ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
razne teorije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti
Old 10-04-2010, 18:57   #1
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti

Pozdrav!

Naime, svi smo ovdje, više manje upućeni u to kako egzaktni aspekti rade ili bi trebali raditi najjače, neovisno o tome jel afekt loš ili dobar, zatim slijede aplikacije, te separacije.

Za aplikaciju kažemo kako je to aspekt koji se gradi, te stoga vremenom jača, dok separacija ima tendenciju slabljenja.

Međutim, zašto sam otvorila ovu temu? Pa zato da razriješimo nešto što se tiče separacija.
Naime, već sam na nekoliko mjesta naišla na nekakve ideje kako separacija zapravo uopće niti ne djeluje već opisuje događaje koji su se već dogodili!

Mislim, **** lud zbunjenog, ali meni to, da prostite, nema baš nikakve logike!
Ne znam posjeduju li zagovornici takvih teorija u sinastriji, uopće konkretne primjere kojima mogu potkrijepiti te navode?

Mogu razumijeti da zbog prirode separacije, ona vremenom može oslabiti, no da predstavlja prošle događaje i da ti separacioni aspekti se baš nikako ne osjete u sadašnjosti? I to u sinastriji dvoje ljudi? Hm.hm.hm.hm.

Iznesite svoja razmišljanja, rasprava je otvorena!

Last edited by Shmishonja; 10-04-2010 at 20:05.. Reason: **** da budemo fini... bez "tih" reči ;)
Submit to Digg   Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

da se dodam...
Old 10-04-2010, 20:10   #2
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile da se dodam...

Interesantna tema ~ iz mog iskustva, primetila sam da separacije rade u "oba pravca" ~ pokazuju i ono što se dešavalo sa njih dvoje pre nego što su se njih dvoje smuvali, a isto tako, ali u manjem intenzitetu pokažu da se skoro identične situacije dešavaju i njima dvoma ~ al kao što rekoh mnogo manjeg intenziteta, al da se dešavaju, u 65% uporednih SE DEŠAVALO da i separacije solidno "odrade priču" ali je realno uslov bio da i to dvoje u svojim natalnim karama imaju "sličnu priču" pa se zbog "duplirane sličnosti" i u samom uporednom tj, samom odnosu naravno i ponovio taj separacioni aspekt

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti Reply With Quote

Old 10-04-2010, 20:19   #3
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Pretpostavljam da dosta zavisi i od toga koliki je orbis u pitanju... vjerujem da recimo, separacija na nekih 2 stepena razlike ili manje se puno jače osjeti od većeg orbisa...

edit:

pardonček , zanijelo me, pa mi prst omak'o...

re : heh...
Old 10-04-2010, 20:32   #4
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile re : heh...

Pa naravno, kao i u klasničnom tumačenju natalnog čarta, što je orbis manji, to je priča tačnija i konkretnija

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 10-04-2010, 20:34   #5
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Kod mene u sinastriji separacije rade, a i ne slabe nesto vremenom.

U poslednjoj vezi (sinstriji), imala sam separacioni kvadrt njegovog sunca/merkura sa mojim mesecom. Taj kvadrat je stalno radio u smislu da je on pricao(merkur) kako me razume..itd, a ja to razumevanje nikako nisam osecala (mesec). Delima (sunce) je pokazivao (kvadrat) da me ne razume (mesec).

I u ostalim sinastrijama separacije su mi radile.

Old 10-04-2010, 20:58   #6
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Da, moram priznati da je i meni radila separacija...
Ili barem mislim da jest!

Naime, uvijek postoji rizik oko toga jesmo li dobro procijenili utjecaj pojedinog aspekta i jel baš taj aspekt zadužen za ono za što ga tretiramo.

Međutim, nerijetko dosta zanemarujemo vlastiti natal. Kao što je rekla Shmisha,a i hrpa ostalih astrologa... Najjače rade aspekti koje (obostrano) imamo i u natalu.
Npr, partner i ti imate u natalima kontakt Mo/Ma, a i taj aspekt imate u sinastriji. Neovisno o separaciji, povećem orbisu, gotovo uvijek se osjeti.

Old 10-04-2010, 22:41   #7
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Pa istina uzela si najgori ili najbolji moguci primer Mo/Ma. Konkretno imam takav odnos moj MO u natalu ima aplikaciju sa Ma; tacnije Ma je 3`Device, Mo je 1`Skorpije - sekstil. Dok on ima Mo 5`Device, a Ma 9`Skorpije - opet sekstil opet aplikacija, mislim da sta god donose ta razmena u sinastriji konjukcija, bilo privlacnost ili odbojnost vremenom samo jaca.

Old 10-04-2010, 23:23   #8
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

jedino što mi je poznato, a vezano za separacije kao "prošle događaje" jest teorija o prošlim inkarnacijama..a u to se ne razumijem točnije, ne proučavam astrologiju s tog stajališta

ovo što je Šmišonja navela da
Quote:
pokazuju i ono što se dešavalo sa njih dvoje pre nego što su se njih dvoje smuvali,
ne razumijem
molim konkretan primjer za to

u kom smislu se to prije dešavalo?

Old 11-04-2010, 18:51   #9
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ginger....npr. Ve-Sa (ovo neće biti pravi primjer jer sam aspekt to znači) često daje da se sreću u trenutku kada je netko od to dvoje prekinuo neku tešku vezu, pokušava zaboraviti staru nesretnu ljubav....(znači to je bilo prije...)

Ili npr...Sunce,Venera separacija sa Uranom...moguće da je već rastavljen u trenutku kada se sreću...tako bi trebalo biti...ako je aspekt loš-težak razvod, ako je lagan- ono razvod bez većih problema i posljedica---

Old 11-04-2010, 18:58   #10
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Ginger....npr. Ve-Sa (ovo neće biti pravi primjer jer sam aspekt to znači) često daje da se sreću u trenutku kada je netko od to dvoje prekinuo neku tešku vezu, pokušava zaboraviti staru nesretnu ljubav....(znači to je bilo prije...)
Ovo je apsolutno nesto sto sam imala tako da samo mogu da potvrdim!

Old 11-04-2010, 20:06   #11
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

u sinastriji?

dakle osoba 1 ima veneru u separacionom kvadratu sa saturnom osobe 2
jel tako?

i sad te dvije osobe su se smuvale i taj aspekt (koji se stvorio među njima: ve 90 sa) govori o tome da su oboje prednedavno razočarani u ljubavi npr

jesam dobro shvatila?

Old 11-04-2010, 20:09   #12
ochajna domacica
Mag

Standardno

Ja sam imala Ve separaciono sekstil sa Sa njegovim, ali opet po onome sto znam je, da je tom nasem susretu prethodila veza kakvu je Pepuuu opisala.

Old 11-04-2010, 20:12   #13
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

a tko je što doživio?

oboje osobe nisu sigurno istu stvar nedavno prošle?

tko je tu šta? u čiju "korist" ide taj aspekt?
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-04-2010, 20:15   #14
ochajna domacica
Mag

Standardno

Nisu. Opet na licnom primeru - dakle, on je imao vezu, ne mogu da kazem nista sem da se iako je sekstil, osetila sam da na meni zeli da prepravi nesto sto je prethodilo, donosi iz proteklog perioda, veze...

Old 11-04-2010, 20:18   #15
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

Domaćice ali ti nisi imala tešku vezu prije vašeg susreta?
samo on?
a moglo je biti obrnuto, ne
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules