ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mjesec i Venera u aspektima
Old 28-10-2014, 13:56   #1
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Registrovan: Mar 2010
Luftballon je na dobrom putu
Standardno Mjesec i Venera u aspektima

Interesira me kako biste vi opisali ovaj aspekt?

Kakva su vam iskustva s konjunkcijom, lošim, dobrim spojevima?

Ja kad pogledam retrospektivno odnose koji su mi donosili trenutnu fasciniranost i zaljubljenost, praćenu nježnošću i razumijevanjem druge strane uvijek su to bili odnosi gdje su se mjesec i venera dodirivali u aspektu.

Sjećam se svojevremeno odnosa s jednim tipom koji je imao mjesec u jarcu na mojoj veneri u jarcu. Prirodno je, kako to obično biva s naglašenim jarčevima, bio pomalo grub, neotesan i hladan, ali ja sam nekako uvijek imala mogućnost vidjeti u njemu nešto više od te spoljne hladnoće. Zato mu nisam bila sposobna zamjeriti to jer sam znala i osjećala da je u pitanju tek obrambeni mehanizam kojim se štiti od povrede.

Tako i s ostalim ljudima s kojima bi imala kontakt venere i mjeseca u karti. Uvijek je tu bilo prisutno mnogo razumijevanja, simpatija, naklonosti...pa i zaljubljenosti. Potonje ovisi o aspektu. Zaljubljenost sam uvijek osjećala kada bi bila prisutna konjunkcija ili opozicija.

Meni osobno vrlo pozitivan aspekt.
Submit to Digg   Mjesec i Venera u aspektima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-10-2014, 14:26   #2
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Registrovan: Jan 2014
karma1983 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Interesira me kako biste vi opisali ovaj aspekt?

Kakva su vam iskustva s konjunkcijom, lošim, dobrim spojevima?

Ja kad pogledam retrospektivno odnose koji su mi donosili trenutnu fasciniranost i zaljubljenost, praćenu nježnošću i razumijevanjem druge strane uvijek su to bili odnosi gdje su se mjesec i venera dodirivali u aspektu.

Sjećam se svojevremeno odnosa s jednim tipom koji je imao mjesec u jarcu na mojoj veneri u jarcu. Prirodno je, kako to obično biva s naglašenim jarčevima, bio pomalo grub, neotesan i hladan, ali ja sam nekako uvijek imala mogućnost vidjeti u njemu nešto više od te spoljne hladnoće. Zato mu nisam bila sposobna zamjeriti to jer sam znala i osjećala da je u pitanju tek obrambeni mehanizam kojim se štiti od povrede.

Tako i s ostalim ljudima s kojima bi imala kontakt venere i mjeseca u karti. Uvijek je tu bilo prisutno mnogo razumijevanja, simpatija, naklonosti...pa i zaljubljenosti. Potonje ovisi o aspektu. Zaljubljenost sam uvijek osjećala kada bi bila prisutna konjunkcija ili opozicija.

Meni osobno vrlo pozitivan aspekt.
Osobno,najveće zaljubljenosti mi je donio aspekt Mo0Ve,baš sam pisala na drugoj temi,uvijek nailazim na tipove koji imaju Ve u Jarcu na mom Mo0So,i tu je dolazilo do najvećeg prepoznavanja.
Opozicija mi pali samo moja Ve180Mo njegov,jer mi je Asc u Lavu pa dolazi i do aspekta Mo0Asc, al opozicija na moj Mo nikako,ne pašu mi muškarci s Ve u Raku,iritiraju me,iako oni pokazuju naklonost

Old 29-10-2014, 04:11   #3
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Moj momak ima Mo na istom stepenu gde je i moja Venera. Ne znam šta drugo da kažem sem da mi je sa njim najlepša veza koju sam ikad imala

Old 29-10-2014, 10:14   #4
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Da, Mo i Ve u konjukciji daju fino ophodjenje jedno prema drugom. Ja imam to sa poslovnim pratnerom, njegova Ve na mom Mo. Imamo bas lep odnos iako nije lak covek za saradnju prema meni je pazljiv i jako uvidjavan.

Old 29-10-2014, 17:23   #5
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Standardno

Ima li netko možda tumačenje od Milekića u vezi ovog aspekta? Ili Imširagića?

Tko tu koga voli zapravo u ovom aspektu? Imamo mjesec i veneru. Ja sam oduvijek mislila da je to uzajamna simpatija i ljubav, a Imširagić recimo ističe da samo Mjesec voli. To mi baš i nije logično.

Old 01-11-2014, 20:55   #6
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
a Imširagić recimo ističe da samo Mjesec voli. To mi baš i nije logično.
Mnogo sta u njegovim knjigama nema smisla

Old 01-11-2014, 21:15   #7
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Petkovic kaze da su prava blagodet jer su i jedna i druga povezane sa emocijama i emotivnim životom. Aspekt omogućava da se u ljubavi dobije uvek ono sto se želi. Ukazuje na umetnicku dusu koja teži harmoniji, skladu i romantici. Lepota i erotika. Kod žena oznacava lepe grudi, oblo telo, zavodljivost i nežnost. U horoskopu oba pola donosi skladan brak. Postoji mogucnost da se za života ima mnogo ljubavnih avantura. To nije samo erotsko zadovoljstvo već i nežnost i briga. Muskarci zene sa ovakvim kontaktom planeta cesto zasipaju poljupcima i poklonima, kao i novcem. Žene su i majke i ljubavnice. Ovo je aspekt, pravednika, boema, umetnika, osecajnih ljudi, koji svojim delima oplemenjuju ovaj svet. Konjukcija je u odnosu na trigon i sektil najjaca.

Old 01-11-2014, 21:32   #8
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Ja potvrđujem da je u sinastrijama ovaj kontakt nešto jako jako lijepo. Obostrana naklonost, ljubav, brižnost, empatija, bliskost.

Old 15-08-2015, 13:53   #9
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Mogu potvrditi da je to tako - njegov Mo 120 moja Ve, ovaj aspekt je definitivno zaslužan za našu veliku bliskost, naklonost i razumjevanje....

Last edited by bosi7; 15-08-2015 at 23:47..

Old 15-08-2015, 17:31   #10
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

A sta biste rekli za obostranu konjukciju Mo0Ve?

Old 15-08-2015, 18:15   #11
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Standardno

Probajte se suzdržat od nabrajanja aspekata nevezanih za temu. Vjerujte, nikoga to ne zanima.

Što se tiče konjunkcije Ve/Mo, ono što sam skužila kroz vrijeme i svoje vlastito iskustvo i tuđe jest da je bitno čime planete vladaju. Vladari kuća su ključni za odgovor na pitanje u kojem će se smislu ispoljiti određen aspekt. Zato nekima ne funkcionira, a drugima funkcionira.

Konkretno, obostrana konjunkcija Ve i Mo je na prvu loptu nešto doista divno, aspekt number one što se tiče zaljubljenosti, no ovisi kojim kućama vlada. Ako su planete vladari bitnih kuća poput 5 ili 4 ili 1 ili 7, pa i 8 onda je to super i ispoljit će se u simoblici koja se obično opisuje u astrološkim knjigama, ako nisu, onda se možda i neće ispoljiti na način na koji to očekujemo.

Evo konkretno nekih generalnih opisa odnosa Venere i Mjeseca:

Skladan kontakt Mjeseca i Venere u ljubavnim odnosima pripada u jedan od najljepših aspekta. Ali taj aspekt je jedan od najboljih i u svim drugim odnosima.

Mjesec je tijelo preko kojeg osjećamo, preko kojeg primamo u naš unutarnji svijet. Njegov smjer je jednosmjeran. Kao neka vrsta antenice. Mjesec simbolizira instiktivne reakcije, pa je u usporednim kartama odgovoran za nutarnji osjećaj povezanosti i ono što ćemo osjećati u toj vezi.

Venera predstavlja sposobnost individue da ostvari sklad unutar sebe, a na taj način i sklad u svojoj okolini. Važna je u intimnim odnosima jer njena pozicija i aspekti pokazuju način, ali i s koliko truda osoba može ostvariti emocionalno ispunjenje i emotivni sklad. Tj. zadovoljiti svoje emotivne apetite. Kod Venere u lavu su apetiti veliki, ono....osjećati ćeš se pored njega k’o kraljica.

Za Veneru se kaže da predstavlja ljepši dio nas, pa tijela koja je aspektiraju uvijek preko nje vide našu "ljepšu stranu". Ako je Mjesec primaoc, Venera je dvocjevka. Ona govori kako volimo, ali i pruža mogućnost da budemo voljeni. Za razliku od Mjeseca koji "osjeća"...Venera i prima i daje. Prima i daje ljubav. A izražava se znatno "fizičkije" od lune (dodiri, pusice i sl.).

Konjukcija je najsnažniji aspekt kod usporednih karata. Pa kako luna prima, ona u konjukciji s Venerom prima…ljubav. Naravno da to luni paše, ona ljubav vraća na način da stvara osjećaj dublje povezanosti i bliskosti. Kako vrijeme prolazi bliskost se povećava
Općenito u sinastriji konjunkcije pripadaju redu najintenzivnijih aspekata. To je zato jer simboliziraju snažno spajanje i prožimanje dvaju tipova energije, a upravo sinastrija u svojoj biti traži spajanje i prožimanje dvaju tipova različitih energija. Također, ovdje su u kombinaciji dvije posve osobne energije, a ljubavni odnos jest sam po sebi baziran na jednom posve osobnom doživljaju. Iz tog razloga se u ljubavnoj sinastriji jako osjećaju konjunkcije osobnih tijela, one osim toga fokusiraju osobnu energiju u određenoj točci - pa to postaje osnova i glavna okosnica odnosa. Još ću naglasiti da je ovo prirodniji raspored energija nego u obrnutom slučaju iz same činjenice da je Mars prirodno muška planeta, a Mjesec žemska.

Old 15-08-2015, 18:28   #12
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Jako lep tekst.

Jel odnos Ve i Mo znaci da ce Venera primiti i dati ljubav Mesecu, a da ce Mesec voleti ali da ce teze tu ljubav dato, odnosno da ce Venera teze osetiti ljubav Meseca ( i samu sebe sam zbunila)

Pogledala sam one konjukcije koje sam spomenula. Nisu bitna polja. Ali mi je vrlo interesantno sto su jednoj konjukciji Mo i Ve vladari Sunca. A obe konjukcije imaju istog dispozitora.

Ne poznajem bas pravila sinastrije...kako bi se posmatrali Mo i Ve bez konjukcije ali u istom znaku?

Old 15-08-2015, 19:45   #13
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Standardno

Bitno je naravno pogledati i kako planete zasebno funkcioniraju u natalnom horoskopu. Jesu li oštećene i sl.

Kao što rekoh na susjednoj temi, planete koje su u istom znaku iz mog iskustva funkcioniraju kao da su u konjunkciji. Nisam primjetila neku značajku razliku po stupnjevima ili orbisu.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules