ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
usporedba i simbolika poznanstava

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Kada progresivne planete na partnerove natalne
Old 07-02-2010, 00:57   #1
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno Kada progresivne planete na partnerove natalne

Evo...čitala sam malo knjigu o uporednim horoskopima i naišla na ovu zanimljivu temu...

Naime na dan upoznavanja partnera ili pak započinjanja veze, pogledamo naše progresivne planete i onda ih smjestimo na partnerv natal da vidimo da li naše progresivne planete padaju na neke njegove planete ili točke...

I zaista mogu reći da djeluje... Išla sam ja odmah provjeriti svoje progresije na njegov natal, i njegove progresije na moj natal...

Zanima me da li to može simbolički prikazati odnos kakav nastaje sa tom osobom ...poslovni, ljubavni, stras, prijateljstvo ili ne?
Još sam početnik pa učim, pa bi voljela da vi usporedite sa svojim nekim partnerima ili prijateljima da vidimo da li se vidi razlika između nečeg ljubavnog, prijateljskog i poslovnog

Moj progresivni ME..(vladar moje 8) je radio konjukciju sa njegovim suncem u 6 kući u Škorpiji.
Moj progresivni MA (vladar moje 6 ,ali u 8) je radio egzaktnu konjukciju sa njegovim ASC.
Moj progresivni JU ( vladar moje 2) je radio konjukciju na njegov IC.
Moj progresivni UR ( vladar moje 4) je radio konjukciju na vrh njegove 8 kuće.
Moj progresivni PL ( vladar moje prve) je radio konjukciju od 4 orbisa na njegovo sunce u 6 kući.
Moj progresivni JUNO u konjukciji sa njegovim EROSOM.
Moja FORTUNA u konjukciji sa njegovim ASC.

E sada NJEGOVE PROGRESIVNE PLANETE NA MOJ NATAL:

Njegov ME u konjukciji sa mojim Lilitijem
Njegov MA u konjukciji sa moji NE i SA
Njegov JU ( vladar njegove 7) u konjukciji sa mojoj FORTUNOM
Njegov SA u konjukciji sa mojom FORTUNOM
Njegov UR u konjukciji sa mojim JUNOM
Njegov Pl u konjukciji sa mojim SO, i sa ME i VE ( ali orbis 5)
Njegov S.čvor u konjukciji sa mojim MC i JU
Njegov Vertex u konjukciji sa mojim JUNOM
Njegov JUNO u konjukciji sa mojim SO.

moja karta:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=1&topo=1&ast=

njegova karta: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=1&topo=1&ast=
Submit to Digg   Kada progresivne planete na partnerove natalne Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-02-2010, 10:34   #2
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ne znam koliko je potrebno za svako otkriče otvarati zasebnu temu...ovo nije nikakva novost....ne ljutiš..

Progresivne planete jedne osobe na natal druge pokazuju zapravo kada dolazi do odnosa - upoznavanja ili kada odnos započinje...naravno da kroz simboliku tih aspekata se može i zaključiti od prilike kakav će biti odnos...

Pa umjesto da si nabrojala to što vas dvoje imate....probaj sama iz tog niza zaključiti na što ti odnos liči...dal su više uključeni ljubavni aspekti, da li prijateljki...ili poslovni (koje kuće su uključene?)

kada se 2 osobe sretnu...i da bi se vidjelo što svaka osoba očekuje ili ''za što je spremna-u kojoj je fazi'' gledaju se progresije sa natalima zasebno...
Znači ti gledaš svoje progresije na svoje natalne planete ...a za njega njegove sa njegovim natalnim...
I onda izvlačiš zaključak...da li tvoje progresije ukazuju na zaljubljivanje? Ili pokazuju da ti to tenutno nije bitno nego se više brineš o karijeri?? Da li njemu njegove najavljuju ljubav, posao ili nešto treće...

Eto...

Old 07-02-2010, 16:59   #3
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Hvala na rastumačivanju kako se to gleda...
Ja sam pročitala da se gleda moje progresije na njegov natal, i njegove na moj.

ovo za progresije na moj, i na njegov mi se podrazumjeva.

A temu sam otvorila jer neznam gdje bi to svrstala..ako počen o tome na progresijama reći će mi netko da to nije tema za to..ako odem na uporedne neznam di bi ju stavila..tak da sam otvorila zasebnu temu

Imaš kakav primjer nekog odnosa kod sebe?
Submit to Digg   Kada progresivne planete na partnerove natalne Reply With Quote

Old 07-02-2010, 17:40   #4
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
interglossa je na dobrom putu
Standardno

Gledala i ja jadna pa sagledala

Njegov progr. Uran opozicija moja Venera
Njegova progr.Venera trigon sep. moj Mesec
Njegov progr.Mars kvadrat moje Sunce

Moj progr.Mars kvadrat njegovo Sunce
Moj progr.Neptun kvadrat njegov Jupiter
Moja progr. Venera trigon njegov Merkur i JMC
Moj progr.Merkur inkonj njegov Jupiter

on (nepouzdan sat)
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

ja

Da li sam ja luda ili sludjena...odnosno zar ne bi trebao odnos trajati? (Znam za Urana nemojte mi o tome )

ako gledam solarni luk\
moj Mars trigon njegova Venera
Moj Uran sep. trigon njegova Venera
Moj Pluton apl. trigon njegova Venera
Moj Saturn trigon njegov Pluton

njegova solar arc venera trigon moj solar arc saturn

Dakle moze li mi neko rastumaciti ? Ima li ovde perspektive? Ili se uzalud nadam pomirenju?

Old 07-02-2010, 18:03   #5
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Stvar je u tome da se ne treba ništa odvajati...

Neće samo jedna od ovih tehnika odrediti sudbinu odnosa...znači gledati i jedno i drugo i nešto treće...i probati donjeti neki zaključak...naravno da je teže kad se radi o osobnim chartovima...

Evo kad već spominjemo razne cake....ima nešto i na onom linku koji je kolao prije nekog vremena...kad nadjem stavit ću...

Čovjek kaže da je moguće raditi Davison imeđu ...Davisona(ti+on) i njegovog natalnog charta...to je ono kako on doživljava vezu (ako ju uopče doživljava, ovisno što kažu aspekti)
A kad napraviš Davison Davisona (ti+on) i tvoje natalne...navodno se dobije što ti osjećaš i kako vidiš taj odnos...

Old 07-02-2010, 18:18   #6
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Stvar je u tome da se ne treba ništa odvajati...

Neće samo jedna od ovih tehnika odrediti sudbinu odnosa...znači gledati i jedno i drugo i nešto treće...i probati donjeti neki zaključak...naravno da je teže kad se radi o osobnim chartovima...

Evo kad već spominjemo razne cake....ima nešto i na onom linku koji je kolao prije nekog vremena...kad nadjem stavit ću...

Čovjek kaže da je moguće raditi Davison imeđu ...Davisona(ti+on) i njegovog natalnog charta...to je ono kako on doživljava vezu (ako ju uopče doživljava, ovisno što kažu aspekti)
A kad napraviš Davison Davisona (ti+on) i tvoje natalne...navodno se dobije što ti osjećaš i kako vidiš taj odnos...
Raditi Dejvison od postojeceg Dejvisona i natala !? Meni to deluje kao trazenje igle u plastu sena...
Znam da se Dejvison uporedjuje sa natalom i da se na Dejvison mogu uraditi direkcije, progresije... al' Dejvison na Dejvison... meni to deluje suvise, ali ja nemam pojma, pa cu cutati...
Interglossa, sekund. progresije se gledaju za brze planete, za spore Sa, Ur, Pl, Ne... ne, jer je jako malo pomeranje.

Old 07-02-2010, 19:01   #7
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Pa istina...možda i je...ali pošto se stalno vrtimo okole i pokušavamo razumjeti i predvidjeti odnose...a tako često u tome ne uspjevamo....onda je ovo jedna od opcija za istraživanje

Old 07-02-2010, 19:07   #8
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Standardno

Ma bojim se da covek uvek nesto trazi da bi "dokazao" zasto i kako nesto stima ili ne stima...e pusta glava...a toliko ljudi zivi zivot bez astrologije ne trazeci zasto i kako...to sam se uvek pitala kako ili zasto neki ljudi traze odgovore, a neki jednostavno prozive i kazu ma sve je to sudbina...ili kako doslo tako proslo.

Draga Zujalice znaci ne uzimam uran opozicija venera e sad mi je lakse
posto je uran spor uuufff eto opet sebi nalazim razloga da ipak ima ljubavi medju nama...a odnos je nece pa nece druga strana....uuuufff

Old 08-02-2010, 16:48   #9
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Standardno

Znam da je poprilicno varljivo ako se ne zna necije tacno vreme...medjutim onda se ne gleda progresivni i direktivni mesec koliko znam bas zbog brzine kretanja...a u solar arc se zaista ne pomeraju kao i u progresivnim puno..u pitanju je mozda nekoliko lucnih minuta...problem je verovatno zbog kuca odnosno ne postoji sigurnost kojim kucama vlada koja planeta...

jer ionako je dozvoljen orbis jedan stepen znaci u proseku jedna godina...

Ali zar se ne gleda i priroda planeta...?

Old 08-02-2010, 17:07   #10
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by interglossa VIdi Poruku
Gledala i ja jadna pa sagledala

Njegov progr. Uran opozicija moja Venera
Njegova progr.Venera trigon sep. moj Mesec
Njegov progr.Mars kvadrat moje Sunce

Moj progr.Mars kvadrat njegovo Sunce
Moj progr.Neptun kvadrat njegov Jupiter
Moja progr. Venera trigon njegov Merkur i JMC
Moj progr.Merkur inkonj njegov Jupiter

on (nepouzdan sat)

ja

Da li sam ja luda ili sludjena...odnosno zar ne bi trebao odnos trajati? (Znam za Urana nemojte mi o tome )

ako gledam solarni luk\
moj Mars trigon njegova Venera
Moj Uran sep. trigon njegova Venera
Moj Pluton apl. trigon njegova Venera
Moj Saturn trigon njegov Pluton

njegova solar arc venera trigon moj solar arc saturn

Dakle moze li mi neko rastumaciti ? Ima li ovde perspektive? Ili se uzalud nadam pomirenju?
Sve polazi iz natalne. Ako njega nema u opisu tvog sedmog polja, i obrnuto, ako vam je sinastrija mlaka, progresivne plenete ce samo doneti prolaznu vezu, traje toliko koliko i progresivni aspekt.
Kad se uporedju necije dir. panete sa necijim natalom gledaju se konjukcije.

Za pomirenje gledaj tranzite. Pod kojim je tranzitom zapocela neka veza, pod kojim je prekinuta, pa ako je u pitanju neka r planeta kad je veza prekinuta, onda ce moguce doci do pomirenja.

Old 08-02-2010, 18:32   #11
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Standardno

Draga Tinna
bi li mogla reci da li da se nadam ili da se besim

veza pocela 16.08.2009 (upoznavanje nesto pre toga u prolece ali ne znam tacan datum)
prekinuta 19.10.2009.

ja

on (nepouzdan sat)

sinastrija:
http://www.astro.com/tmpd/c2uofilevR...58618.6289.pdf

Uopste ne mogu da provalim koji aspekt je pokrenuo vezu
ovako vidim tranz Uran retro sep. kvadrat moj mesec i jupiter, njemu sep. sekstil sunce..i opet se sada vraca

onda saturn apl. kvadrat moj mesec i jupiter...ali ce se vratiti sada retro na jupiter.

jupiter retro njemu presao nat. marsa
neptun retro pravio trigon moj mesec i jupiter istovremeno njemu kvadrat sunce opozicija jupiter

cvor bio blizu moje venere
mars na mom mesecu
mesec na njegovoj veneri
sunce kvadrat njegovo sunce konj pluton a sekstil moj mesec

i vec se gubim

dakle pojma nemam pod kojim tranzitom da gledam ?

p.s. ja sam citala da se ne gledaju samo konj. vec svi tzv. major aspects

Old 08-02-2010, 18:35   #12
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Standardno

p.s. da li vazi ono tipa:
Da li se gledaju npr. istovetni aspekti ili istovetne planete?

npr. oboje imamo Sunce kvadrat Pluton, on Jupiter konj Pluton ja kvadrat, on Sunce kvadrat Jupiter ja opozicija, on Mesec konj Uran ja kvadrat, on Sunce opoz Saturn, ja kvadrat, on Sunce seksil Mesec ja opozicija, on Sunce sekstil Uran, ja kvadrat, on Mars opozicija Pluton ja trigon, on Uran kvadrat Neptun ja sekstil, on Mars trigon Neptun ja sekstil ?

Da li to daje neke slicnosti po karakteru ili ne?

problem je sto ne znam njegov tacan sat, a veze nemam ko bi mogao da uradi rektifikaciju jer ima jakih dogadjaja i kod njega, umrla zena, itd.

Old 08-02-2010, 20:15   #13
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Interglossa,

Tebi je uran vladar venere, a saturn je njen suvladar.
Tranzitni uran ti je usao u peto polje, i tu treba puno truda odrzati ljubav (vezu) dok je on tu, pogotovo ako je veza zapoceta dok tranzitni uran pravi kvadrat na mesec. A jos je pravio kvadrat na tvog vladara asc-a.
Tranzitni saturn ti je bio u konjukciji sa natalnim uranom, a i on u kvadratu sa mesecom i jupiterom. Kad je saturn bio na 28* device, veza se prekinula.
Saturn inace vise i deluje u separaciji, nego aplikaciji.
Sada se saturn ponovo vraca u devicu, mozda vam odnos tada bude obnovljen, ali nece se tu dugo zadrzati. Tako da moguce da se odnos obnovi na toliko dugo, koliko saturn bude ponovo u devici.

Sto se tice sinastrije, bitno je da znas tacno vreme rodjenja, jer mu je mesec na prelazu iz raka u lava, a velika je razlika da li mu je u raku ili lavu, kao i zbog vladara dc-a. Da bi se videlo da li se ti ukpalas u njegov natal.

Povrsno gledano, njemu je vanera u raku, a tvoj vladar asc-a je u konjukciji sa mesecom. Moglo bi se reci da se i uklapas u tu veneru. Ali je bitno znati kojim kucama vlada njemu ta venera, da bi videli u kom segmentu njegovog zivota se uklapas kao ta venere. Tako gledaj i za sebe.

Ako gledas u progresijama sve aspekte, a ne samo konjukcije, to je za mene gledanje u sitna crevca. Nije svaka osoba sa kojom smo bili u vezi bitna, a ako se sve gleda, ispada da su svi bitni. Jak tj. bitan odnos, donose konjukcije (mislim na nase progresivne planete na neciji natal i obnuto).
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-02-2010, 21:03   #14
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Standardno

Shvatila sam...jedino sto sam se ja ponadala da ce saturn tranz trigon venera, trigon smc/desc sekstil asc/merkur vladar 7./jmc doneti ucvrscenje veze...

sto se tice urana uffffffff

sto se tice njegove karte ni on ne zna, a ja bih rado da mi neko napravi rektifikaciju, naravno ne mora za dzabe

inace cvorovi su nam u opoziciji, njegov smc na mom jmc itd.
saturn retro njegov konj moj asc/jmc/merkur vladar 7. pa sam eto ponadala se trajnosti...plus tranzitini saturn ce sada retro preci progresivno i direktivno sunce moja venera...a njemu je istovremeno sada saturn retro kvadrat venera i pluton opozicija venera, a po primarnim ako gledam stepen za godinu venera sekstil neptun...a ako gledam solar arc venera konj pluton....uufffff sto ti rece sitna crevca uffffffffff

dokle vise

da li znas nekoga za rektifikaciju njegovog horoskopa?

ne bih volela da se veza obnovi kada saturn bude u devici jer je to kratko

Old 08-02-2010, 21:48   #15
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Ti u natalu imas dve T-kvadrata. I bas traniztni saturn i uran su ti drmali te kvadrate. Kad saturn udje u vagu konacno, osetices ogromno olaksanje. A kad uran udje u ovna, pogotovo.

Saturn ce da napravi trigon sa tvojom venerom, pa sekstil sa merkurom, i na kraju sekstil sa sumcem, a uran ce posle praviti trigon sa merkurom, pa sa suncem i sekstil sa venerom.

Tada ces po meni upoznati bas onog bitnog za tebe
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules