ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Planete i polja u Dejvisonkama :
Old 22-10-2006, 16:49   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Exclamation Planete i polja u Dejvisonkama :

Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu .

Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .

Merkur u Dejvisonu predstavlja "iq" veze . Da li postoji razmena ideja , komunikacija , intelektualni stimulans , a takodje predstavlja i rodjake i decu .

Venera u Dejvisonu predstavlja nivo medjusobnog privlacenja , nacin ispoljavanja emocija i neznosti , takodje pokazuje novo emotivne sigurnosti koja postoji izmedju to dvoje , a isto tako pokazuje i poverenje koji jedan prema drugom imaju i pokazuje sistem vrednovanja koji postoji medju njima ( cak i na finansijskom nivou sigurnosti ~ partenri u 90% slucajeva smatraju svoju "lepsu polovinu" za svoje vlasnistvo ... ) .

Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred ili nazad ...

Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ) .

Satrun u Dejvisonu predstavlja prvenstveno strahove i "kamen spoticanja" . On nam pokazuje da li u vezi postoje neke stvari ili osobe koje sprecavaju srecan "happy end" izmedju to dvoje ljudi . Takodje predstavlja zajednicku ideju o disciplini i organizaciji veze . On predstavlja granice koje ovo dvoje (ne)svesno postavljaju u vezi .

-----------------------------------------------------------------------

Uran u Dejvisonu predstavlja zelju za apsolutnom slobodom , druzenjem , zezanjem , povrsnim emotivnim razmenama , ali isto tako pokazuje i ono sto ce oboje da urade kako bi odbranili svoju vezu i drzali je podalje od okoline ,

Neptun u Dejvisonu predstavlja sve (ne)moguce tajne . Tajne misli , tajne radnje , skrivene teznje i motive . Takodje , pokazuje i stepen zrtvovanja koji postoji izmedju ovo dvoje kako bi se veza podigla na jedan visi nivo . Ponekad , ako je dobro aspektovan , on donosi "slatke lazi" i sve one romanticne i mashtovite situacije i dogadjaje koji zaista mogu da ulepsaju odnos ... ali na zalost ... to su retki slucajevi ...

Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Dejvisonke - Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-10-2006, 16:57   #2
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

shmisonja ovo je odlican tekst,bas mi se svidja,jer davison tehniku obozavam,i mislim da je precizna i tacna.....hvala na tekstu

Old 22-10-2006, 17:55   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Exclamation

Da se neko ne zbuni ovom textom koji sledi . Ovo je vise orijentacija na znacenje polja ako se gleda kako taj odnos funkcionise na fizickom nivou

Prva kuca i njen vladar :
~ prikazuje pristup samoj vezi , zasto ta veza "postoji" . Pokazuje nam vaznost fizicke razmene emocija . Pokazuje "ulogu" koja se igra u odnosu na okolinu . Takodje , pokazuje nam i kako je izgledao prvi konktakt izmedju ovo dvoje i koji su utisci bili glavni , da li je bilo "hemije" ili "ljubav na prvi pogled" na primer , kao i prvi sex. odnos koji su imali ( tj. ce imati ) . Takodje nam pokazuje stariju osobu u tom odnosu , tj. najcesce ako chart nije poslovnog ili "roditeljskog" uporednog tipa , pokazuje nam muskarca u toj vezi .

Druga kuca i njen vladar :
~ pokazuje nam ono sto je oboma potrebno da bi se osecali sigurnim jedan pored drugog . II polje predstavlja srz svih potreba koje oboje imaju i zele da ostvare . Takodje , II polje nam pokazuje kakav je "govor tela" izmedju njih dvoje i stepen "hemije" koja (ne)postoji izmedju njih . II polje se povezuje sa I poljem kada je rec o sex. odnosu , jer nam pokazuje nacin na koji se zapocinje sex.ples ( kao i vremenski interval i da li ga uopste i ima , koji prolazi izmedju prvog i sledeceg sex.cina tj. da li to traje 15min ili 24h ) . Pokazuje nam i tip senzualnosti koji aktivira ovo dvoje kada su zajedno tj. da li okolina primecuje da se nesto desava izmedju njih . Takodje , pokazuje sistem medjusobnog vrednovanja i postovanja .

Treca kuca i njen vladar :
~ pokazuje nam nacin emotivne i sex. komunikacije izmedju ovo dvoje , narocito u periodu pre/za vreme/posle sex. cina , a moze naravno i da nam pokaze na kom "iq" nivou ( i da li ga uopste i ima ) ovo dvoje komuniciraju ~ da li je povrsan , ili mozda postoji i odredjena telepatska povezanost medju njima .

Cetvrta kuca i njen vladar :
~ ovo polje je V polje iz PROSLOG ZIVOTA i samim tim nam pokazuje sta ovo dvoje Karmicki vuku iz zajednockog odnosa koji su imali u proslom zivotu ( ljudi se ne nalaze slucajno ... ) . Znaci , pokazuej nam sta je urezano negde u podsvasnom delu secanja i jednog i drugog i pokazuje nam kako ce njih dvoje ( i da li ce ) umeti da aktiviraju ta prosla secanja kako bi vezu nastavili , prosirili ili je definitivno okoncali . Takodje pokazuje i mesto gde ce najvise ovo dvoje da provode zajedno ...

Peta kuca i njen vladar :
~ pokazuju nivo ljubavi koji postoji u ovom odnosu . Takodje , pokazuje i (ne)noramlne sex.porive i zelje . V polje predstavlja sve one veze koje su na nivou zabavljanja i koje se desavaju pre braka . Takodje , daje nam sliku koliko je taj osnos emotivan , mashtovit , romantican . Naravno ako je Dejvison za osobe koje su u braku , ovo polje ce prvenstveno predstavljati ljubav koju oni jedan drugom daju , kao i njihov stav prema deci .

Sesta kuca i njen vladar :
~ klasicno shvatanje VI polja je da je to "most" izmedju V i VII polja . Ovo polje nam pokazuje sta se sve desava u toku veze i nacin na koji ona se razvija iz V polja ( zabavljane ) u VII polje ( ozbiljna veza , tj. brak ) . Ako je vladar lose postavljen ili nema aplikacionih aspekata , to nam govori da ce u sustini veza da stagnira na nivou one planete koja je dominantnija ~ ili vladar V ili vladar VII ... pa ko prevagne , ali da ot te veze u sustini nema puno vajde . Takodje , VI polje nam ukazuje svakodnevna dogadjanja u vezi , a isto tako nam pokazuje odakle ce doci opsanost od dosade , monotonije ili neke druge negativnosti ( ili osobe ) koja moze poremetiti sklad izmedju to dvoje ljudi .

Sedma kuca i njen vladar :
~ ovo je polje dugotrajnih veza ( koje ne moraju biti krunisane brakom da bi se smatrale dobrim i trajnim & dugorocnim vezama ) . Ovo je polje koje pokazuje nivo poverenje izmedju partnera koji su poceli da aktivno dele i ucestvuju u zivotu onog drugog ( zajednicki zivot , putovanja ... ) . Takodje pokazuje onog drugog partnera u vezi ( obicno je to zena & devojka , ili ako je neka druga opcija uporednog charta , mladju osobu u tom odnosu ) .

Osma kuca i njen vladar :
~ ovo je polje gde se najbolje vidi ( pored I polja ) zbog cega je veza zapoceta . Pokazuje nam takmicarski duh , zelju za davanjem ( vise nego za primanjem ) emotivne naklonosti od strane partnera , a naravno nam i pokazuje ko tu zeli da bude "musko" a ko "zensko" , tj. pokazuje nam zelju za dominacijom ( cak ovde mozemo videti i sado~mazo odnos , ali ne samo na fizickom nivou , vec i na nivou verbalne komunikacije ~ cije su reci poslednje ... ) . Ovo polje nam pokazuje koliko su njih dvoje spremni da dele , kako emocije , tako i ideje i finansije jedno sa drugim . Ovo je naravno konkretno polje koje nam pokazuje kakav sex imaju ovo dvoje ( V polje : vise pokazuje neki platonski oblik ljubavi ) ... Takodje , VIII polje nam pokazuje cenu koju oboje moraju da "plate" ako zele da ostvare uspesan emotivni odnos i pretvore ga u nesto jako i dugotrajno ( to je polje Karmickih dugova koji njih dvoje imaju jedan prema drugome ) .

Deveta kuca i njen vladar :
~ ovo polje nam daje predstavu o buducnosti same veze . IX polje je polje PERSPEKTIVE koju imaju ovo dvoje . IX polje je usko povezano sa Jupiterom , pa samim tim pokazuje i moralni i religijski nivo na kome se nalazi ova veza .

Deseta kuca i njen vladar :
~ ovo polje nam daje ideju kako ce okolina da posmatra ovo dvoje . Nacin na koji ovo dvoje stvaraju sliku u sebi u javnosti prikazana je ovim poljem i njenim vladarem . Takodje pokazuje i ZENIT same veze , tj. cemu ova veza tezi , bez obzira na zelje i teznje koje ovo dvoje imaju vezane za njihov odnos ( moguce je da ce jedno od njih zeleti jedno , drugo ce zeleti nesto drugo , ali ce nam X polje i nj vladar pokazati u stvari sta ce se zaista tesiti ) . Takodje , pokazuje nam zelju da se uskladi privatan i javni zivot .

Jedanaesta kuca i njen vladar :
~ ovo je podrucije gde mi mozemo da vidimo koliko su njih dvoje spremni da eksperimentisu kad je u pitanju njihova veza ( usko je povezana sa I i IX kucom ) . Ovo polje nam pokazuje nivo interesovanja za nove i neistrazene sfere emotivnog odnosa . Ovo je takodje i polje koje nam pokazuje nacin na koji ovo dvoje razmenjuju emocije ( V polje je davanje , a XI polje je primanje ) . XI polje nam pokazuje sta u sustini ovo dvoje vole da rade , da li vole da imaju jedan nezan i suptilan ( po meni licno , ne mogu da cutim , dosadan ) odnos , ili zele da budu malo dinamicniji i otkaceniji i da unesu neke excentricne ideje u svoj odnos . Naravno , XI polje nam pokazuje koliko su ovo dvoje prijatelji i koliko postovanja postoji medju njima .

Dvanaesta kuca i njen vladar :
~ ovo je polje transcendencije - stapanje sa partnerom . Usko je povezana sa III poljem ( mentalna komunikacija ) . Ovo polje nam pokazuje nivo povezanosti koji postoji izmedju ovo dvoje , da li je povrsan , podsvestan ili patoloski .Naravno , usko je povezana sa simbolikom Neptuna , pa nam takodje moze pokazati odakle i da li dolaze prevare , lazi i tajne . U kombinaciji sa IX poljem , mozemo videti da li su osobe same pa zapocinju vezu ili su vec u vezi a ovu su vezu zapocele kako bi razbile dosadu ili jednostavno tako vole da funkcionisu u ljubavnim vezama ( ljubavi trouglovi , chetvorouglovi i svo ostali matematicki objekti ... ) . Takodje , XII polje nam pokazuje (ne)svesne stahove koji mogu da sabotiraju vezu i dovedu do njenog kraja .

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
shmisonja ovo je odlican tekst,bas mi se svidja,jer davison tehniku obozavam,i mislim da je precizna i tacna.....hvala na tekstu
Drago mi je da jos neko deli moju ogromnu ljubav prema Dejvisonkama

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 16:20..

Old 30-10-2006, 14:16   #4
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Red face

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Ima nesto o cemu vec dugo razmisljam... Da li si primetila da se u Dejvisonkama i kompozitu veoma cesto ponavljaju aspekti iz natala. Ovo je ok ako su rodjendani blizu, ali kada su daleko, pa se stvari ponove. Mada, cini mi se da je ovo, sto je i najlogicnije najizrazenije u sinastrijama. Cini mi se da su upravo to oni aspekti koji zblize ili udalje te osobe, a takodje i da ukazuju na neke slicnosti u porodici, slicne probleme, skolovanje...
Imam ja citavu tezu o ovome Zanima me da li si zapazila nesto od ovoga posto ih mnogo duze radis.
Jesam , primetila sam i potpuno se slažem sa tobom . Niko se nisakim ne susreće bez nekog valjanog razloga . Svi smo mi na neki način povezani sa nekim i koga čak ne poznajemo trenutno i koga ćemo upoznati možda čak i u sledećem životu .

Interesantno je provući karmički čart kroz dejvisonku ~ praktikujući istočnjačku filozofiju i religiju naučila sam da smo svi mi povezani i da se znamo iz nekog našeg prošlog života , neko je nekome bio mama / tata / sin / ćerka u prošlom , a sada se ljudi sreću i imaju neki drugi odnos ~ a sve se to dešava iz jednog jednostavnog razloga ~ da bi ljudi naučili da vole ... jer samo preko ljubavi mi možemo da napredujemo dalje i da u budućem životu budemo na višem duhovnom/mentalnom nivou i tako pomognemo ne samo sebi da preživimo sve ove teške trenutke ( kojih , ruku na srce , ima mnogo više od lepih trenutaka ) , već da pomognemo drugima i pokušamo da ih usmerimo ka pravom , boljem putu ~ a upravo kroz dejvisonke možemo da vidimo koliko će ljudi da nauče nešto i tako "potkovani novim znanjem" da nastave dalje ...

Zato i volim da se bavim uporednim horoskopima , bilo da su to dejvisonke , bilo da je to sinastrija

Last edited by Skorpija; 09-08-2008 at 01:57..

Old 27-11-2006, 12:44   #5
luna2
Švrća

luna2's Avatar

luna2 je offline
luna2 je na dobrom putu
Thumbs up

shmisha:
"...jer samo preko ljubavi mi možemo da napredujemo dalje i da u budućem životu budemo na višem duhovnom/mentalnom nivou i tako pomognemo ne samo sebi da preživimo sve ove teške trenutke ..."

Old 20-01-2007, 17:24   #6
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Jedno pitanje na temu ...

Quote:
Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu .

Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .

U mojim vezama, uglavnom, ja sam, kao zensko, STARIJI partner. Kako u tom sluchaju da gledam kartu? Ko je Sunce, a ko Mesec, Chija je prva kuca, a chija sedma?

re : amaterka :)
Old 20-01-2007, 17:51   #7
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re : amaterka :)

Quote:
Originally Posted by amaterka VIdi Poruku
U mojim vezama, uglavnom, ja sam, kao zensko, STARIJI partner. Kako u tom sluchaju da gledam kartu? Ko je Sunce, a ko Mesec, Chija je prva kuca, a chija sedma?
Vrlo je bitno da se nadješ u simbolici ili Asc' ili Desc' . I ja često imam tu frku da otkrijem da li sam ja Asc' ili Desc' kada se "družim" sa mladjim likom od sebe ... ali na sreću , brzo sebe prepoznam u nekoj od simbolika planete koja vlada ili Asc' ili Desc

Vrlo brzo , uz malo strpljenja i ti ćeš doći sama do ogovora , ali ako te mrzi sama to da ti postavi primer koji te buni pa ćem' svi zajedno da ti pomognemo

Old 21-01-2007, 03:53   #8
Lana89
Početnik

Lana89's Avatar

Lana89 je offline
Registrovan: Sep 2006
Lana89 je na dobrom putu
Standardno

I ja imam jedno pitanje...ako je (evo konkretan moj primer) u natalu decku Mesec u Jarcu, i u Davisonu je ASC u znaku Jarca, da li to znaci da je on u vezi glavni-dominantan, ili da je on vise vezan? To mi nikako nije jasno kako da koga pronadjem u Davisonu (pocetnik u uporednim )???

Jos jedno pitanjce , kako se gleda ako Davison nije ljubavni, nego na primer poslovni odnos?

Hvala unapred

Old 21-01-2007, 08:40   #9
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Hvala Shmishonja

Ali zamisli da gledamo kartu nepoznatog para, ok, imamo njihove godine i vidimo da postoji razlika u korist zene, ali je ne poznajemo i ne mozemo da trazimo kao u lichnom sluchaju koja planeta je najbolje oslikava. Zar ne postoji neko pravilo pa da se zna da je stariji partner uvek Desc, recimo?

Old 22-01-2007, 17:02   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by Lana89 VIdi Poruku
I ja imam jedno pitanje...ako je (evo konkretan moj primer) u natalu decku Mesec u Jarcu, i u Davisonu je ASC u znaku Jarca, da li to znaci da je on u vezi glavni-dominantan, ili da je on vise vezan? To mi nikako nije jasno kako da koga pronadjem u Davisonu (pocetnik u uporednim )???
Quote:

Jos jedno pitanjce , kako se gleda ako Davison nije ljubavni, nego na primer poslovni odnos?

Hvala unapred
Kada ti se pojavi ovakva kombinacija , njegov Mesec na Dejvison Asc' , to znači da on izuzetno oseća sve vibracije koje taj odnos ima ~ pogledaš aplikacije i dobiješ odgovor kako on reaguje na te vibracije ... A pošto je Mesec u Jarcu ~ tvoj moguće da ima odredjen zaštitnički odnos prema tebi , odnos autoriteta ... naravno ... ostali aspekti će pokazati da li je taj autoritet pozitivan / dobronameran , ili je pomalo smarački / posesivan ... Tako kombinuješ sve planete i iz tvog i iz njegovog čarta i pravo da ti kažem ~ dobije se izuzetno interesantna , nova , priča , koja nam može dati neke nove "ideje" kako i zašto neki odnos funkcioniše i postoji tako kako funkcioniše i postoji .

Najnormalnije ~ uvek su najbitniji Asc' i Desc' : ti i ta osoba "prekoputa" tebe , što znači da uporedni horoskop možeš da radiš sa kim god ti padne napamet ~ samo Asc' & nj.vladar i Desc' & nj.vladar i ... naravno ... simbolika te druge osobe se nadje u "trećoj" planeti ~ ako je u pitanju odnos ti i tvoj direktor ~ posmatraš Sunce , ako je u pitanju odnos tebe i jednog od tvojih roditelja , posmatraš ili Sunce ili Mesec , itd ...

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 16:22..

Old 10-05-2007, 11:03   #11
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Quote:
...
Ali zamisli da gledamo kartu nepoznatog para, ok, imamo njihove godine i vidimo da postoji razlika u korist zene, ali je ne poznajemo i ne mozemo da trazimo kao u lichnom sluchaju koja planeta je najbolje oslikava. Zar ne postoji neko pravilo pa da se zna da je stariji partner uvek Desc, recimo?
Naravno da se ne može, bez poznavanja njihovih godina (astrološkim pokazateljima) ni pretpostaviti ko je u odnosu stariji a ko mlađi.
Sunce je uvek muško, Mesec je uvek žensko, stariji partner je uvek Asc a mlađi Dsc.

Quote:
Hvala unapred
Da bi Dejvison funkcionisao neophodno je da natalne planete aspektuju planete i bitne tačke u njemu. Mada mislim da to baš ne treba tako doslovno i bukvalno shvatati i tumačiti, kao kad se u uporednim gleda položaj planeta jednog partnera u natalu drugog.

Dejvison je uvek isti, naravno, koji god da nas aspekat tog odnosa zanima. Kao što će se za ljubav pre svega gledati polja koja govore o emocijama, tako će se za posao gledati stvari koje su u tom kontektu bitne. iskreno, nisam nikad analizirala Dejvison iz tog ugla, ali u svakom slučaju mislim da bi trebalo pogledati II, VI polje, III polje kao polje komunikacije i sve drugo što je u konkretnom slučaju od značaja. Naravno, uvek se prvenstveno gleda odnos I i VII kao opšti pokazatelj slaganja između dve osobe - to je suština.

Old 13-05-2007, 09:27   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Ovo je strasno interesantno.. Nikad nisam videla ovakvo objasnjenje, i moram da se bacim na proucavanje.. Uvek sam do sada gledala samo sinastriju Svasta!! Svaka cast, Smisko

Hvala i drago mi je da ti se dopada

Ja za Dejvisone "živim" jer sam pronašla puno istine u njima , oni , pored horarne su mi najinteresantnije grane i MA i TA

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Naravno da se ne može, bez poznavanja njihovih godina (astrološkim pokazateljima) ni pretpostaviti ko je u odnosu stariji a ko mlađi.
Sunce je uvek muško, Mesec je uvek žensko, stariji partner je uvek Asc a mlađi Dsc.
Hm , da . Neki put treba odstupiti od tog pravila , naročito ako u analizi vidiš da simbolika planete koja vlada I ili VII poljem više odgovara opisu jednog od njih dvoje ~ neki put se desi upravo suprotno ~ mladji bude Asc' , a stariji Desc' , ili pak Sunce bude više okrenuto opisu ženske osobe u Dejvisonu , a Mesec muškarcu ... sve treba dobro pogledati i nikada ne ići po "šablonu" to je to , a ovo je ovo ~ ja barem tako radim

Quote:
Da bi Dejvison funkcionisao neophodno je da natalne planete aspektuju planete i bitne tačke u njemu. Mada mislim da to baš ne treba tako doslovno i bukvalno shvatati i tumačiti, kao kad se u uporednim gleda položaj planeta jednog partnera u natalu drugog.
Upravo tako ! Ali je vrlo interesantno i kada se Dejvison uporedi sa natalnom kartom i žene i muškarca čiji je Dejvison u pitanju . Tako možemo da dobijemo kompletnu sliku gde se ustvari on / ona nalaze u tom Dejvisonu i kako ustvari reaguju lično i personalno ta taj odnos ~ slično analizi natal & solar čartova

Quote:
Dejvison je uvek isti, naravno, koji god da nas aspekat tog odnosa zanima. Kao što će se za ljubav pre svega gledati polja koja govore o emocijama, tako će se za posao gledati stvari koje su u tom kontektu bitne. iskreno, nisam nikad analizirala Dejvison iz tog ugla, ali u svakom slučaju mislim da bi trebalo pogledati II, VI polje, III polje kao polje komunikacije i sve drugo što je u konkretnom slučaju od značaja. Naravno, uvek se prvenstveno gleda odnos I i VII kao opšti pokazatelj slaganja između dve osobe - to je suština.
Najbitniji jeste odnos I i VII polja ~ sve ostao donosi "nove dugine boje" tom uporednom , bilo da se radi o poslovnom , roditeljskom , emotivnom odnsu

Hvala što pomažeš sa savetima

Last edited by Nenita; 19-06-2007 at 13:15..

Old 13-05-2007, 22:45   #13
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Smisko, proucavah ja ovog Devison-a i padoh u nesvest.. Po ovome ispade da nasa veza jos i ima nelih mogucnosti s'obzirom na Veneru i Mekura u 9. polju. Hm, e sad me brine vladalac Asc, Neptun, koji pobeze u 8. polje. Totalna dilema. Hajde zdrakni, please, ne bilo ti zapovedjeno u ovog devison-a i reci mi bre, ko ekspert, da li da cesem svoja ledja o ovu pricu ili da bezim glavom bez obzira?
Advertisement

Old 29-05-2007, 20:35   #14
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
... i našle se dve Vage ...

A kako bi se drugacije nasle nego iz zabave i radoznalosti i zelje da se poigraju?Spontano i veselo,a iz igre i slicnih intelekata rodice se emocije-dugi razgovori,polemike mogle bi da nahrane ovu romansu.Da li se ljubav rodila iz prijateljstva,tj.strast prvo ,i ona je bila u vezi kada su se upoznali?Ima puno strati, oboje su ponosni na vrucu postelju i zajednicka desavanja u njoj,jedna od boljih seksualnih veza za oboje.Oboje se cak hvale svojim prijateljima ovim intimnim detaljima.Pa ovo Sunce na MC!Zaista divno...Ova veza oboma moze da donese svetla i u profesionalni zivot.Nije valjda ovo sef?Ona ce mastati da radi sa njim.Ili masta o njemu kad radi sa njim.Jako mocna pozicija,gde do izrazaja dolaze njene skrivene strasti i apetiti,mogucnost napredovanja....To moze da znaci da ce zeleti da obelodane svoju vezu ako vec nisu,hm,mozda zajednicki zivot?

Savet-resavati nesuglasice razgovorom,ne budi tvrdoglava ako do njih dodje da ne ohladis ove divne strasti...

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by princgora; 29-05-2007 at 20:49..

re : hvala Princ
Old 30-05-2007, 13:18   #15
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up re : hvala Princ

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
A kako bi se drugacije nasle nego iz zabave i radoznalosti i zelje da se poigraju?Spontano i veselo,a iz igre i slicnih intelekata rodice se emocije-dugi razgovori,polemike mogle bi da nahrane ovu romansu.Da li se ljubav rodila iz prijateljstva,tj.strast prvo ,i ona je bila u vezi kada su se upoznali?Ima puno strati, oboje su ponosni na vrucu postelju i zajednicka desavanja u njoj,jedna od boljih seksualnih veza za oboje.Oboje se cak hvale svojim prijateljima ovim intimnim detaljima.Pa ovo Sunce na MC!Zaista divno...Ova veza oboma moze da donese svetla i u profesionalni zivot.Nije valjda ovo sef?Ona ce mastati da radi sa njim.Ili masta o njemu kad radi sa njim.Jako mocna pozicija,gde do izrazaja dolaze njene skrivene strasti i apetiti,mogucnost napredovanja....To moze da znaci da ce zeleti da obelodane svoju vezu ako vec nisu,hm,mozda zajednicki zivot?

Savet-resavati nesuglasice razgovorom,ne budi tvrdoglava ako do njih dodje da ne ohladis ove divne strasti...

Apsolutno je sve tako kako si rekla On je moj kolega s posla , ne radimo baš direktno zajedno , ali smo u istoj firmi . Mislim da još uvek nije vreme da se zna za nas dvoje ~ nekako je lepše i sladje kada je sve još uvek tajno i prikriveno Non stop razgovaramo ~ našla sam muškarca koji može da priča više od mene ~ on je sav u konverzaciji i razmeni ideja ~ čovek je završio i pravni i ekonomski fakultet i proputovao je ceo svet jer se jedno vreme i bavio politikom i trgovinom , ma čime nije se bavio ... nesuglasica nemamo ... bar za sad ... a mislim da ih neće biti jer mi smo više nego iskreni i otvoreni jedan prema drugom Pomalo me sve to plaši , jer sve deluje više nego sjajno ... pa sam se setila moje Venere na 29° Lava 0° Regulus = sve krene sjajno i ondak ... nagli pad ... a Veljin Uran natalni baš tu gde i moja Venera ...

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules