ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Zatvori Temu

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Tranziti
Old 25-08-2006, 22:58   #1
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno Tranziti

Sta je tranzit?
Rec tranzit znaci samo prelazenje preko necega,u astrologij znaci prelazenje jedne planete preko druge.
Vazni su tranziti planeta,jer aktiviraju planete i aspekte u natalu.Svi aspekti u natalu,prilikom reaktiviranja u tranzitu oznacavaju jako bitne trenutke.
Trenutno su retrogradne sl.planete
URAN-14stepen riba
NEPTUN-18stepen vodolije
PLUTON-24stepen strelca

kod mene kao da nekako uvek ovi dobri "otkazu",natalni saturn mi je na 16step lava,a trenutno je na 14,pa cekam da prodje "uragan",jer ce mi ostaviti nesto korisno,barem iskustvo vise...

Last edited by Merkur; 23-01-2008 at 02:11..
Submit to Digg   Tranziti
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2006, 11:39   #2
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
expulseza2 je na dobrom putu
Standardno

Da li bi neko mogao nesto da kaze o uticaju koji Saturn ostvaruje u tranzitu kroz 12 kucu i preko meseca? Meni je vrh 12 u Raku,a Mesec u Lavu u kvadratu sa Saturnom iz 10 u Biku,sto znaci da mi je tranzitni Saturn i u kvadratu sa natalnim,te u sekstilu sa natalnom Venerom u 3 u Vagi.Da li to znaci da se on sada odrazava na sve ove aspekte mog zivota,na cije planete vrsi uticaj? Konkretno na 12,10 i 3 kucu? Ili mozda i sire,na kuce kojima vladaju ove planete.No posto mi venera vlada 3 i 10,mesec 12 ostaje samo Saturn koji vlada 6 koja je u jarcu i suvladar je 7.Na tu pomisao me navode bolovi u ledjima koje sam imala cetiri prva mseca ove godine,pa kontam da se onda odrazava i na 6 kucu kojom vlada Saturn ili su bolovi u ledjima i kostima prosto odraz ulaska Saturna u Lava koji kao takav donosi te bolesti i izbacuje na povrsinu hronicne bolesti,a meni to jeste hronicna bolest.Baba

I zanima me kako je moguce ostvariti zamenu negativne ,nekom boljom energijom.Ko o cemu ja o sebi ,al od nekud se mora poceti.

Saturn mi je natalno u Biku u 10.Ko Hitleru

Pacence ,fala,fala,fala. Mnogo si mi ucinila.Nije sve tako mracno kao sto izgleda iz ugla kad te pritisne Saturn

I ja mislim da se moj odnos gradi i nadogradjuje,a nadam se da ce u pravcu u kom zelim.I setnja mi je preko potrebna ,pa je i primenjujem.I gledacu da skupljam kamencice.Nego sto se tice papira,nadam se da ce to biti fakultet,ali podnosim i papire za drzavljanstvo sad u septembru.Mozda ga dobijem ,a mozda i ne ove godine,videcu sta ce mi reci.Stalno menjaju emigrantske zakone ovi Francuzi Bilo bi sjajno da to skinem sa vrata

I da ne zaboravim za tu zamenu energije.Valjda ovo moje iskustvo spada u taj domen.Moje studiranje (9 kuca) nikad nije islo glatko zbog kvadrata koji Saturn iz 10 gradi sa vladarom 9 kuce Marsom u 1.Ali kako sam dosla ovde,stvari su se pogorsale.Dugo nisam mogla ni da pipnem knjigu,a kad sam pocela ide jako,jako tesko.Onako bas sa mukom.Pocela sam da zivim drugu energiju 9 kuce. I zimus dok sam bila u Srbiji,ucenje mi je islo daleko lakse.

Last edited by Merkur; 01-06-2007 at 21:13..

Old 26-08-2006, 11:42   #3
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

mogle bi da otvorimo topic o saturnu...kojeg svi tako cesto spominjemo..meni je tek nedavno izasao iz 8 kuce,mogu vam reci da mi je napravio haos od zivota,dok se nonsalantno setao kroz 8,tako da se ovog tranzita preko natalnog za koji dan i ne plasim puno...

Old 26-08-2006, 11:46   #4
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
duholika je na dobrom putu
Standardno

TRANZITI URANA
Promene gotovo neizbežne
Tranziti Urana sa Saturnom, Uranom, Neptunom i Plutonom u natalnom horoskopu deluju na dubljim nivoima licnosti tako što je transformišu iz korena

Uran-Saturn

Period kada je tranzitni Uran u konjunkciji, trigonu ili sekstilu s natalnim Saturnom je sudbonosno vreme za ostvarenje ideja koje deluju na najdubljim nivoima licnosti. Mnogo se razmišlja o sopstvenim ciljevima i misiji u životu i sticu se spoznaje koje su posledica sazrevanja, vezane za slobodu izbora (Uran) i vremenska ogranicenja (Saturn).
Naucnici u ovom razdoblju dolaze do novih otkrica vezanih za proizvodnju, i za sve ostale oblasti kojima vlada Saturn. Ovaj aspekat deluje na duhovni razvoj (kod onih ljudi gde to ostale komponente natalnog horoskopa omogucavaju), kao i na podizanje profesionalnog nivoa.
Oni koji su do ovog perioda pokušavali, i uspevali, da izbegnu da se suoce s nekim problemom zatvarujuci se u svoju ljušturu, sada ce biti isterani iz nje, a ona ce završiti smrskana u paramparcad.
Tranzitni Uran u kvadratu i opoziciji s natalnim Saturnom donosi period kada se oseca veliki podsticaj za nepredvidivi proces transformacije licnosti na nekim vecim dubinama, tako da on ne mora odmah biti vidljiv, mada može. U tom slucaju moguce je da ce izazvati i razlaze sa bliskim osobama a možda i samim sobom. Ovaj aspekat podvlaci tvrdoglavost kod ljudi koji su po prirodi takvi, cak ih pretvara u tirane. U ovom periodu treba se cuvati krade.

Uran-Uran

Kada je Uran u sekstilu ili trigonu s natalnim Uranom, to je period ispunjen željom za korenitim životnim promenama, oslobodenjem od obaveza koje su u prethodnom razdoblju predstavljale teret. Osim što, dakle, zapocinju novi životni period, ovi aspekti tranzitnog Urana podsticu kreativnost, originalnost i napredak na raznim poljima, i profesionalnim i licnim. Oni koji poseduju talente otkrivaju ih u sebi , ili se bude interesovanja za savremene filosofske tokove, radaju se kosmopolitske, pacifisticke ideje, zanimanje za druge kulture, za kosmos, astrologiju, preduzimaju se putovanja u daleke zemlje. Zatim, cesto se menja krug prijatelja i socijalno okruženje, što je posledica rastanka sa prošlošcu i otvaranja novih horizonata buducnosti.
Tranzitni Uran u kvadratu ili opoziciji s natalnim donosi period nezadovoljstva, kada se lomi stari pogled na svet jer svojim okvirom više ne zadovoljava prerasle potrebe, a novi još nije ustanovljen. Sve nakupljeno nezadovoljstvo i napetost koja ide uz njega svakog trena može da se pretvori u eksploziju koja izaziva lancanu reakciju. U svakom slucaju, ono što se ne može izbeci u ovom periodu, to je promena stava prema svetu i sebi samom. Ono što svakako treba izbegavati, to je da sve te neminovne unutrašnje promene, pracane ekscentricnim manifestacijama ponašanja, konacno uticu na odnose s porodicom i prijateljima, radi svog sopstvenog buduceg spokojstva.

Uran-Neptun

Konjunkcija, sekstil ili trigon tranzitnog Urana s natalnim Neptunom deluju na neverovatan rad podsvesti (kao što je, na primer, telepatija), na izuzetno plodnu maštu, na stvaralacko nadahnuce. Prija onima koji se interesuju za granicne oblasti nauke i stvarnosti, mitologiju, religiju. Ponekad se oseca velika potreba da se napravi iskorak u neistražene predele (ne)stvarnosti, uz saglasje sa samim sobom i ljudima oko sebe. Narocito je bitan za sve koji se bave umetnošcu: ovo je najcudniji i najinspirativniji period u životu za sve one koji imaju razvijen sluh za više nivoe koje vecina smrtnika ni ne sluti. Tranzit je takoce podsticajan za rad u humanistickim i prosvetnim delatnostima i za humanitarni rad.
Kada su tranzitni Uran i natalni Neptun u kvadratu ili opoziciji, period je konfuzije i izgubljenosti, kada je nemoguce snaci se u svojim osecanjima i mislima. Tada dolazi do svih mogucih samoobmana i fantazija koje mogu odvesti u vrlo cudne, a neprijatne situacije. U ovom razdoblju moguce je postati žrtva zabluda, svojih ili tudih. Zato treba izbegavati alkohol i neproverene metode (samo)lecenja i živeti što je moguce više rutinskim životom. Pogotovo ne treba davati savete drugima.

Uran-Pluton

Konjunkcija, trigon i sekstil tranzitnog Urana s natalnim Plutonom donose period poduhvata u promeni stila i nacina života. Vrlo cesto pocinje se neka društvena delatnost. Pošto je period velike unutrašnje snage i nepokolebljivosti, oslanjanjem na sopstvene snage pronalazi se novo mesto u društvu. Posao koji se zapocne u ovom periodu može za duže vreme biti i znacajan izvor prihoda. Cesto se menja okruženje usled bitno promenjenih sopstvenih merila vrednosti. Povišeno je zanimanje za socijalni, ekonomski i politicki život društva, a delotvorne reformatorske ideje nailaze na podršku u svim socijalnim slojevima i oni koji su tome skloni, u ovom periodu se ukljucuju u masovne društvene procese cije su neretko i idejne vode.
Kvadrat i opozicija tranzitnog Urana i natalnog Plutona takode podsticu pokušaje da se izmeni stil života, medutim ta potreba je sada više žed za pustolovinama, riskantnim poduhvatima i putovanjima, za željom da se život upozna sa svih strana, što ostavlja teške i ponekad nepopravljive posledice. Takode je moguce ukljucivanje u politicku borbu putem ulaska i organizacije (ponekad fanaticne) koje se bore za socijalna prava i slobode. Cesti su ideološki sukobi i raskoli sa bliskim ljudima iz ideoloških razloga.

Uran markira životne etape

Tranzitni Uran s natalnim Uranom kod svih ljudi gradi sekstil negde oko 14. i 70. godine života, trigon oko 27. i 56. godine i konjunkciju oko 84. godine. Zajedno sa kvadratom koji gradi oko 21, i 63. i opozicijom oko 42. godine života, svaki od aspekata tranzitnog Urana sa natalnim donosi odlucujuce promene u sedmogodišnjim životnim etapama.

Duska Radivojevic

TRANSCENDENTALNI NEPTUN U TRANZITU PREKO TRANSCENDENTALNIH URANA, NEPTUNA I PLUTONA: GENERACIJSKI UTICAJ
Izoštrena psihološka stanja
Tranzit Neptuna sa Uranom

U periodu kada je tranzitni Neptun u konjunkciji, trigonu ili sekstilu s natalnim Uranom, covek je privucen uranskim idejama, od novatorskih i humanih do kulturno-istorijskih i socijalno-utopijskih. Vreme je širenja planova i duhovnih vidika, prijateljstva i putovanja, upoznavanja drugih naroda i jezika, obrazovanja i otkrivanja granicnih nauka i umetnosti, astrologije. To je period kada dolazi do sinteze raznorodnih ideja u jedinstvenu koncepciju, celoviti pogled na svet koji ce coveka voditi dalje kroz život.
Kvadrat i opozicija tranzitnog Neptuna sa natalnim Uranom obeležavaju period razocaranja u dotadašnje ideje i radanja potreba za novom, univerzalnom koncepcijom. Sumnja se u izabrani životni put i inace originalni stvaraoci, sa jakim Uranom, osecaju se kao da su izgubili tu svoju osobinu. Prilike (društvene, ekonomske, prirodne), koje su izvan kontrole – radi se o višoj sili- teško se preživljavaju i izazivaju buntovno, rušilacko, hirovito ponašanje, praceno živcanim ispadima. Odnosi sa ljudima se tako komplikuju. Drugim recima, covek sa ovim tranzitom brani se besom, iako nije napadnut, i pogrešnom procenom nepotrebno povreduje ljude iz svoje okoline.
Privlace ga uske i jednostrane koncepcije, sumnjive psihicke teorije, sujeverje, sinteza nauke i religije, stvaraoci osecaju nedostatak inspiracije. Period je sumnji u svoje sopstvene ideje, kada treba odoleti haoticnim mislima koje ga odvode daleko od stvarnosti.

Neptun – Neptun

Nadahnuti period sekstila i trigona tranzitnog Neptuna preko natalnog odvija se u životu coveka pre njegove 30. (sekstil) i posle 50. godine (trigon). Pošto je tranzitni Neptun sada u Vodoliji (tokom 2002. godine na 8-10 stepeni), sekstil imaju rodeni sa natalnim Neptunom na toliko stepeni Strelca, a to su generacije 1973-75. godine, dok trigon imaju sa natalnim Neptunom u Vagi (opet na istim stepenima), generacije rodene 1946-48. godine.
Ovo je etapa kada se prelivaju osecanja, povezana sa uzvišenom i idealnom ljubavi. Sreduju se porodicni poslovi, razjašnjavaju odnosi sa bliskim ljudima i stvara atmosfera srece i praznika u kuci. Sve što covek dotakne postaje obojeno maštom i idealizovano, cak i svakodnevica postaje umetnicko delo. Period velikog nadahnuca za umetnike, narocito muzicare, ali i sve kreativne ljude, prosvetu, duhovni rad. Kod onih koji imaju veoma naglašenog natalnog Neptuna bude se jasnovitost i ekstrasenzorske sposobnosti.
Razdoblje kada je tranzitni Neptun u kvadratu ili opoziciji sa natalnim, vreme je duhovnog kolebanja i sumnji, koje se dogode oko 40. godine života. Sada kvadrat imaju generacije sa natalnim Neptunom na 8-10 stepeni Škorpije, rodene 1960-62. godine (i opoziciju generacije rodene 1918-21).
U ovom periodu gubljenja vere i odricanja prethodnih ideala veliku ulogu igraju podsvesni problemi koji se ispoljavaju u snovima, snovidenjima, halucinacijama. Preteruje se u hrani, alkoholu, lekovima i vodi neuredan život.
Karakteristicno je za ovo vreme težnja da se izbegnu obaveze i u kuci i na poslu i da se prepusti svojim unutrašnjim doživljajima. Beži se od rutine u misticizam. Osecanje pripadanja drugoj dimenziji vremena ili prostora ponekad je tako jako da se covek oseca kao izgnanik u svom okruženju. NJegova stremljenja ne poklapaju se sa duhovnim zadacima životne etape ali on je uporan u svojim zabludama.

Neptun – Pluton

Kod generacija 1945-1994. oko 25. godine života tranzitni Neptun gradi trigon sa natalnim Plutonom (što se poklopa sa konjunkcijom tranzitnog Plutona preko natalnog Neptuna). Kod tih generacija donosi snažnu potrebu samopožrtvovanja za druge, do samoponištenja.
Kod generacija rodenih posle 1994. godine taj tranzit doživece se u zrelijim godinama i manje ce ih doticati ljubavni problemi.
Konjunkcija, trigon, sekstil tranzitnog Neptuna sa natalnim Plutonom donose period strasne ljubavi, religije, zanimanja za globalne svetske probleme. Covek biva uvucen u masovne trendove, ponekad misticne, ali to mogu biti i moda ili rok muzika. Oseca potrebu da se bavi unutrašnjim životom, misterijom života i smrti, da se žrtvuje za drugog. Pogotovo ga snažno osecaju osobe sa naglašenim Plutonom, koje u periodu delovanja ovog tranzita postižu znacajne uspehe na polju psihologije, psihijatrije, seksologije, kao i oni koji se bave globalnim ljudskim problemima.
Period velikog unutrašnjeg nemira kod generacija od 1945. do 94. odigrava se otprilike u uzrastu 12-13 godina i oko 51. godine života. To je razdoblje kada se tranzitni Neptun nalazi u kvadratu s natalnim Plutonom, olicen dubokim potresima koji su izazvani odnosima sa bliskim ljudima, ali i iz osetljivosti za svetske i opšteljudske probleme. Pod pritiskom tog tranzita može se osetiti nemogucnost da se razume stvarnost, nemoc pred natprirodnim silama, ateizam. Covek ima potrebu da se dokazuje u ekstremno opasnim i rizicnim poduhvatima, voden svojim podsvesnim instinktima. Osecanja su snažna, pogotovo ljubomora i osvetoljubivost koje umeju da prerastu u nasilje.

Neptun - Sunce

Kada je tranzitni Neptun u konjunkciji, trigonu i sekstilu sa natalnim Suncem, period je idealistickih i duhovnih stremljenja, povoljan za umetnike i umetnicko stvaralaštvo, a posebno za muzicare i muziku. Osecanja koja ih vode su radost, do euforije, i bezgranicna ljubav. LJudi sa ovim tranzitom sanjaju toliko upecatljive snove da ih s razlogom prihvataju kao stvarne. Lenji ljudi u ovom periodu postaju još lenji, a i oni koji to inace nisu, imaju potrebu da pobegnu od redovnih i prakticnih poslova i da se bezbrižno prepuste sanjarenju. Iako to retko postane ocigledno odmah, ovo vreme donosi darove.
Ovaj tranzit Neptuna u toku 2002. godine doživece rodeni od osmog do jedanaestog dana znaka Vodolije, Vage, Blizanaca, Ovna i Strelca..
Tranzitni Neptun u kvadratu i opoziciji sa natalnim Suncem unosi u život maglu i konfuziju koje prati skoro nesposobnost da se nastavi normalan život, toliko se on cini dalekim i nebitnim. Mnogo privlacnije postaju razne utopijske ideje i samoobmane. Takode ovaj Neptun vlada osecanjima kao što su nepoverenje prema drugima (ne mora biti utemeljeno), osecanje krivice (takode), padanje pod tud uticaj, rasejanost. Rešavanje problema alkoholom ili lekovima u ovom razdoblju mogu imati loše posledice. U tom periodu treba živeti što zdravijim životom, i što cešce biti u društvu prijatelja.
Ovaj tranzit Neptuna u toku 2002. godine doživece rodeni od osmog do jedanaestog dana znaka Lava, Bika i Škorpije.

Neptun – Mesec

Tranzitni Neptun u konjunkciji, trigonu ili sekstilu s natalnim Mesecom deluje na povecanje prijemcivosti za misli i osecanja drugih, razvijanje telepatije, vanculne percepcije i slicnih fenomena, naravno samo kod onih koji takve sklonosti imaju. Prakticne stvari u tom periodu postaju nebitne, covek se prepušta mašti i lebdenju u oblacima. Ovo razdoblje može biti veoma podsticajno za umetnike i zanesenjake svih vrsta, da to budu još u vecoj meri. Kod obicnih ljudi ovaj tranzit može doneti promenljivo raspoloženje i psihicku iscrpljenost.
Period kada je tranzitni Neptun u kvadratu ili opoziciji s natalnim Mesecom, vreme je psihicke nestabilnosti, kada su moguce velike oscilacije u raspoloženju, od euforije do depresije. U ovom periodu covekom rukovode spoljašnje okolnosti, i on najcešce ne ume da ih razlikuje od svojih želja, vec im se prepušta. U tom prepuštanju bujici ide ponekad predaleko i gubi svoju individulanost (padanjem pod tud uticaj, uz pomoc alkohola, narkotika).

Duska Radivojevic

Last edited by Merkur; 01-06-2007 at 21:15..

Old 26-08-2006, 11:47   #5
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
Standardno

TRANZITI PLUTONA
Kombinacije s venerom - žestoke
Tranziti Plutona koji su povezani s Merkurom deluju na umni rad ali i trgovinu, tranziti s Venerom mogu da menjaju ljubavni život ili sferu umetnosti, a s Marsom menjaju volju, odlucnost, snagu

Pluton, koji se sada nalazi na 17. stepenu znaka Strelca, polako se krecuci kroz Zodijak, nosi od svih planeta najvecu snagu, snagu obnove i razaranja (ili obrnutim redosledom: razaranja pa obnove). U tranzitu preko Merkura, te duboke promene ce se odigrati na polju misli, ideja i poslova, sa Venerom u ljubavi i kreativnosti, i sa Marsom na polju borbe i akcije.

Pluton - Merkur

- U periodu kada tranzitni Pluton gradi konjunkciju, trigon ili sekstil s natalnim Merkurom, covek otkriva svoje mogucnosti na poljima kao što su nauka i preduzetništvo, koje se dalje razvijaju tokom celog njegovog života. Generalno, taj tranzit deluje na ozbiljan umni rad, sticanje znanja, i na uspostavljanje intelektualnih kontakata uz obilje snage za dugotrajnu i plodotvornu naucnu delatnost. Ovaj tranzit pogoduje i drugim merkurovskim zanimanjima, kao što je propaganda i sve oblasti gde je važno imati dobre ideje. Takode se poboljšava finansijska situacija riskantnim poslovima. Donose se radikalna rešenja u svemu što je povezano sa sferom mentalne delatnosti ili biznisa.
Kvadrat i opozicija tranzitnog Plutona s natalnim Merkurom donose period groznicavog razmišljanja u pravcu traganja za rešenjima na poslovnom planu. Strasti i osecanja suprotstavljeni su covekovim mislima i predstavljaju smetnju njegovim delima. Radaju se apsurdne ideje, beskompromisni stavovi, kritizerski odnos prema stvarnosti posle bezuspešnih pokušaja da se problemi reše.

Pluton - Venera

Kada je tranzitni Pluton u konjunkciji, sekstilu ili trigonu s natalnom Venerom, period je bogat osecanjima i samoposvecivanjima kojima odgovara osecanje snage i neranjivosti. Covek uspostavlja duboke, snažne odnose sa ljudima i iz bliže okoline i sa svetom u celini. Strasti, ljubomora, konflikti prerastaju u ljubav. Tranzit daje snažan stvaralacki potencijal umetnicima, i svim kreativnim ljudima. Ovo je za njih veoma produktivan period koji može dovesti do spoznaje suštinskih tema koje ce razvijati tokom citavog života.
U vreme kada tranzitni Pluton gradi kvadrat ili opoziciju sa natalnom Venerom, osecanja su napregnuta usled neocekivanih životnih okolnosti koje se zaoštravaju: to su ponekad ljubavni i seksualni problemi, ali mogu biti i finansijski i problemi vlasti. Ovom razdoblju odgovara povecana potreba za spokojnim i prirodnim nacinom života koji sprecavaju životne okolnosti.
Od ljudi iz svog okruženja previše se traži, i veoma je važno ne gušiti ih svojim potrebama nego im ostaviti dovoljno distance i kiseonika.
Svi napori iz ovog perioda u kasnijem životu mogu biti preobraženi u umetnicko stvaralaštvo.

Pluton - Mars

Konjunkcija, trigon i sekstil tranzitnog Plutona sa natalnim Marsom oznacavaju period ogromne snage volje i odlucnosti, principijelne odbrane svoje pozicije, iskrenih i dubokih emocija, ljubavi i posvecenja. Licna aktivnost nailazi na podršku u društvu i odjek u dušama drugih ljudi - tako da je pogodno baviti se socijalnim i politickim aktivnostima.
Covek je sklon tome da iz korena promeni svoj život i on ima dovoljno snage da to i ostvari. To je vreme odlucnog i hrabrog ponašanja koje je neophodno da se preseku neke stvari i donesu radikalne odluke za buducnost.
Kvadrat i opozicija tranzitnog Plutona s natalnim Marsom oznacavaju veoma težak period kada je najvažnije ne izgubiti glavu. To je tranzit koji covek doživljava kao suzbijanje njegovih napora, energije, period napregnute borbe, opasnosti i stresova. Licna aktivnost ne nailazi na podršku i covek se prekomerno rasipa u borbi za nemoguce i sa silama koje ga uveliko prevazilaze. Gubitak samopouzdanja dovodi ga i do ozbiljnih psihickih kriza, depresije, osecanja da je na rubu propasti. I pored toga, on ima veliku potrebu za obnovom istrošene snage, moralnom rehabilitacijom i duhovnim preporodom.

Duška Radivojevic

TRANZITI PLUTONA
Naizgled neprimetni, u stvari važni
Moguce je da današnji covek još nije ovladao svojim unutrašnjim mocima i da je upravo Plutonova misija da ga s njima upozna neprimetni, u stvari važni Moguce je da današnji covek još nije ovladao svojim unutrašnjim mocima i da je upravo Plutonova misija da ga s njima upozna

Pluton je najsporija poznata planeta Suncevog sistema. NJegov ciklus obilaska po krugu Zodijaka je 249 godina, u jednom znaku boravi oko 20 godina. Zbog toga, odredeni aspekt Plutona deluje jedanput u životu, i ne u svakom. To bi znacilo da tranziti Plutona drasticno obeležavaju život coveka. S druge strane, postoji i teorija da Pluton uopšte ne deluje na pojedinacne sudbine, da je život coveka suviše kratak, efemeran da bi uspeo da obuhvati nešto tako snažno i transcendentalno kao što je delovanje Plutona, vec da Pluton deluje samo na covecanstvo u celini, na generacije, na mase, i posredno na svetske procese, a ne na licne doživljaje. Istina je da astrologija nije imala vremena da izvuce prave zakljucke o delovanju Plutona jer od kada je otriven, 1930. godine, a nalazio se u znaku Raka, do danas, kada boravi u znaku Strelca, Pluton još nije prešao ni polovinu Zodijackog kruga (u znak Jarca uci ce tek 2008. godine). Takode je moguce da današnji covek još uvek nije ovladao svojim unutrašnjim mocima i da je upravo Plutonova misija da ga sa njima upozna. Kada se to dogodi, delovanje Plutona u ljudskom životu bice razjašnjeno. Tranzitni Pluton u konjunkciji, trigonu i sekstilu s natalnim Suncem donosi veliku fizicku izdržljivost, jaku volju i snažne instinkte. To je period kada covek stice mogucnost da iskoristi svoje maksimalne potencijale, da promeni svoj nacin života, da ovlada situacijom i ljudima iz svoje okoline. To je idealan period politicarima da zauzmu liderski položaj, za biznismene da obave znacajne finansijske transakcije, takode je period kada se dobija nasledstvo i sreduju materijalni problemi. Ovaj tranzit budi interesovanje za teme smrti, za onostrani život, politiku, magiju, seks. Covek sa ovim tranzitom ima veliki upliv na svoju okolinu koji nekada prerasta u nasilje, ali naravno to moraju dozvoliti ostali elementi natalne karte. Kvadrat i opozicija tranzitnog Plutona s natalnim Suncem donose konfliktni period na polju borbe za vlast ili u ljubavi ciji su uzroci nezadovoljstvo postignutim u životu, ljubomora, netolerantnost, neumereni zahtevi od sebe i drugih... Prevelika samouverenost može izazvati podmukle udarce od onih od kojih se to najmanje ocekuje i gubljenja kontrole. Treba bolje rasporediti svoju snagu i izbegavati opasnosti. Otežavajuca okolnost je u tome što je ovo razdoblje materijalne krize, nepovoljno za velike finansijske poslove i politiku. Period kada je tranzitni Pluton u konjunkciji, trigonu ili sekstilu s natalnim Mesecom, period je dubokih duševnih kontakata i vreme kada se rada i ostvaruje potreba da se razviju moci sopstvene duše. Snažna osecanja i instinkti proizvode upecatljiv utisak na okolinu: ovo su ljudi cijem magnetizmu se ne može odoleti. Tranzit je zato veoma povoljan za glumce i hipnotizere. Dobar je period za dijetu, za ozdravljenje. Budi se interesovanje za pitanja besmrtnosti, dugovecnosti i ocuvanja prirodne sredine. Kvadrat i opozicija tranzitnog Plutona s natalnim Mesecom donose zanimanje za glumu i masovnu psihologiju, iz potrebe da se bolje upozna sopstvena priroda. Ovo je period kada se covek emotivno angažuje bez ostatka, ali ne dobija odgovor kakav mu je potreban, zbog cega oseca pustoš u duši i sklon je da klone duhom i postane bezvoljan. Zbog toga je važno da ustanovi navike zdravog života sa ustaljenim ritmom, da posveti pažnju svakodnevnim poslovima kako bi što manje opterecivao svoju porodicu i prijatelje neutaživom, vampirskom potrebom za pažnjom koja njima oduzima svu snagu.

Duška Radivojevic

Last edited by Merkur; 01-06-2007 at 21:15..

Old 26-08-2006, 11:49   #6
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

TrilianSi wrote:Tranzitni Pluton 0 natalni Neptun?

Ludo i nezaboravno!
Meni je Pl tranzitirao kroz 1. kucu (i jos uvek je tu) i presao preko Ne0Ma0Me...
promene, promene, promene. (A s obzirom da je u 1. - u meni, u, u meni, u meni )
Zaboravila sam - i na meni: u poslednjih jedno 5-6 godina imala sam vrlo drasticne promene fizickog izgleda... cenim da je to tranzit Pl kroz 1.

Old 26-08-2006, 11:49   #7
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
Standardno

meni je setao preko asc u vreme kad sam se udala i radjala decu ,malo direkt,malo retro i jeste se mnogo toga promenilo (samom udajom se menja),ali su to sve bile tako postepene promene da ih skoro nisam ni osetila.E onda je setao po Ne,koji je isto tako u prvoj kuci.Te promene u glavi mojoj i u ponasanju jesu bile osetne,naglo sam postala zrelija,ali fizickih promena nije bilo.

Old 26-08-2006, 11:50   #8
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Meni preko Neptuna u XII...ali bliži se polako ascedentu No, videćemo Ali... uzimajući u obzir da mi se i Saturn bliži natalnom Mesecu- osećam da će biti veselo

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 26-08-2006, 11:52   #9
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
Standardno

i opet ne znam da li sam u pravu ,za veze je cini mi se vazniji sinastrijski odnos cvorova. A sto se tice tranzita cvorova, oni obicno pokrecu temu kuce kojom tranzitiraju.

Old 26-08-2006, 11:53   #10
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
Standardno

A gle ovo.Kad sam upoznala muza mog malog Uran mi je bio na severnom cvoru na 2° Riba.ne znam Duse,al to su dve veoma krupne stvari u mom zivotu,a u obe se desava nesto sa tim cvorovima.Dalje je Uran pravio opoziciju na natalni Mars.Natalni Jupiter mi je pravio konjukciju sa Marsom i opoziciju sa severnim cvorom.A sta kazete?Venera mi je bila na natalnom Mesecu.Saturn u sekstilu sa Suncem.Tranzitni severni cvor i lilit na natalnom Saturnu.A pazi sad,tranzitni Neptun je tek tad bio u opoziciji sa natalnim Mesecom ,a onomad u leto '99 joste nije.Zahebo me Salu na stranu?Islo je iznenada.Uran na severnom cvoru i to u 7 kuci.Eto zene sta nosi brak

Old 26-08-2006, 11:55   #11
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
Standardno

Stalno zaboravljam da tranziti moraju da imaju neku osnovu u natalnoj.Pa onda mi je zapravo sve to '99 godine doneo Saturn.A Uran u 7 iznenadni brak ,jer mi inace 7 pocinje u Vodoliji.Neptun koji je bio u opoziciji sa Mesecom, nema kontakt sa Mesecom u natalnoj,ali ima sa Suncem kvadrat.

Sto se tice ovog Urana,za njega sam procitala,da ce unositi nestabilnost ,sve vreme dok je u 7 kuci.A moja 7 zavrsava se na 14° Riba.Znaci nece jos dugo

No ne bih ja to ni nazvala nestabilnoscu.Vise bih to nazvala burnom vezom.Sukobi brzo prodju,ali su za mene uznemiravajuci,jel ja sanjam mir. A tih uragana ce verovatno uvek biti,jel mi muz ima nervoznog i razdrazljivog Marsa u Blizancima,a ja eksplozivnog u Lavu u 1. .Neptun,da mi donosi razocarenja,sigurno je.Ali ja sam inace iluzionista,pa prema tome i inace sklona razocarenjima.Sto je sreca,toga sam svesna,pa prema tome spremna na suocavanje,a i pomirljive sam i tolerantne prirode,pa lako prihvatam novu viziju.

Old 26-08-2006, 11:58   #12
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Meni sada tranzitni severni cvor prelazi natalni juzni koji se nalazi na 27 stepenu Riba u drugoj kuci.
Da li to znaci da ce mi 2 polje biti aktivno,ili ima i neko drugo znacenje?

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 26-08-2006, 11:59   #13
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Princic
verovatno ce ti doneti neke promene,narocito kako se jupiter bude priblizavao,pogledaj i ostale tranzite
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2006, 12:05   #14
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Meni Severni cvor trenutno tranzitira prvom kucom preko Sunca. Sta bi to moglo da znaci?
Juzni cvor mi je u 7. i mogu vam reci da prilicno i vec dosta dugo osecam njegovo dejstvo sto se bracnog zivota tice. Situacija u braku je vrlo losa, cak smo muz i ja bili po prvi put razdvojeni otprilike 4 meseca.

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 26-08-2006, 13:59   #15
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
Standardno

Tebi je Venera vladalac 6,7 i 11 polja.I meni je zanimljivo ovo tvoje pitanje.Jupiter ce kazes biti u konjukciji sa tvojim ascedentom kojim vladaju Pluton i Mars.Jupiter ti u natalnoj gradi kvadrat sa ascedentom a Venera trigon.Da nije u kvadratu sa natalnim ascedentom rekla bih onako laicki da bi tranzitni Jupiter i venera na ascedentu mogli da ti donesu neka lepa desavanja u vezi svih polja kojima vladaju,znaci posao,ljubav,novac.No bunio me to sto ce se istovremeno Jupiter naci u kvadratu sa natalnim.Zna li neko strucniji od mene?Bas i mene zanima ovakva situacija.Sta kad se tranzitna planeta nadje na nekoj licnoj tacki horoskopa a istovremeno gradi i kvadrat sama sa sobom.Da krenemo od srecka.
Naši sponzori
Advertisement

Zatvori Temu

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules