ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mjesec i Mars u sinastriji
Old 26-04-2015, 20:34   #1
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Registrovan: Mar 2010
Luftballon je na dobrom putu
Standardno Mjesec i Mars u sinastriji

Mjesec i Mars

Kombinacija ove dvije planete spoj je s jedne strane izrazito osjećajne, empatične i porodične strane te izražene fizičke, aktivne i seksualne energije.

Za razliku od kombinacija Venere i Marsa koje svom odnosu pretpostavljaju igru zavođenja, privlačnost između Mjeseca i Marsa čini se gotovo nesvjesnom, spontanom i prirodnom.

Mnogi astrolozi novijeg kova nalaze kombinaciju Marsa s Mjesecom najjačim signifikatorom seksualne privlačnosti u sinastriji koji je praćen snažom željom za reprodukcijom s partnerom. Također se smatram jednim od najfertilnijih aspekata gdje vlasnik Mjeseca želi dijete vlasnika Marsa dok Mars ima potrebu neprestano dodirivati vlasnika Mjeseca.

Ipak, unatoč silnoj privlačnosti osoba Mars može spram osobe Mjesec djelovati suvišne naglo, posesivno i agresivno nesvjesno je povrijeđujući dok osoba Mjesec osobu Mars može nervirati svojom pretjeranom osjetljivošću. Stoga se ovaj aspekt u sinastrijskoj literaturi često nalazi i u kategoriji aspekta povrede.

Kombinacija ove dvije planete potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti.

U kombinaciji muškog Marsa i ženskog Mjeseca osoba Mars je u stanju u potpunosti izazvati osobu Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno ženske kvalitete dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da pripazi na mjesečevu osjetljivost ne bi li u odnosu pronašli mjeru.

.........

Otvaram ovu temu s kratkim uvodom jer mi je tematika vrlo bliska.

Za razliku od Venere i Marsa moje su natalne postavke tako posložene da u gotovo svakom odnosu gdje je postojala fizička privlačnost, postojao je i kontakt Mjeseca i Marsa.

Kontakt u kojem sam ja bila kvadrirani Mjesec, a moj partner Mars je bio vrlo bolan i doista prepun povreda koje sam trpjela od Marsa koji nikada do kraja nije mogao razumijeti koliko me svojim nesvjesnim i svjesnim ponašanjem povrijeđuje. Dugo sam u karti tražila uzroke takvog njegovog ponašanja, no izuzev inicijalne natalne nekompatibilnosti jedan od znakova bila je i spomenuta kvadratura. To sam spoznala tek par godina kasnije kada sam ponovno doživjela dani aspekt u nešto drugačijem angažmanu. Osim povrede sa strane Marsa koja se očitovala i u iskazivanju tj. neiskazivanju emocija i bezosjećajnosti zbog koje sam se osjećala fizički iskorištenom, bila je tu prisutna i velika doza fizičke privlačnosti. Štoviše, sve loše kompenziralo se u ime te tzv. svemirske privlačnosti i fizičke kemije koja se između nas osjećala. Mogu potvrditi i tezu o fertilnom aspektu jer sam od prvog trenutka kada sam ga upoznala poželjela imati njegovu djecu. To je tim smješnije što im nisam sklona niti planiram imati djecu, a eto on je u meni probudio želju. Kasnije se ta veza raspala kao što ispari svaki kvadrat i dosta dugo sam lizala rane.

Druge dvije kombinacije uključivale su konjukciju u kojoj sam bila vlasnica Marsa, a moji partneri Mjeseca. Ovdje su uloge bile upravo obrnute. Mene se često optuživalo da sam vrlo hladna i pomalo agresivna, a oba partnera su mi na moje opće iznenađenje već na prvim spojevima počeli oduševljeno pričati o djeci koju bi voljeli imati sa mnom. Mene su privlačili, ali ono što me odbijalo s druge strane bio je osjećaj da nisu dovoljno muškarci i da ja u tom odnosu se ponašam kao dominantnija strana, strana koja nosi hlače, a to se mojim pretežito ženskim planetama koje teže muškarcu koji će ih zaštiti baš i nije sviđalo.

Kakva su vaša iskustva sa sinastrijskom kombinacijom Mjeseca i Marsa?
Submit to Digg   Mjesec i Mars u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-04-2015, 20:41   #2
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Postoji mišljenje da ce osoba bolje ragirati na kontakt Mjeseca i Marsa, nego VE/MA u sinastriji ako postoji kontakt te dvije planete i u natalu (a nema VE/MA)

Jer takva vrsta strasti joj je potrebna, ali, da, vrlo je intenzivna, a za aflikacije često kažu i opasna, pogotovo muski MA i zenski MO

Old 26-04-2015, 21:48   #3
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Registrovan: May 2010
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Mislim da to koliko je opasna zavisi od znaka u kome je konjukcija.
Kod mene je bila u ribama tako da je donela dosta emocija, ali i obmanjivanja, što sam brzo uvidela te sam stavila tačku na tu priču. Ali činjenica jeste da postoji jaka privlačnost, koliko fizičke, toliko i emotivne prirode, za razliku od Ve0Ma.

Old 26-04-2015, 22:38   #4
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Imam konjukciju njegovog Ma i mog Mo u sinastriji, ali su znaci u kojima su nam planete različite, moj Mo je u jarcu, a njegov Ma je u vodoliji.
Jeste velika fizička privlačnost od samog starta, to mogu da potvrdim. Doduše, nije samo do toga, on i ja imamo moja Ve trigon njegov Ma, moj Mo sekstil njegovo So itd.

Takođe, ono što sam već pisala na nekoj drugoj temi je konjukcija Ve i Ma. S kojim god muškarcem imam Ve0Ma, mislim na moju Ve, on me apsolutno fizički NE privlači, već mi je izuzetno odbojan i "ženskast". Da se razumemo, moja Ve je u vagi. Kako "jaku" veneru može da privlači slab mars - nikako. Uvek je tako, makar kod mene. Muškarac sa Ma u vagi me u životu nije privukao fizički, čak ih doživljavam kao manje muževne i samim tim odbojne...

Old 26-04-2015, 23:10   #5
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

ja sam ovo samo imala sa jednim likom na koga sam se malo lozila, ali ne nesto posebno, dok je on bio lud za mnom...moj Mo0njegov Ma u ovnu...i on je bio jaaako napadan i direktan...cak me je na silu i ljubio, i to par puta, bukvalno me zaskoci i nabije mi jezik u usta, kad god se sretnemo u nekom klubu...a inace okej se ljubio xD al ja posle odem ko da nista nije ni bilo, niti sam ikad htela da imam neki drugi kontakt sa njim... smesna prica xD

a da, inace sam zab da kazem...provalila sam da sam u svim svojim bitnijim i duzim vezama bila sa muskarcima koji su imali Mo u nekom aspektu sa Ma...uglavnom Mo90Ma...pa sam ocigledno ja kao Mo u ovnu najvise ulazila u taj opis...

Last edited by danica_91; 26-04-2015 at 23:24..

Old 26-04-2015, 23:49   #6
venera88
Obično gatalo

venera88 je offline
Registrovan: Aug 2014
venera88 je na dobrom putu
Standardno

njegov MA 180 moj MO, jaka seksualna privlacnost, i jeste me povredio u jednom trenutku emotivno, a kako ce ispasti na kraju videcemo... sad sam manje - vise ok a inace nam je ok sinastrija, jedino ovaj aspekt sve kvari.

Old 28-04-2015, 03:22   #7
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Takođe, ono što sam već pisala na nekoj drugoj temi je konjukcija Ve i Ma. S kojim god muškarcem imam Ve0Ma, mislim na moju Ve, on me apsolutno fizički NE privlači, već mi je izuzetno odbojan i "ženskast". Da se razumemo, moja Ve je u vagi. Kako "jaku" veneru može da privlači slab mars - nikako. Uvek je tako, makar kod mene. Muškarac sa Ma u vagi me u životu nije privukao fizički, čak ih doživljavam kao manje muževne i samim tim odbojne...
Šta osećaš prema muškom Ma u Ovnu?

Old 28-04-2015, 10:14   #8
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Šta osećaš prema muškom Ma u Ovnu?
Iskreno, ne poznajem nikoga sa tim položajem, u teoriji kontam u kom smeru razmišljaš, trebalo bi da me to privlači

U praksi, obično me privuče mars u vodoliji ili blizancima - grade trigon sa mojom venerom, čak nekoliko Ma u lavu me je privuklo...

Old 28-04-2015, 16:39   #9
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Mjesec i Mars

Kombinacija ove dvije planete spoj je s jedne strane izrazito osjećajne, empatične i porodične strane te izražene fizičke, aktivne i seksualne energije.

Za razliku od kombinacija Venere i Marsa koje svom odnosu pretpostavljaju igru zavođenja, privlačnost između Mjeseca i Marsa čini se gotovo nesvjesnom, spontanom i prirodnom.

Mnogi astrolozi novijeg kova nalaze kombinaciju Marsa s Mjesecom najjačim signifikatorom seksualne privlačnosti u sinastriji koji je praćen snažom željom za reprodukcijom s partnerom. Također se smatram jednim od najfertilnijih aspekata gdje vlasnik Mjeseca želi dijete vlasnika Marsa dok Mars ima potrebu neprestano dodirivati vlasnika Mjeseca.

Ipak, unatoč silnoj privlačnosti osoba Mars može spram osobe Mjesec djelovati suvišne naglo, posesivno i agresivno nesvjesno je povrijeđujući dok osoba Mjesec osobu Mars može nervirati svojom pretjeranom osjetljivošću. Stoga se ovaj aspekt u sinastrijskoj literaturi često nalazi i u kategoriji aspekta povrede.

Kombinacija ove dvije planete potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti.

U kombinaciji muškog Marsa i ženskog Mjeseca osoba Mars je u stanju u potpunosti izazvati osobu Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno ženske kvalitete dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da pripazi na mjesečevu osjetljivost ne bi li u odnosu pronašli mjeru.

.........

Quote:
Originally Posted by thalatte VIdi Poruku
Postoji mišljenje da ce osoba bolje ragirati na kontakt Mjeseca i Marsa, nego VE/MA u sinastriji ako postoji kontakt te dvije planete i u natalu (a nema VE/MA)

Jer takva vrsta strasti joj je potrebna, ali, da, vrlo je intenzivna, a za aflikacije često kažu i opasna, pogotovo muski MA i zenski MO
APSOLUTNO POTPISUJEM OVO SVE!

konkretno, natalno imam egzaltiran Mars na DCu 120 Mo. aplikacija 2*.
sa sadašnjim momkom imam njegov Ma 0 moj Mo. aplikacija takođe, ali 5*.

(takođe su nam Sunca u trigonima. njegov Mo 60 moje So. njegov Ma 60 moja Ve. moje Sunce na njegovom SMČ. )

divno nam je, ali nije bez problema. on svojim Ma pokreće moj natalni trigon Ma/Mo (IC-DC), pošto je u Devici - nema govora o fizičkoj opasnosti. u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće umišljen pritisak!

Last edited by rijanon; 28-04-2015 at 17:28..

Old 28-04-2015, 17:14   #10
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Imam kvadrat mog Ma (u Vagi) i njegovog Mo (u Jarcu) i kvadrat njegovog Ma (u Blizancima) i moje Ve (u Škorpiji).
Ovde sve odzvaja od strasti i sexualne energije. I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...
U sinastriji još imamo i njegov Pl (u Vagi) kvadrat moj Mo (u Raku), tako da sam ja češće povređena zbog ovog sinastrijskog aspekta, emotivno maltretiranje vllasnika Mo.
I imamo konjukciju mog Mo i njegove Ve (u Raku).

Natalno ja imam Ma90Mo, a on natalno ima Pl90Mo. Ovde izgleda pre da kroz vezu učimo da proživljavamo sami svoje teške aspekte...

Last edited by makky; 28-04-2015 at 17:59..

Old 28-04-2015, 20:45   #11
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Registrovan: Jan 2014
karma1983 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Imam kvadrat mog Ma (u Vagi) i njegovog Mo (u Jarcu) i kvadrat njegovog Ma (u Blizancima) i moje Ve (u Škorpiji).
Ovde sve odzvaja od strasti i sexualne energije. I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...
U sinastriji još imamo i njegov Pl (u Vagi) kvadrat moj Mo (u Raku), tako da sam ja češće povređena zbog ovog sinastrijskog aspekta, emotivno maltretiranje vllasnika Mo.
I imamo konjukciju mog Mo i njegove Ve (u Raku).

Natalno ja imam Ma90Mo, a on natalno ima Pl90Mo. Ovde izgleda pre da kroz vezu učimo da proživljavamo sami svoje teške aspekte...
Njegov Ma i tvoja Ve ne mogu biti u kvadratu nikako ako mu je Ma u Blizancima

Old 28-04-2015, 20:54   #12
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Pogrešno sam napisala...izvinjavam se, obrnuto je
Moj Ma (u Vagi) kvadrat njegova Ve (u Raku)
Znači moj Ma kvadratira njegov Mo i njegovu Ve.

Old 29-04-2015, 00:44   #13
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...
Kako mozes da znas kada nije tvoj MO u pitanju?

MO je veoma intiman deo nas, i mi ne mozemo biti svesni necije intime i necega sta on oseca, osim ako nam to ne pokaze ili ne kaze.

Uvek, ali uvek MA povredjuje MO ( ili ga iritira i nervira, isto je moguce ) , jer su to potpuno suprotne energije, a privlace se zato sto pripadaju istoj, nocnoj sekti planeta.
Bolje se slazu i uklapaju u nocnim rodjenjima, jer su tada na svom terenu.

Ali ako MA iz dnevne karte jedne osobe, napada losim aspektom MO u dnevnoj pa i nocnoj karti druge, ili obratno, gotovo sigurno ce doci do povreda jer je MA u dnevnim rodjenjima jako grub, uzaren, kolerican usled preterane uzarenosti i suvoce, pa ce da deluje najcece previse burno, nervozno, napadno, neotesano...
Advertisement

Old 29-04-2015, 00:55   #14
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Kako mozes da znas kada nije tvoj MO u pitanju?

MO je veoma intiman deo nas, i mi ne mozemo biti svesni necije intime i necega sta on oseca, osim ako nam to ne pokaze ili ne kaze.

Uvek, ali uvek MA povredjuje MO ( ili ga iritira i nervira, isto je moguce ) , jer su to potpuno suprotne energije, a privlace se zato sto pripadaju istoj, nocnoj sekti planeta.
Bolje se slazu i uklapaju u nocnim rodjenjima, jer su tada na svom terenu.

Ali ako MA iz dnevne karte jedne osobe, napada losim aspektom MO u dnevnoj pa i nocnoj karti druge, ili obratno, gotovo sigurno ce doci do povreda jer je MA u dnevnim rodjenjima jako grub, uzaren, kolerican usled preterane uzarenosti i suvoce, pa ce da deluje najcece previse burno, nervozno, napadno, neotesano...
BRAVO!
evo i moje iskustvo koje sam pisala gore
Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
APSOLUTNO POTPISUJEM OVO SVE!

konkretno, natalno imam egzaltiran Mars na DCu 120 Mo. aplikacija 2*.
sa sadašnjim momkom imam njegov Ma 0 moj Mo. aplikacija takođe, ali 5*.

(takođe su nam Sunca u trigonima. njegov Mo 60 moje So. njegov Ma 60 moja Ve. moje Sunce na njegovom SMČ. )

divno nam je, ali nije bez problema. on svojim Ma pokreće moj natalni trigon Ma/Mo (IC-DC), pošto je u Devici - nema govora o fizičkoj opasnosti. u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće psihološki pritisak!
negde mora da bude gadno, ali ne možeš ti to objasniti, evo ja se ubih da objasnim

Old 29-04-2015, 01:04   #15
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće psihološki pritisak!
Pa Devica je mentalni i melanholicni znak, jer njom vlada ME, ovde je najcesci problem prigovaranje, zvocanje, dzangrizavost, nervoza, i prica, prica, puno price koja ume da ide u nedogled i stvara pritisak u glavi, opterecenost, napetost a sve se izrazava kroz taj mentalni sklop...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules