ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
..možda pomogne u porodici kako i zašto ...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Roditelji (mama ili tata) i mi !!!
Old 24-01-2011, 19:43   #1
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno Roditelji (mama ili tata) i mi !!!

Ova tema bi trebalo da bude jako zanimljiva svima koji imaju specifične odose bilo dobro bilo manje dobre sa roditeljima pa da sve to vidimo i analiziramo u sinastiji / uporednom horoskopu ...
Ja nisam neki expert ali postaviću sinastiju moje mame i mene sa kojom imama tako-tako ok odnos ali ima toga dosta šta me ugrožava sa njene strane iako sam dosta vezana za nju ali nismo bliske već onako kako bi ja želela mada se nisam nešto puno ni trudila .

Evo karte : http://i56.tinypic.com/14aet91.gif

Ono što meni upada u oči na početku je njen asc na mojoj VII kuci ima udela u mojoj ne udaji ne difinitivno...
Njen sa iz njene II kucepravi 180 na moj Mo u II kući i to bas zato nema para , ili ga ima ali kroz napor i muku ...teško dolazi i lako odlazi ...
Njen mars napada moje sunce i jupiter ili to meni samo tako izgleda ...?!
Submit to Digg   Roditelji (mama ili tata) i mi !!! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-01-2011, 23:10   #2
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

super ti je tema..
To sto ti njen MA napada VE0SO moze znaciti da joj je zasmetala tvoja promena uvezi uvezi tvojih ambicija,karijere,ili protiv tvojih promena na tom polju jer ovde njen ASC pravi kvadrat sa tvojim UR iz X,a i MA joj dolazi cini mi se iz X.

http://www.dodaj.rs/?3m/fS/4CFtNrfg/sinastrija1.gif

evo i ja da dodam sinastriju moje mame i mene,nas odnos nikad nije bio nesto blizak,nije imala vremena za mene dali se to vidi kod nas?
Kao sto ja vidim njen MO na moj kiron na moj ME,takodje njen ME na moj kiron,dovoljno da potvrdi da su me njene reci pogadjale,mozda i sada to trpim podsvesno,ali se nedam borim se...

Last edited by Beba977; 24-01-2011 at 23:38..

Old 25-01-2011, 17:42   #3
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
super ti je tema..
To sto ti njen MA napada VE0SO moze znaciti da joj je zasmetala tvoja promena uvezi uvezi tvojih ambicija,karijere,ili protiv tvojih promena na tom polju jer ovde njen ASC pravi kvadrat sa tvojim UR iz X,a i MA joj dolazi cini mi se iz X.

evo i ja da dodam sinastriju moje mame i mene,nas odnos nikad nije bio nesto blizak,nije imala vremena za mene dali se to vidi kod nas?
Kao sto ja vidim njen MO na moj kiron na moj ME,takodje njen ME na moj kiron,dovoljno da potvrdi da su me njene reci pogadjale,mozda i sada to trpim podsvesno,ali se nedam borim se...
Da nekako joj je uvek smetalo što menjam poslove ako mi naravno ne odgovaraju...Mene više brine njeno mešanje u sve, počevši od toga da stalno traži moje greške jer ona je savršena Lav/Lav pa još to bitnost, da bude uvek u centru pažnje a to onda ispadne smešno...Nekada poželim da odem od nje zauvek ali je to jako teško ..to bi mogla propisati udarima njenog MO na moju ve0so ili obratno, ko ćemu ga znati..
Naravno sa godinama ne stala je bliskost, mislim da ona i ne zna niti želi da zna šta ja želim, koje su moje želje i slično...a njen merkur na moj merkur ???!!!

Što se tebe tiče i tvoje mame nekako mi se čini da se ne daš jer ste slične Bikovi koji ne daju sebe ni u kom kontekstu ...pogledaj samo koliko planaeta je iz njene X kuce na tvojoj VI - vidi se da joj je posao jako bitan i da je to tebi "rak rana" ! A merkuri su vam u konjukciji ako se nevaram , loša komunikacija ti jedno ona drugo - nema tu puno priče , nekako tu ste slabe ...Mada tvoj saturn jer ide na njeno Sunce - moguće da ćeš joj više trebati nego ona tebi, nekako sve mi se čini da zavisi od tebe ...

Old 26-01-2011, 00:07   #4
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Ova tema bi trebalo da bude jako zanimljiva svima koji imaju specifične odose bilo dobro bilo manje dobre sa roditeljima pa da sve to vidimo i analiziramo u sinastiji / uporednom horoskopu ...
Ja nisam neki expert ali postaviću sinastiju moje mame i mene sa kojom imama tako-tako ok odnos ali ima toga dosta šta me ugrožava sa njene strane iako sam dosta vezana za nju ali nismo bliske već onako kako bi ja želela mada se nisam nešto puno ni trudila .

Ono što meni upada u oči na početku je njen asc na mojoj VII kuci ima udela u mojoj ne udaji ne difinitivno...
Njen sa iz njene II kucepravi 180 na moj Mo u II kući i to bas zato nema para , ili ga ima ali kroz napor i muku ...teško dolazi i lako odlazi ...
Jako je zanimljiv znacaj neptuna u ovoj vasoj sinastriji.
Ali, ako cemo iskreno, i sama njena karta je specificna zbog sunca u lavu na Asc-u. Mozes li u par reci - kako ona izgleda? Vidi li se ova naglasenost lava?

Sto se neptuna tice.... Njen chiron u 5. polju u konjukciji sa tvojim neptunom. Vladar njene pete kuce - jupiter u ribama - koji nema aspekata u sinastrijama, pa neptun opet preuzima primat.
Takodje, tvoj neptun u trigonu sa njenim suncem...puno prostora za pogresna razumavanja.
Na svu srecu, cini mi se da neptun nije ni u jednoj karti previse naglasen.
Imate obe sunce u prvoj kuci...

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
super ti je tema..

Uh, Bebo...ovo je bas kompleksno.
Obe imate egzaltirani mesec u jakom kontaktu sa saturnom. To je sigurno obelezilo vas odnos. Kod nje je konjukcija, kod tebe kvadrat - eto prilike da uporedjujes aspekte...
Kada pogledas - ima i drugih jako slicnih aspekata - Mars i Venera, pa sunce u biku, pa i jednoj i drugoj je venera dispozitor velikog broja licnih planeta, a ni jednoj ni drugoj venera u sinastriji ne pravi aspekte...Takodje ni vladari njene pete kuce ne prave aspekte u sinastriji..

Last edited by Skorpija; 28-01-2011 at 21:15..

Old 26-01-2011, 00:23   #5
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

evo da stavim i ja sinastriju moje mame i mene ..taj cuveni ovdje toliko iskritikovan odnos s mamom.... http://img822.imageshack.us/img822/6...majablshtj.gif

evo nadam se da sam sad i izvinjavam se na dupliranju... http://img822.imageshack.us/img822/6...majablshtj.gif

Last edited by Skorpija; 28-01-2011 at 21:15..

Old 26-01-2011, 00:59   #6
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Uh, Bebo...ovo je bas kompleksno.
Obe imate egzaltirani mesec u jakom kontaktu sa saturnom. To je sigurno obelezilo vas odnos. Kod nje je konjukcija, kod tebe kvadrat - eto prilike da uporedjujes aspekte...
Kada pogledas - ima i drugih jako slicnih aspekata - Mars i Venera, pa sunce u biku, pa i jednoj i drugoj je venera dispozitor velikog broja licnih planeta, a ni jednoj ni drugoj venera u sinastriji ne pravi aspekte...Takodje ni vladari njene pete kuce ne prave aspekte u sinastriji..
Meni je davno rekao astrolog da smo karmicki vezane,kako je video neznam,ali tako je ispalo...Ja isla vamo tamo selila se puno puta i uvek dodjem kod nje,a nije da ne mogu da obezbedim zivot na drugo mesto...
Ona nije losa zena,bila je prava domacica,rucak posle skole,opeglane,sredjene uvek,ali ja sam rodjena kao 5 cerka,a nadali se muskom tako da nije imala vremena za mene.
Sada smo zajedno i ona stvarno zavisi od mene,ne materijalno,nego eto kaze ona da joj se motamo po stanu,ne moze sama

Old 26-01-2011, 10:50   #7
Astro_Nena
Švrća

Astro_Nena je offline
Registrovan: Jan 2011
Astro_Nena je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Nisam shvatila ovo za ne udaju.... Mislis da ona jeste u tome ucestvovala ili nije??? Po nekom ovako tumacenju to sunce i asc u 7k bi mogli po meni da znace bas da ti provodadžiše!!? I da ti trazi muza.... ali posto je dupla lavica mozda voli da drzi monopol nad tvojom udajom. JA cu da kazem za koga ce onda da se uda. I onda sa mesecom u ovnu u tvojoj trecoj kuci podstice tvoje komunikacije... ali nekako tebe sve to iritira kod nje. Valjda ne mislis da je na pravi nacin. Ti bi to drugacije.... Ali ajde sve to na stranu, ali ovaj sa u osmoj kuci te onako doslovno hm.... u mozak. Ti vec samu sebe onako propisno cedis psihicki i onda jos i mama te nagazi punom parom.... Znas mozda od toga ocvrsnes? Ne da hocu da kazem da nisi dovoljno jaka, ali ovako si jos jaca.... A sa je jos u devici... kuku lele! Mucenje sa gustom.... seciranje na zivo... Imamo skoro identican raspored kuca, videces posle cu postaviti sinastriju moje mame i mene... pa gledaj i tesi se

Quote:
super ti je tema..

Covece vi ste identicne Sokirana sam... jel licite??? Ali to sto kazes ta konj kirona i sa i sesta kuca i onda losi aspekti sa pl i ur i to u 12 i 9 k potpuna izolacija... dali na hladnoci, distanci, verovatno i psihickoj i fizickoj, mozda je bila u inostranstvu ili sl? Njeno odsustvo radom, poslom.... mozda je imala neki privatni posao? Jel dobro bar zaradjivala?? Iako naravno to ne menja emotivno stanje, ali ipak nije za bacanje....

Na kraju ja cu staviti sinastriju moje mame i mene... Odnosi su jednom recju ocajni UOPSTE se ne razumemo. Po meni je ona hladna i nedobronamerna i tesko mi je da razumem neke poteze. Mislim da su pokrenuti cistim egoizmom i tu dolazi do velikih razmimoilazenja Naravno ima i dobrih momenata, ali mislim da su oni preretki i preplitki i nekako kratko traju u odnosu na priode kad bi se najradje poklale

http://img814.imageshack.us/i/85283989.gif/

Hvala na komentarima u napred...
Kiss

Old 26-01-2011, 18:18   #8
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Jako je zanimljiv znacaj neptuna u ovoj vasoj sinastriji.
Ali, ako cemo iskreno, i sama njena karta je specificna zbog sunca u lavu na Asc-u. Mozes li u par reci - kako ona izgleda? Vidi li se ova naglasenost lava?

Sto se neptuna tice.... Njen chiron u 5. polju u konjukciji sa tvojim neptunom. Vladar njene pete kuce - jupiter u ribama - koji nema aspekata u sinastrijama, pa neptun opet preuzima primat.
Takodje, tvoj neptun u trigonu sa njenim suncem...puno prostora za pogresna razumavanja.
Na svu srecu, cini mi se da neptun nije ni u jednoj karti previse naglasen.
Imate obe sunce u prvoj kuci...
Nisam stučnjak za opisivanje ali ona je visoka, krupna (sad sa 7-8 kila viška, pre prično zgodna sa izraženim oblinama ) ,tamano smeđa kosa i zelene oči, hod prav i prilčno visok pogled-baš kao lavica , čuva svoju teritoriju i decu-malo preteruje.
U sve se meša , sve voli da zna i sve mora da komentariše!!!

Quote:
Originally Posted by Astro_Nena VIdi Poruku
Nisam shvatila ovo za ne udaju.... Mislis da ona jeste u tome ucestvovala ili nije??? Po nekom ovako tumacenju to sunce i asc u 7k bi mogli po meni da znace bas da ti provodadžiše!!? I da ti trazi muza.... ali posto je dupla lavica mozda voli da drzi monopol nad tvojom udajom. JA cu da kazem za koga ce onda da se uda. I onda sa mesecom u ovnu u tvojoj trecoj kuci podstice tvoje komunikacije... ali nekako tebe sve to iritira kod nje. Valjda ne mislis da je na pravi nacin. Ti bi to drugacije.... Ali ajde sve to na stranu, ali ovaj sa u osmoj kuci te onako doslovno hm.... u mozak. Ti vec samu sebe onako propisno cedis psihicki i onda jos i mama te nagazi punom parom.... Znas mozda od toga ocvrsnes? Ne da hocu da kazem da nisi dovoljno jaka, ali ovako si jos jaca.... A sa je jos u devici... kuku lele! Mucenje sa gustom.... seciranje na zivo... Imamo skoro identican raspored kuca, videces posle cu postaviti sinastriju moje mame i mene... pa gledaj i tesi se
Tako je to mučenje...nisam se udala ali se ona jako mešala u moj izbor momka i time me mnogo ugrožavala da ispoljim svoja osećanja jer kako sam već gore navela imala je puno problema sa mojim ocem (Kao i ja) ...možda je glupo da ovim neko ne bi pomislio da je je moj odnos sa njom loš, već jednostavno nije onakav kakav bi ja htela da bude, jako me ugrožava...a možda je i vreme da odem, da se udam ... ...mada čisto sumljam da bi onda bilo bolje, jedino kada bi otišla preko "bare" !!!
Ali ne verujem da bi ona ikada mogla da mi nadje momka za udaju jer ja na to ne bi nikada pristala jer neću da mi se išta mesa, čak i zadnjih 2 godine izbegavam da joj govorim mnoge stvari. ali ono što je neverovatno ona se svugde hvali (Sunce u I u Lavu) kako je ona meni drugarica i da sve razumeme a to nije tako....Najveći problem je što ona mene nikada ne sasluša do kraja jer ona sve zan i time je sve završeno !!!

Što se tiče odnosa tebe i tvoje mame ima tu nešto tvoj Ma150 na njen pl...
Tvoj SA napada njen URan ne zna se koja se više voli takmičiti, pametovati ...obe ste nagle !!!
Njeno Mesec je veoma ugrožen od trvog Sunca i Me, ona se jako boji da ćeš se prestići u svemu jel da? možda je to problem kod vas dve...
Mada ste obe veselog karaktera , nekako ste i slične jel da ?!
Ps vidim da su nam kuce sličnog rasporeda , ali tvoj Mars u I kuci daje tim mnogo jačine nego moj jer je moj retro i neaspektovan i veoma često me iznenadi !!!

Meni se kod nje ne dopada njena VII kuca u Vodoliji ?! Razvela se od mog oca pre 20 godina i nema sreće u muško-ženskim odnosima.

Last edited by sladjana; 26-01-2011 at 18:37..

Old 01-02-2011, 21:17   #9
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
evo da stavim i ja sinastriju moje mame i mene ..taj cuveni ovdje toliko iskritikovan odnos s mamom.... http://img822.imageshack.us/img822/6...majablshtj.gif

evo nadam se da sam sad i izvinjavam se na dupliranju... http://img822.imageshack.us/img822/6...majablshtj.gif
Mislim da ti imaš najviše problema u njenoj podršci, podotovo kada je posao u pitanju, nekako kao da se distancira od svega ...a sa druge strane rekla bi da je veoma slaba na tebe ?! Nekako ti si joj slaba tačka ?

Old 01-02-2011, 21:19   #10
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

ne nemam njenu podrku ni u cemu jer smo kao sa dva razlicita svijeta..a jesam joj slaba tacka jer se na mene moze osloniti i na kraju bude kako sam ja rekla...ali mi je jako zao jer ima neke pogresne poglede na sve ne mogu. pa od toga razlike...

Old 01-02-2011, 21:29   #11
nena1
Obično gatalo

nena1's Avatar

nena1 je offline
Registrovan: Sep 2008
nena1 je na dobrom putu
Standardno

Ja i moja mama imamo patoloski odnos. Mi smo toliko vezane da prelazi u bolest. Nikada se u zivotu nismo razdvajale, sve dok ja se nisam udala i odselila se preko okeana. To je bio sok za mene i nju. Mi dnevno se cujemo najmanje 7-8 puta i svaki put pricamo po najmanje pola sata. Desi se da pocnemo razgovor preko kompijutera i on traje po 5 sati...Tako je svaki, ali svaki dan. Muz mi je rekao da treba da trazim pomoc psihijatra i da to nije normalno...Ali to je jace od mene. Ona ima stelijum u devici i ja imam stelijum u devici. Ja ne znam ali mislim da smo nekakva karma cudna
Evo njene karte nemam vreme rodjenja http://i55.tinypic.com/28tyvqr.gif

Old 02-02-2011, 18:01   #12
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
ne nemam njenu podrku ni u cemu jer smo kao sa dva razlicita svijeta..a jesam joj slaba tacka jer se na mene moze osloniti i na kraju bude kako sam ja rekla...ali mi je jako zao jer ima neke pogresne poglede na sve ne mogu. pa od toga razlike...
To što se oslanja na tebe vidi se iz položaja tvog Meseca prema njenom Uranu tj sekstil , verovatno je ona brza u svemu od tebe, nekako sve preseca u startu a ti malo odugovlačiš sa odlukama...
Mada ima puno planeta sa 150 stepeni -nekako mi se čini da će vas zbiližiti staros njena, možda neka bolest , nažalost ...
Mada njen As pada na tvoju 12 kuću ?!

Da li te ona finansira ? jer imate ve0ju ?! Tvoja I kuca-njena II kuća?

Quote:
Originally Posted by nena1 VIdi Poruku
Ja i moja mama imamo patoloski odnos. Mi smo toliko vezane da prelazi u bolest. Nikada se u zivotu nismo razdvajale, sve dok ja se nisam udala i odselila se preko okeana. To je bio sok za mene i nju. Mi dnevno se cujemo najmanje 7-8 puta i svaki put pricamo po najmanje pola sata. Desi se da pocnemo razgovor preko kompijutera i on traje po 5 sati...Tako je svaki, ali svaki dan. Muz mi je rekao da treba da trazim pomoc psihijatra i da to nije normalno...Ali to je jace od mene. Ona ima stelijum u devici i ja imam stelijum u devici. Ja ne znam ali mislim da smo nekakva karma cudna
Evo njene karte nemam vreme rodjenja http://i55.tinypic.com/28tyvqr.gif
Nisam sigurna da li bez vremena išta vredi komentarisati, jer to nije kompletna natalna karta ...pozz

Old 02-02-2011, 19:06   #13
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=sladjana;247507]To što se oslanja na tebe vidi se iz položaja tvog Meseca prema njenom Uranu tj sekstil , verovatno je ona brza u svemu od tebe, nekako sve preseca u startu a ti malo odugovlačiš sa odlukama...
Mada ima puno planeta sa 150 stepeni -nekako mi se čini da će vas zbiližiti staros njena, možda neka bolest , nažalost ...
Mada njen As pada na tvoju 12 kuću ?!

Da li te ona finansira ? jer imate ve0ju ?! Tvoja I kuca-njena II kuća?

e ovo je sve tacno..pa da ona sve finansira..a nikako mi se ne svidja sto njena prva pada u moju dvanaestu..a je li to znaci da ona krije od mene nesto..a inace kazu po mom natalu da ce mi mama biti bolesna ne daj boze ne bih da nas to zblizi..
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-02-2011, 19:27   #14
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

[QUOTE=majabl;247535]
Quote:
e ovo je sve tacno..pa da ona sve finansira..a nikako mi se ne svidja sto njena prva pada u moju dvanaestu..a je li to znaci da ona krije od mene nesto..a inace kazu po mom natalu da ce mi mama biti bolesna ne daj boze ne bih da nas to zblizi..
Ne mora to da bude nešto strašno , ali verovatno će biti naglo...ne očekivano više za nju nego za tebe. Moguće da se ona i promeni zbog toga!!! što će i tebi doneti olakšanje za život ...
Moguće da ima tajni u vezi novca ali ja to vidim kao da ona tebi pomaže finansiski ali da ti ne znaš sve šta je ona uradila ili će uraditi za tebe !!!

Moja mama i ja
Old 03-02-2011, 16:10   #15
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Red face Moja mama i ja

Paf, njen ASC na moj Mjesec u Strijelcu, a tu joj je malo dalje i Venera. Njen Mjesec u Jarcu kao moja Venera. Ona je prava majka, uvijek od nje imam podrsku, imam i njenu energichnost, upornost, ali nisam naslijedila neki cudni sarm kojim ona osvaja ljude.

http://oi55.tinypic.com/2mzmov8.jpg
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules