ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Vjecna ljubav ? Ili patnja ?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-02-2012, 14:32   #226
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

kod mene sad sa je u opoziciji sa so, obostrano i sa mo,a obostrano sa 120 asc, a u kompozitu...so, mo i ve iz prve, sve u konjukciji, prave skor pa egzaktnu opoziciju sa sa na vrhu seste, u sedmoj..i pitala sam ovdje sta bi to moglo znaciti, i ja nesto razmisljam ..posto bas jesmo radvojeni ..i kad god i treba da bude nesto ja se povlacim i tesko s odlucujem ..ja nesto bas kocim..a inace to nikad ne radim..necu da mu se javim iz neobjasnjivih razloga.ali eto necu...a eto to je taj sa iz sedme iz kompozita..nekako se cak i osjecam lose iako znam da mu je stalo i meni je..ali ne mogu sve me nervira....

Last edited by majabl; 22-02-2012 at 18:44..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-02-2012, 14:59   #227
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Majana VIdi Poruku
Pa da, Saturn u neku ruku mora biti naglasen jer upravo on donosi trajnost. Pretpostavljam da u ovom prvom skolskom primeru nije bio u aspektu sa licnim planetama? Kod mene moj Saturn ima trigon ka njegovom Suncu, dok i njegov Saturn ima sekstil ka mom Mesecu, a Sunce i Mesec su nam u trigonu.
Razlika izmedju mene i njega je par meseci...njegov saturn je u egzatnoj konjukciji sa mojim i pravi iste apekte koje pravi moj saturn u mojoj natalnom..tako da je donekle saturn bio aspektovan (njegov)..

Prosle godine sam imala vezu gde je njegov saturn bio u egzaktom trigonu sa mojom venerom i nije donelo trajanje...u tom periodu bilo ko da mi je usao u zivot sa bilo kakvim aspektima u sinastriji ne bi donelo trajanje jer ja nisam bila spremna za vezivanje i vezu (trauma od one veze o kojoj sam pisala )

Old 22-02-2012, 15:19   #228
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku

Prosle godine sam imala vezu gde je njegov saturn bio u egzaktom trigonu sa mojom venerom i nije donelo trajanje...u tom periodu bilo ko da mi je usao u zivot sa bilo kakvim aspektima u sinastriji ne bi donelo trajanje jer ja nisam bila spremna za vezivanje i vezu (trauma od one veze o kojoj sam pisala )
Ima i toga

Old 22-02-2012, 16:44   #229
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

u sinastiji mene i mog muza, njegov Sa pravi kvadrat sa mojom Ve i Mo, a u konjukciji je sa mojim asc.
A moj Sa je u trigonu sa njegovom Ve...
jako smo razliciti i ponekad nismo na "istim talasnim duzinama" ali ljubav uvek postoji i oseca se medju nama i eto nas vec 8 godina u braku
valjda taj njegov Sa 0 moj asc daje tu trajnost.
Sta kazete, jesam li u pravu?

Old 22-02-2012, 18:42   #230
Druid

Cor Serpentis's Avatar

Cor Serpentis je offline
Registrovan: Dec 2007
Cor Serpentis je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
u sinastiji mene i mog muza, njegov Sa pravi kvadrat sa mojom Ve i Mo, a u konjukciji je sa mojim asc.
A moj Sa je u trigonu sa njegovom Ve...
jako smo razliciti i ponekad nismo na "istim talasnim duzinama" ali ljubav uvek postoji i oseca se medju nama i eto nas vec 8 godina u braku
valjda taj njegov Sa 0 moj asc daje tu trajnost.
Sta kazete, jesam li u pravu?
Da ti nemas pokazatelje u svom natalu za trajanje djavola bi to trajalo kakva god da je sinastrija
Prvi vladar sedmog polja, uran, je u fiksnom znaku u konjunkciji sa planetom u sedistu i ima sekstil sa saturnom..(suvladarem vodolije)

Drugi vladar, gore pomenuti saturn, ne ugrozava 4. polje i vladara 4. polja (kuca dom porodica, a tu je i vladar 7. polja)

Naravno, sinastrija je 2. korak i takodje doprinosi, ali bez osnove, tj bez dobrog temelja (sto je natal) koliko god da su cvrsti blokovi i cigle (sinastrija) to ne bi uspelo

Moram da te pitam..kako je ovaj jupiter uticao na tvoj brak? (natalni)

Old 23-02-2012, 07:15   #231
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
Da ti nemas pokazatelje u svom natalu za trajanje djavola bi to trajalo kakva god da je sinastrija
Prvi vladar sedmog polja, uran, je u fiksnom znaku u konjunkciji sa planetom u sedistu i ima sekstil sa saturnom..(suvladarem vodolije)

Drugi vladar, gore pomenuti saturn, ne ugrozava 4. polje i vladara 4. polja (kuca dom porodica, a tu je i vladar 7. polja)

Naravno, sinastrija je 2. korak i takodje doprinosi, ali bez osnove, tj bez dobrog temelja (sto je natal) koliko god da su cvrsti blokovi i cigle (sinastrija) to ne bi uspelo

Moram da te pitam..kako je ovaj jupiter uticao na tvoj brak? (natalni)

hvala ti puno na tvom komentaru!!!!!!!!!

Meni je Ju vladar 5, a nalazi se u 12....pa smo bogami bas imali problema da dobijemo decu. Godinama je to trajalo, namucili smo se bas, svasta smo pokusali. I dobili smo prekrasnu devojcicu na kraju
valjda ce biti jos dece...nadam se.
Eto,ako imas jos pitanja, slobodno pisi!
pozz

Old 24-02-2012, 02:07   #232
Druid

Cor Serpentis's Avatar

Cor Serpentis je offline
Registrovan: Dec 2007
Cor Serpentis je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
hvala ti puno na tvom komentaru!!!!!!!!!

Meni je Ju vladar 5, a nalazi se u 12....pa smo bogami bas imali problema da dobijemo decu. Godinama je to trajalo, namucili smo se bas, svasta smo pokusali. I dobili smo prekrasnu devojcicu na kraju
valjda ce biti jos dece...nadam se.
Eto,ako imas jos pitanja, slobodno pisi!
pozz
A jupiter ti je i vladar osme u 12, pa je izmedju ostalog i zato bilo teze ,,,ali hvala bogu

"dobro je" da se tako odrazio taj jupiter, tj nije dobro ali bolje nego spletke i prevare u braku, nadam se da nisam zvucala pogresno Posto spletke ostaju spletke, a bebac je ipak tu ))
Advertisement

Old 24-02-2012, 02:11   #233
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Majana VIdi Poruku
Neddo a zasto mislis da Mesec ume da ignorise?
Ne da može, nego ignorira. Kažem iz iskustva. Jednostavno osjetiš tu energiju koja te sputava, pa mjesec kao mjesec, neće staviti karte na stol, već će se povuči i sakriti da ga netko ne povrijedi. I tu počinje igra, mjesec ignorira i pati a onda i saturn povlači deblji kraj... i tako u krug.

Old 26-02-2012, 01:17   #234
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Registrovan: Dec 2010
MoonEma161834 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Letos upoznam muskarca sa kojim imam skolski savrsenu sinastriju...njegovo sunce u egzaktoj konjukciji sa mojim mesecom, a njegov mesec u konjukciji sa mojom venerom 1* razlike. Njegov mars u egzaktom trigonu sa mojom venerom..itd...savrsena sinastrija, ali nista. Jednostavno covek nije delovao na mene..bili nesto kratko zajedno..samo je na njega sve ostavilo veci utisak, jer me je posle proganjao, ali i to je kratko trajlo, relativno brzo se smirio

A imala sam u vezu u kojoj je moj saturn pravio konjukciju sa njegovim mesecom. Veoma sam volela tu osobu..ja sam raskinula, ali sam jako patila.
to je bio onaj raskid gde ste prinudjeni da sa nekim raskinete. Bilo je da biram sebe ili tu vezu...ja sam naravno izabrala sebe i svoje psihicko zdravlje...On je bio vodolija i on je bio taj koji je inicirao ozbiljnu vezu, bio je izuzetno nezan, i sa tim me napravio mogu reci zavisnom od njega, sto naravno nije dobro.

Sada sam opet u vezi gde moj saturn pravi konukciju sa njegovim mesecom, ali sada sam stvari skroz drugacije podstavila...sada sam pravi saturn - distancirana, bez preteranog ulaganja emocija. Jednostavno odlicno kontrolisem i doziram svoje emocije, strah me je da se nekome prepustim ko sto sam uradila u gore pomenutoj situaciji. Godinu dana sam se oporavljala od te veze.. mada u ovoj novoj vezi moj saturn pravi i kvadrat egzaktni sa njegovim marsem i jupiterom (a ju mu je vladar asc-a) i kvadrat sa njegom suncem...a u prehodnoj pored konjukcije sa/mo moj saturn je pravio trigone sa njegovim suncem i merkurom...
Ovo prvo boldirano, ja kao MO sam isto radila tom SA... A kasnije on je postao ovo drugo, koje sam boldirala

Tjesi me iskreno ovo sto citam da i veliki SA moze biti povrijedjen
I da, MO itekako moze ignorirati

A ti, volis li tog novog isto kao bivseg, vodenjaka ?

Old 28-02-2012, 01:11   #235
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by MoonEma161834 VIdi Poruku
Ovo prvo boldirano, ja kao MO sam isto radila tom SA... A kasnije on je postao ovo drugo, koje sam boldirala

Tjesi me iskreno ovo sto citam da i veliki SA moze biti povrijedjen
I da, MO itekako moze ignorirati

A ti, volis li tog novog isto kao bivseg, vodenjaka ?
U mojoj vezi sa vodenjakom, ne zna se ko je vise izasao povredjen..ja ili on. Ali to je bila jedna patoloska veza, koja je na mene ostavila posledice. Da li je na njega ne znam, a i ne zanima me.

Ovog novog ne volim, kratko smo zajedno da bih mogla da ga volim, a i ja bas nisam vise sposobna da odrzim neki odnos, niti sam spremna da dam mnogo sebe. Ja se u ovom novom odnosu nisam postavila kao SA, nista ne zvocam i ne pridikujem, kad mi nesto zasmeta, samo ga stavim na ignor. Kad odlucim da ga skinem sa ignor, ja mu samo veselo kazem da nisam imala vremena za njega A ima jos jedna stvar koja mi ide u prilog, on je klinac u odnosu na mene...a ja sam se odmah postavila kao neko ko nece trpeti, a i znam da taj odnos nece trajati

Old 04-03-2012, 02:16   #236
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Registrovan: Dec 2010
MoonEma161834 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
U mojoj vezi sa vodenjakom, ne zna se ko je vise izasao povredjen..ja ili on. Ali to je bila jedna patoloska veza, koja je na mene ostavila posledice. Da li je na njega ne znam, a i ne zanima me.
Tako je nekako i kod mene, ne mogu znati je li ostavilo posljedice kad uopce nismo u kontaktu, kao da smo ratovali jedno protiv drugog, a ne bili u vezi

Quote:
Ovog novog ne volim, kratko smo zajedno da bih mogla da ga volim, a i ja bas nisam vise sposobna da odrzim neki odnos, niti sam spremna da dam mnogo sebe. Ja se u ovom novom odnosu nisam postavila kao SA, nista ne zvocam i ne pridikujem, kad mi nesto zasmeta, samo ga stavim na ignor. Kad odlucim da ga skinem sa ignor, ja mu samo veselo kazem da nisam imala vremena za njega A ima jos jedna stvar koja mi ide u prilog, on je klinac u odnosu na mene...a ja sam se odmah postavila kao neko ko nece trpeti, a i znam da taj odnos nece trajati
Haha svidja mi se ta tvoja ignor taktika, morat cu isprobati

Ja iskreno ne znam da li vise uopce vjerujem u ljubav, nakon tog iskustva, ne zanimaju me vise veze niti to vise gledam kao zabavu --- prokleti SA

Old 21-03-2012, 05:45   #237
Obično gatalo

DraganaPe's Avatar

DraganaPe je offline
Registrovan: Mar 2012
DraganaPe je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav svima!

Saturn iz 4. kuće u mom natalu je u konjukciji sa IC u orbisu 2*. U sinastriji trenutne veze, pošto su nam kuće veoma slično postavljene, pravi konjukciju sa njegovim IC orbis 5*. Njegov Saturn iz 8. je u egzaktnom sekstilu sa mojim SO. Veza je još u početku, traje nekih 5 meseci i uglavnom egzistira na daljinu, ali je povezanost i dalje konstantna i intezivna kao na samom početku. Ali, iako sam poprilično starija od njega, da, on meni popuje

Old 25-03-2012, 23:27   #238
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Njegov saturn - tvoje sunce. Zna se ko je stariji

Old 26-03-2012, 01:18   #239
Obično gatalo

DraganaPe's Avatar

DraganaPe je offline
Registrovan: Mar 2012
DraganaPe je na dobrom putu
Standardno

aaaa znam Nedda, ali ipak je to 12 god. razlike...

Old 26-03-2012, 11:20   #240
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
Registrovan: Mar 2008
natasha-77 je na dobrom putu
Standardno

Gledam uporedni horoskop mog prijatelja i nemaju nijednu konjukciju...Da li takva veza ima uspeha ili je samo prolazna???...Mnogo kvadrata,opozicija i poneki trigon,jedino sto im se poklapaju Asc. i Dsc...So90So,So90Ju,So90Ur,So90Ne i S.Cvor,Mo180Sa,Me90Mo,Me90Me,Ma90Sa,Sa90Sa,Sa90Asc,Ju90So,Ju90Ur(ovo su kvadrati koje pravi ta devojka,inace ima jako cudan horoskop,12 kuca joj je ogromna i obuhvata njegovu 4.,5.,6.,7.,u 12 ima Sunce,Me i Mo,Riba je sa podznakom Bika,a i Venera je na samom kraju 11)..On je Strelac-Skorpija,SA u 1.kuci,a u 2. citav stelijum Ur,So,Ju,Ne,Mo,Me,a Ve i Pl u 12...On je Grk a on je Ruskinja
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules