ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Lunacije i eklipse
Old 16-09-2006, 01:25   #1
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Post Lunacije i eklipse

Lunacija se pojavljuje svakog meseca kada tranzitni Mesec dolazi u konjukciju sa tranzitnim Suncem. On se naziva Mlad Mesec ( i to je dobro vreme da se nešto započne). Oko dve nedelje posle toga, kada tranzitni Mesec bude u opoziciji sa tranzitnim Suncem, javlj se Pun Mesec ( dobro vreme da se zaključi neko delovanje ili završi neki događaj).
Eklipsa je delimično ili potpuno pomračenje nekog nebeskog tela senkom ili drugim telom.
Solarna eklipsa se dešava kada Mesec zakloni Sunčevu svetlost sa zemlje (događa se samo u vreme Mladog Meseca).
Lunarna eklipsa se dešava u vreme Punog Meseca, kada Zemlj zaklanja Sunčevu svetlost pa ona ne stiže do meseca ( događa se samo u vreme Punog Meseca).

Eklipse se obično događaju u parovima, tako što se lunarna otprilike javlja 14 dana pre ili posle solarne.

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."
Submit to Digg   Lunacije i eklipse Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-09-2006, 02:17   #2
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Evo vam slicica ovog poslednjeg pomracenja Meseca, pardon - lunacije

http://imagehost.axisdraw.com/files/view/9/DSCN3554.JPG

Old 28-09-2006, 18:07   #3
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Eklipse ( i solarne i lunarne) uvek izazivaju određene smetnje. Ako se u vreme eklipsi nešto započne ili preduzme nešto, postoji rizik da u potpunosti propadne ili da se ne ispune očekivanja.

Da 22. septembra na 29*20' Device

Last edited by Merkur; 28-05-2007 at 00:40..

Eklipse
Old 07-02-2007, 14:53   #4
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Arrow Eklipse

drage moje

kako na vas djeluju Lunarne i Solarne eklipse?

koje faktore uzimate u obzir za intenzitet njihovog djelovanja (uglovi, konjunkcije s osobnim planetama, dobri-izazovni aspekti, čvorovi)?
Attached Images
File Type: jpg 2007eclipsesrl3.jpg (56.8 KB, 83 views)

Old 28-08-2007, 16:15   #5
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Standardno

28.08.2007. 12h

Totalno pomračenje Meseca 28.08.2007.
Ulazak Meseca u polusenku: 07 53h
Početak delimičnog pomračenja: 08 51h
Početak totalnog pomračenja: 09 52h
Maksimum pomračenja: 10 37h
Kraj totalnog pomračenja: 11 22h
Kraj delimičnog pomračenja: 12 23h
Izlazak Meseca iz polusenke: 13 21h
Totalno pomračenje će trajati 01 h 31 m

Totalno pomračenje će trajati 01 h 31 m

Majče, kažu da se isključivo uzimaju u obzir egzaktne konjukcije ili opozicije...I ja se tešim...

Old 30-08-2007, 01:12   #6
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Eklipse:

Eklipsa 1/7 polje:
(individualnost VS veze)

Mlada zhena se verila za choveka svojih snova - skoro da joj je teshko da poveruje koliko je imala srece, on je divan, ophodi se prema njoj kao da je neka princeza, za razliku od svih prethodnih, koji su bili tako neotesani. On zheli da se brine o njoj, kako po pitanju emocija, tako i po pitanju finansija. "Shta sam ja to uradila pa zasluzhila sve ovo" - pita se ona sada, bash kao i onda kada stvari nisu bile tako bajkovite. Njena odluka da se uda za ovog choveka bice verovatno najlakshi deo ovog kruga. Onoga trenutka kada budu konachno objavili dan venchanja, sjatice se njihovi prijatelji i rodbina, svi uzhurbani, spremni da pomognu, da posavetuju. I, pre nego shto devojka bude toga svesna, planovi za njen najlepshi dan ce vec biti napravljeni od strane totalnih anonimusa, a nju ce prestatai da gledaju kao osobu od krvi i mesa, ona ce u njihovim ochima biti samo - "nevesta". Kako dani budu prolazili - ona ce se pretvoriti u roba nemilosrdnih ljudi, ljudi kojima mora da se izadje u susret, da se uputi lepa rech, jer svako mora da bude zadovoljan posetom. Ona sve vishe i vishe postaje izgubljena i iscrpljena. U isto vreme, i ljudi se ponashaju nekeko chudno prema njoj. Njeni prijatelji joj zhele samo najbolje, ona to zna, ali u isto vreme i nekeko chudno izgovaraju - "Gubimo te"... Ona pochinje da panichi u sebi. Pochinje da se pita: "hocu li ja zaista biti jedna od onih zhena koje zaborave sve svoje prijatelje chim se udaju? oni su deo mene, oni su mi pomogli da postanem ovo shto jesam, ako ih izgubim, izgubicu i deo sebe". Ona postaje nervozna. Strepi od pomisli da ce izgubiti "JA" zarad "MI" strane.

Ovo je najbolji primer da se dochara Eklipsa koja pada na 1/7 osu. Brak nije uvek pitanje koje ovde izbija u prvi plan, ali je svakako najbolji primer da se pokazhe kako Eklipse funkcionishu: veliki izazovi koje zhivot odjednom stavi ispred nas a tichu se nas samih i onih sa kojima imamo bilo kakvu blisku povezanost. Kljuchne rechi: brak, razvod, odlazak od kuce. Kao i Eklipse koje se tichu Marsa, vladara prve kuce, ovo je period u kome kao da kredom iscrtavamo nekakvu svoju vazhnu teritoriju, rezervisanu samo za nas, kao vojnik na strazhi - branimo svoju individualnost od svakog ko se drzne da se obrushi na nju. Slichna stvar kao Eklipsa vezana za Veneru, vladara 7. kuce: mi smo ti koji procenjuju koliko vredimo i kada su veze u pitanju. Ko smo mi u tim vezama? Koja je nasha uloga? Eklipse na polju 1/7 uglavnom kvadriraju planete u 10. i 4. polju, pa stoga dobijamo osecaj da nashe "novo lice " direktno utiche i na poslovnu sitaciju, kao i stanje u kuci i okolini.

Ako nekog zanima da prevodim i ostale....

Old 30-08-2007, 18:49   #7
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku

Ako nekog zanima da prevodim i ostale....
Meeeene, bolesnu zanima... osa 4/10 i 5/11 ...aktuelne...

A eto nam ga i delimično pomračeno So ...

11.09.2007

Mom taji, egz. na Ve tj. na ćeru mu njegovu...
E, bweeeee, uopće ne znam koji mi je da samo jurim neke grozote...pi'...
...........................................................................................................................
Naučnici kaaaažu
Zemljin satelit u punom sjaju može da pojača radost ili tugu, kreativnost ili bes, ali naučnici ga ne krive za ubistva, samoubistva i nesreće.
Uprkos popularnom mitu o fatalnom uticaju punog meseca na osećanja i ponašanje ljudi, rezultati svih naučnih istraživanja pokazuju da za vreme punog meseca nije povećan broj ubistava, samoubistava, saobraćajnih nesreća i porodičnog nasilja. Noćas je Mesec bio pun, a da li se tokom noći dogodilo nešto fatalno, saznaćemo u jutarnjim vestima. Neki tvrde da ne mogu da spavaju dok im Mesec jačinom neonske svetiljke obasjava uzglavlje, a drugi odbrojavaju poslednje sate „mesečeve dijete” koja zabranjuje jelo od prvog sata poslednje lunarne faze.
Pun mesec je na velika vrata interesovanja javnosti ušao zahvaljujući astronomima koji su odavno ustanovili da Mesečeva gravitacija izaziva plimu i oseku, a zagovornici „lunarnog efekta” smatraju da Mesec može da deluje na ljude, jer ljudski organizam, poput planete Zemlje, sadrži 80 odsto vode. Ipak, mit o uticaju Meseca danas najviše pokušavaju da unovče filmadžije, ili advokati koji se iskreno nadaju da će naići na nekog neispavanog sudiju kome će se ideja o fatalnom uticaju punog meseca na suženje svesti i zločin njihovog klijenta učiniti dobrim razlogom za blažu kaznu zbog „olakšavajuće okolnosti”.
Magijsko mišljenje
Psihijatri, međutim, objašnjavaju da je vera u fatalno dejstvo punog meseca zaostavština magijskog mišljenja kao preovlađujućeg oblika razumevanja sveta praistorijskog čoveka, koji je za sve nerazumevajuće pojave upirao prstom u nebo i bogove krivio za sve loše događaje.
Dr Petar Opalić, neuropsihijatar i psihoterapeut u Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu, kaže da nauka o duši zvanično ne priznaje uticaj punog, mladog i polumeseca na ponašanje, ali dodaje da praksa pokazuje da pun mesec pojačava naše osnovno psihičko stanje i osećanje. To u prevodu znači da ćemo u noćima punog meseca plesati sambu do kukurikanja prvih petlova – ako smo dobro raspoloženi, ili ćemo „zarozani” od suza slušati Radio „Nostalgiju”, ako ovaj Zemljin satelit sija u svom punom sjaju u vreme naše depresije.
Tezu da Mesec utiče na Zemljane brižljivo neguju i astrolozi, koji tvrde da on u najvećoj meri „oblikuje” naš karakter. Čitači neba tvrde da će pun mesec pre svega uticati na one osobe koje su i rođene u vreme punog meseca, a njegove mene imaju najveće dejstvo na osobe u astrološkom znaku Raka. Drugim rečima, u danima i noćima punog meseca Rakovi će ili plakati ili se smejati do suza.
– U astrološkom leksikonu Rakovi se nazivaju mesečevom decom, jer su emotivni, ranjivi i preosetljivi. Mesec ima veliki uticaj i na osobe rođene u znaku Riba, jer je voda njihovo prirodno stanište, ali i na umetničke znakove koji su obdareni posebnim senzibilitetom, kao što je Vaga. Najmanji uticaj pun mesec ima na Jarčeve, Ovnove i Bikove – objašnjava astrolog Maša Đurišić.
Veliki uticaj na javno mnjenje imala je knjiga fiziologa Arnolda Libera „Kako na tebe utiče mesec?”, koji je u svojim studijama iz sedamdesetih godina prošlog veka pronašao vezu između velikog broja ubistava i punog meseca. Međutim, mnogi istraživači oštro su kritikovali većinu Liberovih prilično proizvoljnih zaključaka i hipoteza, a američki naučnici Forbs i Lebo su u svojoj studiji pod nazivom „Asocijalno ponašanje i lunarna aktivnost” dokazali da prilikom 58.527 policijskih hapšenja tokom sedmogodišnjeg perioda nije utvrđen nikakav porast nasilničkog i kriminogenog ponašanja u noćima punog meseca.
Nema tuge i nervoze
Tokom poslednjih 30 godina objavljeno je više hiljada raznih studija u kojima se istraživao lunarni efekat. Proučavajući broj samoubistava za vreme punog meseca, tim lekara sa Univerziteta u Minesoti ustanovio je da ne postoji nikakva povezanost samoubilačkog nagona i Mesečevih mena. U ovoj studiji analizirano je 4.190 samoubistava tokom 58 godina, a istraživači su tom prilikom posebno vodili računa i o uticaju doba dana, dana u nedelji i meseca u godini na porast broja samoubistava.
U studiji britanskih psihijatara sa Kraljevske univerzitetske bolnice u Liverpulu, kojom je obuhvaćeno 782 pacijenta i 4.600 konsultacija obavljenih tokom 18 godina, nije pronađena nikakva veza između Mesečevih mena i depresije i anksioznosti.
Politika 29.08.2007.
PS:Mislim da je text više za ovdi nego u temi Mesec

Last edited by uspavana; 30-08-2007 at 19:13..

Old 04-11-2007, 18:59   #8
vodolija
Početnik

vodolija's Avatar

vodolija je offline
Registrovan: Feb 2007
vodolija je na dobrom putu
Standardno

Evo teme koja i mene zanima jer dana kada sam rodjena,tj.15.02.1961.god,bilo je pomracenje sunca.

Evo sta Dupor kaze:
Svako smanjivanje svjetla djeluje nesretno.Obicno se nesrece statisticki gomilaju oko Mladjaka a najvise oko pomracenja Sunca.Pomracenja meseca vise deluju na psihu,plac,depresije,zalost,turobne misli.U horoskopu su vazna samo ona pomracenja koja padnu na izricito senzitivne tocke,kao npr:
1.Na mjesto Sunca = gubitak casti,polozaja,oka,oca,sjaja doticnog polja.
2.Na mjestu Mjeseca = gubitak majke,starijih zena,oka,popularnosti
3.Na MC = gubitak polozaja i casti.
4.Na IC = promjena stana na gore,gubitak imanja,majke...
5.Na Asc = promjena zdravlja na gore,promjena stava,slabost tjela,pomracene misli.Na Asc moze biti ubitacno,kao npr.nastup mrznje,ludila,ubistva,samoubistva, itd. ukoliko radix ima te tendence.Inace pomracenje Sunca normalno se tice casti,polozaja,oca,a Mjeseca psihe,majke,itd.Vazna su i pomracenja unakrst od sunceva mjesta tj. 90 step. i najcesce znace gubitak oca,vladara, i dr. iz znacenja polja 10. i 4. dok se pomracenje u opoziciji tice odnosa sa zenom,dakle slicno kao i na Desc.
Sva pomracenja nisu ni zla.Ona nekad donose novi tok stvari,dovrsava se jedna nesnosna situacija i prelazi u nove snosljivije okolnosti...

Sunce-Mjesec svake 19 godine zauzmu isti polozaj kojeg su imali u natalnom horoskopu.Kod nekih osoba to nesto znaci ali promjene nisu jake...Kad su u pitanju konjukcije to bi onda moralo vise vrijedeti.Odnosi se na zivotne cikluse.

Old 28-01-2008, 11:40   #9
LadyLee
Švrća

LadyLee's Avatar

LadyLee je offline
Registrovan: Oct 2006
LadyLee je na dobrom putu
Standardno

Joj! Sta li ce biti kada 7. februara bude pomracenje Sunca na mom Asc u Vodoliji (konj 1 stepen)? Istovremeno pravi opoziciju sa mojim So (i Sa) koje je vladar Dsc? Pomracenje Meseca, koje nas ocekuje nesto kasnije u toku februara, desava se takodje u mom 1. polju, u ukljestenom znaku Riba. Samo da ne poludim! Meni ovo lici na pocetak kraja ove moje mucne i karmicke veze. Mozete da mi pomognete nekim svojim iskustvima ili bar misljenjima i sugestijama?

Vrlo malo se pise o ovom fenomenu. Bilo bi lepo da oni koju su imali nekakva iskustva sa pomracenjima, a secaju se konkretnih promena i desavanja u tom periodu, podele ista s nama. Cisto da vas malo podstaknem...

Last edited by TrilianSi; 28-01-2008 at 21:24..

Old 11-03-2008, 22:32   #10
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Lunarna eklipsa može biti samo u vreme Punog Meseca. Solarna eklipsa je kada su Sunce i Mesec u konjukciji, i nastaje kada je razlika 18* od Mesečevog Čvora. Totalna solarna eklipsa je kada je ta razdaljina manja od 9* 55' , a parcijalna je kada je manja od 12* 15'.

Old 11-03-2008, 22:38   #11

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

e ja baš pitala, lady...i što je bilo??

Lunarni kalendar
Old 04-05-2008, 21:49   #12
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Lunarni kalendar

Evo nesto o Lunarnom kalendaru jer vidim da nema puno vezano za tu temu (nisam znala gde da ga postujem pa tako sam ga stavila ovde jer ovaj topik najvise odgovara toj temi).

Za nas emotivni zivot odgovara Mesec. Bez preuvelicavanja, mozemo da ga nazovemo vladarem srca. Da bismo saznali koji su dani najpovoljniji za ljubav, koristimo se lunarnim kalendarom. Ovaj opsti kalendar se odnosi pre svega na ljubav i vrlo jednostavno se koristi: pocevsi od Mladog Meseca, pratimo svaki dan njegov rast i procitamo za sta je konkretan dan povoljan. Pravilo je jednostavno: mastanje o novoj ljubavi, odredjivanje prvog sastanka i lakse upoznavanje bolji su na pocetku lunarnog meseca, a razjasnjenje odnosa, izvodjenje zakljucaka ili prekidanje veze – krajem. Sredina lunarnog meseca je vreme kad se ljubavni problemi najlakse resavaju u strasnom zagrljaju.

1. dan: Odlican dan za razmisljanje o osobi koju volite. Mesec sa svojim carobnim mocima ce se postarati da bajka postane stvarnost sto pre.

2. dan: Idealan dan za malo prijatno iznenadjenje koje cete prirediti voljenoj osobi. Mozete da demonstrirate svoju spremnost da za ljubav podnesete i zrtve. U taj broj spadaju i materijalne zrtve.

3. dan: Energetski veoma izrazen dan. Cak i kad biste resili da sedite mirno, posvadjali biste se. Oni koji su u vezi, obavezno moraju da se „isprazne“: ili da nadju neku zajednicku aktivnost ili da vode ljubav.

4. dan: Dan za razmisljanje o materijalnim problemima i veoma povoljan da nju ili njega upoznate sa roditeljima. Ne ostavljajte ih same, motrite na voljenu osobu kao da vam je dete. Velika je mogucnost da se na ovaj dan ispolje osobine koje smo dobili nasledjem.

5. dan: Trebalo bi da slusate intuiciju ukoliko ste zensko, i uopste sve zenske osobe koje su vam bliske: majku, sestru, drugaricu... Mislenje muskaraca 5 lunarnog dana ne moze ni da primirise prirodnoj mudrosti zena.

6. dan: Izjave ljubavi znace da vas za tu osobu vezuje mnogo toga. Budite delikatni prema recima koje vam se upucuju i koje vi izgovarate. Ako na ovaj dan obecate nesto, onda to i ispunite.

7. dan: Flert, poznanstvo, kontakt bilo verbalni bilo fizicki – birajte sta zelite. Najvaznije je da ne provedete sedeci u kuci i razmisljajuci o prolaznosti zivota. Ovo je dan kad je nepohodno da slusate komplimente.

8. dan: Lekovito dejstvo velike snage ima topla voda. Napravite za sebe i voljenu osobu mirisnu kupku s etericnim uljima ili travama. Ocekuje vas nezaboravna noc prepuna strasti.

9. dan: Konflikt. Trebalo bi da odlozite ljubavne sastanke koje ste planirali za ovaj dan. Bolje je da se posvetite svakodnevnim poslovima i obavezama.

10. dan: Veliki priliv seksualne energije. Danas svi izgledaju privlacnije nego u ostale dane. Muskarci ce moci po mirisu da odrede zenu koja im odgovara, a zene i po nacinu na koji ih neko gleda. Ukoliko od erotike nema nista, bacite se na kreativne poslove. Na ovakav dan se zapocinju remek-dela.

11. dan: Eventualne probleme koje mozete imati, morate odmah da resite. Nista ne ostavljajte za kasnije. Danas ne smete biti lenji, ne smete dugo da spavate, da se predajete letargicnom raspolozenju. Posebno ulogu igraju mirisi. Ako vam se bude svideo parfem neke osobe, znaci da ima nade za ozbiljnu vezu. Ako ne, ne gubite vreme i odmah joj recite „Dovidjenja!“

12. dan: Povoljan momenat da „gvirnete“ u buducnost, da razmislite o ozbiljnosti svoje veze i o svadbi. Neka ovaj dan bude pravi praznik.

13. dan: Prastanje i plemenitost. Ovo je dan kad bez posledica mozete da se sretnete cak i sa krvnim neprijateljem, a najbolje je da se nadjete sa prijateljima sa kojim se odavno niste videli.

14. dan: Dok obavljate svoje poslove i ispunjavate svoje obaveze, zamolite voljenu osobu da vam pomogne. Po tome cete videti kakva ce biti ako odlucite da zivite zajedno.

15. dan: Budite mirni i tihi, da ne isprovocirate svadju. Poznanstva koja danas sklopite nece biti znacajna u vasem zivotu.

16. dan: Imate punu slobodu za odredjenu dozu hirovitosti. Na ovaj dan voljena osoba mora da vam ispuni svaku zelju. Hocete o ’tice mleko? Moze!

17. dan: Predvidjen je susret i radost. Neobicno ste seksipilni. Danas je skoro greh da odbijate voljenu osobu.

18. dan: Sve sto mislite da vam se desava samo je slika vasih misli. Probajte da na sebe gledate objektivno, kao da ste neko drugi. Tek tada cete doneti ispravne odluke.

19. dan: Sredite stan. Mora da bude besprekorno cisto, jer sto je vise prasine oko vas, i intimni zivot je gori nego sto treba da bude.

20. dan: Za one koji imaju nameru da prevaspitaju partnera, danas je idealno vreme za start. Ovo je inace dan za sticanje dobrih navika.

21. dan: Za odluku da pocnete da zivite zajedno ili da se konacno rastavite, ovo je savrsen dan, kao stvoren za promene. Najvaznije je da tacno definisete sta zelite.

22. dan: Mozete da dopustite sebi lenjost, da se dobro najedete, gledate tv i ispavate. Sastanke odlozite jr susret za voljenom osobom nije preporucljiv.

23. dan: Dan za aktivnost. Odlican za intimne odnose ili za zajednicko putovanje.

24. dan: Neznost i prvzenost partnera vas „drze“ na duze vreme, a seks na ovaj dan se dugo pamti. Naravno, ne mora da se desi po svaku cenu. Ponekad je i pogled pun zelje dovoljan.

25. dan: Treba da tumacite signale koje vam salje voljena osoba, ali i sudbina. Po pravilu se oni odnose na neke trajne odluke. Potrudite se da budete sto objektivniji u „desifrovanju“ poruka, a ne da vidite ono sto biste zeleli.

26. dan: Najzad ste zaista neodoljivi, ali to jos uvek ne znaci da mozete bez kompromisa u vezi.

27. dan: Ne morate da zivite po unapred utvrdjenom planu i programu. U ljubavi je mnogo bolje kad je sve spontano. Druzite se sto vise, razmenjujte informacije, sklapajte nova poznanstva, krecite se. Ukratko, uzivajte u sadasnjosti i ne mislite na buducnost.

28. dan: Krenite ranije na pocinak. Moze se desiti da sanjate osobu koja vam je „sudjena“. Rastanci i raskidi na ovaj dan potpuno su bezbolni.

29. dan: Osoba koja vam se na ovaj dan kune u svoju ljubav, po pravilu vas vara. Ne podlezite svojim slabostima i ne prepustajte se volji drugih. Danas je pravilno samo ono do cega ste dosli razmisljajuci hladne glave.

30. dan: Pazljivo analizirajte mdjusobne odnose sa partnerom i pokusajte da na sve gledate kao da niste direktni ucesnik, sasvim objektivno. Ovo je dan kad moze da vam „pukne pred ocima“ cela slika vaseg ljubavnog zivota. Ako je pozitivna, obradujte voljenu osobu necim, oboje cete to pamtiti do kraja svojih zivota. U suprotnom, oseticete veliko olaksanje posle raskida.

(odlomak iz casopisa "LIZA")

Last edited by Andreina; 04-05-2008 at 22:32..

Old 04-05-2008, 22:13   #13
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

Lunarni kalendar za period 04.05. – 02.06. 2008

4 maj – 1 lunarni dan (MO je u znaku Ovna)
5 maj – 2 lunarni dan (MO je u znaku Bika u konjukciji sa SO. Ova konjukcija se naziva mlad Mesec. To je povoljnan period za razmišljanje o predstojećim poduhvatima, profesionalnim i privatnim. Kako je Mlad MO u 12:19h, ovaj dan bi mogao biti i 1 lunarni tako da treba pomeriti i ostale za 1 dan unazad.)
6 maj – 3 lunarni dan (MO je u znaku Bika)
7 maj – 4 lunarni dan (MO je u znaku Blizanaca)
8 maj – 5 lunarni dan (MO je u znaku Blizanaca)
9 maj – 6 lunarni dan (MO je u znaku Raka)
10 maj – 7 lunarni dan (MO je u znaku Raka)
11 maj – 8 lunarni dan (MO je u znaku Lava)
12 maj – 9 lunarni dan (MO je u znaku Lava)
13 maj – 10 lunarni dan (MO je u znaku Device)
14 maj – 11 lunarni dan (MO je u znaku Device)
15 maj – 12 lunarni dan (MO je u znaku Device)
16 maj – 13 lunarni dan (MO je u znaku Vage)
17 maj – 14 lunarni dan (MO je u znaku Vage)
18 maj – 15 lunarni dan (MO je u znaku Skorpije)
19 maj – 16 lunarni dan (MO je u znaku Skorpije)
20 maj – 17 lunarni dan (MO je u znaku Skorpije)
21 maj – 18 lunarni dan (MO je u znaku Strelca)
22 maj – 19 lunarni dan (MO je u znaku Strelca)
23 maj – 20 lunarni dan (MO je u znaku Jarca)
24 maj – 21 lunarni dan (MO je u znaku Jarca)
25 maj – 22 lunarni dan (MO je u znaku Vodolije)
26 maj – 23 lunarni dan (MO je u znaku Vodolije)
27 maj – 24 lunarni dan (MO je u znaku Vodolije)
28 maj – 25 lunarni dan (MO je u znaku Riba)
29 maj – 26 lunarni dan (MO je u znaku Riba)
30 maj – 27 lunarni dan (MO je u znaku Ovna)
31 maj – 28 lunarni dan (MO je u znaku Ovna)
1 jun – 29 lunarni dan (MO je u znaku Ovna)
2 jun – 30 lunarni dan (MO je u znaku Bika)

P.S. i jedan interesantan link na kom cete naci tablicu za odredjivanje pola deteta pomocu Lunarnog kalendara. http://selalujujur.googlepages.com/C...nder-chart.pdf

Last edited by Andreina; 04-05-2008 at 23:27..
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2008, 02:50   #14
fish
Švrća

fish's Avatar

fish je offline
Registrovan: Nov 2007
fish je na dobrom putu
Standardno

U narednom periodu imamo dva pomracenja, ako neko moze da mi pojasni kako ce pomracenje delovati na osobe koje su rodjene bas 1. avgusta i ostace u solaru tako, a poznajem vrlo uspesnog coveka koji je rodjen 01.08, a Mo mu se nalazi u Vodoliji. A So 0 Ur u 11k.

Old 26-07-2008, 15:17   #15
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Registrovan: Oct 2007
katarina je na dobrom putu
Exclamation

Lunacije i eklipse su divan fenomen, ja sam svaku od kako se ovim bavim osetila na koži, ma to je magija...srljate u propast...A znate kako Niče kaže: samo onaj ko ume propadati, blizak mi je... Jer ko želi voleti, taj mora propadati.
I tako nastade Zaratustrino putešestvije...
To vam je eklipsa i lunacija...
pusa
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules