ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Sve što je potrebno astrologu

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Dominantna planeta
Old 24-10-2006, 23:08   #1
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Dominantna planeta

i na kraju svega ovoga..."papiric"

mislim da je jako zgodno imati i ovo, stoga:

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

*~*
Old 25-10-2006, 14:03   #2
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb *~*

Ovo je dobra tabela . Iz nje se moze jako lako i jednostavno analizirati ceo natalni chart i doci do vrlo interesantnih podataka . Imam je odavno , dobro je sto si je stavila ovde Moon , dobro ce doci svima

* Kako da tumacim? *
Old 11-11-2006, 06:38   #3
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Standardno * Kako da tumacim? *

Quote:
Da li sada na primer kada hocu da mapravim detaljniju analizu uradim sledece:

Primer 1: Sunce je u prvoj kuci, prva kuca u Raku - Mesec- Voda, a prirodno pripada Ovnu -Mars- Vatra + Merkur prva kuca u Raku- Mesec - Voda......
I tako sve povezem samo nikako da ukapiram kako bih sve to povezala. A narocito ako su planete u potpuno razlicitim kucama....ima li neko prostije resenje?
Onako bez tog povezivanja, upao mi je u oci ovaj Jupiter u trecoj (komunikacije, izrazavanja ) i Saturn u desetoj ( karijera, ambicija, status ) a vecina zna da je nasa Nany profesor klavira.

Ovako Merky…s obzirom da sam i ja ovde naisla kasno, ali kako mi je jako drago da se trudis…evo malo pomoci sa moje strane
Vidi, kad ucis….tj radis kartu – prvo sto u glavi moras da imas, to je - kako izgleda prirodni horoskop…dakle da znas koji znak vlada kojom PRIRODNOM kucom…i samim tim koja planeta, jer u sustini, planeta ti daje opisa znaka….
Sad, verovatno svaki astrolog ima svoj “sistem”…ali u sustini ne mogu puno da se razlikuju….dakle, prvo je, i jako vazno da pogledas kako sam chart izgleda: Koliko planeta ima u vartenim,zemljanim, vodenim i vazdusnim znacima…koliko u kardinalnim, fiksnim ili promenljivim (kuce se takodje dele po elementu i kvalitetu…i to treba pogledati)…onda koliko je iznad ili ispod horizonta (linija I-VII)…koliko je planeta istocno a koliko zapadno u odnosu na meridijan (IV-X)…naravno, sa posmatranjem rasporeda planeta, pratis i gde se nalaze i Asc i Mc (naravno, mislim na kvalitet i element)…I sve to ti daje pocetnu sliku vlasniku charta…koja ce naravno daljnom analizom da se menja…ali ovaj prvi “utisak” je nesto sto ce da ostane…planete sama – gde su (u kom znaku i kuci), kakve aspekte primaju…sa kime…”sire pricu”…dakle, imas “osnovu tog coveka” kome gledas horoskop…ostalo ga “razvija”…
Nejosnovnije je onda da pogledas VLADARSTVA.. dakle, za svaku planetu pogledas gde se nalazi: da li je vladar znaka u kome je, da li je tu u Izgonu, egzaltaciji ili padu…ili je bez dostojanstva.. sad, da ne ponavljam i da ne detaljisem…znas gde je koja najaca i gde ce najvise da se iskaze…najjace planete, one koje su u svom sedistu obicno “vuku” horoskop…na neki nacin upravljaju zivotom…mada ni to ne mora biti pod obavezno – npr, moze da se desi da takva vladajuca planeta ni nema aspekata… ima naravno tu mnogo “sitnica” na koje jos mora da se obrati paznja..i to se uci lagano, vremenom i kroz praksu….
Sto se tice tvog konkretnog pitanja…Sunce u prvoj kuci u Raku…Dakle – kakvo je sunce u Raku?...ima li dostojanstva?...Hoce li biti jako kao Sunce u Lavu? Naravno da nece…znaci samim tim ono nece prikazivati osobu koja je prirodni vodja,koja tezi samoizrazavanju,licnom uspehu…i bice podlozno uticaju znaka u kojem je…Dakle Raku…Sunce vise nece biti ono jako, egoisticno, nego ce da dobije neke blaze osobine…osobine Raka i Meseca…bice sigurno toplije, obazrivije,vise okrenuto domu i porodici…sad, kako je u Prvoj kuci, i dobro si to rekla- prvom prirodnom kucom vlada Ovan tj Mars…ono sto je vazno, to je da znas da Sunce Egzaltira u Ovnu, te mu ovaj sam polozaj dodaje u neku ruku na onom kvalitetu sto je “izgubilo” jer nema vladarstvo…nece imati osobine Sunca u Lavu, niti ce imati sve osobine Egzaltiranog Sunca u Ovnu…ovo Sunce tj osoba ce biti recimo brza, dinamicnija, nego da je Raku, a recimo u IV kuci (koja nas opet vraca na mesec)…ali ni to ne mozes samo tako reci…naravno da je vazno i kako je tu aspektovano…a najvaznije je u kakvom je odnosu sa vladarem kuce – Mesecom…da li ga vladar “podrzava” (u skladnom aspektu) ili ne….onda, kroz vreme..kako zivot te osobe tece…mnogo vise ce o njegovom Suncu, o njegovom razvoju, egu, uspesnosti, volji da govori Mesec…pa samim tim moras da pratis i odnos Meseca sa drugim planetama…
Kazem ti, mnogo je tu “sitnica” na koje moras da obratis paznju…a da bi sve to mogla, da bi ti bilo lakse, moras dakle da naucis sto vise o samim osobinama Planeta, sto vise, jer sve se svodi na to: Sunce u Raku – znaci povezujes osobine Sunca i Meseca…Sunce u Prvoj – povezujes osobine Sunca i Marsa… to je onaj sami pocetak – ostalo je nadogradnja…
(Kad se naspavam provericu sta sam napisala i koliko sam bila jasna …ako treba nesto da dodam ili da ispravim…a ti pitaj ili ko dugi, ako trebam da pojasnim…oky?)

…VTBDUN…

Last edited by moonstruck; 11-11-2006 at 07:40..

Old 11-11-2006, 14:58   #4
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

imam ja tu tabelu,ali nikada nisam znala da odredim dominantnu planetu

Old 16-12-2006, 17:49   #5
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Moonstruck, hvala za lepo objašnjenje u vezi tumačenja karata, jako mi je pomoglo
Imam jednu zavrzlamu pa vas molim za pomoć.
Obično svako polje zahvata dva, pa i tri znaka...Imam samo Išmiragićeve knjige. Tu je lepo objašnjeno kako se tumače vrhovi polja u znacima. Meni nije jasno kako da nadovežem, nastavim priču...kako da tumačim znak u kome se nastavlja neko polje...
Na primer: vrh drugog polja u Biku-potvrdjuje simboliku imanja i bogatstva itd. Drugo polje se nastavlja u Blizancima..kako da tumačim dalje.. Nadam se da nisam kofuzna
p.s. početnik ovde

Old 16-12-2006, 20:44   #6
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Pa tumacis dalje u tom stilu,kasnije u zivotu,ispoljice se simbolika znaka blizanaca,to je jedna od teorija tumacenja ciji sam i ja pristalica/dakle u pocetku bik,a kasnije blizanac.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 04-01-2007, 17:53   #7
Švrća

tia*'s Avatar

tia* je offline
tia* je na dobrom putu
Standardno

Ne znam di da postavim pitanje pa ću ovdje.Što je sa čitanjem karata djece?kako se one tumače, vidim da i na astro.com posebo se tumači natal odraslih ,zapravo iznad 6 god i posebno za male. Naime imam preslatkog malog anđela,nećaka, i naravno da sam napravila njegov natal chart i da me zanima hoće li bit zdrav i sretan, ima tu sveg i svačeg..i kako da to sad povežem,..
sorry ak je pitanje malo glupo ,al znate mene da svašta nešto pitam

Old 04-01-2007, 18:18   #8
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Standardno

Vidi mila, koliko sam ja upucena, najveci deo astrologa odbija da gleda i tumaci decije karte i ja se sa tim apsolutno slazem!...Deca su mali andjeli...duse koje su u tom najranijem uzrastu jos uvek tako blizu Bogu...i tu ne bi trebali da diramo
Sa druge strane - nemaju toliko razvijenu svest, nemaju iskustva...gomila sporih planeta jos nije "mrdnula" sa natalnog mesta...u sustini, neke kardinalne promene ne mogu ni imati...
Normalno je da nose genetsko nasledje, da nose, ako vec hocemo da verujemo, i neku svojevrsnu karmu...ali definitivno se slazem sa time da se u njihove karte treba gledati samo ako postoji, nedaj Boze, bolest - pa da se pokusa naci lek ili da se da pametan savet... Opet - to nikako ne sme raditi bilo ko!!!
Ja imam bratanca..i jesam uradila njegovu kartu kada i za sve ostale iz porodice...ali prvi put sam je "razmatrala' i trazila pomoc u tome, kada je pre mesec dana trebao na operaciju...
Bogu hvala, sve je dobro proslo...i sada ne planiram da je "cackam" dok on ne bude mogao da razume neke stvari... e onda ce tetka da mu nadje idealnu devojku
Tako da ti je moj savet da uzivas sa malenom...a kartu ostavi za neka druga vremena - ako bude neodlucna oko skole, zanimanja...momaka

Sto se konkretno tvog pitanja tice - ja ne znam kako se tumace decije karte...

…VTBDUN…

Naši sponzori
Advertisement

Old 04-01-2007, 18:29   #9
Švrća

tia*'s Avatar

tia* je offline
tia* je na dobrom putu
Standardno

hvaal moony, tako sam i ja u svojoj glavi posložila, da je bolje ne dirat u sve to i da su oni premali da bi tu netk onešto petljao, al ko što kažem,znatiželja,jednostavno sam morala uradit kartu, da vidim šta tu ima, al ko što kažeš kad poraste onda ćemo isčitavat a do tada, bitno da je on meni zdrav i razigran i da je moja naaaajveća sreća.
jubim te

Old 03-05-2007, 14:01   #10
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Mozhda najdominantniju...

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 05-05-2007, 04:52   #11
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Pa dobro, ali nije to uvek baš tako jasno naglašeno. Često jeste, ali ne uvek, i nekad samo nijanse presude.

Old 05-05-2007, 14:01   #12
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

kako ja da znam koja je moja naj dominantnija planeta, jel uran posto mi je suce u vodoliji a uran mi je I kuci ili mi je jupiter jer imam najvie planeta u strelcu a tu je i jupiter...kako vi znate koja vam je dominantna planeta, ja ne mogu da provalim?

Old 05-05-2007, 23:27   #13
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Najdominantniji ti je jupiter jer je u sedistu pa onda mesec egzaltiran ali prave opoziciju pa nikako da shvatis kojim vrednostima da das primat u zivotu ..ostale planete su ti lose postavljene sunce u izgonu ali posto je u petoj kuci ima snagu da deluje.......

Old 07-05-2007, 04:05   #14
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Jupiter je ovde konačni dispozitor horoskopa, i time igra jako veliku ulogu.
Samo, ja se baš ne bih tako olako hvatala za termine tipa "najdominantnija" i sl. - Ok, ima jako bitnih stvari u natalu, ali ako u horoskopu postoji konačni dispozitor kao ovde, to ne znači da treba zanemariti ostale jako bitne stvari, kao što je vladar Asc-a, i slično.

Ako ćemo konkretno o dominantnim planetama - za to postoji tabela za izračunavanje u "Točku sudbine" od Imširagića, ali naravno te stvari ne treba brkati sa vladarem i sl. To što je neka planeta dominantna znači da ima jako velik uticaj, ali vladar Asc-a je vladar Asc-a, tu je kraj priče ...

Imam utisak da svi ovde to gledate suviše crno-belo, kao da MORA postojati neka planeta koja je najbitnija, kao da je uvek SAMO jedna itd. Nekad ih je više, naravno. Nekad treba mozgati koja bi mogla biti, jer nema planeta u sedištu, nema ovog, onog ... a nekad se vidi iz aviona. Pa ... budite obazrivi.

Old 07-05-2007, 13:06   #15
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Ma ime jedna fina tabela za odredjivanje najdominantnije planete, samo ne mogu da je nadjem...

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules