ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Karte prvog susreta
Old 25-02-2014, 15:37   #1
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Registrovan: Jan 2014
karma1983 je na dobrom putu
Standardno Karte prvog susreta

Evo ne znam da li postoji ova tema,ako postoji molit ću moderatore da onda prebace.
Napravila sam kartu prvog susreta mene i jednog momka,i vidim jedan šesterokut,ili točnije veliki sekstil kojeg nisam dosad nigdje srela (mjesec-saturn-pluton-neptun-amor-lilith-mjesec) pa ako mi netko može objasnit značenje,a i općenito ovu kartu,jer baš ne znam kako čitati kartu susreta.
Hvala unaprijed
[IMG][/IMG]
Submit to Digg   Karte prvog susreta Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-02-2014, 22:00   #2
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Karte prvog susreta su mi uvek bile inetersantne, bas lepo sto si se setila. Ima nekoliko nacina njihovog tumacenja:

Prvi nacin je poprilicno tradicionalan.
Prvo se odredi meseceva faza - da li se mesec udaljava ili priblizava od sunca, da li je u prvom, drugom, trecem, cetvrtom kvartalu...Ukoliko je mesec u fazi rasta - dakle udaljava se od sunca - onda je to lep trenutak za pocetak necega novog. Ljudi su otvoreni, spremni da se razvijaju u ovom odnosu. Ako je mesec blizu opozicije sa suncem - govori nam da su ljudi u ovom susretu vec negde zacrtali sta hoce, imaju pretpostavke jedno o drugom, "vide se" u okviru njih, idu na "sigurno" koliko je moguce - i ili ce se poklopiti ili nece.
Kada se mesec priblizava suncu, dakle kada se na nebu vizuelno smanjuje - to oznacava cesto odnose i veze kroz koje treba da se zavrsavaju neke stvari (npr. idealizacije), i to nije povoljni znak za trajnost veze...

Dalje, gleda se polozaj meseca - koji oznacava vezu. Kakvo mu je dostojanstvo, kako se oseca, sta idealizuje, sta odbacuje. To nam govori kakav je tip odnosa.

Trece gledaju se aplikacije meseca - kako ce se stvari odvijati u odnosu?

Cetvrto, gledaju se Asc, vladar Asc-a, Sunce koji nam govore kakav ce odnos biti? U sta ce se energija ulagati? Da li će biti trzavica, prekida? Da li ce biti teskih lekcija?

Venera nam govori o principu davanja u vezi, ali i o posesvinosti ili sitnicavosti - ako je postavljena lose
Mars - o borbenosti, svađama, ali i kreativnoj konstruktivnoj energiji (npr. Idemo na more sutra? Daaaaa! ... i vec su otisli)
Saturn - o stvarima koje se cesto u pocetku precutkuju, koje se zanemaruju, a koje cine sustinu one "senke" veze...Stvari koje treba prihvatiti u odnosu, a koje ce biti najteze i za agledavanje i razumevanje, a posebno za prihvatanje.
Merkur - o intelektualnoj razmeni, idejama, kreativnostima...komunikaciji u odnosu.
Ja sam imala jednu kartu susreta sa merkurom na Asc-u. To je moj drugar, sa kojim i dan danas kada se cujem, ispricamo se ko nenormalni, ali kada treba da se vidimo - uvek ispadne neki problem sa prevozom i organizacijom viđenja. Više puta se meni ili njemu praznila baterija na telefonu, mnogo puta se desilo da moram da otkazem zbog nekoga drugog, jednom je njemu nesto prslo na kolima kada je krenuo do mene, jednom su mene presekle demonstracije, pa sam pesacila 6km da bi stigla do mesta sastanka....

I tako dalje...meni se taj nacin pokazao kao najbolji za tumacenje karti susreta, jer reaguje i na tranzite i na direkcije.

Postoji i drugi nacin, ali on je mnogo labilniji, i nisam sigurna koliko je produkt savremene "forumske" ili "kucne" astrologije, a koliko stvarno ima smisla. To je identican nacin kao kod Davisona - gde je Asc starija/muska osoba, a Dsc mladja/zenska, i tako u krug.

Karma, tvoja karta je dosta necitka, i slabo sta se u njoj vidi. Takođe je protiv pravila forumma da se stavljaju karte na taj nacin - dozvoljeno je samo stavljanje linkova do karte (ovaj forum je veoma glomazan, pa ga ne treba opterecivati vise).

Stavicu ja kasnije jednu svoju kartu susreta, koju smo pre par godina analizirali na jednoj drugoj temi kao primer (uspesne analize i predikcije, da dodam!), a ti ubaci normalnu kartu, pa je mozemo pogledati. Asteroid Amur nije od posebnog znacaja, ne moras ubacivati tolike asteroide, samo prave zbrku...

Old 27-02-2014, 17:47   #3
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Standardno

Hvala Nedda.Evo nadam se da sam sad dobro postavila link

http://www4.slikomat.com/13/0227/vt-karta-.gif

Old 27-02-2014, 19:06   #4
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Karta trenutka upoznavanja i moja natalna se potpuno poklapaju(ose asc počinje na 16 Bika,Mc na 24Jarca,isto kao natalna).Ne znam da li je to slučajnost i ima li sve to veze sa astrologijom,ali ta veza mi je jako bitna i traje jako dugo(nismo više u vezi,ali idalje smo u kontaktu)

Old 27-02-2014, 21:21   #5
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Registrovan: Apr 2012
Lily je na dobrom putu
Standardno

Šta mislite o ovoj karti: http://de.tinypic.com/view.php?pic=2...8#.Uw-eHni9LCQ ? Kako vam se čini Mo 90 Ma ?

Old 01-03-2014, 16:03   #6
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Karta trenutka upoznavanja i moja natalna se potpuno poklapaju(ose asc počinje na 16 Bika,Mc na 24Jarca,isto kao natalna).Ne znam da li je to slučajnost i ima li sve to veze sa astrologijom,ali ta veza mi je jako bitna i traje jako dugo(nismo više u vezi,ali idalje smo u kontaktu)
U toj karti susreta koja je meni bila jako znacajna, 10 godina sam se bavila na ovaj ili onaj nacin tim odnosom - Moje sunce 0 Njegovo Sunce 0 Asc karte susreta.

Sa0IC (nama oboma Sade sati u toku).

Karta susreta - natal je isto sto i karta tranzita za trenutak upoznavanja na natal, samo sto u trenutku kada dođe do značajnog susreta postaje personalizovana, pa ose, mesec, cvorovi o druge stvari koje se manje prate odn. ne prate u tranzitima postaju jako značajne.

Old 01-03-2014, 20:44   #7
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
U toj karti susreta koja je meni bila jako znacajna, 10 godina sam se bavila na ovaj ili onaj nacin tim odnosom - Moje sunce 0 Njegovo Sunce 0 Asc karte susreta.

Sa0IC (nama oboma Sade sati u toku).

Karta susreta - natal je isto sto i karta tranzita za trenutak upoznavanja na natal, samo sto u trenutku kada dođe do značajnog susreta postaje personalizovana, pa ose, mesec, cvorovi o druge stvari koje se manje prate odn. ne prate u tranzitima postaju jako značajne.

Nisam upoznata sa tim kako se tumači karta upoznavanja,videla sam da si pisala gore neke smernice ali nisam uspela još da pohvatam.
Ne znam zapravo o čemu ona tačno govori.I ako je bitna karta trenutka upoznavanja,šta je onda sa kartom kada smo stupili u vezu?Nisam je izrađivala,ali eto pade mi na pamet da napravim paralelu.

Moj natal sa kartom upoznavanja nije integrisan(ima dosta neaspektovanih planeta)osim poklapanja osa,dok sa njegovom imaju neki zanimljivi aspekti pa sam ja to pripisala njegovoj inicijativi da mi priđa to veče i da me upozna.

Old 02-03-2014, 14:00   #8
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

evo ja sam sad bacila pogled na kartu mog jednog najbitnijeg odnosa do sad...karta je zanimljiva, So u skorpiji, podznak lav, tada su i retro Ve i Ma i Me bili u skorpiji...Mo u biku...udaljavao se od opozicije na So...Sa neaspektovan u 3. kuci u vagi...Ne u 7. kuci karte susreta...

i da napisem sta se desilo na kraju, odnos je ceo bio u tipu skorpije, jako strastven i intenzivan, i sa puno svadja i mirenja, i borbi oko dominacije, ali sa izuzetno losom komunikacijom, i to govori taj neaspektovani Sa u 3. kuci, sto znaci da ni on mene nije razumeo, ni ja njega, kao da smo zidovima pricali, a ne medjusobno...drugo, neaspektovani Sa nije dao ni duzinu vezi, pa je to puklo posle 2 meseca maletene...Mo u biku jeste bio jak, bili smo bas bas zaljubljeni jedno u drugo, ocarani, ali Mo nema nijednu aplikaciju, samo separacije, pa mozda to znaci da nije imao gde da ide taj odnos...

Ve u skorpiji, plus retro, u izgonu, pa sam se ja kao zena osecala lose, imala sam osecaj da sam ja ta koja je izigrana na kraju, iako sam ja njemu zadala poslednji udarac i otisla...on kao Ma u skorpiji, jak, zeljan dominacije...jos plus imamo i Ma120Ur0Ju u karti nula obris, pa smo i putovali zajedno, nikad nam nije bilo dosadno, puno akcije, provoda...ali mislim da je taj Ne u 7. kuci susreta imao najvecu ulogu jer je meni i dan-danas nas susret bio kao iz bajke i cela ta nasa veza...iako je odnos bio totalno drugaciji u realnosti, ne znam po cemu ga se onda toliko pozitivno secam....

on je meni prvi prisao...ali ono sto je zanimljivo je da je Ma tada bio na mom asc, pa bi bilo logicnije da sam ja njemu, ali nisam,cak ga nisam ni skontala, mada mozda kao Ma( muskarac) on prilazi meni(asc), mozda i to, a njemu na asc je bio Sa( pa sam mu bila velika skola)...a ja sam imala egzaktnu Sa180moj Mo u mojoj 5. kuci te noci...i u mojoj karti kad se uporedi sa tom kartom susreta ima dosta kvadrata, pa me je ta veza jako prodrmala, mislim da mi je pomerila tlo pod nogama, i oporavljala sam se par godina...a kod njegove uporedne nema toliko kvadrata, ima vise lepsih aspekata..ali ono sto je zanimljivo je da je njemu Ur vladar 5. kuce natalno, a u karti je te noci Smc0Pl tacno na tom njegovom Ur( pa je mozda susret bio neizbezan)...a u karti susreta su Pl0smc u 5. kuci...pa je to mozda njega pokrenulo...jer kod njega 5. kuca u natalu izlazi tacno dsc karte susreta, i tu je i taj Ne, pa je sve to bilo previse idealizovano i sa njegove strane mozda...

zakljucak: mislim da je mozda Sa jako bitan u karti 1. susreta, i da ako ga nema, nema ni trajnosti veze, mozda treba da se obrati paznja i na to, pored Mo naravno...

Old 02-03-2014, 14:31   #9
milicica21
Veštac

milicica21's Avatar

milicica21 je offline
Registrovan: Nov 2011
milicica21 je na dobrom putu
Standardno

Evo da i ja priložim kartu prvog susreta. Nikada mi ranije nije palo na pamet da to pogledam. da dodam da je ovo bio prvi susret, koji je istog dana prerastao u vezu, a završio se brakom...

http://www4.slikomat.com/13/0302/6pp-astro-.gif

Old 02-03-2014, 14:54   #10
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by milicica21 VIdi Poruku
Evo da i ja priložim kartu prvog susreta. Nikada mi ranije nije palo na pamet da to pogledam. da dodam da je ovo bio prvi susret, koji je istog dana prerastao u vezu, a završio se brakom...

http://www4.slikomat.com/13/0302/6pp-astro-.gif
jako zanimljiva karta, eto i vi imate Ne u 7. kuci, pa je to idealizovanje, ali to je i lepo...So u ovnu, znaci odnos koji ide nekud, definitivno, jaka energija, Mo u ribama, na poslednjim stepenima...pa je mozda on tebi prvi prisao? jer je Mo pasivan na poslednjim stepenima...
i Mo u ribama idealizuje, ali je i jako osecajan, emotivan, zeljan ljubavi, i voli da je pruza...
ali Mo ide ka tom So, spajaju se, pa se odnos ostvaruje...

Ve, najjaca u biku, puno lubavi...plus Ve0SMC ponovo aspekt moguceg braka...

Sa jeste u 12. kuci, u raku, pa je to mozda neka karma koju morate tako zajedno da resite kad budete porodica(rak)...ali svejedno, Sa ima i aspekte, ne bas sve dobre, ali daje trajnost vezi svakako...sto je i normalno da u zivotu nikad nije sve super...i da mora da se radi dosta na odnosu...

e sad Sa podrzava Ur, pa je mozda zato i doslo do braka, Ur vladar
7. kuce...posto asc i dsc, So i Ur nemaju medjusobni aspekt...mada svejedno taj Sa je mozda i doneo brak...jedino mi nije jasna ova Ur180Ju...jel mozda mozes da napises kako ti vidis ovo, kako se kod vas manifestuje? jel bilo nekih problema oko sklapanja braka ili neke tajne veze, nesto neformalno? ili se na finansije odnosi?

i posto je So vladar asc...jel imas osecaj da se vise vrti oko jedne osobe ili ste oboje ravnopravni? odnosno oboje pruzate podjednaku paznju jedno drugom?

i mozda bi trebalo da uradis i zelis, naravno, i uporedne karte vasih natala sa ovom kartom susreta pa napises najbitnije aspekte, da vidimo kako karta utice na vas

Old 02-03-2014, 15:20   #11
milicica21
Veštac

milicica21's Avatar

milicica21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
jako zanimljiva karta, eto i vi imate Ne u 7. kuci, pa je to idealizovanje, ali to je i lepo...So u ovnu, znaci odnos koji ide nekud, definitivno, jaka energija, Mo u ribama, na poslednjim stepenima...pa je mozda on tebi prvi prisao? Ovaj susret je prethodio petomjesečnom dopisivanju. Mi smo tada već bili zaljubljeni, mada se nismo poznavali.jer je Mo pasivan na poslednjim stepenima...
i Mo u ribama idealizuje, ali je i jako osecajan, emotivan, zeljan ljubavi, i voli da je pruza...
ali Mo ide ka tom So, spajaju se, pa se odnos ostvaruje...

Ve, najjaca u biku, puno lubavi...plus Ve0SMC ponovo aspekt moguceg braka...

Sa jeste u 12. kuci, u raku, pa je to mozda neka karma koju morate tako zajedno da resite kad budete porodica(rak)...ali svejedno, Sa ima i aspekte, ne bas sve dobre, ali daje trajnost vezi svakako...sto je i normalno da u zivotu nikad nije sve super...i da mora da se radi dosta na odnosu...

e sad Sa podrzava Ur, pa je mozda zato i doslo do braka, Ur vladar
7. kuce...posto asc i dsc, So i Ur nemaju medjusobni aspekt...mada svejedno taj Sa je mozda i doneo brak...jedino mi nije jasna ova Ur180Ju...jel mozda mozes da napises kako ti vidis ovo, kako se kod vas manifestuje? jel bilo nekih problema oko sklapanja braka ili neke tajne veze, nesto neformalno? ili se na finansije odnosi? Mislim da se odnosi na činjenicu da je ta veza trajala 4.5g, sve vrijeme na daljinu, bez obzira što smo mi osjećali da bi se vjenčali već posle par mjeseci, ali smo studirali u različitim gradovima i ni jedno od nas nije moglo dati sebi za pravo da prekine studije da bi prekinuo daljinu

i posto je So vladar asc...jel imas osecaj da se vise vrti oko jedne osobe ili ste oboje ravnopravni? odnosno oboje pruzate podjednaku paznju jedno drugom? U principu da, mada sam ja više emotivna, on više glas razuma, ali što se pružanja pažnje tiče mislim da smo ravnopravni.

i mozda bi trebalo da uradis i zelis, naravno, i uporedne karte vasih natala sa ovom kartom susreta pa napises najbitnije aspekte, da vidimo kako karta utice na vas

evo moja karta:
http://www4.slikomat.com/13/0302/9t3-m-mb.gif

Evo njegova:
http://www4.slikomat.com/13/0302/jjs-b-mb.gif

Old 02-03-2014, 15:43   #12
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by milicica21 VIdi Poruku
hvala na odgovoru

zanimljive su i uporedne...ima poklapanja osa, kod tebe ic i asc odnosa, pa zelja za porodicom..kod njega So i Mo na dsc natalne karte, definitvno teznja ka braku...dodatno Ma karte je na tvom asc, a tu je i njegov natalni Ma... i dodatno tvoja 5. kuca izlazi na dsc karte, sto sam i ja imala...i kod tebe Ju vladar 7. kuce, a Ur vladar 7. kuce susreta i oni u konjukciji...a kod njega vladar 7. kuce Ma koji dolazi na Ma u karti susreta i na tvoj samim tim asc...pa je taj Ma i pokrenuo sve to...to sa daljilnom mi je bas super, i to Ju u tvojoj karti lepo opisuje(So0Ju ponovo nesto na daljinu plus u ribama, pa isto to neko cekanje, i 11. kuca kao daljina, kuca vodolije)...kao i njegov Ma u blizancima u 9. kuci , koji je isto dopisivanje na daljinu bas mi je mocno kad vidim ovakva poklapanja i lepo od tebe da si nam dala da vidimo kako izgleda uspesno upoznavanje

mada i ovo Ma0Sa kod tebe u 7. kuci je onda isto donelo samo cekanje...sto je super, jer obicno je ovo kao jako los aspekt za brak mada posto je strelac, onda je to ponovo samo daljina ocigledno

Old 02-03-2014, 15:52   #13
milicica21
Veštac

milicica21's Avatar

milicica21 je offline
Standardno

Quote:
hvala na odgovoru

zanimljive su i uporedne...ima poklapanja osa, kod tebe ic i asc odnosa, pa zelja za porodicom..kod njega So i Mo na dsc natalne karte, definitvno teznja ka braku...dodatno Ma karte je na tvom asc, a tu je i njegov natalni Ma... i dodatno tvoja 5. kuca izlazi na dsc karte, sto sam i ja imala...i kod tebe Ju vladar 7. kuce, a Ur vladar 7. kuce susreta i oni u konjukciji...a kod njega vladar 7. kuce Ma koji dolazi na Ma u karti susreta i na tvoj samim tim asc...pa je taj Ma i pokrenuo sve to...to sa daljilnom mi je bas super, i to Ju u tvojoj karti lepo opisuje(So0Ju ponovo nesto na daljinu plus u ribama, pa isto to neko cekanje, i 11. kuca kao daljina, kuca vodolije)...kao i njegov Ma u blizancima u 9. kuci , koji je isto dopisivanje na daljinu bas mi je mocno kad vidim ovakva poklapanja i lepo od tebe da si nam dala da vidimo kako izgleda uspesno upoznavanje

mada i ovo Ma0Sa kod tebe u 7. kuci je onda isto donelo samo cekanje...sto je super, jer obicno je ovo kao jako los aspekt za brak mada posto je strelac, onda je to ponovo samo daljina ocigledno
Hvala tebi na pojašnjenjima, za mene je ovo nešto potpuno novo, kao što rekoh, nikada nisam gledala kartu susreta, a još sam više iznenadjena poklapanjem.

Plašila sam se ovog MA0SA u 7, ali doduše nema nikakve veze sa tokom braka, kako već 5. protiče uspješno, i kako se osjećamo isto onako kao na ovoj karti susreta. Jaka enegrija, velika privlačnost, itd. Naravno, bude nekad i trzavica, ali ništa što jedan jedan osmjeh ne može da riješi
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-03-2014, 16:04   #14
milicica21
Veštac

milicica21's Avatar

milicica21 je offline
Standardno

Quote:
hvala na odgovoru

Hvala tebi na pojašnjenjima, za mene je ovo nešto potpuno novo, kao što rekoh, nikada nisam gledala kartu susreta, a još sam više iznenadjena poklapanjem.

Plašila sam se ovog MA0SA u 7, ali doduše nema nikakve veze sa tokom braka, kako već 5. protiče uspješno, i kako se osjećamo isto onako kao na ovoj karti susreta. Jaka enegrija, velika privlačnost, itd. Naravno, bude nekad i trzavica, ali ništa što jedan jedan osmjeh ne može da riješi

Old 02-03-2014, 17:11   #15
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Standardno

Otvorih temu i niko da mi pomogne u čitanju karte
Evo priložit ću je ponovo da je ne tražite pa ako neko ima malo volje bila bi jako zahvalna

http://www4.slikomat.com/13/0302/lzu-karta-.gif
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules