ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

preklapanje planeta i kuca u sinastriji?
Old 23-11-2010, 00:09   #1
danicaaa
Početnik

danicaaa je offline
Registrovan: Jun 2010
danicaaa je na dobrom putu
Standardno preklapanje planeta i kuca u sinastriji?

Pozdrav svima!
Zanima me kako posmatrate preklapanje planeta i kuca u sinastriji?
Neki astrolozi smatraju da ukoliko neka planeta pada u neciju kucu, vlasnik planete je taj koji nosi simboliku kuce, dok drugi smatraju da je obrnuto, i da vlasnik kuce reaguje u simbolici iste.
Tako npr, ako neko licnom planetom puni necije 5 polje, u prvom slucaju se vlasnik planete zaljubljuje, a u drugom vlasnik kuce. Astrolozi koji su pristalice prvog pristupa, objasnjavaju to, kao da vlasnik planete dolazi u goste, u ovom slucaju u 5 polje, i samim tim sto je naisao na 5to polje, reaguje i ocekuje simboliku 5tog polja, pa od osobe vlasnika kuce ocekuje ljubav. U drugom slucaju, ovakava preklapanja planete i kuce se posmatraju kao neka vrsta tranzita, gde vlasnik kuce reaguje na planetu, pa se tada on zaljubljuje. Ovaj drugi pristup je, koliko sam primetila mnogo rasprostranjeniji, medjutim, naisla sam i na ova potpuno suprotna tumacenja, pa me zanima, sta vi ljudi mislite o tome?
Submit to Digg   preklapanje planeta i kuca u sinastriji? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-11-2010, 03:14   #2
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Ja sam vlasnik 5 polja u Lavu, njegovo Sunce i Mesec(na kraju 5) su mi u poseti..da zaljubila sam se, odmah! Moje Sunce je nazalost u njegovoj 6oj(Asc.su nam u razmaku jednog znaka), pa tako om ima neopisivu zelju da stalno sa mnom deli informacije poslovne prirode koje ga muce, resavali smo zajedno neke situacije razgovorom, pustala sam ga da prica, ali je trazio i da dam povratnu info, voli da argumentuje. Samo sto sam ja zaljubljena...i zaljubljena, i to se nece promeniti, to su natalni uticaji, a ne tranziti.
inace, ovo je jako lepo Alea opisala(prenela primerom) na nekom dr.sajtu.
Druge komplikacije stvara to sto je njegov vladar Asc.kod mene u 5oj, vladar DC.u mojoj 7moj. Moj vladar u Asc.u njegovoj 5, a DC na sam kraj 7mog. Najegzaktniji aspekti su upravo konjukcija moj vladara Asc.na njegovom Mesecu. I njegov vladar 7mog(3vladara:Mars, Pluton, Jupiter) Jupiter na mom Suncu, te me on stvarno mesa za "poslovnog" partnera, ja njega za "ljubav svog zivota", vladar 9og mi je Jupiter u 7mom. Te mukama nikad kraja! I mnogo pre nego sto sam se upoznala s njegovim planetarnim pozicijama, pitao me je sta je to sto mi se svidja kod njega. A ja sam mu samo rekla istinu(ne znajuci za njegovo So u mom 5): "zaljubim se svaki put kada te vidim"..konkretno, ponovila tadasnje gestove i neke predjasnje, ali uvek se pojavi nesto novo. Sve u svemu, ovo sto sada pisem a nisam tamo negde s njim, pokazuje da se teorije grade, a zivot zivi..van, s nekim, pa cak se i teorije grade s nekim, razvija se odnos. Ovde su samo teorije, slabljenje sopstvenih zivaca ali i mogucnost da te neko osvesti ili ti nekog,pa mu pomognes.

Old 23-11-2010, 16:40   #3
ajana
Obično gatalo

ajana's Avatar

ajana je offline
Registrovan: Mar 2010
ajana je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

ako su u sinastriji npr. njegov vladar ASC i DESC na kraju mog 4 polja (u konjukciji su) , da li se to racuna da su te planete na vrh mog 5 polja, orbis je 7 do ulaska u moju 5 kucu ?

Old 23-11-2010, 21:49   #4
danicaaa
Početnik

danicaaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ajana VIdi Poruku
ako su u sinastriji npr. njegov vladar ASC i DESC na kraju mog 4 polja (u konjukciji su) , da li se to racuna da su te planete na vrh mog 5 polja, orbis je 7 do ulaska u moju 5 kucu ?
ja bi to gledala kao da su te planete u 4toj, ko sto i jesu, a ako su bas blizu 5tog, svakako imaju upliv i u simboliku 5tog. (pitanje je koliko su vremena rodjenja tacna, samim tim se i vrhovi kuca pomeraju)

btw. 4to polje u sinastriji je, po meni, mnogo jace od 5tog.

Old 23-11-2010, 22:06   #5
danicaaa
Početnik

danicaaa je offline
Standardno

@ocajna domacica hvala na primerima
znaci ti zapravo stojis iza tog stanovista da vise reaguje vlasnik kuce...

Old 23-11-2010, 23:36   #6
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Ja sam vlasnik 5 polja u Lavu, njegovo Sunce i Mesec(na kraju 5) su mi u poseti..da zaljubila sam se, odmah! Moje Sunce je nazalost u njegovoj 6oj(Asc.su nam u razmaku jednog znaka), pa tako om ima neopisivu zelju da stalno sa mnom deli informacije poslovne prirode koje ga muce, resavali smo zajedno neke situacije razgovorom, pustala sam ga da prica, ali je trazio i da dam povratnu info, voli da argumentuje. Samo sto sam ja zaljubljena...i zaljubljena, i to se nece promeniti, to su natalni uticaji, a ne tranziti.

vlasnik planete utice na kucu u koju padaju njegove planete u suprotnom chartu a vlasnik kuce prima te vibracije.Tako se ocajna zaljubila jer njegovo sunce aktivira njeno polje ljubavi a ona njega sa svojim suncem u njegovom 6. polju stimulise o poslu i svakako mu je od pomoci na tom polju ali je sesta kuca i kuca svekodnevnice,bolesti itd pa on njuu prihvata kao svoju svakodnevnicu i ''iscelitelja u neku ruku........treba videti da li i ona njemu aktivira to famozno peto polje(ili vladara) nekim drugim aspektima..

Old 23-11-2010, 23:51   #7
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Zanimljiva teorija, ali sta je sa nama koji imamo ukljestene znake pa su nam pojedine kuce ogromne? Uzeli ste primer 5. kuce, sta ako kuca pocinje u ovnu a zavrsava u blizancima, onda ispada da ce svaki bik da utice na zaljubljivanje?

Old 24-11-2010, 00:08   #8
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Zanimljiva teorija, ali sta je sa nama koji imamo ukljestene znake pa su nam pojedine kuce ogromne? Uzeli ste primer 5. kuce, sta ako kuca pocinje u ovnu a zavrsava u blizancima, onda ispada da ce svaki bik da utice na zaljubljivanje?
nije to moja teorija,to je uticaj planeta na tvoje kuce ne mora sunce uticati na zaljubljivanje.ono je prirodni vladar 5 u sustini takve ljude volis a za ljubav je potrebno mnogo vise od ''upada'' necije planete u tvoje 5 polje.

Old 24-11-2010, 00:15   #9
danicaaa
Početnik

danicaaa je offline
Standardno

Ali mora da postoji i uzajamno delovanje. Kako vidimo kako vlasnik planete reaguje na "prijem kuce" ?

Old 24-11-2010, 00:16   #10
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
nije to moja teorija,to je uticaj planeta na tvoje kuce ne mora sunce uticati na zaljubljivanje.ono je prirodni vladar 5 u sustini takve ljude volis a za ljubav je potrebno mnogo vise od ''upada'' necije planete u tvoje 5 polje.
Sta li ti je Mandrak, sta se ljutis, nisam ni rekla da je tvoja teorija, prosto konstatujem da je zanimljiva ali mi malo ne pije vodu u slucaju koji sam navela. Kod mene se i ne radi o V kuci nego o I i VII.

Old 24-11-2010, 00:23   #11
danicaaa
Početnik

danicaaa je offline
Standardno

Mene je samo zbunilo sto mi je jedan astrolog rekao da, u ovom primeru (http://i49.tinypic.com/30a500i.jpg) vlasnik planeta koje pune 7 polje je taj koji je zainteresovan za vezu, dok je sve sto sam citala o preklapanju planeta suprotno tom tumacenju, i vecina drugih astrologa smatra da je obrnuto.

Old 24-11-2010, 00:24   #12
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Sta li ti je Mandrak, sta se ljutis, nisam ni rekla da je tvoja teorija, prosto konstatujem da je zanimljiva ali mi malo ne pije vodu u slucaju koji sam navela. Kod mene se i ne radi o V kuci nego o I i VII.
daleko od toga da se ljutim pogotovo na tebe...ni meni ne pije vodu ,najmanje sto gledam u sinastrijama je u koje kuce padaju planete
po meni je najvaznije u sinastrijama pogledati odnose izmedju vladara 1,5,7,8,i 11 polja onda bliski aspektisa licnim planetama od ''upada'' je bitnije ako su vladar asc jedne osobe u 5 i 7 ,polju druge ili pak planete u uglovima drugog charta.

Old 24-11-2010, 02:42   #13
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by danicaaa VIdi Poruku
@ocajna domacica hvala na primerima
znaci ti zapravo stojis iza tog stanovista da vise reaguje vlasnik kuce...
tako je ispalo! Nasla bih Ti rado jos neki primer. Ali spao bi izbor na moju prvu najvecu ljubav. Gde mu Asc.pada na moju Veneru u 9om, vladar mi je 7mog.
Sunce, Venera su u mom 12om, te smo bili javna tajna ili obratno?! A Mesec mu je u mom 2om. Uvek su me dozivljavali drugovi njegovi(naravno tako je stajalo u njeg.ponasanju kako je prenosio) kao devojku koja bi dala sve iz dz. On nije odavde, te bih sela na bus i otisla da se vidimo na par h.i nazad. Sta je on meni znacio? Mnogo toga..
Quote:
vlasnik planete utice na kucu u koju padaju njegove planete u suprotnom chartu a vlasnik kuce prima te vibracije.Tako se ocajna zaljubila jer njegovo sunce aktivira njeno polje ljubavi a ona njega sa svojim suncem u njegovom 6. polju stimulise o poslu i svakako mu je od pomoci na tom polju ali je sesta kuca i kuca svekodnevnice,bolesti itd pa on njuu prihvata kao svoju svakodnevnicu i ''iscelitelja u neku ruku........treba videti da li i ona njemu aktivira to famozno peto polje(ili vladara) nekim drugim aspektima..
Iscelitelj nema sta ali utoliko sam se ja osecala bolesnijom. Njegovi Mars, Pluton(da zanemarim bas transc.),Ju u mom 7mom. DC NA 29'Sco. Ni on nije odavde. Ju na mom Suncu 0' orbis, Pl na mom Ju manje 1'(opet da zanemarim generac.), Ma siri orbis sa mojim So 4'. (vladar mog 9Jupiter u 7moj - prirodno ga osecam, sto ne znaci da i on mene na isti nacin).
A to famuozno 5 polje(njegovo?) separacije su pa ne vidim da je bitno(kao trajno, nazalost, jaci je uticaj njegov na mene pa ga se klonim sto je tesko, jer ja jesam njegovo polje svakodnevice). I naravno njegovSmc.na mom Ic. Duzna sam mu(da patim za njim, verovatno, da pomazem mami njegovoj, sestri mozda). Aplikacijski mu aktiviram Veneru u njegovom 4om, pocetak Lava, ali moj Mo i So prave kvadrat na nju, orbis Mo 4' i So 1'. Iritiram ga, strasno. Imala sam sukob i sa njegovom sestrom(Ve kao sestra)!
prizeljkujem da se odselim u "toplije krajeve"! On je isforsirao jedan jos jaci sukob za koji i sada vidim da on nije trebao da se umesa.
I to njegovo Sunce u mom 5-om, spasava malo(ali nedovoljno) mnja Venera na kraju njegovog 7mog(utice i na 8mo, samo to jos nisam nacisto sta je) praveci 120' samn rekoh slabo je to, orbis 6, separacija. A ako pogledam dispozitore, Sunce mu je u sedistu, Jupiter(vladar moje Ve) opet pravi 60' na to So ali nista jako, opet separ.3'
Taj moj Mars na 3'Devise na kraju moje 5te, a pocetak njegove 5te, ne mogu gledati konjukciju sa njegovim Suncem 26'Lava. Ali zato moj Mars aktiviran je njegovim Jupiterom aplik. '1(o Saturnu 0' tacno moj Merkur ni da ne pominjem, kocnica za sve, zato nigde i nismo stigli, meni Merkur vl.3 i 6 na kraju njegovog 5og. Zanimljivo da smo oboje imali duge veze, mogle da se zavrse brakom, ako se gleda osa 3/9, meni Merkur vlada 3, njemu Sa 9. Nego i nn je moj iscelitelj, recima). I opet je moje 5aktivirano njegovom 6om. Jedino sto mogu da dodam da on ne skida osmeh s lica(to je mozda moje So i njegov Ju), katkad mi se ucini i podrugljiv, ali sama sam kriva za TO!
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-11-2010, 16:19   #14
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Konjukcija Sunca i Meseca svakako jeste aspekt razumevanja, sto naravno ne znaci da ce samim tim brak da bude dobar ili da je uopste naznaka dugotrajnog odnosa, posebno ako su ostali aspekti losi, ali da ce lakse da prebrode neke probleme uz prisustvo ovog aspekta to je sigurno.
Eto ti, dzabe meni necija konjukcija Sunca sa mojim Mesecom kad je to automatski opozicija ka mom Suncu i Saturnu i kvadrat ka Asc-u. Ali meni (subjektivan dozivljaj naravno) vise prijaju cak i izazovni aspekti izmedju So i Mo nego nikakvi. Vise volim i svadje, rasprave, nadmudrivanja i sl nego miran ali mlak odnos - sto u neku ruku mozda i jeste bolje za brak.
U slucajevima kada sa osobom nemam nikakav odnos izmedju svetala to mi je fazon - nemam na sta da se pozalim, sve je u redu ali me nista posebno ni ne drzi vezanu za tu osobu.

I opet dolazimo do onog vec 1000 puta recenog, sve je pitanje licnosti i toga na cemu zasniva odnose.

Old 24-11-2010, 22:48   #15
Aral
Početnik

Aral's Avatar

Aral je offline
Registrovan: Nov 2010
Aral je na dobrom putu
Standardno

Quote:
kratko jeste ali sustinsko za sinastrije,bitan je odnos sunca i meseca za brak je dobro ako su u bilokakvim aspektima svetla...itd
pokušavam da bar nešto izvučem iz svih vaših postova, i hvala vam što pišete "razumljivim jezikom"

malo čeprkam, pa me interesuju ovi aspekti sunca i meseca... da li su povoljni aspekti ako su nam sunca u trigonu (plus je i njegov JU 0 moje SO), a meseci u konjukciji, ili ne?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules