ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Vežbaonica

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Emotivna nezrelost
Old 09-07-2011, 14:47   #1
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno Emotivna nezrelost

Koji aspekti, planete, znakovi, daju emotivnu nezrelost?

Ja sam primer emotivno nezrele osobe, nestabilne, kojoj kad proradi "zuta minuta" u stanju je svakakve gluposti da napravi.
Pricam o musko/zenskom odnosu, samo u tom segmentu zivota sam ostala zakrzljala u razvoju.
Sto je jos gore, muskarce to privlaci, ali ne na pozitivan nacin. Oni bi da me menjaju, da mi objasne koliko ja nisam dobra (a svaki me je kao voleo/bio zaljubljen). Kakav paradoks, voli me, a hoce da me menja...znam, znam, nisu me voleli.

Uskoro cu da napunim 40 godina i totolno sam emotivno nezrela, samo trazim, trazim, trazim, za sitnicu odlazim, posle se kajem (ali nikad dugo). Izvinem se, a ako padne na moje izvinjenje (a vecina padne) onda tek nastupa trotura. A ne radim to smisljeno i namerno. Samo sam vratila film u poslednjih dve godine, od kad sam raskinula vezu sa osobom koja mi je bila bitna, jako bitna...umesto da se opametim, ja sam se pretvorila u emotivnog razbojnika (tako me je nazvao muskarac sa kojim sam do juce bila "kao"u vezi, on je bio sa mnom, ali ne znam da li sam i ja sa njim). A nekad sam bila tako emotivna, dobra, volela, a sada ko santa leda.
Da li su u pitanju tranziti, ili moj natal...?
Sve su mi planete u vazdusnim znacima (mislim na licne) sem meseca, e da mi je i on u vazdusnom znaku, pa ne bih imala ovih problema...bila bih nestbilna i uzivala bih u toj nestabilnosti, a ovako....
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-07-2011, 14:55   #2
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

tinna-bg, Uran ti je na Ascedentu, ascedent na 14 step. a Uran na 13 step. Vage pa te on menja: cas ovako cas onako.Astrologija lepo opisuje nas karakter; prvo treba sebe upoznati pa nece biti tesko napraviti promene na bolje radi nekog svog dobra.

Old 09-07-2011, 15:26   #3
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Tina a kako ocekujes da ti budu osecanja kada ti je tr. SA u 12 + je nad tvojim SO.Sacekaj jos malo pa ce sve biti kao pre,voleces ti opet

Old 09-07-2011, 15:54   #4
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
Tina a kako ocekujes da ti budu osecanja kada ti je tr. SA u 12 + je nad tvojim SO.Sacekaj jos malo pa ce sve biti kao pre,voleces ti opet
Slazem se i ja isto! Jos Sa samo sto nije stao na Ur a potom i Ac, pa i ne cudi sto se toliko pitas o sebi. Jos i Ve u prvoj sto ide na to da volis i da te vole, u stvari, harizmaticna si pojavom a pazi jos, Sa u Blizancima imas u R kretanju, eh pa dobar je ovo period za tebe da izkrisalises pametnije prema sebi i u buduce ne letis kao da te trista djavola ufatilo.

7 godisnji period prolazi i zato budi srecna da ces konacno da odrastes, a na to ce te i Neptun naterati jos da svoja osecanja i Mesec u prekrasnom Biku ne srozavas vise.
Ovaj period u narednu godinu jos, ce biti odlican za tebe, jer pocela si da kapiras kakva si, sto znaci da ces postati druga osoba posle svega.

Malo si mladja od mene, za dlaku seko

Old 09-07-2011, 16:48   #5
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Hvala Vam svima na odgovoru, ali u ovoj temi nisam mislila da pisemo o meni, i da tumacimo moj natal, vec u globalu o emotivno nezrelim ljudima i apsktima koji to daju.
Moramo priznati da je veoma puno ljudi nezrelo, samo sto to sami sebi ne bi priznali, a kamo li nekom drugom.

Emotivno nezreli ljudi su koji nesvesno zadaju bol drugome.
Zli ljudi su oni koji svesno zadaju bol drugome.

To ko sam ja odavno sam shvatila, ali mi da spoznaja ni malo nije pomogla u sopstvenoj promeni. Sve ja mislim, wow, promenila sam se, super, sada sam smirenija, strpljivija...bla..bla...i sve tako dok mi se ne pojavi situacija koja je okidac moje nestabilnosti i onda opet shvatim da se nista nisam promenila.

Ali, kao sto rekoh, tema nije da tumacimo moj natal, vec emotivnu nezrelosta...

Old 09-07-2011, 17:34   #6
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Trebala si gore objasniti da mislis opsirnije! Ovako kako si napisala svako ce pomisliti da trazis licno tumacenje

ljubitelji sebe
Old 09-07-2011, 18:43   #7
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Registrovan: Apr 2009
Vladarka je na dobrom putu
Lightbulb ljubitelji sebe

pa recimo da planete u prvom polju ili oko ascedenta daju da je osoba usmerena na sebe, i analogno ovnu, detinjasta.

I eto vec predispozicije za los odnos prema partenrima.Jer ti ljudi ni ne znaju sta drugima treba. sad zavisi od znaka do znaka...
Drugo, mora da bude ugrozen i mesec, pa da emocije "manjkaju"
astro.com pravi preveliki orbis, pa kvadrata sa MA i nema.
Jedino ostaje inkonjukcija (aspekt koji "ubija" i trazi MNOGO prilagodjavanja i kompromisa) sa Ju. A i sam se krece ka 8. polju.
Ve na asc. na 22 stepenu, daje ljubav prema sebi koja te vremenom i "ubija' 22 stepen.

Moram da pomenem tvoj horoskop, jer imam isti primer zene od 60 godina
koja ima 6 planeta u u 1. i 2. kuci (na "JA" strani) , koja je stvarno i dalje teska klinka. Uz to da na sve ove planete ima jako teske aspekte.

p.s.

koliko puta sam napisala rec ubiti, ccccc

Old 09-07-2011, 18:55   #8
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Ja ne povredjujem druge mnogo, vise sebe, ali sam takodje emotivno nezrela i zbog toga obicni ljubavni mini potresi u mom zivotu prerastaju u svetske kataklizme!

Opisala sam situaciju u kojoj sam bila proletos, ali prava je istina da sam i ja tome doprinela.
Mogla sam lepo da se okrenem i da odem, a ne da izvodim, pravim scene i zabadam sebi noz u srce, zbog cega vec tri meseca ne uspevam da se sastavim.

Meni je bilo samo jedno bitno: da i on pati, da ga makar iznerviram, ali naravno da nije on patio, nego ja.

Nadam se da cu ubuduce da se ponasam zrelije, trudim se da radim sa
svojom svescu i da kontrolisem svoj um.

Zaljubljujem se kao devojcica, pet puta godisnje, naravno da sam emotivno nezrela. Proletos sam osetila da vise ovako necu moci...da cu sebe unistiti.
Odlucila sam da se povucem iz ikakve price vezane za ljubav najmanje godinu dana.
Vise ne mogu. Ocekujem da ce mi ljubavna veza pomoci da budem bolja, a ja se posle svakog ljubavnog razocaranja osecam sve gore.
Niko mi ne treba vise.
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-07-2011, 19:06   #9
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana će postati poznat uskoro
Standardno

Zanimiljiva tema.

Treba početi od MO jer on puno pokazuje kao i Ve što si već neki dali lepo objasniti ...
Tvoj mo u Biku je ok - stabilnost ali Mo90Ma - nema samokontrole , emocije su ti ok, ali one unutrašnje ne daš ispoljiti a ako to i uradiš zbog Ma uradiš naglo pa deluješ netolerantna, agresivna. Enegriju ne znaš baš kontrolisati pa time sebe dovodiš sebe u fazu očaja i eto tvoje neozbiljnosti ...

Verujem da misliš da si stalno u emotivnoj krizi koja traje i trajaće ...
A i sama sebi si teška u smislu toga Dupla Vaga nema šta - voliš da letiš i letećeš ...
Ma ti je u 4 kući možda ti to sve ide iz porodice, previše zaštićena, nekako emotvino ili druga krajnost ...
5 kuća u Vodoliji -večita sloboda u ljubavi, Ur u 12 ima li više vazduha !!!
Sam naš ego polazi iz 9 kuće kod tebe opet Me u 12 kući -vladar 9 !!!

Ja bi mogla i sebe pregledati Mo u Ribama a Ve u Jarcu - nežnost sa hladnoćom...zbog suzdržanosti me često stvaljaju u nezrele i osobe koje ne znaju šta hoće ...
9 kuća isto Vaga Ve u Jarcu ...

Znači da nema problem samo vazduh već povezanost svih pa gde se prevagne.
Ja nemam problem sa emotivnom nezrelošću ali često imam padove kada se pitam da li sam ja uopšte takva kava jesam ili se savršeno krijem iza "hladne"fasade !!!

Me u 12 kod mene vladar donekle i 5 kuće - veze znaju biti tajne , što meni izgleda kao da sam se navikla i nemam hrabrosti za korak napred...

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Vise ne mogu. Ocekujem da ce mi ljubavna veza pomoci da budem bolja, a ja se posle svakog ljubavnog razocaranja osecam sve gore.
Niko mi ne treba vise.
100 puta rekla slično ali opet guram po svome...čini mi se da svaki put padnem dublje ali isplivam, umorim se često ...

Old 09-07-2011, 22:46   #10
Obično gatalo

WolfWoman's Avatar

WolfWoman je offline
Registrovan: Aug 2010
WolfWoman je na dobrom putu
Standardno

Sta onda mene cini nezrelom u svakom mogucem smislu? Mo u Blizancima?

Ako ste vi svjetlost, sta vam tama moze, osim da ustukne pred vama?

Old 09-07-2011, 23:31   #11
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Osecam se nezrelom i emotivno zagusenom ,iz natala se vidi da su mi Ve i Mo u nepovoljnom aspektu,Ve vladar 9 polja koje se odnosi na ego,Mo u jarcu koji u dubini ima mnogo ljubavi a nije se izrazio i podelio toplinu s drugim,raspadoh se od sebicnosti i racionalisanja...

Old 09-07-2011, 23:47   #12
Obično gatalo

natalija67's Avatar

natalija67 je offline
Registrovan: Feb 2010
natalija67 je na dobrom putu
Standardno

To ko sam ja odavno sam shvatila, ali mi da spoznaja ni malo nije pomogla u sopstvenoj promeni. Sve ja mislim, wow, promenila sam se, super, sada sam smirenija, strpljivija...bla..bla...i sve tako dok mi se ne pojavi situacija koja je okidac moje nestabilnosti i onda opet shvatim da se nista nisam promenila.

Ali, kao sto rekoh, tema nije da tumacimo moj natal, vec emotivnu nezrelosta...[/quote]

Ovo gore sto si navela, kao da si opisala moje ponasanje, pa me jako zainteresovalo ne ono sto si napisala o nezrelosti u ljubavi, nego o tome zbog cega se ponasamo slicno....
I eto, ja takodje imam Ve na Asc.....Negde sam procitala da je Ve na Asc ili u 1.pollju ume da bude malo prgava (citaj to sam JA) ali samo kad se oseti ugrozeno i da ce biti povredjena, tada upravo tako reagujem, kazem tom nekom da sam jako uvredjena i povredjena, naglo odem, raskidam, i zakunem se da se vise necu nikada javiti, niti ga pogledati, dok mi se to kao bumerang ne vrati i strefi me u glavu, jer se naravno uvek pokajem zbog svoje brzopletosti, posto moze da te povredi samo onaj do koga ti je stalo, jel...pa bi htela naravno da ga vratim, ali to je sada u zavisnosti kakva je druga strana, nekad nemoguce.... I onda sledi uvek isto pitanje ( ja imam 44 godine) dokle ces ponavljati iste greske uvek...Ali ...ne vredi...
Ako je to napr i aspekt Mo kvadrat Ma, kao u tvom slucaju, jeste veci orbis ali mislim da deluje jer se Mesecu dozvoljava veci orbis, i ja imam ove dve planete u opoziciji, tako da.... ta prgavost je ocigledna i otuda takvo ponasanje...E sada, da li to znaci nezrelost u ljubavi, ne bih rekla...jer obe imamo i Mo u Biku, a to upravo znaci traganje za trajnom vezom, za davanjem, ...

Mislim da mozda ljubav prepoznam pre one druge strane, i onda sam nestrpljiva da se to realizuje, nikako da naidjem na nekog slicnog meni... A kada shvatim da druga strana nije bas sigurna, odnosno da usporava ...onda mozda malo ishitreno reagujem kada osetim opasnost da mozda ta druga osoba ne oseca isto ...a u mom slucaju, uglavnom su svi oni bili jako nezreli...Medjutim, mislim i da ta Ve u 1 polju, daje utisak da smo nezrele osobe, jer barem ja uvek se, cak i preterano smejem, salim, srdacna sam, otvorena, a to ne voli bas svako,..zbog toga oni koji su zatvoreniji i ne odaju svoje misli i emocije tako lako, pobegnu, jer pomisle da sam neozbiljna zbog takvog ponasanja, iako to uopste nije tako...I vecito se kunem da se vise nikad necu nasmejati nikom, ali ne vredi, prava priroda preovlada i ja iznova istu gresku...ako je uopste greska..

Old 10-07-2011, 00:41   #13
Banned

expulseza3 je offline
Registrovan: Jul 2011
expulseza3 je na dobrom putu
Standardno

Slazem se sa Vladarkom,emotivno labilnu osobu uglavnom predstavlja MO u 12k,puno planeta i SO u 1 kuci,onda ako je muskarac Ma u Ribi,Raku,Skorpiji i td......

Old 10-07-2011, 11:58   #14
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Ja ne mogu da se složim da je MO u 12. pozicija koja daje emotivnu labilnost.
To je pozicija koja tera dušu na izolaciju, na patnju, koja nas stalno tera da preispitujemo svoje emocije, tera nas na samovanje, daje naglašene emocije i sobu koja u dubini duše oseća sve što se oko nje dešava.

Ovo je pozicija koja će najpre dati emotivnu zrelost, jer smo predisponirani da patimo makar zbog majke koja nam ne pokazuje emocije otvoreno.

Pre će MO u 1. dati tu emotivnu fokusiranost samo na sebe, što je suštinski emotivna nezrelost.

Old 10-07-2011, 12:02   #15
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Pošto nemam ''edit'' opciju, da dodam još nešto- MO u 12. kući će dati emotivnu labilnost ako je loše aspektovan, loš znak (jer pozicija nije sjajna), ali onu pravu labilnost za koju je potreban dr. Najlakše na toj poziciji MO skrene s pravog puta.

Ali opet može biti i veoma moćan ovde.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules