ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Uticaja konjukcija transcedeneta u sinastriji

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Zašto je ponekada dobra velika razlika u godinama između partnera?
Old 05-08-2015, 14:35   #1
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Registrovan: Sep 2013
Bubičica će postati poznat uskoro
Standardno Zašto je ponekada dobra velika razlika u godinama između partnera?

Zašto je ponekada dobra velika razlika u godinama između partnera?

Sigurno znate makar jedan par koji se sreo u srednjoj školi, drugari, vršnjaci... Koji su završili na kraju u braku... Divno se slažu, jedno drugom su prva ljubav, ali niko živi ne podnosi da se druži sa njima... Jer su prosto dosadni do bola. Ista su im intersovanja, ista priča, zajedno su odrasli, uticali jedno na drugo u tom procesu i malo postali autistični u odnosu svet koji ih okružuje... Ono što je karakteristično za sve ove parove, bilo da su moji prijatelj, bilo vaši - jeste da imaju sve spoljne planete u konjukciji, pa samim tim i sličan pogled na svet koji nas okružuje...

Moja majka je bila skoro deset godina mlađa od mog oca... Iako nije proučavala astrologiju stalno mi je govorila – nađi nekoga tvojih godina, inetersovanja, životna energija... vam neće biti kompatibilni u suprotnom, posebno u starosti... Ja je ama baš nikada nisam poslušala. Najozbiljnija, ili možda ne njaozbiljnija, ali najduža veza koju sam imala u životu bila je sa značajno mlađim muškarcem (vladar pete mi je Merkur i u trigonu je sa Jupiterom, pa je ovo bilo očekivano)... Dok sam sada u posvećenoj vezi sa značajno starijim partnerom... Kome je Sunce u Blizancima i koji je izraženo mladolik... Ovo je sinastrija između njega i mene, uskoro će biti godinu dana od kada smo zajedno, sada i živmo skupa. Sreli smo se pošto je traznitni Jupiter prešao preko naše Venera – Jupiter konjukcije u Raku i svega mesec dana pošto je prešao preko njegovog Jupitera (njemu je tada i progresivno Sunce bilo na Veneri, tranzitni Saturn na Ascedentu, a progresivni Mesec na IC-u)... Svesna sam da do obostrane privlačnosti ne bi došlo da nema tih kontakata ličnih planeta (pre svega mislim na taj Veliki vazdušni trigon moje Venere, njegovog Sunca i naše Mars – Pluton konjukcije)... Imamo i dupli Venera – Sunce trigon, a i moj vodeni Mars u Ribama je kompatibilan sa njegovom Venerom u Raku, iako je ugao prevelik da bi se u modernoj astrologiji smatrao trigonom... svi sinastrijski aspekti su nam se školski ispoljili... Volimo se, prvrženi smo jedno drugom, lako opraštamo... Da bi se stvari dodatno začinile i produbile tu je vrlo strasvena Mars – Pluton konjukcija, pored ovog Venera – Mars trigona... Od izazovnih aspekata ličnih planeta tu je Merkur – Merkur kvadrat... Moj agresivni Merkur ponekad izgubi strpljenje, posebno kada čekam da izgovori rečenicu... Ili čak najviše, kad je započne, pa se zamisli da je završi... Imamo i kvadrat mog Marsa i njegovog Sunca... Za sada ne ispoljava negativno, možda baš zbog tih trigona i konjukcija benefika... Prosto nismo jedno drugom dosadni, niti nam je zajedno ikada dosadno.

Ovaj Merkur – Saturn konjukcija se, doduše, pokazala kao malo nezgodna. Ja dosta više od njega komuniciram van veze, sa spoljnim svetom... Razmenjujem ideje i tako... A on čest to doživljava kao pretnju za našu vezu i odnos. Voleo bi da samo njemu posvetim vreme, pažnju... i ideje! I dođosmo ustvari do glavnog razloga zašto sam otvorila ovu temu – mislim da ovaj odnos, po prvi put u mom životu, ne boje aspekti ličnih planeta, već konjukcija transedentalnih – odnosno konjukcija mog egzaltiranog Urana, koji mi je vladar karte, u devetoj, ali blizu MC-a i njegovog Neptuna u Škorpiji koji je na Ascedentu. Za mene je kao ženu sa vrhom pete u Blizancima svakako da je muškarac sa Suncem u Blizancima zanimljiv, ali me je u ovom slučaju, zbog mog Sunca i Marsa u Ribama, privukao neko koga je skroz obojio Neptun na Ascedentu... Komuniciramo takoreći telepatski i od prvog dana jedan drugome čitamo misli. Prosto to znam i osećam i ponekad se osećam skoro ogoljeno... Drugo – fokus i vreme trošimo uglavnom na umetnost, filozofiju, razmenjujemo ideje, stimulišemo jedno drugo i skroz smo okrenuti spoznaji viših svetova... Rekla bih jedan magičan aspekt. Moj Uran je tako samoživ, ekscentričan i pun ideja... A Neptun razbija njegove granice i daje mu jednu potrebnu toplinu... Oboje smo i prirodno vrlo intuitivni, a čini mi se da se to još pojačalo od kada smo zajedno... Kad se upoznamo sa nekim – samo se pogledamo i već smo mu „presudili“... A vreme je do sada pokazalo da ne grešimo. Meni ovaj odonos prija i zbog mog Meseca u Škorpiji... Njegov u Biku donosi baš ono što mi treba... Čvrstinu, stabilnost, ali i toplinu. Kad bih jednom rečju morala da opišem ovaj odnos - to je intenzitet... A mislim da je i to većinom od te konjukcije u Škorpiji... Uz naravno pomenutu Mars-Pluton konjukciju.

Specifilčnosti ove sinastrije su još i što je taj aplikacioni trigon Venere i Marsa – egzaktan u sekund, što je njegov Mesec na om IC-u, zatim što je njegov SMČ u egzaktnoj konjukciji sa mojim Hironom, a moj SMČ sa njegovim Plutonom, koji mu je vladar karte... Mislim da ovo nedvosmisleno ukazuje da je susret bio sudbinski predodređen i da sada dovršavamo poslove započete u prošlm životima... Ono za šta još uvek nemam odgovor jeste šta će za nas značiti egzaktni kvadrat MC-a (ili analogno tome kvadrati IC-a) ... Za sada se čini da su moje želje da steknem status u društvu i da „osvojim“ svet u totalnoj suprotnosti sa njegovom željom da naprvimo malo toplo gnezdo samo za nas dvoje... i još neko žgebe u njemu...

Vaša pozitivna i negativna iskustva sa konjukcijama transcedentalnih planeta u sinastriji?

Last edited by Bubičica; 05-08-2015 at 18:16..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-08-2015, 15:44   #2
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Ovo se ne može nazvati toliko nepremostivom razlikom. Nekih 12 -/+ god.
Spomenucu razliku, koja se ne "vidi" između parova poput Sare Pekovic i Vladimira Grbica. Oko 9/10.
Pa tu ne vidim problem ni kod transsaturna. Da nema ličnih poklapanja, ne bi došlo ni do odnosa.

One druge odnose, gde ti partner može biti deda deci koju mu rodiš, smatram ličnim izborom nakon koga osoba ne treba da pita druge, niti da krivi nikog sem sebe uz pitanja: "Zašto mi tako negaitvno ide u životu? "

Old 05-08-2015, 15:51   #3
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Ovaj partner već ima Me90Sa, pa je težak sam sebi kao crna zemlja. Tako da jednom Me u Ovnu, može da bude izazov. Gore bi bilo i da ti imaš Sa u Vagi, pa unakrsno 90/180/90.
Ne osvrćem se trenutno za dispozitorima Ma.
Ali me ne čudi JMC na Marsu u Ribama natalno, da bira partnera kod koga se unapred odriče nečeg, možda fizickog dela, zarad mentalne nadgradnje i izazova.

Old 05-08-2015, 16:21   #4
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

I ja imam inkonjukciju između Merkura i Saturna natalno... Oboma nam se izazovan aspekt između Me i Sa ispoljio pozitivno, pre svega da analitički razmišljamo... A opet nije fokus samo na jednoj temi, kao što bi bio slučaj kod npr. dipl. matematičara koji ima trigon Me-Sa. S druge strane oboje imamo Mars - Saturn opoziciju, njegova je dosta izazovnija od moje doduše, iako je moj Sa ugaoni... Alikacija je, za 2 stepena fali do egzaktne opozicije i Mars je u izgonu, a Saturn u padu. Sada jedan zanimljiv detalj - meni je ta opozicija, zbog Marsa u Ribama donela težak prelom stopala, a njemu kao detetu, zbog Saturna u Ovnu fizičku povredu glave zbog koje i sada ima ožiljak.

Last edited by Bubičica; 05-08-2015 at 17:54..

Old 05-08-2015, 17:10   #5
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bubičica VIdi Poruku
S druge strane oboje imamo Mars - Saturn opoziciju, njegova je dosta izazovnija od moje doduše, iako je moj Sa ugaoni... Alikacija je, za 2 stepena fali do egzaktne opozicije i Mars je u izgonu, a Saturn u padu.
Zato sam i napomenula da ne gledam momentalno dispozitora Me0SA u Ovnu Jer se ima šta reći...................................

Quote:
Originally Posted by Bubičica VIdi Poruku
Sada jedan zanimljiv detalj - meni je ta opocizija, zbog Marsa u Ribama donela težak prelom stopala, a njemu kao detetu, zbog Saturna u Ovnu fizičku povredu glave zbog koje i sada ima ožiljak.
stopalo je?
Prelome šaka, stopala, skočnih zglobova, klavikule, pucanje podizača mišića i da ne nabrajam...., uvek je uključen Ma/Sa i ME! Pa i kod pozitivnih aspekata.
Fizička povreda glave, nije čudna za marsovski tip osobe, imam je i ja s Asc.Ovan, bez učešćsa SA(ne smatram da mi je Me0SA180° Asc., širi orbis doneo) i vidi se ožiljak u kosi, s prednje strane, a u babinoj jamici naravno NE. Vidi firzerka

Old 05-08-2015, 17:56   #6
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

Mars su prvoj u Ribama - akcija nad stopalom Prelom pete u stvari, ali mi se više sve odrazlo na statiku skočnog zgloba... Sreća u nesreći - moglo je da bude oba - jer su Ribe promenljiv znak... A i skelet - Saturn u Devici - zdravlje... Sad kad mi to tako stoji pred očima, prosto se lepo vidi da je zapisano... Ali, trebalo ga je videti unapred...

Old 05-08-2015, 23:58   #7
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Ne bih gledala kao manje pozitivnu ovu sinastriju. Jedino me zbunjuje da si Ti sa svojim MO u Sco, popustila pod ovim kvadratom JU iz Lava.
Za aspekt 90 VE, ne znam da li da verujem i uzmem u obzir. Jer i sama sam imala situaciju gde je neko imao VE u Raku 0 moj SMČ, i pokazivao je program 90° moj MO u Sco, ali privlačnosti je bilo, i nežnosti, više nego sa nekim ko me je poznavao godinama, bilo je tu popustljivosti s moje strane, što me je iznenadilo kod sebe. Verovatno je i kod Tebe na takav način ovaj JU omekšao njegovu Ve, pa tek onda i ti popustila...

Old 06-08-2015, 00:11   #8
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

Velika razlika u godinama između partnera može biti produktivna i ako je partner jednom nogom u grobu a tijekom života je bio sklon akumulaciji kapitala i nekretnina . I da se ostavi dovoljno vremena tranzitima da se to može smisleno potrošiti.

Old 06-08-2015, 00:39   #9
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

To ama baš ništa ne mora da znači! Ta priča - pare i godine! Da malo okrenem stvari... Evo, nekada jedan od najpoželjnijih mladoženja u Srbiji (kome doduše ne znamo sa sigurnošću podznak ) sad srećno oženjen čovek i otac jednog deteta, nije još doživeo ni prvi Sa povratak, a već ima devetocifrenu sumu na računu!

Elza, istina je da sam se lomila, ali privlačnost je bila magnetična... kao da nije postojao način da ne ostanem... Mada - nisam se ni slomila dok nešto ne potpišem

Old 06-08-2015, 01:11   #10
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

U kom aspektu ili kombinaciji aspekata vidiš tu "magnetsku privlačnost"?

Onako školski gledano, Tebi DC u Lavu, a SO u Ribama - on tu nema ništa u tom znaku.
Njemu DC u Biku, a vladar VE na Tvom DC!

ZA rušenje prepreka je ili lakoću dolaženja je odgovoran ovaj JU0VE. Njegov JMČ ne mogu uzeti u obzir na Tvom MO. Ali su zato tu VE120MA, So60MO.....

Old 06-08-2015, 01:27   #11
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

Teško da mogu da izolujem aspekt ili dva. Sigurno i taj Mo60So. Ne sećam se da sam ikada s nekim u sinastriji imala duplih 120 između ličnih planeta, kao što je ovde između Ve i So. Za čistu seksualnu privlačnost Ve120Ma i Ma0Pl. Za emotivnu bliskost još i MoOIC i Mo60Ju... A i ta njegova Ve je egzaktno na mom Ju. Njega baš dosta boji taj Ne - bavi se umetnoću i dizajnom, poetičan je, skon eskepizmu... Lepo se uklapa u simboliku mojih Ma i So u Pis. Jaoj, kad počnemo sa ovim skraćenicama - više liči na formule iz fizike... I da - više ga doživljavam kao moju petu kuću zbog So u Gem... Ne znam da li taj njegov Ju u Leo, u dobrim aspektima doduše - dovoljan da ispuni simboliku moje 7. kuće na steroidima...

Old 06-08-2015, 01:48   #12
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Sasvim dovoljan da ispuni simboliku. Ne mora biti sve bukvalno i prstom u oko. Onako kako većina traži simboliku i poklapanja.

Old 06-08-2015, 02:01   #13
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Standardno

Gledaj što mi je lik ostavio komentar na taj tekst.

"Mozda bi trebao neko neutralan da ti pogleda sinastriju. Taj bi svakako video ma 90 su pa ma 180 pl to su ozbiljne opasnosti. Ne vidi se dali je ma 180 ur ako jeste moguc i javni skandal. Ugnjentavanje u svakom slucaju. Nisam dzabe pominjao jupitere jer su u konjukciji a tu je i venera pa spolja izgleda kao lep i skladan par i izuzev ma 120 ve nema mnogo aspekata koji bi ublazili ostale teske aspekte."

Pokušavam još uvek da izvagam da li mu je polazna premisa bila da mi zavlja jedno profi tumačenje sinastrije za neke $$ ili da mi objasni da se on sam dobro uklapa u simboliku moje 5. i 7. kuće
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-08-2015, 09:55   #14
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Sasvim dovoljan da ispuni simboliku. Ne mora biti sve bukvalno i prstom u oko. Onako kako većina traži simboliku i poklapanja.
Tačno. Nisam gledala sinastriju detaljno, čitala sam kometare i meni na prvu loptu to deluje sasvim dovoljno za uklapanje.

Elem, muka mi je više od negativnih komentara na temu sinastrija, svi se uhvate za jedan napet aspekt a dobre ni ne gledaju... Moji roditelji su imali milion kvadrata sa saturnom pa su bili u braku skoro 30 godina i to lepom braku... Sa je i obaveza, a to ljudi nekako uvek zanemaruju.
Imam sinastriju mene i muškarca koji se savršeno uklapa u moj natal i ja u njegov, nemamo nijedan loš aspekt, školski gledano - perfektna sinastrija. Epilog - nikad se ništa nije desilo među nama Nema napetih aspekata - nema ni događaja Onda, treba gledati i sopstveni natal, meni prijaju ljudi koji su teški po prirodi jer je moj Mo u jarcu. Kvadrate saturna podnosim dosta dobro npr. Jarčeve obožavam Dosta sam spamovala... Tako da, Bubičice - uživaj

Baciću pogled detaljnije kad stignem na ovu sinastriju...

Old 06-08-2015, 12:10   #15
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Upravo. Moji su oboje Vodolije. Otac ima Mo0Pl u Lavu. Zar to nije 180 Vodolija? Majka ima Mo0Ur u Raku, a otac Me u Jarcu, zar to nije 180?

I zamislite mene bez ijednog hebenog kvadrata, trigon i 180 (sem na Asc) da budem u vezi s nekim takvim? Bila. Vegetirala. Ugojila se 12kg.za kratko vreme!!! Duša na nos. Najbolji i najrealnija slika tog mog odnosa je kada me je jedna devojka videla na početku te veze i nakon dve godine, pred kraj i rekla:"da me ne prepoznaje i da mi je nestao osmeh s lica". Iako se ja ne smejuljim, već konture lica bez osmeha!
Mene je iritiralo sve to što on ne radi! Ničim me nije zadržao, pa ni So na mom Mo.
Mars mu je bio u Jarcu60So0Mo - moji i 120 moj Ma. Imao je i Ve u Strelcu kao i ja, koja nije pravila kvadrat s mojim MA, već 60 moj Sa!
I uopšte dodajte plavu kartu na moju plavu kartu i nijedan 90/180!!!!!

Bubicice, da se ko uklapa ili ne uklapa u tvoju kartu?
Tumačenje ti ne bi ni ponudio, jer je uočljivo poznavanje individualnoh natala. Kao i to da je iz tvoje natalne mogao da vidi da ne može da ti "proda" školsko tumačenje
A za "ublažavanje", uzmite neko dobro vino.

P.s.ovaj moj bivši je možda i imao Ve 90 moj Ma, ali on realno nije imao nista sem 0/60 u karti svojoj. Ja sam njemu remetila raspored spavanja, i unosila nervozu!!!!

Last edited by elza; 06-08-2015 at 12:26.. Reason: ispravka
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules