ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Venera - Mars ( konjunkcije i ostali aspekti)
Old 16-03-2010, 18:18   #1
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Registrovan: Mar 2010
Luftballon je na dobrom putu
Standardno Venera - Mars ( konjunkcije i ostali aspekti)

Ovo je tema namjenjena Venera/Mars kontaktima s naglaskom na konjunkcije.
Svi znamo da je ključ svake privlačnosti ili djelovanja sinastrijskog aspekta, pa i same sinastrije u našem natalu, no interesiraju me vaša iskustva sa sinastrijskim aspektom konjunkcije Venere i Marsa.
Evo, iz vlastitog primjera mogu potvrditi kako je riječ o neoborivoj privlačnosti i aspektu, između ostaloga, i braka. ( posjedujem nemali broj primjera iz bliže i dalje okolice).

Po pitanju slavnih partnera definitivno neke od najčvršćih veza vezala je def. konjunkcija Ve/Ma.
Recimo poznatiji primjeri bi bili Antonio Banderas i Melanie Griffith, te Victoria i David Beckham. U potonja 2 primjera riječ je bila o egzaktnim konjunkcijama (na dsc kod Banderas/Griffith, kod Beckhama obostrane konjunkcije Ve/Ma)

Zanima me vaše iskustvo vezano uz Ve/Ma konjunkcije, ako je moguće popraćeno uz natalnu kartu partnera, pa da vidimo kako se kod koga ta konjunkcija manifestirala

Submit to Digg   Venera - Mars ( konjunkcije i ostali aspekti) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-03-2010, 18:31   #2
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Ja sam mojim bivsim patnerom imam dvostruku konjukciji venera/mars.

Njegova venera na 18* vodolije, moj mars na 16* vodolije.

Druga konjukcija je egzaktna, razlika 1 minut.
Moja venera na 22*50 vage
Njegov mars na 22*51 vage

Veza je trajala dve godine, bila intezivna dok je trajala.

Meni je venera vladar prve i osme, a mars sedme.
Njemu je venera vladar ukljestene vage u sedmoj, i druge kuce.
Mars mu je vladar ukljestenog ovna u prvoj i suvladar osme kuce.

Nismo Beckham-ovi

Old 16-03-2010, 18:34   #3
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Registrovan: Nov 2009
interglossa je na dobrom putu
Standardno

Zdravo Luftbalon

Citala sam tvojih par postova na drugom forumu i slazem se...mada nemam sopstveni primer
ali me zanima ono sto znas na temu ASC/DSC odnosno Sunca/Meseca kroz tu osu i odnosa - braka...itd pa to mozda negde drugo...

koliko je orbis, kako gledas npr. konj Sunca na DSC ali iz 6. polja...itd...cvorove...

moja natalna:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

Old 16-03-2010, 18:36   #4
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ja sam namjerno probala dečka jer je imao Mars točno na mojoj Veneri a i bio mi je slatki...ali ništa ....totalno bezveze mogu čak reć bljeeee

A imali smo i Ma 60 Ve orbis 3

Old 16-03-2010, 18:48   #5
Margoth
Početnik

Margoth's Avatar

Margoth je offline
Registrovan: Jun 2009
Margoth je na dobrom putu
Standardno

Nedavno okončana veza...čini mi se da je veća privlačnost bila u kombinaciji kvadrata venere i marsa (i veza je bila mnooogo duža - ova je trajala mesec dana!)....Moguće da je fora u tome što je aspekt separacioni i orbis oko 6 stepeni? Mada,u nekim momentima je i bilo jake privlačnosti....kao i u vreme muvanja

SINASTRIJA - http://i40.tinypic.com/117qxxc.jpg

Old 16-03-2010, 18:56   #6
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ma ovisi o natalu...

Natalno imam Ma 60 Moon i mislim da sexualnu energiju bolje doživljavam kada mi se aspekt te 2 planete pojavi u sinastriji....

Moja zapažanja su također da mi je mnogo dobar kvadrat opet do natala...treba mi nešto da me pokrene...iziritira, zapali...

Šta će mi ma u Biku

Tako da...možda više sreće za nekog drugog i tu konjukciju

Old 16-03-2010, 19:04   #7
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Moja Ve iz 4 kuce je u trigonu sa suprugovim MA iz njegove 2 kuce.
To bi valjda trebala da bude ok kombinacija....

a kvadrat naravno da ovde nije los, jer tera na akciju

Old 16-03-2010, 19:47   #8
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

ni meni nema logike taj aspekt

nekako ga se svi hvataju zdravo za gotovo, ali potrebni su drugi faktori koji pospješuju

svugdje se spominje kao ideal privlačnosti, seksualne kompatibilnosti i sl

@Luftballon: malo off ali nema veze: reci mi za one sinastrije šta si tamo pisala, kada si spomenula mjesec na desc- dal je taj mjesec vladar nečijeg asc ili dispozitor sunca, ili je tako bezveze..vladar nekog drugog polja
ili je možda vladar 7 polja?

Old 16-03-2010, 19:53   #9
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Standardno

Da, sve potječe iz natala, otuda vjerojatno činjenica da ga neki od vas nisu osjetili. Također, ne smiju se zapostaviti niti tranziti, upravo oni u konačnici i AKTIVIRAJU naše sinastrije, aspekte i sinastrijski potencijal!! Kod mene radi i to vrlo. Pače, kada radi, onda je to-to. Nema aspekta koji može nadomjestiti tu strast. Konkurirati može samo opozicija, o kvadratu ne bih. Smatram da on budi strasti na određeno, kratko vrijeme, no kada početna strast prestane, krenu svađe i sveopće neslaganje jer je u konačnici ipka riječ o totalno različitim energijama, sem ako u natalu ne fale kvadrati, pa osobu privlače takvi aspekti.Imam primjer i iz bliže obitelji obostrane konjunkcije, od koje je jedna egzaktna i osobe su već na prvom spoju završile u krevetu, za par mjeseci se vjenčali i imaju danas 4 djece. U braku skoro 30 godina. Kod njih je to centralni aspekt čitave sinastrije. Naravno, gledaju se i drugi faktori, no kada je aspekt egzaktan, mislim da je sve jasno.U konačnici, što manji orbis - jače se osjeća i ne vidim tu nikakve nelogičnosti.

@Ginger
ne, mjesec nije ničiji dispozitor, niti vladar nekog bitnijeg polja.
Dovoljno je što je kao svjetlo upao točno na dsc.

Jel bi mogao netko od vas koji niste osjetili ve/ma konjunkcije staviti natale partnera i tranzite koji su harali u trenucima druženja?

Old 16-03-2010, 20:04   #10
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

opet malo off:
a ako je mjesec vladar 7 polja u konjunkciji sa osom 7 polja- kako ti to izgleda?

Old 16-03-2010, 20:11   #11
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Da, sve potječe iz natala, otuda vjerojatno činjenica da ga neki od vas nisu osjetili. Također, ne smiju se zapostaviti niti tranziti, upravo oni u konačnici i AKTIVIRAJU naše sinastrije, aspekte i sinastrijski potencijal!! Kod mene radi i to vrlo. Pače, kada radi, onda je to-to. Nema aspekta koji može nadomjestiti tu strast. Konkurirati može samo opozicija, o kvadratu ne bih. Smatram da on budi strasti na određeno, kratko vrijeme, no kada početna strast prestane, krenu svađe i sveopće neslaganje jer je u konačnici ipka riječ o totalno različitim energijama, sem ako u natalu ne fale kvadrati, pa osobu privlače takvi aspekti.Imam primjer i iz bliže obitelji obostrane konjunkcije, od koje je jedna egzaktna i osobe su već na prvom spoju završile u krevetu, za par mjeseci se vjenčali i imaju danas 4 djece. U braku skoro 30 godina. Kod njih je to centralni aspekt čitave sinastrije. Naravno, gledaju se i drugi faktori, no kada je aspekt egzaktan, mislim da je sve jasno.U konačnici, što manji orbis - jače se osjeća i ne vidim tu nikakve nelogičnosti.

@Ginger
ne, mjesec nije ničiji dispozitor, niti vladar nekog bitnijeg polja.
Dovoljno je što je kao svjetlo upao točno na dsc.

Jel bi mogao netko od vas koji niste osjetili ve/ma konjunkcije staviti natale partnera i tranzite koji su harali u trenucima druženja?
Iz licnog iskustva mogu da kazem da Ve0Ma donosi strast, seksualnu kompatibilnost, iz mog iskustva donosi i dosta neznosti..itd.
Ali ne mislim da taj aspekt moze da odrzi vezu, cak i ako je egaktan, kao kod mene.
Inace sa ovom osobom sa kojom sam imala duplu konjukciju ve0ma, prvo sam se neko vreme (kratko) druzila, pa onda smo usli u vezu, pa tek posle nekih mesec ipo dana veze imali seksualne odnose. Kad smo usli u vezu jedino je neptun pravio egzaktan trigon na tu nasu konjukciju ve0ma u vagi, a sto se tice druge konjukcije u vodoliji, ne mogu da se setim da li je neka tranzitna planeta pravila aspekt sa njom. Jupiter je bio u jarcu, uran u ribama, saturn tek usao u devicu, znaci nije bilo aspekata tranzitnih planeta sa tom konjukcijom.

Old 16-03-2010, 20:25   #12
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Standardno

Pa niti jedan aspekt sam za sebe ne može ništa, ali kada imaš egzaktnu konjunkciju Ve/Ma koja je jedan od klasičnih aspekata za brak(naravno, sama za sebe ne nosi brak, ali je jedan od klasičnih pokazatelja), ipak joj poklanjaš malo više pažnje od, ne znam separacionog sekstila između Mjeseca i Marsa orbisa 6. Naravno da se gleda sve i svašta da ne pišem stalno istu pjesmu, ali ovdje se pokušavam fokusirati na Ve/Ma konjunkciju i primjere. Zavisi i kojim je poljem tranzitirala koja planeta. Posebice recimo Saturn ili Jupiter.

Ginger
Samo za sebe zvuči super, ali opet samo po sebi ne može ništa ako nije podržano i kakvim aspektima.

Dajte samo kad pišete, malo opišite i u kojem se polju konjunkcija nalazi, znaku kako se odrazilo to sve na vas,
ako se sjećate tranzita i tako.

Old 16-03-2010, 21:05   #13
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Pa niti jedan aspekt sam za sebe ne može ništa, ali kada imaš egzaktnu konjunkciju Ve/Ma koja je jedan od klasičnih aspekata za brak(naravno, sama za sebe ne nosi brak, ali je jedan od klasičnih pokazatelja), ipak joj poklanjaš malo više pažnje od, ne znam separacionog sekstila između Mjeseca i Marsa orbisa 6. Naravno da se gleda sve i svašta da ne pišem stalno istu pjesmu, ali ovdje se pokušavam fokusirati na Ve/Ma konjunkciju i primjere. Zavisi i kojim je poljem tranzitirala koja planeta. Posebice recimo Saturn ili Jupiter.

Dajte samo kad pišete, malo opišite i u kojem se polju konjunkcija nalazi, znaku kako se odrazilo to sve na vas,
ako se sjećate tranzita i tako.
U ovoj mojoj sinastriji imam nekoliko egzaktih aspekata, jedno je ma0ve, kao sto sam napisala, drugi je moj pluton120njegovo sunce, treci moj pluton120njegov mesec..itd. Samo tim egzaktim aspektima sa mojim plutonom ne pridajem puno znacaja jer pluton nije vladar neke planete u mom natalu, niti nekog bitnog polja.

Prva konjukcija(ona egzaktna) ma0ve se nalazi u mojoj prvoj, njegovoj sedmoj
Druga se nalazi u mojoj cetvrtoj, njegovoj 12-oj.
Kad smo se zapoceli vezu, tranzitni jupiter je bio egzaktno na mom IC-u, a njemu u desetoj kuci. Saturn je bio u mojoj 11, a u njemu u sestoj.

Iskreno, posto ova sinastrija ima mnogo aspekata, stvarno ne znam da odredim sta je tacno koji aspekt doneo. Znam da je ta kunjukcija Ve0ma donela neku vrstu obostrane vezanosti, ali nisam 100% sigurna da li je to delo samo te konjukcije. Ima tu i njegov mesec konjukcija moj saturn, moj saturn trigon njegovo sunce/merkur...moj smc konjukcija njegova venera, njegov smc konjukcija moj mesec, a i osa smc-jmc nam je u egzaktom kvadratu. Njegov smc na 12* bika, a moj na 12* vodolije.
Ima tu mnogo toga, da bih mogla konkretno samo jedan aspekt izdvojiti i reci, e to je to. Ja to sa sada jos uvek ne umem
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-03-2010, 21:11   #14
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

primjetila sam nekad na nekim primjerima sljedeće:

mars 0 mars i
mars 150 mars

šta kažete na to?

najvjerovatnije je do same karte (tj osobe u kompletu) dal će djelovat

možda ukoliko je marsova energija istaknuta u karti (prevladavajući kvalitet znakova, polaritet..) ta osoba će ispoljavat preko svog marsa tu enegiju

netko možda sa naglašenom zemljom ili saturnom neće reagirat na to, ili mu je mars da ne kažem "oštećen" na neki način lošim postavom ili aspektima
dok netko sa vatrenom prirodom ili pak naglašenim Sco trza na svaki bikvintil nad njegovim marsom

makar, u zadnje vrijeme sve mi se više sviđa promatranje karte (bilo kakve) kroz prizmu tradicionalne ..budući da, iskustveno, nailazim na oprečne zaključke i primjere

Last edited by ginger; 16-03-2010 at 22:08..

Old 17-03-2010, 13:57   #15
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Evo, kao 'vlasnik' ovog aspekta u natalu, mogu da kazem svasta o njegovom ispoljavanju u zivotu

Pored toga sto su u egz. konjukciji, mars i venera su vladari mog 1. i 7. polja, a nalaze se u ovnu, na kraju 6, odnosno vrhu 7. polja.

Izrazena seksualnost -tacno!
Rano razvijanje seksualnosti - tacno!
Brzo sagorevanje - po dosadasnjim vezama ne bih rekla, seksualna privlacnost sa bivsim partnerima traje i nakon duge veze...ako se odnosi na to to da se seksualna zelja tokom zivota rano uzgubi, za sada mi je nezamislivo
Prioritet seksualna provlacnost u vezi - netacno! Nikada nisam bila u vezi sa nekim od koga ne ocekujem da bude i prijatelj i ljubavnik.
Sklonost perverzijama, nimfomaniji, frigidnost sa druge strane... bla, bla, bla.... - apsolutno netacno!
Sklonost eksperimentisanju - apsolutno tacno!
sklonost cestom zaljubljivanju - delimicno tacno! (ali verujem da nema veze sa ovim aspektom, Uran mi od 18. godine do danas prolazi 5. kucu)
Izrazen uticaj majke na razvoj seksualnosti - netacno! (mada, ko ce li ga znati....psihoanaliza je cudo )
Teskoce u pristupu seksu, definisanju njegove uloge u zivotu i sl - apsolutno netacno!

*komentari se odnose na moje iskustvo...odnosno na to da li prolazim kroz njih ili ne u svom zivotu. Ispisala sam neke stvari kojih sam se setila da sam procitala/cula/videla...ako se neko seti jos necega, mogu da dopunim...

E, sad... sto se tice veza...
Velika privlacnost je postojala izmedju mene i mog bivseg koji je imao sunce egz. na ovoj mojoj konjukciji. Par godina smo bili partneri na plesu, a posle jos 1,5 godinu zajedno. Prilicno intenzivna veza...

Ipak, najvise emocija sam osetila, i dan-danas imam prema svom bivsem decku, sa kojim sam zapocela vezu 28.6.2002. (veliki minus za astro.com - nema mogucnost dodavanja tranzita na sinastriju!)
Evo nase sinastrije:

http://i42.tinypic.com/2i9mc0g.jpg

U tom trenutku, retrogradni pluton je bio na nasim uranima, u trigonu sa konjukcijama marsa i venere, Uran je bio na vrhu mog 5. polja, a saturn egz. na njegovom mesecu.
Raskinuli smo 23. januara 2004. godine, kada je pluton prosao nase natalne urane, Uran promenio znak - iz vodolije u ribu, a sunce se naslo na nasim jupiterima (koji su u recepciji sa uranom).

Pitam se da li cemo ikada biti opet zajedno, jer i pored vise duzih veza, stalno se mislima i emocijam vracam nekako na njega... Za sve je, izgleda kriv Uran...

Ja pretpostavljam da bi smo se mogli sresti (posto nismo u kontaktu od tada) 2016, kada Uran stane na ove nase konjukcije marsa i venere...al mi nesto ne stima u toj pretpostavci, jer je i nas odnos promenio simboliku - nije vise nov (uran), vec mator (saturn), pa bi mozda pre trebalo ocekivati od njegovog tranzita tako nesto...

I ko posle kaze da je za veneru/mars konjukcija romantika i duga ljubav nepostojeca stvar?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules