ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Aspekti u sinastrijama-Teorija
Old 19-07-2007, 14:09   #1
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno Aspekti u sinastrijama-Teorija

Koliko ja vidim, ovakva tema ne postoji na ovom forumu. Ima tema za tumacenje sinastrija, ali nema gde bi se diskutovalo o pojedinim aspektima.

Znaci tema je namenjena, ne tumacenju sinastrija, nego razmeni misljenja i iskustava o aspektima u sinastriji.

Evo ja imam prvo pitanje, ako gledate sinastriju dvoje ljudi koji su vec bili u braku, da li i dalje gledate vladare dc-a i sta oni rade ili se onda gledaju vladari IX kuce i sta oni rade, posto je deveta kuca simbolika za drugog bracnog partnera.

Ja mislim da u takvim slucajevima treba gledati i vladare dc-a, ali i vladare devete kuce.

Sta vi mislite?
Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-07-2007, 16:13   #2
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
ako gledate sinastriju dvoje ljudi koji su vec bili u braku, da li i dalje gledate vladare dc-a i sta oni rade ili se onda gledaju vladari IX kuce i sta oni rade, Ja mislim da u takvim slucajevima treba gledati i vladare dc-a, ali i vladare devete kuce.

Sta vi mislite?
Generalno za brak se gleda 7 kuca,a posto su ljudi vec usli u drugi brak onda i 9 kao sto si rekla,a onda normalno i sinastrija koja ce detaljno opisati tok tog drugog braka.

Old 19-07-2007, 18:58   #3
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Ne, oni jos nisu usli u drugi brak, ali da bi se videlo da li ce dodji do tog drugog braka medju njima da li treba gledati i vladare IX ili se onda u sinastriji zadrzavamo samo na dc-u i vladarima dc-a?

Ako gledam vladare dc-a, gde su kakve aspekte prave, onda ne bih rekla da cu tu doci do braka, a ako gledam vladare IX , gde su kakve aspekte prave, onda ce dodji do braka, pa sam u nedoumici, da li to da gledam ili da se zadrzim na vladarima dc-a i njihovim dispozitorima?

Old 19-07-2007, 19:16   #4
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Evo na licnom primeru. Ja i moj delija smo jedno drugom deveta kuca.
Kontakt vladara sedme... ne postoji, ali u svakom slucaju su lose postavljeni (0 pozitivnih aspekata), dok su vladari devetog polja u trigonu

Last edited by webhanuma; 19-07-2007 at 20:20..

Old 19-07-2007, 19:34   #5
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Ovde u ovoj sinastriji su vladari devete u kojukciji, a dispozitor i njenog i njegovog vladara devete je venera, a venere su im u sekstilu. Dok kad gledam samo dc-a, katastrofa ziva, da se pitas otkud oni uopste u vezi. Ipak onda za razvedne osobe treba gledati vladare IX. A verovatno kad je jedna osoba razvedena, a druga jos nije bila u braku, onda vladara dc-a i vladara IX osobe koja je bila u braku. Bas je komplikovana ova sinastrija, kad se gleda osobama koje su vec bile u braku, dok povatas sta treba gledati, uh

Hvala vam puno na odgovoru

Old 19-07-2007, 20:57   #6
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

a kad je neko bio u braku a nije razveden nego udovac i devojka?

Old 19-07-2007, 20:59   #7
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

verovatno se gleda vladalac njegove devete, a ona naravno prati vladare sedme...
pretpostavljam

Old 19-07-2007, 21:10   #8
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

pa ako je tako onda je dobro jer njegov vladalac devete je ju (valjda, i pravi trigone (sa mojim mo sa UR i PL) sektile (sa marsom NE i kironom) i konjukciju jednu sa merkurom)? ali nam sunca nemaju kontakt a njegovo sunce i moj MO su u opoziciji.....
a njegov sa je trigonu sa mojim MO

Old 19-07-2007, 21:13   #9
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

U muskom horoskopucesto Venera i Mesec pokazuju kakvu vrstu zena osoba zeli da privuce, dok u zenskom horoskopu slicnu ulogu mogu imati Mars i Sunce, usled cega ove planete u musko-zenskim odnosima imaju vaznu ulogu i niihovi aspekti ce pokazati u kojoj meri mogu jedno drugom ispuniti ocekivanja.
......
U ljubavnim odnosima ce od prvenstvene vaznosti biti Venera, Mars i Sunce. Sunce kao prirodni vladar pete kuce jako utice na ljubavne odnose. Venera i Mars upravljaju zenskim i muskim principo, tako da su vazni za odredjivanje seksualne privlacnosti. ....Uporedni aspekti izmedju Venera i Marsa, Venere i Meseca, Venere i Sunca, Venere i Urana i Venere i Plutona su posebno vazni u odredjivanju ljubavnih potencijala u odnosu.
U bracnim odnosima su ti faktori takodje vazni, ali se takodje mora razmatrati uticaj Saturna, koji je egzaltirani vladar sedme kuce i Vage, predstavnika institucije braka. Uticaj Saturna ukazuje na sposobnost osoba da prihvate ozbiljne odgovornosti braka i ispolje strpljenje i disciplinu da izgrade taj odnos.

Bas ste me zbunile
Quote:
a kad je neko bio u braku a nije razveden nego udovac i devojka?
Nigde se u knjizi ne spominje da se u sinisatriji razvedenih parova ili razvedenog jednog partnera gleda neka druga kuca sem 7.
Sto je meni licno potpuno logicno.

Lara

Old 19-07-2007, 21:20   #10
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

ako se gledaju vladalac VII onda su nam oboma mars (njemu je VII u SCO a meni u ovnu), mada ni ja nisam bas sigurna jer mu je na prvom stepenu vage pocinje VII ostatak je u SCO, marsevi su na u konjukciji sto je dobro za strast , i njegovo since je u konjukciji sa mojim marsom (0s), ali nisam bas sigurna da je to pokazatelj neki visi sem strasti koju imamo ali ja necu samo to !

Old 19-07-2007, 23:27   #11
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

ja nazalost nemogu puno reci o ovoj temi, jer namam toliko znanja a mnoooggooooo me interesuje, ali definitivno je drugi brak 9 kuca.
ako neko jos nije bio u braku, gleda se njegova 7 ako je partner imao vec brak gleda se njegova 9 i onda aspekti koji prave ova dva tipa joj...sada i ja vise neznam nista, totalno sam samo nekako mi je nelogicno da ako ja sada (posto sam moj prvi brak vec ispcucala tj. 7 kucu) da sa novim partnerom uporedjujem bas nju, znas sta mislim??

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-01-2008 at 03:41..

Old 19-07-2007, 23:37   #12
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Ja mislim da u sinastrijama u tim slucajevima kad je drugi brak i jednom i drugom, treba gledati i vladare dc-a (gde su, sta rade), ali i vladare IX kuce. Jer ipak deveta kuca predstavlja drugog bracnog partnera. Po meni se vladar dc-a vec istrosio kroz prvi brak koji je predstavljao. Pa kako onda opet gledati samo njega?

Old 20-07-2007, 00:51   #13
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Gleda se 7 kuca,a tek posle mada mislim da je ne bitna i 9-ta,jer je u sinastrijama drugacije,ipak je sedma kuca pokazatelj brakova,moze se pogledati i u kom znaku se zavrsava sedma kuca,ako bi dsc bio pokazatelj prvog braka.
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2007, 01:47   #14
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Opet imam jedno pitanje, bila sam vec u jednom braku (zvanicnom), a posle toga sam sa jednim zivela 6 meseci, da li to znaci da sam ja i IX istrosila po tom pogledu, pa da sada za sing treceg (treca sreca ) ja treba da gledam vladara XI. A, mozda i ne, ipak 6 meseci nije dug period? Jaoj, rokunucu se pored ovog mog komplikovanog ljubavnog zivota ))))))

Old 20-07-2007, 01:59   #15
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Vidi ovako, ta pravila vaze kada tumacis svoju natalnu ali u sinastriji je to potpuno druga stvar. Odnos sa jednim partnesrom itd gledas kroz 7 kucu. Pa zatim odnos sa drugim partnerom takodje gledas kroz 7 kucu. Znaci, sedma kuca i
Quote:
Merkur: U muskom horoskopucesto Venera i Mesec pokazuju kakvu vrstu zena osoba zeli da privuce, dok u zenskom horoskopu slicnu ulogu mogu imati Mars i Sunce, usled cega ove planete u musko-zenskim odnosima imaju vaznu ulogu i niihovi aspekti ce pokazati u kojoj meri mogu jedno drugom ispuniti ocekivanja.
......
U ljubavnim odnosima ce od prvenstvene vaznosti biti Venera, Mars i Sunce. Sunce kao prirodni vladar pete kuce jako utice na ljubavne odnose. Venera i Mars upravljaju zenskim i muskim principo, tako da su vazni za odredjivanje seksualne privlacnosti. ....Uporedni aspekti izmedju Venera i Marsa, Venere i Meseca, Venere i Sunca, Venere i Urana i Venere i Plutona su posebno vazni u odredjivanju ljubavnih potencijala u odnosu.
U bracnim odnosima su ti faktori takodje vazni, ali se takodje mora razmatrati uticaj Saturna, koji je egzaltirani vladar sedme kuce i Vage, predstavnika institucije braka. Uticaj Saturna ukazuje na sposobnost osoba da prihvate ozbiljne odgovornosti braka i ispolje strpljenje i disciplinu da izgrade taj odnos.
Itd, nadam se da ce sve ovo Smiske potvrditi i dodati jos neke detalje.

Lara
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules