ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Progresiranje solarnog horoskopa (odredjivanje vremena desavanja u solaru)
Old 12-12-2010, 23:25   #1
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Registrovan: Sep 2008
ovan-skorpija je na dobrom putu
Arrow Progresiranje solarnog horoskopa (odredjivanje vremena desavanja u solaru)

Znam da se svi bavimo solarnim povratkom tj nasim solarima iz godine u godinu. Naravno da nas zanima i kada to sto je u solaru treba da se dogodi. Za to nam upravo sluzi to progresirane solara a da budem preciznija to je pomeranje solarnog mc za odredjeni broj stepeni...
(1 stepen = 4 dana)...Znaci na solarni mc dodamo koliko nam treba dana tj stepeni i dobijamo novi krug tj nove uglove, a ako neka od planeta (bilo solarna bilo natalna) padne na taj ugao onda imamo dogadjaj...
E sada je moje pitanje kakva su vasa iskustva sa tim i kako kod vas radi to ??
Submit to Digg   Progresiranje solarnog horoskopa (odredjivanje vremena desavanja u solaru) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-12-2010, 00:23   #2
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ovan-skorpija VIdi Poruku
Znam da se svi bavimo solarnim povratkom tj nasim solarima iz godine u godinu. Naravno da nas zanima i kada to sto je u solaru treba da se dogodi. Za to nam upravo sluzi to progresirane solara a da budem preciznija to je pomeranje solarnog mc za odredjeni broj stepeni...
(1 stepen = 4 dana)...Znaci na solarni mc dodamo koliko nam treba dana tj stepeni i dobijamo novi krug tj nove uglove, a ako neka od planeta (bilo solarna bilo natalna) padne na taj ugao onda imamo dogadjaj...
E sada je moje pitanje kakva su vasa iskustva sa tim i kako kod vas radi to ??
Odlicna tema! Ovan-skorpija,nisam stigla sa svojim znanjem-neznanjem do tog nivoa, pa me zanima nesto ako ti nije problem da mi objasnis. Ako je (1stepen - 4 dana), to me malo zbunjuje - jer onda po tome u solaru ako se Mc pomera do 90 stepena ispada da je to 365-ti dan , a sta je onda sa ostalim? Ili si pogresno otkucala 4 umesto 1. I zasto se krece od Mc? Super je tema, bas bi volela da isprobam na mom solaru. Ako imas neki opsirniji tekst, napisi ga - Pozdrav!
Submit to Digg   Progresiranje solarnog horoskopa (odredjivanje vremena desavanja u solaru) Reply With Quote

Old 13-12-2010, 00:29   #3
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Blaske Robert to objasnjava.mislim u svojoj knjizi o sinastriji ili o progresijama jedna od te dve.
radi se o progresiranju uglova(svih) u solaru tako sto se pomeraju uglovi (solarfire ima tu opciju) nesto manje od 1 stepen dnevno tj 360:365
i dan kada solarni mc.asc.ic.dsc,poklapaju neku planetu a to je 10 puta 4 znaci nekih 40 dana u godini su bitni za neka desavanja.
pa sad prati to
....i druga stvar..uzimas drugi solar za dan koji je u sekundarnim progresijama i napravis solarni horoskop za sekundarni datum rodjenja i progresiras ga.......

Old 13-12-2010, 00:54   #4
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena peric VIdi Poruku
Odlicna tema! Ovan-skorpija,nisam stigla sa svojim znanjem-neznanjem do tog nivoa, pa me zanima nesto ako ti nije problem da mi objasnis. Ako je (1stepen - 4 dana), to me malo zbunjuje - jer onda po tome u solaru ako se Mc pomera do 90 stepena ispada da je to 365-ti dan , a sta je onda sa ostalim? Ili si pogresno otkucala 4 umesto 1. I zasto se krece od Mc? Super je tema, bas bi volela da isprobam na mom solaru. Ako imas neki opsirniji tekst, napisi ga - Pozdrav!
Neno evo ovako...
Prvo zasto krecemo od mc-a. Pa zato sto je MC jedina tacka koja se u horoskopu solara ravnomerno pomera i ona nam je parametar pomeranja. Ostali uglovi (asc, dc) ce se pomeriti za neki broj stepeni koji ne mora da bude jednak stepenima za koje se pomeri mc.
Dalje, solarni Mc se moze pomeriti maksimalno 93 stepena do kraja solarne godine. Krug se pomera 1 stepen svaka 4 dana PREKO ZENITA. Sto znaci da se mc ( a samim tim i uglovi) pomera 15 stepeni za dva meseca, 30 stepeni za 4 meseca, 60 stepeni za 8 meseci a 90 stepeni za godinu dana. Vazno je da vrhove progresiramo prema planetama , jer kada planeta padne na ugao to donosi dogadjaj...

Last edited by ovan-skorpija; 13-12-2010 at 17:31..

Old 13-12-2010, 01:07   #5
donalea
Druid

donalea je offline
Registrovan: Apr 2010
donalea će postati poznat uskoro
Standardno

hm,meni je za tekuci solar Mc egzaktno na nat Pl,posle 4 meseca Mc je dosao na nat Ur (pre 3 nedelje) i nista se nije desilo

Old 13-12-2010, 09:15   #6
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Odlicna tema predpostavljam da Mandrak govori o opciji Natal, Progression and solar Arc. Nikada nisam pokusavala da raspetljam ovakvu kartu ali ajde da pokusamo da odgonetnemo sta su okidaci nekih vaznih dogadjaja u nasim zivotima, mozda licne planete u Uglovima i sl, evo recimo ja sam dobila novi posao kada su mi Jupiter konj Mesec bila u 10 natalnoj egzaktno na Solarnom ACu - ja na uplive Jupitera definitivno reagujem a to se pokazalo kao tacno i u ovom slucaju.

Old 13-12-2010, 15:59   #7
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Sve moram ispraviti jer mi je bio ukucan datum od prosle godine i kad mi je solar. ASC prosao preko nat. MC dobila sam posao i to prvi ozbiljan. ove godine mi se poklapa skoro sve kao u natalu

Old 13-12-2010, 16:40   #8
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Ok.po pitanju ovog sam totalna neznalica. Ali ma kako pitanje zvucalo nelogicno vama koji znate: Kako to da se MC.pomera nejednako u odnosu na IC?!

Old 13-12-2010, 16:48   #9
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
Ok.po pitanju ovog sam totalna neznalica. Ali ma kako pitanje zvucalo nelogicno vama koji znate: Kako to da se MC.pomera nejednako u odnosu na IC?!
ja sam shvatila da se svi vrhovi pomjeraju isto kao i MC. Mozda sam se sad prosula ,ali mi je to ;po nekoj mojoj logici; logocno.

Old 13-12-2010, 17:00   #10
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Onda ja izgleda ne znam da citam(prethodne postove).

Old 13-12-2010, 17:11   #11
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Standardno

Odmah mi se cini ko da se vrijedas. Tesko je ovako reci u pravom tonu. Ja sam to mislila za sebe , postovi jesu nejasno napisani. Ja sam se drzala ovog:
Quote:
Krug se pomera 1 stepen svaka 4 dana PREKO ZENITA. Sto znaci da se mc ( a samim tim i uglovi) pomera 15 stepeni za dva meseca, 30
To mi je bilo dovoljno. ovo drugo me zbunilo. mozda nisam dobro napravila

Old 13-12-2010, 17:13   #12
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Blaske Robert to objasnjava.mislim u svojoj knjizi o sinastriji ili o progresijama jedna od te dve.
radi se o progresiranju uglova(svih) u solaru tako sto se pomeraju uglovi (solarfire ima tu opciju) nesto manje od 1 stepen dnevno tj 360:365
i dan kada solarni mc.asc.ic.dsc,poklapaju neku planetu a to je 10 puta 4 znaci nekih 40 dana u godini su bitni za neka desavanja.
pa sad prati to
....i druga stvar..uzimas drugi solar za dan koji je u sekundarnim progresijama i napravis solarni horoskop za sekundarni datum rodjenja i progresiras ga.......
Ovo prvo sam skontala, pomjeram ose pa kad se poklope sa natalnom planetom nesto je bitno. Ali ovo boldovano Moze malo detaljnije objasnjenje?

Old 13-12-2010, 17:16   #13
donalea
Druid

donalea je offline
Registrovan: Apr 2010
donalea će postati poznat uskoro
Standardno

@Oktobar,ni ja bas nisam shvatila najbolje,dal se svi uglovi jednako pomeraju ili ne,u svakom slucaju definitvno je da se Mc pomera 1 st za 4 dana,al ponavljam,meni je po tome Mc vec bio na Ur i nista se nije desilo? ili ova teorija ne radi kod svih,nemam pojma?
Advertisement

Old 13-12-2010, 17:19   #14
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by donalea VIdi Poruku
@Oktobar,ni ja bas nisam shvatila najbolje,dal se svi uglovi jednako pomeraju ili ne,u svakom slucaju definitvno je da se Mc pomera 1 st za 4 dana,al ponavljam,meni je po tome Mc vec bio na Ur i nista se nije desilo? ili ova teorija ne radi kod svih,nemam pojma?
A moras vidjeti odakle je taj UR iz solara pa da vidis na sta ce reagirati. Ajde probaj napraviti solar za proslu godinu , ako je nesto bilo pa usporedi. probaj i asc pomjerati kao MC da potvrdimo teoriju

Old 13-12-2010, 17:22   #15
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Standardno

Mc se ne pomera isto kao ostali uglovi . On se uzima kao parametar jer je njegovo kretanje ravnomerno.(to je jedina tacka koja se ravnomerno pomera u toku dana) POmeranje drugih ulova(asc, dc) ne mora biti isto kao pomeranje mc-a i njihova brzina pomeranja zavisi od toga koji je znak na asc, jer postoji razlika ako je u pitanju brzo-izlazeci znak na solarnom ascedentu ili sporo izlazeci....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules