ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pluton Kvadrat Pluton
Old 08-02-2012, 17:18   #1
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno Pluton Kvadrat Pluton

Ovo je jedan od najbitnijih životnih tranzita, dešava se oko 38. godine i donosi razrješavanje najvećih unutarnjih konflikata koje osoba nosi od rođenja, kao i karmičkog zapisa - PL predstavlja najveću žudnju duše.

Zanimljivo je da s njegovim nastupanjem osoba osjeća nevjerojatnu snagu i samouvjerenost da može pomicat brda.. ta snaga upravo nadolazi u svrhu razrješavanja natalnog PL, nj položaja i kuće u kojem je smješten. No mnogo ljudi uopće nije svjesno toga, pa se pri tom tranzitu dešavaju nevjerojatni krahovi koje osoba otplaćuje ostatak života - područje ovisi o polju i kući u kojoj je smješten PL.

željela bih čuti vaša iskustva koji ste proživjeli PL90PL, nedavno čak - koji imaju PL na početku vage?
Kakvo je vaše iskustvno njegovog tranzitnog kvadrata?
Kako ste se ili se još uvijek osjećate tokom njegovih aktiviranih energija, koje promjene su vam stupile u život?
PL na kvadrat često donosi jednostavno prestanak nečega, više sile i nestajanje nečeg iz našeg života gdje mi nemamo kontrolu nad sudbinom..

Jel vam natalno PL u aspektu s još nekom planetom? Kojim poljem vlada ta planeta, jel vam se što odigravalo na tim poljima?
Advertisement

Old 08-02-2012, 17:35   #2
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita is online now
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

Pošto tranzit traje par godina,osetila sam ga i to dobro,naročito u vreme punog aspekta.Preselila sam se u potpuno novu sredinu,znači sa starim prijateljima ostao je kontakt samo telefonom,teško mi je bilo...dalje u neko vreme sam odlučila i da se udam,znači potpuno novi planovi,novi prijatelji.Kako je kvadrat povezao 3 i 11p,promenilo se sve što je moglo iz tih oblasti života.
Submit to Digg   Pluton Kvadrat Pluton Reply With Quote

Old 08-02-2012, 23:57   #3
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Registrovan: May 2010
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Meni ovaj kvadrat izmedju natalnog i tranzitnog Plutona sledi za 20.-ak dana i sad ste me malo zabrinuli

Inace natalno Pluton mi ima lepe aspekte i vladar je Mc-a.
Volela bi neku promenu samo da ne bude negativna...pa valjde nece

Old 09-02-2012, 00:48   #4
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

kod tebe je PL pitanje moći i manipulacije nad drugima i to je ono što ti želiš, podsvjesno, a čega se istovremeno i plašiš i bežiš od tog.. ali s ovakvim lavom, čisto sumnjam da ne želiš biti moćnik.

ovo pitanje bi već lagano trebalo biti aktivirano kod tebe - čime se baviš?

kosmopolita - jako zanimljiv primjer odcjepljenja i promjena prijatelja i prestanak starih prijateljstava - 11/3 i PL kao vl. 1. - prisilna promjena nad kojom mi nemamo kontrolu.
jesi li osjetila neku nevjerojatnu veliku snagu u tom razdoblju?

Old 09-02-2012, 12:10   #5
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Druga polovina decembra '09. , tranzitni Pl (iz 1.) 90 natalni Pl koji je u 9.polju, a inace vlada 11. , pa i 12. je pod njegovom vladavinom. Sticajem okolnosti (tetka umire, mama je naslednik njenog stana ) ja dajem otkaz (jos 6 meseci radim, da bih zavrsila sezonu) i najavljujem svoju selidbu u drugi grad. Pl je tada bio direktan, kada je opet napravio 90 u retro hodu -pocinje zivot u drugom gradu. Dakle potpuna promena , sa prijateljima ostaje telefonski kontakt, povremeni susreti - Pl. vladar 11. . Kako je Pl drugi vladar 10., a i vladar 12. (posao je pod opisom Ne i Ve) - otkaz.
Pl mi natalno ima 60 sa Ne - vladarom 3., 60 sa Ju - vladarom Asc, 120 sa Sa vladarom 2. , a nalazi se u 6. i divnih 120 sa Mo koji je vladar 8., a nalazi se 5. . Selidba je inace bila jako zeljena zbog ljubavi, pa bi do nje doslo i da nije bilo nasledstva.

Last edited by zujalica; 10-02-2012 at 09:49..

Old 09-02-2012, 12:35   #6
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita is online now
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

kosmopolita - jako zanimljiv primjer odcjepljenja i promjena prijatelja i prestanak starih prijateljstava - 11/3 i PL kao vl. 1. - prisilna promjena nad kojom mi nemamo kontrolu.
jesi li osjetila neku nevjerojatnu veliku snagu u tom razdoblju?[/QUOTE
Kako da ne,u natalu PL ima nekoliko aspekata,pa su moji postupci najčešće u trenucima kada na izgled je nešto ne izvodljivo,ili se sa dna podižem gore.

Old 09-02-2012, 14:58   #7
iatlove
Obično gatalo

iatlove's Avatar

iatlove je offline
Registrovan: May 2010
iatlove je na dobrom putu
Standardno

Svaka cast na ovoj temi!
Tranzitni Pl iz 5. kuce kvadrira natalni na pocetku Vage u 2. kuci. Taj isti tranzit dalje pravi trigone na Veneru iz 1.kuce i AC.
Natalni Pl ima samo sekstil sa Ne iz 4. kuce.

Dobivsi po rodjenju opasnu konjukciju Ma sa Algolom, oduvek sam imala ludacku snagu i fizicku i mentalnu. Dobra je ovo konjukcija kada naucis kako s njom. Medjutim, dodatnu snagu koju mi kvadrat Plutona daje , mogla bih da okarakterisem sa nadljudskom.
Promene! Na licnom nivou, na poslovnom, dom.......ne iskljucujem ni 11 i 2 kucu. Kao na rolekosteru. Zamisli samo danas je sve u redu u nekom od polja koje Pluton drma. I ti znas da ih drma. Lepo osecas. Nista ne mozes da promenis danas jer opet, lepo vidis i znas da danas nije vreme za to. Mislis, ok, ajde sutra cu, odn. evo pravim plan da promenim situaciju. Medjutim, Pluton ti uradi sledece. Ujutru se probudim, i samo nekoliko sati kasnije, kao sto rekoh, u nekom od aktivnih polja, dogodi se BRISANJE! Nista nisam dirala. Sve je on odradio. Svega jedan sat soka sam imala. Sela, malo razmislila o svemu, jasno videla da je tim putem islo i bez promila tuge ili brige nastavila dalje. I lepo mu se zahvalila sto je odradio prljavi posao za mene. Sto da se patim. Lepo je odlucio da mi promeni posao, potpuno. Jos uvek radi na tome. Zatim snazno utice na moje prvo polje.
Jedino sto ne znam, jeste kako da protumacim dalji tok stvari i uticaj koji ce izvrsiti na neke druge aspekte zivota. To bi mozda mogao da mi odgonetne neko ko bolje zna astrologiju od mene.

Old 09-02-2012, 16:20   #8
miramax
Obično gatalo

miramax's Avatar

miramax je offline
Registrovan: Jul 2010
miramax je na dobrom putu
Standardno

Pl90Pl
Od 2009 mi je aktuelan (orbis 2 stepena),pa evo još malo i jedva čekam da se završi.
Nestrpljiva sam iz razloga jer to je energija koju ne mogu kontrolisati,ništa nije bilo na brzinu ni preko noći,već korenito i snažno,kao lavina.
Krenulo je od naizgled" male sitnice "ali posle vremenom nije se moglo zaustaviti,sve se srušilo. Prvenstveno se odrazilo na mene Pluton vl.Asc u 11p,dosta aspekata pravi i natalno,plus imala sam prošle godine i konjukcije Sa0Pl,Ur0Ma,sve u toku prošle godine tako da su se samo nizale teške stvari jedna za drugom.

Ali valjda je sve to sad iza mene,pokušavam da sagledam na čemu sam,da stvaram nove navike i da zakrpim praznine što su ostale,nadajući se da će vrijeme uraditi svoje i da ću jednog dana reći da je svo ono rušenje odnosa bilo u suštini za moje dobro.

Old 09-02-2012, 22:02   #9
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

Drago mi je da ste se u tolikom broju odazvali sa svojim iskustvima.. Trenutno mi je ogranicen pristup internetu, pa ne mogu pogledati vase charteve da dam svoj osvrt, al hocu za koji dan!
Zanimljivo mi je da vam je vecini donio korijenite promjene i puno energije..
Bas me zanima sta meni donosi kad napravi kvadrat jer ce istovremeno izaci na DC i napraviti 90 sa SO u 10. i sa sobom u 4.

miramax, pa tebi je PL aktivirao i MA i MO - osobne planete, a istovremeno je tu bio i UR i SA svojim tranzitima - razapeće.. stvari koje su se srušile tebe sad menjaju iz korijena. kod tebe je bilo baš puno energija umješanih, trebalo je to izdržati, sumnjam da si imala vremena primijetiti veliki val energije kad te s druge ili treće strane šibalo.
i ja se nadam da je taj period iza tebe, makar ne znam šta se točno desilo.

iatlove - ti imaš opasnu konjunkciju MO/SA s tim da je SA ovdje u padu, a MO doma i Saturnov dispozitor.. u isto vrijeme kad i tranzitni SA pravi kvadrat na ovu konjunkciju, tj T-kvadrat (i JU i UR su umiješani), aktivira se i kvadrat PL na PL koji pak je vl. IC koji pak je u konj sa sjevernim čvorom - kod tebe veoma bitan životni period - rješava se ovaj tvoj T-kvadrat + pitanje PL u II - što je moć na materijalnom planu (tj. žudnja za tim) + polja u kojima je ovaj T-kvadrat i kojim vladaju te planete.

pošto si snažna osoba - udarci ćete još više osnažit

Last edited by Vojvotkinja; 10-02-2012 at 13:46..

Old 10-02-2012, 12:48   #10
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Da nisam vidjela ovu temu, ne bih ni pogledala ni skužila da mi je aktualan ovaj kvadrat. Više mi je u fokusu konjukcija sa AC ... ili 180Ve, jer natalno imam Ve90Pl.

Šta vi kažete?

Old 12-02-2012, 16:34   #11
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

pa pričaj nam šta ti se dešava.. PL ti je došao na ASC i pravit će 90 sam sa sobom i VE u VII..

šta se dešava na polju partnerstva?

Old 13-02-2012, 14:26   #12
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Pa ne dešava se ništa ... osim što osjećam potrebu za radikalnim promjenama na osobnom planu . Volila bih promjene od vlastitog funkcioniranja, posla, mjesta stanovanja ... čak mi dođe da sa obitelji odem u neku drugu Državu.

Jesi zadovoljna?

Old 11-01-2014, 20:25   #13
cokolina
Veštac

cokolina's Avatar

cokolina je offline
Registrovan: Jan 2009
cokolina je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

drage moje tek sad nadjoh ovu temu danima razbijam glavu sta bi moglo biti kako je vladar PL moje Viii kuce ,koja je po prirodi kuca promena i ona kuca koja se odnosi na sud i sudska pitanja a u to vreme imam neki spor verovatno ce se to odnositi na to nesvidja mi se sto je |VIII/Xii kucu tajni neverujem da cu izgubiti spor jer se spor odnosi na bivseg supruga a znamo da je ||Viii kuca kuca partnerovog novca, kako Xii moze biti i daleko inostranstvo a vladar kuce u kojoj je plje venera u IV promena mesta boravka kako je ukljucena venera znaci opet nesto vezano za ljubav a kako je tranzitni pl u XII jarcu vladalac joje VII kuce kuce braka otisao u IX isto kucu inostranstva jer neucimneidemna fakultet mislimda se odnosi i na to pliz ako gresim u to vreme imam i sa 90 sa panek mi je bog u pomoci toje negde prikraj marta 2014 znaci za 2,5meseci i dal se on odmah oseti il se ceka na njega postepeno !!!!!Mislim pl je to trebalobi direkt ali rayliciti su yakljuci pa ajde da prokomentarisemo zajedno eto ja predpostavljam da ce me to strefiti ,ovde ste svi napisali sta vam se desiloi to je super aj malo da analiziramo sta moze doneti ovaj aspekt pa bi bilo ok da se jave i ljudi koji tek trebaju da imaju ovaj aspekt!!!!!!
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-01-2014, 22:48   #14
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by da igual VIdi Poruku
pa pričaj nam šta ti se dešava.. PL ti je došao na ASC i pravit će 90 sam sa sobom i VE u VII..

šta se dešava na polju partnerstva?
E vidiš kako je život zanimljiv.
@Da Igual, ovo si me pitala prije dvije godine, i ja sam ti rekla:
Quote:
Originally Posted by Lyra VIdi Poruku
Pa ne dešava se ništa ... osim što osjećam potrebu za radikalnim promjenama na osobnom planu . Volila bih promjene od vlastitog funkcioniranja, posla, mjesta stanovanja ... čak mi dođe da sa obitelji odem u neku drugu Državu.
A sada ti kažem, puno toga se promjenilo, i dalje se mijenja.
Jako mi je zanimljivo, sa vremenske distance sada sagledavati promjene, i koliko su se one zapravo dugo krčkale i pripremale. Mnogo je inteligentna kreacija karme, svaki put me iznova iznenadi.

Dakle, dešavaju se karmička čišćenja. "Primorana" sam na transformaciju šta se tiče partnerskih odnosa i odnosa sa drugim ljudima. Kompletni sustav pristupa tim stvarima se sada mijenja.

Dodatnu energetsku konfuziju u sve to unosi i T kvadrat Pl, Ur, Ju ...

I tako, vidjet ćemo koliko smo jaki i šta smo naučili.

Old 11-01-2014, 23:09   #15
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

e, hvala ti na odgovorima

kod mene se nešto počelo dešavati, osjećam.. tiho je još uvijek, ali polako ide. sve u simbolici nadolazećeg PL tranzita.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules