ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
aspekti

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sunce i Mjesec u sinastriji
Old 02-09-2011, 19:22   #1
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Wink Sunce i Mjesec u sinastriji

Drage astroljupke, listajući malo astrološke stranice, pa i teme ovog foruma, primjetila sam kako su zastupljeni raznorazni aspekti, neki imaju i zasebne teme, međutim, kraljevi čitave sinastrije – ne.

Dame i gospodo,

Njihovo veličanstvo – sunce i mjesec!

Interesiraju me vaša iskustva s osobama koje su Vam radile neki aspekt, posebice konjunkcije, na vaše sunce ili mjesec...

Kako ste ih doživljavale i usput možete potkrijepiti pričom iz natala...
Naravno da će svatko od nas drugačije doživjeti pojedini aspekt zavisno od same situacije u natalu.

Što se mene tiče, pošto mi je sunce vladar 5p, dosad sam 2 puta doživjela da njegov mjesec padne na moje sunce ili uđe u polje konjunkcije i oba puta osjetila sam ljubav.
I to onu bez ikakvih tenzija, kad nekoga jednostavno na prvu prepoznaš i zavoliš.
Toplo, iskreno, bez nekakvih trazvica ili nervoze, bez leptirića, jednostavno čovjeka voliš...

Obojicu volim još uvijek neovisno o proteklom vremenu i nekako najbitnije obilježje koje bih pripisala upravo tom aspektu jest to nekakvo duševno poklapanje i razumijevanje. Imali su beskrajno strpljenja za mene i nismo se samo sviđali jedno drugome, već smo prvenstveno bili i prijatelji. Mogli smo pričati satima i nekako sam se uz njih osjećala sigurno i uživala sam. Bilo mi je "toplo", osjećala sam ih "svojima", a najvažnije od svega je to što ta ljubav ne jenjava i što mogu otvoreno reći da ih volim i danas. Nisu u pitanju leptirići bilo urana bilo plutona koji te učine ludom i posesivnom ili neptuna koji te dižu u visine, pa te puste da ljosneš o beton...ovo je baš ... ljubav. Nešto zrelo i iskreno.

Kakva su vaša iskustva?

Submit to Digg   Sunce i Mjesec u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-09-2011, 19:29   #2
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Divna tema Lully.

Da, tako kazu. Kazu da su konjukcije, trigoni i sekstili svetala obecavajuci aspekti.

Medjutim, s jednim deckom sam imala obostrane trigone sunca i meseca,
konjukcije venere i marsa,
konjukciju meseca i smc,
saturna i venere,
i ostale dobre aspekte....,
i nista.
Zasto?
Decko ima uzasan natal.

S drugim -
Moje sunce pri kraju njegove 7. kuce, njegovo u mojoj 9. (polju mog drugog braka ).
Sekstil sunca i meseca (u dejvisonu trigon),
trigon dva meseca,
trigon venere i meseca,
meseca i jupitera,
venere i sunca,
saturna i sunca,
urana i sunca,
venere i marsa,
saturna i venere,
urana i venere,
jupitera i venere,
marsa i marsa,
dobri aspekti sa severnim cvorom (podrska okoline i sretanje u pravo vreme i na pravom mestu - bar tako pise za dobre aspekte svetala i venere sa severnim cvorom),
itd, itd.
Sve trigoni i sekstili + sunce kvadrat pluton...
I nista, jer i on ima malo problematicniji natal (sunce kvadrat saturn, merkur kvadrat saturn, venera opozicija uran, mars kvadrat jupiter...).
A i voleo je druge (ili nikog, jer onaj ko voli sve, ne moze nikog da zadovolji, sem sebe - uglavnom, mene nije, a imao je avanture).

Tako da... nemam bas neko iskustvo sa dobrim aspektima sunca i meseca... Mislim da je jako bitan natal, vreme upoznavanja i stanje u kojem se nalazimo u datom momentu.

Last edited by tatjanaj; 02-09-2011 at 20:58..

Old 02-09-2011, 19:32   #3
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Također, što se tiče prijateljstava, još jednu stvar moram naglasiti...
Najjaču vezu na emotivnom ili bolje rečeno duševnom planu sam osjetila s prijateljem s kojim imam najegzaktnije aspekte između svjetala, dakle skroz povezana obostrano sunca i mjeseci, pa i međusobno (mo 120 mo, so 90 mo, so120mo)...doista, uloga svjetala u sinastriji je ogromna jer daje ono razumijevanje, prepoznavanje na prvu...Mislim da se nikada u životu nisam s nikim tako odlično osjećala u društvu i kao da bih mogla zauvijek samo sjediti i pričati kao s njim...Naravno, bilo kakav kontakt svjetala svakako doprinosi povezanosti i razumijevanju...nekako slijepi ljude i oni se "osjećaju".
Sa svim svojim prijateljima obavezno imam nešto na nivou SO-MO-ASC, tako da za istinsku povezanost smatram kako su te veze prijeko potrebne.
Kad ne postoji veze između svjetala osobe se ne razumiju. Mogu se privlačiti, ali nije "to-to".

To sam uočila i moram priznati da su u pravu oni koji kažu da je bolje i loš kontakt nego nikakav.

@tatjanaj, hvala

Old 02-09-2011, 20:04   #4
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Ja sam do sad imala samo kvadrat So i Mo ( uz poneki sekstil ili trigon So-So ili Mo-Mo), nikad ni jedan laksi aspekt izmedju dva svetla, nikad konjukciju. Valjda se nikako ne privucemo
A kvadrat sam upoznala, najbolje, i sta reci to su ipak ego i emocije u konfliktu. Mozda je istina da je bolje ikakav nego nikakav kontakt ali nije ni ovaj mala maca kao da je aspekt iritacije

I da ,da sto kaze andjelika svadje, iako se kao dobro razumete uvek svadje- inat!

Old 02-09-2011, 20:05   #5
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Moje Sunce u Ovnu 90 njegov Mesec u Raku
Moje So njemu pada na DC, njegom Mo meni pada na Mc...
Mo150Mo, Ve60Ma, Mo90Ve...
jako slichne natalne karte.
hiljadu pomirenja i svadja.
Ostavili smo jak utisak jedno na drugo od starta.
i uvek bi pochinjali iz pochetka, kao da se nikad nishta nije desilo. a pre toga bi raspravili zashto smo se ustvari svadjali.
odnos u kome sam nauchila da nece da mi padne kruna s glave ako nekome kazem da ga volim.
nas dvoje smo se odlichno razumeli, uvek mogli da prichamo o chemu god i da nam nikada ne bude dosadno, ali su svadje iskrsavale chesto nemam pojma odakle i kako...
valjda ta nasha meshavina dobrih i loshih aspekata, koji traze da se prevazidju, a povezuju...

Old 02-09-2011, 20:20   #6
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

S jednog drugog foruma što sam pisala, da se ne ponavljam:

Quote:
Kako vrijeme ide i iskustvo stječem, sve više mogu potpisati onu da sve počinje i završava sa svjetlima u sinastriji.

Na stranu sad priče o natalu i kvaliteti nečijeg natala ili svjetala, međutim, osobno doista mogu potpisati da sam se najugodnije osjećala s ljudima s kojima sam imala kontakt svjetala.

To su baš oni aspekti „prepoznavanja“, razumijevanja i poklapanja duša da ih tako nazovem...
Imam ih sa svim prijateljima...što jače i povezanije, to su jači i povezaniji odnosi.

Primjer mojeg odnosa s najboljim prijateljem koji sa stalnim prekidima traje preko 7 godina...
Njegov mo leži na mom asc, a moj mo je u njegovom 7p i radi trigon na njegovo sunce.
Ipak, naglasila bih posebno ovaj MO na mom ASC.

Naime, imamo i egzaktan kvadrat marseva i uran/mars zbog kojih me stvarno zna „izut“ iz cipela koliko me naživcira i koliko puta sam mu dosad već znala opsovat sve po spisku i reći – sad je dosta, dižem most!
No, nekako...vremenom smo prestali s tim „nikad“ i „zauvijek“ te prihvatili činjenicu da ćemo se vjerojatno u skorije vrijeme ponovo posvađat i počet živcirat, no isto tako da nas nešto stalno nanovo vraća jedno drugome. Ne možemo se odvojiti jer smo si predobri, a sada uočavam da ta bliskost proizlazi upravo iz te pozicije njegovog Mo na moj ASC, s time da sam ja strana koja više reže i pili, a on onda pređe preko svega.

Nadalje, moj drugi jako dobar prijatelj s kojim nemam baš takve česte prekide i svađe ima mjesec u trigonu s mojim, s time da su nam i sunca i mjeseci jako povezani, čak i kvadratom, no on se ne osjeti...S njim se osjećam...kao sa svojom srodnom dušom. Uživam s njim pričati, uživam se s njim družiti i ne želim ga se odreći, niti bi to dolazilo u obzir u bilo kojem obliku jer nisam tip koji ruši mostove. Osjećam ga „svojim“.

Imam i prijateljicu s kojom se intenzivno družim, a koja ima Mo180 moj Mo, s time da su se natalne postavke potrefile tako i da njezin mo pada u moju 5k, a moj u njezinu...

Također, maltene si čitamo misli...

Što se tiče ljubavnih odnosa, najkvalitetnije emocije, a koje su potrajale i koje postoje i dan danas osjetila sam naspram dvoje ljudi čiji je mjesec pao na moje sunce.
Dakle, mjesec u vodenjaku na mom suncu u vodenjaku koje je ujedno i vladar mog 5 polja, pa su osjećaji obostrani.

To je bila baš ljubav...osjećaj sigurnosti, razumijevanja, ne znam uopće kako to opisati...možda kao spoj yinga i yanga, kad se prepoznate i kada nema one nekakve bolesne strasti koja te ubija i koja te čini da se osjećaš nesigurno ili nevoljeno ili fatalno, već baš...ljubav.

Nadalje, još jednu stvar moram spomenuti...momak koji mi se jako svidio i s kojim sam osjećala jednu posebnu i toplu kemiju je imao svoje sunce na mom asc.

Tako da, palac gore za svjetla u sinastriji!

A neki moji tipovi za sinastriju išli bi ovako – dobro proučavanje natala pojedinačno, zatim svjetla u sinastriji i ASC/vladari horoskopa...a tek nakon toga, po osobnoj procjeni baš za fizičko privlačenje išao bi ženski mars u opoziciji s muškom venerom...pa sve ostalo!

Old 02-09-2011, 20:44   #7
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Lully, dodala bih i da su bitni aspekti koje svetla prave sa merkurom, venerom, marsom, jupiterom i saturnom, pa i sa transcedentima.

Old 02-09-2011, 21:29   #8
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Divna tema Lully.

Da, tako kazu. Kazu da su konjukcije, trigoni i sekstili svetala obecavajuci aspekti.

Medjutim, s jednim deckom sam imala obostrane trigone sunca i meseca,
konjukcije venere i marsa,
konjukciju meseca i smc,
saturna i venere,
i ostale dobre aspekte....,
i nista.
Zasto?
Decko ima uzasan natal.

S drugim -
Moje sunce pri kraju njegove 7. kuce, njegovo u mojoj 9. (polju mog drugog braka ).
Sekstil sunca i meseca (u dejvisonu trigon),
trigon dva meseca,
trigon venere i meseca,
meseca i jupitera,
venere i sunca,
saturna i sunca,
urana i sunca,
venere i marsa,
saturna i venere,
urana i venere,
jupitera i venere,
marsa i marsa,
dobri aspekti sa severnim cvorom (podrska okoline i sretanje u pravo vreme i na pravom mestu - bar tako pise za dobre aspekte svetala i venere sa severnim cvorom),
itd, itd.
Sve trigoni i sekstili + sunce kvadrat pluton...
I nista, jer i on ima malo problematicniji natal (sunce kvadrat saturn, merkur kvadrat saturn, venera opozicija uran, mars kvadrat jupiter...).
A i voleo je druge (ili nikog, jer onaj ko voli sve, ne moze nikog da zadovolji, sem sebe - uglavnom, mene nije, a imao je avanture).

Tako da... nemam bas neko iskustvo sa dobrim aspektima sunca i meseca... Mislim da je jako bitan natal, vreme upoznavanja i stanje u kojem se nalazimo u datom momentu.
aspekti sa severnim čvorom se pale tranzitom neke bitne planete, znači treba da se te na istom mestu u tačno vreme da bi proradio apsekat sa severnim čvorom.....veruj mi osetila na svojoj koži, kod mene je proradio aspekat SMČ0Asc0PL kad je saturn prelazio preko severnog čvora, a sam događaj se odigrao tako što se sto i jedna sitnica spojila da bi ispalo kako je ispalo...

od moje dve duge veze ni jedna nije imala bilo kakav kontak između sunca i meseca

a opet sa osobom koju beskrajno volim (nemojte da me pitate da li volim prijateljski ili ne ja tu osobu jednostavno volim) imam Mo0Mo, ja ne znam da li u nekom drugom uživam kao u tom prijatelju, obožavam da pričam sa osobom obožavam da sam u blizini iste....divan kontakt, osećam ga dušom, dišem telom...ne znam divan osećaj

e a sa jednim drugim bivšim prijateljem imam konjukciju moj mesec i njegov So0Ve znači sa jedne strane Mo0So0Ve a sa druge njegov mesec konjukcija moja venera,odnosno Mo0Ve....e mi se ne podnosimo, ni on mene ni ja njega, znači kad lika nema na poslu meni je divno

Old 02-09-2011, 21:42   #9
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Evo potvrdujem da je kontakt dva Mo u sinstriji nesto predivno, vantelesno iskustvo i cista transcedencija dva bica.

Old 02-09-2011, 21:48   #10
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

To za dva meseca je tacno. Iako se nista nije desilo sa osobom s kojom sam imala ovaj kontakt, osecali smo se nekako. Ne mogu da opisem tu dusevnu, telepatsku povezanost.

Inace, kazu da su najbolji aspekti sekstili i trigoni. Sekstili teraju na akciju, a trigoni su vise aspekti lenjosti. Tipa, znam da me volis i super mi je. Ne. A za konjukcije kazu da su aspekti prejake energije, a sve sto je prejako ne valja. Po meni, sesktili i trigoni su super aspekti, s jednim, dva kvadrata. Mislim da su vazni dobri aspekti svetala, jer je sunce nas ego, nasa svest, nasa volja, nase ja, a mesec nasa dusa. Ali, kako covek nije samo sunce i mesec, bilo bi dobro da su i aspekti sa ostalim planetama, kao i izmedju njih skladni. Neko moze da ima sve lose aspekte, a dobre jedino izmedju marsa i venere, sto cesto ume da zavara. Kad strast prodje, ostaje - nista. Pre sam za to da bude i strasti i svega ostalog i da traje, nego da budem s nekim dva meseca, na ustrb neke dobre sinastrije.

Old 02-09-2011, 21:57   #11
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Lully, dodala bih i da su bitni aspekti koje svetla prave sa merkurom, venerom, marsom, jupiterom i saturnom, pa i sa transcedentima.
Smatram da je to posve podređeno prvotnom sem ako nije riječ o vladarima horoskopa ili kakve bitne točke.

Ono, druga liga. Naravno, ako je vladar horoskopa merkur, normalno da će u istoj ravni biti i njegovi kontakti sa svjetlima ili vladarom horoskopa partnera.

U smislu...imamo prvo os - svjetla/osi (asc), a onda ide sve ostalo u drugoj "Jakosnoj" skupini.

Old 02-09-2011, 23:22   #12
egerija
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cvetak VIdi Poruku
Ja sam do sad imala samo kvadrat So i Mo ( uz poneki sekstil ili trigon So-So ili Mo-Mo), nikad ni jedan laksi aspekt izmedju dva svetla, nikad konjukciju. Valjda se nikako ne privucemo
A kvadrat sam upoznala, najbolje, i sta reci to su ipak ego i emocije u konfliktu. Mozda je istina da je bolje ikakav nego nikakav kontakt ali nije ni ovaj mala maca kao da je aspekt iritacije

I da ,da sto kaze andjelika svadje, iako se kao dobro razumete uvek svadje- inat!
Evo sa mnom imas So0So i So120 Mo
Moj tata i ja egzaktna konjunkcija moj i njegov Mesec. Sa njim imam mnogo bolji odnos sa majkom.
Posto se ne prica samo o ljubavnim sinastrijama.

Old 03-09-2011, 14:11   #13
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Ronald Davison - Sinastrija:

SUNCE - MJESEC

Ovo je klasična kombinacija usklađivanja, ukojoj se muško i pozitivno Sunce pridružuje svom prirodnom supružniku, ženskom, prijemčljivom i pasivnom Mjesecu. Sile koje predstavljaju Sunce i Mjesec se uzajamno dopunjuju, baš kao što noć dopunjuje dan.
U horoskopu muškarca Mjesec predstavlja tip ideala ženstvenosti koga nosi u svojoj podsvesti, upravo suprotno Veneri koja između ostalog predstavlja senzualnije aspekte ženske prirode, naročito u odnosu na fizičku privlačnost. Mjesečevi atributi se lakše osjećaju na psihičkom nivou. Na isti način, u ženskom horoskopu Sunce se odnosi na njeno shvatanje idealnog muškarca, za razliku od Marsa, koji predstavlja nešto više fizički pristup muškom spolu.
U idealnom braku, pravi sklad bi trebao da postoji na svim nivoima, uz poželjno prisustvo dobrih aspekata između Sunca i Mjeseca, kao i Venere i Marsa kod partnera. Uzgred bi bilo vredno napomenuti da Mars i Venera vladaju Ovnom i Bikom, prva dva znaka, i prvim muškim i ženskim sektorom zodijaka. U ova dva znaka Sunce i Mjesec su egzaltirani, prvi u Ovnu, a drugi u Biku.
Pošto je Sunce muško svetlo, a Mesec žensko, često se uzima za pretpostavku da prava usklađenost među polovima iziskuje povoljan aspekt između muškarčevog Sunca i ženskoj Mjeseca, pri čemu ta kombinacija ne gubi na snazi ni u obrnutnom slučaju, pošto povoljan aspekt između ženskog Sunca i muškog Meseca ukazuje na to da je žena sposobna da rasvetli muškarčev koncept njegove idealne žene. Aspektiran na ovaj način, muškarčev Mesec je takođe u stanju da joj uzvrati na njen ženski koncept idealnog muškarca.
U bračnom odnosu, muškarčevo Sunce može da donese značaj i objašnjenje ženinom Mjesecu, podstičući je da uživa u svojoj ulozi supruge, dok ženin Mjesec može magnetski da izmami solarne kvalitete koje osposobljavaju njenog partnera da preuzme svoju ulogu supruga.
u svim tipovima odnosa Mjesec može da se prilagodi i da podrži Sunčev zahtjev za nezavisnim samoizražavanjem i priznavanjem svoje vrednosti kao pojedinca. Mesec instinktivno razume osnovne motive Sunca i uzvraća u skladu s tim. Sunce je sklono igranju glavne uloge u odnosu, dok se Mjesec prilagođava Sunčevim željama.
Konjukcija predstavlja posebno snažan kontakt među horoskopima suprotnih polova i obično označava visok stepen usklađenosti, osim ako i Sunce i Mesec nisu izrazito ugroženi prilikom rođenja, kad može da usledi odbojnost. Među osobama istog pola biće prisutna izuzetna naklonost, tako da se može razviti izuzetno srećno prijateljstvo.
Ako su Sunce i Mjesec u lošem aspektu ili je jedno od njih ugroženo, Mjesečeva osetljivost nastoji da se postavi na poziciju prihvatanja u slučaju bilo kakavog razdora do koga može da dođe. Ovo može da naglasi razne sklonosti ka potištenosti, tako da se solarni partner oseća omalovaženo, a ponos mu biva povređen na pomen da je neki njegov postupak doveo do takvog razdora. Solarni egoizam može da propusti da shvati Mesečevu delikatnu i krhku osetljivost.
Kvadrat je naročito neprilagodljiv aspekt, pa Sunčev kapacitet za samopoštovanjem i verovanjem u ispravnost svojih postupaka može da stvori prepreku saosjećanom prihvatanju partnerovih promena raspoloženja i osećanja, tako da Mesec može da izgubi nadu čak i u to da od svog partnera će da primi količinu obzirnosti za koju smatra da predstavlja njegovu dužnost. Meseć će biti više zaokupljen životom na ličnom i emotivnom nivou i neće biti u stanju da uvaži šire obzire koji motivišu njenog solarnog partnera.
Dok su konjukcije i sekstili često prisutni među natalnim horoskopima bračnih partnera, loši aspekti ne ukazuju nužno i sami po sebi na tip neusklađenosti koji će da dovede do raskida odnosa. Oni u izvesnoj meri uvode element opčinjenosti čak i kada je u isto vreme prisutan i pritisak.

Naši sponzori
Advertisement

Old 03-09-2011, 15:25   #14
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Ja sam ovu konjunkciju imala cak tri puta, sa dva bivsa decka i sa jednim covekom koji mi se mnogo svidjao. I nista.

Ni trigon, ni sekstilni odnos nije doneo srecan kraj,
mozda zato sto su u mojoj karti svetla u kvadratu.

Old 03-09-2011, 20:20   #15
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

ovom liku sto mi se svidja je so na mom marsu i u siroj konjukciji sa mojim mjesecom...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules