ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pluton 0/90/180 Mars u sinastriji
Old 26-07-2011, 04:08   #1
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno Pluton 0/90/180 Mars u sinastriji

Nasilje ili veeelika ljubav? Sudbina ili ne? Kako deluje ako pluton kvadrira mars, a mars je jos i vladar ascedenta? Sta se desava ako je pluton u padu, a mars u sedistu? Hajde da razmenimo misljenja i iskustva

Last edited by tatjanaj; 26-07-2011 at 11:39..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2011, 04:28   #2
Obično gatalo

ajana's Avatar

ajana je offline
Registrovan: Mar 2010
ajana je na dobrom putu
Standardno

ksenija pajcin i filip kapisoda su imali taj aspekt

Old 26-07-2011, 04:37   #3
Švrća

grkinja85's Avatar

grkinja85 je offline
Registrovan: Oct 2010
grkinja85 je na dobrom putu
Standardno

Baš hoću da kažem...mene ne podseća ni na šta pozitivno, mada je sex pravi plutonovski :-P Ipak, ja ga imam sa čovekom sa kojim živim petu godinu i nikad se u životu nismo ni opsovali, a kamoli fizički obračunavali..mada ko zna..možda to drugačije radi :-) Mene na najpraktičnijem planu asocira na to da pluton osoba pokreće mars osobu, a zavisi i od položaja u kućama i dostojanstava planeta..ovde je pluton u škorpiji, vladar prve u kvadratu sa marsom u lavu u 6oj...Takođe, negde sam pročitala da je jedan od aspekata mržnje koji kad tad dovode do prekida odnosa..ima negde na netu tekst o glavnim aspektima mržnje ili zla u sinastriji od kojih ako imate 2-3 veza ili brak nema šanse da opstanu bez obzira na sve trigone i konjukcije sa sve bezbroj primera poznatih brakova i veza..Ja imam tri pokazatelja pa evo opstajemo još nekako..:-)

Old 26-07-2011, 05:00   #4
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ajana
ksenija pajcin i filip kapisoda su imali taj aspekt
Jesu li ga imali u sinastriji i je li bilo obostrano, ili u natalu?

Quote:
Originally Posted by grkinja85
Baš hoću da kažem...mene ne podseća ni na šta pozitivno, mada je sex pravi plutonovski :-P Ipak, ja ga imam sa čovekom sa kojim živim petu godinu i nikad se u životu nismo ni opsovali, a kamoli fizički obračunavali..mada ko zna..možda to drugačije radi :-) Mene na najpraktičnijem planu asocira na to da pluton osoba pokreće mars osobu, a zavisi i od položaja u kućama i dostojanstava planeta..ovde je pluton u škorpiji, vladar prve u kvadratu sa marsom u lavu u 6oj...Takođe, negde sam pročitala da je jedan od aspekata mržnje koji kad tad dovode do prekida odnosa..ima negde na netu tekst o glavnim aspektima mržnje ili zla u sinastriji od kojih ako imate 2-3 veza ili brak nema šanse da opstanu bez obzira na sve trigone i konjukcije sa sve bezbroj primera poznatih brakova i veza..Ja imam tri pokazatelja pa evo opstajemo još nekako..:-)
Cudi me da nije bilo varnica, mada, sto ti kazes, verovatno se ispoljilo u pozitivnom smislu, tj.u seksu A kakav je njegov natalni pluton, jel dobro postavljen?

Old 26-07-2011, 05:08   #5
Švrća

grkinja85's Avatar

grkinja85 je offline
Standardno

Pa kod mene je u škorpiji - dakle u svom sedištu, napisala sam iskustvo u postu iznad...

Old 26-07-2011, 05:23   #6
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by grkinja85 VIdi Poruku
Pa kod mene je u škorpiji - dakle u svom sedištu, napisala sam iskustvo u postu iznad...
Ja natalno imam ovaj aspekt, ali ne radi, jer sam manje-vise u dobrom okruzenju, mada ne verujem ni da bi radio u bilo kojem slucaju. A u sinastriji se mozda aspekti s plutonom tek kasnije ispoljavaju, s obzirom da je u pitanju udaljena planeta, e sad... dobro ili lose, valjda zavisi od natalne postavke... Mozda je jos neko imao iskustvo sa ovim, pa cemo zaokruziti pricu

Old 26-07-2011, 05:36   #7
Švrća

grkinja85's Avatar

grkinja85 je offline
Standardno

Ako ga imaš i natalno i u sinastriji možda znači da kroz taj odnos proživljavaš ta aspekt..ja se držim toga da za sve aspekte u sinatsrijama i predikcijama mora postojati predispozicija u natalu...a kažu da je posebno značajno kad se u sinastriji pojavi isti aspekt jer on aktivira taj natalni...dalje je bitna pozicija tih planeta u natalu, čime vladaju pa u sinastrijama isto tako...generalno mene asocira na neku agresiju, duboku i dinamičnu transformaciju, energiju, snagu, nešto loše..a može da bude i obična eksplozivnost..who knows :-)

Old 26-07-2011, 05:56   #8
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by grkinja85 VIdi Poruku
Ako ga imaš i natalno i u sinastriji možda znači da kroz taj odnos proživljavaš ta aspekt..ja se držim toga da za sve aspekte u sinatsrijama i predikcijama mora postojati predispozicija u natalu...a kažu da je posebno značajno kad se u sinastriji pojavi isti aspekt jer on aktivira taj natalni...dalje je bitna pozicija tih planeta u natalu, čime vladaju pa u sinastrijama isto tako...generalno mene asocira na neku agresiju, duboku i dinamičnu transformaciju, energiju, snagu, nešto loše..a može da bude i obična eksplozivnost..who knows :-)
Imala sam ga s jednom osobom... Njegov pluton je kvadrirao moj mars. Inace njegov pluton je odlicno postavljen u natalu. Ali ne znam da li je uopste i radio, posto smo bili samo frendovi... cak ni to... Vise neko poznanstvo koje je trajalo 4 meseca, a poznato je da pluton deluje tek kasnije... Inace, sem tog kvadrata, njegovog plutona i mog marsa, imali smo sve same trigone, sekstile i konjukcije. Medjutim, njemu je natalno venera u opoziciji sa uranom i sunce u kvadratu sa saturnom, pa je mozda to bio uzrok prekidu odnosa.
A istovremeno kad i njega, srela sam jos nekog, ali ovog puta moj pluton kvadrira njegov mars. Ali je valjda jos rano da deluje, a mozda je i bolje da ne pocne, po njega, a mozda cak i po mene, jer bih mogla unistiti nesto sto mi vredi
Advertisement

Old 26-07-2011, 12:58   #9
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Ja ga imam u sadasnjoj vezi i osecam da cu kad tad da poludim zbog ovog aspekta
naime njegov Pl pada u moju 12, njegovo 11 polje, i pravi 90 sa mojim Mo0Ma u drugom polju.
Kad se volimo sve je idealno, ali mala varnica i eto strasne svadje gde ne prepoznaje on mene ni ja njega. Tada imam utisak da me mrzi kao nikad nikog, a ni ja njega ne mogu da smislim, ali sve to nikad ne traje duze od jednog dana, i kad se sve smiri ni on ni ja se ne secamo uzroka svadje.
Ali obostrano neki uzasan osecaj kao da ti neko otrgne deo tebe kad smo u svadji. Ne mozemo da funkcionisemo sa drugim ljudima. Eto, a to mi se nikad nije desavalo. A moj Pl pravi 180 na njegovu Ve, zato ni njemu jadnom nije lako

Old 26-07-2011, 13:40   #10
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Egerija...

hm,tvoja situacija slicna mojoj...kako ti se decko ponasa u vezi?

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Nasilje ili veeelika ljubav? Sudbina ili ne? Kako deluje ako pluton kvadrira mars, a mars je jos i vladar ascedenta? Sta se desava ako je pluton u padu, a mars u sedistu? Hajde da razmenimo misljenja i iskustva
Ja sam imala ovo u sinastriji... njegov Pl u Vagi kvadrirao moj Mars u Jarcu...zaista ne bih znala sta da kazem,skorpijska sma i ovako...cula sam da je Pl osoba fatalna za Marsa,sto i nije tako dobro seks.....uh..taj seks,nikad u zivotu takvu povezanost,tako duboko,to nije samo seks,vec osecam,bez obzira kako klishe ovo zvucalo...da sam rodjena za njega,a to je i on rekao ,kao da sam mu oduvek pripadala...Cak i da pocne kao obican seks osetis kako ide dalje da je nesto drugacije,a znas da nije ljubav,mislim, Mars nije srce i dusha ali da je smao ''dobar seks'' nije nikako...kao da hoce da zauvek budes njegova. A na neki nacin i jesi,a i on tvoj..ti ljudi se uvek jedni drugima vracaju,mozes ga mrzeti koliko hoces i on tebe ali,uvek se vratite..eh sad...kad sam ja cula da je moj Pl sa drugim devojkama bez obzira sto vise nismo zajedno, poludela sam od besa i naredna dva ili tri sata se borila sa mislju da kupim pistolj,namamim ga negde i zavrsim sa njegovim zivotom. Velik bes. velika ljubomora.
Dok smo bili zajedno on je to dva puta isprovocirao,tu moju ljubomoru i rezultati su bili strasni,pa je onda video kako regaujem,previse se uplashio da ce me izgubiti i prestao je da pominje druge ribe u bilo kom kontekstu... time me je omekshao dosta,i raznezio,jer sam videla da pazi na mene,i kasnije bih ga ja jos potencirala da prica o drugim devojkama,jer nisam zelela da stvorim taj osecaj da se on plashi nesto reci dok je sa mnom,ili da treba da me se boji,da ne sme drugu devojku da pomene a da ja poludim,ako da sam tiranin... i tako se,bar kod mene shirilo poverenje. videla sam da on pravi ustupke i zauzvrat sam postala blaza i vise susretljiva.

sto se mrznje i velikog besa tice..to Pluton radi da isprovocira,i ja vam kazem,vi koji ste Pluton,ako vam je vas zivot drag, prekinite da se zajebavate. Za sve sto radite,kazete,kako se ponashate...ima posledica. pa vi nekom drugom pricajte jel radite to svesno ili nesvesno.

Eh sad,u mom slucaju, taj bes, a i njegov bes prema meni, nestane cim ostanemo nasamo.. odmah strast,taj osecaj kao da pripadate jedno drugom,kako nemas snage nikako besniti na njega,sve nestane,sve lose....
ali da Pl izaziva Mars,izaziva ga. eh sd..zavisi kakav je ciji Mars.
Ja nisam kapisoda. Ja imam Mars u jarcu,sigurno necu ici okolo i pucati na impuls,ali,mi je drugi vladar asc sto znaci udara mi vise na licnost... ali opet, taj Pl u Vagi njegov dispozitor je bila Venera u Vodoliji kvadrat moj Pl u skorpiji tako da se valjda sve vraca na moj Pluton ne na njegov,ako ja to dobro gledam..

u svakom slucaju.... soulmate osecaj u seksu,osecaj dubinskog pripadanja,privrzenosti,strasti,odanosti,ali i izazivanje velikog besa i ljubomore,koju prati,agresija.

Ko vodi? I have no idea. navodno svi kazu da Pluton uvek ima nadmoc ali je prikriveno opsesivan. pa sad...kome je gore..onom sto otvroeno besni,ili onom sto se ponasa kao led a ispod u njemu sve kulja ( to govorim kao Pl u Ve-Pl aspektu ). Onda ima onih koji tvrde da Pluton nikad ama bas nista ne oseca,vec da je samo opsesivan i opsednut i da ce na kraju otici i ostaviti drugu planetu ''na suvom '' da krvari,u ovom slucaju bez og obozavanja i seksa...sto moze izazvati agresiju kod Marsa ( iako ja mislim da su njih oboje ubili, Kapisoda je verovatno bio Mars u njihovoj sinastriji ) ali,sa druge strane,znate li vi na kakav je bes tek spreman Pluton..?

Old 26-07-2011, 14:58   #11
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
Egerija...

hm,tvoja situacija slicna mojoj...kako ti se decko ponasa u vezi?
Ima dosta ljubomore, i da nema nekih drugih aspekata mislim da bih davno na ovo stavila tacku. Ali ne mogu. Zbog njegovog Sa na mom So, ne moze ni on mene da pusti jer mu je Mo na mom Sa, pa je ovo trpi i cuti. Trpi torturu Pl jer pozitivni aspekti dopunjavaju ove negativne, pa je ovo dobro i suvise dobro da bi razum odigrao znacajnu ulogu.
Bilo je sve na prvi pogled, oboje smo znali da je to to, a tako nesto se tesko desava 2x u zivotu, uostalom slika sve kaze:
http://www.dodaj.rs/f/B/Ue/40Z4l93c/...nonymousan.gif

Old 26-07-2011, 20:17   #12
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Teski aspekti Egerija... Posebno ovi sa saturnom i pluton kvadra mesec... Uvek sam se pitala da li je bolje imati kombinaciju Pluton kvadrat Mars, ili Pluton kvadrat Mesec... Ili npr. sta je gore imati kvadrate dva marsa ili dva sunca? Naravno, bolje je bez teskih kvadrata, ali opet, ne verujem da ih nema u bilo kojoj sinastriji....

Old 26-07-2011, 20:31   #13
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Bolji je kvadrat sa Marsom.
Mars je seksualnost,agresija,ljubomora mozda, fizicko,i sve ono sto predstavlja Mars... moze itekako da te okrzne ali ,Mesec je tvoja dusha.
ja sam imala Pl njegov kvadrat moj Mesec i Mars hi hi hi

Egerija...uf..smao pazi to njegov Mo na tvoj SA da mu ne isisash dushu,jer bi mogla,mogao bi se posle tebe osecati kao cedjeni limun

zanima me,cija ljubomora? pitam jer ja kao Pl nikad nisam pokazivala,iako jednom sam ''slucajno'' pokazala ljubomoru u punoj velicini

jel on mozda takav da je krio ili se pravio hladniji? ako to radi,to da znas,Pl na taj nacin oce da uspostavi kontrolu

Usudila bih se reci da je sa tvoje strane ljubomora jacha,jer je takvo moje iskustvo kad Pl aspektuje necije licne, Pluton je ljubomoran al cuti i pravi se, a licna planeta na glas iskazuje

Old 26-07-2011, 20:46   #14
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
jel on mozda takav da je krio ili se pravio hladniji? ako to radi,to da znas,Pl na taj nacin oce da uspostavi kontrolu
Wicca, tesko da neko takvim ponasanjem moze bilo koga da poseduje i kontrolise... Ja bih pre napustila takve osobe nego sto bih dozvolila da manipulisu. Sto te vise steze, sve te manje ima...

Last edited by tatjanaj; 26-07-2011 at 21:43..

Old 26-07-2011, 20:58   #15
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Standardno

Ljubomora je obostrana, mada se oboje trudimo da to prikrijemo i da se ponasamo zdravorazumski kad tad to ispliva na povrsinu, a interesanstno da nismo takvi bili u prethodnim vezama

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules