ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-11-2006, 21:32   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow

Ovo je skoro identičan način proračuna kao i za godišnji solar .
Evo i primera ~ moje nat.Sunce se nalazi na 09°28'47'' Vage , ako želim da vidim šta će mi se dešavati u periodu , na primer ... za Avgust 2006. , pogledaću gde se nalazi Sunce u Lavu na 09°28'47'' . Datum je : 01.08.2006. u 23h17 Bgd ( moj natal je prvi čart )

Šta imamo ovde ? Asc' je moj natalni Desc' ~ orijentacija na partnera ? Da , bila je velika orijentacija na njega ~ Sunce je vladar V polja i skoro da se nalazi na vrhu V polja ~ još jedan indikator da će mi u ovom periodu moja emotivna veza doneti nešto interesantno , ne računajući što je Venera na smom vrhu IV polja ~ gospoin je provodio vreme u mom stanu više nego obično , ali pošto Venera nema ni jedan manji aplik.aspekt , sem šireg 120° sa Mesecom , dispozitorom znaka u kome je , došla sam do zaključka da će me ti momenti skupo koštati u budućnosti ~ a tako je i bilo : dispozitor mi je pokazao i šta ~ neko sa posla je saznao za moju vezu sa tim čovekom i ... pa ... odradili su tračevi bolje nego što sam mogla i da predpostavim ( Mesec je skoro na stepenu egzaltacije Plutona i pada Meseca ~ zlo nad zlim , na kraju je VI polja ~ poslovno okruženje ) , pa je krajem Septembra , tačnije 01.10. počeo da se nazire problem ... i došlo do kraha ...

Mc' mesečnog solara je moje natal.III polje , samim tim , to ukazuje i naglašenu osu III ~ IX polja : dešavanja na poslu i u domu gde živim , moguće promene ?

Mc' u mesečnom solaru je u Jarcu sa Saturnom u V polju ~ bila sam se vratila u staru firmu očekujući da će ovog puta biti lepše i bolje i ću imati sreće da uspostavim prijateljski odnos sa nadredjenima . Nisam bila previše srećna što napustam dotadašnju formu ( Saturn je u izgonu i ima sep.180° sa Hironom ) , jer sam se tamo osećala dobro i svi su me poštovali i cenili ( dispozitor je Sunce u Lavu na vrhu V polja ) .

Ali , prevarila sam se ~ Satrunov prvi aspekt :
~ je 90° Mesec , prvo sam naletela na iste probleme koji su i pre postojali i zbog kojih sam se i povukla iz te firme
~ pa 0° Sunce ~ pa sam ponovo došla u sukob sa nadredjenima
~ i 180° Neptun ~ i razočarano ponovo dala otkaz .

Što se tiče doma ~ IV polje je u Raku , sa Mesecom na samom vrhu VII polja u Škorpionu ( po malo kači moj natal.Asc' )
~ otac mi je bio bolestan i na samom početku Avgusta je bio 10 dana u bolnici ~ Mesec ima 60° Mars , 90° sa Suncem i 0° sa Jupiterom ~ šećer mu skočio na 30 ( normalno je oko 6 ) , pa lekari nisu par dana uopšte mogli da dokuče odakle mu to ,
~ a posle je otišao na 10 dana u banju , od širih aspekata ima : 120° sa Uranom , 90° sa Saturnom ~ bilo mu lepo , ali ga je to i finansijki "iscedilo" ...

Šta još imamo ? Jupiter u Mesečnom solaru je skoro na mom nat.Asc' i ima 90° sa Suncem , 0° sa Mesecom i 120° sa Uranom ~ zbog nezadovoljstva u firmi , poremetio mi se metabolizam i usledilo je 2mesečno ( prenelo se i na Septembar ) povraćanje i problemi sa nesanicom , sve naravno na nervnoj bazi ~ VI polje je u Devici i skoro je na istom stepenu kao moje XI polje i plus je tu Lilit ~ pokazuje da su loši ljudi oko mene na poslu i da će to da me košta dobrog zdravlja ~ Devica je poznata da donosi zdravstvene probleme zbog preopterećenja na poslu ... tako je i bilo ...

To vam je to . Ja tako radim analizu mesečnog solara . Kratko , ali nadam se , jasno

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
U solarnom i mesecnom je razlika da li se oslanjamo na kretanje So ili Mo, tako nekako skontah. Ili greshim?
Tačno tako

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Last edited by Vojvotkinja; 06-11-2010 at 01:38..
Submit to Digg   Mesečni solar Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-01-2009, 00:31   #2
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Ovo sam trazila

dakle bitno je samo da podesim da Sunce bude na tacnom stepenu i minuti...?

Old 27-01-2009, 01:08   #3
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

ee..ajd' ga podesi sad ..shmisha to sigurno radi "peske" ...a ja ipak vise volim kompjuterski...tesko je to " peske" raditi

Old 27-01-2009, 01:10   #4
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
ee..ajd' ga podesi sad ..shmisha to sigurno radi "peske" ...a ja ipak vise volim kompjuterski...tesko je to " peske" raditi
nije tesko...otprilike znas u kom delu je znaka....samo te minute

Old 27-01-2009, 01:16   #5
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

a te minute ..mnogo su bitne ...tako da...samo napred... ako uspes ..pisi sta ima??

Old 27-01-2009, 01:36   #6
skorpija_strelac
Druid

Standardno

nije bre tesko Angli, na astro.com samo malo gore - dole i tu si

a minute su bitne, kontam zbog vrha asc-a

Old 27-01-2009, 08:32   #7
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

mislim da se sve to moze lako izracunati, samo mene zanima koliko su i za sta vazni povratak merkura, venere, marsa, jupitera????

Ima li tko neku literraturu ili moze malo objasniti kako se to tumaci???

Old 27-01-2009, 10:50   #8
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Cure, pa nije to tesko odrediti... kad sam ja uspela da se snadjem.
Pogledate u efemeridama kada je So u tom mesecu na vasem stepenu, ukucate taj datum i lupite neko vreme, pa vidite koliko ste omasili i onda kliknete na prozorce "edit data for ... " - (ono vam je ispod onog gde vam nude unos podataka za novu osobu) i vratice vas na unos podataka tj. na mogucnost promene vremena...
Evo ja uradih moj mesecni solar kao uporedni sa natalom... http://img141.imageshack.us/img141/4253/febhd4.gif
I cega tu ima... mesecni Asc mi pada u 2. natalnu kucu... hocu li ja to biti okrenuta materijalnom u februaru??? To mi nekako ima logike jer bi trebalo doci do prosirenja posla, pa samim tim bilo bi i vise parica... a i tranzitni Jupiter mi le u 2. natalnoj kuci i napravice 120 na Saturn koji je u 6.kuci, a vlada 2. Hm... So mi je na natalnom SMC...
Pa mesecni IC pada na natalni Mo koji je u 5.kuci... Sta kazete na ovo?
I jos nesto sto mi je palo u oko... mesecni Dsc poda na natalni Vertex???

Last edited by zujalica; 27-01-2009 at 10:53.. Reason: ..........

Old 27-01-2009, 23:59   #9
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Evo i ja napravih mjesecni solar kao uporedni http://i231.photobucket.com/albums/e...larjan2009.gif

I kod mene je Mjesecni Asc na natalnom DSC, ---kako Shmisha rece orijentacija prema partneru---mogu samo potvrditi, on je non stop u mojim mislima. Dosao je covjek u posjetu, nakon duzeg vremena. Jeste da je samo jedna posjeta bila do sada, ali se nadam da ce toga biti jos.
Vladar Mjesecnog Asc je Venera u Ribama u 11. kuci koja pravi seksti; sa Vladarom DSC Marsom u Jarcu u 9. kuci.----Shmisho pomagaj please.?

U mjesecnom solaru Mjesec je u 5. kuci kao vladar 3 i 4 kuce. Mjesec pravi trigon sa Plutonom vladarom 7. kuce ---jel ovo moze da znaci da ce nasa veza da procvjeta u ovom periodu. kao i opoziciju sa Neptunom vl 12. kuce.
Vladar 5 je Sunce u 10. kuci koji ima konjukciju sa Jupiterom i trigon sa retro Saturnom u 6. kuci.

Ponavlja se i ovaj dio kao kod Shmishe---i kod mene je: "Mc' mesečnog solara je moje natal.III polje , samim tim , to ukazuje i naglašenu osu III ~ IX polja : dešavanja na poslu i u domu gde živim , moguće promene ?"

Da se ne izgubim totalno u svemu ovome, bolje da ostavim nekom ko se razumije da doda ako ima sto_

da se dodam...
Old 28-01-2009, 10:01   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile da se dodam...

Quote:
Originally Posted by gita VIdi Poruku
mislim da se sve to moze lako izracunati, samo mene zanima koliko su i za sta vazni povratak merkura, venere, marsa, jupitera????

Ima li tko neku literraturu ili moze malo objasniti kako se to tumaci???
Vrlo su važni jer pokazuju odlične trenutke za sve ono što je predstavljeno simbollikom te planete. A tumačenje je identično kao i tumačenje natalnih aspekata

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 28-01-2009, 10:29   #11
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

znaci ako se moje natalno sunce nalazi na 24,55 ribe i zelim mesecni solar za recimo august, onda gledam kada se sunce nalazi na 24,55 lav i ´napravim chart za taj dan i onda uporedim sa natalnim?

SOLARNA2011/2012

Old 28-01-2009, 10:43   #12
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
znaci ako se moje natalno sunce nalazi na 24,55 ribe i zelim mesecni solar za recimo august, onda gledam kada se sunce nalazi na 24,55 lav i ´napravim chart za taj dan i onda uporedim sa natalnim?
Gledas kada je na tom stepenu za mesec koji te zanima i onda dobijes mesecni solar koji vazi od tog datuma (kada se nadje na trazenom stepenu) pa do narednog dolaska na trazeni stepen u narednom mesecu.

Old 28-01-2009, 10:49   #13
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

znaci slicno kao lunarni samo sto ovde pratimo sunce za zeljeni mesec

jel mgu lunarni da se uporede isto sa ovim "solarno-lunarnim"? ili samo natalna karta?

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-01-2009, 10:57   #14
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Koliko ja shvatih uporedjuje se sa natalom , a mozda ja lose shvatam

Old 28-01-2009, 11:00   #15
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

pa tako sam i ja shvatila, ali rekoh da pitam mozda moze durgacije :-)

znaci pored solara trebamo i direkcije da upotrebimo i lunare i tranzite i ove mesecne solare...hmmmm moracu da se bacim na posao, tj. da malo bolje proucim ovu temu i onda cu samo za "upadljive" mesece da odradim i mesecne lunare

hvala zujo!!!

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules