ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Vivien Robson

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-05-2007, 23:05   #16
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
kaze ovako:.....veza izmedju stepena zodijaka u kojem se nalazi signifikator i datum meseca u kom je partner rodjen..
signifikator na resimo 22 stepenu bilo kog znaka, ikazuje da ce partnerov rodjendan biti verovatno 22 u mesecu ili dan dva pre ili posle toga....
sta ti kod mene vidis u mojoj natalnoj, jer ja ovo ne kapiram zeno?

hmmm koliko ja kapiram, a izgleda da ne kapiram nista, ali nema veze da pokusam...znaci sunce bi trebalo da ukazuje bracnog partnera ili??? kod tebe na 14 stepena bez obzira u kom znaku znaci teoretski bi trebalo da bude datum rodjenja oko 14tog ha???nekog meseca

kod men ej e sunce u ribama na 24 sepena a muz mi je rodjen 24 maja pa sam ja mislela da je to tako...ali mozda je to samo slucajnost

a mandrak, mesec 13, trebalo bi da bude oko 13tog...joj sto lupam

SOLARNA2011/2012

Last edited by Nenita; 19-06-2007 at 12:30..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-05-2007, 23:30   #17
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

ne lupas ali postoje primeri da je to tako i onda se napise knjiga
po tome onaj ko je rodjen 31.nikad se nece ozeniti ili udati..........

Old 18-05-2007, 23:37   #18
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
ne lupas ali postoje primeri da je to tako i onda se napise knjiga
e to jos nisam cula, glupost....ali ko zna mozda i ima necega

znas sta mene totalno zbunjuje??? signifikator braka/muza
sta je sada: sune pokazuje partnera a planeta u 7 kuci samo brak? ili planeta u 7oj kakav ce bracni partner biti?? ako je ovo drugo tacno onda naprimer kod mene nije pokazitelj sunce nego neptun??? joj sve me zbunilo...sve u svemu kod mene je sve lose bilo kako da okrenem... a ljubav zivota

SOLARNA2011/2012

Old 19-05-2007, 00:17   #19
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

http://www.noendpress.com/pvachier/a...arts/index.php

Na ovoj adresi imate laksi nacin za racunanje.

Old 19-05-2007, 00:47   #20
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

hahhah jao mandrak kako na sve imas odgovor...

e jos kad bi se snasla dori ja na ovom....al deluje haos...znala sam da je stos u arapskim tackama

Last edited by Nenita; 19-06-2007 at 12:31..

Old 19-05-2007, 00:55   #21
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
e jos kad bi se snasla dori ja na ovom....al deluje haos...znala sam da je stos u arapskim tackama
ma daj slatka..imas knjigu, to je vec vise od pola posla..ja sebi sve izracunah i sad nemam pojma sta sa tim da radim
al ako nista drugo, barem mi jedno vece bilo vrlo zanimljivo

Old 19-05-2007, 01:03   #22
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

zeno ne znam...evo polomih se...
sta si sebi izracunala...
jel u ove kolone unosim ono sto izaberem gore...npr deca pa redom unosim znak pa onda stepene

i sta kad dobijem tacku
za dete sam dobila aries 3 29
sta je to

ja ne kapiram sta dobijam

ja dobijam lovers leo 5 21 ...a sta sam unela a sta sam dobila i sta sto znaci sve !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Last edited by Nenita; 19-06-2007 at 12:32..

Old 19-05-2007, 12:35   #23
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Pglavlje VI

UTICAJ PLANETA U SEDMOJ KUCI

SUNCE
Tip partnera oznacen ovim polozajem Sunca je nezavistan, ponosan, ambiciozan, plemenit, castan i veran, sem ako Sunce nije afliktovano, u tom slucaju ce on ili ona biti arogantan, dominantan, sebican i rastrosan. Ovaj polozaj mozda oznacava brak sa osobom visokog dustvarnog ranga i po pravilu oznacava da je partner boljeg porekla nego natus. posao ili napredovanje u drustvu verovatno dolaze kroz brak. Uglavnom, svetovni uspeh bice pod dobrim ili losim uplivom od strane partnera, sve u zavisnosti od karaktera Suncevih aspekata. Sunce u sedmoj kuci mozde da znaci da se brak odlaze za srednje doba, i obicno je srecan, pod uslovom da nije sklopljen zarad karijere i uspeha, bez licnih osecanja.
Ako je partner veseo i otvorene prirode, ovaj solarni polozaj je povoljan. U slucaju aflikcija, partner je karijerista ili tasta osoba, razmetljivog karaktera, trosi nemilice. Ukoliko je u sedmoj kuci Sunce afliktovano, bitno je da jedan od partnera popusta drugome, kako bi se izbegle svadje u kuci i sacuvao brak. Bracne razmirnice bice skrivene od ociju javnosti, jer ce se partneri ophoditi jedno prema dugom sa laznom i formalnom uctivoscu.
Aflikacija Sunca ce se vrlo rano odraziti negativno i desruktivno na sva pitanja vezana za brak, a kao glavni uzrok problema mogu da budu ambiciozni roditelji koji se mesaju u finansije, i tako mozda uzrokuju i propast karijere.
PRema Alenu Leu, pozicija Sunca u sedmoj kuci je vaznija u muskom horoskopu, sem ukoliko se ne desi da Sunce "drzi slobodan kurs", ili drugim recima, ne formira aspekat sa drugim planetama osim u direkcijama.
polozaj Sunca u ovoj kuci nije narocito povoljan. Vatrena priroda i izrazena individualnost Sunca ne mogu doneti idealan brak, nista vise slicnih, mada daleko ekstremnijih slucajeva Marsa i Urana.
Prema tome, radi se o poziciji osetljivoj na najmanje aflikcije pa su potrebni veoma dobri aspekti da bi se polozaj nesto poboljsao i negativni ulivi ublazili.
Povoljni aspekti Meseca, Venere i Neptuna narucito su korisni, ali u slucaju Marsa, Saturna, Urana, i u manjoj meri Jupitera, bolje je da do aspekata uopste ne dodje jer su prva tri, cak kada su povoljni, previse jaki, dok Jupiter jaca osecanje ponosa i donosi ekstravaganciju.
Ovo gore odnosi se samo na srecu i harmoniju u kuci, jer ukoliko brak u osnovi sklopljen iz materijalnih obzira, onda su dobri aspekti tezih planeta sa Suncem u sedmo j kuci veoma pozeljni.

MESEC
Polozaj Meseca u sedmoj kuci ukazuje na pazljivog, neznog i donekle cudljivog partnera. U zenskom horoskopu ovaj polozaj donosi romantican brak sa veoma senzitivnim muzem cija osecanja se lako uzburkaju.
U muskom horoskopu ovaj polozaj po pravilu nije jedini pokazitelj bracne saputnice, vec treba uzeti u obzir i najblizu planetu Mesecu, kao i planetu sa kojom je Mesec u najblizem jakom aspektu.
Ako je Mesec dobro aspektovan, zena ce bisti osecajna, porodicna sa jakim materiniskim instiktima ne samo porema deci vec iprema muzu.
Ako je Mesec afliktovan, zena ce biti boleciva na sopstvene slaosti, pohlepa, grabljiva, loseg raspolozenja, morbidna i aljkava.
Ova lunarna pozicija uglavnom nije povoljna jer donosi u bracni zivot preterano kolebanje i promenjlivost. U nekim slucajevima Mesec ovde ukazuje na profesiju partnera na primer, brak sa mornarom, trgovackim putnikom ili reklamnim agentom.
U takvim slucajevima promenljivost partnera moze biti donekle usmerena na "legitimne" vrste promenljivosti. Ukoliko Mesec nije jako afliktovan, mane muskarca obicno ne rasturaju brak. Uprkos ljubavi ka promeni i raznolikosti, te stalnom traganju za romansom, Meseceva unutrasnja teznja jeste da se grcevito drzi onog sto ima.
Ovom polozaju Meseca nije strano odrzavanje dva zasebna partnerstva, pogotovo ako se Mesec nadje u promenljivom znaku ili ima jake aspekte sa planetama u promenljivim znacima. Po pravilu, Mesec u sedmoj kuci, cak i ako je dobro aspektovan, ukazuje na to da je partner previse zahtevan. On ili ona obicno zahteva deljanje ideja i emocija, tvrdoglavo institirajuci na slaganju. pod aflikcijom, to moze preobratiti u gundjanje i stalno ponavljanje jednog te istog sve dok se ne postigne neka vrsta kompromisa zarad ira i tisine.
Rodjeni sa Mesecom u sedmoj kuci je probirljiv ili kapriciozan, vrlo neodlucan u izboru bracnog partnera, mada sam polozaj ukazuje na prilicno rano stupanje u brak, barem kada je muskarac u pitanju. Ako deluje sam, bez jakog aspekta, ukazuje na brak sklopljen u dobu od dvadeset cetiri do dvadeset osam godina, ili priblizno u vreme kad se Mesec prema direkcijama vrati na svoju longitudu pri rodjenju. U horoskopu muskaraca, ovaj polozaj obicno daje mnoge veze, neke od njih nekriticki sklopljene osim ako Mesec nije bez aflikcija. Bez obzira u kom znaku, postoji velika verovatnoca na vise brakova, mada se ona smanjuje sa pojavom aflikcije Saturna ili sunca. Ozbiljne aflikcije od strane malefika prema Mesecu u ovoj kuci, narocito ako Jupiter i Venera nisu od pomoci, oznacavaju smrt partnera ili razvod, te dalje dogadjaje koje odredjuju ostali znaci i planete u aspektu, odnosno ostali pokazitelji na karti. To ipak, ne moze spreciti drugi brak.

SOLARNA2011/2012

Old 19-05-2007, 17:35   #24
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Registrovan: Aug 2006
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Eto meni još jednog pokazatelja...
Advertisement

Old 19-05-2007, 23:54   #25
Početnik

librans's Avatar

librans je offline
Registrovan: May 2007
librans je na dobrom putu
Standardno

ljudi,meni tacka merriage of women(1) pada na 27,56 blizanca,a tu mi je natalni mars na 27,52 na vrhu XII (27,26).zna li neko sta to znaci?????

Old 20-05-2007, 12:45   #26
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

MEKUR
Merkur u sedmoj kuci oznacava bistrog, promenljivog, prepedenog, kriticnog i spretnog, ali donekle nepouzdanog partnera. Koketna ako je zena, sklon flertu ako je muskarac.
Pod aflikcijom, znaci prepiranje, svadju, prebacivanje, neprekidno brbljanje, mentalnu ili fizicku surovost, partnera koji moze da bude sve, od lazova do falsifikatora ili lopova u zavisnosti od jacine ili prirode aflikacije.
Ponekad, usled polarnosti, afliktovan Merkur u sedmoj kuci oznacava izuzetno glupog partnera, a ponekad aflikcije uticu na zdravlje i daju tuberkuloznog ili impotentnog partnera, odnosno nekog ko je mentalno ili fizicki retardiran.
Mentalna retardiranost u takvim slucajevima je prilicno tanane prirode, narocito aku su Neptun, Uran i mozda Pluton u neprijateljskim aspektima i mogu se manifestovati u vidu nekih perverzija, narocito sadizma ili mazohizma.
Osoba koja ima Merkur u sedmoj kuci u mislima je snazno zaokupljena bracnim pitanjima. On ili ona imaju utvrdjena gledista na brak i teorije o braku, pokazajuci idealizam u znatnoj meri ako je Merkur u vazdusnom, odnosno kolebanje i nedoumice prilikom izbora partnera ako je on u promenljivom zanku.
Partner je u ovom slucaju mladji od natusa. Moze biti blizi ili dalji rodjak, skolski drug, jedan od blizanaca ili clan sire porodice.
Brak je cesto pod uticajem rodjaka, a do njega dolazi na putovanju, iz prepiske ili preko oglasa.
Aflikcija ce doneti brigu i nemir kroz brak, a moze dovesti i do zakonskih komplikacija. Ali, neke od ovih pretnji mogu se ublaziti ako je partner angazovan u nekoj "merkurovskoj" profesiji.
To je opste pravilo koje vazi ne samo za brak, vec i za ostala astroloska polja.
Planetarni uticaj uvek deluje linijom manjeg otpora, tako da ce se delovanje planete, koje upravlja profesijom coveka, uvek vise osecati na tom, a ne na sirem planu.
Ako je Merkur, na primer, u sedmoj kuci kod pisca ili svestenog lice, vecina negativnih sila nastalih usled aflikcija odrazice se kroz posao, rasterecujuci negativnog uticaja ostale aspekte zivota.
Navedena zapazenja o Merkuru u sedmoj kuci odnose se pre svega na slucajeve u kojima Merkur manje ili vise slobodno izrazava svoju vlastitu prirodu, kao na primer, kada se nalazi u znaku Blizanaca ili Device ili nije u jakim aspektima. U praksi, treba imati u vidu da Merkur poprima osobine svake planete s kojom se nadje u jakom aspektu.

VENERA
Kada je dobro aspektovana, Venera u 7 kuci, na karti muskaraca, ukazuje na neznu i osacajnu zenu, prefinjene i umetnicke duse, urednu i obicno ljupke pojave, koja voli lepo uredjen neretko veoma raskosan dom.
Kada je lose aspektovana, ona moze biti aljakava, popustljiva, rasipna, nemoralna, bezvredna u svakom pogledu.
U zenskom horodkopu dobra Venera u 7 kuci oznacava ljubaznog, pazljivog, osecajnog muza koji se bavi nekom od "venerijansik" profesija kao sto su umetnost, bankarstvo, berza, osiguravajuce drustvo ili moda.
Pod aflikacijom oznacava sujetnog, lenjog, nesposobnog, neodoljivog rasipnika, koji cesto poseduje licni sarm i trosi mnog vremena i novca na duge zene.
Samo prisustvo Venere u 7 kuci nije garancija uspesnog i srecnog braka ali, u isto vreme, obicno ukazuje na brak u u kome su u velikoj meri, prisutna osecanja, cak i u slucajevima ka partner uopste nije vredan ljubavi. Puno tago zavisi od planete s kojom je Venera u aspektu.
Dobar aspekat sa vladarem Ascedenta, vrhom Ascedenta ili Mesecom jeste odlican pokazatelj ljubavi, cak i u slucaju ozbiljnih aflikacija prema Veneri od strane malefika. Oni ce vise uticati na spoljasne okolnosti braka, nego sto ce pokvariti unutrasnji sklad zajednice.
Na drugoj strani, Venera bez aspekata moze znatno ograniciti uzajmna osecanja ili, u najmanju ruku, spreciti njihovo pravo izrazavanje.
Ovo je narucito slucaj kada Venera zauzima neki od vazdusnih znakova - Blizance, Vagu ili Vodoliju jer, u horoskopu muskaraca to ponekad oznacava da zena sluzi kao ukras, da je za brak izabrana samo zbog svoje lepote, kako bi svojim drazima uticala na drustveni uspeh.
Svoje najuzvisenije karakteristike, sto se tice 7 kuce, Venera ispoljava kada se nadje u Biku, RAku ili Ribama, a nije tako losa ni u Skorpiji, sem ako nije ozbiljno afliktovana.
U ovom poslednjem slucaju, medjutim, postoji opasnost od prerane smrti partnera.
U vecini ostalih znakova, posebno u vazdusnim, Venera iznacava preterani idealizam. Na karti muskarca to cesto daje suprugu koje je slabo zainteresovana za brak i nimalo za seksualnu stranu braka. Dalja potvrda toga je SAturn u petoj ili cetvrtoj kuci, sto oznacava unutrasnju hladnocu i izdvajanje.
Venera u vatrenim znacima - Ovnu, LAvu i Strelcu takodje donekle ukazuje na indiferentnost prema braku, delom zahvaljujuci idealizmu, a delom zbog nepodnosenja bracnih stega.
Lav je najpovoljniji od vatrenjaka za Veneru. No, zanimanje za brak je i tu vise provodno nego stvarno, narocito u slucaju zene, kojoj ce brak ovde sluziti samo zbog dece. Muz je, manje-vise, u drugom planu.
Pozicija Venere u 7 kuci ni u kom sucaju ne zanci rani brak. U stvari, ona ga cesto odlaze bez obzira dali je izlozena aflikciji ili ne.
Venera u Vagi, na primer, narocito u zenskom horoskopu, oznacava slabo interesovanje za suprotni pol i ne narocitu zelju za brakom radi braka. Postoji, medjutim, zelja za druzenjem, lagodnim i luksuznim zivotom, medjutim, medjutim u atmosferi ugodnog okruzenja, obilja prijatelja i novca, zelja za brakom se narocito istice.
U muskom horoskopu aflikcija prema Veneri u 7 kuci ne zanci nuzno da do braka nece doci, mada ga moze odloziti. SAturn je glavni uzrok takvog odlaganja, osim kada oznacava da je zena starija od muskarca, ili pripada nizem durstvenom stalezu. Aflikcije Urana daju cudne i romanticne veze, neobicne bracne okolnosti i iznenadne prekide. Mars donosi nagle i ekstravagantne ljubavne afere. U slucaju zene aflikacije od strane Saturna ili Urana prema Veneri, ma gde da se nadju u horoskopu, jesu najjaci moguci uticaj koji sprecavaju brak.
Naravno, da bi se sve to sa sigurnoscu utvrdilo, potrebno je, kao u ostalom i u svim ostalim pitanjima, prouciti mapu u celosti. Nijedno bitno svojstvo niti okolnost ne mogu biti oznaceni samo jednim aspektom ili pozicijom. Ako vecina faktora ukazuje na brak, Saturn ili Uran ga ne mogu do kraja spreciti.
U takvim slucajevima oni ce stvoriti neobicne uslove ili smetnje, i u zavisnosti od samog horoskopa mogu znaciti zavodjenje, seksualne perverzije, nezakonite zajednice i druga odstupanja od normale.

MARS
Pozicija Marsa u 7 kuci je uvak opasna, cak i kada je on dobro aspektovan. Mars je i suvise ekstremne, snazne i samostalne prirode da bi se priklonio bilo kojoj vrsti partnerstva.
Normalno, bolje je da se na tom mestu nadje u zenskom nego u muskom horoskopu. Medjutim, u slucaju vrlo negativnog muskog horoskopa, dobro polozen Mars u 7 kuci, buduci da donosi jakog, energicnog partnera, oznacava energicnu suprugu koja u brak unosi inicijativu koja inace nedostaje.
U svom najboljem izdanju, Mars u ovoj kuci ukazuje na partnera koji je ambiciozan, dominantan, samopouzdan, sposoban i marljiv. Ako je afliktovan, ozancava osobu ciji karakter se krece u dijapozonu od naprasitog, agresivnog, svadjljivog i destruktivnog sve do zlobnog, nasilnog, brutalnog i ubilackog, u skladu sa prirodom i zbiljnoscu aflikcije. NAjgore posledice izazivaju aflikacije od strane Saturna i Urana, narocito u kardinalnim znacima.
Afliksije od Jupitera ili vladara osme kuce donóse trvenja zbog partnerove rastrosnosti, dok losi aspekti prema Veneri imaju isti efekat, oznacavajuci verovatnu preljubu.
Ako se desi da je Mars afliktovan u jednom od vodenih znakova - Raku, Skorpiji ili Ribama, partner moze da naginje alkoholizmu.
U zemljanim znacima, narocito ako je aflitovan od SAturna, Mars u 7 kuci moze da znaci da je brak u velikoj meri rezultat strasnih emocija. Uporedno sa burom osecanja javlja se i neobican antagonizam ili opozicija, te preterana osetljivost na kritike i ma koji oblik ponasanja koji moze da se protumaci kao omalovazavanje.
Ovakva preosetljivost brzo dovodi do agresivnih, sarkastickih ili razdrazljivih oblika ponasanja koji ne traju dugo, ali kod odredjenog tipa ljudi njihovve posledice se gomilaju i mogu na kraju dovesti do raskida.
Sasvim ocekivan uticaj Marsa, u sedmoj kuci donosi bracne svajde koje mogu dovesti do nasilja, otudivanja i razvoda. Partner ce biti tvrdoglav i nezavisan, cak i u slucaju dobro aspektovanog Marsa. I pod najpovoljnijim uslovima tesko da se moze izbeci izvesno sukobljavanje.
U zenskom horoskopu ova pozicija cesto ukazuje na muzevljevu smrt, nakon groznicave bolesti ili neuspele operacije ako je Mars u promenljivom ili fiksnom, ili nesrecnim slucajem ako je u kardinalnom zanku - ali u svakom slucaju smrt je iznenadna.
U bilo kom horoskopu Mars u 7 kuci tezi da promeni tok zivota nakon vencanja i stvori teskoce, pokvari postojece okolnosti i oznaci doba borbi i nadmetanja. Ova posledica promene zivota nakon vencanja nije karakteristicna samo za Mars, posto sve planete u 7 kuci deluju mnogo jace posle vencanja nego pre njega.

JUPITER I deo
Velika je greska misliti da je prisustvo Jupitera u 7oj kuci uvek predznak srecnog i bericetnog braka. On moze da utice, aceso tako i biva, da brak bude srecan i uspesan, ali sve to u dobroj meri zavisi od toga da li se Jupiter nalazi u povoljnom znaku, odnosno da li je dobto aspektovan.
Jupiter donosi blagostanje i srecu na pasivan nacin tako sto natusa stiti od nesrecnih okolnosti, ili na aktivan nacin opskrbljuhuci ga izdasno dobrim stvarim au zivotu i tako sprecavajuci nezadovoljstvo.
Dobro aspektovan Jupiter deluje na pozitivan nacin ukoliko nije u nesrodnom znaku (znaci kojima vladaju Merkur i SAturn). Lose aspektovan Jupiter u sedmoj kuci donece losu srecu, cak i ozbiljnu nesrecu ukoliko se ne nalazi u sopstvenom znaku ili egzaltaciji, onosno u dobrom aspektu sa Suncem, Mesecom ili vladarem Ascedenta.
Dobar Jupiter u 7 kuci uvek znaci blagostanje u braku, ali to nemora obavezno da znaci srecnu zajednicu. Partner na kojeg ukazuje ovaj polozaj Jupitera je plemenit, dorocudan, optimistican, zdrav, ako ne bogat onda svakako progresivan, verovatno sklon religiji, u izvesnoj meri konvercionalan.
U zenskoj karti moze oznacavati brak sa pravnikom, lekarom ili svestenikom. U nizim drustvenim slojevima, sa trgovcem, sportistom, bakalinom ili pripadnikom jedne od mnogih "jupiterovskih profesija".
Kaze se da u mapi muskarca Jupiter u 7oj kuci oznacava lepu, bogatu i cestitu suprugu. Medjutim blize istini je ako kazemo da je to dobra i vredna domacica, zena naprednih pogleda i vredna postovanja, mada gore navedeni atributi nicu nemoguci.
Lepota u nizem smislu, nije jupiterovska odlika. Veruje se da Jupiter u konjukciji sa Mesecom u 7oj kuci znaci da zena uopste nece biti zgodna.
U stvari, u vecini slucajeva, ovde mera lepote zavisi vise od polozaja znaka i aspekata sa Venerom nego od Jupitera samog.

Ova pozicija Jupitera, narocito ako se on nalazi u slabijem astroloskom znaku, cest oznacava brak sa udovicom ili udovcem, odnosno vremesnim, ali bogatim partnerom. Moze takodje ukazivati na brakzarad novca ili drustvenog naprdovanja.
Kada je Jupiter aflektovan u VII kuci, partner ce verovatno biti hvalisav, bombastican, rastrosan i pohotan. KAkve su karakterne mane otkriva priroda afliktujuce planete, na primer, ako je Jupiter afliktovan Merkurom, partner ce biti sujetan, hipokrata, uobrazen i moguce, neposten. Ako je afliktovan Suncem, sujetan, ohol i zapovedacki nastrojen: aflikcije od strane Meseca i Venere daju rasipnistvo i nepostojanost osecanja; od strane MArsa, ekstravaganciju.
NAtus, ciji je Jupiter afliktovan u VII kuci, verovatno nece biti u stanju da partnera izabere promisljeno i mudro, i mnogo je verovatnije da ce to uciniti nosen preteranim optimizmom.
Ako su aflikcije ozbiljne prirode, brak ce mozda biti sklopljen u pijanom stanju ili kao posledica predhodne indiskrecije. Ova pozicija obicno ukazuje na mnostvo ljubavnih afera, od kojih nisu sve predbracne, i bilo da je to njihova posledica ili ne, sa odlukom o braku se obicno odugovlaci.
Ponekdad dolazi do odlaganja datuma vencanja, narocito ako je Jupiter u promenjlivom znaku, ili afliktovan Saturnom odnosno Merkurom, uglavnom zbog pojave nedoumica u vezi razboritosti same odluke.
Druga cesta posledica Jupitera u promenjljivom znaku u VII kuci jeste sklapanje vise brakova, a neke aflikcije mogu naznaciti i vanbracne zajednice.
Normalno Jupiter je veliki legalista, ugledan, konvercionalan. Dobro aspektovan Jupiter u VII kuci uticace na to da brak bude zakonito sklopljen i u religijskom smisli.
U slucaju aflikacija ovo moze ali i nemora da bude slucaj, a pre no sto se donese sud o razlozima za vanbracnu zajednicu, bilo bi uputno prtresti i ostale pojedinosti horoskopa.
Razlozi ce se naci u aflikacijama prema Mesecu, Veneri li petoj kuci i njenom vladaru.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-12-2007 at 14:23..

Old 29-06-2007, 19:42   #27
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Registrovan: Mar 2007
zvezdica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku

sad ce da "stignu" i saturn, Neptun i Uran!!!

znam da malo kasnim..ali bolje kasnije nego nikad

Ma super si Saandrice....svaka cast na ovim textovima....super su . Sad sam videla da moj Jupiter gradi 90 So, 90 Me i 90Ur....jos je i u ribama .....ali ima i dva lepa aspekta sa Ve i Ma

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Old 29-06-2007, 19:51   #28
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

SATURN

Pozicija Saturna u VII kuci je uvek opasna. Prirodno uzdrzljivi i egocentricni uticaj Saturna tezi izdvajanju i nije mu potrebno blisko povezivanje sa drugima. Ako je Saturn dobro aspektovan i u jakom znaku ukazuje pazljivog, marljivog, stedljivog i metodicnog partnera uzdrzane i povucene prirode.
Kada je u pitanju "ljubavni zivot" emocionalni cinilac igra vrlo malu ulogu. Ova kombinacija je srecnija u slucaju kasnijeg braka, posto ukazuje na partnera koji na brak i bracni zivot gleda kao na obavezu.
Iskrenost i vernost ce biti znacajne odlike takvog braka, ali ce se u njemu uvek javljati izvesna ogranicenja i rezerve, kao i strogost pogleda i insistiranje na principima, sto je bliskije ljudima u starijem dobu nego mladjima.
Veoma cesto ova pozicija, u stvari, ukazuje na znatnu razliku u godinama i partnera koji je dosta stariji od natusa. Medjutim, to ne mora da bude samo razlika u godinama, razlicost moze da se javi i u pogledu na drustveni status ili naprosto moze doci do dugog odlaganaj braka, a do ostvarivanja bracne srece moze doci kasnije u zivotu.
Normalno, Saturn u VII kuci ne oznacava presrecnog partnera, niti obecava veliki uspeh nakon vencanja. ukoliko je dobro aspektovan i u jakom znaku, ipak moze doneti natusu materijalni uspeh i visok polozaj administrativne ili politickeprirpde, koji to postignuce u vleikoj meri duguje partnerovoj amiciji i uticaju.
U zenskoj mapi, Saturn u VII kuci moze da znaci brak sa starijim covekom, verovatno udovcem, koji je mozda sasvim dobro materijalno obezbedjen i nalazi se uticajnom polozaju. To moze biti slucaj samo ak oje Satrun povoljno aspektovan.
Kad je SAturn aflektovan u VII kuci, brak ce biti jedno tuzno i tragicno iskustvo.
Partner ce biti hladan ili hladno pohotljiv, skrt, uvredljiv, zlopamtilo, podao, sebican, surove naravi, ili mozda hronicni bolesnik ili invalid.
U takvim slucajevima brak ce se zavrsiti partnerovom smrcu. U drugim, kad su aflikacije suvise nasilne, on ce se okoncati tragicno kroz nesretni slucaj ili razvod.
Razvod moze, ali i nemora uslediti ukoliko je odluka u rukama partnera, jer cesti su slucajevi odbijanja pristanka na razvod iz osvete, i to iz navodno religioznih razloga ili moralnih pricipa. Radi se, medjutim, o delovanju lose aspektovanog Saturna.
Rodjenog sa Saturnom u VII kuci ocekuju prepreke i nerazumevanje ne samo u braku, vec i u svim odnosima sa drugim ljudima.
Za ovaj polozaj se obicno kaze da dovodi do odlaganja braka, medjutim posto to nije obavezno slucaj, za to je potrebno da se jave jos neki pokazatelji.
Moguce je odlaganje ceremonije vencanja ili se citava stvar oko toga moze pokvariti. Element razocarenja, pre ili kasnije, skoro neumitno obelezava bracni zivot.
Rana razocarenja mogu uciniti osobu ogorcenom i nsposobnom da u bracni zivot unese ljubav. U svakom slucaju, po pravilu je ili partner uzrok razocarenja ili je brak iz objektivnih razloga prozet napornim radom, teskocama i nemastinom.

URAN

Uran je suvise samosvojan znak da bi bio naklonjen braku. Njegova pozicija u VII kuci vrlo je opasna. Ukazuje na provrzenost romanticnoj, nepromisljenoj i nagloj prirodi partnera koji je uz to i veliki idealista, vrlo cudnih crta licnosti.
Ukoliko izuzetno dobro aspektovan, Uran moze oznaciti partnera originalnog i naprednog duha. U nekim slucajevima, radi se o umetnickom ili naucnom geniju.
Ponekad ce, oni li ona biti osoba jakih politickih, antikvarnih ili okultnih interesa, zaposlen u profesiji "uranskog tipa" kao sto je avijacija, elektronika ili ima visoko namestenje u drzavnoj sluzbi, opstinskoj upravi, velikoj firmi ili korporaciji.
Na izvestan nacin ova pozicija je bolja u zenskoj nego u muskoj mapi, pod uslovom da do braka uopste dodje. Silovitost, volja, egoizam i kolebljive teznje Urana manje prouzrukuju teskoce i lakse se podnose kada je u pitanju muz.
Ako je Uran afliktovan u VII kuci to moze spreciti brak, ali tek u slucajevima kad se poklope i ostali pokazatelji. Uran ponekad daje potpunu nezainteresovanost za brak. U drugim slucajevima ukazuje na jake homoseksualne teznje. U blazim slucajevima, donece u najmanju ruku romaticne zablude i nagao brak, pracen neobicnim okolnostima, odnosno partnera koji je nezavisan, nepouzdan, samosvojan, sklon raspravama, ekscentrican, nekako lose srece.
Po pravilu, Uran u VII kuci uzrokuje sve vrste neobicnih ili izuzetnih iskustava, ali donosi malo srece.
Ako je afliktovan, on uglavnom uzrokuje neslaganje koje dovodi do udaljavanja ili razvoda. Naravno, to ce u velikoj meri zavisiti od drugih uticaja u horoskopu, kao i od uporednog horoskopa.
Ukoliko se ne jave jaki harmonizujuci uticaji ostalih horoskopskih cinilaca, u slucaju afliktovanog Urana raskid braka je neminova.
Ako uporedni horoskop muza i zene pokazuju znacajan stepen kompatibilnosti i slaganja, aflikcije Urana ce delovati vise kroz spoljasne dogodjaje.
U takvim slucajevima te aflikcije uzrokovace poslovni neuspeh, finansiski krah, iznennadnu smrt partnera, verovatno usled nesrcnog slucaja ili pod tragicnim okolnistima. Ozbiljnost posledica zavisice od aflikcija prema Uranu i eventualnih zastitnickih povoljnih aspekata.
NEPTUN

KAo i u slucaju Urana, Neptun u VII kuci oznacava neobican brak. Kao opste pravilo moze se uzeti da Neptun donosi nezadovoljstvo u vezi stvari koje se odnose na kucu gde se nasao prilikom rodjenja.
To moze biti, i obicno jete, nekakva nejasna vrsta nezadovoljstva ali ona postoji..
Ljudi sa Neptunom u VII kuci, stoga, uglavnom dozivljavaju nezadovoljstvo u braku, ponekad iz sasvim opravdanih razloga, ali ne retko i zbog nedokucivih i umisljenih razloga.
Nevencanu osobu sa ovom pozicijom brak privlaci laznim sjajem. Medjutim ubrzo nakon vencanja dolazi do razocarenja, gubitka iluzija, sto u manjoj ili vecoj meri zavisi od aspekata samog Neptuna.
prema tome, retki su slucajevi gde Neptun u VII kuci donosi stvarnu srecu u braku. Samo u retkim slucajevima, kada je Neptun izuzetno povoljno aspektovan i u jakom znaku, moze da se ostvari stanje savrsenog jedinstva.
Dobro aspektovan, Neptun u VII kuci oznacava muzikalnog partnera sa izrazenim umetnickim, poetskim, ili mistickim sklonostima. U nekim slucajevima krasi ga visok stepen duhovnosti.
Uz lose aspekte partner je popustljv prema sobstvanim slabostima, strastan pusac, lenj, neodgovoran, s malim obzirima prema casti i mralu. U ozbiljno afliktovanim slucajevima, osoba je sklona kriminalu ili uzima droge, praktikuje crnu magiju, naginje nenormalnim seksualnim odnosima i ostalim nastranostima i porocima.
Ovu poziciju obisno prati neka vrsta obmane ili izdaje, ali to ne mora uvak da bude u vezi sa samim partnerom. Neptun u VIi kuci cesto ukazuje na bracnu neveru, prevaru ili napustanje partnera.
Po pravilu u vezi braka je prisutan izvestan element ogranicenja.
Kod duhovnijih osoba takav polozaj Neptuna oznacava platonsku ljuvbav. NAjcesce ukazuje na fizicku ili psihicku impotenciju, ili brak sa invalidom, fizicki ili mentano retardiranom osobom.
Natus koji ima Neptun u VII kuci sklon je zrtvovanju, ulazi u brak iz potpuno nerazumnih motiva ili pogresnih motiva.
Sazaljenje je jedan od najcescih. Cesto dolazi do braka sa invalidom ili bolesnikom koji se mra negovati, a u drugim slucajevima sa neradnicima i kriminalcima koje treba izvesti na pravi put, odnosno sa osobama najnizeg drustvenog sloja koje treba podici i obrazovati.
Brakovi kao ovi su, u vecini slucajeva, osudjeni na neuspeh. U svim slucajevima pozicija Neptuna u VII kuci je opasna ii preti bracnom katastrofom.
Do nje dolazi zbog prevare i napustenja, ponistenja braka ili nekog slicnog uzroka. Posledice mogu biti i tragicnije partner moze dopasti zatvora, ako su aflikacije ozbiljen i nasilne moze uslediti njegova iznenadna smrt usled bolesti, samoubistva ili ubistva.

ODREDJIVANJE DATUMA VENCANJA

Brakovi muskaraca

Prvo posmatramo polozaj meseca u odnosu na sunce. Ako Mesec raste od mladjaka do prve cetvrti, ili opada od punog do poslednje cetvrti, to govori da ce se natus rano zeniti. Alternativno tumacenje je da ce ozeniti znatno mladju zenu nakon sto dostigne ili prodje svoj zenit.
Po pravilu ostali pokazatelji u horoskopu ukazace na to koja od ove dve mogucnosti im avise izgleda da se ostvari. Ako na primer ostali signifikatori ukazuju na odlaganje braka onda je verovatnija druga alternativa, da ce zreo muskarac uzeti znatno mnogo mladju zenu. Ako signifikatori ukazuju da bi supruga mogla da bude starija od muskarca, to znaci da ce doci do ranijeg braka u skladu sa prvom i cescom alternativom.
Ako mesec prolazi iz poslednje cetvrti prema mladjaku, ili od prve cetvrti do punog, natus ce teziti braku u poznom dobu ii sa zenom starijom od sebe. Ovde se ponovo mora odabrati verovatnija alternativa posmatranjem ostalih signifikatora.
Ako je Mesec u konjukciji sa Suncem brak ce verovatno biti dugo odlagan ili cak moze potpuno izostati, ukoliko je Saturn afliktovan, a u aflikcije ukljuceni jalovi znaci.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-12-2007 at 14:24..

Old 17-07-2007, 00:06   #29
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Brakovi zena

Kao signifikator se uzima pozicija Sunca u kvadratinm horoskopima. Ako je Sunce u cetvrtoj, petoj, sestoj, desetoj, jedanaestoj ili dvanaestoj kuci, natus ce teziti ranijem braku (uf ala mi ovo poznato ) Alternativno zena ce se udati kasnije za coveka nesto mladjeg od sebe.
Ako je Sunce u prvoj, drugoj, trecoj, sedmoj, osmoj ili devetoj kuci, udace se relativno kasno u zivotu, ili za coveka srednjih godina ili jos starijeg, dok je jos sasvim mlada.
Bas kao i u slucajevima muskih brakova, nephodno je prouciti snagu ili slabost drugih signifikatora kako bi se u posmatranom horoskopu odredila izglednija varijanta.
Iskljucivim proucavanjem polozaja prisutnih u trenutnku rodjenja nije moguce dobiti ikakvu predstavu o tacnom vremenu sklapanja braka.
Izrazi "rano" i "kasno" u ovim pravilima odnose se uglavnom na doba pre tridesete i posle tridesetih godina.
Pored gornjih pokazitalja koji obuhvataju polozaje dva Svetla, neophodno je prouciti snagu i slabost drugih bracnih signifikatora zajednickih za oba pola.
Metodi koje pritom valja usvojiti isti su kao i u slucaju odredjivanja verovatnoce braka, jer u praksi postupak je pre pojedinacan nego dvojak.
Moze proceniti da ce doci do kasnijeg braka ukoliko jalovost ili afliksija signifikatora ne izgleda dovoljno ozbiljno da bi u potpunosti negirala brak. Nsauprot tome, moze se tipovati na raniji brak kad su signifikatori dobro aspektovani u plodnim zancima.
Osnovno pravilo glasi da sto je jaca aflikcija i jalovost horoskopa, brak biva kasnije zasnovan, ako do njega uopste dodje.
Da bismo otkrili tacno vreme u kome ce doci do braka neophodno je prouciti direkcije za priblizno doba zivota na koje pokazuju opsta´, gore navedena pravila.
Prema antickim astrolozima, brak treba ocekivati kada je vrh sedme kuce ili njen vladar dosao kojukciju ili aspekt sa Mesecom, Venerom ili vladarem Ascedenta.
Medjutim iako ove direkcije vode u brak, ipak to nisu najsigurniji pokazatelji.
U slucaju muskarca, na brak najcesce ukazuju direkcije prema MC-u, Ascedentu, ili sunce u konjukciji ili povoljnom aspektu sa Venerom ili Mesecom i, mada redje, aspekti MC-a. Ascedenta, Sunca ili Meseca sa planetom u sedmoj kuci li vladarem te kuce.
Lunarnio aspekti koji zasluzuju ozbiljnije razmatranje su oni koji se formiraju kod primarnih ili radiks sistema, a ne mesecni lunarni aspekti u sekudarnim sistemima.
Ovi potonji mogu se podudarati sa vaznijim uticajima i stimulisati ih na aktivnost u odredjenom mesecu, ali su sami po sebi siuvise slabi da bi se usvojili kao bracni signifikatori.
Kod zena, najvaznije direkcije za brak su one koje prave Ascedent ili MC sa Suncem ili Marsom, odnosno solarne direkcije prema Marsu i ponekad Jupiteru.
Medjutim treba imati na umu da povoljne direkcije ne moraju uvek ukazivati na brak.
Jak aflikcioni aspekt izmedju, na primer,Meseca i Marsa u muskom horoskopu, ili Sunca i Urana u zenskom cesto se ne suporostavlja bkrau, ali nije potrebno isticati da zajednica zasnovana pod uplivom takvih aspekta ne moze izbeci neku vrstu katastrofe.
Medjutim, kada horoskop ukazuje na nesrecan brak (kao kod mene ) ne sme se zanemariti mogucnost da ce se on ostvariti po nailasku losih direkcija.
Iz ovoga, medjutim, ne sledi da ce se nesrecan brak, obavezno sklopiti pod losim direkcijama. Ako su planete ozbiljno afliktovane prilikom rodjenja, dobre direkcije ukazivace samo na privremeno razdoblje bracnog zadovoljstva i srece koje ce prestati cim direkcije izadju iz podrucja orbisa, i aflikcije iz radiksa ponovo pocnu da deluju na kvarenje braka.
Tumacenje direkcija je veoma slozeno. Obicno se pretpostavlja da samo lose direkcije ometaju stvari na koje uticu, ali je to ponekad sasvim neispravna pretpostavka.
Ukoliko natalni horoskop ukazuje da je natus sklon nepromisljenim akcijama, losa direkcija ukazace da se one izvrse, dok se, sa druge strane, dobra direkcija u takvom horoskopu izazvati istu radnje, ali ce one biti nosene ruzicastim vizijama.
Najsigurnija linija ponasanja u vreme losih direkcija jeste izbegavanje bilo kog delanja kojem one predstavljaju pretnju, bar dok one ne prodju, dok vreme dobrih direkcija pre kretanja u akciju koja obecava valja podrobno ispitati znacenja natalnog horoskopa.
Dublje prihvatanje ovog pravila sacuvalo bi natusa od mnogih nevolja i razocarenja, ne samo u braku vec i u ostalim podrucjima zivota.
Tacno odredjivanje vremena buducih dogadjaja je drugi problem koji se postavlja prilikom proucavanja direkcija koji lako moze odvesti u gresku. Koliko ja znam, nijedan astrolog nikad nije obratio paznju na vaznu cinjenicu da direkcija odredjuje vreme nastanka dogadjaja, ne nuzno vreme odvijanja dogadjaja.
U mnogim slucajevima, mozda i u vecini, izmedju ova dva momenta ne postoji velika vremenska razlika da bi to uticalo na odredjivanje vremena predikcije, medjutim ponekad je, u izvesnim okolnostima, ta razlika dovoljno velika da moze dovesti do gresaka u predvidjanju. Cinejnica da direkcija ukazuje na vreme nastanka, a ne na kraja dogadjaja, ponekad je od velike vaznosti u proricanju datuma vencanja.
Ponekad su indikcije braka veoma jake, ali uopste nije neobicno naci horoskop u kojem je brak ostvaren bez ijedne narocito pogodne direkcije.
Medjutim, to ne iznenadjuje ako se uzme u obzir da direkcije ukazuju na pocetak dogadjaja, sto je u slucaju braka datum veridbe.
Direkcije se odnose uglavnom na taj trenutak, a ne samo na formalno vencanje, tako da jake bracne pokazatelje treba uzeti ili kao da oznacavaju brak ili kao da oznacavaju dogadjaj koji vodi u brak.
Pravi datum samog braka najbolje se odredjuje iz horoskopa trenutka veridbe, odnosno trenutka prihvatanja muskarcevog predloga od strane zene.

BRACNI PARTNER

U poglavlju o braku, Ptolomej tvrdi:

"Sto se tice muskaraca, treba posmatrati polozaj Meseca...Ako je Mesec u jednostrukom znaku, i u aplikaciji prema samo jednoj planeti, muskarac ce se ozeniti samo jednom, ali ako je u dvostrukom znaku, ili u aplikaciji prema vise planeta, muskarac ce se zeniti nekoliko puta, pod uslovom da su te planete benefici, te u konjukciji, ili u aspektu sa Mesecom, muskarac dobija dobre supruge, ali ako su, naprotiv, te planete malefici, onda su i supruge lose"

On zatim prelazi na opisivanje efekata svake planete kao signifikatora supruge i nastavlja razmatranje u vezi odredjivanja planete koja odredjuje muza:

"Ali kod zena umesto Meseca mora se posmatrati Sunce...i ako je sunce u jednostrukom znaku ili u aspektu samo sa jdnom istocnom planetom, zena ce se udavati samo jednom; ali ako je u dvostrukom znaku, u aspektu sa vise istocnih planeta, udavace se vise puta."

Ptolomejova kompletna pravila mozemo sumirati ovako:

1. U muskom horoskopu supruga je oznacena onom planetom sa kojom je Mesec u aspektu, pod uslovom da je aspekt aplikacioni. Ako je Mesec u Blizancima, Strelcu ili Ribama, odnosno u aspektu sa i u aplikaciji prema vise planeta, postoji mogucnost vise brakova sa zenama koje oznacavaju planete redom kojim se Mesecevi aspekti prema njima formiraju.

2. U zenskom horoskopu muz je oznacen onom planetom sa kojom je Sunce u aspektu, pod uslovom da je smestena iza Sunca u Zodijaku, ali da od njega nije udaljena vise od 180 stepeni.
Ako je Sunce u Blizancima, Strelcu ili Ribama, ili u aspektu sa vise nego jednom planetom polozenom na opisani nacin, postoji verovatnoca vise brakova, pri cemu su muzevi oznaceni planetama redom kojim ih Sunce aspektuje, odnosno kojim oni aspektuju Sunce.

LUNARNE APLIKACIJE

Prema Saturnu:
Ozbiljna, mrzovoljna, stroga, nezgodna, ali i marljiva zena. Ako je Saturn jos i u sedmoj kuci, malo zadovoljstva. Ako je satur dobro aspektovan zena ce biti vredna i marljiva, ali siromasna i slabog zdravlja. Saturn u izgonu ukazuje na suprugu nizeg socijalnog statusa. Ako Saturn afliktuje vladara sedme kuce, bice neskromna narocito ako je valdar 7 polozen u 12 kuci.

Prema Jupiteru:
Pristojna, ugledna, skromna, ekonomicna zena-domacica s kojom ce se postici bliska harmonije ukoliko je Jupiter u 7 kuci i pri tome neafliktovan. Ako je afliktovan, ona moze biti puna vrlina, ali njene vrline ostace neispoljene zbog neke mane ili kompleksa. Ako je Jupiter dobro aspektovan u 8 kuci, supruga ce biti bogata ali ako je afliktovan, rastrosna.

Prema Marsu:
Odsecna, naprasita i tvrdoglava zena, zeljna gospodarenja, ali i sikren prijatelj. Ako je Mars afliktovan, bice zlobna, svadljiva i arogantna. Ako je u losem aspektu sa Venerom bice razuzdana i pohotna.
Ako su Mars i Venera u aspektu sa Jupiterom, a Mars u konjukciji sa Suncem, imace veze sa osobama nizeg staleza, a u slucaju da je Venera umesto MArsa sa Suncem to ce biti neko iz viseg staleza.

Prema Veneri:
Zivahna, zgodna, prijatna zena, ali ako je afliktovan, arogantna, rasipna, pricljiva i neverna. Ako je Venera u aspektu sa Jupiterom, Saturnom ili Merkurom, bice stedljiva i privrzena muzu i deci. Ako je Venera u aspektu sa Marsom, bice plaha, netalna i indiskretna.
Ako je Venera u dobrom aspektu sa Jupiterom ili Merkurom zena ce biti umerena i kontrolisace svoje zelje. Venera u 7 kuci oznacava dobru domacicu, a u 8oj narocito ako vlada tom kucom, bogatu zenu, ali samo ako je dobro aspektovana.

Prema Merkuru:
Osetljiva, razborita i spretna zena pod uslovom da je Mrkur jak i bez aflikcija. Ak je pak, Merkur afliktovan, bice zlobna, kradljiva, sklona ogovaranjima, lazljiva, brbljivica koja svuda seje neslogu i svaju.

SOLARNI ASPEKTI

Prema Saturnu:
Postojan, vredan, ozbiljan, ali i hladan i flegmatican muz. Ako su Sunce, Saturn i Merkur u povoljnom aspektu on ce biti imucan, a brak ce biti unosan.

Prema Jupiteru:
Castan, lljubazan, plemenit, posten i blagorodan muz. Ukoliko je Jupiter afliktovan nakon vencanja potoji opasnost od udaljivanja i preljube sa njegove strane. Kazu da je jos izvesnije ako Jupiter u Ribama, blizu ili odmah ispod vha 7 kuce, ali ne jemican za tacnost te tvrdnje.

Prema Marsu:
Odsecan, strastven, proizvoljan, sirov i plahovit muz. Prolomej kaze da ce biti lisen osecanja, ali ovo nije tasno, mada se osecanja mogu manifestovati na cudne i cesto neprijatne nacine. Ako je Mars slab, a Sunce afliktovano od Urana ili Saturna, rezultat moze biti nezakonita zajednica.

Prema Veneri:
Druzeljubljiv i lep muz. Prema Ptolomeju aspekti prema Veneri vazni su u odredjivanju tipa muza, bez obzira da li je ona njegov signifikator ili ne.
Ako je Venera u aspektu sa Saturnom, muz ce biti dosadan i stidljiv. Sa Jupiterom bice dobar, pravden i skroman. Sa Marsom nagao, pohotljiv i neveran. Ako je sa merkurom, neskroman preteruje u druzenju sa mladjima ili homoseksualac.

Prema Merkuru:
Stedljiv, spretan muz sa dobrim poslovnim sposobnostima.

Primecuje se da Ptolomej izbegava sva razmatranja aspekata izmedju Sunca i Meseca, usvajajuci ocito da Sunce u muskom i Mesec u zenskom nikada ne mogu biti uzeti kao signifikatori zene ili muza.
Ovakvo glediste pociva na ideji da su Svetla skupljaci i odasiljaci uticaja, a da planete oznacavaju osobe i dogadjaje.
Teoretski, to moze biti sasvim utemljeno, ali u praksi uvek ispada da Svetla, kada se nadju u uzajamnom aspektu, uvek ukazuju na njih.
Stoga bi Mesec morao da bude polozen istocno u odnosu na Sunce, odnosno iza sunca u zodijaku.
Gornje istrazivanje Ptolomejovih pravila resava vecinu, ako ne sve, nejasnoce vezane za njihovu ispravnu primenu. Ono, nazalost ne pokriva sve varijacije sa kojima se srecemo u praksi.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:32..

Old 18-07-2007, 07:27   #30
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

kod mene je to saturn, mislim na to da mi sunce pravi prvo sa njim aspekt, a saturn bi trebao da oznacava nekog starijeg..........pri tom imam kv.so sa i trigon mer sa ....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules