ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Zdravlje kucnog ljubimca? Jako sam zabrinuta.
Old 09-09-2016, 13:57   #1
Milica2808
Početnik

Milica2808 je offline
Registrovan: Sep 2016
Milica2808 je na dobrom putu
Standardno Zdravlje kucnog ljubimca? Jako sam zabrinuta.

Zamolila bih nekog ko je voljan da pogleda moj natal, tranzite i solar. Najvise me brine zdravlje moje macke, koja od juna ima psihicke probleme, pocela je da nas napada, a sada se to odrazava i kroz fizicko zdravlje, jako slabo jede.
Ona mi je bukvalno kao dete. Po onome sto sam citala za zdravlje (a posebno deteta), gledam sestu kucu. Meni trenutno tranzitira Kiron retrogradni kroz sestu kucu, sto mi ne mirise ni na sta dobro. Sta mislite?
Hvala unapred najlepse!
Solar: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Tranziti: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Submit to Digg   Zdravlje kucnog ljubimca? Jako sam zabrinuta. Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-09-2016, 15:55   #2
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Milica2808 VIdi Poruku
Zamolila bih nekog ko je voljan da pogleda moj natal, tranzite i solar. Najvise me brine zdravlje moje macke, koja od juna ima psihicke probleme, pocela je da nas napada, a sada se to odrazava i kroz fizicko zdravlje, jako slabo jede.
Ona mi je bukvalno kao dete. Po onome sto sam citala za zdravlje (a posebno deteta), gledam sestu kucu. Meni trenutno tranzitira Kiron retrogradni kroz sestu kucu, sto mi ne mirise ni na sta dobro. Sta mislite?
Hvala unapred najlepse!
Solar: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Tranziti: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Mislim da si greškom 2x postavila tranzite, ne vidim ti nigdje solar.
Evo, probaću ja, iako nisam ekspert za tumačenje situacija sa kućnim ljubimcima na osnovu tranzita/progresija/solara isl., ali pokušaću na osnovu natalnih predispozicija.
S obzirom da se 6. polje dovodi u vezu sa našom (sivom) svakodnevnicom, rutinom i obavezama, "kroz" njega se gledaju i kućni ljubimci, s obzirom da posjedovanje izvjesnih životinjica uključuje svakodnevnu brigu o njima (hrani ih, poji, čisti za njima isl. )
Vrh tvog 6. polja počinje u znaku (Riba), altruizma, te generalno brige za druge, pa mislim da imaš prirodnu sklonost da se staraš o ljudima/i životinjama. Tu tvoju prirodnu brižnost dodatno naglašava i položaj SMČ & Mjeseca na samom vrhu tvog 6. polja, kao i to da tvoja posvećenost drugima nije samo rutinska, već i emotivna.
Čitala sam da je Venera u 6. polju simbolika mačke kao kućnog ljubimca, međutim, mislim da i Mo (kao planeta "ženskog principa") u 6. polju može simbolizirati mačku, osobito jer i samo 6. polje pada u znak Riba (znak "ženskog principa").
Prvi aplikativni aspekt tvoj Mjeseca je trigon sa Venerom u Raku u solidnom dostojanstvu/triplicitet (ponovno "ženska" planeta, u "ženskom" znaku), što može asocirati na ljubimca ženskog spola.
Mjesec također radi aplikativnu opoziciju sa okcidentalnim ("ženskim") Merkurom u sjedištu u Djevici (ponovno znaku ženskog principa), što ponovno ukazuje na ljubimca ženskog spola, kao i na manju životinju (Merkur inače significira manje/sitnije predmete i životinje).
Također postoji i aplikativni Mo90Sa, što može donijeti dugovječnog, ali i "hladnijeg" kućnog ljubimca. Mačke jesu umiljate, ali mnogo manje odane i posvećene vlasniku od npr. pasa. Mada i mnogo samostalnije.
Dispozitor Mjeseca je u Jupiter u izgonu u Blizancima, pa iako Jupiter significira veće stvari, u znaku svog izgona neće učiniti pretjerano za rast i razvoj životinje. Jupiter radi separativni 90 sa Suncem.
Da li postoji mogućnost da je tvoja mačka inače donekle agresivna prema tvojim prijateljima (Ju90So)? Da li je iz tog ili drugih razloga (npr. nečija alergija), moraš zatvoriti u drugu prostoriju kada ti prijatelji dolaze u posjetu? S obzirom na kontakt Mjeseca sa Merkurom u 12. polju (izolacija, zatvoreni prostori, "ostava" u natalnoj karti).
Doduše, moguće je da je riječ i o nekoj inostranoj, egzotičnijoj vrsti mačke. Nemoj mi reći da imaš bebu geparda za ljubimca

U svakom slučaju, evo šta je problem;
Jupiter je u posljednjih godinu dana tranzitirao kroz znak Djevice (znak svog izgona), te mislim da je upravo nekada krajem maja/početkom juna počeo raditi opoziciju na tvoj natalni Mo (mačku), te usput nagazio i ovaj Mo180Me. Istovremeno tranzitni Saturn i Mars u Strijelcu rade 90 sa tranzitnim Jupiterom, što također može doprinijeti da se cat loše osjeća i ispoljava agresivnost (dešava se i ljudima, kamoli životinjama ).
Dobra vijest je da Jupiter ulazi u znak Vage i prestaje aktivirati Mo180Me, tako da bi se mačka uskoro trebala donekle smiriti.
Preporučujem da s veterinarom provjerite da nije u pitanju izvjesni zdravstveni problem (koji je okidač agresivnog ponašanja).

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 09-09-2016 at 16:11..

Old 09-09-2016, 17:31   #3
Milica2808
Početnik

Milica2808 je offline
Standardno

Draga Marshmallow86, hvala ti najlepse na opsirnom odgovoru.
Evo pokusacu ponovo sa solarom: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Da li je sada u redu?

Sto se tice analize mog Mo u 6. kuci, apsolutno je tacno, emotivno se jako vezujem za zivotinje i vodim brigu o velikom broju zivotinja, ali ova macka je bas posebna, imam je od malena i zivela sam sa njom 2 godine u stanu.
Mesec dana nakon sterilizacije i preseljenja je pocela da bude jako agresivna i prema drugima i prema meni. Naravno, vodila sam je kod veterinara, prepisali su lekove, ali ona jako lose reaguje na te lekove, nije htela da jede dok je pila te lekove.

Macka je pokupljena sa ulice kada je tek progledala, nije neka specijalna macka (nije neke posebne rase), ali je po svemu specificna i razlicita od drugih. Ona se nikada i nije ponasala kao macka, vec vise kao dete, razmazeno dete da preciziram. Tako da si u pravu za to da je u pitanju specificna sorta
Tacno je i da nikad nije bila sjajna sa mojim prijateljima, posebno sa drugaricama. Muske osobe gotivi, a zenske osobe ne podnosi. Ali nikada nikog nije napala, samo se ponasala nezainteresovano prema svima njima. Do pre par meseci, krajem juna kada nas je sve "iskasapila" u napadu (mene, mamu, drugaricu).
Tacno je i za izolaciju, vec 2 meseca je u izolaciji, u zasebnoj sobi i bukvalno niko ne sme da udje kod nje, vec joj doturamo vodu, hranu i jedva nekako cistimo posip. Veterinari nemaju neko posebno objasnjenje, kazu da je nesto psihicki. Radila sam sve moguce analize i fizicki pokazatelji su ok.
Huh, dala si mi nadu da ce joj uskoro biti bolje, ali koliko uskoro?
Hvala jos jednom, divna si!

Old 09-09-2016, 17:39   #4
Milica2808
Početnik

Milica2808 je offline
Standardno

Evo upravo sada gledam, Jupiter vec za 2 dana ulazi u znak Vage, ako se ne varam? Ali me brine sto meni tranzitira kroz 12. polje i ostace tu do 26.10.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
kucu, solar, sta, sto, zdravlje

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules