ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Tercijarne progresije
Old 13-06-2012, 02:24   #1
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno Tercijarne progresije

Pozdrav svima,

ako sam mozda duplirala temu izvinjavam se i molim za oprost, pokusavala sam da pronadjem vise o ovome na nasem formumu i nisam uspela

zanima me naime da li je karta sa astro. com koja se zove tercijarna progresija zapravo ono sto podrazumeva da jedan dan nakon rodjenja natusa predstavlja prvi mesec zivota natusa itd. . .

i ako je neko vise upucen da nam objasni ovo malo dublje

znam da se gledaju aspekti pr planeta u odnosu na natalne i to pre svega Mo (jer su progresije u pitanju) kao i to da se gledaju i aspekti progresivnih planeta medjusobno jer je upitanju i novi chart, kao i da uzimamo samo egzaktne aspekte znaci do 0 st 59min

evo gledam svoju kartu i imam asc u II nat k, Mo na 6st 58 min vodolije u XI k, tePl180natMe, teNe120natMa, teUr60natJu,teMa0natSa,tePl60natNe, teMe120teMo, MC u jarcu

takođe teJu je na ziznoj tacki mog joda
Mo je u vodoliji i tu je u licu, Ur je u strelcu gde je Mo u licu
znaci prepoznaje se tu, kako se Mo krece za oko 13 st dnevno, Mo prelazi od 7 st vodolije do 20 st vodolije i gradice 90 sa nat Mo

kako sve ovo tumacim. . . ? vidim da se odnosi na period od 2juna do 30 juna ove godine

http://img96.imageshack.us/img96/286...54gw02m201.gif

hvala puno svima

Last edited by Mia; 13-06-2012 at 02:38..
Submit to Digg   Tercijarne progresije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-06-2012, 11:14   #2
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Mia , super sto si otvorila ovu temu ! Nema je kao zasebne , pa se nadam da je nece obrisati.
Meni su tercijali jako interesantni, samo sto ovde na forumu slabo ko obraca paznju na njih, valjda ih mrzi...
Nesto je o njima pisano na primarnim direkcijama... evo posta koji je pisala zvoncicaa http://astro.axisdraw.com/forum/46076-post123.html
Ono sto sam ja negde procitala je da ih Nikola Stojanovic smatra vremenskim okidacima dogadjaja.
Najbitniji su Mo, So njihovi aspekti ka natalnim planetama, ali i ostale ako natalno imaju aspekt.
Procitala sam da je i povratak Ma u tercijalu bitan , da se desava oko 48-50 god. , zasto ne znam , naveli su primer Arkana - tada je ubijen.
Taj povratak moze biti i dosta ranije , zavisi iz kog znaka Ma dolazi - meni je npr. vec sledece godine u avgustu - valjda cu ostati citava natalno je dobro aspektovan.
Ono sto sam primetila da su promene znaka bitne i za terc. planete i za terc. ose , kao i kada planeta prelazi iz direktnog u retro hod i obrnuto.
Evo sta je kod mene radio tercijal kod nekih dogadja http://astro.axisdraw.com/forum/334172-post1200.html
Clanica foruma Jjelena , rece da je njoj terc. Ma uvek donosio veze.

Last edited by zujalica; 13-06-2012 at 11:25..

Old 13-06-2012, 18:15   #3
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Ja ove progresije nikad nisam pratila, ali evo vraćajući se unazad za neke bitne događaje, nisam uočila neku povezanost.
Zujo, prije si kuckala na nekoj temi da tebi ove progresije rade.
Meni za ovaj mjesec najmarkantnije ter MA na nat JU 0 SA, i istovremeno ter SO 180 na JU 0 SA, MA vladar 5. polja, a SO 9. Izgleda mi bitno, jer su u igri JU i SA, a orbis manji od 1 st. Vidjećemo hoće li biti nekih dešavanja.

Old 13-06-2012, 19:28   #4
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Ja ove progresije nikad nisam pratila, ali evo vraćajući se unazad za neke bitne događaje, nisam uočila neku povezanost.
Zujo, prije si kuckala na nekoj temi da tebi ove progresije rade.
Meni za ovaj mjesec najmarkantnije ter MA na nat JU 0 SA, i istovremeno ter SO 180 na JU 0 SA, MA vladar 5. polja, a SO 9. Izgleda mi bitno, jer su u igri JU i SA, a orbis manji od 1 st. Vidjećemo hoće li biti nekih dešavanja.
meni i tebi ovo sa Ma i Ju i Sa ispade generacijski aspekt ?!

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Mia , super sto si otvorila ovu temu ! Nema je kao zasebne , pa se nadam da je nece obrisati.
Meni su tercijali jako interesantni, samo sto ovde na forumu slabo ko obraca paznju na njih, valjda ih mrzi...
Nesto je o njima pisano na primarnim direkcijama... evo posta koji je pisala zvoncicaa http://astro.axisdraw.com/forum/46076-post123.html
Ono sto sam ja negde procitala je da ih Nikola Stojanovic smatra vremenskim okidacima dogadjaja.
Najbitniji su Mo, So njihovi aspekti ka natalnim planetama, ali i ostale ako natalno imaju aspekt.
Procitala sam da je i povratak Ma u tercijalu bitan , da se desava oko 48-50 god. , zasto ne znam , naveli su primer Arkana - tada je ubijen.
Taj povratak moze biti i dosta ranije , zavisi iz kog znaka Ma dolazi - meni je npr. vec sledece godine u avgustu - valjda cu ostati citava natalno je dobro aspektovan.
Ono sto sam primetila da su promene znaka bitne i za terc. planete i za terc. ose , kao i kada planeta prelazi iz direktnog u retro hod i obrnuto.
Evo sta je kod mene radio tercijal kod nekih dogadja http://astro.axisdraw.com/forum/334172-post1200.html
Clanica foruma Jjelena , rece da je njoj terc. Ma uvek donosio veze.
fakat je znaci da radi. . .
samo ja i dalje nemam predstavu sta mogu da ocekujem od ovom mog trenutno?

Last edited by Vojvotkinja; 13-06-2012 at 23:57..

Old 13-06-2012, 19:37   #5
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
meni i tebi ovo sa Ma i Ju i Sa ispade generacijski aspekt ?!
Da, baš da vidimo hoće li šta donijeti ili odnijeti.

Old 13-06-2012, 19:38   #6
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Da, baš da vidimo hoće li šta donijeti ili odnijeti.
pa nisam sigurna da hoce, ako je generacijski

Old 13-06-2012, 20:03   #7
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
pa nisam sigurna da hoce, ako je generacijski
Pa generacijski SA, JU u vagi, ali tu su različite kuće kojima vladaju SA i JU kod različitih natala, pa onda treba očekivati aktivaciju tematike određenih kuća.
Evo nešto sam našla o tercijarima, nadam se da može da pomogne.

Tercijarne progresije su mnogo više Lunarne obzirom da su definisane ciklusom Meseca i stoga su daleko preciznije u opisu od sekundarnih koje su definisane godišnjim ciklusom (1 dan – 1 godina).
Kretanje tercijarnih planeta
• TercijarnoSO će proći proći 13 st za 1 godinu – dakle oko 3 KRUGA ZODIJAKA tokom života (1 stepen mesečno)
• Tercijarni MO će preći 13×13 za 1 godinu (skoro pola Zodijaka), a oko 34 KRUGA ZODIJAKA tokom života (1 stepen za dva dana)
• Tercijarni ME i VE prolaze koliko i sekundarni Mesec, 13 st za 1 godinu , oko 3 KRUGA ZODIJAKA tokom života (oko 1 stepen mesečno)
• Tercijarni MA će preći oko 1 i po krug Zodijaka tokom života (oko pola stepena mesečno) – povratak tercijarnog Marsa na natalnu poziciju je je veoma bitan i dešava se oko 48-50. godine života (Arkanu je tercijarni Mars bio na natalnoj poziciji kada je stradao).
• Tercijarni JU prelazi oko 3 znaka za jedan život.
• Tercijarni SA otprilike 1 znak.

Isti ciklus dele tranzitni Saturn, progresivni Mesec i tercijerno Sunce -
28 godina
Ovo trojstvo iz tri različita prognostička sistema deluje sa tri nivoa: duh, duša, telo – Sunce, Mesec, Saturn
U sekundarnim progresijama definisali smo događaj na nivou od mesec dana, što isto možemo uraditi i u tercijarnim progresijama preko Sunca, Merkura i Venere jer oni ovde definišu dešavanja na nivou od mesec dana budući da se toliko zadržavaju na jednom stepenu (ako nisu retrogradni). Nivo od dva dana definiše tercijarni Mesec.

Redosled upotrebe prognostičkih tehnika:
• Kada pokušavamo da vidimo šta će se desiti sa nekom osobom, prvu ideju nam može dati neki veliki tranzit (hronokratori).
• Tek kada pogledamo sekundarne progresije videćemo da li taj događaj ima mogućnost i da se desi, jer nijedan tranzit neće sam aktivirati događaj ukoliko ga sekundarna progresija ne podržava. Tranziti su realno vreme i opisuju dešavanja na nivou Zemlje. Progresije deluju sa dubljeg nivoa – sa nivoa vode koji je daleko suptilniji nivo postojanja, i da bi se nešto na jednom grubom nivou dogodilo mora da ima podršku sa suptilnog nivoa. Sve što se ispoljava na grubom nivou nastaje prvo na suptilnom.
Elementi (vazduh, vatra, voda, zemlja) su 4 različita nivoa postojanja različite gustine. Oni simbolišu logiku nastajanja: sve nastaje od ideje (Vazduh), potom se pretvara u želju (Vatra), zatim se ta želja pretvara u osećaj (Voda), a na kraju iz osećaja sledi materijalizacija (Zemlja). Stoga, da bi došlo do manifestacije koju vidimo u tranzitu neophodno je da to bude podržano i u progresijama kao nivou dubljem od tranzita.
• Zatim ćemo pogledati manje tranzite i tercijarne progresije. One će nam dati finiju sliku datuma ili meseca. Tercijarne progresije zumiraju sliku.
• Ukoliko ne uklopimo sva tri nivoa, govorimo tek o mogućnosti za neki događaj, koji nije posebno značajan, ili o običnim, svakodnevnim događajima. Veliki, značajni događaji izraženi su kroz sva tri nivoa.

Old 13-06-2012, 20:14   #8
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Nije generacijski jer je Ma licna planeta i on pravi aspekt ka sporim planetama . Da je aspekt spore ka sporoj to bi bio generacijski, pa i tada te planete vladaju razlicitim kucama.
Samo kako ja shvatih iz posta Zvoncice koji ostavih gore , za terc. So i Mo se gledaju svi aspekti bez obzira da li imaju natalno kontakt sa tom planetom, a za ostale planete samo ako imaju natalni kontakt. Kod vas dve, ako dobro videh nat. Ma nema aspekt sa Sa i Ju , pa ne znam da li ce raditi.
Ja vam drzim fige da radi...

Old 13-06-2012, 20:21   #9
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Spomenula sam 2x na forumu da meni jedino što stvarno odradi jesu tercijalne progresije. I do sada aspekt nije omašio.
Jedino nisam uspjela shvatiti kada se točno aktivira.

Za sekundarne progresije nemam baš ovako precizne informacije.

Old 13-06-2012, 20:22   #10
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Quote:
Nije generacijski jer je Ma licna planeta i on pravi aspekt ka sporim planetama . Da je aspekt spore ka sporoj to bi bio generacijski, pa i tada te planete vladaju razlicitim kucama.
Samo kako ja shvatih iz posta Zvoncice koji ostavih gore , za terc. So i Mo se gledaju svi aspekti bez obzira da li imaju natalno kontakt sa tom planetom, a za ostale planete samo ako imaju natalni kontakt. Kod vas dve, ako dobro videh nat. Ma nema aspekt sa Sa i Ju , pa ne znam da li ce raditi.
Da, zaboravih da spomenem brzog MA .
Kod mene MA nema nikakav aspekt u natalu sa SA i JU, ali je SA vladar tog MA koji je u vodoliji.
Onda bi ipak nešto kod mene moglo biti vezano za SA i JU, jer ter SO pravi opoziciju ka njima.
A Mia i ja imamo u natalu JU 0 SA i obje u ovom mjesecu tog ter MA na njih.

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Spomenula sam 2x na forumu da meni jedino što stvarno odradi jesu tercijalne progresije. I do sada aspekt nije omašio.
Jedino nisam uspjela shvatiti kada se točno aktivira.

Za sekundarne progresije nemam baš ovako precizne informacije.
To je to, sad se sjetih da si ti pisala da ti tercijari rade kao sat, pobrkala sam tebe i Zujalicu.

Last edited by Vojvotkinja; 13-06-2012 at 23:58..

Old 13-06-2012, 20:30   #11
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
ja sam skontala da bi trebalo da rade bez obzira da li u natalu postoji kontakt medju planetama (a mozda ja i nisam u pravu)

meni se sve nekako cini da ce ove tercijarne progresije biti bitne jer pored tog kontakta Ma (vladar III) sa Sa (vladar asc) (Ju ne bih gledala jer je orbis preko 2 st)
postoji aktivacija zizne tacke sa Ju (preko puta So, a tako se povezuju So, Sa i Ur)

videcemo, nemam ideju, sem sto mi deluje bitno

Quote:
Pa generacijski SA, JU u vagi, ali tu su različite kuće kojima vladaju SA i JU kod različitih natala, pa onda treba očekivati aktivaciju tematike određenih kuća.
Evo nešto sam našla o tercijarima, nadam se da može da pomogne.

Tercijarne progresije su mnogo više Lunarne obzirom da su definisane ciklusom Meseca i stoga su daleko preciznije u opisu od sekundarnih koje su definisane godišnjim ciklusom (1 dan – 1 godina).
Kretanje tercijarnih planeta
• TercijarnoSO će proći proći 13 st za 1 godinu – dakle oko 3 KRUGA ZODIJAKA tokom života (1 stepen mesečno)
• Tercijarni MO će preći 13×13 za 1 godinu (skoro pola Zodijaka), a oko 34 KRUGA ZODIJAKA tokom života (1 stepen za dva dana)
• Tercijarni ME i VE prolaze koliko i sekundarni Mesec, 13 st za 1 godinu , oko 3 KRUGA ZODIJAKA tokom života (oko 1 stepen mesečno)
• Tercijarni MA će preći oko 1 i po krug Zodijaka tokom života (oko pola stepena mesečno) – povratak tercijarnog Marsa na natalnu poziciju je je veoma bitan i dešava se oko 48-50. godine života (Arkanu je tercijarni Mars bio na natalnoj poziciji kada je stradao).
• Tercijarni JU prelazi oko 3 znaka za jedan život.
• Tercijarni SA otprilike 1 znak.

Isti ciklus dele tranzitni Saturn, progresivni Mesec i tercijerno Sunce -
28 godina
Ovo trojstvo iz tri različita prognostička sistema deluje sa tri nivoa: duh, duša, telo – Sunce, Mesec, Saturn
U sekundarnim progresijama definisali smo događaj na nivou od mesec dana, što isto možemo uraditi i u tercijarnim progresijama preko Sunca, Merkura i Venere jer oni ovde definišu dešavanja na nivou od mesec dana budući da se toliko zadržavaju na jednom stepenu (ako nisu retrogradni). Nivo od dva dana definiše tercijarni Mesec.

Redosled upotrebe prognostičkih tehnika:
• Kada pokušavamo da vidimo šta će se desiti sa nekom osobom, prvu ideju nam može dati neki veliki tranzit (hronokratori).
• Tek kada pogledamo sekundarne progresije videćemo da li taj događaj ima mogućnost i da se desi, jer nijedan tranzit neće sam aktivirati događaj ukoliko ga sekundarna progresija ne podržava. Tranziti su realno vreme i opisuju dešavanja na nivou Zemlje. Progresije deluju sa dubljeg nivoa – sa nivoa vode koji je daleko suptilniji nivo postojanja, i da bi se nešto na jednom grubom nivou dogodilo mora da ima podršku sa suptilnog nivoa. Sve što se ispoljava na grubom nivou nastaje prvo na suptilnom.
Elementi (vazduh, vatra, voda, zemlja) su 4 različita nivoa postojanja različite gustine. Oni simbolišu logiku nastajanja: sve nastaje od ideje (Vazduh), potom se pretvara u želju (Vatra), zatim se ta želja pretvara u osećaj (Voda), a na kraju iz osećaja sledi materijalizacija (Zemlja). Stoga, da bi došlo do manifestacije koju vidimo u tranzitu neophodno je da to bude podržano i u progresijama kao nivou dubljem od tranzita.
• Zatim ćemo pogledati manje tranzite i tercijarne progresije. One će nam dati finiju sliku datuma ili meseca. Tercijarne progresije zumiraju sliku.
• Ukoliko ne uklopimo sva tri nivoa, govorimo tek o mogućnosti za neki događaj, koji nije posebno značajan, ili o običnim, svakodnevnim događajima. Veliki, značajni događaji izraženi su kroz sva tri nivoa.

Odlican post draga!!!!!!
sve pohvale!
hvala ti sto delis znanje sa nama!

Last edited by Vojvotkinja; 13-06-2012 at 23:58..

Old 13-06-2012, 20:32   #12
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

[QUOTE=biriboza;374717]

Mislim da su mogli naci i nekog drugog za primer !
I nece da moze samo 1 i po krug , ja hocu minimum 2 kruga ! Moj nat. Ma je u Vodoliji i kao takav kroz tercijal pici kao lud, tako da kao sto rekoh ja sledece god. u avgustu imam povratak Ma , u 41-oj... Zato ja hocu 2 kruga !
I zasto nisu objasnili zasto je toliko bitan povratak Ma ? Jedino sto mi pada na pamet je - prirodni vladar 1. i vezuje se za energiju...

Old 13-06-2012, 20:37   #13
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

[QUOTE=zujalica;374727]
Quote:

Mislim da su mogli naci i nekog drugog za primer !
I nece da moze samo 1 i po krug , ja hocu minimum 2 kruga ! Moj nat. Ma je u Vodoliji i kao takav kroz tercijal pici kao lud, tako da kao sto rekoh ja sledece god. u avgustu imam povratak Ma , u 41-oj... Zato ja hocu 2 kruga !
I zasto nisu objasnili zasto je toliko bitan povratak Ma ? Jedino sto mi pada na pamet je - prirodni vladar 1. i vezuje se za energiju...
ne bih brinula na tvom mestu draga, cemu briga. . . (pa u kojoj godini dodje verovatno zavisi i od retrogradnosti i dr faktora)
kod tebe je Ma vladar IC , ali je verovatno bitno skontati i u kojoj pr kuci je taj povratk i slicno, pa ne donese taj povratak svim ljudima isto, a svima je prirodni vladar I kuce
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-06-2012, 20:58   #14
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

[QUOTE=Mia;374728]
Quote:

ne bih brinula na tvom mestu draga, cemu briga. . . (pa u kojoj godini dodje verovatno zavisi i od retrogradnosti i dr faktora)
kod tebe je Ma vladar IC , ali je verovatno bitno skontati i u kojoj pr kuci je taj povratk i slicno, pa ne donese taj povratak svim ljudima isto, a svima je prirodni vladar I kuce
Ma ne brinem ja, al' ipak hocu 2 kruga minimum ! Natalni Ma mi je i vise nego aspektovan, pazi kad prorade svi ti silni trigoni... divota !
Ne mogu sada da se udubljujem u nagadjanja ni za vase terc. ni za moj... Ali videcu uskoro da li mogu opet potvrditi da li tercijali rade.
Za neki dan mi pocinje tercijal u kome imam tercijalni stelijum - terc. So na 13,nesto Ovna
-terc. Mo na 12,nesto Ovna ( ljubice se sa So)
-terc. Ve samo sto nije stala na 12 Ovna...
I to je sve u terc. 10. , nat. 4. tj. u 180 na moj stelijum u Vagi .

Old 13-06-2012, 21:11   #15
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Jeste... samo nekad je kod mene djelovao i 1 cijeli stupanj prije i kasnije.
Mars je uvijek donosio veze, interesantna stvar.
Dok mjesec je opisivao emocije koje su nastale određenim događajem, a evo zadnje mjesec kvadrat saturn i je donesao događaj vezan za obitelj(vladar 4) brata (u 3 polju) i djeda(saturn).
Tako to nekako kod mene funkcionira...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules