ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sinastrija kao prediktivna metoda
Old 22-01-2017, 20:34   #1
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno Sinastrija kao prediktivna metoda

Pretragom nisam naišla na sličnu temu, pa sam rešila da otvorim novu, iako nisam pametna ni gde da je svrstam, da li u sinastriju ili u metode predikcije, jer se radi o fuziji obe discipline.

Čitajući knjigu "Astralne veze" Aleksandra Imširagića zaintrigirao me je odeljak knjige "Znakovi pored puta". Naime, za one koji nisu čitali, u tom odeljku Imširagić iznosi jednu teoriju o tome da bi trebalo ljude koje srećemo da upitamo za podznak jer nam svojim ulaskom u život (ili čak slučajnim, privremenim prolaskom kroz naš život), najavljuju temu svog podznaka. Tako ćete recimo u nekom periodu života stalno naletati na podznak Vodolija, i oni vam svojim slučajnim kontaktom sa vama najavljuju period nekih većih promena ili turbulentnijeg perioda, na podznak Rak koji vam najavljuje događaje u oblasti porodičnih odnosa, svemu što je u simbolici znaka Raka itd.
Ukoliko ta osoba ima još i neku planetu na ASC, onda se i to kombinuje sa podznakom, normalno.

Naravno, sinastrija kao metod predikcije ide i dalje, tako da recimo ako je neko koga ste sreli podznak Rak, a malefik iz horoskopa te osobe recimo napada vaš Mesec, sva je prilika da vam osoba najavljuje period koji je nepovoljan za simboliku Raka i Meseca u vašem životu.

Meni je ova metoda, osim što zvuči zanimljivo, objasnila jedan interesantan fenomen iz mog života. Naime, ja se astrologijom iz hobija bavim dugo, ali krajnje diletantski. I znate i sami, čim neko sazna da se bavite astrologijom ma koliko amaterski, odmah se tu stvori milion poznanika ili poznanika vaših poznanika koji bi da im gledate u kartu jer imaju neki problem. Meni nije to padalo teško, ali mi je bilo užasno neprijatno što me dovode uopšte u situaciju da ja koja nemam pojma nekome nešto pričam recimo o trudnoći i problemima s tim u vezi (nepoznati ljudi su me najčešće za to "gnjavili"), i odmah kažem - "slušaj, ja ti stvarno nemam pojma, bolje idi kod pravog astrologa ili još bolje - kod DOKTORA", i tek posle insistiranja pristanem kako bih ih skinula s vrata u fazonu "daj da vidim ako baš hoćeš ali nemoj preterano da se pouzdaš u mene jer ja nemam pojma." I stvarno nisam imala pojma, ali totalno nisam. I tako meni dođe pre 12 godina prvi takav "slučaj", žena iz daljeg komšiluka koja se bori sa neplodnošću, jako bogata, obišla godinama unazad sve moguće proroke, čuje od komšinice da se bavim astrologijom i - paf na vrata. Nit poznajem dobro ženu, nit poznajem dobro astrologiju, insistira, nudi mi ona i neke novce i ja naravno kao i uvek posle toga odbijem, jedva me nagovori da joj uopšte pogledam kartu. Ja otvorim kartu, vidim Jupiter se približava Suncu i još tu neke aspekte koji su "opšta mesta" i poznati su i totalnim laicima, malo prošnjuram po efemeridama onako amaterski zaokružim tu par nekih datuma i rekoh, "evo, možda bi mogla da zatrudniš na ove datume, probaj, ništa te ne košta". I žena je stvarno zatrudnela dve nedelje kasnije! Nakon toga su se slučajevi samo nizali, bilo ih je stvarno puno. A moje znanje iz te oblasti - astromedicine, zaista tada nikakvo, a i dalje nije bog zna kakvo, jer izbegavam astromedicinom da se bakćem. I nikada mi nije bilo jasno na koju foru "oplođujem" sve te žene dok nisam pročitala ovu Imširagićevu knjigu, znala sam samo da ne može biti moje "znanje" za to krivo, no očigledno je "krivac" podznak Rak sa Venerom tačno na ASC.

Drugi slučaj, da ne ponavljam kao neka baba kako sam sama već 150 godina, ali eto recimo ušao nam je u društvo letos neki mladić. Otvorim njegovu kartu i shvatim da ima opoziciju Marsa i Saturna, pri čemu njegovi Saturn i Mars tačno 90 moj Mesec, dečko je podznak Rak. Išli smo na kafe, udvarao mi se, ali sam ja zazirala i ustručavala se, tako da smo i gubili povremeno kontakt na po nedelju ili dve, i bukvalno čim mi se ponovo javi moja majka izazove mini požar! Čak mi je i policija dolazila na vrata nešto da se raspituje (opet simbolika Marsa prema Mesecu).

I sad, pitanje je da li to znači, verovatno da, da ako se udružiš s nekim s kim imaš očajnu sinastriju kreću problemi, nesreće, itd, i to ne samo oni koji imaju vezi sa vašom međusobnom nekompatibilnošću, već i sa okolnostima koje prizovete svojim nesrećnim sparivanjem?

Last edited by Beatrice; 23-01-2017 at 12:58..
Submit to Digg   Sinastrija kao prediktivna metoda Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-01-2017, 20:47   #2
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

* Ispravljene su neke gramatičke greške u gornjem postu i malo je stilski preuređen jer mi se sinoć
nije pojavljivala opcija "edit" ili je bar tek sada vidim.

Last edited by Beatrice; 23-01-2017 at 12:22..

Old 22-01-2017, 21:17   #3
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Ima to meni logiku
Svako ko nam udje u zivot utice i na nsd i na nase okruzenje

Old 23-01-2017, 00:22   #4
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Zanimljivo razmišljanje. Da li tom logikom ja kao Asc Vaga sa Mo u Vagi treba svima oko sebe da donosim brak? I šta donose oni sa Asc u Lavu? Ego tripove?

Old 23-01-2017, 01:44   #5
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Ne svima
Ali osobama sa kojima si u tom trenutku bliskija

Old 23-01-2017, 12:30   #6
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Zanimljivo razmišljanje. Da li tom logikom ja kao Asc Vaga sa Mo u Vagi treba svima oko sebe da donosim brak? I šta donose oni sa Asc u Lavu? Ego tripove?
Ti bi možda mogla nekom umetniku da najaviš period afirmacije, slave i slično Da sam recimo neafirmisana pevačica baš bih tebe volela da sretnem. Takođe možda sudski spor sa članom porodice ili recimo u vezi sa nekom porodičnom kućom... I brak, ili zajednički život možda... Možda muškarcu trudnoću devojke, možda i žensko dete... Nek me neko ispravi ako grešim.

Ovi sa ascendentom u Lavu verovatno najavljuju ljubav, ili period pojačanih izlazaka, ili bavljenja hobijima, itd. Sve u simbolici serije 5.

Old 23-01-2017, 12:46   #7
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
Ne svima
Ali osobama sa kojima si u tom trenutku bliskija
E pa nisam baš sigurna. Ja sam u više navrata testirala teoriju, često su u pitanju bili ljudi koje sretnem samo jednom i nikada više, recimo drugarica ima rođake iz inostranstva koji su joj trenutno u gostima i izađemo svi skupa na večeru, i ispostavi se da jedan od troje rođaka uopšte zna svoj podznak i da je toj osobi baš podznak Blizanci, isti podznak kao i recimo nekom dečku kog sam upoznala par dana ranije, isto kao i recimo novom dečku moje drugarice, itd... Dakle odjednom u nekom kraćem periodu svako s kim stupim čak i u prolazan kontakt ima isti podznak, ili se neki podznak pojavljuje upadljivo češće u odnosu na druge.

Pretpostavljam da ljudi sa kojima stupimo u bliskiji kontakt najavljuju dešavanja mnogo preciznije, imajući u vidu celokupnu sinastriju, tako da ja recimo najavljujem porodična dešavanja, potomstvo i slično nekome sa kim prvi put stupim u slučajni kontakt, ali ne i tokom celog perioda druženja, ne može niko non stop da bude trudan. Volela bih da čujem i vaša mišljenja o ovome.

Old 24-01-2017, 15:45   #8
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Meni si naslutila put u Pariz. Kad sam postavila fotku ringišpila s Pratera na temi Fotografija, sjećam se da si me pitala jel' fotografija fotkana u Parizu.

Slučajnost ili ne - desi se da za Novu otputujem u Pariz i nagledam se i nafotkam ringišpila

the natal chart

Old 24-01-2017, 21:54   #9
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Ovo je jako zanimljiva teorija, moraću malo da se pozabavim njom Primer koji mogu da dam je poslednji muškarac s kojim sam bila u vezi - ima Pl tačno na mojoj VE (koja je vladar podznaka, i dalje smo u kontaktu inače). Otkad sam njega upoznala, ja sam u nekom "moćnom" ego tripu, osećam se moćnije, sposobnije, kao da mogu sve (do sada to nije bio slučaj, zadovoljavala sam se nekim malim uspesima, imala i manjak samopouzdanja itd). S druge strane, pomalo sam i u nekom negativno-fatalističkom razmišljanju, imam stav "sve ili ništa", lako mi puca film i umem da se okrenem za sekund i da odem. Takve napade ludila nikad nisam imala, inače sam smirena osoba i promišljena, a sad - bože sačuvaj

Takođe, primetila sam da nekoliko osoba koje imaju ME tačno na mojoj VE, obavezno budu osobe sa kojima ja umirem od smeha, ali bukvalno do suza se smejem. Znam ih troje i svi imaju isti efekat na mene.

E sad, da li je neko od njih izazvao konkretan događaj u nekoj simbolici, to ću morati da proverim

Da dodam: Moje kolege su uglavnom u znaku jarca (So ili ASC) i blizanca. Moj MC je u jarcu a druga kuća u blizancima

Old 24-01-2017, 23:38   #10
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Pretragom nisam naišla na sličnu temu, pa sam rešila da otvorim novu, iako nisam pametna ni gde da je svrstam, da li u sinastriju ili u metode predikcije, jer se radi o fuziji obe discipline.

Čitajući knjigu "Astralne veze" Aleksandra Imširagića zaintrigirao me je odeljak knjige "Znakovi pored puta". Naime, za one koji nisu čitali, u tom odeljku Imširagić iznosi jednu teoriju o tome da bi trebalo ljude koje srećemo da upitamo za podznak jer nam svojim ulaskom u život (ili čak slučajnim, privremenim prolaskom kroz naš život), najavljuju temu svog podznaka. Tako ćete recimo u nekom periodu života stalno naletati na podznak Vodolija, i oni vam svojim slučajnim kontaktom sa vama najavljuju period nekih većih promena ili turbulentnijeg perioda, na podznak Rak koji vam najavljuje događaje u oblasti porodičnih odnosa, svemu što je u simbolici znaka Raka itd.
on je Vodolija, sa Venerom u Vodoliji. kaže da je i podznak Vodolija. mada sam ja ubeđena da su mu prvi stepeni Riba podznak.
bilo je turbulencija, objasnila sam ti tamo na temi.
ali, važi onda i obrnuto: da podznak Rak donosi potrebu za smirivanjem Vodolijama.
otkad je Uran u Ovnu, meni se sve vrti oko Aquariusa. Sunce, podznak, uvek nešto. prvi ozbiljan odnos, prvi cimer na faksu.
imala sam period naglašenih Blizanaca.
a sa Jarčevima sam isto imala prisan odnos koga više nema. zanimljivo da podznak Rak izgubi Jarčeve .

Old 24-01-2017, 23:54   #11
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Ja kao podznak vaga sam uticala na jednu devojku, sada blisku drugaricu, da ne treba vise da se ponasa kao "divljakusa" vec da se smiri. Pocela je sve vise da kupuje odecu i da pazi vise na sminku, kao i na svoje ponasanje, iako se oduvek sminkala ali sad sve marke koje kupuje su kvalitetnije.
Ona je podznak skorpija a pre godinu-dve, bas u periodu kad sam nju upoznala i kad je moj zivot poceo da gubi kontrolu, nikako nisam uspevala da se pokupim sa samom sobom, jednu blisku drugaricu sam pitala za podznak i ispalo je da je i ona skorpija, a ako uzmemo da je skorpija simbol transformacije, destrukcije i zavisti, sad vidim da sam se tad pronalazila u svemu tome.
U poslednje vreme sam upoznala vec 3 osobe(ako ne i vise, samo se ne secam) koje su podznak vaga i naletela na nekoliko osoba koji su znak strelac. Pod uticajem vage, sve vise mi je potreban mir i sklad u zivotu kao i ljubav(standardno ), a pod uticajem strelca sve cesce putujem makar i do susednog grada, cisto da se opustim, da unesem neku promenu u zivot a i sve vise me privlaci inostranstvo.
Takodje nekoliko bliskih ljudi imaju mesec u ovnu, sto mogu povezati sa cinjenicom, s obzirom na to da mene svi znaju kao dosta mirnu i povucenu osobu(ne dosadnu, samo s puno strpljenja i razumevanja), da u poslednje vreme jako lako planem i pocnem da se ponasam kao tvrdoglavi i bucni ovan koji nema razumevanja ni za koga, uopste ne uspem da iskontrolisem emocije

Old 27-01-2017, 22:14   #12
Ana Karenjina
Početnik

Ana Karenjina je offline
Registrovan: Dec 2016
Ana Karenjina je na dobrom putu
Standardno

Zdravo društvo! Nova sam, pa Vas sve ovom prilikom pozdravljam. Htjela sam reći, što kad imate Mjesec u konjunkciji sa muškom osobom? A sinastrija je ok, baš se podudara, nema nekih kritičnih aspekata između njihovih vladara ni općenito?

Old 01-02-2017, 13:40   #13
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Ti bi možda mogla nekom umetniku da najaviš period afirmacije, slave i slično Da sam recimo neafirmisana pevačica baš bih tebe volela da sretnem. Takođe možda sudski spor sa članom porodice ili recimo u vezi sa nekom porodičnom kućom... I brak, ili zajednički život možda... Možda muškarcu trudnoću devojke, možda i žensko dete... Nek me neko ispravi ako grešim.

Ovi sa ascendentom u Lavu verovatno najavljuju ljubav, ili period pojačanih izlazaka, ili bavljenja hobijima, itd. Sve u simbolici serije 5.
Vidiš, to bi mi bilo zanimanje iz snova Mislim da je zanimljiva teorija ali ne znam koliko ima uticaja sinastrija koju imamo sa tom osobom? Verovatno moraju da se poklope neke bitne sinastrijske tacke da bi na nekog mogli da uticemo.
Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Meni si naslutila put u Pariz. Kad sam postavila fotku ringišpila s Pratera na temi Fotografija, sjećam se da si me pitala jel' fotografija fotkana u Parizu.

Slučajnost ili ne - desi se da za Novu otputujem u Pariz i nagledam se i nafotkam ringišpila
Divno!
Sad ti meni svojim podznakom Device nasluti da se dovedem u red i kvit smo
Advertisement

Old 15-04-2018, 23:37   #14
mirjana12345
Početnik

mirjana12345 je offline
Registrovan: Apr 2018
mirjana12345 je na dobrom putu
Standardno

kako Vam se cini ova sinastrija? So120Mo, Mo0Mo. So0So0, Mo120Ve, So0Sa me0me itd. Meni je recimo interesantno da su nam vladari polja braka Me0Sa u jarcu a na tu konjukciju u februaru 2019 staje tranzitni saturn pa me zanima da li on moze doneti brak? Njemu od novembra tranzitni jupiter prelazi preko asc sto sam primetila da je mnogima donelo bas brak a meni saturn prelazi preko dsc. Ima naravno i losih aspekata kao sto vidite poput me90ju koji se odrazio kao daljina koja je njemu problem. Kako vi vidite ovaj odnos? Jel vredi ovo ista? hvala unapred Imgur: The magic of the Internet
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
kao, metoda, prediktivna, sinastrija

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules