ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Dominantan znak
Old 22-09-2007, 14:41   #1
sanjas
Početnik

sanjas's Avatar

sanjas je offline
Registrovan: Sep 2007
sanjas je na dobrom putu
Standardno Dominantan znak

Posto se vec polemise na temu 'Dominantna planeta', mene strasno interesuje, kako se odredjuje 'Dominantan znak'....da li postoji neko pravilo ili.Nisam nigdje vidjela da se raspravljalo na ovu temu,da ne ponavljam isto, pa eto, ako je nekom interesantno,nek se javi.

Moj primjer:

Imam cetiri planete u Strelcu,Lilit je isto u Strelcu, ako se i to racuna[znaci ukupno5],(3 u sedmoj i jedna na pocetku osme),njihov dispozitor Jupiter je u Skorpiji u sestoj u konjukciji sa Plutonom koji je u Vagi.
E, sada, da li je tu Strelac dominantan, ili je ipak i Skorpija pomalo umjesala prste .

Nadam se da sam bila smislena dok sam ovo objasnjavala .

Veliki poljubac

Ne mogu mi ljudi uciniti zlo,ako u meni nema ranjivog mesta.
Submit to Digg   Dominantan znak Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-09-2007, 15:32   #2
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Registrovan: Aug 2006
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Cetiri planete su ti u znaku Strelca, sto znaci da ce svaka od njih u sebi nositi strelcevske osobine....Po ovome se moze smatrati da je znak Strelca najnaglaseniji, odnosno najdominantniji...Samo Sunce u znaku Strelca nije dovoljno da bi se neko okarakterisao kao tipican Strelcevski tip, ali kada se u njemu nadje vise planeta, onda je on svakako izrazajniji...
Takodje sam vise puta primetila da ce neko kome je na primer samo Sunce u Blizancima, a vise planeta u znaku Jarca imati mnogo vise osobina Jarca nego samih Blizanaca...

Moje misljenje je da je dominantan onaj znak u kojem se nadje najvise planeta...a dalje se tumaci vec po poznatom principu...Kojim znakom vladaju te planete, koje aspekte obrazuju, koji su im dispozitori..i td..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 22-09-2007, 15:56   #3
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Iskreno, ja lično nisam ni sigurna može li se polemisati na temu koji je znak dominantan jer su planete te koje prenose energiju znaka, a ne obrnuto.

U primeru koji ste naveli jasno da znak Strelca jeste naglašen ali Jupiter je taj koji njime vlada i on daje konačnu reč - svojim položajem i aspektima. Koliko je upliv znaka Strelca ovde "čist" je pitanje koje ste i sami postavili i potpuno je na mestu, u slučaju kada je Jupiter svojim položajem gotovo "progutan" od Plutona, i to u njegovom znaku... Džabe sve te planete u Strelcu, to je jedan deo priče, ako posle sve odlazi u Škorpiju i biva podređeno Plutonovim uticajima.

I opet, na prvom mestu se radi o energiji planeta - one imaju i prenose energiju a ne znaci; znaci postoje sami za sebe i nisu sami po sebi aktivirani bez planeta - ne znam da li razumete o čemu pričam ... ?

Bilo bi dobro da se uključi još neko u diskusiju.

Povodom Nenitinog primera - jasno da će osoba sa stelijumom planeta u Jarcu imati više osobina Jarca nego znaka u kojem je Sunce, pošto je Sunce samo jedan od faktora za procenu nečijeg karaktera ali i u tom slučaju - ako je jasno da je neki znak naglašen prisustvom velikog broja planeta u njemu - konačnu reč o celoj priči daje Saturn svojim položajem i aspektima a ne znak Jarca jer bi samo "znak Jarca" negirao ostatak priče koju Saturn nosi svojom pozicijom.
Jesam li jasna ... ?

Ne kaže se džabe da planeta vlada nekim znakom, a ne obrnuto.

Old 22-09-2007, 16:17   #4
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Slazem se naravno, ali ni sama planeta bez polozaja po znaku nije ono sto treba du bude...Ako je znak bez planete - nista, onda je i planeta bez znaka - nista..Jer one tu energiju koju prenose, moraju odnekle da crpe...Ja nikako ne bih odvajala ta dva..Planeta i znak moraju ici zajedno, a ne odvojeno...uostalom zato postoje i harmonicni i neharmonicni aspekti, a to zavisi od polozaja planete po znaku...Ukoliko se vise planeta nadje u odredjenom znaku, na primer u Strelcu, znaci da je taj Strelac po necemu bitan i u neku ruku bitniji od ostalih znakova..A naravno i o tome smo raspravljali na vise mesta, da je dispozitor nesto konacno...Jupiter je u ovom slucaju dispozitor svim ovim planetama i on po tome moze dobiti status dominantne planete.. On je obojen Plutonom, nalazi se u Skorpiji, sto verovatno i znak Skorpije cini naglasenim..E sad koji je znak tu naglaseniji, to je vec pitanje...U svakom slucaju, mislim da je znak Strelca ovde zaduzen za neku glavnu pricu, glavnu radnju, razradu...a dispozitor i znak Skorpije za neki zakljucak...

E sad, ovo je tema o dominantnom znaku...u nekom smislu, a ne o planeti koja je dispozitor tog znaka..O dominaciji planeta smo pricali u drugim temama..Mislim samo da ne treba da brkamo ta dva... Jer i taj dispozitor nosi u sebi energiju svih tih planeta koje su se nasle u tom jednom naglasenom znaku...nije on za dzabe naglasen..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 22-09-2007, 21:15   #5
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

ja imam najvise planeta u strelcu kao i sunce, ali nisam bas tipicni strelac! imam sve osobine strelca, mane najvise, ali nisam bash avanturisticki tip!

Old 22-09-2007, 22:53   #6
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je to Vaga..moguce i Vodolija....

Old 23-09-2007, 01:35   #7
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

U natalnim horoskopima su vazna polja i ona mogu biti naglasena shodno sa znakom i planetama u njima znak sam po sebi moze biti istaknut zbog vise planeta u sebi ali pricu nosi polje u kome se sve to desava i gde se energije i najburnija desavanje natusa usmeravaju

Old 23-09-2007, 01:48   #8
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Pa naravno..i zato nista ne bi ni trebalo odvajati jedno od drugog...Tek kad je sve uklopljeno, onda se dobija pravilna slika..Ali mi eto, krenusmo od dominantne planete posebno, preko ovog sad dominantnog znaka, do dominantnog polja....
A jedno, bez drugog i treceg ne ide...

Old 23-09-2007, 01:48   #9
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mandrak:
U natalnim horoskopima su vazna polja i ona mogu biti naglasena shodno sa znakom i planetama u njima znak sam po sebi moze biti istaknut zbog vise planeta u sebi ali pricu nosi polje u kome se sve to desava i gde se energije i najburnija desavanje natusa usmeravaju

U mom slucaju je to deveto polje - Bik - u kom se nalazi Merkur vladar ASC u konjukciji sa Venerom i Saturnom. Dakle, sve je skoncentrisano na inostranstvo.

Lara

Old 23-09-2007, 02:37   #10
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Onda je kod mene sve skoncentrisano na mene ,jer imam stelijum na asc u sco. Ali, opet ja uopste nisam bezosecajna osoba, pre mislim vise na druge nego na sebe.

Old 23-09-2007, 02:40   #11
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Ja najvise imam u Devici , Vagi i Skorpiji .Ustvari sve mi je tu. Tako da ja imam osobine svih tih znakova .....Eto samo da i ja nesto napisem..

Old 23-09-2007, 03:24   #12
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Talking

Meni su u raku sunce, jupiter, mesec i lilit....a u lavu su mi merkur, venera i saturn!
Moje pitanje je koji je moj dominantni znak...ja mislim da je lav i rekli su mi da sam pre lavica ali moj lav je većinom u 12 kući
Da li sam upravu i da li su drugi upravu koji su mi to rekli?

Old 23-09-2007, 03:38   #13
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Dancho, ovo je zanimljivo...Imas Jupitera koji je u Raku egzaltiran i Mesec koji je u Raku u svom sedistu...A opet kazes da te dozivljavaju kao Lavicu...Merkur u Lavu je malo ostecen, kao i Saturn...
Ipak, konacni dispozitor svim ovim planetama je Mesec koji se nasao u znaku Raka, pa iako verovatno imas neki lavovski stav, ipak mislim da ti je Rak izrazeniji i da se posle tog lavovskog stava ipak pretopis u Raka...jerbo se sve i sliva u njega..

Naši sponzori
Advertisement

Old 23-09-2007, 17:21   #14
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Hi,hi bar nemam nedoumice što se toga tiće,bik,AC bik,4 planete u biku...dakle ---: ja sam bik...i ja imam

Old 23-09-2007, 18:45   #15
sanjas
Početnik

sanjas's Avatar

sanjas je offline
sanjas je na dobrom putu
Standardno

Hvala puno Nenita i Scarlet...
Hm, ne znam sto da kazem,sve je komplikovano,tacnije rekla bih da u meni postoji 'kontrapunkt'.S jedne strane ogromna kolicina optimizma (to je sigurno Strelac),a sa druge strane, tesko se otvaram i imam problema da ispoljim emocije, mnogo sam misteriozna(vjerovatno uticaj Skorpije).
I ono sto mi vecina ljudi kaze,da me obicno na 'prvu loptu' dozivljavaju kao tihu, mirnu,ozbiljnu cak,aroganntnu i hladnu, a kad me bolje upoznaju, sticu totalno drugaciji utisak~sve suprotno od ovog prvog....
Slazem se u potpunosti da treba gledati i planete i znakove i polja i aspekte, nemoguce je posmatrati jedno bez drugog, ali negdje sam procitala,da se veoma cesto desava i to, bez obzira koliko se planeta nadje u jednom istom znaku, samo jedna odigra bitnu ulogu u zivotu covjeka,samim tim i znak.
***S druge strane meni je sve skoncentrisano na 7 polje (javnost,politika mediji) i taj stelijum u Strelcu, znaci Strelac (inostranstvo,sport),ali....dispozitor
Jupiter (fakultet,visoko obrazovanje) je u Skorpiji (hirurgija) u 6-om polju (medicina)....poenta je u sljedecem:
-moj zivot je otisao upravo u tom pravcu------->zavrsavam medicinu,privlace me opasnosti,ljudska psiha,onkologija, hirurgija, prava medicina, gdje se spasavaju ljudski zivoti,neistrazeno,zivot mi je bio u opasnosti...Opet, Jupiter je sreca,Skorpija opasnost---->opet kontradiktornost?

Eto, to hocu da kazem....da nema pravila....da je kod mene upravo dispozitor mog stelijuma odigrao bitnu ulogu.Ali i izuzeci uvijek potvrdjuju pravilo.

Puno poljubaca...

P.S.Moze li mi neko reci kako se osjeca Jupiter u Skorpiji generalno, neka simbolika??? Hvala puno!!!

Ne mogu mi ljudi uciniti zlo,ako u meni nema ranjivog mesta.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules