ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Primarne direkcije
Old 28-08-2006, 01:21   #1
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno Primarne direkcije

Primarne direkcije dobijaš kada svaku planetu pomeriš za onoliko stepeni koliko godina imaš, npr. ako gledaš za 20. godinu života- pomeriš sve planete za dvadeset stepeni. Pošto aspekti ostaju isti kao u natalu, gledaš aspekte između natalnih i progresivnih planeta, orbis je 1 stepen.
A sekundarne progresije su ti tzv. dan za godinu, npr. za 20. godinu života uzimaš stanje na nebu 20. dana života. Tu se gledaju one brže planete i da li je možda neka planeta postala direktna ili retro. Nadam se da si skapirala, malo sam možda konfuzno objasnila.

Ali, mislim da direkcije zaslužuju da imaju svoj topic

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."
Submit to Digg   Primarne direkcije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-08-2006, 01:22   #2
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
expulseza2 je na dobrom putu
Standardno

Uf Trile.Nista ne razumem.Izradila sam kartu progresija,na astrocomu i blenem ko tele .Primera radi,vidim da mi je progresivni Saturn u konjukciji sa natalnim,takodje progresivni Mars pomerio se za nekih gotovo tridesetak stepeni u odnosu na natalni,pa u progresijama je na 28° (cicni mi se ) stepenu Device,dok je natalni na 27° Lava.A osim toga nije mi jasno kakav je znacaj progresivnih planeta?

Old 28-08-2006, 01:22   #3
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Ako su ti Pluton, Uran, Saturn, Neptun i Jupiter na istom mestu kao i u natalu, onda si dobila sekundarne progresije. Samo se pomere Mars, Venera, Sunce i Merkur

Ako se sve planete pomere za npr. 30 stepeni onda su to primarne direkcije.

Last edited by Merkur; 01-06-2007 at 23:14..

Old 28-08-2006, 01:23   #4
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

uh..ni meni ovo nije nikako jasno...

evo pogledala sam i ja na astro.com svoj progresivni horoskop,i u principu sve je isto,jedino je sunce na 25 step strelca,a natalno je na 25 step SCO

Old 28-08-2006, 01:24   #5
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
expulseza2 je na dobrom putu
Standardno

Dobro,to sam razumela.Ali koji je smisao progresija?Kako se to odrazava na nas zivot? Sat naprimer znaci kadd su te sve planete na istom polozaju gde su i natalne,i obrnuto,sta znaci kad predju natalni polozaj?

Old 28-08-2006, 01:25   #6
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Ali menjaju znak, kuću, neke mogu biti u ugaonim kućama A, vidiš, neki na te progresivne karte gledaju tranzite i to im super radi

Skorpija wrote: ma nista to meni nije jasno...ustvari kapiram TrilianSi,ali ne mogu da primenim u praksi

e, pa, to je ono što naše koke.... i ja sve to znam teoretski, a u praksi se sve nekako zavrzem...

Last edited by Merkur; 01-06-2007 at 23:14..

Old 24-09-2006, 20:07   #7
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Direkcije

Metode direkcije su veoma star i pouzdan metod predviđanja događaja koji se najviše primenjuje na mlade osobe. Ove tehnike su dobre jer se relativno jednostavno primenjuju i lako se mogu izračunavati. Aspekt u direkcijama traje jednu godinu u slučaju da ne dolazi neki novi jači aspekat.
Direkcije su jako dobre jer kod njih nije toliko potrebno tačno vreme rođenja ( primarne direkcije ) kao kad se rade neke druge karte (kod natalne karte je neophodno tačno vreme rođenja).
Kuće koje se koriste kod direkcija su kuće po Placidusu.
Primarne direkcije
(1 stepen = 1 godina)
Sunce se dnevno pomera za oko nekih 59 minuta pa se grubo uzima 1 stepen.
Uzmimo jedan primer da vam se Sunce nalazi na 25. stepenu znaka Jarca u času svog rođenja. Posle rođenja, sutra dan, Sunce vam se više neće nalaziti na 25. stepenu nego na 26. Kada pomaknemo Sunce u radiksu ( nalanoj karti ) za 1 stepen unapred a to menja aspekte. Tako vam se pomerajući Veneru za 24 stepeni može dogoditi da napravi aspekat VE 120 MA pa da vam u 25. godini života donese neku novu ljubavnu vezu ili u slučaju VE 90 MA ljubavne svađe i rastave.
Kada je reč o aspektima Venere - Urana i Venere - Neptuna, u primarnim direkcijama se ovi aspekti ispunjavaju jako precizno, da jednostavno ne možete promašiti.
Ako vam je u radiks horoskopu neka planeta retrogradna, tada se ona ne pomera unapred 1 stepen nego unazad.
Naravno, prilikom tumačenja direkcija i ovde treba voditi računa koje su planete u pitanju kao i u kojim znacima i kućama se te planete nalaze.

sa net-a

Lara

Last edited by Merkur; 25-09-2006 at 22:22..

Old 25-09-2006, 22:18   #8
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Sekundarne direkcije - Progresivni horoskop
(1 dan = 1 godina)
ili sekundarne progresije imaju svoj topik

Old 07-04-2007, 22:22   #9
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Deluju primarne direkcije itekako,ali sad bi meni direktovani pluton dosao na mars sta bih mogao da ocekujem????

NE 90 JU-neprilagodjvanje negativne ekonomske promene,gubitak zbog drugih
NE 90 SA-stres,napetost,nemir,ocaj,...
u tvojoj 11-13 godine ti je neptun dosao u jarca u 8.polje na 5-7 stepen i pravio kvadrat sa tvojom natalnom konjukcijom JU-SA iz 5.polja...

Kad ne polozim iz prve ja platim ispit ne idem na popravni

Quote:
Originally Posted by zvoncicaa VIdi Poruku
Mozda je vreme da se malo reorganizujes. Mozda da malo promenis dosadasnji pristup , narocito vezano za posao. Mislim da ce ti u narednom periodu biti jako izrazeni instikti, sudeci po ovoj direkciji, ali da ces zeleti da se usavrsis na polju obrazovanja , da budes najbolji u necemu. Mozda ces morati da se boris za neki posao ili napredak na poslu. U najgorem slucaju mozda ce sef da ti se ozbiljno razboli... ili ce ti neko nesto kao pretiti.. U svakom slucaju kad ovo bude egzaktno, kloni se opasnih mesta, mracnih ulica, da ne bi izazvao nekog manijaka sa nozem ili tako nesto.
Ipak, tvoj Mars je u trigonu sa Suncem , pa ce sve biti ok.Ti ces njega dobro da izmlatis i pokazes ko je ko!
Nemoj da se zezas sa tarotom u ovom periodu . Ja bih pre rekla da ce ovaj as[pekt da se odrazi na nekog iz tvog okruzenja , tebe ce malo dotaci, ali nista strasno.
Meni se vec desio ovaj aspekt, i pomogao mi je sekstil jupitera iz 12. Nemoj da se plasis, potrudi se samo da iskontrolises svoje zelje i pocni vec sad da razmisljas sta bi to mogao da promenis kod sebe. Pa ovo moze i da donese super regeneraciju!
Iz iskustva sam zakljucila da planeta koja direktivno dolazi na neku drugu toj drugoj donosi svoju osnovnu prirodu. Hajde sad , Pluton. Sta to moze biti. Trudnoca, smrt, seks, regeneracija, magija, Romi, manijak, detektiv, psihoanaliza, podrum, tumor...A Mars u tvojoj 9. Mozda ce neka sestra tvoje zene ostati u drugom stanju. Ili ce drugara tvog prijatelja napasti manijak.Ili ce jedan od roditelja se razboleti ali ce biti ok jer Sunce ima trigon sa tom konjunkcijom, pa cuva zivot.
Kad je meni Pluton dosao na Mars, moj tata je bio u smrtnoj opasnosti ali sam se ja isprecila izmedju njega i pistolja uperenog u njega ii pocela da vristim i placem i dozvala pameti tog drugog koji je bio u stanju suzene svesti. Vidi, Pluton -smrt, Mars vlada 10.-tata , aspekt u 9,tatina 12.-nejasne okolnosti, ali je moj Jupi sa Asc iz 12. odradio posao ! Hvala Bogu!

Tako i ti. Pouzdaj se u ovaj prelepi trigon tvog Sunca!!!

Pozdrav!!!
I naravno, Hristos Vaskrse!!!
Hvala bila si jako detaljna,otac mi je vec otisao na nebesa,i uvek gledam iza ledja kad idem i naravno pogotovo sad a sunce moje !"= mars ce mi valjda dati snage da to prebrodim

Last edited by Merkur; 19-01-2008 at 19:54..

Old 08-04-2007, 02:02   #10
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Deluju primarne direkcije itekako,ali sad bi meni direktovani pluton dosao na mars sta bih mogao da ocekujem????
Mozda je vreme da se malo reorganizujes. Mozda da malo promenis dosadasnji pristup , narocito vezano za posao. Mislim da ce ti u narednom periodu biti jako izrazeni instikti, sudeci po ovoj direkciji, ali da ces zeleti da se usavrsis na polju obrazovanja , da budes najbolji u necemu. Mozda ces morati da se boris za neki posao ili napredak na poslu. U najgorem slucaju mozda ce sef da ti se ozbiljno razboli... ili ce ti neko nesto kao pretiti.. U svakom slucaju kad ovo bude egzaktno, kloni se opasnih mesta, mracnih ulica, da ne bi izazvao nekog manijaka sa nozem ili tako nesto.
Ipak, tvoj Mars je u trigonu sa Suncem , pa ce sve biti ok.Ti ces njega dobro da izmlatis i pokazes ko je ko!
Nemoj da se zezas sa tarotom u ovom periodu . Ja bih pre rekla da ce ovaj as[pekt da se odrazi na nekog iz tvog okruzenja , tebe ce malo dotaci, ali nista strasno.
Meni se vec desio ovaj aspekt, i pomogao mi je sekstil jupitera iz 12. Nemoj da se plasis, potrudi se samo da iskontrolises svoje zelje i pocni vec sad da razmisljas sta bi to mogao da promenis kod sebe. Pa ovo moze i da donese super regeneraciju!
Iz iskustva sam zakljucila da planeta koja direktivno dolazi na neku drugu toj drugoj donosi svoju osnovnu prirodu. Hajde sad , Pluton. Sta to moze biti. Trudnoca, smrt, seks, regeneracija, magija, Romi, manijak, detektiv, psihoanaliza, podrum, tumor...A Mars u tvojoj 9. Mozda ce neka sestra tvoje zene ostati u drugom stanju. Ili ce drugara tvog prijatelja napasti manijak.Ili ce jedan od roditelja se razboleti ali ce biti ok jer Sunce ima trigon sa tom konjunkcijom, pa cuva zivot.
Kad je meni Pluton dosao na Mars, moj tata je bio u smrtnoj opasnosti ali sam se ja isprecila izmedju njega i pistolja uperenog u njega ii pocela da vristim i placem i dozvala pameti tog drugog koji je bio u stanju suzene svesti. Vidi, Pluton -smrt, Mars vlada 10.-tata , aspekt u 9,tatina 12.-nejasne okolnosti, ali je moj Jupi sa Asc iz 12. odradio posao ! Hvala Bogu!

Tako i ti. Pouzdaj se u ovaj prelepi trigon tvog Sunca!!!

Pozdrav!!!
I naravno, Hristos Vaskrse!!!

Old 09-04-2007, 00:19   #11
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Mandrak,
Deveta je i kuca visih znanja...A Pluton je i magija.U pozitivnom smislu ovaj tranzit ti moze doneti ezotericna saznanja i spoznaje.
Savet je ne gledati u tarot,ciganske ili bilo koje druge karte i ono sto Zvoncica rece,sta izbegavati...
Ali zato upraznjavati sto vise sexa, i biti aktivan u sto vecoj meri.Necu da offtopicarim ,ovo je vise za nadmudrivanje zvezda nego za ovde.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 09-04-2007, 02:30   #12
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Jeste, uspesne odbrane.Mozda sam pogresno rekla,mislila sam da ce Sunce pomoci da Pluton predje preko Marsa najbezbolnije moguce, a posto je to Mars u Skorpiji, gde je jak, i pored miroljubivog aspekta, izmedju ostalog moze dodati dozu agresivnosti koja je dobra. Nista strasno.
A Pluton malo zacinjen Neptunom vlada tarot kartama.
A sta ti mislis o ovome? Ovo je samo moje vidjenje.
Pozdrav!

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Mandrak,
Deveta je i kuca visih znanja...A Pluton je i magija.U pozitivnom smislu ovaj tranzit ti moze doneti ezotericna saznanja i spoznaje.
Savet je ne gledati u tarot,ciganske ili bilo koje druge karte i ono sto Zvoncica rece,sta izbegavati...
Ali zato upraznjavati sto vise sexa, i biti aktivan u sto vecoj meri.Necu da offtopicarim ,ovo je vise za nadmudrivanje zvezda nego za ovde.
Bravo Princ!

Last edited by Merkur; 01-06-2007 at 23:15..

Old 09-04-2007, 11:15   #13
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Naravno i nije to jedina kombinacija istovremeno direktovani asc pada na sunce,onda saturn i venera na JMC fortuna na mesec (konj.sirijus) onda u periodu ovih direkcija ce se dogoditi i tranzit saturna nad uranom i plutonom i tranzit urana nad venerom i saturnom i istovremeno ce biti u medjusobnoj opoziciji???i kombinacija svega toga ce dati odgovor ali mislim da to zasluzuje opseznu analizu i ja vec duze vreme trazim odgovore sta bi to sve moglo doneti?tebi zvoncice hvala na trudu nastavi bas mi je tvoje misljenje i kombinatorika vazna i jako dobra a ti bambice napisi tvoje vidjenje tih kombinacija jer raspolazes sa zavidnim znanjem i sve moze biti od pomoci naravno i ostali clanovi nek kazu svoje misljenje jer ovde svi vezbamo zar ne?
Naši sponzori
Advertisement

Sekundarne i tercijarne progresije
Old 04-05-2007, 20:26   #14
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Thumbs up Sekundarne i tercijarne progresije

možda sam izmislila toplu vodu, ali svejedno za one koji ne znaju, vidim da nigdje nitko ni ne raspravlja ni ne pita,

sekundarne i tercijarne progresije kako natalne karte, tako i dejvisona meni do sad daju najpreciznije prognoze, s tim da je tercijar brži i odličan je za trenutna zbivanja.

eto, pa provjerite i sami

Old 06-05-2007, 18:52   #15
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by bubamarica VIdi Poruku
ja mislim da je bila tema o tome, ali je izbrisana.
U pravu si Bubamarice, postojala je tema "Sekundarne progresije" ali je cela obrisana Zato nastavite ovde

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules