uistinu nije plod puke razmaženosti, već velike količine, ajmo reći - loše sreće, u veoma kratkom vremenskom razdoblju.
I godina stagnacije.
Zato sam počela preispitivati i cjelokupnu astrologiju i sopstveni natal. Jer u svom natalu stvarno ne vidim uzročnike višegodišnje stagnacije & svih tih pehova
Da se razumijemo, nije mi natalna karta idealna, nije nikome, ali imam i negativnih i pozitivnih aspekata. I što ti kažeš, ni ja ne vidim da je ono negativno toliko moćno i snažno, da može "potrati" sve ono pozitivno i totalno me zablokirati na nekim poljima života :

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 13-08-2016 at 16:17..

Old 13-08-2016, 18:03   #12
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Nije ti bilo suđeno da radiš to što si planirala... Život nam se svima nekako namešta, nekad dobro nekad loše i što si sama negde napisala - možeš da dubiš na trepavicama ali kad neće - neće.
Kad je trebalo da upišem doktorat na mom fakultetu, imala sam savršen plan sa profesorom, sve smo se super uklopili i on čovek - umre. Inače je bio mlad čovek (nije imao ni 50 godina), razboli se od raka i ode za dva meseca... I ja ni ne upišem na doktorat, jer je poenta bila da idem baš kod njega (da ne davim zašto, u pitanju je neki projekat). Prosto - nije mi bilo suđeno...
O pehovima na poslu mogu sastav da napišem. O traženju posla tek. Na kraju sam se jedva zaposlila, radila 3 godine i eto, ode mi firma u stečaj.

Pišem ti ovo da te utešim, da vidiš da nije do tebe, nisi ni glupa ni nesposobna, prosto em je takav život, em su prilike u Srbiji (i na Balkanu uopšte) KATASTROFA.
Ljudi kad vide moj CV nije im dobro, bukvalno. Nije da se hvalim ali je stvarno odličan CV, nažalost - ovde stručnjak nikome ne treba

Kad smo kod tvojih retro planeta, znaš da one same nose sa sobom simboliku kasnijeg ili težeg ostvarivanja na nekom polju... Inače ti karta nije loša uopšte

Old 13-08-2016, 19:58   #13
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Nije ti bilo suđeno da radiš to što si planirala... Život nam se svima nekako namešta, nekad dobro nekad loše i što si sama negde napisala - možeš da dubiš na trepavicama ali kad neće - neće.
Kad je trebalo da upišem doktorat na mom fakultetu, imala sam savršen plan sa profesorom, sve smo se super uklopili i on čovek - umre. Inače je bio mlad čovek (nije imao ni 50 godina), razboli se od raka i ode za dva meseca... I ja ni ne upišem na doktorat, jer je poenta bila da idem baš kod njega (da ne davim zašto, u pitanju je neki projekat). Prosto - nije mi bilo suđeno...
O pehovima na poslu mogu sastav da napišem. O traženju posla tek. Na kraju sam se jedva zaposlila, radila 3 godine i eto, ode mi firma u stečaj.

Pišem ti ovo da te utešim, da vidiš da nije do tebe, nisi ni glupa ni nesposobna, prosto em je takav život, em su prilike u Srbiji (i na Balkanu uopšte) KATASTROFA.
Ljudi kad vide moj CV nije im dobro, bukvalno. Nije da se hvalim ali je stvarno odličan CV, nažalost - ovde stručnjak nikome ne treba

Kad smo kod tvojih retro planeta, znaš da one same nose sa sobom simboliku kasnijeg ili težeg ostvarivanja na nekom polju... Inače ti karta nije loša uopšte
Otprilike, razmišljamo u istom smjeru - i ja već odavno sumnjam na retrogradne planete, kao i na brzinu planeta generalno, jer ajde što imam pet retrogradnih komada (sa transsaturnima), već su mi i Me & Ju dosta spori.
Venera mi je u natalu brza, pa sam valjda zato npr. fakultet završila manje-više u roku, a i bez obzira na upliv 12. polja na Ve, ipak je i 11. polje dosta na nju utjecalo. Ili ona na njega, s obzirom da mi je social life stvarno uvijek bio okay. Ako sam jedno polje u životu prekucala - to su izlasci, landaranja, partijanja, u svim mogućim varijantama - od cuganja po parkovima i rock/metal svirki preko birtija sa kockastim stoljnjacima i festivala elektronske muzike, do podrumskih drum & bass partija i kućnih sjediljki
Software je Urana tagovao kao very fast, ali, iako je Ur suvladar mog 6. polja, njegova priroda je haotična i razaračka, teško da on može donijeti neku stabilnost & sređenost. Ima jedan cool movie quote, koji perfektno opisuje Uranovsku prirodu;

Fkt mi je žao zbog peha sa doktoratom, ali šta ćemo. Neke stvari nam prosto nisu bile meant to be i to je to.
Razumijem da ni tebi ovo nije bajan period, ne znam za tebe, ali mene su i izvjesni ovogodišnji tranziti lijepo sjbali, što na konkretnom, što na psihičkom nivou. Odnosno krene od konkretnog, pa udari na psihu & raspoloženje.
Krenimo samo od toga da sam čitav juli nad glavom imala tranzitni Mars u Škorpiji 180 natalni Mo / 90 natalna Venera / 90 tranzitni Merkur & Venera.
Tu je i zlatna opozicija tranzitnog Jupitera u Djevici i tranzitnog Saturna u Strijelcu, koji mi je once again, bio u ulaznoj konjukciju sa natalnim Saturnom.

S tim što je sve ovo nabrojano samo šlag na tortu hroničnog nezadovoljstva situacijama na nekim poljima života, dopizdi malo čovjeku kad je sve na čekanju, na hold, u zraku, neizvjesno, kad se stalno vrti ukrug. I onda kad čuje te neke istinite & dobronamjerne, ali i otrcane fraze; "samo polako, sve će doći na svoje", "kad se najmanje budeš nadala sve će se posložiti" i my personal favourite "IZNENADA. Sve će ti se u životu desiti IZNENADA" dobijem neodoljivu potrebu da glasnika, pa i kad je u pitanju moja rođena mama, gađam nekim teškim i glomaznim predmetom.
Prava tempirana bomba na dvije noge ready to explode - anytime, anywhere

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-08-2016, 04:33   #14
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Marsh draga,

Da pokušam da ti odgovorim na neka od ovih tvojih pitanja koja te muče i nedoumice koje imaš.

Pet retro planeta, zaključila si i sama da se manifestuje stalnim i neprekidnim ponavljanjem izvesnih situacija i profila ljudi u tvom životu, stagancijom.
Dobar ti je zaključak, retrogradnost jeste vraćanje na neki događaj, vraćanje na neku već proživljenu situaciju, suočavanje sa greškom koju smo napravili kako bi je ispravili. Znam da ti nije blisko povezivanje retro planeta sa karmom, dugovima iz prethodnih života, zato ću to da preskočim.
Postoji i stav da R planete, u zavisnosti šta predstavljaju u horoskopu, čime vladaju, teraju na akciju koja nije otvorena, manje je očigledna, okrenuta ka unutra. Tvoje R planete ne vladaju ni Suncem, ni Mesecom, ni asc. što je jako dobro. Ljudi sa mnogo R planeta pogotovu ako su to lične planete su neodlučni, oklevaju, deluju mistično, akcije se odvijaju u njima samima, stidljivi su naročito ako su lične planete R ili R planete vladaju ličnim planetama. To kod tebe nije slučaj, nisi ti ta.
Po mom mišljenju, kod tebe od retro planeta najveću pometnju napravio je R Mars i R Saturn.
Ono što se savetuju za retro Mars je izbegavanje sukoba, svađa, opasnih situacija, oružja. Znam da ćeš da kažeš da je dobro nekad pokazati zube da bi te više cenili ali za tebe nije dobro, pokušaj kad god možeš da to izbegneš i da se savladaš. Ono što je povoljno je trigon Meseca i Marsa, još je Mesec vladar tvog Sunca, to popravlja situaciju i ishod na kraju mora biti povoljan.
R Saturn, za to ti je lek razvijanje discipline, odgovornosti. Deluje mi da si ti Saturnove lekcije savladala. Ono na šta sam ja naišla u literaturi da se savetuje za R Saturn je asketski život, to navodno pomaže, samo što su ljudi slabo spremni na to.
Bitno je da u tvom natalu ove retro planete prave trigone sa ličnim planetama, Mars sa Mesecom, Saturn sa Merkurom.
Preskočiću neka od onih tvojih pitanja, zgodno mi je da se nadovežem na tvoje šesto pitanje koje se tiče Urana, šeste kuće i traženja posla.
Bilo da posmatramo Uran ili Saturn, kao vladare 6.polja obe planete su R ali zato prave trigone sa Venerom odn. Merkurom. Venera je vladar tvog drugog polja ali i devete kuće dok je Merkur vladar asc. i 10. kuće. Treba da iskoristiš potencijal ovih trigona i da ideš u susret ovom Urančiću, da ti njega nadmudriš i zezneš pre nego on tebe.
Ako su Vodolijom u šestom polju predstavljeni, između ostalog honorarni poslovi, astrolozi a desetim u Blizancima novinari, pisci dupli poslovi, sa Venerom kao vladarom druge kuće i devete, inostranstvo, koja pada u znak Bika (prirodna druga kuća) mogla bi da potražiš posao u inostranstvu odn. da pišeše za neki inostrani časopis, to mogu biti i voi u regionu jer i to je inostranstvo. Mogla bi čak da svoje znanje astrologije unovčiš pišući na astro teme.
Nemoj molim te reći da ne želiš zarađivati na tuđoj nevolji i sl. jer to nije isto naplaćivati izradu natalne karte i tumačenje natala ljudima u nevolji u poređenju sa pisanjem popularnih tekstova na temu astrologije.
Ti to umeš i znaš, uz još malo nadogradnje svog znanja i usavršavanja bićeš perfektna u tome.
Drugi posao bi mogao biti pisanje na teme koje ti je Lahadima predložila i tako bi u potpunosti ispunila simboliku svog 10.polja u Blizancima, dupli poslovi. Mada ako se odlučiš da pišeš o tim škakljivim temama, budi oprezna jer je vladar tvoje osme kuće u četvrtoj u opoziciji sa Suncem. Dispozitor Marsa je Saturn koji je retro u opoziciji sa Mesecom a i Merkur je u kvadratu sa Plutonom. Ja smatram da rešenje uvek treba tražiti u harmoničnim aspektima a da ove loše ne treba dirati i izazivati, ako je ikako moguće.
Što se tiče tvog pitanja da li poslovnu budućnost treba tražiti u inostranstvu, ima aspekata koji govore u prilog tome, život u inostranstvu:
Mesec u 9.kući, Strelac na vrhu 4.kuće, Mesec u sekstilu sa Jupiterom, vladar 1.kuće Merkur i vladar 9.Venera u istom su znaku iako nisu u bliskoj konjukciji.
Međutim, više tipujem na poslovne kombinacije vezane za inostranstvo koje bi te kasnije, mogle izbaviti sa Balkana. Vraćamo se na ono što sam već pomenula, Venera (vladar 2. i 9.polja) trigon Uran, vl.6.kuće u kombinaciji sa Merkur (vl.asc. i 10.) trigon Saturn (vl.6.), zarada kroz poslove sa strancima, radeći za neku inostranu kompaniju... Možad je to način da se kasnije otisneš u svet. Pokušaj da nađeš posao u nekoj novinskoj agenciji ili kao dopisnik, izvešatač nekog inostranog medija.
Ljubav I znak Jarca i R vladar petog polja ukazuju na obnavljanje starih i veza, povratak starih ljubavi. Vladar asc. i vladar 5. su u trigonu i pored svih lomova i udara gromova koje si preživljavala u ljubavi, mislim da ti ovaj Uran možeš prebrodiš, nadmudriš i savladaš.Ipak je to dobar aspekt Venere i Urana. Drugačija bi situacija bila da su ti Venera i Uran u nepovoljnom aspektu. Ovako bi rešenje bilo da vezu moraš da stalnoosvežavaš nečim novim. Sad ćeš reći da to važi za svaku vezu i da sam otkrila Ameriku ali za ovaj aspekt to je posebno naglašeno. Što je veza neobičnija sa ovim aspektom, veće su šanse da uspe. Ne sme biti ograničavanja i sputavanje slobode među partnerima.
Što se braka tiče, ako gledamo Jupiter onda je to vladar sedme kuće u sedmoj i ti na kraju dobiješ ono što si tražila, želela, čemu si težila. Jupiter je u kvadratu sa Uranom. Jupiter je separacioni u odnosu na Uran što je donekle bolje.
Pre neki dan si počela priču o svojim strahovima vezanim za zdravlje, o anareti i afeti. Moram da te razočaram, nemaš ti te najstrašnije aspekte. Nadam se da je ono čitljivo što sam ti poslala i da si shvatila da svi mi, manje više, imamo aspekte koji istovremeno i ruše i čuvaju zdravlje. Treba odrediti šta preovladava odn. dominira u nečijiem natalu.
Ako kažeš da u tvom deluje ta opozicija Meseca i Saturna iako su u znacima koji nisu opozicioni i opozicija Sunca i Marsa, imamo već dva aspekta koji ruše zdravlje. Svetla ugrožena od malefika ruše život ali isto tako u uglovima koji su najjače tačke u horoskopu imaš Jupiter u sedištu i vladara 1.kuće i 5.kuće u dobrom aspektu.
Nastaviću da ti pišem ovih dana

Old 18-08-2016, 19:57   #15
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Hej, evo napokon sam sjela, da napišem k'o čovjek nekoliko postova. Ne zamjeri što nisam ranije odgovorila, čule smo se u međuvremenu, tako da, upućena si manje-više u razloge zašto odgovor kasni

Quote:
Marsh draga,

Pet retro planeta, zaključila si i sama da se manifestuje stalnim i neprekidnim ponavljanjem izvesnih situacija i profila ljudi u tvom životu, stagancijom.
Dobar ti je zaključak, retrogradnost jeste vraćanje na neki događaj, vraćanje na neku već proživljenu situaciju, suočavanje sa greškom koju smo napravili kako bi je ispravili.
Da, upravo tako. Upotrijebiću jednu metafora za djelovanje retrogradnih planeta - to je kao da godinama glumiš u postavci jedne te iste predstave, samo se ostatak glumačkog ansambla manje-više smjenjuje, odnosno scenarij se tu i tamo "prilagodi", ali početak/zaplet/kulminacija/rasplet/epilog ostaju manje-više isti.

Quote:
Znam da ti nije blisko povezivanje retro planeta sa karmom, dugovima iz prethodnih života, zato ću to da preskočim.
Nije da mi ta tematika nije bliska Štaviše, dosta sam ranije čitala o karmičkoj astrologiji, ali teško je procesirati i prihvatiti mogućnost da je u pitanju otplata tamo nekih dugova, iz tamo nekih prošlih života, kada natus (u ovom slučaju ja) na svjesnom nivou nema pojma niti ko/šta je bio u prošlom životu/ima, niti šta je to loše nekome uradio, pa mu se sada, kao, "vraća".
Od svih forumaša si najbolje i najdetaljnije upoznata sa mojom životnom pričom, znaš da me ne more samo klasični (aka ljubavni problemi), već znaš i neke stvari o mom djetinjstvu/odrastanju/porodici, pa mislim da bolje od ikoga možeš razumjeti da nakon višegodišnje otplate potencijalnih, ali nedokučivih dugova, natusu prosto prekipi, naiđu ti neki WTF momenti, tipa "koliko još gvana moram pojesti, prije nego napokon otplatim taj, odnosno te famozne DUGOVE?! Jesam u prošlom životu možda bila zla vještica iz neke Grimmove/Andersenove bajke or what" te natus krene i iskušenja & karmu & karmičke dugove "slati u neku stvar", odnosno razmišljati u smjeru "molim za blokadu karmičkog računa u ovom životu, jer više nemam sredstava za otplatu, pa bi najbolje bilo da se ostatak duga, uz obračunatu ovoživotnu kamatu prenese u slijedeći život"

Quote:
Po mom mišljenju, kod tebe od retro planeta najveću pometnju napravio je R Mars i R Saturn.
Da, slažem se. Možda čak više Mars, nego Saturn. Po TA, dnevne karte su podložnije malefičnom Marsovskom uplivu, a kod mene je Mars vladar 8. polja, te upada u 4. i "presijeca" aplikativni So120Ju opozicijom sa Suncem.
Nisam sigurna u ovo što ću sada napisati, ali čini mi se da se ti momenti nazivaju "frustracijom" - kada jedna planeta aplicira ka drugoj (moje So ka Ju), ali prije nego dostigne perfekciju, napravi egzaktan aspekt sa trećom planetom (u mom slučaju So180Ma).
Mada opet, i sama znaš da su neke situacije u mom životu vuku već više od decenije, tako da, opet mi je čudno što dosad nije "proradio" benefični upliv/utjecaj dispozitora Me/Ve & Sa (tj. So 120 Ju)
Ne mogu da vjerujem da je ovaj So180Ma toliko efektivan bio, da je doslovno sve "presjekao" i blokirao

Quote:
što se savetuju za retro Mars je izbegavanje sukoba, svađa, opasnih situacija, oružja. Znam da ćeš da kažeš da je dobro nekad pokazati zube da bi te više cenili ali za tebe nije dobro, pokušaj kad god možeš da to izbegneš i da se savladaš.
Sreća je što je moj Marsić u Jarcu, znaku svoje egzaltacije, pa sam u principu "osoba od samokontrole".
Jesam poludila u posljednjih nekoliko mjeseci, ali ne možemo zanemariti sve prethodne godine uspješne samokontrole
Moguće da me ta ista samokontrola (retrogradni Ma u Jarcu) i dovela do blagog ludila (direktovani Uran egzaktna konjukcija natalni Ma)

Kakogod, smatram da niti jedna, niti druga krajnost nisu dobre po osobu. Previše impulsivnosti neprikosnoveno vodi u probleme i konflikte, ali i previše samokontrole na kraju dovede do "pucanja po šavovima", znači, "dobili smo na mostu, al' izgubili na ćupriji"
U principu smatram da si u pravu, da trebam izbjegavati izljeve bijesa, agresivne ispade isl. & obećavam ti da ću se pokušati kontrolisati, ali da u potpunosti sagnem glavu/šutim/trpim... ne mogu.
Prosto, to nisam ja. To nije moj temperament.

To be continued...

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules