ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Uporedni horoskopi

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-11-2013, 00:15   #1681
Čarobnjak

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea će postati poznat uskoroalea će postati poznat uskoro
Standardno

Rekla bih da ga je distancirao i ohladio tranzitni SA u Skorpiji koji mu pravi 180VE natalna, a tebi 90ME, vladar ASC.
Ovaj aspekt ume da donese bas to, potrebu za razdvanjanjem, distanciranjem, hladjenje...a tebi SA vrsi pritisak na vladara ME, pa se osecas nemocna kao da nista nije u tvojim rukama...
Advertisement

Old 23-11-2013, 00:23   #1682
Obično gatalo

venerica1 je offline
Registrovan: Feb 2012
venerica1 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Rekla bih da ga je distancirao i ohladio tranzitni SA u Skorpiji koji mu pravi 180VE natalna, a tebi 90ME, vladar ASC.
Ovaj aspekt ume da donese bas to, potrebu za razdvanjanjem, distanciranjem, hladjenje...a tebi SA vrsi pritisak na vladara ME, pa se osecas nemocna kao da nista nije u tvojim rukama...
Sa tim aspektima smo se i upoznali. Meni ce sad Sa praviti 60 na sunce, taj aspekt ce mi biti u celom solaru pa se nadam da ce mi doneti neku stabilnost.

A sto se tice Sa90 me, to mi je po treci put, posto sam naucila neke lekcije saturn me je nagradio pa su mi se javljali neki stari tipovi. Imala sam situaciju da nekima vratim milo za drago ali nisam imala tu potrebu. Vise me je ohladio taj aspekt u smislu da se ne upustam u neka muvanja.

Old 24-11-2013, 11:20   #1683
Čarobnjak

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by venerica1 VIdi Poruku
Sa tim aspektima smo se i upoznali. Meni ce sad Sa praviti 60 na sunce, taj aspekt ce mi biti u celom solaru pa se nadam da ce mi doneti neku stabilnost.

A sto se tice Sa90 me, to mi je po treci put, posto sam naucila neke lekcije saturn me je nagradio pa su mi se javljali neki stari tipovi. Imala sam situaciju da nekima vratim milo za drago ali nisam imala tu potrebu. Vise me je ohladio taj aspekt u smislu da se ne upustam u neka muvanja.
SA60SO verovatno nećeš ni osetiti. A vi ste se eto upoznali u vreme aspekta koji nije ni malo lak za ljubav, pa vas je ta opozicija spojila pa razdvojila sto i jeste njena suština. Ali ne mislim ja da je samo SA vas spojio jer uvek u ljubavnim vezama je JU taj koji spaja ljude, čini ih srećnim i raspoloženim za ljubav.

Old 03-12-2013, 23:17   #1684
Početnik

Nika's Avatar

Nika je offline
Nika je na dobrom putu
Standardno

Jel moze neko da mi kaze nesto o ovoj sinastriji ,ne zelim da budem subjektivna .Ja sam unutra, pocelo je pre 3 meseca ,pretvorilo u neverovatnu povezanost ,komunikacija na telepatskom nivou ,ako je san ne zelim da se probudim.Na sta da obratim paznju i cemu da se nadam...Hvala http://imageshack.us/a/img546/9154/e0r.gif

Old 04-12-2013, 15:04   #1685
Čarobnjak

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

U sinastrijama je najvažniji odnos svetala, SO, MO, fortune ( koju ovde izgleda niko ne računa a jedna je od najvažnijih tačaka u našim natalima, i mnogo vam je važnija od svih ovih silnih asteroida ) kao i ASC.

Ono što je za jednu stranu telepatska povezanost i veliki osećaj sreće, ne mora da bude i za drugu.

Tvoj MO je na njegovom DSC i JU, tako da on svojim JU ublažava tvoju natalnu opoziciju tvog vladara SA180MO, jer njegov JU pada na tvoj MO.

Medjutim, istovremeno njegov MO u Ribama trpi u opoziciji sa tvojim MA u Devici a nema aspekt ni ka tvom vatrenom SO u Lavu niti ka tvom MO u Vodoliji, tako da on osim tih opozicija sa MA, pa čak po znaku i sa ME i VE nema drugih aspekata.
Tvoje prirodno "zvocanje, prigovaranje, analiziranje" kojem su planete u Devici sklone, naročito VE ili ME, mogli bi njegov senzitivni i empatični MO u Ribama često da povredjuju i nanose mu emotivne rane - MA180MO.
Osim toga, tvoj vladar ASC je SA u izgonu u Lavu i pada na njegov ASC, tako da može da te oseća ponekad kao tešku i komplikovanu, i kao da želiš stalno da budeš ta koja o svemu odlučuje.
SA je kuler, pa moraš da vodiš računa, a zbog subjektivnog osećaja da je sve meju vama idelano - MO0JU, ne pridaješ značaja tome kako se on zaista oseća.

Tvoj zemljani ASC u Jarcu i njegov vatreni u Lavu, nemaju puno zajedničkih osobina.
Međutim, SO vam se vide po znacima, a njegov MA120VE tvoja će vas lepo spajati, i verovatno i jesu zaslužni za taj osećaj sklada.
Takodje, njegove planete u Ovnu, naročito SO i tvoje SO u Lavu, lepo se slažu i sarađuju, donose puno uzbuđenja i osećaj sličnosti u odnos.

Najveća opasnost leži u tvom SA na njegovom ASC, i opoziciji tvojih planeta iz Device ka njegovom MO, pa pazi da ga ne distanciraš nekim preteranim čantranjem, zvocanjem, analiziranjem, i prohtevima..., naročito jer vam trenutno tranzitni SA iz Škorpije aktivira tu sinastrijsku konfiguraciju JU0MO 180 SA tvoj.

Old 04-12-2013, 21:59   #1686
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
Registrovan: Sep 2011
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Imala sam slucaj da je deckovo 10. Polje padalo na moje 5. I oba su bila puna planeta... razlika rodjenja 12 dana ... moj mesec bio.je u kontaktu sa njegovim planetama
.... dok njegov Mesec bio je u Vagi i nije imao.ni jedan aspekt sa bilo kojom mojom planetom. Ja sam bila zaslepljena koliko sam se zaljubila a on je mene gledao kao nesto posebno... ali nije imalo sanse da se veze za mene. I kada smo raskinuli pricao je da sam nesto posebno u njegovom zivotu...ali sig sam da od emocija nije.bilo nista.... vezivala nas strast i fizicka privlacnost.... njegov Ma na mom Sa i njegov Sa na mom Ma.
Dok sada imam slucaj da njegov Asc pada na moje 12. Gde se nalazi i moja fortuna i pravi 90 sa mojim Mo... a njegov Mo pada na moj Dsc.... u startu me gledao kao nekoga za brak i ozbiljnu vezu... medjutim itekako moj nacin pokazivanja emocija ne odgovara njemu kao licnosti... pa izmedju nas vlada velika tenzija... i nepodudaranje.
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 05-12-2013, 00:34   #1687
Obično gatalo

GGirl je offline
Registrovan: Jul 2012
GGirl je na dobrom putu
Standardno

Alea, spomenula si Saturn na AC.
Da li mozes nesto vise da kazes o tome? Jel postoji i pozitivno delovanje tog aspekta u sinastriji?

Old 05-12-2013, 00:46   #1688
Čarobnjak

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by GGirl VIdi Poruku
Alea, spomenula si Saturn na AC.
Da li mozes nesto vise da kazes o tome? Jel postoji i pozitivno delovanje tog aspekta u sinastriji?
SA nije taj koji usrecuje, on je suvise tezak, naporan, ali moze da se prevazidje ako je ostatak sinastrije dobar ako ima i dobrih aspekata, a uglavnom ima, jer SA nije taj koji spaja ljude ili vodi zaljubljivanju.
On je taj koji pocinje da deluje kroz vreme.
Generalno, kazu da osoba ASC pocinje da oseca strah od osobe SA, jer SA je taj koji je superiorna planeta i uvek zeli da se nametne, pa postavlja odredjena pravila ili previse zvoca, kritikuje, pokusava da disciplinuje ASC...ako bi se gledao izdvojeno, ovo nije pozitivan aspekt, ali zavisi pre svega od dostojanstva tog SA i ostatka karte. I generalno, lakse ga podnose ljudi kada su stariji, ili stariji ulaze u vezu.

Last edited by alea; 05-12-2013 at 01:09..
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-12-2013, 00:55   #1689
Obično gatalo

specijalizant's Avatar

specijalizant je offline
Registrovan: Jul 2013
specijalizant je na dobrom putu
Standardno

Alea da li bi mogla nesto da mi kazes o ovoj sinastriji?

http://www.dodaj.rs/f/r/me/YMWZbev/2...hp69757384.gif
http://www.dodaj.rs/f/3P/f7/36ehFflQ...hp55834227.gif

Old 05-12-2013, 01:46   #1690
Obično gatalo

GGirl je offline
GGirl je na dobrom putu
Standardno

Alea, hvala. U mom slucaju ja Ac, on Saturn, prisutno je njegovo odugovlacenje, i cekanje s moje strane. Da li to moze da se pripise tom aspektu?

Old 05-12-2013, 01:50   #1691
Čarobnjak

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by GGirl VIdi Poruku
Alea, hvala. U mom slucaju ja Ac, on Saturn, prisutno je njegovo odugovlacenje, i cekanje s moje strane. Da li to moze da se pripise tom aspektu?
Svakako da moze, jer njegov SA osim sto pravi 0ASC tvoj radi i 180JU tvoj i 60MO.
SA je sklon tome da oteze, pa napisah vec...cekas da te pozove a on se ne javlja...sa SA je cesto prisutna ili prostorna ili fizicka distanca.
Ako je njegov SA dobro aspektovan onda moze da se odrazi kroz to cekanje.
Ako je lose aspektovan moze da nanese puno zla osobi ASC.

Old 05-12-2013, 02:16   #1692
Obično gatalo

GGirl je offline
GGirl je na dobrom putu
Standardno

Da, da, bas je to u pitanju. Inace je lepo aspektovan njegov SA, al meni cekanje nije jaca strana. Previse se oduzilo sve
Hvala, alea

Old 05-12-2013, 20:26   #1693
Početnik

Nika's Avatar

Nika je offline
Nika je na dobrom putu
Standardno

Hvala Alea Osecaj te povezanosti i srece je prisutan sa obe strane ,totalno ludo...sto se tice tog zvocanja verovatno je zbog toga sto je prisutna razlika u godinama (on je mladji).Njegovo So je u Ribama .Moj Sa na njegovom Asc -on mene vidi kao zenu svog zivota ,medjutim ja otezem jer analiziram i zelim da budem sigurna i u emocije i u ono sto zelimo...a on nestrpljiv

Last edited by Nika; 05-12-2013 at 20:41..

Old 06-12-2013, 08:09   #1694
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Fortunu vecinom posmatraju tradicionalni astrolozi zar ne?
Ja sam skoro otkrila da je jako bitna.
Ja imam u sinastriji moje So0njegova Fortuna i moja Fortuna 180 njegovo So.Egzaktni aspekti. Moje So0njegova Foruna prave 120 na njegov Mo0moj Ju u Ribama.
Pretpostavljam da su konjukcije najbitnije i najbolje ali ne razumem ovu opozijicu...So180Fortuna

Old 06-12-2013, 08:32   #1695
Obično gatalo

specijalizant's Avatar

specijalizant je offline
Registrovan: Jul 2013
specijalizant je na dobrom putu
Standardno

Moja fortuna je tacno na njegovom Ju koji je u konjukciji sa Mo.Njegov i moj Mo su 60 a i imamo So0Ma?kako ovo da proyumacim?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules