ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Sve što je potrebno astrologu

Sve što je potrebno astrologu Astro rečnik, astro simboli, literatura, tabele, korisni linkovi
Na kom se stepenu nalazi.....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-10-2010, 16:35   #526
Švrća

jecka986's Avatar

jecka986 je offline
Registrovan: Sep 2010
jecka986 je na dobrom putu
Standardno

Koliko sam shvatila dodaje se 1 stepen, jer se planeta vratila sa tog stepena, mada, mozda je bolje gledati trenutni stepen i pojacano dejstvo koje ima svaka retrogradna planeta. E sad kod tebe bi Mars doveo da polako ali odlucno razmislis o daljim koracima i mnogo bolje sagledas situaciju zbog Jupitera, sve u zavisnosti od kuce i znaka u kome je...

Old 01-11-2010, 14:38   #527
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Registrovan: Mar 2008
Akarui je na dobrom putu
Standardno

Meni je jupiter na nultom stepenu u znaku devici u devetoj kuci..jupiter kao vladar asc strelca..pa me interesuje da li se jupi vise odnosi na njegovo delovanje u devici, ili znaku koji je posle..??nije mi najjasnije...

Old 26-11-2010, 22:01   #528
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ladybag VIdi Poruku
.

[/FONT][/COLOR]Po tom oficijelnom vremenu (9:30 AM) Ascendent se nalazi na 13ş. znaka Lava, koji ima sve osobine znaka Ovna koji simboliše borbenost, ne predavanje sudbini, a u znaku Lava (život) borbu (13ş. - Ovan - borba) za život (Lav). Međutim, Merilin Monro se ponašala sasvim suprotno od toga: dugo je spavala, dan je započinjala alkoholom (šampanjac), padala je u psihičke probleme, odnosno depresije, često je obilazila psihijatre… Uz sve to, baba joj je bila luda i pokušala je da udavi Merilin kada je ona bila mala. Reći ćete, normalno, sve je to tačno jer Merilin ima Neptuna u svom 1. polju. Međutim, ja sam u svojoj praksi sreo dosta ljudi sa Neptunom u prvom polju koji nisu bili alkoholičari, narkomani, verski fanatici i koji nisu odlazili kod psihijatra… Dakle, da bi se sve to videlo u njenom horoskopu, mora da postoji još jedan pokazatelj koji ukazuje na njene probleme sa alkoholom, psihom…

Dovoljno je bilo uraditi kartu za 9 sati i 29 minuta da dobijemo sledeću sliku: Ascendent se nalazi na 12ş. znaka Lava, a upravo taj stepen ima simboliku 12. znaka Riba, što zajedno sa Neptunom u prvom polju utiče mnogo jače na njen stil života: baba luda (Ascendent - baba - 12ş.- Ribe - ludilo), pokušala je da je udavi (12ş.- Ribe - daviti). Ako je 12. polje polje sna, spavanja, onda vrh 12. polja pokazuje početak spavanja, kada tonemo u san, a vrh 1. polja opisuje buđenje, ulazak u novi dan - pošto je počinjala dan sa alkoholom, vrh 1. polja (akcija, reakcija, prvi korak, ono što prvo uradimo) mora početi na 12ş. (Ribe - Neptun - alkohol) a ne na 13ş (borba, aktivnost, rad, vrednoća…). Psihičke probleme i odlazak kod psihijatra takođe opisuje Ascendent na 12ş…
Ovo ima smisla. Moj Asc je na 12. stepenu, dugo spavam, a i baba mi je bila bolesna od depresije. Naravno, moj slučaj nije toliko ekstreman kao Merlinkin.

Preletela sam temu (ne zamerite mi što nisam imala živaca da detaljno pročitam više od 30 strana teme) i nisam našla odgovor na dilemu koju imam. Da li se stepeni zaokružuju? Npr. imam Ve na 21.55- da li se ona računa kao da je na 22. stepenu?
Znam da postoje dva sistema računanja stepena i to mi je jasno. Logično mi je da je od 0-0.59 nulti, 1-1.59 prvi i td... Kako onda može da se zaokruži na 22. stepen?
Tako bi mi i Asc bio na 13. stepenu, a nije definitivno...
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-01-2011, 03:11   #529
Početnik

marla turista's Avatar

marla turista je offline
Registrovan: Jul 2008
marla turista je na dobrom putu
Standardno

Sve sam iščitala i nigde nisam našla 27 stepen jarca. I moj bivši i sadašnji imaju Veneru na tom stepenu.
Moze neko?

Old 13-01-2011, 03:43   #530
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marla turista VIdi Poruku
Sve sam iščitala i nigde nisam našla 27 stepen jarca. I moj bivši i sadašnji imaju Veneru na tom stepenu.
Moze neko?
A.Imsiragic
ovaj stepen nosi izvesna odlaganja i ogranicenja u podrucju braka i partnerstva.Supruznik im veoma pomaze u ostvarenju njihovih profesionalnih ciljeva.Obicno imaju neobicnu profesiju sa nepredvidivim rasporedom aktivnosti.Potrebno je da povuku finu liniju izmedju kuce i poslovnih aktivnosti,Njihov finansijski stav je prilicno konzervativan i kalkulativan,ali kako stare humanost i filantropija postaju deo njihovog svakodnevnog zivota.Situacija sa novcem nepredvidiva,mnogo upona i padova.Predbracna ljubav buduci da je osetljiva i delikatna uvek ih odvlaci od suprotnog pola.Bracni odnosi izgledaju kriticki i cepidlacki spoljaa,ali duboko unutra velika zamrznuta ljubav se vremenom otopi.komunikacija sa partnerom obojena je autoritativnoscu i egom.U radu su metodicni ilogicni i svaki korak im je isplaniran.intelektualne sposobnosti su im sjajne i inventivne i predstavljaju "gorivo',za radne navike.Iz tog razloga imaju dobre ideje i ostvaruju ihtakodjer izvanredno dobro.Detinjstvo im je puno roditeljdske ljubavi i dobro se slazu sa oba roditelja..

takt.stepenstrpljivosti i odlucnosti.osoba je ambiciozna,dobar izvrsilac,i dobro brine o novcu.dobro prodju ako otvore svoj sopstveni biznis.okultni stepen.kocka

Old 13-01-2011, 13:18   #531
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

a jedanaesti stepen bika..posto tu imam sunce..,a to je pad urana pa...inace jedanaesti stepen..posto su mi i ve i smc na 11 stepenu, ovna...

Old 13-01-2011, 14:09   #532
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cesarica VIdi Poruku
Peti stepen daje pojacanu privlacnost
meni se Ve0Pl nalaze na 5. stepenu = fatalna privlacnost
samo sto je u XII kuci, pa to niko ne vidi

Old 13-01-2011, 15:51   #533
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marla turista VIdi Poruku
Moze neko?
inace osim sto pise Imsa to je stepen egzaltacije marsa,dakle mars je egzaltiran na 27* jarca,onda shvatis da su izuzetno ostri,muzevni itd,mushkarchine

Old 13-01-2011, 16:22   #534
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

caruso jel mozes da napises za 25 st bika i 28 vage? hvalaaa

Old 13-01-2011, 17:09   #535
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cvetak VIdi Poruku
caruso jel mozes da napises za 25 st bika i 28 vage? hvalaaa
25 stepen bika-osoba je prakticna i tvrdoglava.Bracni odnos im je prilicno drustveno orjentisan i znaju mnogo da se hvale kako imaju sjajan brak.U svakom slucaju brak ih na neki nacin zaista podize na drustvenoj lestvici,.Komunikacija im je sa supruznikom vrlo neznai romanticna,ali pomalo izbirljiva.ponekad zele da budu vrlo prakticni i logicni,a zatim se oslanjaju na nadu i slede instinkte.Detinjstvo i rane aktivnosti su domacinske i pune majcinske brige i ljubavi
Vecim delom zivota imaju izvanredne odnose sa roditeljima.Finansijski vole da svoje aktivnosti cuvaju kao tajnu,i dopustice da drugi za ju saznaju samo ako uspeju
U kasnijem delu zivota biti ce darezljiviji nego u prvoj polovini.Vole da spijuniraju svog supruznikai njegove navike trosenja.Radne navike su im kreativne ali vezane za kucu.
stepen originalnosti i vise matematike.Pretpostavlja se da je ovde bio mc-sekspira.S obzirom da se ovde nalazi i fiksan zvezda algol,ovaj steten moze ovesti sklonost ka ubistvu i samoubistvu.....
Beskupulozni autokrata,smrt partnera.ponekad nevini stradaju,kao npr. zrtve rata ili stradanja...konjukcija sa suncem,mesecom ili jupiterom daje pobedu u ratu.ljudi koji rade sa sirokim narodnim masama ili velikim brojem ljudi..ako se stepen nadje na vrhu neke kuce,ukazuje na probleme u toj oblasti...

cvetak

za vagu sutra,izvini,moram da brisem....

Old 13-01-2011, 17:17   #536
Obično gatalo

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Registrovan: Jan 2010
Dreamer je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by egerija VIdi Poruku
meni se Ve0Pl nalaze na 5. stepenu = fatalna privlacnost
samo sto je u XII kuci, pa to niko ne vidi

Isto, ali u 8. u skorpiji, pa opet nista,a i ne dozivljavam sebe na takav nacin
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-01-2011, 17:51   #537
Švrća

ZMAJ's Avatar

ZMAJ je offline
Registrovan: Jan 2009
ZMAJ je na dobrom putu
Standardno

Venera na 5* Lava i Uran na 9* Srelca.
Zna li neko tumacenje za ove pozicije tj stepene?

Old 13-01-2011, 18:58   #538
Obično gatalo

skribent je offline
Registrovan: Apr 2008
skribent je na dobrom putu
Standardno

A kakvo je tumacenje ose MC/IC na 29. stepenu?

Old 13-01-2011, 22:32   #539
Početnik

oliva's Avatar

oliva je offline
Registrovan: Jan 2008
oliva je na dobrom putu
Standardno

ne znam da li se ovaj link vec pojavljivao, ali ovde, izmedju redova, moze podosta da se sazna o stepenima u astrologijihttp://www.mrdynastyempire.org/NOW-Zodiac.htm

Old 13-01-2011, 22:43   #540
Veštac

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Da li se stepeni zaokružuju? Npr. imam Ve na 21.55- da li se ona računa kao da je na 22. stepenu?
Znam da postoje dva sistema računanja stepena i to mi je jasno. Logično mi je da je od 0-0.59 nulti, 1-1.59 prvi i td... Kako onda može da se zaokruži na 22. stepen?
Imam isto pitanje. Ne smijem garantovati da sam sve iscitala, ali u materijalu koji jesam naisla sam na kontradiktorna tumacenja. Stoga me zanima da li se 0st 59min tumaci kao 0st ili 1st? 29st 45min kao 29st ili ..? Ili mozda sve do 30min je taj stepen, a preko 30min je naredni. Ne znam, zbunjena sam.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules