ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Način Prikaza

Old 24-07-2007, 09:57   #61
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Talking

Pokazatelji braka

Pokazatelji braka su: Mesec (pri noćnom rođenju) i Venera (pri dnevnom rođenju) u muškom horoskopu, dok su to u ženskom Mars (pri noćnom rođenju) i Venera (pri dnevnom rođenju).
Saturn ukazuje na starijeg bračnog partnera. Partnera opisuje i Descedent, kao i njegov vladar. Normalno tu treba dodati stelijum ili bilo koju planetu, koja se nalazi u sedmoj kući.
Ako se unapred pomenuti pokazatelji braka nalaze u Blizancima, Lavu, Devici, ili trećoj, šestoj, devetoj kući horoskopa može značiti:
  1. brak u kasnijim godinama,
  2. plodan brak ili
  3. da do braka uopšte neće doći.
To se može dogoditi i ukoliko se pokazatelji braka nalaze u konjunkciji sa Saturnom, kao i u napred pomenutim kućama i znacima. Ako je pokazatelj braka na Istočnom delu horoskopa, govori o braku u mlađim godinama.

Ako je pokazatelj braka brza i direktna planeta, to potvrđuje mogućnost ranog braka. Ako je pokazatelj retrogradan ili stacioniran biće prepreka na tom planu ili će do braka doći u srednjim godinama.
Približno vreme sklapanja braka određujemo pomoću progresija, direkcija i regresija, kao i lunara ili solara.
Pokazatelj braka može da nam ukaže i na broj brakova. Ako se on nalazi u Strelcu, ili Ribama i obrazuje aspekte sa nekoliko planeta to nam može ukazati na dva ili više brakova.
Izuzetak čini planeta u sedmoj kući. Na dva ili više brakova nam ukazuje i sam Descedent, ako se nalazi u promenljivim znacima: Blizancima, Strelcu, Ribama.
Pokazatelj braka u Raku, Škorpiji, Ribama - plodnim znacima ukazuje na mogućnost više brakova. Pokazatelj braka u sedmoj kući ili u aspektu sa Descedentom ili ako je vladar našeg Sunca ukazuje na dva braka.
Isto je ako se pokazatelj braka nalazi u sedmoj kući i ima dobar aspekt sa Jupiterom ili planetom suprotnog polariteta. Ako je Mesec u sedmoj kući u trigonu sa Jupiterom i sekstilu sa Suncem i Marsom, znači da može doći do više brakova.
Ako je pokazatelj braka u aspektu samo sa jednom planetom znači da je moguć samo jedan brak. Ako pokazatelj braka Mesec nema konjunkciju sa drugom planetom mi tražimo planetu koja nema aspekte sa Suncem, ali koja ima aspekte sa Mesecem. Ukoliko je takva planeta u plodnom znaku postoji predispozicija za dva braka. Ako je pokazatelj braka u pozitivnom aspektu sa Jupiterom, koji je u isto vreme vladar druge kuće, postoji mogućnost bogatstva kroz brak i bračnog partnera. Ukoliko je Jupiter slab i ugrožen treba se unapred pripremiti na siromaštvo. Na finansijsku situaciju i miraz partnera ukazuje prva trećina osme kuće, na bogatstvo, vladalac sedme kuće u drugoj kući ili obrnuto - vladar druge u sedmoj.

(kod mene strelac u 7) za vodoliju nisam nista nasla

sad cu sve sto umam na kompiju ovde u firmi da ubacim pa moderatori, ako ne pase na óvu temu, vi prebacite

Uticaj planete
Venere na brak

Jedan od dva pokazatelja braka u vašem natalnom horoskopu su Mars i Venera, koja je i planeta "ljubavi", umetnosti i svih lepih stvari. O tome kako ona utiče na vaš brak, pročitajte u narednim redovima.
- Venera u Ovnu često označava rani brak ili brzoplet i nesrećan brak, posebno u prvoj polovini života.
- Venera u Biku - samo brak iz ljubavi može biti srećan.
- Venera u Blizancima - brak iz računa.
- Venera u Raku - nesrećan porodični život.
- Venera u Lavu - rani brak i srećan porodični život.
- Venera u Devici - kasni brak ili brak sa preprekama.
- Venera u Vagi - najčešće srećan porodični život.
- Venera u Škorpiji - nesrećan porodični život.
- Venera u Strelcu - dva braka, udovištvo (ona/on ostaće udovac/ udovica).
- Venera u Jarcu - kasni brak sa preprekama.
- Venera u Vodoliji - nekoliko brakova od kojih je srećan samo poslednji.
- Venera u Ribama - nesrećan porodični život.
Venera u konjunkciji, kvadratu, ili opoziciji sa Saturnom, Uranom, Neptunom, Plutonom, ili Južnim čvorom nagoveštava razvod ili udovištvo, rastanke iz raznih razloga.
Venera u 1. kući daje brak zbog jakog materinskog instinkta. U 2. kući donosi ženama često neuspešan brak. U 3. kući, brak sa čovekom druge nacionalnosti - strancem.
U 4. kući posle razvoda ili udovištva obavezno drugi brak. U 5. kući brakovi su rani i brzopleti. U 6. kući Venera daje brak iz računa.
Ako vam je Venera u 7. kući, što je inače kuća braka, uticaj je vrlo raznolik - od srećnog do nesrećnog, od kasnog do neplodnog, od raznih prepreka do gubitaka dece.
U 8. kući razvod, udovištvo.
U 9. kući brak sa čovekom druge nacionalnosti - strancem.
U 10. kući brak vezan sa profesijom, obavezama i poslom.
U 11. kući pod uslovom da je Venera dobro aspektovana, brak je srećan.
Ako vam je, međutim, Venera u 12. kući, sve zavisi od aspekata koje ova planeta ima s drugima, kao i od drugih elemenata horoskopa.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 14-01-2008 at 19:03.
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2007, 10:11   #62
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

II kuća

Tradicija ovu kuću prvenstveno opisuje kao kuću bogatstva, finansija i imovine. To uključuje i dragocenosti, pre svega pokretnu imovinu (ali i nepokretnu ako je u službi pokretne), način na koji se osoba odnosi prema novcu, smisao za gomilanje ili trošenje novca, i sve ono što u tom polju dajemo drugima.

U značenja ove kuće spada i govor, način na koji osoba komunicira, kvalitet govora, moć oratorstva, smisao za predavaštvo, ili pak, biznis, takt, i u širem smislu glas, njegova svojstva, talenat za pevanje, spikerske poslove i slično.

Ova kuća bavi se i porodicom, i onom u kojoj smo rodjeni i onom koju stvaramo, posmatrajući i ukućane. U sirem smislu, to je bliža rodbina i svi oni o kojima brinemo kao da su sastavni deo porodice.

Specifična značenja ove kuće odnose se i na drugi brak neke osobe, kao i na osobe koje mogu da ugroze brak. Zbog toga, pojedine kombinacije koje se odnose na ovu kuću, daju osobi velike seksualne apetite. Druga kuća je 8. kuća brojano od 7. i predstavlja dugovečnost ili prekid prvog braka.

Uticaj Saturna U Lavu daje drugi brak posle razvoda ili udovištva

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 14-01-2008 at 19:03.

Old 24-07-2007, 10:21   #63
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Venera u konjukciji sa uranom (to imam)- razvela sam se

A mars, moj vladar dc-a je u vodoliji, znaci njime vlada uran, koji pravi konjukciju sa venerom, suncem, asc i merkurom - razvela sam se

Sve sam aspekte nasla koji ukazuju na razvod, ali nikako da nadjem one koji ukazuju na drugi brak.

Ako je pokazatelj braka brza i direktna planeta, to potvrđuje mogućnost ranog braka Mlada sam se udala

Ako je pokazatelj braka u aspektu samo sa jednom planetom znači da je moguć samo jedan brak. Dobro je, nije u aspektu samo sa jednom prlanetom

Venera u Vagi - najčešće srećan porodični život Kod mene ovo nije bila istina, prvi brak mi je zadnjih tri godine bio blago receno BLJAK.

NIkad nisam bila kod astrologa da mi tumaci natal, a ovaj drugi brak ce me bogami naterati da to uradim, pa da znam da li da spremam vencanicu i stedim pare za svadbu

Old 24-07-2007, 10:24   #64
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

ako možete da utvrdite da li je neko sa kim nameravate da provedete ostatak života pravo bice sa kojim cete podeliti dobro i zlo. Odgovor se dobija poredenjem položaja vaših “ljubavnih planeta” Venere i Marsa – na karti rodenja…
Kombinacija ovih dveju planeta otkriva da li ste “rodeni” za brak ili niste, da li ce vam trebati više napora da ga održite ili ste, kao i vecina ljudi, u zlatnoj sredini. Na primer, žena koja ima Veneru u Lavu a Mars u Škorpiji: oba znaka su fiksirana i romanticna sa željom za stabilnim odnosima u braku i ljubavi. Ako partner ima Veneru u Raku, znaku doma i porodice, onda ce to biti dobra i trajna veza. Ali, ako se Mars nalazi u avanturistickim Blizancima, vaš partner je uvek u pokretu, zaokupljen svojim poslom, sportom, hobijem. Zahvaljujuci nemirnom Marsu i Veneri u mirnom znaku bice jednom nogom van kuce. On u suštini voli brak.
Neki muškarci su “ubedene neženje”, jer se njihova Venera i Mars nalaze u “nezavisnim” znacima. Jedan od njih je jedan od bivših muževa Merlin Monro. Mada se ženio dva puta, nijedan od tih brakova nije trajao dugo, a gotovo trideset godina je proveo kao neženja. Rodeni u znaku Strelca, a Venera i Mars su se takode nalazili u ovom znaku, tipicnom za neženje. Mars u Strelcu uvek oznacava naklonost ka vanbracnom životu.
Džon Travolta i Voren Biti imaju slican raspored planeta. Mada je kod Bitija Venera u Biku, a kod Travolte u Ribama, obe naznacavaju potrebu za “važnom drugom osobom” u životu.
Kod žena kod kojih se Venera nalazi u znaku Device, a Mars, na primer, u Jarcu, gotovo je sigurno da ih više zanimaju neki drugi ciljevi, a manje brak. Engleska kraljica - Devica Elizabet i Greba Garbo spadaju u ovu grupu. Elizabet je imala Veneru u romanticnoj Vagi i potencijalno mnogo muževa, ali nikada nije prihvatila nijednu ponudu. Sa Marsom u Blizancima, kod nje je preovladavala potreba za moci nad potrebom da voli. Velika Greta je imala cete obažavaoca. Njena Venera, u Lavu idealna je za ljubav i brak, ali Mars u Strelcu ju je svaki put zaustavljao kada bi rešila da se nekome preda.
“Strah” od braka takodje imaju ljudi cija je Venera u nezavisnoj Vodoliji, a Mars u slobodnom Strelcu, nemirnim Blizancima ili energicnom Ovnu. Ovan ce ženi dati naklonost ka muškom društvu, ali zbog uticaja Vodolije bice neodlucna u formalizaciji odnosa. Fara Fosit, ciji je Mars u Vodoliji, a Venera u Strelcu, napustila je svog prvog muža i dugo vremena odlagala brak sa Brajanom O’Nilom.
Pokojna Žaklina Onazis je imala Veneru u Blizancima i Mars u Devici. Venera u Blizancima znaci druželjubivost, ali retko sentimentalnost. Mars u Devici odreduje naklonost ka jacoj zajednici, ali ne sa bilo kime. Pošto je rodena u znaku Lava, bila je sklona karijeri, više nego braku. Joko Ono, koja se udavala tri puta, ima Veneru u “hladnoj” Vodoliji i Mars u Devici. To pokazuje sklonost ka braku, ali i istovremenu potrebu da daje drugima što može dovesti do odlaganja braka ili trajnog bracnog vezivanja.
Ako ima ljudi nesklonih braku ima i onih koji ne mogu bez njega. Vecni primer je Elizabet Tejlor.Njena Venera se nalazi u Ovnu, a Mars u “neko – mi – treba” Ribama. Nikada joj se nije desilo da ostane sama za duže vreme.
Da li je uopšte moguce iz natalne karte saznati koliko je neko dobar bracni partner? Grejs Keli, Škorpija, dostigla je vrhunac svoje karijere vec u 26. godini. Mada je volela film i osecala prazninu kada ga je napustila, uvek je govorila da je njen osnovni cilj u životu brak i porodica. Njena Venera je u ljupkoj Vagi, a Mars u strastvenoj Škorpiji. Srecom za Grejs, susrela je coveka, Princa Renijea, cija je Venera u Biku i Mars u Raku, koji znace da se radi o muškarcu kome su brak i porodica iznad svega drugoga.
Kako da se ponašate ako su koordinate Venera – Mars uticaja neodredene ili ako izricito naglašavaju sklonost ka usamljenom životu? Šta da radite, ako takve osobine ima i vaš potencijalni partner? Pre svega, ne treba da budete zabrinuti. Ni u jednom aspektu života, pa ni u ovom, uticaj planeta u znaku ne oznacava nešto što je neizbežno – vec da je potrebno da se sami potrudite da otklonite negativne uticaje i poduprete pozitivne. Najsigurniji put da izbegnete ovu vrstu nesuglasica je razgovor i razumevanje. Treba da shvatite da sa Venerom u Strelcu imate sklonost ka avanturama. Ali ako ste prihvatili da udete u brak, iz njega ne možete da izadjete kao iz autobusa, na svakoj stanici koja vam se ucini zgodnom, a da za sobom ostavite nekog ko je povreden.
Sledeci korak je komuniciranje. Astrologija služi samo kao pokazatelj da bi vam pomogla da izrazite ono što osecate – ljudima koje volite prenesete svoja osecanja i potrebe. Svakako je bolje da to ucinite pre nego što stupite u brak, ali je bolje i u braku nego nikada. Na isti nacin, treba da razumete i prihvatite osecanja i potrebe svog partnera. Ako se njegova Venera nalazi u Jarcu – što znaci neuobicajenu posvecenost poslu, to nije znak da ste mu vi nevažni. Mnogo je jednostavnije kada takve cinjenice znate, razumete i prihvatate, jer je to i jedina prava mogucnost da jedno drugo zaista poštujete.

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2007, 10:26   #65
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
Uticaj Saturna U Lavu daje drugi brak posle razvoda ili udovištva

Moj saturn je u blizancima, ajde, molim te, pogledaj pise li nesto za saturna u blizancima, koji se nalazi u 8, i pravi opoziciju sa jupiterom iz druge kuce. A trigone sa suncem, uranom i merkurom koji su na asc.

Old 24-07-2007, 10:28   #66
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

quote=tinna-bg;26219]Venera u konjukciji sa uranom (to imam)- razvela sam se
A mars, moj vladar dc-a je u vodoliji, znaci njime vlada uran, koji pravi konjukciju sa venerom, suncem, asc i merkurom - razvela sam se
Sve sam aspekte nasla koji ukazuju na razvod, ali nikako da nadjem one koji ukazuju na drugi brak.
ja sam isto za cas nasla sve aspekte koje ukazuju na razvod
Ako je pokazatelj braka brza i direktna planeta, to potvrđuje mogućnost ranog braka Ako je pokazatelj braka u aspektu samo sa jednom planetom znači da je moguć samo jedan brak. Dobro je, nije u aspektu samo sa jednom prlanetom
Venera u Vagi - najčešće srećan porodični život Kod mene ovo nije bila istina, prvi brak mi je zadnjih tri godine bio blago receno BLJAK.

NIkad nisam bila kod astrologa da mi tumaci natal, a ovaj drugi brak ce me bogami naterati da to uradim, pa da znam da li da spremam vencanicu i stedim pare za svadbu [/quote]

Uticaj Saturna
Saturn u Ovnu ne donosi ništa dobro. U Lavu daje drugi brak posle razvoda ili udovištva.
U prvoj kući rastanci, razvodi. U četvrtoj kući rana prevremena smrt jednog od partnera. U petoj kući nesrećna ljubav, gubitak prvenca. U sedmoj kući loš bračni život, stariji bračni partner ili različit status partnera. U osmoj kući siromaštvo i mnogo neprijatelja. U dvanaestoj kući jedan od supruga je slabog zdravlja.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 22-01-2008 at 03:48.

Old 24-07-2007, 10:35   #67
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da se ubacim na brzinu ~ jače IX polje i nj vladar može takodje da ukaže i na jedan jedini brak ali sa razvedenom osobom
Obično se onda vladar ili Asc' ili VII polja nadje ili u IX polju ili ima neki jak , upečatljiv aspekt sa vlaarom IX polja
Smisho draga,pa kod mene je naglasena bas 9.Postoje i drugi pokaazatelji da cu se udati za razvedenog ovo bi bila samo potvrda(mislim ta naglasenost 9 polja).
Ali u toj varijanti kako se onda gleda opis tog bracnog partnera kroz 7 polje ili kroz 9?
Koju kucu u sistemu derivatnih kuca uzimam kao njegovu 1?

7 u Blizancima
ME u strelcu u 1;ME 90 JU
Vladar Asc JU u devici u 9 u konjukciji sa MA
Vladar 9 SO u jarcu u 1 siri aplikacioni 120 sa JU

Old 24-07-2007, 10:35   #68
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Uticaj planeta na ljubav

Još je Klaudije Ptolomej ukazao na više varijanti veza među polovima u zavisnosti od aspekata Sunca i Meseca sa jedne strane, i Venere, Marsa i Saturna sa druge. Po njemu, ukoliko svetla (Sunce i Mesec) obrazuju povoljne aspekte sa gore pomenutim planetama brak ili veza je dobar i harmoničan.
Ne može se izbeći ni Jupiter koji se odnosi na zakonitost, veroispovest, tradiciju, forme, obrede. To se odnosi i na vrh devete kuće u horoskopima, kao i na znak Strelca.
Za dobro slaganje su zaslužni i aspekti Merkura, jer veza među polovima ne bazira samo na fizičkoj privlačnosti (Mars i Venera), već i na komunikaciji.
Iz perioda Ptolomeja mnogo što šta se promenilo. Savremeni događaji i način života iziskuju potpuno nov pristup ovom problemu. Suština i dalje ostaje, ali moderna astrologija, odnose među polovima tumači shodno vremenu u kome živimo. Sve stvari treba posmatrati u razvoju, pa i ovu.
Kako bi što bliže objasnili o čemu se radi treba se u kratkim crtama osvrnuti na planetarne aspekte i njihovo tumačenje. Znamo da postoje sekstili i trigoni, kao povoljni - harmonični aspekti.
Konjunkcije, polukvadrati, kvadrati, aspekti 135 stepeni, 150 stepeni kao nepovoljni - neharmonični. Upravo je ovaj momenat i ovo tumačenje planetarnih aspekata bitno za dalju priču.
Naime, moderna astrologija smatra da su harmonični aspekti zbog slabih energija - aspekti lenjosti, propuštenih prilika, dok su nepovoljni - neharmonični aspekti zbog izrazito jakih energija, aspekti događaja, izazovni, dinamički. Da li ćemo ih nazvati nepovoljnim ili dinamičkim zavisi od planeta, koje ih prave.
Ukoliko su planete srodne prirode, njihov jak uticaj povoljno deluje na ljude u smislu aktivnosti i želje za prevazilaženjem problema. U protivnom možemo reći da se radi o negativnim aspektima, jer isti kad su suprotne po osobinama planete u pitanju, blokira osobu, nikako joj ne dozvoljavajući da smogne hrabrosti da se suoči sa preprekom.
Na primer: Izazovni aspekti između Marsa i Jupitera su dinamički, možemo reći povoljni. Obe planete su vatrene srodne, privlače se. Za razliku od njih izazovni aspekti Marsa i Neptuna su negativni, pošto su ovo dve totalno suprotne planete po osobinama. Oni između sebe donose lažni optimizam, bolesti i blokade.
Čak i povoljni aspektiizmeđu suprotnih po prirodi planeta, kao što su npr. Venera i Saturn isto tako nisu dobri. Najbolje je da ove dve planete u horoskopu ne prave nikakve aspekte. O ovome je govorio još na samom početku ovog veka poznati astrolog Karter.
Veština je astrologa upravo u tome kako će da razlikuje ove tanane finese u horoskopu. Kako će da protumaci trigon Venere u horoskopu jedne osobe, sa Saturnom u horoskopu druge? Mnogi astrolozi, nažalost, ovome prilaze površno.
Šta je važno za dobru vezu astrološki gledano? Da se Sunce, Mesec, Merkur, Venera, Jupiter, a u izvesnim slučajevima i Mars, u horoskopima partnera nađu u izazovnim aspektima (kvadratu, opoziciji…).
Saturn u takvom aspektu je loš, mada govori o karmičkom susretu, o dugoj vezi sa negativnim ishodom. Neptun u negativnim aspektu sa nekom od ovih planeta uništava ono što je Saturn započeo i veza nikako ne može da uspe. Uran donosi mnoge stresove, nerviranja i loše utiče na vezu, dok Pluton po pravilu donosi fatalne ljubavi, snažne emocije, ali još veću patnju kad ta veza prestane.
Često on ukazuje na rastanke izazvane višim okolnostima (smrt, daleka putovanja…). Hiron u aspektima sa ličnim planetama ukazuje na neizbežnost veze, ali i na oplemenivanje kroz patnju. U toj vezi ćemo propatiti, odbolovati je i ne možemo očekivati da je trajna.
Da sumiramo: za uspešnu vezu jako su dobri izazovni aspekti među ličnim planetama izuzev Saturna, jer govore o stalnim tenzijama i želji da se one prevaziđu. Kada ih po pravilu otklonimo, naša veza poprima nov kvalitet. Tada uživamo u promeni i novom kvalitetno drugačijem odnosu.
Pogledajte oko sebe i videćete da duge, uspešne veze nisu zasnovane na zaljubljenosti i totalnom razumevanju, već naprotiv, na stalnim konfliktima i njihovim prevazilaženjima. Velike ljubavi su upravo iz tog razloga, jer nema želje za promenom kvaliteta, nesrećne. Retko koja velika ljubav može da preraste u trajnu vezu pošto zaljubljenima upravo prija takvo stanje zanesenosti. Kad opojni zanos nestane, kad se otrezne, biva kasno.

Saturn u opoziciji

ukazuje na moguće probleme u odnosima usled negativnih, restriktivnih i sebičnih stavova. Osoba sa ovako postavljenim Saturnom u svom horoskopu može biti preterano stroga i ozbiljna delujući usled toga nedruželjubivo i neprilazno. Ovakvi stavovi generalno mogu rezultovati usamljenošću i frustracijom. Ukoliko se ove osobine ne obasjaju nekim toplim unutrašnjim suncem (ne koriguju), ostaje samo put koji vodi u ogorčenost i izolovanost, a to može samo da pogorša situaciju.
Efekti ove opozicije Merkura i Saturna (mada prilično oslabljeni usled velikog orbisa), kao i stepen njegove pozitivne (ne)regulisanosti, mogu se zapaziti i njihovo delovanje pratiti u poljima desete, četvrte, jedanaeste, dvanaeste i treće kuće horoskopa.

Saturn u blizancima
Najčešće je reč o osobama naglašene inteligencije. One imaju veliku sposobnost za učenje i široko polje intresovanja. Veoma su savesni, poseduju radoznali um i puni su ideja. O njima vole puno da pričaju pa postoji opasnost da se nekad zadovolje samo time, a da realizaciju ideje u praksi ostave za neki drugi put. Okolina ih ne razume baš najbolje i imaju probleme sa uklapanjem u sredinu. To je delimično i zbog toga što je njihov način razmišljanja nekonvencionalan pa nisu do kraja shvaćeni. Nisu prilagodljivi u potrebnoj meri, nespretni su i stidljivi. Popustljivi su prema sebi i mogu sebe ubediti u sve, pogotovo u situacijama kada ih okolina ne razume ili ne podržava.
NEKA OPŠTA PRAVILA
Položaj Marsa u Dejvici, obično ukazuje na veći broj »nesretnih ljubavnih veza«.
Položaj Venere u Jarcu, obično ukazuje na vrlo zahtjevnu (ambicioznu) prirodu, skoro pohotnu. Ako osoba nije dovoljno taktična, takođe može da dovode i do većeg broja »tajnih veza« ili u određenom psihološkom smislu nezdravih emocionalno-seksusalnih odnosa (tendencija ka pretjerivanju).
Venera koja zavisi od uticaja Neptuna, obično ukazuje na tendenciju ka nezakonitim i neprirodnim apetitima.
Položaj Marsa u Blizancima, obično ukazuje na mogučnost formiranja i održavanja dvije ili više paralelnih veza.
Položaj Marsa u Lavu, obicno ukazuje na strasne ljubavne afere i tajne veze.
Zato pogledajte Saturn u svojim horoskopima. On ima odgovor uvek na to “gde su nestale želje”, i on će vam uvek reći kako i na koji način da ih povratite. Ne Jupiter, niti Venera. Sve što je servirano daleko je od zanosa i strasti.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 22-01-2008 at 03:51.

Old 24-07-2007, 11:23   #69
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dorijana VIdi Poruku

Ja negde zamolih za lepe stvari vezane za Ma u Devici....dotuce me slatka posle prethodne spoznaje...

ma to je sve proslost nacicemo i za tebe barem jedan dobar aspekt, ko za tinicu

(a moj ko da su bolji hihihi)

Da li ste spremni za brak? 21. 05. 2007.Kako možete da utvrdite da li je neko sa kim nameravate da provedete ostatak života pravo biće sa kojim ćete podeliti dobro i zlo. Odgovor se dobija poređenjem položaja vaših “ljubavnih planeta” Venere i Marsa – na karti rođenja…
Kombinacija ovih dveju planeta otkriva da li ste “rođeni” za brak ili niste, da li će vam trebati više napora da ga održite ili ste, kao i većina ljudi, u zlatnoj sredini. Na primer, žena koja ima Veneru u Lavu a Mars u Škorpiji: oba znaka su fiksirana i romantična sa željom za stabilnim odnosima u braku i ljubavi. Ako partner ima Veneru u Raku, znaku doma i porodice, onda će to biti dobra i trajna veza. Ali, ako se Mars nalazi u avanturističkim Blizancima, vaš partner je uvek u pokretu, zaokupljen svojim poslom, sportom, hobijem. Zahvaljujući nemirnom Marsu i Veneri u mirnom znaku biće jednom nogom van kuće. On u suštini voli brak.
Neki muškarci su “ubeđene neženje”, jer se njihova Venera i Mars nalaze u “nezavisnim” znacima. Jedan od njih je jedan od bivših muževa Merlin Monro. Mada se ženio dva puta, nijedan od tih brakova nije trajao dugo, a gotovo trideset godina je proveo kao neženja. Rođeni u znaku Strelca, a Venera i Mars su se takođe nalazili u ovom znaku, tipičnom za neženje. Mars u Strelcu uvek označava naklonost ka vanbračnom životu.

Džon Travolta i Voren Biti imaju sličan raspored planeta. Mada je kod Bitija Venera u Biku, a kod Travolte u Ribama, obe naznačavaju potrebu za “važnom drugom osobom” u životu.

Kod žena kod kojih se Venera nalazi u znaku Device, a Mars, na primer, u Jarcu, gotovo je sigurno da ih više zanimaju neki drugi ciljevi, a manje brak. Engleska kraljica - Devica Elizabet i Greta Garbo spadaju u ovu grupu. Elizabet je imala Veneru u romantičnoj Vagi i potencijalno mnogo muževa, ali nikada nije prihvatila nijednu ponudu. Sa Marsom u Blizancima, kod nje je preovladavala potreba za moći nad potrebom da voli. Velika Greta je imala čete obažavaoca. Njena Venera, u Lavu idealna je za ljubav i brak, ali Mars u Strelcu ju je svaki put zaustavljao kada bi rešila da se nekome preda.
“Strah” od braka takodje imaju ljudi čija je Venera u nezavisnoj Vodoliji, a Mars u slobodnom Strelcu, nemirnim Blizancima ili energičnom Ovnu. Ovan će ženi dati naklonost ka muškom društvu, ali zbog uticaja Vodolije biće neodlučna u formalizaciji odnosa. Fara Fosit, čiji je Mars u Vodoliji, a Venera u Strelcu, napustila je svog prvog muža i dugo vremena odlagala brak sa Brajanom O’Nilom.
Pokojna Žaklina Onazis je imala Veneru u Blizancima i Mars u Devici. Venera u Blizancima znači druželjubivost, ali retko sentimentalnost. Mars u Devici određuje naklonost ka jačoj zajednici, ali ne sa bilo kime. Pošto je rođena u znaku Lava, bila je sklona karijeri, više nego braku. Joko Ono, koja se udavala tri puta, ima Veneru u “hladnoj” Vodoliji i Mars u Devici. To pokazuje sklonost ka braku, ali i istovremenu potrebu da daje drugima što može dovesti do odlaganja braka ili trajnog bračnog vezivanja.

Ako ima ljudi nesklonih braku ima i onih koji ne mogu bez njega. Večni primer je Elizabet Tejlor. Njena Venera se nalazi u Ovnu, a Mars u “neko – mi – treba” Ribama. Nikada joj se nije desilo da ostane sama za duže vreme.
Da li je uopšte moguće iz natalne karte saznati koliko je neko dobar bračni partner? Grejs Keli, Škorpija, dostigla je vrhunac svoje karijere već u 26. godini. Mada je volela film i osećala prazninu kada ga je napustila, uvek je govorila da je njen osnovni cilj u životu brak i porodica. Njena Venera je u ljupkoj Vagi, a Mars u strastvenoj Škorpiji. Srećom za Grejs, susrela je čoveka, Princa Renijea, čija je Venera u Biku i Mars u Raku, koji znače da se radi o muškarcu kome su brak i porodica iznad svega drugoga.
Kako da se ponašate ako su koordinate Venera – Mars uticaja neodređene ili ako izričito naglašavaju sklonost ka usamljenom životu? Šta da radite, ako takve osobine ima i vaš potencijalni partner? Pre svega, ne treba da budete zabrinuti.
Ni u jednom aspektu života, pa ni u ovom, uticaj planeta u znaku ne označava nešto što je neizbežno – već da je potrebno da se sami potrudite da otklonite negativne uticaje i poduprete pozitivne. Najsigurniji put da izbegnete ovu vrstu nesuglasica je razgovor i razumevanje. Treba da shvatite da sa Venerom u Strelcu imate sklonost ka avanturama. Ali ako ste prihvatili da uđete u brak, iz njega ne možete da izadjete kao iz autobusa, na svakoj stanici koja vam se učini zgodnom, a da za sobom ostavite nekog ko je povređen.
Sledeći korak je komuniciranje. Astrologija služi samo kao pokazatelj da bi vam pomogla da izrazite ono što osećate – ljudima koje volite prenesete svoja osećanja i potrebe. Svakako je bolje da to učinite pre nego što stupite u brak, ali je bolje i u braku nego nikada. Na isti način, treba da razumete i prihvatite osećanja i potrebe svog partnera. Ako se njegova Venera nalazi u Jarcu – što znači neuobičajenu posvećenost poslu, to nije znak da ste mu vi nevažni. Mnogo je jednostavnije kada takve činjenice znate, razumete i prihvatate, jer je to i jedina prava mogućnost da jedno drugo zaista poštujete.

Uticaj Marsa U Devici nesrećan brak, praćen razočarenjima

ja mislim da se to odnosi na tvoj prvi brak a sledeci ce sigurno bito WOOOWWWW

Uticaj planeta na veze van braka

Ljubavne veze pre braka i neposredno posle njega određuje peta kuća, njegov vladar, stelijum u datoj kući Sunce ili Mars, ređe Saturn u ženskom horoskopu. Ako ove planete prave loše aspekte sa Saturnom, Uranom ili Plutonom, moguća su razočarenja u ljubavi i braku, posebno kada su partneri mladi i ako stupe u vezu pre Saturnovog povratka (pre 27 godine). Mars u konjunkciji sa Venerom ili u Venerinom znaku daje osećanjima vatrenost i povećava erotsko seksualne mogućnosti. Uran u aspektu sa vladarem ljubavi uvek pokazuje veliki uticaj na suprotni pol i na romantičnu vezu; dok Neprun naginje ka idealizaciji, mada ako se nalazi u aspektu sa Venerom ukazuje na emotivne zavrzlame i prevare

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 24-07-2007 at 12:27.

Old 24-07-2007, 11:32   #70
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
ma to je sve proslost nacicemo i za tebe barem jedan dobar aspekt, ko za tinicu

(a moj ko da su bolji hihihi)
Uh..slatka ne brinem ja direktno zbog sebe, ovo indirektno utice na mene...moj Ma u Vodoliji i ja ga volem..na sve 8*..al ovaj u Devici mi se krvi na slamku napija..i tako, jeste da se odnosi na proslost, al kaci i sadasnjost, a cijenim da ni buducnost nije bas mirna u odnosu na njega.
Odoh da radim...izbedacicu se prerano...

Old 24-07-2007, 12:00   #71
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dorijana VIdi Poruku
Uh..slatka ne brinem ja direktno zbog sebe, ovo indirektno utice na mene...moj Ma u Vodoliji i ja ga volem..na sve 8*..al ovaj u Devici mi se krvi na slamku napija..i tako, jeste da se odnosi na proslost, al kaci i sadasnjost, a cijenim da ni buducnost nije bas mirna u odnosu na njega.
Odoh da radim...izbedacicu se prerano...
I moj mars u vodoliji, ali je vladar mog dc-a, pa ga zato nesto ne volem. A uran u konjukciji sa venericom. Eh, kad bi uranu oduzeli status planete, mislim da bi mi krenulo u zivotu

Old 24-07-2007, 12:48   #72
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Uticaj Marsa

Mars u Ovnu daje brzoplet brak. U Biku, razočarenja u braku. U Blizancima - dva braka, ili više. U Raku mnogo bračnih neugodnosti. U Lavu: sve zavisi od aspekata Marsa sa drugim planetama i elementima horoskopa. U Devici nesrećan brak, praćen razočarenjima.
U Vagi ništa dobro. U Škorpiji donosi nevolje sa ženama. U Strelcu kasni brak ili dva braka, razočarenja. U Jarcu partner u braku ima koristi. U Vodoliji, takođe korist kroz brak. U Ribama dva i više braka, razvod, rastanci. U petoj kući kod žena Mars donosi paralelne veze. U sedmoj kući nesrećan porodični život, a kod žena razvod ili udovištvo. U dvanaestoj kući moguć je razvod a kod žena težak porođaj.

Uticaj Meseca

Mesec u petom i sedmom polju, kod muškarca znači mnogo tajnih veza, dok kod žena predstavlja nesiguran bračni život. Ako se Mesec nalazi u osmoj kući, to je dobar položaj za novac preko partnera i nasledstvo. Govori o sudbinskim rastancima. Mesec u desetoj kući donosi popularnost, mnogo veza i kontakata. U jedanaestoj takođe puno veza, uspostavljanje kontakta sa ustomišljenicima. Mesec u Biku je dobar za romantične veze i ljubav, dok u Blizancima pogoduje mnogobrojnim ljubavnim vezama.

Uticaj Merkura

Po pravilu od brzine kretanja Merkura zavisi i brzina mišljenja, kao i postupaka. Ako se Merkur nalazi u petoj kući, može značiti razočarenje u ljubavne veze i brak, u osmoj - brak iz računa, dok je brak iz ljubavi sa tim položajem Merkura najčešće neuspešan.

Merkur u Jarcu i Vodoliji kao u prvoj i devetoj kući ukazuje na dubok um i sklonost ka filozofiji, a u Ribama sklonost ka okultnim naukama. Merkur u Vodoliji u osmoj i dvanaestoj kući u konjunkciji sa Marsom često ukazuje na intelektualnu ograničenost.

Rastojanje Merkura i Sunca određuje sposobnost za učenje u školskom periodu i uglavnom ukazuje na raniji ili kasniji razvoj čoveka. Aspekti Merkura sa Mesecom, Jupiterom, Saturnom, Uranom, Neptunom, mogu da stvore velike intelektualne sposobnosti ili čak genijalnost.

Uticaj Venere

Venera u Ovnu često označava rani brak ili brzoplet i nesrećan brak, posebno u prvoj polovini života. Venera u Biku, označava da samo brak iz ljubavi može biti srećan. U Blizancima - brak iz računa. U Raku - nesrećan porodični život. U Lavu - ran brak i srećan porodični život. U Devici - kasni brak ili brak sa preprekama.
U Vagi - često srećan porodični život. U Škorpiji - nesrećan porodični život. U Strelcu - dupli brak, udovištvo. U Jarcu - kasni brak sa preprekama. U Vodoliji - nekoliko brakova od kojih je srećan samo poslednji. U Ribama - nesrećan porodični život.
Venera u konjunkciji, kvadratu, ili opoziciji sa Saturnom, Uranom, Neptunom, Plutonom, ili Južnim čvorom nagoveštava razvod ili udovištvo, rastanke iz raznih razloga.
Venera u prvoj kući daje brak zbog jakog materinskog instinkta. U drugoj kući donosi ženama često neuspešan brak. U trećoj kući, brak sa čovekom druge nacionalnosti - strancem.
U četvrtoj kući posle razvoda ili udovištva obavezno drugi brak. U petoj kući brakovi su rani i brzopleti. U šestoj kući Venera daje brak iz računa.
U sedmoj kući ovde je dijapazon braka veliki od srećnog do nesrećnog, od kasnog do neplodnog, od raznih prepreka do gubitaka dece. U osmoj kući razvod, udovištvo. U devetoj kući brak sa čovekom druge nacionalnosti - strancem. U desetoj kući brak vezan sa profesijom, obavezama i poslom. U jedanaestoj kući pod uslovom da je Venera dobro aspektovana, brak je srećan. U dvanaestoj kući sve zavisi od aspekata Venere sa drugim planetama i od drugih elemenata horoskopa.

Uticaj Jupitera

Jupiter u Ovnu daje pogodnosti kroz brak. U Biku često brak iz filozofskih i religioznih razloga. U Blizancima dva ili više braka. U Raku dobar socijalni status preko braka. U Lavu sreća u braku. U Devici tajne ljubavne veze ili brak sa mlađim partnerom ili više brakova. U Vagi srećan brak.
U Škorpiji korist preko braka. U Strelcu više brakova. U Jarcu korist kroz brak. U Vodoliji brak iz ljubavi. U Ribama više brakova.
Mars u petoj kući sreću u braku čine ljubav i deca. U sedmoj kući sudbina je u partnerovim rukama. Korist kroz brak. U osmoj kući nasledstvo, bogatstvo, korist kroz brak. U desetoj kući korist kroz brak. U jedanaestoj kući Jupiter donosi rani brak. U dvanaestoj kući razvod je spas od muka.

Uticaj Urana

Uran u petoj kući donosi često gubitak prvog deteta i loš je za brak. U sedmoj daje paralelne veze, razvod, udovištvo, rastanke, ali i partnera druge vere.

Uticaj Neptuna

Neptun u petoj kući daje prolazne ljubavne veze. U sedmoj kući paralelne veze, brak iz sažaljenja, brak sa uniformisanim ili bolesnim licem

Uticaj Plutona

Pluton u sedmoj kući - rastanci zbog više sile, smrti, ili duži rastanci, takođe zbog viših okolnosti.

Mesto i način upoznavanja bračnog partnera

Kuća i znak određuju mesto i način poznanstva. Ako je ta planeta u jedanaestoj kući upoznaće se kod prijatelja ili pomoću prijatelja. Ako je u trećoj kući upoznaće se na putovanju ili putem prepiske.
Ako se planeta nalazi u petoj kući upoznaće se u pozorištu, bioskopu, na koncertu ili stadionu. Ako je u desetoj kući na poslu.
Ukoliko su u ženskom horoskopu Mesec i Mars, a u muškom Sunce i Mars u pozitivnim znacima: Ovan, Blizanci, Lav, Vaga, Strelac, Vodolija znači da će sama osoba u svemu aktivno učestvovati i biće pod velikim uticajem spoljnih događaja.
Ali, ukoliko se te planete nalaze u pasivnim znacima: Bik, Rak, Devica, Škorpija, Jarac, Ribe to ukazuje na pasivnost osobe i na njen bogat unutrašnji život. Pasivni ljudi lakše padaju pod uticaje sa strane, posebno pod uticaj onih koji im imponuju, koje vole i koje poštuju.
Ukoliko se Mesec žene i Sunce muškarca nalaze u pozitivnim znacima, a Mars u negativnom ili obrnuto, ti ljudi retko podpadaju pod uticaje sa strane i po pravilu ih je teško vaspitati, a još teže prevaspitati. Ukoliko se bavite astrologijom potrudite se da prevaziđete zamke lošeg horoskopa, kad su brak i ljubav u pitanju. Ako niste u tim vodama potražite astrološki savet. On ne može da škodi. Makar će Vam pomoći da budete aktivniji i da vezu učinite što kvalitetnijom. Razvod dolazi u krajnjem slučaju.

Uticaj planeta na karakter bračnog partnera

O karakteru bračnog partnera govore nam planete koje obrazuju konjunkciju sa pokazateljem braka.
Ako je to Saturn, partner će biti Saturnovske prirode, a nešto više o ovome govori položaj Saturna u horoskopu osobe. Dobro aspektovan Saturn govori o osobi sa pozitivnim osobinama Saturnove prirode, a negativni obrnuto.
Ukoliko se radi o Marsu partner je pametan, hrabar, pošten, pravi gospodin. Ali loše aspektovan Mars, ispoljava sve negativne crte karaktera od sitničavosti do eksplozivnosti, razdražljivosti, agresivnosti.
Neugrožena Venera daje partneru pozitivne osobine svoje esencijalne prirode. Loše položena i ugrožena Venera ide na štetu bračnoj vezi.
Snažan, brz i dobro aspektovan Merkur označava partnera slatkorečivog, bistrog, proračunatog, poslovnog i ekonomičnog. Slab Ugrožen Merkur daje sve suprotno od ovoga.
Ako je pokazatelj braka u vezi sa Neptunom, to nam često govori da je jedan od supruga poseduje fenomenalne sposobnosti ili genijalnost.
Mesec će uvek ukazati na psihu partnera. Zajedno sa Merkurom će uticati na intelekt partnera. Sa Venerom na sposobnost u svetu umetnosti, užitke. Sa Suncem će uticati na zdravlje i raspoloženje, popularnost.
Mesec sa Marsom pojačava životne instinkte, pogoduje stvaralačkim i rušilačkim procesima. Mesec sa Jupiterom utiče na osećanja pravičnosti, praktičan um, blagostanje. Sa Saturnom utiče na egoizam, fanatičnost, autoritet, reputaciju, organizatorske sposobnosti, perspektive na političkoj sceni, psihu, zdravlje uopšte.
Sa Uranom utiče na intuiciju i originalnost, ekscentričnost, sklonosti ka naučnim istraživanjima, sklonosti za astronomiju, astrologiju. Sa Neptunom utiče na nadahnuća, ekstrasenzorske sposobnosti, isceliteljstvo i druge parapsihološke fenomene. Snažno deluje na zdravlje, posebno na psihu i podsvest.
Mesec sa Plutonom utiče na partnerovu svest, pojačava želju za dominacijom i mogućnost da hipnozom ili sugestijom podčinimo druge ljude svojoj volji. Mesec u kombinaciji sa Mesečevim čvorovima utiče na fizičku privlačnost, odnose sa drugim ljudima, okolinom.
Ako je bračni partner predstavljen Suncem i Merkurom on će biti dinamičan, brbljiv, spletkaroš i intrigant. Venera ukazuje na krotku i nežnu optimističku prirodu ili na ravnodušnost ili nemarnost.
Mars simbolizuje dinamičnost, snagu i energiju, taktičnost, vrednoću, želju za ličnom slobodom ili suviše krutu prirodu, sitničavuagresivnu, sklonu nasilju. Jupiter dobrotu, velikodušnost, pravičnost, zahvalnost, milosrđe ili obrnuto - rasipnost, preterivanje u zadovoljstvima.
Saturn nam govori o vrednoći i izdržljivosti, razumnim osećanjima i uzdržanosti. Uran na iznenadnost i neočekivanost, originalnost i ekscentričnost. Sve ovo zavisi od aspekata pokazatelja braka sa planetom na koju se odnosi, tj. sa kojom ima aplikacioni aspekt.
Pozitivni aspekti nagoveštavaju partnera sa dobrim osobinama, esencijalne prirode planete kojom je predstavljen. Loši aspekti govore o obrnutom.
Uspešno položena i dobro aspektovana planeta u sedmoj kući ukazuje na pravilan izbor i kvalitetan brak. Brak sa udovcem ili udovicom naznačava prisustvo Marsa u sedmoj kući, Saturna ili Urana. Ukoliko imamo pokazatelje više brakova na prvog partnera će nam ukazati vladalac sedme kuće, a planeta u sedme kući na drugog.
Planeta ka kojoj je upućen pokazatelj braka, kao i znak u kome se on nalazi govori o karakteru budućeg partnera. Ukoliko je planeta retrogradna, može doći do razvoda ili udovištva. Ako je vladar sedme kuće slab po svom kosmičkom statusu ili loše aspektovan, brak će biti neuspešan, pun razočarenja zbog lošeg karaktera partnera, i obrnuto.

Karakter bračnog partnera

Položaj vladara sedme kuće u drugim kućama nam govori o karakteru bračnog partnera. Ako je vladar sedme kuće u dvanaestoj kući partner će biti ili siromašan ili invalid. Međutim, u istom slučaju, ukoliko su drugi pokazatelji dobro aspektovani sa vladarima druge ili osme kuće može doći do nasledstva.
Vladar sedme kuće u desetoj kući govori o poštovanom partneru. Ali ukoliko se vladar sedme kuće nalazi u šestoj i iz to je ugrožen partner može biti bolestan, radno nesposoban. Ako je u dobrim aspektima naznačava zajednički posao ili poznanstvo preko posla.
O karakteru međusobnih odnosa među partnerima možemo saznati nešto više tek posle detaljne analize horoskopa oba partnera. Ukoliko takve mogućnosti nema onda se analiziraju planete koje ukazuju na broj bračnih partnera. Na harmoničan brak ukazuju nam dobro aspektovane jake planete, dok odsustvo tog kvaliteta ukazuje da će brak biti suprotan od onog kakvim smo ga mi zamišljali.

Bračni partner u ženskom horoskopu

Retrogradni Merkur u ženskom horoskopu, koji simbolizuje bračnog partnera, govori da je on štedljiv, vredan sem ako nije Merkur ugrožen. U tom slučaju on je sklon intrigama i avanturama.
Ako muža predstavlja retrogradna Venera on će poreklom biti siromašan, ali radost i ponos žene. U aspektu sa Saturnom biće još i skroman. U aspektu sa Jupiterom biće častan, pošten, obrazovan, filozofski nastrojen, religiozan, voleće putovanja.
U aspektu sa Marsom biće odlučan, sklon usputnim vezama. U aspektu sa Merkurom biće neskroman, voleće mlade devojke ili će naginjati homoseksualnosti.
Ukoliko muža predstavlja Mars, on će biti strastan, ljubomoran, samovoljan i agresivan. Od ovakve osobe retko možemo očekivati stabilnu i trajnu vezu. Muž, kao Jupiter je častan, pametan, pravičan. Interesovaće se za filoziofiju, religiju. Ali ako je Jupiter, daleko bilo ugrožen, onda može biti neveran, sklon neuspešnim finansijskim transakcijama praćenim gubicima.
Saturn u ulozi muža je surov, mračan, hladan, ali postojan. Ukoliko je on dobro aspektovan posebno sa Suncem i Merkurom, brak može biti uspešan.
Inače, Saturn u kući braka ukazuje na partnera koji je različitog nivoa obrazovanja, sa velikom razlikom u godinama. Najčešće osobe koje imaju Saturna u toj kući ukoliko se ožene, odnosno udaju pre Saturnovog povratka, odnosno pre 27-me godine imaju velike šanse na razvod.
Pošto je kuća u kojoj boravi Saturn, kuća našeg nezadovoljstva, osobe sa ovim njegovim položajem su uglavno nezadovoljne svojim brakom.
Uran kao muž se izdvaja iz mase ljudi svojim originalnim ponašanjem i mišljenjem, ljubavlju za slobodom i nezavisnošću. On je pun ideja i planova praktične prirode. Uran u sedmoj kući ukazuje najčečće na naglo sklapanje braka i na različitu nacionalnu i versku pripadnost partnera. Ugrožen Uran naginje aferama, čulnim zadovoljstvima. Ko ima Uran u kući braka mora biti uvek dodatno na oprezu.
Muškarac Neptunov tip je osoba koja ima božji dar, šesto čulo, vidovitost, ali može biti sklon prevarama, kleptomaniji, narkomaniji, iluzijama. Pluton daje muškarca, po pravilu nižeg obrazovanja i nižeg socijalnog statusa. Ukazuje na udovištvo.
Hiron u ženskom horoskopu u sedmoj kući daje dvoličnog muža, punog konflikata na nivou ličnosti. Nesiguran je u večitom pokretu. Normalno, potrebno je bar tri konkretna dokaza za ovo.

Bračni partner u muškom horoskopu

Ako ženu u muškom horoskopu predstavlja Sunce ona će biti poštena, velikodušna, ukoliko Sunce nije ugroženo. U protivnom će biti zahtevna, prepotentna, gorda.
Ukoliko ženu predstavlja Merkur, ona mora da bude pametna, praktična, veštih ruku, dobra domaćica, dobar drug i dobar sagovornik. Ukoliko je Merkur ugrožen žena će patiti od unutrašnjeg nezadovoljstva, biće sklona kritizerstvu, spletkama i nervno labilna.
Ako ženu predstavlja Venera ona će biti lepa, vesela, optimista. Ali, ako je Venera ugrožena žena će biti sklona flertu, rasipna, ekstravagantna. Ukoliko ta Venera u isto vreme pravi aspekte sa Jupiterom, Saturnom, Merkurom, ona će biti uzdržana, praktična, vezana za muža i decu, spremna da u granicama kontroliše svoje želje. Ali, ako Venera pravi aspekt sa Marsom biće nekontrolisana, strasna.
Ukoliko muškarac ima Veneru u osmoj kući može imati bogatu ženu.
Ako ženu predstavlja Mars ona će biti energična, aktivna, dinamična, hrabra, ali i impulsivna. Imaće snažnu želju da gospodari nad mužem, mada će biti njegov drug i zaštitnik. Ukoliko je Mars ugrožen manifestovaće se negativne crte karaktera u vidu sitničavosti, agresivnosti, neskromnosti, samovolje, čak i nasilja. U tom slučaju svađe su normalna pojava. Ne daj Bože da je uključena i Venera. Tada su primetni nemoral i pohotljivost.
Jupiter, koji u horoskopu predstavlja ženu ukazuje na njenu dobrotu, pravičnost, filozofske poglede na život i po pravilu ona je uvek vesela. U tom slučaju u porodici će vladati harmonični odnosi, a žena će biti stub kuće. Ako je Jupiter ugrožen, njene osobine mogu biti prikrivene, zbog nekog fizičkog nedostatka ili zbog moralnih normi.
Jupiter u osmoj kući daje imućnu ženu. Ako je žena predstavljena Saturnom biće ozbiljna, verna, radna, štedljiva sa izraženim osećanjem odgovornosti. U protivnom, ukoliko je Saturn napadnut, ona će biti bolesna, sebična, egoista. Imaće potrebu za samoćom i retko će se smejati. Nije isključeno i siromaštvo žene, teško detinjstvo, problemi sa roditeljima.
Ukoliko se Saturn nalazi u kući braka (sedmoj), on tu pojačava nemir, smanjuje udobnost i intimnost bračnog života. Žena predstavljena Uranom može biti čudna, impulsivna, nezavisna, hladna, ali originalna sa naprednim pogledima na život. Ugrožen Uran pojačava njenu ekscentričnost.
Neptun predstavlja ženu, koja ima ekstrasenzorske sposobnosti, koja je iscelitelj, parapsiholog, pesnik. Ona voli prirodu, muziku, umetnost. Ugrožen Neptun donosi rasejanu ženu, nemoralnu, apatičnu, sklonu narkoticima, nije isključeno i bolesnu.
Osobe koje imaju Neptuna u kući braka najčešće se žene ili udaju iz sažaljenja ili kasnije saznaju nešto što je partner u toku zabavljanja vešto prikrivao, a šta je bitno za njihov brak. Sklone su da grade vezu po sistemu rame za plakanje.
Pluton predstavlja dominantnu ženu, prepotentnu, često bez razloga, i često nižeg obrazovanja ili socijalnog statusa od muža.
Hiron u sedmoj kući može da ukaže na dva braka, dvoličnost partnera, spletke i intrige u braku. Sunce, Uran i Pluton u kući braka, najčešće ukazuju na razvod, bez obzira na aspekte koje prave.
Ali to samo po sebi nije dovoljno, potrebno je još nekoliko astroloških dokaza o promenljivosti braka. Vrh sedme kuće, aspekti vladara sedme kuće, aspekti Venere. Za kvalitetno astrološko tumačenje moramo uvek imati bar 3 dokaza u natalnoj karti osobe.

Bračni partner

Koliko ćemo imati brakova zavisi od vrha sedme kuće, njenog vladara, položaja vladara sedme kuće i aspekata koje on pravi. Kod muškaraca na mogućnost više brakova ukazuju aplikacioni aspekti Sunca do kraja znaka, a kod žena aplikacioni aspekti Meseca do kraja znaka.
Doduše, aplikacioni aspekti sa sporim planetama mogu nagovestiti teškoće u vezi i sam prekid iste. Iako aplikacioni aspekti daju mogućnost za stvaranje veze ili braka to još ne znači "de facto" realizaciju.
Prvu ženu ili muža bi trebalo da predstavlja planeta, koja pravi najbliži egzaktni aspekt. Ukoliko je ta ista planeta aspektovana od više planeta, to takođe može da ukaže na više brakova.
Recimo, ako neko u horoskopu ima najegzaktniji aspekt sa orbisom nula stepeni Merkura i Marsa to će ukazati na bračnog partnera, njegovo zanimanje i kvalitet braka. Ovde se uzimaju u obzir svi aspekti i harmonični i neharmonični. U tom kontekstu ove dve planete, ako su u egzaktnom sekstilu na primer, bez obzira kojom kućom vladaju same po sebi će ukazati na bračnog partnera (komunikativog, mlađeg, dinamičnog… sve vezano za arhetipsko značenje Merkura i Marsa). Proverite na svom primeru i videćete koliko je ovo tumačenje tačno.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 24-07-2007 at 14:04.
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2007, 13:17   #73
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Descendent u dvojnom znaku: Blizanci, Strijelac, Ribe
-vladar 7.polja (generalno polje partnerstva, braka) u plodnom znaku
-Venera u Ribama ili u 12.polju -moze ukazati na dva ili vise brakova. Valjda zato sto su Ribe dvojni znak i prirodno 12.polje zodijaka (tajnovitost, sklonost tajnim ljubavima, paralelnim vezama)
-5. ili 7.polje polje u Vodoliji (iznenadne ljubavi, nagli prekidi...) nesposobnost vezivanja "na duze staze"
-kazu da je najvise razvedenih medju Lavovima ili Asc Lav
-osobe rodjene u znaku Vage (prirodno polje partnerstva) i Asc Vaga, su nesposobne zivjeti same. Valjda zbog vladara Venere. Obavezno ulijecu iz veze u vezu, iz braka u brak. "ljubav je uslov postojanja"
-Venera (kao prirodni vladalac Vage =partnerstvo) u konjunkciji ili u kvadratu s Uranom (nagli, neocekivani obrti) i Plutonom (famoznost, privlacnost)
-Neptun u 7.polju (daje zamagljenu sliku o partneru, idealizaciju), ako je Neptun retrogradan - ima "nade" za ponavljanje greske u izboru partnera
-Pluton (u simbolici masovnosti) u konjunkciji s Venerom, vladarem 7.polja ili njegovim dispozitorom
-vladar 9.polja (drugi brak) u 7.polju (generalno polje braka, partnerstva), neki astrolozi tumace da moze donijeti dva braka. Ili: prvi brak ce biti prekinut zbog paralelne veze, koja ce ce se zavrsiti brakom
-Uran u Vagi. Negdje sam procitala: cuvajte se generacije '70-'75. godiste, jer rasturaju i svoje i tudje brakove.
-Uran u 7.polju obicno donosi "brz brak" - brzu odluku za stupanje u brak, ali ujedno i nagli raskid. Neobican partner.
-Uran i Pluton u 7.polju, mogu donijeti i smrt supruznika. Neobjasnjiv rastanak ili tzv. visa sila.
-Juzni mjes. cvor (gubici) u 7.polju

imam jos puuunoooooooo tekstova na nemackom, samo trebam da odvojim vreme da ih prevedem, samo odmah da naglasim:

SRPSKA GRAMATIKA MI NE LEZI BAS BOG ZNA KAKO PA SE UNAPRED IZVINJAVAM A VI ME SLOBODNO ISPRAVITE (da i ja naucim maternji kako treba)

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija : 24-07-2007 at 18:32.

Old 27-07-2007, 14:51   #74
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

Kvadrat Mjeseca i Plutona

jel imao ko kakav odnos s nekim gdje je bio prisutan kvadrat Mjesec i Plutona, bilo u sinastriji, dejvisonu, natalu kao bazi svega..

zanima me kakav ste odnos/vezu/partnerstvo/ljubav imali s tim partnerom..

jel bilo sklonost mrznji, teskim osjecajima, dugih perioda muka i tisine, spijuniranja, zakulisnih igara, mind games.. pricajte, pisite

Old 27-07-2007, 19:38   #75
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

Sandra,hajde mi reci da li ovo sto si pisala Marsu,Veneri,jupiteru....i aspektima...odnosi se na sinastriju ,dejvison,kompozit ......

Tema jeste aspekti u sinastriji,ali cisto da pitam ,jer me pojedini delovi teksta,malo zbunjuju..... Jednom i Merkura u Vodoliji nesto da zbuni...

Shmisha
Da se ubacim na brzinu ~ jače IX polje i nj vladar može takodje da ukaže i na jedan jedini brak ali sa razvedenom osobom
Obično se onda vladar ili Asc' ili VII polja nadje ili u IX polju ili ima neki jak , upečatljiv aspekt sa vlaarom IX polja

Shmiso,pa ovo kod mene ima smisla....Da li kvadrat Venere i Urana moze oznacavati vezu sa razvedenom osobom,pogotovo sto je uran R.....jednom su mi rekli,ali se ne mogu setiti tacno ko,da bi to moglo znaciti to,a i Venera mi je u Kvadratu sa Plutonom....Uvek sam se sklanjala od razvedenih muskaraca,sto ne znam,ali evo sretoh ga....

Last edited by Skorpija : 27-07-2007 at 20:19.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules