ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
postoji tema?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

29 stepen!
Old 22-03-2008, 01:26   #1
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Registrovan: May 2007
EnemyOfTheSun je na dobrom putu
Standardno 29 stepen!

Jel postoji tema...

Ako ne... da vas cujem, sta imate o tom "famoznom" 29 stepenu. Svakog znaka.
Submit to Digg   29 stepen! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Izgubljeni U Zodijackoj Zoni Sumraka
Old 22-03-2008, 17:26   #2
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Izgubljeni U Zodijackoj Zoni Sumraka

IZGUBLJENI U ZODIJACKOJ ZONI SUMRAKA – autor: Igor Ognjenović

Ljudi koji su rodjeni na samom kraju pojedinog znaka često nisu sigurni kojem znaku konkretno pripadaju. Konfuziju potpomaže i činjenica što najčešće osjećaju utjecaj oba znaka, pa im je teško odlučiti se koji je pravi. Tek nakon konzultacije s astrologom koji će tačno izračunati poziciju njihovog Sunca oni će biti u mogućnosti da odrede svoje mjesto unutar zodijaka. Statistički gledano toj grupi “nejasnih” rođenja trebao bi pripadati svaki trideseti čovjek, no u praksi se može zamjetiti da ih ima puno manje. Kad je neko rođen sa Suncem unutar tri poslednja stuonja nekog znaka, on kao da se nalazi u nekoj vrsti zone sumraka. Kako se približavamo posljednjem stupnju, ustaljena pravila ovog svijeta kao da prestaju važiti, a mi postajemo poput Alice u Zemlji čudesa. Da bismo mogli ući u područje slijedećeg znaka, potrebno je ukloniti energiju onog koji mu prethodi. Susjedni znakovi Zodijaka su po svemu različiti i prelazak iz jednog u drugi nužno dovodi do kriznog stanja i kaosa. Ljudi koji su rodjeni sa Suncem na 29ş doživljavaju to krizno stanje i kaos kao suštinu svog znaka.
Kaos se može manifestirati dvojako. S jedne strane, on donosi konfuziju i nemogućnost raspoznavanja granica svoje ličnosti, dok s druge može pružiti veliku količinu slobode u izražavanju svoje individualnosti. Tako osobe sa Suncem na 29ş mogu biti zarobljenici dodijeljenih uloga koje možda uopće ni ne razumiju, ili pak kreatori svojih vlastitih zakonitosti postojanja. Unutar posljednjih stupnjeva definitivno postoji nešto neptunovsko, nešto magično što stvara, aili i ukida izluziju. To nešto ljudima pruža priliku da ovladaju različitim moćima koje fasciniraju sve koji s njima dođu u kontakt. Bez obzira u kojem znaku se nalazilo, Sunce na 29ş izkazuje neke karakteristike znaka Riba. Simbolika nije slučajna jer postoji korelacija između tog posljednjeg znaka Zodijaka i posljednih stupnjeva svakog znaka. Baš kao što se u znaku Riba razgrađuju iskustva Zodijaka, tako će se i unutar posljednjih stupnjeva razgrađivati iskustva dotičnog znaka. Na neki način, i konfuzija koju kod osoba rođenih na kraju znaka stvara nejasnoća oko odabira pripadajućeg im znaka, u duhu je simbolike Riba.
Otežana sposobnost uklapanja u okvire koje nam nameće ovaj materijalni svijet neće nestati ni nakon što konačno doznaju točne podatke o svom znaku. Bez obzira na to, oni će zauvijek ostati negdje “između”. Kao što je već rečeno, ova pozicija može im donijeti gubljenje jasnog određenja svog identiteta, ili pak priliku da se oslobode svih nametnutih im ograničenja. Konačan rasplet ovisit će samo, i isključivo o njima samima.

Old 22-03-2008, 17:35   #3
Akarui
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Registrovan: Mar 2008
Akarui je na dobrom putu
Standardno

Ja imam marsa na 29 stepenu lava,a mars je u devetoj kući.Negde sam čitala da je taj stepen vezan za vidovitost,negde da donosi veliki uspeh ali i veliki pad.E sad naravno da se ne može tako odvojeno sam objašnjavati. Ali ja stvarno ne znam šta bi to kod mene moglo da bude,ne znam da povežem stvari u natalu.

Old 22-03-2008, 17:40   #4
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

AKO STE ROĐENI NA POSLJEDNJEM STUPNJU...

Ovna
Potreba za uspostavljanjem osjećaja za reda i usklađenosti. Nastoji se aktivno surađivati s drugima pri ostvarivanju nekog ideala. Potrebno je izbjegavati rutinu i monotne poslove, jer oni mogu dovesti do izolacije i/ili gubljenja identiteta.

Bika
Nastojanje da s eostavri bogatstvo kroz nastavljanje određene tradicije. Cjelovitost ovih ljudi inspirira okolinu. Ponekad se previše vežu uz materijalne vrijednosti, umišljeni su i podcjenjuju tuđa postignuća.

Blizanaca
Za ostvarivanje životnog cilja potrebno im je da prođu proces otkrivanja pred javnošću. Ppolurani su i imaju sreće na natjecajima i različitim izborima. Moguća je sklonost inzistiranju na fizikom izgledu ili ostvarivanju ciljeva putem zavođenja.

Raka
Zahvaljujući snazi karaktera postaju istaknuti pripadnici nove aristokracije. Nastavljaju neku tradiciju i naglašeni su domoljubi. Moguća je sklonost pohlepi, aroganciji i nametanju svoje volje.

Lava
Kroz javni nastup prenose važne informacije drugima. Vješti su, pouzdani i uvažavaju tuđa prava. No, lako bi se mogli naći u podređenoj poziciji gdje im netko drugi diktira pravila djelovanja i aktivnosti. Mogu biti vrlo znatiželjni i brbljivi.

Device
Prisutna je snažna koncentracija na ciljeve koji ne moraju uvijek biti jasni drugima. Jasno razlučuju što je važno a što nije. S druge strane, mogu biti i nepraktični, skloni lošem odabiru životnih prioriteta, otuđivanju od drugih ili nekomunikativni.

Vage
Kroz ucenje dolaze do uzvisenih znanja i ispoljavaju mudrost u svakodnevnom zivotu. Talent za predvidjanje buducnosti pomaze im pri donosenju odluka. Moguci su razocarenje, osjecaj usamljenosti i strah od promjena.

Skorpiona
Na neobican nacin inicira se uklapanje subverzivnih modela ponasanja u drustveni kontekst. Moguce je da krse sve utvrdjene zakone i time izazivaju skandale. U negativnom kontekstu, zavaravaju druge neobicnim idejama u svrhu ostvarivanja sebicnih ciljeva.

Strijelca
Mogli bi postati nekom vrstom vrhovnog autoriteta u nekom podrucju. Oni su vodje koji se zrtvuju za neki uzviseni ideal. Ipak, neke od njih mogla bi opiti moc i ucinit ih sklonima nametanju svoje volje. Prisutna je i doza egzibicionizma.

Jarca
Ciljevi se ostvaruju ukljucivanjem u velike projekte. Ovo su vrlo energicni ljudi koji imaju jasne vizije onoga sto zele. Postoji opasnost od eksploatiranja drugih koristenjem nedozvoljenih sredstava.

Vodenjaka
Tijekom zivota dozivljavaju temeljitu transformaciju i iluminaciju nakon koje nista nije kao prije. Osjeca se sjedinjenost sa svim ljudima. Postoji mogucnost gubljenja u fantazijama i prisiljavanje drugih da prihvate neku ekscentricnu ideju.

Riba
Kroz ostvarivanje nekog ideala postaje se na neki nacin besmrtnim uzorom drugima. Neki potencijal iskazuje se u svojoj potpunosti. Postoji opasnost od prevelike samodopadnosti. Arogancija i precjenjivanje vlastitih mogucnosti donose neomiljenost.

Cudotvorno mjesto Zodijaka - Igor Ognjenovic

Sathya Sai Baba (23.11.1926) ima SO na 29' Skorpiona. Taj stupanj predstavlja vjerojatno najsnazniju tacku u Zodijaku. Astrolozi ga nazivaju "nuklearnim reaktorom" Zodijaka. Kad nesto dodje u kontakt s njegovim energijama, prestaju vaziti svi nama poznati zakoni postojanja. Otprilike, kao da smo dosli u blizinu svemirske crne rupe koja ukida materijaalnost nase stvarnosti i vodi u neku drugu dimenziju. Zahvaljujuci ovom polozaju Sunca, Sai Baba je dosao u priliku ponistiti ogranicenja ovog svijeta i manifestirati cuda po kojima je poznat.

Last edited by Skorpija; 25-03-2008 at 19:30..

Old 22-03-2008, 18:29   #5
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

meni su IC i MC na 29

Old 22-03-2008, 18:42   #6
tarojko
Obično gatalo

tarojko's Avatar

tarojko je offline
Registrovan: Dec 2007
tarojko je na dobrom putu
Standardno

meni pluton na 29 u devici - u petoj kuci.....

moze li se iskoristiti pozitivno....

Old 22-03-2008, 20:17   #7
tajci
Švrća

tajci's Avatar

tajci je offline
Registrovan: Jan 2008
tajci je na dobrom putu
Smile

Imam Veneru na 29 Bika u 8 kuci ,Saturna na 29 Raka u 10 kuci i Chiron na 29 Ovna u 7 kuci.
Mile Dupor u knjizi "Ne verujte proverite" kaze da je 29 stepen-grupa duboke mistike objedinjavanja svega saznanja,daje duboke misaone procese pa cak i vidovitost.
Onda tu je kniga Nikole Stojanovica pa jos gomila knjiga i svi uglavnom naglasavaju i 29 stepen.
Na netu sam isto nasla otprilike istu pricu,da 29 step.daje mogucnos vecih saznanja ali da predstavlja i lekciju koju treba nauciti pa u tumacenje treba ubaciti osim znaka u kom se nalazi planeta i kucu i aspekte koje pravi .

Old 22-03-2008, 20:47   #8
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Ja imam Mesec na 29 stepenu Vage u 12-toj kuci, Pluton na 29 stepenu Device u 11-toj i SMC na 29 Jarca u 3-oj kuci. Mislim da mi je ovaj Mesecak doneo dovoljno bola, ali i poprilicnu intuiciju, sto se tice Plutona, ok, poprilicno generacijski, pa ne bih da ga komentarisem, a sto se tice SMC-a, nemam pojma.

Last edited by viksi72; 28-03-2008 at 01:03..

Old 22-03-2008, 21:15   #9
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Mars i Merkur na 29.st Raka u 12.kući...egzaktna konjukcija. Također i Pluton na 29.st Djevice u 2 kući.
Rekli su mi intuicija, predviđanja kroz snove...što bi se reklo "šesto" čulo. Nisam baba vračara ali dosta analiziram svoje snove...tj. osjećaje koji me prate u njima.

Old 27-03-2008, 20:18   #10
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

sunce i merkur na 29 djevice u IX kuci

Old 28-03-2008, 10:27   #11
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Zanima me da li se stupnjevi zaoružuju na stupanj više ili ne?

Npr, 2. i 8. polje mi počinju na 29 stupnjeva i 55 minuta .
Da li se to gleda kao 29 ili kao 30 (odnosno 0) ? ili se stupnjevi zaoružuju na više samo ako je preko 30 minuta u stupnju?

Old 28-03-2008, 16:39   #12
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mala_m VIdi Poruku
Npr, 2. i 8. polje mi počinju na 29 stupnjeva i 55 minuta .
Da li se to gleda kao 29 ili kao 30 (odnosno 0) ? ili se stupnjevi zaoružuju na više samo ako je preko 30 minuta u stupnju?
Tacno,tebi se vrhovi 2 i 8 polja vec gledaju da su na 0*,jer je preslo tih 30min i onda taj stepen vise "vuce" ka sledecem.

Old 28-03-2008, 16:55   #13
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Tacno,tebi se vrhovi 2 i 8 polja vec gledaju da su na 0*,jer je preslo tih 30min i onda taj stepen vise "vuce" ka sledecem.
?
ja nikad cula za ovo,
ako je 29, onda je 29, nije 0.
to je valjda prosto i jasno.
nemogu ja da kazem posto mi je pluton retrogradan a na 00 03 skorpije je da vise vuce na 29 vage.
Advertisement

Old 28-03-2008, 16:59   #14
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Njoj je vrh kuce na 29,55 i to je vec sledeci stepen.Bas smo dosta puta to spominjali,to sam i ja ovde naucila.

Old 28-03-2008, 17:07   #15
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

kog znaka.
ako je na 29 jednog znaka, znaci da je u tom znaku, a ne u sledecem.

isto bi bilo kao da sada kazete da ja imam plutona u znaku vage.

ja prosto sada ne mogu da se ne zapitam da li je astrolog sa ovim stavom ikada u zivotu otvorio efemeride?

Last edited by Little Warrior; 28-03-2008 at 17:23..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules