ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Dejvisonke
Old 02-07-2007, 12:53   #1
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno Dejvisonke

caos ljudi!!

upravo sam procitala skoro sve i jedan post i stvarno sa odusevljena temom!! samo meni je ovo previse komplicirano jer nekako mi fale informacije (znam ima ih dosta ali treba sve to svrstati ) pa ako vam nije mrsko, moze malo pomoci PLEASE?? kako da pocnem, mislim kako sam ukapirala ja sam ASC ili?
meni ova moja dejvisonka deluje jako jako jako JADNOOO
sta vi kazete?

hvala puno unapred i veliki KISS

SOLARNA2011/2012
Submit to Digg   Dejvisonke Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

re
Old 02-07-2007, 13:38   #2
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno re

Prvo sto mi pade na pamet za ovu kartu je da morate naci smisao i ideju veze ,meni bi bilo interesantno da se bacite na regeneraciju neke porusene kuce i obnovu odnosa i zivota u njoj.
Saandra mozda bi to odnelo losu energiju i pretvorilo vezu u konstruktivnu borbu i zajednicki rad za dom i porodicu svoju i tudju.

Hvala Ali...
Old 02-07-2007, 21:14   #3
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno Hvala Ali...

kako si ovo "videla"?

ko sam ja sada AC ili DC?? ako sam ja DC onda je on AC u raku i mesec u 12 a mesec sam ja, ili? znaci prva kuca = vladar rak, druga kuca lav sa merkurom i sunce (on) isto u 2 (joj druga kuca je puna) onda je tu i venera i jupiter. 3 kuca devica sa saturnom. 4 kucica takodje devica sa plutonom u vagi ili? 5 u skorpije sa uranom i neptun u strelcu..6ta vladar strelac, 7ma vladar jarac, 8 vodolija, 9 i 10 ribe, 11(krion) bik i 12 blizanac sa marsom i mesecom na raku joj sto lupam

nista ja trenutno ne kontam a i aspekti su svi bez veze

HELP

SOLARNA2011/2012

davison
Old 02-07-2007, 23:00   #4
astronumera
Švrća

astronumera's Avatar

astronumera je offline
Registrovan: Jun 2007
astronumera je na dobrom putu
Thumbs up davison

Davison moj i... dtum, 4.4.1962, ja ništa ne razumem, moželi mi neko reći definiciju devisona, šire objašnjenje i kako se on tumaći
Ajde budite tako dfobrekao što ste lepe

Old 02-07-2007, 23:11   #5
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Schveca je na dobrom putu
Standardno

ima tema o tumachenju Dejvisonki... http://astro.axisdraw.com/forum/upor...e-teorija.html

tu imash brdo korisnih stvari.... shmekni

davison general
Old 03-07-2007, 12:16   #6
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Smile davison general

schveca je vec rekla, ali evo:
Davison je horoskop veze dvoje ljudi (koji god tip veze da je u pitanju); AC je podznak te veze, on ukazuje na to kako i gde je veza pocela (gleda se vladar, aspekti, planete u prvoj kuci...); DC se odnosi na osecanja, kako se pokazuju, koliki je njihov intenzitet...; bitno je naravno gde se nalaze SU ( sustina veze), ME (kao pokazatelj komunikacije u vezi), VE i Moon (osecanja), SA (trajnost, karma), UR (promene, dinamika veze), JU (rast, napredak veze), MA i PL (strast, energicnost, rasprave)...

jub-sudbinica
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 04-07-2007, 16:33   #7
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

aha! znaci podznak ove veze je rak -> prva kuca planeta merkur u lavu koji ima polusextil sa marsom i quadrat sa krionom (jel tako?)

jel tacno ovo za pocetak?

a ostalo tumacenje ostaje kao kod natalne ili? mislim vladari kuca, koja plaeta predstavlja naprimer koj posao i itd, itd??

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
aha! znaci podznak ove veze je rak -> prva kuca planeta merkur u lavu koji ima polusextil sa marsom i quadrat sa krionom (jel tako?)

jel tacno ovo za pocetak?

a ostalo tumacenje ostaje kao kod natalne ili? mislim vladari kuca, koja plaeta predstavlja naprimer koj posao i itd, itd??
e sada: merkur predstavlja komunikaciju intelektualni odnos bla bla bla u prvoj kuci, jel sada to znaci da su ove 2 osobe preko naprimer posla (posto u lavu javnost?) ili neke komunikacije stupili u kontakt/vezu?? u lavu: mozda osoba ne nekoj poziciji?? (joj sto lupam) vatreni znak, u prvoj valjda dobro pozicioniran

SOLARNA2011/2012

Last edited by Nenita; 09-07-2007 at 15:51..

re
Old 04-07-2007, 17:10   #8
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno re

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
e sada: merkur predstavlja komunikaciju intelektualni odnos bla bla bla u prvoj kuci, jel sada to znaci da su ove 2 osobe preko naprimer posla (posto u lavu javnost?) ili neke komunikacije stupili u kontakt/vezu?? u lavu: mozda osoba ne nekoj poziciji?? (joj sto lupam) vatreni znak, u prvoj valjda dobro pozicioniran

Merkur je neaspektovan pa je potrebno pronaci nesto sto ce ga pokrenuti iQ veza, smisao veze, ideju vodilju..........

Old 04-07-2007, 17:42   #9
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Merkur je neaspektovan pa je potrebno pronaci nesto sto ce ga pokrenuti iQ veza, smisao veze, ideju vodilju..........

joj imas pravo!!! ala sam se zaj...! sve sam promasila..aaaaa dodje mi da vrisnem

hmm sad cu ja to ponovo!

samo kako onda odredjujem mesto upoznavanja ili zasto kako/zasto je doslo do veze??

to me totalno zbunjuje

jel sada gledam prva u raku, znaci nesto u vezi meseca?? a ovaj merkur trenutno da ostavim na stranu, ha?

SOLARNA2011/2012

Old 18-07-2007, 17:36   #10
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Ja tvoj dejvison u potpisu ne mogu da otvorim. Ako je prva kuca tj asc u raku, onda je sedma kuca tj osa dc u jarcu. Prvo gledas znaci mesec i saturn, gde su otisli, ko je dispozitor meseca, ko je dispozitor saturna, koje aspekte prave. Pogledas da li mesec i saturn prave neki medjusobni aspekt. Ako je aspekt dobar (sekstil, trigon, pa cak i konjukcija, jer se oni ovde malo drugacije posmatraju nego kroz natal) onda ta veza tezi stabilnosti i trajnosti. Ako mesec i saturn ne prave medjusobne aspekte, pogledaj sta rade njihovi dispozitori, da li su oni u nekom aspektu. Ako kojim slucajem postoji medjusobna recepcija izmedju npr vladara asc i njegovog dispozitora, to je wow, ukazuje na srecan zavrsetak. Ili se npr vladar dc- nadje u svom sedistu. Naravno aspekte gledas pod obavezno. Ako su naprimer vladari dc-a asc-a napadnuti od urana, a ne prave nikak dobar aspekt sa saturnom, ta veza tesko da ima buducnost. Ako neka planeta nije aspektovana, onda gledas dispozitora te planete i koje on aspekte pravi....itd

Old 18-07-2007, 22:31   #11
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

hmmm ajd da probam (joj neznam kako )
Ovako Prva kuca asc u raku -> rakom vlada mesec a mesec mi u 12 kuci, znaci na svom mestu.
Saturn mi 3 u devici -> Dispozitor je Merkur
MEsec i Merkur mi u konjukciji
MEsec i Saturn prave Quntil (valjda nije lose, harmonicno)
Vladar AC je rak, a rak je mesec
Vladar DC je jarac a njime vlada opet saturn

jel ima smisla ovo sto ja lupam???????

PLEASE BILO BI FINO KADA BI MI NEKO REKO STA JA OVDE UOPSTE LUPAM

SOLARNA2011/2012

Old 19-07-2007, 10:47   #12
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Ovako, po onome sto si ti napisala, koliko sam ja svatila, tebi je u tom dejvisonu mesec u raku? Prva kuca pocinje u raku, a taj mesec onda verovatno dolazi iz 12 kuce, a ide prema asc. Pogledaj da li taj mesec pravi konjukciju sa asc osom. Mozes da uzmes veci obris, posto je mesec brz. Meni po onome sto si ti napisala deluje da je to fin dejvison. Mesec u svom sedistu, a dispozitor saturna je merkur koji pravi konjukciju sa mesecom....wowwww

Saandraa,

Prvo cu ti reci, za tvoju sinastriju. Tebi je dc u strelcu,, vladar ljupiter otisao u 4 kucu,a on je i retro, dispozitor mu je sunce koje se nalazi u 11 kuci. Znaci privlace te osobe koje su avanturisti, veseli, iskreni (sve ono sto predstavlja strelac). Jupiter ti je u 4 kuci u lavu, pa muskarca sa kojim ces biti u braku je neko tvog porekla. Znaci nece biti stranac. Moze da se desi da ga upoznas u svojoj kuci ili u blizini svoje kuce. Neko ko ce slucajno doci kod tebe. Dispozitor ljupitera je sunce u 11, pa to moze biti i poznanastvo preko prijatelja. Njemu je dc u vodoliji, a uran je vladar njegovog dc-a je u 10 kuci u skorpiji. Znaci njega privlace slobodne, drugacije, nepredvidive devojke. Ds u vodoliji nije bas najsrecnija kombinacija za brak, jer tezi slobodi.

Vase sunce i mesec su u konjukciji, tvoj mesec, a njegovo sunce. To znaci da ljubav izmedju vas postoji, ali tu je i njegov mars, a mars zna nekad da povredi mesec osobu. Vasi meseci su u divnom trigonu, to znaci da ste pripadajuce duse. Veoma je lepo kod se vidi konjukcija sunca i meseca, kao i trigon medju mesecima. To ukazuje da jedno drugom veoma odgovarate i da ste srodne duse. Tvoja venera je u kvadratu sa njegovim marsom, sto oznacava jake strasti medju vama, znaci da se seksualno veoma privlacite i da je vas odnos po pitanju toga veoma dinamican. Uran koji je vladar njegovog dc-a je u trigonu sa tvojim suncem, a dispozitor urana u konjukciji sa tvojim mesecom. Za mene se to wow aspekti u sinastriji. Njegov uran pravi kvadrat sa tvojim marsom, tako da nekad moze doci do burnih svadja medju vama, ali bi trebalo to da premostite. Tvoj merkur u kvadratu sa njegovim marsom. Trebalo bi malo da poradite na komunikaciji i da stisavate strasti u svadji. Tj. on zna nekad da bude bas nagao u tim svadjama. Njegov merkur je trigonu sa tvojom venerom, tako da ti sa tom venerom budis u njemu da izrazava svoju ljubav, koja definitivno postoji medju vama. Vasi urani ne prave lose aspekte sa licnim planetama jedno drugog, a tvoj satur pravi trigone sa njegovim suncem, merkurom, marsom, a njegov sa tvojom venerom. Kada saturn pravi dobre aspekte sa licnim planetama drugog partnera, govori o stabilnosti i trajnosti te veze. Ja mislim da ce vasa veza biti duga i lepa. Njemu je neptun u sedmoj kuci, a ti sa svojim neptunom upadas u njegovu sedmu kucu (kucu braka), pa ako dodje do braka, moze se desiti da bude tu nekih tajni. Neptun u sedmoj kuci, nije bas najsretnije mesto.

Ono sto je lose je sto njegov saturn pravi opoziciju sa tvojim suncem, pa nekad moze negativno da utice na tvoj ego. Moze doci nekad do omalovazavanja tebe sa njegove strane.
Sve u svemu, veoma lepa sinastrija, gde se vidi da ima ljuavi medju vama. Da li se doci do braka ne znam, ali uzivaj dok traje

Posle cu ti pogledati dejvison.

Last edited by Skorpija; 26-07-2007 at 16:09..

Old 19-07-2007, 17:56   #13
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

opa bato! ja sam sinastriju malo gledala ali nisam se usudila da dajem komentare, pocetnik sta ces, ja jos skolski "tumacim" a ovaj neptun...j... ga ja!
vec mi je jedan brak unistio i nezelim ga nikome da ga ima u 7oj kuci, a posto on ima duzu vezu gde su ziveli zajedno, iza sebe...nadam se da smo se otarasili nekako putona, posot nam je onda vise 9ta kuca relevantna (ako vec gledamo za brak) barem ja tako mislim iz iz ove moje literature sto posedujem sam tako skontala... sta reci

TI SI SRCEEEE VELIKO

mnogo ti hvala! ljubim te pa se cujemo

Quote:
Originally Posted by Tanja_13 VIdi Poruku
Moze li meni neko da pomogne da postavim svoj davison?

mislis na astro.com kako da ga printas ili u forumu kako da ga stavis?

ako ides na astro idi na grafike, i onda ubacis vase podadtke i izaberes "davison relationship chart" (ako uzimas engleski jezik) a ostalo kao da stavljas natalnu, popac je opisao kako se to radi, na prvoj strani prva ili druga tema. i to je to

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:56..
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-07-2007, 18:51   #14
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

E pa nisam znala da ste obadvoje vec bili u braku. Onda treba gledati i vladare vasih IX kuca i sta oni rade, da bi se videlo da li ce ova veza doci do braka. Treba gledati suvladare 7 polja i sta oni rade. Ljubav ovde postoji i to je bas naglasena sa tom konjukcijom sunca i meseca i trigonom vasih meseca. Srodne dusice

Old 19-07-2007, 20:47   #15
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

sandra sta donosi neptun u 7 kuci jer ga ima covek sa kojim sa vezana emotivno (nismo u vezi), on je udovac, ja sam gledala vec karte i primetila da ko ima neptun u VII kuci daje razvod ili udovistvo uglovnom?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules