ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-05-2008, 14:45   #1
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Registrovan: Oct 2007
katarina je na dobrom putu
Exclamation

Nadam se da će vam svima ovo koristiti, svakodnevno ću dopunjavati, vi samo ubacite svoje Erose u karte i poskidajte aspekte u pdf - stoji vam iznad karte u astro.com-u, u vidu linka, ko ne zna...Pa ćemo da tumačimo bliže i dalje...

Kada je kompozitni Eros u trigonu sa kompozitnim So: ovo tumačimo kao jako dobar aspekt. Dvoje ljudi koji se lagano kreću kroz život, duboko su povezani na polju erotike, snaga '' preživljavanja'' čuva ovu Ljubav. Njihove želje učvršćuju erotski naboj ( da me razumete, govorim o tome šta spašava vezu!) Slučaj sa sekstilom sa Marsićem je sledeći: spas tražite u energiji i seksualnoj ekspresiji ali zajedno!Njihove aktivnosti i seksualnost zajedno učvršćuje vezu, dele je na dubljem erotskom nivou... Sa Jupiterom - osećaj za postojanje, za značenje, na istom nivou...Filozofija i sistem vere ovde drži ovu vezu da ne pukne. Sa saturnom - to je deljenje odgovornosti, odanosti, možete učvrstiti veru jedno u drugo kako biste očuvali vezu... Sa Neptunom, ali trigon - intuicija, empatija, lako je ovde voleti i pregrmeti svu ranjivost, pronaći smisao postojanja... Sa Plutonom je stvar u tome kako osećate vašu zajedničku energiju. Sa s.čvorem je sudbinska veza!!!!!!!! A sa Asc važna veza za oboje. Sa Mc- ukazuje na kuću, porodicu, posao...i kako se sve to naravno odražava na krevet... sa Hironom - mogućnost prihvatanja starih veza, prevazilaženje rana....kad ste zajedno...
Kada je kompozitni Eros u trigonu sa k.Me: Slično je kao u predhodnom aspektu, stim što je više bazirano na osećajnosti. Kada je kompozitni Eros u sekstilu sa k.Me: Ovo je jedna više lična veza, ne samo ljubavna. Povoljan aspekt,sličan predhodnim... Kada je kompozitni Eros u sekstilu sa k.Merkurom Bazira se na komunikaciji, mišljenju, na zajedničkom nivou...Njihove ideje i konverzacije učvršćuju erotsku povezanost. Kada je k.Eros u sekstilu sa k.Venerom: Ovu vezu spašava privlačnost i želja jednog za drugim!

Last edited by katarina; 27-05-2008 at 15:10..
Submit to Digg   Sitnice koje će dobro doći... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-05-2008, 15:12   #2
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Mene zanima kolika je uloga tog Erosa u horoskopu...pošto se on kreće dosta sporo koliko sam primjetila...tako da ako ja nadjem dečka mog godišta vjerojatno će nam taj eros biti u konjukciji??

Old 06-05-2008, 15:19   #3
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Cool

Osoba koja predstavlje Saturn igra ulogu stabilizatora Venerinih osećanja. Obostrana odanost u ovoj vezi je favorizovana i onaj drugi to poštuje. Puno zavisnosti je međutim ovde prisutno, ali uglavnom je to na pozitivan način.Ovo je jedan od indikatora u sinastriji koji ukazuje na moguću, ozbiljniju, dužu vezu...u svakom slučaju, ZNAČAJNU vezu Sigurnost je ovde jako važna.Ona ili on su spremni da podnose ''žrtve'' za ono drugo, a da o tome i ne promisle dva puta...Ovo može biti zaista ozbiljna veza. Saturn osoba inspiriše Veneru u stilu ljubavi i poštovanja, hoću reći da ovo nikako ne može biti samo afera, opuštena vezica...Inače ako tako krene, dočekaće sasvim sigurno kraj!Odlikuje je snaga. Ok aspekt kada govorimo o ljudima u braku, porodici.Kada je Venera u težem aspektu sa Saturnom ona dovodi do toga da saturn počinje da vrši pritisak na Veneru, previše je posesivan, ljubomoran, želi da upravlja njenim životom...On u stvari potajno želi da je poseduje, kakav god bio - dobro aspektovan ili loše, ovo je podsvesno prisutno...i ovaj aspekt globalno je češći kad je muškarac Saturn.Ima dosta izazivačkog što može prekinuti vezu, dosta kritikovanja, ali to treba odbaciti...Jer Saturn je učitelj, on je otac Univerzuma, samo je ponekad mnogo strog jer može previše da voli, a da ni sam nije toga svestan

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Mene zanima kolika je uloga tog Erosa u horoskopu...pošto se on kreće dosta sporo koliko sam primjetila...tako da ako ja nadjem dečka mog godišta vjerojatno će nam taj eros biti u konjukciji??
Mislim da ne mora to da znači, bilo bi smešno...Uostalom konjukcija dva Erosa ne mora da bude super!Ako je recimo jedan u Ribama, kome je sex vrhunsko stapanja na metafizičkom nivou, spajanje umova, neophodnost za postojanje, za sopstvenost...koji je prirodan ljubavnik....a recimo naš dečko ima Erosa u Ovnu, koji je goreća vatra, ne ume spontano da se kreće u seksualnom spajanju, posebno da ne govorim o duhovnom, koji za onog drugog čini ekstazu...On želi samo da se suoči što pre sa energijom koja ga spopadne...Takođe, onda posmatramo položaj polja.Idealno je da padne u 8. ili 5.Kada je u 5.više favorizuje nežnost i ljubav, a u 8.koja inače oličava metafizičko, seksualno, okultno, kako hoćeš...tabu - ovo je idealno...Rekla bih da je on tu egzaltiran.Eros je izuzetno bitan.Posebno u kombinacijama sa drugim asteroidima, sa Kupidonom, Psihe...Venerom, Jupiterom...I tako

Last edited by katarina; 27-05-2008 at 15:35..

Old 06-05-2008, 15:38   #4
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Koliki su dozvoljeni orbisi za asteroide Eros, Amor, Cupido,... ? 1-2' ? Moj Pluton (9.kuca) je u konjukciji sa njegovim Erosom (5.kuca), orbis 1'.

Sunce u opozitu sa Saturnom; Mars u sekstilu sa Asc
Old 06-05-2008, 15:40   #5
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Wink Sunce u opozitu sa Saturnom; Mars u sekstilu sa Asc

So opp. Sa
Zanimljivo je da je ovo jako povoljan aspekt. Fin uticaj na dvoje ljudi. U ovoj vezi tačno znate šta da očekujete jedno od drugog i šta morate da pružite.U isto vreme ova veza je ujedno i lekcija kojom učite dosta o sebi, o vašoj vezi sa samim sobom, a i onog drugog, svakako...Ovo je znak jedne stabilnosti.Kao par, oboje preferiraju mir, tišinu...finu notu življenja, možda malko i pasivnu, rekla bih.Možete eksperimentisati, ali samo onoliko koliko da se ne poremeti porodična, mirna atmosfera.Realizuje se inače SPORO!Ipak, ovi dvoje su sposobni biti dugo, dugo zajedno...nebitno kakva je priroda odnosa

Mars sext. Asc

Ovaj položaj čini dvoje poznatim kao veoma aktivan par!Na svaki način! Mars kao planeta energije, stimuliše ovde energiju u oboma - na poslu...šta god radili zajedno. Ovaj aspekt označava kooperativnost.Dvoje mogu biti zajedničkim snagama jako uspešni u nekom poslu. Kada su zajedno, sve je u njihovim rukama. Takođe ukazuje da posao MORA biti ZAVRŠEN, šta god to bilo...Nema nedorečenog, direktno i jasno!Može biti dobra profesionalna veza... Naravno uvek posmatramo i znak u kojima su planete, položaj polja i upotpunjujemo pričicu

Last edited by katarina; 27-05-2008 at 15:38..

Old 06-05-2008, 15:41   #6
nessy
Obično gatalo

nessy's Avatar

nessy je offline
Registrovan: Jan 2008
nessy je na dobrom putu
Standardno

kako da nadjem gdje se nalazi eros na karti i koja mu je oznaka... na mome programu ga nema

Ja bih obratila pažnju na nešto drugo...
Old 06-05-2008, 15:45   #7
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Talking Ja bih obratila pažnju na nešto drugo...

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Koliki su dozvoljeni orbisi za asteroide Eros, Amor, Cupido,... ? 1-2' ? Moj Pluton (9.kuca) je u konjukciji sa njegovim Erosom (5.kuca), orbis 1'.
Razumećeš odnos vaših Erosa (nisi ih unela na kartu, Eros je pod šifrom 433, da znaš)...Jednostavno je.On TEBE juri zbog karme, možda te je nekada povređivao.Njegova sreća se ogleda samo kroz brak sa tobom, neku jaču vezu, što formalniju!I više ima naklonjenosti nego ti prema njemu...Obrati pažnju gde su Erosi, kao što sam rekla, 9.kuća bi označila neki uspeh na tom polju, erotike i svega...za 5. sam rekla...ali moraš videti u kojim su znacima...

Old 06-05-2008, 15:47   #8
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by katarina VIdi Poruku
Mislim da ne mora to da znači, bilo bi smešno...Uostalom konjukcija dva Erosa ne mora da bude super!Ako je recimo jedan u Ribama, kome je sex vrhunsko stapanja na metafizičkom nivou, spajanje umova, neophodnost za postojanje, za sopstvenost...koji je prirodan ljubavnik....a recimo naš dečko ima Erosa u Ovnu, koji je goreća vatra, ne ume spontano da se kreće u seksualnom spajanju, posebno da ne govorim o duhovnom, koji za onog drugog čini ekstazu...On želi samo da se suoči što pre sa energijom koja ga spopadne...Takođe, onda posmatramo položaj polja.Idealno je da padne u 8. ili 5.Kada je u 5.više favorizuje nežnost i ljubav, a u 8.koja inače oličava metafizičko, seksualno, okultno, kako hoćeš...tabu - ovo je idealno...Rekla bih da je on tu egzaltiran.Eros je izuzetno bitan.Posebno u kombinacijama sa drugim asteroidima, sa Kupidonom, Psihe...Venerom, Jupiterom...I tako
Je krivo sam zaključila Eros se pomiće...ja sam mislila da je to isto kao Eris...sorr

I baš navedeš dobar primjer...ha,ha...bivši je imao eros u ovnu a ja u ribama ))

Old 06-05-2008, 15:48   #9
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nessy VIdi Poruku
kako da nadjem gdje se nalazi eros na karti i koja mu je oznaka... na mome programu ga nema
Na astro.com- je on pod brojem 433, pisace ti na karti Eros.

Čitajte narode malo i ono iznad što piše...
Old 06-05-2008, 15:49   #10
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Cool Čitajte narode malo i ono iznad što piše...

Quote:
Originally Posted by nessy VIdi Poruku
Kada koristite astro.com, na kom ima boga oca čega, prvo ga malo iščvakate da se upoznate...Piše lepo uneti pod šifrom u praznu kockicu na kraju prozora gde sve već obeležavate, još asteroida, a postoji i link koji vas vodi u čitav spisak...Od A do Z - i tražite broj, pa ga onda kucate!Vratite se unazad jedan korak! To sve verovatno piše u pravilniku, ne mogu više da ja objašnjavam...Uostalom uđi u moju sinastriju, mislim da sam postavila neke asteroide. Sorry

Old 06-05-2008, 15:53   #11
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Razumećeš odnos vaših Erosa (nisi ih unela na kartu, Eros je pod šifrom 433, da znaš)...Jednostavno je.On TEBE juri zbog karme, možda te je nekada povređivao.Njegova sreća se ogleda samo kroz brak sa tobom, neku jaču vezu, što formalniju!I više ima naklonjenosti nego ti prema njemu...Obrati pažnju gde su Erosi, kao što sam rekla, 9.kuća bi označila neki uspeh na tom polju, erotike i svega...za 5. sam rekla...ali moraš videti u kojim su znacima...
Hvala za odgovor! Oba Erosa su u znaku Vage, moj je na vrhu MC-a 11,12' ,a njegov na 1,26'. Ubacicu sve te "sitnice" , mada ja i bez njih jedva nesto povezujem.

Ceres u konjukciji sa Uranom i aspekti sa Junom
Old 06-05-2008, 16:04   #12
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Exclamation Ceres u konjukciji sa Uranom i aspekti sa Junom

Ceres u konjukciji sa Uranom označava jednu jako važnu vezu, koja je ...kako bih slobodno rekla ... instant magične privlačnosti da se brinu jedno od rugom...Ova brižnost dolazi što više u krupniji plan kada ohrabrujemo slobodu, nezavisnost i aktivnost unutar veze. Vrlo je to neobično, čak hranljivo za ličnost, posebno ako je stidljiva, tromija, pasivna...Opet kada naletite na čuveni ''square'' sa Suncem, e to je već nezgodno!Poteškoće upravo nema te brige, podrške, puno konflikata nađemo ovde... Kada posmatrate Juno, koji je inače ogledalce za ljubavnika, tj.muža...a i karmički je inače... Opozit sa Asc nam daje važnu vezu, neraskidivo nešto kakvo god da je, moguć brak ovde vidimo, i kako bi ovaj par bio prihvaćen od strane drugih...npr.njihovih roditelja...Opet pogledamo položaje i znake... Ipak sam ovaj položaj ih čini nerazdvojivim. Treba samo razviti sigurnost, kad to pusti korenje među ovim ljudima, ljubav i sve ostalo se mirno i fino razvijaju...Trebalo bi biti ovo duga veza, ozbiljan odnos Sa Plutonom razlika je samo u transformaciji ''razmena'' među njima.malčice je ovo izazovniji i nestabilan dosta položaj.Drugi bi mogli biti uvučeni u unutrašnju dinamiku ovog odnosa. Kada je Juno u trigonu sa Neptunom - ovo je ono metafizičko, ljubavno, senzualno savršenstvo, o kom često diskutujem Veza dve duše - unutrašnja: KA i spoljna:BA ako krenemo po egipatskim ideologijama...Konekcija na totalnoj empatiji, harmonija opšta! U sekstilu sa Mc, više je bazirano na kuću, stvaranje bogatstva, porodice, isto je bitan aspekt, samo ne toliko uzvišen. Lep zajednički život A kada je u sekstilu sa Jupiterom, onda je tu entuzijazam, socijalnost, druge ljude uvlači u njihovu sreću...Nekako, otvoreno, veza nije isuviše intimna...

Last edited by katarina; 27-05-2008 at 15:41..

Old 07-05-2008, 07:40   #13
select81
Obično gatalo

select81 je offline
Registrovan: Mar 2008
select81 je na dobrom putu
Standardno

draga katarina

uspela sam da stavim sve sto si trazila, evo ako hoces mali komentar , tu sam

sinastrija

http://imagehost.soundfood.net/files...2397.20929.gif

Last edited by select81; 07-05-2008 at 08:58..
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-05-2008, 09:15   #14
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by select81 VIdi Poruku
draga katarina uspela sam da stavim sve sto si trazila, evo ako hoces mali komentar
sinastrija
http://imagehost.soundfood.net/files...2397.20929.gif
Ovako, imate Mc u konjukciji sa Ceresom - to je ok za familijarnost, mislim da sam o tome pisala već, ako ti nije pr.pogledaj malo iznad!Neptuni padaju u 5.kuću što na tom polju(ljubavi, porodice) donosi iluzije, Neptun daje imaginacije, inspiraciju, fantaziju...tako da može biti jako nezgodan.Njegov je još i retrogradan, i o tome sam govorila već šta znači kada je nešto retr.da se kosi sa prošlošću, da to nije normalan hod planete...Ovde su i Kupidoni i to u škorpiji, koja je sama po sebi zatvorena, strastvena, posesivna...Sve ove osobine daju nam ogledalo tog odnosa, možda su na nekih 15-30 stepeni, ne mogu precizirati.Zato sam i predložila da svi sebi poskidaju aspekte u pdf sa astroa, pa da postavljaju neke aspekte ili pitanja, ne mogu biti sad precizna samo na osnovu crteža! Inače Kupidon je indikator seksualne privlačnosti u sinastriji.Romantičar! Gde je teška karma? U tvoje 12.polje padaju Eros, Vesta, Nessus i Nymphe...O Vesti sam govorila - to je mlaka energija seksualne ekspresije, više spiritualna..., zamolila bih te da opet to pročitaš - možda je na sinastriji ili ovde - nisam sigurna...Nessus je jako značajan, zbog ljubavi, Nymphe opet ukazuje na to kolika je seksualna privlačnost...Sve ovo vezano sa sex i ljubav ukazuje na karmu, tu su dugovi, tu su tajne, tu su lekcije!Onda obratimo pažnju i na prirodu znakova u kojima su...zbog vernije slike.Opet tebi je 4.kuća puna, to je opet okultna kuća, a gađaju je njegov m.čvor što znači da sve što je u njoj ispašta od njegovog čvora, mislim da su ti tu i merkur i venera i sunce i pluton - jako nezgodno!Posebno ako su ve i čvor blizu konjukcije - to je 100% nekad bio ljubavni odnos, tvoj mesec - duša sad ispašta...Tvoja ličnost - Sunce i komunikacija je ugrožena, ispoljavanje - Merkur...Kao šlag na tortu videh Urana, koji usporava sve, on je promena, koja može ili ne mora biti - isuviše je nesiguran, mučitelj po meni...Ali može biti ok, zavisi od aspekta do aspekta. Tvoji Eros i Psyche su 7.kući braka što je donekle ok.Brak i bla bla...eros kao eros...To je ok.Tvoj Nessus i Amor- on poseduje imaginaciju, romantičnu stranu, misteriozan je i nežan u vođenju ljubavi a pun fantazija...pored Nessusa, zaključujem daje to nešto što treba rasvetliti u tvom životu, naučiti, inače je karma...Mars ti napada saturn - mislim da je konjukcija i pričala sam o tome....
Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Je krivo sam zaključila Eros se pomiće...ja sam mislila da je to isto kao Eris...sorr
I baš navedeš dobar primjer...ha,ha...bivši je imao eros u ovnu a ja u ribama ))
Pa, vidiš to se zove magična devojkaI ja imam TOTALNO prirodni Eros u rIbama i 8. a moj dragi isto u Ribama - tako da mi ne pada na pamet da ga prepustim nekomeEgzaltirane planete su retke!Pusa

Last edited by Skorpija; 07-05-2008 at 15:50..

Old 07-05-2008, 09:44   #15
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa, vidiš to se zove magična devojkaI ja imam TOTALNO prirodni Eros u rIbama i 8. a moj dragi isto u Ribama - tako da mi ne pada na pamet da ga prepustim nekomeEgzaltirane planete su retke!Pusa
Znači mi koje imamo Eros u ribama i u 8. kući smo prave fatalne žene, djevojke!
Moj partner ga ima u Lavu u 5. kući...misliš da to baš i nije najsretniji spoj Erosa?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules