ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
da li se slazemo na najdubljem nivou i kakva je buducnost veze

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pluton u sinastriji
Old 14-03-2013, 02:37   #1
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno Pluton u sinastriji

Pluton u sinastriji, pre svega s licnim planetama. Vidim da tema Pl 90 i 180 Ma postoji, kao i tema Venera i Pluton, ali me zanima Pluton u odnosu na ostale planete u sinastriji. Dakle, Pluton i Mesec, Pluton i Merkur, Pluton i Sunce, Pluton i Jupiter, Pluton i Saturn, Pluton i Uran i Pluton i Neptun.

Pa hajde da pocnemo od losih aspekata Plutona i Meseca...
Advertisement

Old 14-03-2013, 03:35   #2
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Hajde

Pluton (moj) 180* Mjesec (Njegov), meni je Pl bitan jer je vladar asc i u prvom polju pa kad je aspektiran egzaktno kao u ovom slučaju - bitan je.

Ne mislim da je opzicija loša (barem za sada) ako su osobe duhovno jake osobnosti, izgrađene ličnosti, čvrsti karakteri i ako su drugi sinastrijski aspekti dobri kao Moj SA 120 njegov MO i njegov SA 60 moj Mo, onda je ovo jak osjećaj strasti ( ali ne one kao kod vatrenog znaka ili marsa koja s e zapali i sagori) već one dubinske jake, povezanosti, osjećaj pripadanja, čak bez riječi ta energija se jako osjeća kad su osobe zajedno.

Prosto kad stojite pored takvih ljudi, bez da itko išta govori - osjećate ogromnu energiju. Ljudi obično (iz iskustva) za ovekve osobe odmah misle da su partneri i vide ih kao takve.

Neznam, ja volim ovaj aspekt, to je kao magnet (pluton) koji privlači neku stvar koja se magnetom može privući...
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 14-03-2013, 18:49   #3
Druid

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy će postati poznat uskoro
Standardno

Ne bih da kvarim zabavu,ali do sada se bar meni kroz praxu pokazalo da generacijske planete kao npr/Ne,Ur,Pl nemaju nikakav uticaj ni na pojedinca a kamoli kroz sinstriju...

A tu magnetcnost budimo realni osecamo sa svakim u koga se zaljubimo

Old 14-03-2013, 19:02   #4
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Standardno

To nije točno, osim ako nisi pripadnik TA astrologije, ali mi koji gledamo po MA imamo drugačije rezultate.

I natalno i u sinastriji, kako misliš da jedan Uran u kvadraturi nema efekt kad je to prvi pokazatelj razvoda, ili jedan Pluton, Neptun?

Ne razumijem, osim ako gledaš TA onda to i ima logike, inače u MA su transcedenti itekako bitni ako su povezani sa ascedentom ili vladari njega kao i povezani sa emotivnim planetama.

A magnetičnost ne osjećaš sa svakim u koga se zaljubiš jer postoje razne vrste emocija i razni intenziteti

Old 14-03-2013, 19:13   #5
Banned

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Ne bih da kvarim zabavu,ali do sada se bar meni kroz praxu pokazalo da generacijske planete kao npr/Ne,Ur,Pl nemaju nikakav uticaj ni na pojedinca a kamoli kroz sinstriju...
Vala baš!
Ali moguće je da kod nekoga deluju taj pl ako je egzaktan aspekt to je bar moje iskustvo za sada.
Prvenstvo nad svim planetama ipak imaju Ma/Ve u sinastriji!

Old 14-03-2013, 19:20   #6
Druid

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
To nije točno, osim ako nisi pripadnik TA astrologije, ali mi koji gledamo po MA imamo drugačije rezultate.

I natalno i u sinastriji, kako misliš da jedan Uran u kvadraturi nema efekt kad je to prvi pokazatelj razvoda, ili jedan Pluton, Neptun?

Ne razumijem, osim ako gledaš TA onda to i ima logike, inače u MA su transcedenti itekako bitni ako su povezani sa ascedentom ili vladari njega kao i povezani sa emotivnim planetama.

A magnetičnost ne osjećaš sa svakim u koga se zaljubiš jer postoje razne vrste emocija i razni intenziteti
Pa sve vise postajem pristalica TA iz razloga sto transcendenti "zakazuju".Ali ok,svako ima svoje vidjenje,necu da spamujem samo sam iznela neke stvar koje sam zapazila.

A sa ovim boldovanim se i dalje ne slazem

Old 14-03-2013, 19:50   #7
Veštac

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Sustinski jako mali procenat ljudi oseca transcendentalne planete i ima ih aktivirane u horoskopu.

I vise sam zagovornik, da ljudi gledaju prvenstveno ove osnovne planete, sem ukoliko se nemaju bas jaki aspekti sa transc. planetama.

I ko po pravilu, svi se odmah zalepe za plutona, svi su magneticni i seksualni i sta ne, a realno 5% ljudi oseti njegovo dejstvo.

Isto tako i u sinastriji, manje vise je nebitan.

Ti te dominet http://oi47.tinypic.com/ua7iv.jpg

Old 14-03-2013, 20:01   #8
Druid

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku

I ko po pravilu, svi se odmah zalepe za plutona, svi su magneticni i seksualni i sta ne, a realno 5% ljudi oseti njegovo dejstvo.
Bravo! i ja sam pocela da pi*dim od toga forsiranja plutona i skorpijskih t(r)ipova
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-03-2013, 02:02   #9
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Standardno

Pa ako ne osjećate njegovo djelovanje i pizdite od toga, što radite na ovoj temi?

To što niste osjetili djelovanja ili iskoristili potencijale neke planete je isključivo vaš problem, ali dosadni ste sa tim prepucavanjima oko toga što "radi" što ne radi.

Meni nikad ne bi palo na pamet da omalovažavam neke stvari samo zato što ih nisam iskusila.

Imate milijun tema na forumu na kojima možete pisati o usporednim horoskopima i ne djelovanju transcedenta na vaš život, pa bi bilo lijepo da se vratimo na temu

I ta podjela astrologije na TA i MA je besmislena, niti će pripadnici TA ikad moći osporiti činjenicu da transcedenti postoje i da djeluju, a niti će ikad pripadnici MA moći osporiti da neka/pravila zakoni TA ne djeluju.

Svatko ima pravo raditi po principu koji želi, pa ne vidim razloga da umanjujete važnost nekih stvari ili se prepucavate oko ovakvih gluposti.

I ne znam zašto, ali uvijek se događa da tzv. pripadnici TA vrijeđaju/obezvrijeđuju znanja/tehniku Moderne astrologije, još nikad nisam primjetila da je neki pripadnik MA obezvrijedio rad/tehniku Tradicionalne astrologije, a što vam to govori?

Da su očito transcedenti bitni da bi vi shvatili da ne možete zauvijek ostati na razini srednjeg vijeka i da se znanja kao i tolerancija moraju širiti.

A sad bi bilo lijepo, da se vratimo na temu. A vi kojima transcedenti ne djeluju da otvorite svoju temu o tome i pišete iskustva.

Old 15-03-2013, 02:07   #10
Banned

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
razini srednjeg vijeka
Ajmo onda ovako 21.vek pluton nije više planeta!

Jednostavno nije tako moćan ko što bi neki želeli i tu smo da delimo mišljenja i iskustva da li deluje ili ne.

Old 15-03-2013, 02:16   #11
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Standardno

Da, ali tema je o djelovanju, tako da ne vidim razlog da se nešto omalovažava, valjda znate napisat svoje iskustvo i mišljenje na dostojan način?

Umjesto konkretnih primjera vi ste počeli pljuvati po nečemu što niste (kako sami kažete) ni osjetili.

I što sad? Treba cjela tema biti pretvorena u privatnu prčiju i vrijeđanje?

Također, tema nije ni transcedenti u natalu, pa ne vidim zašto se o tome piše, jel problem da otvorite temu: "Transcedenti ne djeluju" i da tamo obrazložite svoje stavove ali potkrepljene dokazima i iskustvom, a ne omalovažavanjima dijela astrologije?

"Nije tako moćan kao što bi neki želeli" - a tko si ti da prosuđuješ intenzitet nečega što je netko proživio? Umjesto da napišeš nešto što ćeš potkrijepiti nekim normalnim činjenicama, ti osuđuješ to što netko kaže da mu Pluton djeluje.

Zamisli se malo da li je to normalno ? Nemam ništa protiv razmjene iskustva, ali imam sve protiv pljuvanja nečega samo zato što nisi osjetila ili ne razumiješ.

To su 2 dijametralno različite stvari i nema teoretske šanse da ih poistovjećuješ.

Poštujem ako netko kaže da je imao egzaktan aspekt Mjeseca i Plutona i da ga nije osjetio - ok, nije. A nitko od vas koji pljujete po djelovanju transcedenata nije naveo primjer iz iskustva pa da kaže - eto meni ne djeluje. Stoga, nemam namjeru poštovat pljuvanje

Old 15-03-2013, 02:22   #12
Veštac

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bojana_NS VIdi Poruku
Ajmo onda ovako 21.vek pluton nije više planeta!

Jednostavno nije tako moćan ko što bi neki želeli i tu smo da delimo mišljenja i iskustva da li deluje ili ne.
Haha, bravo. Postedi me odgovora.

A inace, ja i te kako osecam transc. planete(o da i velikog plutona koji mi je trenutno kod stelijuma u 1. kuci), samo kazem da vecina ljudi pripisuju sebi neke uticaje ovih planeta, a narocito famoznog plutona, bez ikakve osnove.

Old 15-03-2013, 02:53   #13
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Standardno

A kako ti znaš da li nešto sa osnovom ili nije? Jel poznaješ te ljude i njihove živote pa to možeš potvrditi ili ne?

Jer ako ne, valjda ti je jasno da su ti tvrdnje neutemeljene, nešto poput naglabanja na pazaru. Što naravno, nije zabranjeno, ali nije ni nešto što se uzima u obzir

Ja osobno tvrdim da osjećam Plutona i da mi je bitan kao suvladar ascedenta i smješten u 1. polju, a bitan mi je i za karijeru i za emocije i za novce jer kvadrat radi sa Jupiterom (vladar 2.,5. polja) na MC-u.

I tvrdim da mi je u sinastriji (u egzaktnim aspektima) bitan i da djeluje itekako.

I sad mi molim te objasni, da li bi bilo realno da i meni kažeš da pripisujem utjecaj plutona bez ikakve osnove?

Naravno da ne bi, jer ni nemožeš znat kako mi djeluje niti kako se ispoljava.

Odakle uopće potreba da nekome kažeš da si pripisuje utjecaj planete bez osnove?

To je kao da tebi netko kaže da ti konjukcija Marsa i sunca ne djeluje. Besmisleno. Jer niti te itko poznaje niti itko zna kako ti se energija manifestira.

Dakle, bavite se glupostima i naklapanjima.

Old 15-03-2013, 03:04   #14
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Pa nije ni Sunce planeta nego Zvijezda pa ga dadose za vladara jednome znaku a ostalim hladna nebeska tijela(nigdje veze ),pa zasto onda jedan asteroid poput Plutona nebi imao pravo da vlada Skorpijama.Ne uskracujmo im to,jer im je prica o Plutonu izgleda jedini ponos u zivotu,(ali samo prica)

Old 15-03-2013, 03:21   #15
Veštac

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Pa nije isto sunce/mars i pluton. Ovo su licne planete, pluton je transc.

Za transc. planete uzimam jako malo stepeni orbis. Recimo da ovde kod mene nema meseca, neptuna nebih ni gledao. Kao sto ni kod tebe nebih gledao plutona jer je predaleko od ASC.
Jedna stvar se u astrologiji moze videti na 10000 nacina. I to sto ti osecas plutona il mislis da osecas plutona je tvoja stvar. Ja smatram da ti umisljas da ga osecas, jer opis plutona je kao znak skorpije, a buduci da si sama skorpija podznak, reci mi kako razlikujes bas taj uticaj planete pluton ?
Naravno to je moje misljenje, uvazio ga neko ili ne i to je to.

Poenta je da mnogi ljudi sve stvari pripisuju plutonu, pored svih ostalih planeta i svih ostalih aspekata u horoskopu. Ni jedna stvar se ne moze videti samo po jednoj planeti ili jednom aspektu, a narocito ne po tako dalekoj planeti(sem ako je bas na asc, a znam takvih ljudi)

Da se razumemo, ja plutona svrstavam u planete i gledam ga u horoskpu, ali bas kad je jako izrazen, ili kod osoba kojima su aktivirane i druge transc. planete.

Last edited by Malefik; 15-03-2013 at 11:12..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules