ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

22, 18 i 8 stepen...
Old 30-08-2008, 21:36   #1
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno 22, 18 i 8 stepen...

za 22. stepen kazu da znachi ,,ubiti ili biti ubijen...
za 18. vazi to da je djavoljski
a za 8. da je to stepen smrti...

e mene sad zanim kako se to tumachi, s' obzirom na to koja planeta je na nekoj od ovih pozicija u kom znaku i u kojoj kuci...

meni je Chiron npr. na 8. stepenu u blizancima u X kuci... a mom dechku npr je uran na 18. stepenu shkorpije u VI kuci...

i kako se to tumachi i da li su ovi stepeni obavezno loshi... mislim na ovaj 18. jer nisam sigurna shta znachi djavolji

sad sam npr. pogledala horoskop dugarice kojoj je otac poginuo u saobracajnoj nesreci... neverovatno, ali Sunce joj se nalazi na 22. stepenu jarca u biku u V kuci... e sad.. kako bismo mogli da poveemo jarca, bika i V kucu sa saobracajnom nesrecom... http://img501.imageshack.us/img501/4981/jekawc4.gif

jeste malo mrachna tema, ali bash me zaintrigirala...

evo josh jednog primera... http://img185.imageshack.us/img185/6441/zorzpz0.gif

ovaj dechko ima pluton na 22. stepenu vage i to u VIII kuci... VIII kuca je kuca smrti...
hajde da probamo da rastumachimo...

Last edited by Schveca; 30-08-2008 at 22:06..
Submit to Digg   22, 18 i 8 stepen... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-08-2008, 00:32   #2
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

ovaj dechko ima pluton na 22. stepenu vage i to u VIII kuci... VIII kuca je kuca smrti...

Uf, kakav horoskop, ne bih volela da sam mu u kozi.. On stvarno mora, ali mora da vodi racuna kada krene na neka duza putovanja. I sta u se desilo sa skolovanjem? Ne verujem da je imao bas srece ukoliko je nesto studirao. Cini mi se da je menjao fakultete kao rukavice.. A isto je i sa devojkama, a pri tome imam utisak da je neverovatno mistican i da ih strasno privlaci.

sad sam npr. pogledala horoskop dugarice kojoj je otac poginuo u saobracajnoj nesreci... neverovatno, ali Sunce joj se nalazi na 22. stepenu jarca u biku u V kuci... e sad.. kako bismo mogli da poveemo jarca, bika i V kucu sa saobracajnom nesrecom...

Jel' on isao na neko putovanje? Draga, u nasim horoskopima, oca oznacava Sunce, a ono je u ovom slucaju u kvadratu sa Marsom, vladarem 9-te(putovanja, zato i pitam) i 4-te (da li je i njena majka bila sa njim, pa prezivela).

A sto se tice poveizvanja, najbolje ti je da pogledas ciji je vladar ta planeta, mislim na polje, i kakve aspekte pravi, pa sve ono sto je izizovno, toga se treba cuvati. Na pr. ovaj decko ima Plutona u 8-moj, znaci u svojoj prirodnoj kuci, u Vagi, znaci moze proraditi kada bude bio u braku, ali je vladar 9-te kuce, kuce putovanja, obrazovanja, vere, pa u inokonjukciji sa Venerom, svojim dispozitorom, sto bas i nije dobar aspekt, odnosno aspekt prilagodjavanja. E sad nezavisno od ove price, ima i ovog Urana u 9-toj, koji je sav u opozicijama, pa bi stvarno bilo pozeljno da skine ciglu sa pedale za gas.

Old 31-08-2008, 00:42   #3
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Standardno

... shto se tiche ovog plutona u VIII kuci... da menjao je fakultete i nikako da nadje devojku, mislim da je zadrzi... ne znam u chemu je problem, poshto mu nishta ne fali

a shto se tiche moje drugarice i njenog oca... on je svaki dan putovao, ona zivi u beogradu a on je ziveo u smederevu i gotovo svaki dan je dolazio kod nje, i na tom putu je i oginuo... a shto se tiche njene mame, ona je umrla davno pre 16 godina....

Old 31-08-2008, 00:50   #4
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

... shto se tiche ovog plutona u VIII kuci... da menjao je fakultete i nikako da nadje devojku, mislim da je zadrzi... ne znam u chemu je problem, poshto mu nishta ne fali

Fali mu ovaj Uran koji ga ubi i Plutonove inokonjukcije. Tesko ce se taj smiriti.

a shto se tiche njene mame, ona je umrla davno pre 16 godina....

Pazi. Mesec joj je blizu Algola, drugo Mesec je napadnut od Saturna, tj. pravi opoziciju, a ipak taj Saturn nam na neki nacin daje duzinu trajanja, odnosno zivotni vek, pa sad ti povezi. Bio je dovoljan neki tranzit da bi se ova opozicija aktivirala. Jel' joj mama umrla od raka (i to nesto vezano za polne organe)? I izvini sto ovoliko ulazim u intimu, please!

Old 31-08-2008, 00:52   #5
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Standardno

jeste... od raka dojke...

Old 31-08-2008, 00:54   #6
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Da, proradila je Skorpija..Izvini jos jednom.

Old 31-08-2008, 01:01   #7
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Standardno

...nishta nishta... mene zanima kako se to gleda... narochito posle nekih tekstova koje sam nashla na netu od Nikole stojanovica ili kako se vec preziva.. i kad sam prochitala to njegovo da je 22. stepen stepen ubica i ubistava, odmah mi je za oko zapalo ovo dvoje ljudi...

imam josh jedan primer gde brat i sestra imaju planete u 22. stepenu, oboje dve, nemam trenutno karte kod sebe, ali chim nabavim podatke kachim vam da vidite... njima se inache niakkvo ,,ubistvo" nije dogodilo, ali eto, zanimljivo je pogledati...

Old 31-08-2008, 03:41   #8
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Imam i ja Plutonca na 22.Vage---meni je suvladar 7. kuće...tako da je u biti ugrožen moj suprug jelte...no kako je Pl u 6.ko zna šta će i meni donjeti...

Ima ga još jedna članica tu na forumu- 12.kuća...svi smo u par dana rođeni

Meni je kod mene zanimljiv moj 12-st Asc-ea...Stupanj Riba -strasti i trpljnja...a i mjesec mi na 12 st.Raka...pa mi je baš dominantan 12..

Inače ima i teorija o 10.-om i 20-om stupnju ...da daje bolest-rak...

Old 31-08-2008, 08:03   #9
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Po Duporu:
2. stepen predstavlja moć i veličinu. Tako ćete u horoskopu Billa Gatesa naći upravo ovaj stepen, i to Plutona (velike pare) na 2. stepenu u II polju koje predstavlja materijalna dobra.
5. stepen je analogan znaku Lava i daje popularnost i aristokratsko držanje.
8.stepen je analogan znaku Škorpije i pretežno je negativan.
12. stepen po Miletu Duporu "pokazuje strast i trpljenja", analogan je znaku Riba pa daje duhovnost, medijalnost ali i osude, razna trpljenja -Ribe.
15. stepen Lava je "kraljevski stepen" i on daje kraljeve, osobe od autoriteta ako se neka planeta nađe na tom stepenu, pogotovo ako se nađe Jupiter.
18. stepen je analogan znaku Device i to je veoma negativan stepen tzv đavolski stepen. Primetićete da mnoge negativne ličnosti imaju izražen upravo ovaj stepen.
20. stepen je analogan znaku Škorpije i osobi može da donese oboljenje od karcinoma, kao i 10. stepen - stepen Jarca, naravno ako na to ukazuju i drugi elemenati u horoskopu.
22. stepen predstavlja Jarca i "viša znanja"
29. stepen analogno Ribama predstavlja završetak svih ciklusa i sadrži sva znanja svih znakova. Kao što je Mile Dupor rekao, 29. stepen je tzv. grupa duboke mistike i daje duboke misaone procese, pa cak i vidovitost.

A mene muci dilema kada gledate stepene, ako je npr. planeta na 22 48 da li je to 22 ili 23 stepen?
Znam da je vec bilo rasprava na ovu temu, ali meni i dalje ostade nerazjasnjeno...

Old 31-08-2008, 09:40   #10
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Pando-ranoranilice ...kolko sam ja shvatila ta tema i dalje ostaje ne razjašnjena...e ali misli da su se svi složili da je onda najsigurnije da se gleda točno onaj stupanj na kojem se nalazi...Ak 22 onda je 22...bez obzira na minute...

Zapravo...pošto je blizu 23 nije na odmet da pročitaš značenje i za taj stupanj...pa kombiniraš...

He,he,znači i tu kombinacija-kombinacija...

Old 31-08-2008, 11:13   #11
12.kuća
Obično gatalo

12.kuća je offline
Registrovan: Mar 2008
12.kuća je na dobrom putu
Standardno

Evo, dala bih svoj primjer, da vidim što bi se o tomu moglo reći. Pl mi je u 05. kući u Vagi, na 22.15 st. To bi moglo značiti smrt ljubavi, djeteta, možda kroz pobačaj ili nečeg drugog vezanog uz simboliku 05. kuće. S druge strane, 22 st. je, prema Duporu st. viših znanja, a to vodi u sasvim suprotnom smjeru, možda ka afirmaciji kroz znanost, nauku ali iz sfere 05. kuće, možda kroz umjetnost ( gluma, glazba i sl. ). Shvaćam li ja to kako treba ili bi se moglo nekako drugačije objasniti?

Old 31-08-2008, 11:32   #12
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
Registrovan: Jul 2007
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

na stepene se gleda,,okruglo,,
-znaci ako je 25*56 / onda je to 25*...i tako redom

evo ja imam bas taj 20*u 8.kuci(Pluton u devici),....pa sta
IDEMO DALJE...

Last edited by Skorpija; 31-08-2008 at 14:40..

Old 31-08-2008, 11:38   #13
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

i ja imam na 29 stupnju saturn pa nisam neki filozof!!!
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-08-2008, 13:59   #14
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Ja ću počet plakat-doslovno
Ja naime imam Ve u Jarcu na 22 stepenu i Saturn na 18 stepenu takođe u Jarcu.
S druge slatke strane imam na 29 stepenu Marsa u Strijelcu u 8.kući i konjunkciji s Uranom
Ne znam što da kazem, ali smrdi mi na loše

Old 31-08-2008, 14:41   #15
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by VIDANA VIdi Poruku
na stepene se gleda,,okruglo,,
-znaci ako je 25*56 / onda je to 25*...i tako redom...
Mala ispravka,ako je planeta recimo na 25*56' onda se moze racunati kao da je vec na 26*
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules