ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Veliki ucitelj!!!

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Zatvori Temu

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Tranziti Saturna I deo
Old 21-03-2007, 22:29   #1
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno Tranziti Saturna I deo

A, hoce li neko da mi kaze da li ce ovaj moj Sa, koji se tako slatko ugnjezdio u 2. kuci, meni stalno donositi teskoce u sticanju novca, znate ono-HLEB OD SEDAM KORA ili cu moci nekada malo da oda`nem? Do sada je "bas radio pos`o"!!!!Pa i ova konjukcija sa Pl mi nesto i ne izgleda ruzicasto!!!
Submit to Digg   Tranziti Saturna I deo
Naši sponzori
Advertisement

Ipak se nasmiješi
Old 15-06-2007, 15:01   #2
saturnova kci
Švrća

saturnova kci je offline
Registrovan: Jun 2007
saturnova kci je na dobrom putu
Post Ipak se nasmiješi

Quote:
Originally Posted by pufnica VIdi Poruku
A, hoce li neko da mi kaze da li ce ovaj moj Sa, koji se tako slatko ugnjezdio u 2. kuci, meni stalno donositi teskoce u sticanju novca, znate ono-HLEB OD SEDAM KORA ili cu moci nekada malo da oda`nem? Do sada je "bas radio pos`o"!!!!Pa i ova konjukcija sa Pl mi nesto i ne izgleda ruzicasto!!!
Eh, ne bih znala da ti odgovorim, ali negdje sam pročitala da SA u 2.kući znači prazne džepove. Nego, da te utješim, u mojoj natalnoj karti je još strožiji, nije mi samo ispraznio džepove, nego postavio niz ograničenja u važnim područjima života. A Saturn ne trpi neposlušnost, mora ga se prihvatiti.Pozdrav! saturnova kći

Old 20-07-2007, 16:48   #3
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Registrovan: Apr 2007
Nella je na dobrom putu
Standardno

Mene zanima slijedeće....

Moj dečko ima saturn u 5. kući u djevici. Sad mu tranzitni saturn u lavu radi konjukciju sa natalnim saturnom, a u jesen mu tu dolazi i merkur koji će bubnuti na njegov saturn i još moj uran (gledam sinastriju) radi 90 na sve to.

Jel mi to može netko rastumačiti, molim vas....?

Old 20-07-2007, 16:56   #4
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Nella, tezina je jedina rec koju ce osecati. A kada mu bude dotakao Merkura, komunikacija ce biti otezana, a pri tome ce sve videti crno. Ali ce to proci. Samo imaj strpljenja.

Old 20-07-2007, 22:06   #5
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Ali ne prijeti prekid zbog toga?

Meni je upravo to doneo, jer je bio nemoguc, leden. Kao da sam bila sa panjem par meseci, a konverzacija ravna nuli. Ja jedno, on drugo. Sada mi je zao sto nisam vise gledala horoskop i pokusala bar ja da se iskontrolisem. Mada neke strvari su u zivotu sudjene. Valjda moramo da ih prodjemo. Tako da pamet u glavu i pokusaj da ga iskuliras, jer on je trenutno pre svega nezadovoljan sam sobom, ne tobom. Moj bivsi mi je upravo to i rekao "Nisi ti kriva, bio sam nemoguc". A ja sad hocu da izumrem. Eto, draga moja, pokusaj samo da shvatis koliko ga volis i da je ovo jedna teska faza, pre svega u njegovom zivotu, a posto si ti deo toga, i ti je prolazis.
Poljubac!

Old 20-07-2007, 23:00   #6
DRAGANAURKE
Početnik

DRAGANAURKE's Avatar

DRAGANAURKE je offline
Registrovan: Jul 2007
DRAGANAURKE je na dobrom putu
Standardno

Meni je Saturn napravio zonu sumraka od zivota. Vec godinu dana se muva oko mog natalnog Sunca i takopokrece jos neke aspekte koje Sunce ima sa drugim planetama. Dobila sam probleme sa zdravljem, novcem, emocijama. A presao je i preko natalnog Merkura, tako da su mi i komunikacije bile otezane, ne samo sa drugima, nego i sa samom sobom. Ali naucila sam iz svega ovoga tri stvari: treba imati strpljenja (ovo o strpljenju je teska lekcija za sve Lavove), dalje, da u zivotu crno nije uvek crno, kao sto ni belo nije uvek belo. I ono najvaznije: kada naucis kako se pada, mnogo lakse mozes da letis. Veoma bitna stvar je da Saturn u mom natalu vlada sedmom kucom, pa kada je tranzitirao Rakom, bas kada je prelazio preko moje natalne Venere ( VE na 10 stepeni raka i u konjukciji sa ASC) ja sam se udala. U to vreme se uopste nisam bavila astrologijom, a kamoli nesto znala o aspektima. Nista nije slucajno.

Old 21-07-2007, 20:12   #7
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

Po tranzitu Saturna lako se može predvideti neki događaj ili neki određeni problem koji će nastupiti u tom periodu. Dovoljno je da se prati Saturnov hod i kada dođe ispred natalne planete 1 stepen, on deluje a završava se kada bude iza planete udaljen 2 stepena. Često se dogodi da Saturn ima zakasnelo dejstvo ali svakako da će se događaj desiti. Takođe, kada Saturn uđe u prvu dekadu nekog znaka, to govori da problem počinje, kada Saturn uđe u drugu dekadu znaka, problem je na vrhuncu a kada uđe u treću dekadu, tada se problem rešava. Ovo za dekade najviše važi za godišnji horoskop.
Saturn se svakih 29 – 30 godina vraća u svoju poziciju gde je bio u natalnoj karti. On je sudbinska planeta i u životu deluje samo dva puta. Kada dođe treći put, često nastupa smrt.
Južni Mesečev Čvor ima potpuno isto značenje kao i Saturn, i Južni Mesečev Čvor tretira se vrlo negativno i predstavlja gubitke. Najopasnije je kada tranzitni Saturn dodirne Južni Mesečev Čvor. Ako se na primer, Južni Mesečev Čvor nalazi u drugoj kući a sama druga kuća predstavlja finasijsko stanje, trgovinu, tada se morate posebno pričuvati od gubitaka te vrste.
Svaki aspekat koji Saturn napravi sa vašom planetom iz natalne karte kao što je konjukcija, kvadrat, opozicija, inokonjukcija i semikvadrat, doneće vam određene terete, sve zavisi sa kojom je planetom aspektovan Saturn. No, svakako da vi možete izmeniti neke događaje ako na vreme primetite Saturnov hod......

Old 21-07-2007, 20:46   #8
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Sahadow,odlican text,gde ga nadje? Narocito mi se dopalo ovo za orbise,mislila sam da pocne da deluje 10 stepeni pre i posle...uff,moje stanje sa saturnom je jako lose,samo sto je presao preko natalnog (a mozda jos i deluje),pravi puno kvadrata.Da li da nabrajam?! Mozda mi neko ne poveruje koliko ih ima

Old 21-07-2007, 21:05   #9
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

E,sad ako znate sta vam se desavalo mozda se i prepoznate....

Ko se rodi pod vladavinom Saturna biće koščat, mrzovoljan i ružan. Tamo gde se Saturn nađe u natalnoj karti donosi bolesti delovima organizma vezanim za vladarstvo tog zodijačkog znaka. Saturn uvek vlada starim ljudima. Oko njega kruži bezbroj satelita koji stvaraju Saturnov trodelni prsten. Kreće se jako sporo. Vlada danju Jarcem a noću znakom Vodolije. Nije pozitivna planeta i često u kući u kojoj se nađe donosi probleme i tegobe. Najnepovoljnije deluje u znaku Raka i Lava jer se nalazi suprotno od svog sedišta, u Egzilu. Saturn vlada kostima, zubima, kožnim bolestima, sluhom, reumatskim oboljenjima, a i životinje Saturnove su : medved, sve životinje koje se kreću noću, miš, piton. Kada Saturn uđe u jedan zodijački znak, tu boravi punih dve godine i tom znaku donosi određene teškoće.
Saturn je planeta ograničenja i težine, ali i učitelj – planeta strpljenja, preispitivanja, karme. Svi smo osetili u neko doba života usporenost i težinu, pa smo se tada pitali – zašto nam sve teško polazi za rukom? Za to je odgovoran Saturn.
Od 10. juna 1998. godine planeta Saturn ušla je u znak Bika, pa su svi u ovom znaku ili podznaku imali veoma tešku godinu i zbog sporog kretanja Saturna osećali depresiju, mrzovolju, a neko je doživeo i neprijatani gubitak drage osobe. Bik vlada Zemljom, kao i sam Saturn a u kombinaciji sa planetom žestine, borbe, svađe – planetom Marsom, uvek ima razarajuće dejstvo, često zemljotrese, ratove, pogotovo ako je Mars retrogradan, što pojačava njegov uticaj.
Od 30.09. 1998. godine od proleća 1999. godine osetili smo zemljotrese, zbog aktiviranog retrogradnog Saturna u znaku Bika.
Od 22.04.2001. godine, Saturn je ušao u znak Blizanaca i napustio znak Bika. Sve do 05.06.2003. godine boravio je i stvarao velike probleme osobama koje su rođene u znaku ili podznaku Blizanaca. Kako Blizancima vlada planeta Merkur, a on predstavlja dijaloge, štampu, pisanje, svaki vid komunikacije, manji novčani dobitak, kupovinu, učenje, koncentraciju.... u kombinaciji sa planetom Saturnom, zadavao je dve ipo godine Blizancima ogromne probleme. Sve im je išlo sporo i sa zakašnjenjem. Neki su u tom periodu izgubili dragu osobu, posao ili bilo šta. Planeta Saturn nikoga ne ostavlja ravnodušnim, pa tako nije ostavio bez traga ni Blizance. Verujem da su mnogi Blizanci izgubili tada neke svoje prijatelje, da su u tom Saturnovom prelasku bili usamljeni i da su morali sve sa mukom postizati. Srećom, prošao je Saturn znak Blizanaca.
Od 05.06.2003. godine pa sve do 17.07.2005. godine, Saturn boravi u emotivnom i ranjivom znaku Raka i za to vreme doneće dosta teškoća u porodici, zahlađenja na emotivnom planu, a svi Rakovi u znaku ili podznaku lako zapadaju u depresivna i melanhonična stanja u ovom periodu.
Saturn vlada znakom Jarca a u suprotnom znaku – Raka je u Egzilu. Kada se planeta nađe u Egzilu, jednostavno ne može da zrači onako kako bi trebala. Saturn u Raku uvek donosi probleme sa vodom, pa se mogu očekivati izlivi reka, mora, okeana. Saturn će doneti dok bude boravio u znaku Raka i zemljotrese u inostranstvu, ali i kod nas, a najviše zemljotrese u moru. Takođe, slab zemljotres pogodiće i Crnu Goru.
Svi Rakovi moraju biti strpljivi dok Saturn prolazi njihov znak. Za to vreme mogu očekivati zahlađene odnose u samoj porodici. Takođe, oni koji imaju stelijum planeta u Raku ili Jarcu sigurno je da će osetiti određene teškoće, dok Saturn bude u konjukciji ili opoziciji sa određenom planetom. Na primer: ako imate natalnu Veneru u Raku ili u Jarcu, kada tranzitni Saturn dostigne 1. stepen ispred planete, uticaj se oseća bez obzira da li je Saturn retrogradan ili nije. Ako je slučajno tranzitni Saturn retrogradan, tada mu je svojstvo krajnje negativno. Venera predstavlja vašu ljubav, pa u tranzitnoj konjukciji ili opoziciji sa Saturnom možete očekivati zahlađenje na emotivnom planu, tugu, imati utisak da vas voljena osoba ne voli, da vas izbegava. Potrebno je da se samo malo strpite dok tranzitni Saturn ne prođe natalnu Veneru a kada orbis bude 2 stepena iza Venere, Saturn vas tada ostavlja na miru a vaša ljubav ponovo će vratiti stari sjaj. Ne treba se isuviše plašiti Saturna jer vas Saturn uči i strpljenju.
Saturn ili Hronos je sin Urana i Zemlje. U religiji se zove Satanil i on je "Pali anđeo". Bio je ravan Bogu i vladao je svim anđelima nebeskim. Saturn ili Satanil, želeo je da vlada anđelima, ali i Bogom, te da mu se Bog pokori i da Boga zameni. Tada "nasta rat na nebu, Arhangel Mihail i anđeli njegovi vodili su žestoku bitku sa Saturnom (Satanilom), zbacili su ga s prestola, i kako je padao – tako su mu krila gorela. Saturnu je dato da vlada na zemlji i nikada više neće moći da vlada, niti da dođe u Carstvo Nebesko". (Otkrivljenje 12,7-10).

Old 21-07-2007, 21:14   #10
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Volela bih da neko isprica svoje iskustvo sa kvadratima koje je napravio tranzitni saturn? recimo sa suncem,jupiterom,marsom,merkurom...sa ASC

Old 21-07-2007, 23:03   #11
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Volela bih da neko isprica svoje iskustvo sa kvadratima koje je napravio tranzitni saturn? recimo sa suncem,jupiterom,marsom,merkurom...sa ASC
Evo ja cu, vrlo rado da ti prepricam kako mi je bilo kad mi je Saturn prelazio preko prve kuce, a u isti mah kvadrirao konjunkciju ma 0 sa 0 pl!
Reklo bi se da su kvadrati toliko teski da sam mogla ocekivati ko zna sta da me strefi, a nije.
Najvise sam osecala tegobe zbog prelaska preko prve!
Bila sam nevidjeno depresivna, dekoncentrisana i bas mi je bilo lose.
E sad, zbog kvadrata sa Marsom ( momci pre braka), koja god da mi je veza pocela, zavrsila se mojim razocarenjem.
O napetosti da ne pricam! Pucala sam od negativne energije.
Ja koja nisam konfliktna licnost, uletala sam u verbalne konflikte ko od sale. Onda, naglasene svadje s autoritetima ( inace imam ma 180 so, sto je taj kvadrat jos digao na kvadrat ).
Pa konstantne revizije planova, nikad zadovoljna smisljenim.
Kvadrat s Pl, ne znam kako bih opisla.
Kvadrat s Ju, posto mi je i on u cetvrtoj, osetih kao nedostatak para...i to cu osecati jos prilicno, bar do kraja ove godine, s obzirom da mi njegovo visocanstvo vrslja po 2. polju.
Eto, to su bila moja zapazanja.

Old 21-07-2007, 23:08   #12
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Draga Megara,lepo objasnjeno,shvatam sve,narocito taj prelazak preko asc,meni trenutno pravi 90 sa asc i to egz i sa celim stelijumom na asc,sada mi je trenutno u 9 kuci,ali ne mogu bas da se pohvalim i periodom kroz 8,slicno tranzitu kroz 12...
Hvala bogu pa je jos malo u lavu

Old 21-07-2007, 23:24   #13
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Ajde da pomognem ako mogu,

Meni je Sa vladalac ASC i dosta je jak, generalno mi ne donosi lose ali me je pre jedno 5 godina sastavio samo tako i to naravno tamo gde me najvise boli......pravio je 90 sa mojom konj u 8. Mo0Ve............. bas mi je bilo grozno......mali me je "oladio" samo tako ......i jos njegov tranzit kroz 6 kucu.... dusa mi je bolovala...... ..........
Sada se smejem, a tada sam ...........
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-07-2007, 15:32   #14
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Nadam se da će kod mene tranzit saturna kroz prvu da mi konačno donese nešto pozitivno pošto me već 5 godina mući! Mojoj drugarici kojoj je ušao u prvu manje od dve godine dobro se manifestovao! Radi devojka ko luda, ljubav ok, parice...
A nije se baš ni askezirala pre ulaska u prvu kuću pa je baš ubrala plodove!
Mene mući samo malo šta će biti sa tom venerom ovih par meseci, neću li biti još suzdržanija!

Old 23-07-2007, 12:45   #15
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Kada se pocinje osjecati tranzit saturna kroz 12 kucu,da li krece onda kada dodje u konj.sa vrhom 12 kuce,recimo 5 stepeni udaljen od nje? sto mi i je nekako logicno,samo eto da provjerim... I da sjesti ce mi na j.cvor u 12 kuci,da li to podrazumjeva nekakav gubitak ili pojacava djelovanje koje on donosi... depresivnost,zatvorenost u sebe itd...?
Naši sponzori
Advertisement

Zatvori Temu

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules