ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
izazovni aspekti

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Neptun u sinastriji
Old 03-10-2008, 06:32   #1
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno Neptun u sinastriji

dakle, ovde će biti riječi samo o izazovnim aspektima...
mogu iskuckati i za ostale planete, jer nije obimno, a ja ionako skratim i malo preformulišem, pa ako ste zainteresovani javljajte...

ovo što slijedi nije sve, sutra ću da dopunim, ako me neko čudo ne spriječi

da napomenem: u pitanju je Stiven Arojo - Astrologija, karma i transformacija

Neptunovi kvadratni i opozicijski aspekti u sinastrijama najčešće se dešavaju onda kada neptunovska osoba osjeća potrebu da pobjegne od uticaja neke druge osobe na način koji pokazuje lična planeta povezana sa Neptunom...Tu se uvijek javlja snažan talas zbrke i dezorijentacije u sudaru sa neptunovskom osobom kad god se ona suoči sa izazovnim načinom izraza druge osobe. Povremeno je u pitanju manja iritantnost, ali ponekad se manifestuje kao pogrešno tumačenje i pogrešno razumijevanje, pa čak i prevara. Prevara dolazi iz težnje neptunovske osobe da izbjegne pravo suočenje sa nečim.
Neptunovska osoba želi da podržava svoju samoobmanu, pa joj postaje neprijatno i biva nesigurna kad mora da se pozabavi nekim konkretnim problemom. Nejasnoćama ili izbjegavanjem akutnog pitanja takva osoba je u stanju da se odupre uticaju druge osobe, a da sam ne učini ništa. Ako ti neptunovski interaspekti uključuju Sunce druge osobe, u tom slučaju međudjelovanje može da bude izuzetno dominantno, a često se iskazuje kao navika neptunovske osobe da izbjegava ili čak bježi, pa kao poprilična frustracija sunčane osobe jer ona pri izražavanju svoje autentičnosti i kreativne energije ne dobija direktan odgovor i razumijevanje.
Kvadrat je aspekt koji najviše frustrira i najviše je skon stvaranju sukoba. Povremeno može postojati snažna identifikacija, ali ta identifikacija se često temelji na iluziji ili nesvjesnim predrasudama.
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-10-2008, 10:21   #2
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Odmah da se prijavim!

Neptun(ja) 180 So (on)
Neptun(ja) 180 Me(on)....Merkut mu je vladar dc-a

Nek' ovo bude samo priča o aspektima...da ne uplićemo kuće, šta misliš?

p.s. moj Neptun je prilično aspektovan, a njegov je takođe jak jer je u 12. kući ( ali to je pravedni Neptun, zarazliku od mog)

Old 03-10-2008, 10:42   #3
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Evo i mog primjera...
Njegov Ne uglavnom ima dobre aspekte s mojim planetama dok moj Ne pravi kvadrate s njegovim Mo i Me...ima još dosta drugih aspekata a jedan od njih je i moj Ne 12O So (njegovo).

Old 03-10-2008, 13:24   #4
Švrća

vojvodjanka83's Avatar

vojvodjanka83 je offline
Registrovan: Sep 2008
vojvodjanka83 je na dobrom putu
Standardno

Moj Ne 90 Me(njegov) - to mi je posebno interesantno
moj Ne 120 Ve (njegova)
a njegov Ne u konjukciji sa mojim Ju i Ur.
Imam utisak da Neptun ima poseban uticaj na našu vezu, pogotovo što mu je u 1.kući, a moj u 7.(ops, rečeno je - ne o kućama).

Old 03-10-2008, 23:47   #5
Veštac

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Imam jednu sinastriju gdje je u oba slučaja neptun izražen...

s jedne strane njegov neptun je na mom mjesecu- nemogu dokučiti njegove emotivne porive i emocije-definitivno,
s druge strane moj neptun u opoziciji s njegovim suncem i merkurom....nemam povjerenja u njegove riječi, niti u ono kako se predstavlja.....nebi li trebalo biti suprotno??

zaključak, ni ja njemu vjerojatno nisam najjasnija

Old 04-10-2008, 00:06   #6
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Ja Neptunka(Cor Serpentis me je tako dozivela, vladarka Ve 0 So 180 Ne(aplikaciono i za 1 stepen zamalo egzaktno,kaze da sam fizicki cist Lav/Ribe i jesam,zaista), uvek sam se petljala sa Neptuncima(on-vladar Saturn na mojoj Veneri, pa opozicija na Neptun, ili on vladar Mesec na mom Suncu 180 Ne, i sve u tom stilu), tako da se ne zna ko je koga zbunjivao...Na kraju-uvek oboje tuzni...I neka cudna mentalna veza koja se nikada ne kida...

Ali posto je moj vladar 7 u isto tako skoro egzaktnom aspektu sa Neptunom, meni je Neptun u vezi-tj. psiholoski odnos,muskarac-psiholog,nasusno potreban...

Resenje mi je valjda u muskarcu koji ne bi imao aflikcije Ne, nego dobre aspekte...

Kad ga nadjem-javljam vam...

Eto, nisam smela danas da kupim srebrne mindjuse sa morskim konjicima, Cor bi vikala na mene, da aktiviram najveceg zlotvora u svom natalu...

Crven nakit, rece mi-da proradi moj dobri Mars...
Ili zuckasti i blistavo beli kamencici Sunca...

Last edited by Tristran; 04-10-2008 at 19:20..

Old 04-10-2008, 00:10   #7
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

eh, moraću da vas razočaram
Arojo ne obrađuje zasebno aspekte Neptuna sa ostalim planetama, već uopšteno analizira odnos Neptuna sa drugim planetama kada su u izazovnim aspketima u sinastriji...
u uvodu objašnjava da mu je iskustvo otkrilo da izazovni aspekti (konjukcija, kvadrat, opozicija) Sa, Ur, Ne i Pl prema ličnim planetama uvijek stvaraju probleme, naravno to je uopšten zaključak, sve je individualno....dok npr. skladniji aspekti, poput trigona mogu da ublaže nesuglasice i da djeluju ohrabrujuće, ali sve zavisi od natala, i naravno, od toga koje su planete u aspektu, npr. i trigon Ve i Sa može da bude težak...

što se aspekata u natalu tiče, njih je analizirao pojedinačno, pa ako vas zanima kontakt Neptuna sa drugim planetama u natalu, možemo otvoriti temu...

inače, o kontaktima Neptuna u sinastriji možete pročitati ovdje:
http://www.ivantic.net/Astrologija/Sinastrija.pdf

da malo razjasnim - razlog Arojovog koncentrisanja na "teže" aspekte ima svoje razloge...

prije svega, oni sa sobom nose višak energije, koja nije "protočna" već se teško usklađuje.
Kvadrat je posebno napet i pokazuje sa čime moramo da se bavimo kroz neposredno iskustvo, za razliku od npr. trigona kod koga su energije prirodno uskalđene i integrisane, pa oni simbolizuju iskustva kroz koja prolazimo spontano i u koja prirodno uplovljavamo...

i Megara i Tristran imaju npr. izazovne aspekte Neptuna u natalu,činjenica što dolaze u kontakt sa osobama koje aktiviraju taj Neptun, govori da im je data šansa da uprvo prođu kroz to neposredno iskustvo, znači ti aspekti, odnosno te osobe su tu da bi vas pozvale da se suočite sa dijelovima sebe koje simbolizuje Neptun u težim aspektima(u natalu)
kvadrat ima prirodu Saturna, zbog toga je posebno frustrirajući, i zaista dovodi do toga da se čovjek osjeća zarobljenim, ali ti isti kvadrati, baš zbog prirode Saturna, nose sa sobom i veliki potencijal za rast...sad, koliko će taj potencijal, i da li će uopšte biti iskorišćen, individualna je stvar.
opozicija je aspket projekcije sopstvenih nedostataka na druge, zbog čega, iako se možda u nekim slučajevima lakše podnosi, ima manje potencijala od kvadrata (ovo je uslovno rečeno)

ja npr. nikad nisam imala te probleme neptunske prirode u odnosima koji su bili važni i jesu to i dalje u mome životu...neptun mi je dobro postavljen, zbog čega se ne osjećam izazvanom da učinim neki napor, tj. uđem u određeno iskustvo, jer mogu konstruktivno da ga koristim iznutra.
sa druge strane, uran mi pravi teške aspekte i učestvuje u t-kvadratu...pa često privlačim uranske tipove (desc je uz to u vodoliji), ali teško nam je da uskladimo svoje individualnosti i nađemo kompromis (to pokazuje i uran u uporednim) naravno, tu je uvijek dosta nemira, nepredvidivosti koje ja sa sobom nosim (so90ur i mo180ur natalno), ali i prolazim kroz takvo iskustvo sa drugima.

sad slijedi ostatak teksta o Neptunu, i to bi bio kraj što se tiče Ne u sinastriji, nije obimno, ali bitan je kvalitet...

Od svih konjukcija koje uključuju Neptun i lične planete jedina koja je obično problematična je konjukcija Mars-Neptun. Druge konjukcije mogu da budu problematične, ali to je obično posljedica prevelike samilosti, i u nekim slučajevima, sažaljenja. Konjukcije Neptuna sa ličnim planetama u komparaciji često simbolizuju snažan uzajamni identitet, a često i osjećaj obaveze prema drugoj osobi.
(takva obaveza se često osjeća ako nečija lična planeta aktivira pojedinčevu 12. kuću)
U nekim slučajevima radi se o idealizovanju druge osobe koje nas tjera na davanje bez želje i očekivanja nečeg zauzvrat.
Sa gledišta karme, može se reći da takvim osobama zaista nešto dugujemo, a sada je prisutna snažna želja da im se dug plati na bilo koji dostupan način. Budući da tu obavezu tako snažno osjećamo, skloni smo praštanju, popustljivosti i prevelikoj toleranciji prema takvim osobama. Tako učimo da od takve osobe ništa ne očekujemo.
Takvo ponašanje može da nas odvede u ogorčenost (jer nikada za uzvrat ne dobijamo ništa) ili u opsesiju da dugujemo nešto nedefinisano što se nikada ne može isplatiti, pa u tom slučaju ona druga osoba može početi da nas iskorišćava jer, zbog naše popustljivosti, uvijek na nas može da računa.
Karma je u takvim vezama krajnje suptilna, pa u pojedinačnom slučaju ne postoji lak način podrobnijeg objašnjenja mogućeg značenja takvih aspekata. Te aspekte jednostavno moramo da uzmemo kao niti vodilje koje pokazuju da zaista posjedujemo neku vrstu karmeičke veze koja se koncentriše na određeno područje nekog odnosa, ali isto tako moramo da držimo oči otvorenim da bismo razlikovali stvarna osjećanja duga od nejsnih osjećanja zbunjenosti koja će nas odvesti kasnijem ogorčenju.

Last edited by Skorpija; 04-10-2008 at 15:11..

Old 04-10-2008, 01:45   #8
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Imam jednu sinastriju gdje je u oba slučaja neptun izražen...

s jedne strane njegov neptun je na mom mjesecu- nemogu dokučiti njegove emotivne porive i emocije-definitivno,
s druge strane moj neptun u opoziciji s njegovim suncem i merkurom....nemam povjerenja u njegove riječi, niti u ono kako se predstavlja.....nebi li trebalo biti suprotno??

zaključak, ni ja njemu vjerojatno nisam najjasnija
Uhh, kako te dobro razumem.
Identično kao kod mene.

....................................

ArieL, a šta je s tim aspektom između Marsa i Neptuna, šta proizvodi?
Advertisement

Old 04-10-2008, 03:56   #9
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

misliš na konjukciju...

pa najčešće osoba čiji je Mars ne osjeća potrebu da uzvrati Neptunu, a Neptun se žrtvuje, ima "nedefinisanu" potrebu za tim...

potpuno drugačija situacija je sa satrunom, gdje osoba čija je lična planeta u pitanju osjeća da saturnu mora da uzvrati, da bude odgovorna..

ja zaista znam jedan par (njen Mars (vl. asc) konjukcija njegov Neptun)
gdje je baš došlo do izražaja što sam u prethodnom postu pisala, tolerantna je, prašta, a on to zloupotrebljava na jako ružan način (ne bih da detaljišem), prosto ga ne vidi u pravom svjetlu, žrtvuje se, a ništa, ali ništa ne dobija za uzvrat, osim laži...

inače, djevojka natalno ima veneru u 12, koja pravi sve same kvadrate i to prema saturnu, uranu i neptunu...

opet, sve zavisi, kod nje je ta priča podržana natalom, negdje ne mora tako ekstremno loše da se ispolji...

Old 04-10-2008, 09:59   #10
Čarobnjak

pepuuu je offline
Registrovan: Sep 2007
pepuuu je na dobrom putu
Standardno

Pošto je Ariel spomenula loše aspekte...samo da vas kratko pitam (iako baš nije u skladu sa temom)..

U knjizi davisona-Sinastrije...često puta se spominje da planete ne smiju biti ugrožene (i kod dobrih aspekata)...uvijek kaže;
''ukoliko se planete nalaze u izazovnom aspektu ili je jedna od njih ugrožena(afikovana)...''

Zanima me da li i u kojoj mjeri obraćate pažnju na to ???
''

Old 04-10-2008, 15:29   #11
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

treba obratiti pažnju čime planete vladaju u natalu, u kom su znaku i jesu li ugrožene natalno....
dalje, treba gledati prirodu planeta koje su u aspektu, npr. tvoja Venera trigon njegov Saturn (bez obzira što je skladan aspekt)može da se pokaže kao težak...koliko će u hoće li biti težak, pokazuje postavka u natalu...
dalje, opozicije koje uključuju Sunce, Mjesec, Mars i Veneru mogu čak da budu stimulativne, mislim sunce-mjesec, mars-venera, možda čak i venera-mjesec, venera-sunce, dok u mo180ma, mo mora da toleriše drskog ma)
izazovni aspekti jupitera se mogu lako prevazići, ali uvijek treba gledati i ostalo, tj. krenuti od natala...
(kao što je tris pominjala da njoj sinastrijse konjukcije sa svjetlima ne odgovaraju, jer učestvuju u njenom t-kvadratu)

izazovni aspekti Saturna, Urana, Neptuna i Plutona, prema ostalim planetama i svetlima su ti kojii najčešće frustriraju, na koji način se to manifestuje, zavisi od planete i znaka, nije isto kod Sa i Ur, itd...
u sinastriji je čak teže prevazići takve aspekte nego u natalu...

Arojo na jednom mjestu piše kako pojedinac cjelokupno energetsko međudjelovanje (predstavljeno natalnom)zaokružuje u sebi, pa može da integriše i aspekte koji donose sukobe, ali uskladiti svoju energiju sa energijom druge osobe je već teže, zahtijeva više prilagođavanja i dublji nivo razumijevanja...samo tako se teži aspekti mogu prevazići, u zavisnosti koliko je neko spreman da ih postane svjestan, a to opet pokazuje natal
često je ipak slučaj da se kroz određena teška iskustva mora proći da bi se ona osvijestila, jer je to jedini način, kao što Jung kaže "Nema osvješćivanja bez bola".

Old 04-10-2008, 16:21   #12
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica je na dobrom putu
Standardno

Njegov Ne je skoro skroz fino postavljen prema mojim planetama...
-sextil sa mojim Suncem, Merkurom, Uranom, SMC
-kvintil Pluton
-45 Venera
- konjukcija Jupiter, Neptun, Asc
- opozicija Saturn... -e to mi bas nije ok...

A moj Neptun prema njegovim planetama..., e on se nesto buni

-135 Mars, Jupiter, Saturn
-bQ Hiron, Mesec
-trigon Venera
-90 Mc
-sextil Pluton
-konjukcija Neptun , SMC
Dakle... Ne je bas... aspektovan i nekako mi se cini bitan u ovoj mojoj sinastriji...

Old 04-10-2008, 16:28   #13
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

ja sam nesto se sad rastuzila...uopste nema kontakta izmedju nasih Venera i Neptuna

ali njegova Venera na mom DSC...pa je to malo ohrabrujuce zar ne
?a moja Venera u konjukciji sa njegovim IC...ni to nije lose..jel'?
a inace njegov NE koji je u 7.polju radi 120 s mojim JU i MA u 9.polju (a to bi trebao biti moj dugi brak ...jer sam razvedena ,a on je momak,nikad nije bio zenjen)
jedino sto moj NE iz 4.polja radi kvadrate s njegovim JU i MA i MO ...nekako mi ne izgleda da se bas podudaramo...

sta vi kazete?

Old 04-10-2008, 19:30   #14
Druid

Tristran je offline
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Budući da tu obavezu tako snažno osjećamo, skloni smo praštanju, popustljivosti i prevelikoj toleranciji prema takvim osobama.
Eto, moja prijateljica sa Marsom i stelijumom na mom Neptunu...
Primetila sam da Strelcevi mogu da mi se pentraju po glavi, ja ih jednostavno-obozavam.

Znaci,da bezim od frajera Strelceva kako znam i umem...Srecom, uvek su mi bili samo dobri prijatelji.
Dzim Morison bi me doduse, u grob oterao-da sam ga poznavala...

Old 04-10-2008, 20:19   #15
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Njegova venera na mom neptunu.Zato je susret bio "magican". :kez:
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules