ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
'' oprashtam se od tebe draga,ALI.....''

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca
Old 12-05-2010, 16:10   #1
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca

ovo je samo moje subjektivno misljenje koje ne mora biti tacno,ali ja to tako vidim,i sluzi za komentarisanje ova dva.

Dok sam listala neku temu videla sam neka pitanja vezana za Saturn,i aspekat sa Venerom koje pravi, i znam dosta primera sa ovim aspektom u RL i svi imaju jako slicnu konotaciju...i uopsteno,da komentarisem saturn u vezi,iako nisam strucnjak tako da se unapred izvinjavam ako omanem negde.. Venera i Saturn,pogotvo u kon. u sinatriji je zig neke vrste vecne povezanosti. To je po meni karmicki aspekt. takodje i ''aspekt slomljenog srca.''Ali sito tako, to je aspekt par ekselans emotivne odbacenosti.
Venera je glavna shto se tiche harmonije,pokazivanja osecanja ,ljubavi a saturn je nespretan,hladan,pun inhibicija,cudan...zbog toga kontakt ove dve planete u sinatriji ukazuje na ljubomoru,neisgurnost,posesivnost, osecaj nedovoljne privlacnosti. Ovaj aspekt jeste bitan jer pokazuje neku jaku uniju ali kad su saturn i venera zajedno,postoijje loshi osecaji jer saturn osoba zeli da nadoknadi sopstvene nesigurnpsti i greske tako sho ubedi sebe da je venera kriva za sve loshe u vezi.
imam taj prvi primer iz mog RL,muz i zena,imali su ovaj aspekt. muz je bio notorna pijandura koji je zenu otvoreno varao,upucavao se pred njenim drugaricama dok je ona bila prisutna,za sve krivio nju,da mu je ona pokazivala manjak paznje pa zato ima puno pravo da je vara da je ona ta rigidna,i na kraju kad je venera htela da uzvrati slicnom merom poceo je sa nasiljem. Ona je pre braka sa tim covekom bila lepa zena ,drustvena,vesela a izasla je iz njega kao avet. drugi primer koji znam mushkarac je pokushao zenu da kontrolise na sve nacine,pre svega finansijki je vezajuci uz sebe da ne moze da mrde. I shto je cudno,saturn kao drzi neku moc nad venerom.
to i u odnosu dete-roditelj,dete ( venera) pati od nedostatka ljubavi i stalnog osecaja hladnoce.
venera voli saturna,jer je ona plemenita,to je kao lepotica i zver, zveru treba lepotica,potrebna mu je ali je zakljucava u sobu,ne zna kako da iskaze osecaja prema njoj pa je hladan,potrebna mu je ali ne moze to da pokaze,dok Belle pati jer zeli da mu se priblizi
. gde god je saturn tu su poteskoce,a kad je u vezi sa venerom,to uvek znaci da saturn na neki nachin osudjuje tu veneru i ona je uvek ostavljena zeljna paznje i ljubavi,koju ne dobija. ( iako sam ja prvo mislila da ve-sa moze biti znak neke veze is proslog zivota,ali vishe je pluton taj koji govori o proslom zivotu,ne? )

ja mislim da ovo takodje moze biti i aspekt zvanicnog braka. npr Bil Klinton I hilari. Uprkos njihovim poteskocama,ziveli su odvojeno,ali nikad se razveli,i veza im je kao kamen,a hilari ima veneru kvadrat saturn. Ili kraljica sofija i kralj huan karlos koji imaju samo brak na papiru i mediji cesto hvale kraljicu kako je u stanju da otrpi muzeve afere i kad je dosao trenutak razvoda,savetnici su joj rekli,ukoliko se razvede,morace da odstupi od svog polozaja. Umesto da ga ostavi,ona se samo preselila u drugu spavacu sobu. Ili npr Kenedijevi,imali su aspekt Saturn Venra ( ja mislim,neka me neko ispravi ako gresim ) i Kenedi je imao gomilu afera ali Dzeki nikad nije napustila njegovu stranu,nisu njegove ljubavnice pridrzavale njegovu krvavu glavu nego ona. odnosno,uvek neka vrsta crvste povezanosti,cak i kad bi partneri hteli da je vezi kraj.

shta vi mislite generalno o ove dve planete u sinatriji ? pisite shta zelite,i druge aspekte koje prave itd
Submit to Digg   Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2010, 16:27   #2
anelie
Švrća

anelie je offline
Registrovan: Apr 2010
anelie je na dobrom putu
Standardno

evo ovog primera, venera se ohladila, saturn pokusava da je leci od frigidnosti!!! saturn se ponasa kao zavistan o veneru, a venera u konjukciji sa uranom pokusava da nadje izlaz.

Old 12-05-2010, 16:40   #3
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Registrovan: Apr 2008
skribent je na dobrom putu
Standardno

Vrlo fino napisano za Sa0Ve, ja imam ovaj aspekt u dve sinastrije s tim sto sam u jednoj Sa a u drugoj Ve... Pa vi vidite! I tacno se osecam tako kao sto ti pises, i kao Sa i kao Ve...

Last edited by Skorpija; 13-05-2010 at 12:28.. Reason: ogroman citat

Old 12-05-2010, 17:30   #4
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

skribent...moglo bi malo više to opisati...pošto imaš vlastitog iskustva u oba smjera...

Ajde...posebno kako je bilo kad si ti Saturn a kako kad si Venera....baš da vidimo paralelno hvala

Old 12-05-2010, 22:13   #5
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Evo da pokusam: u jednoj sinastriji, kao sto rekoh, je moja Venera u konjukciji sa njegovim Saturnom. Rec je o ljubavnickom odnosu, gde ja osecam da me on bukvalno gazi sa svih strana i osecam se prilicno nemocno. Sto god pokusam, ne valja i uvek se krivica svaljuje na mene. E sad, ima tu naravno mnogo drugih bitnih aspekata kroz koje se veza mora gledati, ali rekla bih da upravo Ve0Sa daju tu nesrecnu notu odnosu, kao volimo se, i to bas, i osecam jaku povezanost, ponekada zastrasujucu i istovremeno divnu, a nikako vezu ne mozemo da sprovedemo u delo. I ja sam ta koja pokusava, nada se, veruje, a on kao da me samo neizmerno muci... I ja ovu vezu dozivljavam kao nesto "vecno" sto ce da traje iako ustvari nije realno i ne postoji u praksi.
A druga sinastrija mu dodje nesto slicno, samo sto ja nisam bas toliki mucitelj Ali ja sam ta koja koci, koja je nezadovoljna, nesigurna, a Ve je ta koja popusta i trpi. To bi i bio neki opsti zakljucak, Ve trpi a Sa ugnjetava na raznorazne nacine. Je li sad malo jasnije?

Old 13-05-2010, 12:22   #6
anja28
Obično gatalo

anja28 je offline
Registrovan: Dec 2008
anja28 je na dobrom putu
Standardno

ja mogu samo da potvrdim sve gore navedeno, s obzirom da u sinastriji imam obostranu konjukciju SA0VE i to sa jedne strane egzaktno (njegov Sa 0 moja Ve). Sta reci, cini mi se da ceo zivot trajemo, pa cak i u periodu dok nismo bili zajedno, neverovatna povezanost, osecanje kao da to prosto tako mora, kao da niko drugi ne bi mogao da zameni tu osobu. Ne umem cak ni da objasnim. A sto se tice mucenja, pa mucimo se obostrano, a i trpimo obostrano . Ali sto kaze skribent, kada je lepo, onda je to onako sustinski, do kraja i potpuno. Sve u svemu, meni licno ta konjukcija stvarno lici na neki karmicki spoj, jer ne umem drugacije da ga objasnim.

Old 13-05-2010, 12:50   #7
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by anja28 VIdi Poruku
Sta reci, cini mi se da ceo zivot trajemo, pa cak i u periodu dok nismo bili zajedno, neverovatna povezanost, osecanje kao da to prosto tako mora, kao da niko drugi ne bi mogao da zameni tu osobu. Ne umem cak ni da objasnim. A sto se tice mucenja, pa mucimo se obostrano, a i trpimo obostrano . Ali sto kaze skribent, kada je lepo, onda je to onako sustinski, do kraja i potpuno.
Eh, cini mi se da ovo vazi i za druge kontakte Ve i Sa. Daje Sa teskoce, ali bez njega izgleda nema trajnosti.
Imamo obostrani kontakt Ve i Sa...
-moja Ve 90 njegov Sa (separacija)
-njegova Ve 60 moj Sa (aplikacija)
U toj obostranoj Sa prici ka Ve i Ju je dao svoj obostrani zacin ka Ve...

Old 13-05-2010, 14:14   #8
anelie
Švrća

anelie je offline
Registrovan: Apr 2010
anelie je na dobrom putu
Standardno

moze li neko da prokomentarise moju ve0ur iz skorpije opozicija njegov mesec0Sa u biku.
S tim da je moja venera egzaktna na mom ascedentu!!!!

Old 13-05-2010, 16:55   #9
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ja imam sa suprugom moj saturn 90 njegova venera...
u zadnje vrijeme oboje mučimo jedan drugog..ali imamokad sve stisne vezu unatoč svemu već 13 godina ostajemo zajedno...ko koga više mući i ko na kraju krajeva više pati u ovom braku više neznam reći...ja njega povređujem svojom hladnoćom...on mene svojom impulzivnošću...koju ja opet ohladim...sizifov posao...
ali imamo kćerkicu i zajednički posao i sve bi se raspalo da se raziđemo...i tako evo stalno to

Old 13-05-2010, 17:17   #10
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Auuu!
Svašta ja ovde načitah.... imaju diskusije na ovu temu! Milsim da ovaj aspekt u natalu i nije tako loš kao što ste ga opisali, čak daje ljubavi kasnije, a sad to je u natalu, u sinatriji je drugo, ali i tu nemam baš problema.
Imala sam vezu sa dečkom kome je Ve neaspektovana, i na mojem Sa, ali i u konjukciji sa mojim Ve, u prvoj kući, njemu u 10 kući.... elem, nemoj te tako kriviti čika Saturna, on samo nas uči da bezuslovno volim, ali osećanja i nesigurnosti više treba kriviti loše aspketovan Mesec i kuće u kojoj se nalaze.... Saturn uči Veneru da ga voli u svakoj situaciji, to je ljubav po nekim ograničenm pravilima, koje vremenom se što smo zreliji oslobađamo, počinjemo da volimo osobu više, njegove mane počinjemo da prihvatamo, ali spolja veza izgleda ok, i daje vernost i lojalnost, Saturnu je poreba da ima lojalnost i sigurnost, .... ta konjukcija ne daje nasilje, ona daje ograničenja ukonzervativnim kodeksima, ljubav koja čeka da joj se druga strana vrati sa dugog puta i odsustva, bezgranično priateljsvo, ljubav u svim vezama se gasi, ali u ovoj ostaje da sazreva, niko nikog ne guši, jednostavno Saturn traži da kad se oseća nevoljenim da ga Venera bodri i daje mu energiju da se bolej oseća.... isto tu su i staromodni poledi na život, moralistički principi.... da bi se veza probudila još više treba da oboje patnera imaju nešto što ih povezuje i što zajednički vole, do čega ima je stalo, u ovom slučaju je zajednička institucija, brak, isto tako u sinatriji i predstavlja instituciju braka, onaj zavet što dajemo pred matičarem!
Što se tiče u natalnom horoskopu, vredno je pomena i to da osoba koja ima natalu ovu aplikacionu konjukciju mora da od malena uči da voli i da pokazuje svoje komunikaciske sposobnosti zavođenja, dopadljivosti drugima, i ljubavi prema nekome, najbolje se razvija prema kućnim ljubimcima, kojima je potreban nega i ljubav konstantna, isto tako sa Sa0ve osoba ima osećaj da je nedovoljno lepa, i privlačna, što dobija posle Satrunovog povratka, osećaj poželjnosti i želje za flertom, želje za vezivanjem, i potrebu za javnijim ljubavnim životom, muškarci koji imaju ovaj tranzit, su preosetljivi, i još recimo ako je Ve i Sa su u škorpijonu, onda se oseća dosta njegove posesivnosti, potrebe za dubljim pokazateljima ljubavi, zavođenjem drugih ženskih osoba u prisustvu njihove žene, radi povećanja strasti, jer Sa gasi strast, ona joj ne da da izađe, a škorpijon ima potrebu za porodiranjem u najcrnje najdublje ljudske želje....
Meni je Ve0Sa u Lavu, tu baš nije prijatno da se nalazi Sa jer udara na ego, na oca, budućeg muža, ali isto tako i na porodicu u mojem natalu, jer mi je Sunce u Raku.... ali takođe opisuje muškarca sa tradicijom i sa potrebom za lepim izgledom u društvu i patrijahalnim vaspitanjem, što meni recimo sa Asc u Lavu i nije baš odogovarajuće, jer moj Dsc u slobodoumnoj vodoliji, koja želi slobodu.... emancipovanost!.... brak bez kodeksa!
Recimo često može se, pa i kod Dupora naći da je Sa0Ve daje starije mukarce do 7 godina, ja nisam imala starije muškarce, ja sam imala malo starije i mojih godina, a mogu slobodno reći i mlađe od mene, tako da taj kodeks isto ne važi!
Da napomenem za Sa0Ve u Lavu, ova konjukcija, je strastvena i vatrena, samo ako osoba suprotnog pola iam dodira sa njom u lepim aspektima, i daje joj puno poverenja i pažnje, pobuđujući u njoj i otvarajući Veneru da pokaže svoju Lavovsku vatricu, nije uvek to moguće, ali se dešava dovoljno za jednu Veneru koju, hedonizmi dotiču, ali takođe i Sa koji je kažnjava ako pretera, znači ni u čemu ne reterivati....
Toliko od mene...

Last edited by Hekata; 13-05-2010 at 17:27..

Old 13-05-2010, 18:24   #11
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Lepo objasnjeno, Dancho! Posebno to da Sa uci Ve da voli bezuslovno, i to vremenom daje kvalitet vezi. Da li ovaj opis konjukcije za natal moze da se primeni i u sinastriji? Sa je njegov, i recimo tacno je to sto si navela za tradiciju i konzervativne vrednosti.

Old 13-05-2010, 18:34   #12
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Smile

Meni je recimo, bilo to da sam ko skamenjena, posle malo vremena se otopim, jer ima toplu Veneru, koja meni daje sigurnost... ali Saturn deluje dosta hladno, i suzdržano, meni je on na fizičkom polju, lice pojava, njemu delujem dostojanstveno, ugledno, jer sam mu u 10 polju sa tim Saturnom, neko ko je iskusniji i zna šta želi, to je moj Saturn, ali ja sma raskinula sa njim, ne on samnom, njemu je bilo sve ok i potaman, je osim Venera u istom znaku, tu je bio i Mesec u Raku sa obe strane.... Sinatrija je bila sa jakim konjukcijama.... moja potreba sa tim Sa je bila za stabilnosti.... definitivno je prisutna karma, i često je ponavljao kako mu čitam misli i baš to i misli da je ok!

Old 13-05-2010, 19:00   #13
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Da, i njegov Sa je u 10 kuci, i iskusila sam to "citanje misli", kao i to da je on iskusiji i da zna mnogo toga, a i to za hladni spoljni izgled je poprilicno tacno. A kako to sad pada u mojoj 8 kuci gde se nalazi Ve? Jel se tumaci kroz simboliku 8. kuce?
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-05-2010, 19:36   #14
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

/COLOR][/font][/i]
Quote:
Originally Posted by skribent VIdi Poruku
Da, i njegov Sa je u 10 kuci, i iskusila sam to "citanje misli", kao i to da je on iskusiji i da zna mnogo toga, a i to za hladni spoljni izgled je poprilicno tacno. A kako to sad pada u mojoj 8 kuci gde se nalazi Ve? Jel se tumaci kroz simboliku 8. kuce?
Ne znam draga moja, jer imala sma situaciju da ja njemu dođem sa Sa i vVe na vrh 8 kuće, i bilo je skroz destruktivno, jer sam ja se suzdržavala od odnosa sa njim, jer on je bio ipak Asc u Jarcu, a on imao na MC-u SA0SO
njegove natalne a moje 3 kuće, pa je komunikacija dosta bila gruba i hladna, a opet empatska.... i nekad tako topla...

Old 13-05-2010, 19:49   #15
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Hehe, ovaj tvoj muski u vasem odnosu je otprilike ja u mom: Asc u Jarcu, Sa0So, Ve pritisnuta Saturnom... A i konjukcija je na pocetku 8... Nego, imate li i dalje kontakt?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules