ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-10-2010, 13:29   #1261
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Fiorellino VIdi Poruku
Mesecevi cvorovi i veza sa dsc-asc, prema mom iskustvu donose brak i trajne veze. Tako je kod mene, i kod jos par nekih drugih primera. Pored toga primetila sam da ima veze i dsc ili vladar dsc na asc, vladaru asc, So, eventualno Mo...
po meni mesečevi čvorovi donose karmičke veze (u smislu morale su da se dogode),ali to da li će se završiti brakom ili ne,zavisi i od ostalih aspekata..ja u svojoj poslednjoj dužoj vezi sam imala moj JMČ u 0° sa njegovim Ma,Mesecem i Ju,a dispozitor njegovog JMČ 0° moj Ma i ništa od braka,raskinuli pre par meseci....
Advertisement

Old 14-10-2010, 13:36   #1262
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
po meni mesečevi čvorovi donose karmičke veze (u smislu morale su da se dogode),ali to da li će se završiti brakom ili ne,zavisi i od ostalih aspekata..ja u svojoj poslednjoj dužoj vezi sam imala moj JMČ u 0° sa njegovim Ma,Mesecem i Ju,a dispozitor njegovog JMČ 0° moj Ma i ništa od braka,raskinuli pre par meseci....
Ne samo da li ce zavrsiti brakom vec uopce kako ce zavrsiti. Kazu da kod JMC0MA su bili prije neprijatelji i da sada vlasniku marsa mora biti neugodno u blizini vlasnika JMC tj. nikako mu ne moze biti pored njega ljepo

Old 14-10-2010, 15:17   #1263
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aeria Gloria VIdi Poruku
Interesuje me da li uzimaš i slabije aspekte u obzit kvintile i sl?

E da naletela sam da neki ljudi uzumaju da kad je neka planeta na vrhu recimo dsc to mu doce kao konjukcija te planete sa venerom druge osobe
planeta sa Asc kao konjukcija sa marsom
planeta na Mc konjukcija sa saturnom itd
kakva su vaša lična iskustva?
Ja u principu gledam sve, ako se poklapa sa natalom. Ali, moram da priznam...ne uvek. Inkonjukcije da - isto kao i Princes, i bas umeju da budu vazne. Te 'kvi' aspekte samo ako se ponavljaju.

Ovo za izjednacavanje Asc-a sa marsom u sinastrijskim aspektima...meni deluje kao pojednostavljanje stvari, ili kao nesto sto je neko dao ucenicima kao vezbu za ucenje simbolike kuca...
Ako poistovetimo Asc sa marsom, a Dsc sa venerom...hocemo li i IC gledati kao Mesec, a vrh osme kuce kao pluton? Znaci imacemo 4 meseca u karti, i isto toliko svih ostalih planeta...prava zurka
Recimo, ako je nekome Asc u raku... a mars u ovnu....kakav je on muskarac? I da li aspekti sa tim njegovim Asc-om mogu da opisu njegovo borbeno ponasanje...?
Mislim da ne...jer Asc u raku nema mnogo veze sa marsovskom prirodom...

Quote:
Originally Posted by oktobar VIdi Poruku
Mogu dodati malo teorije jer je tema takva!
Fatalnu vezu daje konjukcija na Vertex licne planete ili ASC ili DC IC ili JMC ili progresivnog Vertekxa ili DC s licnim PL.
Izvor s net-a/www.cafeastrology.com
Romanticnu vezu podrzava takoder nas ASC koji bi trebao funkcionirati kao jin-jang princip sa drugom planetom u sinastriji, bilo u konj. ili u opoziciji s SO,MO;VE,MA.
Ovo je samo ukratko prevod ako sam dobro shvatila
Pitanje:dali netko koristi izracun midpointa SO MO u sinastrijama jer sam to nasla da bi jako dobro trebalo funkcionirati u osjecajnim vezama i davati prognoze?
Koristim celu Midpoint kartu, cak i vise od Davisona.

Old 14-10-2010, 15:59   #1264
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica je na dobrom putu
Standardno

Bas sam htela pitati da li gledate aspekte partnerovih planeta prema vasoj srednjoj tacki (ekvidistanci) izmedju So i Mo... i obrnuto... Na cafeastrology navode da su tu bitni 0, 45, 90, 135 i da kada neka partnerska planeta pravi neki od tih aspekata sa vasom srednjom tackom izmedju So i Mo, da je prosto nemoguce izbeci neka desavanja hteli mi to ili ne...
Meni je ta ekvidistanca na 4,08 Lava (Vodolije) i primetila sam da mi je taj 4-5 st. Lava jako osetljiv i na tranzite (mada meni je tu i antiscija Mo i Drakonski Dsc) . Venera moje ljubavi je na toj mojoj tacki, a i njegov Me i So prave egz. 45 na tu tacku. I zaista ja sam se u startu protivila samom kontaktu, ali on me je totalno razoruzao.
Moj SMC pravi 135 na njegovu ekvidistancu izmedju So i Mo (tj. 45 JMC)
Za ovo sa partnerskim planetama na uglovima nisam znala... interesantno Po tome ispada da su njegov Me i So koji su na vrhu mog Dsc u toj "konjukciji" sa mojom Ve...
Onda bi se po tom principu moglo reci i da su moja Ve i njegov Ma (i obrnuto) u 0 posto je njegov Dsc u 0 sa mojim Asc... (i obrnuto)
Ups... opet po toj teoriji - kako su mu inace Ma i Ju u 0 sa mojim IC-om , to mu dodje kao da su u 0 sa mojim Mo...

Last edited by zujalica; 14-10-2010 at 16:05.. Reason: ...........
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-10-2010, 16:16   #1265
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Bas sam htela pitati da li gledate aspekte partnerovih planeta prema vasoj srednjoj tacki (ekvidistanci) izmedju So i Mo... i obrnuto... Na cafeastrology navode da su tu bitni 0, 45, 90, 135 i da kada neka partnerska planeta pravi neki od tih aspekata sa vasom srednjom tackom izmedju So i Mo, da je prosto nemoguce izbeci neka desavanja hteli mi to ili ne... .
Meni je kod muza njegov asc na toj mojoj ekvidistanci . samo zelim doprinjeti statistici

Old 14-10-2010, 16:24   #1266
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Ja u principu gledam sve, ako se poklapa sa natalom. Ali, moram da priznam...ne uvek. Inkonjukcije da - isto kao i Princes, i bas umeju da budu vazne. Te 'kvi' aspekte samo ako se ponavljaju.

Ovo za izjednacavanje Asc-a sa marsom u sinastrijskim aspektima...meni deluje kao pojednostavljanje stvari, ili kao nesto sto je neko dao ucenicima kao vezbu za ucenje simbolike kuca...
Ako poistovetimo Asc sa marsom, a Dsc sa venerom...hocemo li i IC gledati kao Mesec, a vrh osme kuce kao pluton? Znaci imacemo 4 meseca u karti, i isto toliko svih ostalih planeta...prava zurka
Recimo, ako je nekome Asc u raku... a mars u ovnu....kakav je on muskarac? I da li aspekti sa tim njegovim Asc-om mogu da opisu njegovo borbeno ponasanje...?
Mislim da ne...jer Asc u raku nema mnogo veze sa marsovskom prirodom...
.
Ne mislim na natal vec na sinastriju,na sinastrijske odnose, situaciju kad se planeta jedne osobe nace na vrhu Asc, Dsc, Mc Ic druge osobe....znam da su pominjali da kad je neka planeta na dsc to se manifestuje kao da je ta planeta u konjukciji venere ...da je Asc gledan kao mars sam mozda naletela samo jednom...al sam naletele da kad je neka planete na partnerovom Mc to posmatra kao konjukcija sa saturnom ili se tumaci da partneri jedne druge dizu u nebesa odnosno posmatraju ih kao vrh sveta, doduse za Ic nisam citala da se negde posmatra kao mesec...

samo sto se nisam nasla u takvim vezama pa nemam pojma kako radi
ali me je cvetak sa njenom sinastrijom podsetila na tu varijantu ...posto je njoj sunce na Dsc partnera pa...

e da i ja sam cula da je jako bitno ako postoji aspekat pogotovu konjukcija sa tackom koja se nalazi na sredini sunce/mesec

Old 14-10-2010, 16:33   #1267
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Bas sam htela pitati da li gledate aspekte partnerovih planeta prema vasoj srednjoj tacki (ekvidistanci) izmedju So i Mo... i obrnuto... Na cafeastrology navode da su tu bitni 0, 45, 90, 135 i da kada neka partnerska planeta pravi neki od tih aspekata sa vasom srednjom tackom izmedju So i Mo, da je prosto nemoguce izbeci neka desavanja hteli mi to ili ne...
Meni je ta ekvidistanca na 4,08 Lava (Vodolije) i primetila sam da mi je taj 4-5 st. Lava jako osetljiv i na tranzite (mada meni je tu i antiscija Mo i Drakonski Dsc) . Venera moje ljubavi je na toj mojoj tacki, a i njegov Me i So prave egz. 45 na tu tacku. I zaista ja sam se u startu protivila samom kontaktu, ali on me je totalno razoruzao.
Moj SMC pravi 135 na njegovu ekvidistancu izmedju So i Mo (tj. 45 JMC)
Za ovo sa partnerskim planetama na uglovima nisam znala... interesantno Po tome ispada da su njegov Me i So koji su na vrhu mog Dsc u toj "konjukciji" sa mojom Ve...
Onda bi se po tom principu moglo reci i da su moja Ve i njegov Ma (i obrnuto) u 0 posto je njegov Dsc u 0 sa mojim Asc... (i obrnuto)
Ups... opet po toj teoriji - kako su mu inace Ma i Ju u 0 sa mojim IC-om , to mu dodje kao da su u 0 sa mojim Mo...
Cek polako to je teorija ... ...na to sam naletela i to dosta retko ...i pri tome mislim da su mozda mislili da se konjukcija sa osama mozda tako tumaciti ali da nije tako jaka kao prava konjikcija sa venerom i marsom i ostalo...

Old 14-10-2010, 16:34   #1268
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
caruso je na dobrom putu
Standardno

koliko je orbis 1 ili 2,za te tacke?hvala

Old 14-10-2010, 18:34   #1269
Švrća

Suncica-S je offline
Suncica-S je na dobrom putu
Standardno

Ako sam dobro razumela , mocno deluje ako se moja planeta nadje na tacki ekvidistanca njegovog SO i MO u sineastriji ? Onda se moj MO odlicno parkiro u ovoj sineastriji !

Old 14-10-2010, 18:37   #1270
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Hm kod mene njegovo So na ekv mog So/Mo a moj Ur (vladar VII) na njegov ekv So/Mo, nije lose

Old 14-10-2010, 18:39   #1271
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aeria Gloria VIdi Poruku
Cek polako to je teorija ... ...na to sam naletela i to dosta retko ...i pri tome mislim da su mozda mislili da se konjukcija sa osama mozda tako tumaciti ali da nije tako jaka kao prava konjikcija sa venerom i marsom i ostalo...
Ma nisam se ja zaletela... , samo deluje interesantno... To je po principu prirodnih vladara kuca tj. uglova - Ma, Mo, Ve, Sa...

@ Caruso, meni su egzakti aspekti, ali cini mi se da je mozda orbis do 1 * , u temi o ekvidistancama treba proveriti...

Old 14-10-2010, 21:09   #1272
Čarobnjak

pepuuu je offline
Registrovan: Sep 2007
pepuuu je na dobrom putu
Standardno

Uvijek se virne ta tocka Ekv SO/MO, kako u sinastrijama, tako i u predikcijama braka;
Advertisement

Old 14-10-2010, 21:17   #1273
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Uvijek se virne ta tocka Ekv SO/MO, kako u sinastrijama, tako i u predikcijama braka;
Kako mislis u predikcijama, samo konjukcije ili i drugi aspekti na tu tacku tj ekv (npr 120 tranzitnog Sa)?

Old 14-10-2010, 21:28   #1274
Čarobnjak

pepuuu je offline
Registrovan: Sep 2007
pepuuu je na dobrom putu
Standardno

Pa moze i tranziti, ali mislim da progresija,direkcija ima veci utjecaj..odnosno moze naznaciti godinu stupanja u brak, ali pri tome bi se najvise oslonila na konjukcije..egz..

Znaci prati se; vladar Dsc preko te tocke ili Sunce ili Mjesec ili Venera

u sinastriji bi takodjer gledali te vazne planete za brak

Old 14-10-2010, 21:38   #1275
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Pa moze i tranziti, ali mislim da progresija,direkcija ima veci utjecaj..odnosno moze naznaciti godinu stupanja u brak, ali pri tome bi se najvise oslonila na konjukcije..egz..

Znaci prati se; vladar Dsc preko te tocke ili Sunce ili Mjesec ili Venera

u sinastriji bi takodjer gledali te vazne planete za brak
He, mislila sam da se udam sledece godine ali izgleda nista od toga Dir Me pravi egzaktnu konjukciju ali nije vladar Dsc, bas mi se nece . Hajde bar me tjesi sto su u sinastriji prave planete na ekv tj moj vladar Dsc i njegovo So.
Hvala
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules